KRO stap verder naar een 'eigentijds' bestuur eoeo JÉÏiv De Weldoener Succes voor boeren en tuinders Gestrande schippers krijgen voorschotten Dag na zonsverduistering al reportage op NOS-televisie Ui MMM* iiiwa UT til! door John Rowan Wilson Persoonlijkheden Rampenfonds voor landbouw in studie Preisoep TROUW/KWARTET VRIJDAG 8 JUNI 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T«p Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Deze week is weer een grote stap gezet op de weg van de nieuwe bestuursstructuur van de KRO, die als eigentijds en democratisch wordt omschreven. Bekend werd dezer dagen welke zeven begunstigers (of leden, deze omroep is een stichting en kent daarom officieel geen leden) zitting zullen krijgen in het bestuur m daardoor mee kunnen spreken in het hoogste orgaan. Kort geleden werden de afgevaardigden van de medewerkers van de KRO gekozen, die eveneens zitting zullen nemen in het bestuur. Tevens werd deze week de heer Th. J. Loerakker benoemd tot voor zitter. In de zeven bisdommen in ons land konden enige tijd geleden kandidaten worden gesteld voor de verkiezingen, die via aankondigingen en bonnen in het programmablad Studio werd ge houden. De grootste 'aanval' is gedaan door de Katholieke Nederlandse Boe ren en Tuindersbond, die een groot aantal mensen warm aanbeval door middel van veel reclame, omdat de te 'linkse' richting van de KRO van van daag 'gecorrigeerd' moest worden. Ge bleken is. dat die stormloop niet te vergeefs is geweest. Vier van de nieu we bestuursleden zijn afkomstig uit deze sector of werden daardoor aanbe volen. Drie zijn op andere wijze aanbe volen. De belangstelling van de begunstigers kan niet groot genoemd worden. Telt de KRO ongeveer 530.000 begunsti gers, slechts 37.190 stemmen zijn uit gebracht, waarvan 36.108 geldige. Het was ieders goed recht zich in de verkiezingsstrijd te storten. Dat heb ben ook het NKV, de bejaardenbond en de verenigde fanfarecorpsen ge daan. Zij wisten echter voor hun men sen geen bestuursplaatsen te verove ren. Wel plaatsen in de zogenaamde dicoseane contact-commissies. Dat zijn die groepen in de bisdommen, die ge vormd worden door de twintig kandi daten, die de meeste stemmen kregen. Zij -Aiormen het 'achterland'. Tegenover het geringe succes van het NKV staat, dat de nieuwe voorzitter, die aan het begin van deze week in allerijl is aangewezen door zes be stuursleden en zes vertegenwoordigers van medewerkers en bedrijfsleiding, tot voor zeer kort secretaris was van het NKV. Hij is trouwens geen onbe kende bij de KRO, want sinds 1961 is hij penninjpieester in het dagelijks bestuur. Bij de KRO is men bijzonder gelukkig, dat de heer Loerakker (62) voor twee jaar benoemd wilde wor den, want men bevindt zich, wat be treft de nieuwe bestuursvorm, in een overgangsfase. TUSSEN OUD EN NIEUW Men leeft op het ogenblik tussen de oude en nieuwe vorm in. In de oude samenstelling hadden vijftien rooms- katholieke organisaties het recht ie mand uit hun midden te benoemen. Enkele van die organisaties zijn: de KVP, NKV. KNBTB, Katholieke Jeugd raad en het Landelijk Katholiek Vrouwengilde. Daarnaast bestonden de diocesane contactcommissies. Uit de zeven bisdommen werden mensen aan gewezen daar zitting in te nemen. In totaal waren er dus 22 bestuursleden. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Nederlandse bin nenschippers. die in Frankrijk als ge volg van de blokkade van de kanalen vastzitten en in financiële moeilijkhe den zijn geraakt, zullen met voor schotten geholpen worden .Het gaat om 126 schepen. De precaire positie van de Nederlandse schippers in Frankrijk zal vandaag in de minister raad worden besproken. De voorschotten (leningen) worden via ambassade in Frankrijk verstrekt. Wanneer de schippers terug zijn in Nederland, zo verzekerde staatssecre taris W. Meijer van erm in antwoord op vragen in de Tweede Kamer, kun nen zij een beroep doen op de bij standswet. Daaruit werden een voorzitter geko zen en het dagelijks bestuur. Het nieuwe bestuur is veelzijdiger sa mengesteld en zal 44 leden tellen. De vijftien organisaties houden het recht een man of vrouw aan te wijzen. Uit de diocesane contact-commissies wor den in totaal veertien leden aangewe zen. Dat wil zeggen: de zeven be stuursleden, die er al waren, worden nu aangevuld met de zeven nieuw ge kozenen, waarvoor de laatst gehouden verkiezingen zijn geweest (zie boven). En dan zijn er de 14 bestuursleden die door en uit de 350 medewerkers van de KRO zijn benoemd. Deze 43 sa men, plus de voorzitter vormen het be stuur van 44 man. LANGE DUUR Dat dit vernieuwingsproces een lange tijd in beslag neemt blijkt uit het feit, dat men in 1968 al begonnen is te praten over de nieuwe opzet, ter wijl nog lang het eindpunt niet is be reikt. Bestuur, medewerekers, achter land en deskundigen (ook van bui ten) hebben zich lang beziggehouden met een beginontwerp. Het gaat om belangrijke besluiten. Ten eerste krij gen de begunstigers van de KRO gele genheid rechtstreeks in het hoogste KRO-orgaan hun stem tot gelding te brengen via democratische verkiezin gen. Ten tweede is er voor de mede werkers van de KRO de professio nals medezeggenschap en medever antwoordelijkheid ten aanzien van het beleid. Op het ogenblik is men dus in het stadium, dat de verkiezingen, die met elkaar een half jaar in beslag geno men hebben, achter de rug zijn. Ver wacht wordt dat eind augustus het nieuwe 44-hoofdige bestuur begint te vergaderen om een procedure te vin den om een dagelijks bestuur uit zijn eigen midden samen te stellen. Dit dagelijks pestuur zal uit negen leden bestaan, plus de voorzitter. Is het nieuwe bestuur eenmaal inge werkt dan gaat men zich tenslotte be zighouden met de vraag of de huidige bestuursvorm goed is, of dat deze wij zigingen moet ondergaan. Op deze wijze wil men bij de KRO de weg van het democratiseringsproces tot het einde bewandelen (ADVERTENTIE) Van een verslaggever HILVERSUM Een ploeg van de NOS-televisie zal binnenkort naar Midden-Afrika vertrekken om daar een filmreportage te gaan maken van de totale zonsverduistering; zoals die daar op zaterdag 30 juni omstreeks twee uur 's middags te zien is. De volgende dag al wordt de reportage onder de titel 'de zon verduisterd' van 21.20 tot 22.10 uur via Nederland 2 uitgezonden. Chriet Titulaer en regisseur Rudolf Spoor vertrekken al eerder naar het wetenschappelijk team van de Utrechtse sterrewacht, dat de eclips in de woestijn van Mauretanië West- Af rika) gaat bestuderen. Ten behoeve van het programma worden eerst de voorbereidingen van dit team gefilmd, waarna op 30 juni in Kenya de eclips zelf en de uitwerking hiervan op mens en dier zal worden vastgelegd. Aanvankelijk was het de bedoeling nm een rechtstreekse reportage te ver zorgen maar het hiervoor benodigde mobiele grondstation was in deze pe riode in verband met het skylab-pro- ject hiervoor niet beschikbaar. De totale zonsverduistering duurt ze ven minuten en vier seconden, wat betekent, dat de eclips een van de drie met de langste duur van de afge lopen 1433 jaar is. In Nederland is van dit natuurverschijnsel overigens niets te zien. Voor een totale zonsver duistering in Nederland zal men nog bijna twee eeuwen geduld moeten hebben. Horizontaal: 2. zilt vocht, 7. reukhout boom, 8. lijst, 9. zijde van het voor hoofd, 10. vordering, 12. soort hond, 13. water doorlatend, 15. kleurstof, 17. keur. 19. water in Friesland, 20. deel van de bijbel, 21. traag, 24. stap, 26. stuk stof, 27. voorkomen, 29. opstoot je, 30. stuk bouwland, 32. pasgang van een paard, 33. elk, 34. plat stuk hout. Verticaal 1. dwaze gewoonte, 2. visje, 3. plaats in Drente, 4. verdieping, 5. zeil (scheepsterm), 6. spaans paard, 10. brandverf, 11. riviervis, 13. in houdsmaat, 14. man, 16. Europeaan, 18. prul, 22. dichter, 23. hijswerktuig. li aan UB UM 24. vervoermiddel, 25. wapen, 28. pers. voornaamw., 30. berg, 31. latwerk. Oplossing van gisteren: 1. stoma, 2. inham, 3. norai, 4. opper, 5. paria, 6. effen. 7. lunet. 11 Al op zijn tweeëndertigste was Alan Crane in beperkte maar hoogst belang rijke kring een beroemd man. Toen hij nog voor zijn doctoraal werkte, had hij een ontdekking van belang ge daan over de structuur van chromoso men. Daarna had hij die uitgewerkt in een reeks eenvoudige maar klassie ke experimenten. Hij was in de Britse Koninklijke Academie opgenomen voordat hij dertig was. en maar kort tevoren was hij benoemd tot direc teur van het Sutherland-laboratorium van de Universiteit van Londen. Bo vendien had hij naam gemaakt als po litiek en filosofisch essayist Hij was al een prominente figuur van de in tellectuele vleugel van de labour-par- tij. Hij had een eigen inkomen en woon de nogal chic in een grillig oud gre goriaans huis in Hampstead. Ohven zelf was een veelbelovend beeldhouw ster, en die twee samen kenden zo on geveer iedereen die meetelde in de hoge intellectuele kringen van hun tijd. Ze hadden er een plezierige ge woonte van gemaakt "s zondag«avnr<'is open huis te houden. Dan konden hun jongere kennissen komen «>m Dij eer. drankje of een kop koffie te de batteren. Doorgaans waren er ten minste een of twee bekende persona ges aanwezig, aan wie Crane gewoon lijk de bevoorrechte leden van de groep Voorstelde. Olwen bracht braaf Joan in kennis me* een bestuurslid van de BBC en de hnofdredacteui van een weekblad. Joan zette bij beiden haar beste beentje voor, maar ze had het gevoel dat de heren zoals haar zo vaak overkwam haar zouden vergeten zodra ze hun de rug zou toekeren. Toen de journalist wegschuifelde om iemand anders aan te spreken, bracht Olwen haar naar een jongeman die in zijn eentje in een hoek van de kamer stond. Hij was groot en zag er niet bijster knap uit met zijn donkere haar en grove gezicht. Hij droeg een slobberig grijs tweed pak; het leek er op dat hij dikker was geworden nadat hij het gekocht had. 'Hij heet Edwaru Barrington', zei Ol wen. terwijl ze op hem af gingen. 'Ik heb gehoord dat er een paar gedich ten van hem in de New Statesman opgenomen zijn Ze stelde hen aan elkaar voor en ging er meteen vandoor. Joan wijdde zich aan haar taak hem op zijn gemak te stellen. Dat leverde doorgaans weinig moeilijkheden op met de mannen die ie hii de Cn.nes thuis tegenkwam. De ganebare onderwerpen waren op dat moment de nieuwste dichtbundel van T. S. Eliot en de schandelijke praktij ken \an de pas aan het bewind geko men Italiaanse dictator Benito Musso lini 7.c brak beidt bij hem aan. maar zonder veel resultaat. Hij leek vaag en zweverig. Toen ze hem vroeg wat hij zelf geschreven had. was hij niet veel toeschietelijker. Het ltek of hij haar verwarring besef te 'Neemt u me niet kwalijk', zei hij. Zijn stem was donker, met een droge noiirde'ijke intonatie. 'U zult me wel een beetje een valserik vinden. Ik ben eigenlijk helemaal geen schrijver. Die gedichten waren goed beschouwd maar een grapje. Ik was verbaasd dat de redactie ze opnam'. MARY PERKINS Televisie-intervieuws kunnen uitgroei en tot een fascinerende demonstratie van wat de essentie van het medium is: het kijken naar de man en het overbrengen van wat hem beweegt. Iets dergelijks gebeurde in het gesprek van Dick Cavett met de bekende zan ger Harry Bellafonte en de al even vermaarde acteur Sidney Poitiers. Twee boeiende persoonlijkheden op wie de kreet 'Black is beautiful' qua uiterlijk en naar de geest van toepas sing is. Indruk maakte vooral Bella- fontes verhaal van een hachelijke tocht, toen hij met zijn vriend Poitiers geld ging brengen naar strijders voor gelijke rechten en beider leven werd bedreigd door misdadige leden van de Ku-Klux-Clan. Hei Bericht uit de Samenleving over de Amsterdamse metro-misère was niet zo recht op de man af en minder indringend dan we de laatste tijd van het VPRO-team gewend zijn. De kijker kreeg ook weinig inzicht in de om vang het probleem. In hoeverre de si tuatie nu eenmaal onvermijdelijk is, waar sprake ig van gevolgen van de inflatie e.d., werd niet vermeld. Dan toordt het wel erg moeilijk om ge ëmotioneerde uitspraken van aan hun toch al geschonden buurt verknochte Amsterdammers op hun juiste waarde te kunnen schatten. Bewonderaars van dramatische roman tiek konden terecht bij de KRO, die een Oostduitse produktie van een te levisiespel 'Effi Briest' uitzond. Dege lijk vakwerk, zonder opmerkelijke kwa liteiten en met twee uur zendtijd wel wat te breed uitgesponnen. In een klein half uur zorgde de VPRO voor een speelse tegenhanger: het be gin van een vijfdelige serie over de geschiedenis van de tekenfilm en het weerzien met beroemde tekenfiguur tjes die, zoals bijvoorbeeld Felix de Kat, Mickey Mouse en Betty Boop, een internationaal leven zijn gaan lei den. Het EO-programma Na Tienen opende met een korte reportage over de evan gelist Ben Hoekendijk en zijn campag ne onder het motto 'Occultisme nee! Jezus ja!' Ik wil daar iets van zeggen, maar meer dan ooit ben ik mij er van bewust dat mijn kanttekening door de beknopte vorm verkeerd kan worden uitgelegd. Laat ik beginnen mei te zeggen, wat ik niet bedoel. Ik wil niet suggereren. dat er geen hocus-pocus bestaat die een mens geestelijk en lichamelijk kan schaden. Ik ontken niet dat zeer veel mensen de leegte in hun innerlijk pro beren te vullen met pseudo-religiosi- teit. Maar dat Ben Hoekendijk in zijn kruistocht tegen kwalijke praktijken alles op de grote hoop van 'het rijk der duisternis', veegt, heeft mij geschokt. Vooral omdat hij het uitermate onge nuanceerd deed, er blijk van gevend, dat vele zaken die hij zomaar onder occultisme rangschikt, kennelijk on voldoende door hem zijn bestudeerd. Gaat het aan om oosterse religies met een onvoorstelbaar aplomb bij het rijk van satan onder te brengen? En hoe kan hij, sprekend over 'satanische imi taties', onder de gevaarlijke gevolgen daarvan ook de pleinvrees rekenen? Dat is notabene een veel voorkomend angstverschijnsel, dat niets met oc cultisme uitstaande heeft. TON HYDRA ARNHEM Het hoofdbestuur van de Gelderse Maatschappij van Land bouw wil een onderzoek instellen naar de wenselijkheid en mogelijk heid van het instellen van een agrari sche rampenfonds. Het vindt dat er teveel onbeantwoorde vragen zijn om nu al een definitief standpunt in te nemen. Uit zo'n agrarisch rampenfends zou den boeren en tuinders financiële steun moeten ontvangen wanneer hun bedrijf schade optreedt. Vanuit de praktijk wordt de vraag naar een der gelijk fonds steeds meer vernomen. Dc grotere economische kwetsbaar heid van de bedrijven speelt hierbij een rol. Het hoofdbestuur van de Gelerse Maatschappij van Landbouw acht de uitvoerbaarheid van een agrarisch rampenfonds geen eenvoudige zaak. De vragen die hier reizen, zijn onder meer of alle bedrijfsgenoten bereid zijn jaarlijks een bijdrage te verlenen om het fonds van voldoende middelen te voorzien. En in hoeverre risico's bij verzekeraars zijn onder te bren gen. Om hierop een antwoord te krij gen. zal het onderwerp eerst in studie worden genomen. 'Wat doet u dan wél?' 'Ik ben arts. Ik werk op de afdeling van Machin in het Metropolitan Hos pital'. Machin was een vriend van Crane en een medelio in verschillende politieke en wetenschappelijke comités. Het Metropolitan wa- opgezet door een groep medici dit meer belangstelling hadden voor wetenschappelijk onder zoek dan voor geld verdienen en die het commerciële van de praktijken in de Harly Street verwierpen. Er was heel wal gedrang om er te komen werken, ondanks de magere financiële vergoeding. Het vertoonde de neiging een bepaald type jonge mensen aan te trekken: toegewijde en nogal zelfvol dane harde werkers. Ze brachten het gesprek op zijn werk. Nu begon hij eindelijk vlot te praten-, niet louter over geneeskunde maar over zichzelf. In elk geval wat zijn voorgeschiedenis betrof, was hij een typische figuur voor het Metropoli- tan Hospital. Geld of invloed had hij niet. Hij was van een universiteit in het noorden des lands afkomstig, en had "an zijn professor een brief mee gekregen waarin stond dat hij ge schikter zou zijn voor het laboratori um dan voor de klinische praktijk. Bij de oppervlakkigste kennismaking was het al duidelijk dat zijn optredpn aan een ziekbed inderdaad nergens op zou lijken. Hij deed zich niet als een algemeen ontwiKkeld mens voor. 'Eigenlijk ben ik alleen maar een domme dokter', zei hij. 'Ik hen altijd te druk bezig ge weest om \eel over beeldende kunst of muziek op te doen'. iWurdl vervolgd) 81. En terwijl al deze voor Jantje en Sjarl zo bijzonder noodlottige zaken plaats vonden in de oude herberg van Leendert de Sik, geschiedde het, dat smidje Verholen in zijn oude autootje op weg ging naar het fraaie kasteel van graaf Bennick van Rijckensteyn. Hij had een kalm gangetje en achter zijn auto aan hotsebotste een vreemd geval, dat hij eigehandig in elkaar ge timmerd had. Het was een soort kist, waaronder twee wielen waren beves tigd. Die wielen had hij gekregen van boer Knolle. Het waren keurige wie len op gummibanden en boer Knolle had ze zelf onder zijn oude landbouw- tractor vandaan gesloopt. Hij had nu tóch een nieuwe, dus die twee oude wielen kon hij best missen. Het aldus gemakkelijk vervoerbare kistje diende om de zware kluisdeur naar het kas teel te rijden. Het ene einde rustte namelijk in het rijdende kistje en het andere einde rustte op de opengeklap te kofferruimte van de auto. Het zat allemaal met stevige touwen vast en de smid wist dat er geen ongelukken konden gebeuren met zijn geïmprovi seerde aanhangwagentje, als hij voor zichtig en weloverwogen bleef rijden. In ieder geval hield de motor van zijn oude wagentje de strijd dapper vol. Het karretje mocht dan al wat puffen en sputteren, maar toch rolde de hele zaak braaf en gcnoegelijk het dorp uit en de weg op naar het kasteel. Zo be reikte de smid tenslotte de inrijpoort en voorzichtig draaide hij van de weg af de oprijlaan in. Het fraaie, sm| zeren hek was al geopend en de il ners van het kasteel rekenden I blijkbaar al op de komst van de J en zijn deur. Dat bleek trouwen! wel duidelijk uit het feit, dat de we Adriaan bij het hek op stond. De brave borst zag er levenF vaarlijk uit, want hij droeg een II schuwelijk dreigend ganzeroer zich. Het zag er naar uit, dat hij p |eV) nen koesterde om hele volksstam res van de aarde weg te paffen, want not had minstens drie meter patroonb1^ om zijn lijf gewikkeld. Deze bj,tci scheen hem overigens helemaal :«i> te hinderen in zijn bewegingen, a 'uv toen de smid eenmaal binnen sloot hij snel het hek achter hem.. ~Töe FERDINAND ©PIB - //50b Radio vandaag HILVERSUM I AVRO. 7.00 Nws. 7 u Ochtendgymn. 7.z0 (Si Dag met een gaatje. 18.00 Nws; 8.11 Ra diojournaal: 8..10 De groenteman.) 9 00 (S) Het Radio Fllh. Ork mod.muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind: pedagogische rubr. 9.35 Waters! AVOR: 9J0 (S) Het Radio Blazers ensemble: ktass muz. 10 00 (SI V.d. kleuters. 10 10 (eed S.i: Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws; 11 03 Radiojournaal.) 11.30 <S> Horlepiep: tweewekelijkse inf. over recente platen op het gebied van de volksmuz. 11.55 Beursber. NOS 12 00 Blik op de derde wereld: inf. progr over ontwikkelingssamenwerking. 12 15 Blik op Eur inf. progr. over Eur. in tegratie. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. lnndb NOS: 12 40 (S) Lichte gramm muz. 12 50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen van de dag. NOS: 13.25 Toerismo: toeristische inf. uit binnen- en buitenl. 13 50 Van tn-ta tot totale taal: rubr. over het leven In de taal. 14.00 (S) Muz. uit de middeleeuwen en Renaissance. 14.35 Spie gel van België: muz. en nws. van onze zui derburen. 15.00 >S) Zoeklicht op Ned.: rep. en comm. uit alle delen van het land en veel muz. <16.00 Nws.) VPRO: 17.00 VPRO. Vrijdag: rechtstreeks progr. met politieke analyses, rep., achtergrond inf. en telef. re acties. (17.00 Act.; 17.55 Med.) (18.00 Nws: 18 11 Act.; 18.50 Comm.) KRO: 19.00 Finale wedstrijd voor schoolcnsembles. 19 45 De zingende kerk:muz. in de liturgie. 20.00 CS) In antwoord op uw schrijven: ver- zoekpl.progr. 22.00 Relsoogst - toeristisch mag. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Zomergoal: sportprogr. met veel muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II KRO- 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass.muz. (7.30 Nws; 7.41 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.3fi. Gymn. v d. hulsvrouw. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass.muz. (10 30 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: ge- var. progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Med. tb.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws: 12 41 Echo: 13.00 Raden maar.) 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag: lichte muz. (15.30 Nws.) 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) Lichte gramm.muz. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Licht ork. met sol. 18.19 Uitz. van het G.P.V. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws. feiten en achtergronden op sociaal-maalschappelijk terrein. 18.58 Markt- ber. VPRO: 19.00 VPRO-Vrijdag: rechtstreeks progr. met sociaal-culturele act. en ber. (19.00 en 20.05 Vandaag dit morgen dat: act.: 20.00 Nws; 20.15 VPRO-Vrljdagavond conc.) VARA: 21,00 (S) Radio Blazers Ensem ble met sol.: klass. en mod.muz. In de pau ze: plm. 21.30 Gesprek over literatuur. 22.15 (S) De Staalkaart. 23.15 Omroepork. met zangsol.: klass.muz. 23.55 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 Gospelsounds. 8.00 Nws. zoekpl. NCRV: 11.00 Nws. 11.03 Zing, J red zing! 12.00 Nws. 12.03 B^Barend. dat 13.03 (S) Popcorn, «vu. 14.02 De Meurders Methode. AVRO: sin Top-Twenty I. 16.00 Nws. 16.03 Top-Tv iar II. 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. Postbus 700: verzoekpl. oni va: 19"ÓÖ~Nws. 19.Ó2~ Gevolmachtigd:" verzoi 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's Meat S en VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-Vrijdag» show: gevar. muz.progr. (22.00. 23.01 24.00 Nws en act.; 22.55 Med.) Nws. Be BELGIE 324 m (Nederlands) zij 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 iP landb. 12.15 Lichte muz. (12.50 Buitenl. I c overz. 13.00 Nws., act., weerber. en schi 'S burgprogr.'s) 13.55 Beursber. 14.00 mi 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nw beursber. 16.10 Lichte muz. 17.00 Nwl med. 17.10 Lichte muz. 17,55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 desportber. 18.30 Wegwijs wezen. Sportmag. 18.55 Taalwenken. 18.57 Grai muz. 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte I 19.40 Keurig Engels. 19.45 Boekbesprel TV vandaag 4 preien 4 aardappelen V/z 1. bouillon 1 uitje boter takjes peterselie takjes selderie zout, room mespunt nootmuskaat Smelt een klontje boter in een pan en doe er de in kleine stukjes gesneden prei bij, alsmede het fijngehakte uit je. Alles voorzichtig gaar smoren. Doe er dan de anderhalve liter bouillon bij (gewoon gemaakt van blokjes) de peterselietakjes. de selderietakjes, zout, peper en nootmuskaat. De vier geschilde aardappelen in schijfjes snijden en meekoken. Als de soep gaar is door een zeef wrijven en de soep op smaak afmaken met wat krui den en een scheut koffieroom. Menutip: Preisoep, entré cötc, poste lein, aardappelen, aardbeien. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie 11.35-12.00 Schootelevisie NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VARA 19.05 Popzien NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Met de Muziek race 21.20 Twee malle meiden - uit Liverpool 21.50 Achter het nieuws NOS 22.40 Journaal TELEAC 22.45 Recht op de burger af - les 11 NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Wat een familie! 19.30 Interview met James Stewart NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 James Stewart Cyclus (1): Bandolero, speelfilm uit 1968 22.05 TROS Sport NOS 22.50 Uit de Kunst 23.20 Journaal DUITSLAND I 10.00-10.05 Journaal. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Unter den BrUcken. Duitse speelfilm uit 1944. 12.00 Econ. overz. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.35 Jour naal. 15.40 Interv. 16.25 V.d. kindoren. 16.55- 17.10 Rep. Giro dTtalia-Wlelrennen. 17.10 Muz.progr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportshow. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Neuos vom Klelnstadtbahnhof. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.55-9.25: 11.00-11.30 en 11.45-12.15 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 Neues vom Klelnstadtbahnhof. 18.40 Act. 19.15 V.d. kinderen. 19.25 Das Jahrhun- dert der Chirurgen.) 20.00 Journaal en weerber. en reisweerber. v.h. weekend. 20.15 Filmrep. 21.00 Rep. uit Bonn. 21.25 Verkeers- inf. 21.30 Sheriff Cade (2). 22.15 Journ en weerber. en reisweerber. 22.30 Cl 0.15 Journaal. DUITSLAND II 16.20 Komm. Brahm. 16.45 Doe. pr 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Sport. 18.05 Act. en muz. 18.35 Der Kleine dem Hammer. 19.10 Buitenl. rep. 19.45 journaal en weerber. 20.15 Der Ko; Aansl.: Kort Journaal. 21.15 Muzikaal r D selspel. 22.15 Rellg. uitz. 22.30 Jourf comm. en weerber. 22.45 Thiy Came Beyond Space. Einde uitz. ca. 0.10 uur. DUITSLAND III NDR 8.20-13.00 Schooltelevisie. 18.00-18.30 Sesamstrasse (67). 19.00 dem Leben unserer Insekten (1). 19.30 rufsbilder (1). 20.00 Journaal en weer 20.15 Kunst en wetensch. 21.00 Filmrep. DUITSLAND III WDR 8.55 Schooltelevisie. 9.30 Sesamstri 11.00 en 11.45 Schooltelevisie. 18.00 Russische les (22). 18.30 Mam. für alle Führungskrafte in Wirtsch. und walt. (25). 19.00 Zandmann. 19.05 Voor gosl. werkn. 19.15 Landsforum. 19.45 nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weer! e 20.15 Grosser Abend - Ende Offen: 1. S# che und Bald. film. 2. Disc. BELGIE NEDERLANDS 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Tekenfi.msi 18.20 Doe. progr. 18.50 IJsland, doe. pr' 1 19.20 Progr.overz. v.d. volgende week. Zoeklicht. 19.38 Med. en weerber. Journaal. 20.10 De merkwaardige leven i C schiedenis van Baron Frledrlch v.d. Tr 21.20 Panorama. 22.05 Perverse Manon. Journaal. Pr V ïdl

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6