i. en O.-programma veer gevarieerder Toezicht op woningen is in Leiden maar beperkt mogelijk '73 met pop, creativiteit Pink In cultuur, Agenda voor Leiden Schadelijke bacterie bedreigt hyacinten ag E lerikanen pikten Katwijk op Karwei aan Formosastraat mnd! meert NZH op eberg ationsplein ongens stalen foor f 10.000 it kassa's 4 antoren sociale ;nd" erkplaatsen ™iMer één dak AUTO HEEMSKERK Einduitvoering van Leidse Streekmuziekschool Voor tien mille aan foto-apparatuur gestolen uit winkel HORLOGES Burgerlijke stand van Leiden liliiS Avond-Laura een voorproefje Dienstencentrum Tuinstad wijk' y/KVABiTET VRIJDAG 8 JU3NI 1973 STAD EN REGIO L3 rim' terrein aangebooord in Rotterdam )EN K O biedt het komende seizoen weer een scala van mogelijkheden op ieder terrein van unst. Naast toneel dat in samenwerking met de schouwburg werd georganiseerd, staan er ook weer ramma's in Den Haag en Rotterdam voor K O-inschrijvers op stapel. krarierten vinden plaats in de Stads- ontlo ircaal te Leiden. K. O. heeft van olgende orkesten uitgenodigd in Reclame stad te concerteren: Het Rotter- iets tot Philharmonisch Orkest, het Ant- raskraph s Philharmonisch Orkest, Het Re- ?on inde,tie Grkest. Het Nederlands Ka- overgim rkest- eren vi|«,*on t op ziet enten zijn: Edo de Waart, Edu- Flipse, Ferdinand Leitner, H. L J. Martinon, D. Zinmann. rch FrePlap op de %ruurPb1 concerteert en K. O. ook het Concertgebouw- ionapn lt o.l.v. Jean Foutnet. Solisten Het oa- Malcolm Frager, Abbey Si- bang en George van Renesse, piano; ir niet I rd Hettema en Jaring Walta, vi- licht k K°bert Nagel, trompet; Frans tsinspai !8en' bl°kfluit; Anner Bijlsma, 'e body- derstree 0Dien weer zes zondagochtend- kracht erten 'n de Stadsgehoorzaal. In d We téeest een even groot aantal zon- ië in 2 liddagconcerten. In deze serie de neden we namen a^s Janine Dacosta, rvan in °- Theo olof> viool, Frans em vod »en> Gustav Leonard, clave- bij bli el: het Fine Arts kwartet; het iensemble: Frederic Meinders, pi- het Ardito kwintet; Rudolf Jan- de ja piano; Ruud van der Meer, zang. ior zijn i ontvaj zomer-orgelconcerten worden in kracht, en augustus dit jaar in de Mare- hoge gehouden. Ook in deze serie tref- n van we namen van zowel Nederlandse eft en buitenlandse kunstenaars. De Ne- lende. anders zijn: Albert de Klerk, Jan irtoe'n !epier en Arie Keijzer. De buiten- ïven eners: Edith Ho (USA) en prof. kracht iard Kemena (Dtsl.). Medewer- een aan deze concerten wordt ver- g te app 1 ji v geputte zeiler van p Mess WEST De Amerikaanse kust- it heeft gisteravond een door de geteisterde en door ontberingen wakte Nederlander opgepikt, die zijn zeilboot veertig kilometer zuidoosten van Key West op Flo- ronddreef. bleek de uit Katwijk afkomstige inge Jakob Jonker te zijn, die en- maanden geleden naar Curagao vertrokken om vandaar met een loot naar Nederland terug te ke- Jonker zeilde op 26 april van Cu- te ü00 wegi maar schijnt daarna met te kampen hebben gehad. van pel zijn boot voorzien was van motor slaagde hij er niet in er- is de kust te bereiken. Zo zwalkte anderhalve maand op zee rond, 'I zijn voorraad voedsel en water lut raakte. Jonker ligt nu in een 'mis te bekomen van zijn avon- te M. Bi ie dan 43 voorstellingen georganiseerd, verdeeld over 62 avonden. Namen als Albert Mol, Wim Kan, Riens Gratema komen op de programma's voor. Er is een ruime plaats ingeruimd voor cabaret. Namen als Sieto Ho ving, Marjol Flore, Ted de Braak, Frits Lambrechts, Miel Cools, Wille- ke Alberti, Elsje de Wijn spreken voor zichwelf. Voorstellingen als The Famely, Brasil Tropical, I "Claudius van toneelgroep Globe, het Nationaal Ballet van Senegal, Les Frères Jac ques, Funhouse, Hoofdstad Operette. Don Quishocking, het Tingel-Tangel cabaret, Slippers met o.a. Mary Dres- selhuys, Guus Hermes, Willeke Alber ti en Jeroen Krabbé, Blaus, Blauw met o.a. Guus Oster, Ellen Vogel en Fons Rademakers, geven een indruk van de verscheidenheid. Toneel van hoog niveau vinden we bij de voorstellingen die K. O. voor haar inschrijvers bij de Haagse Come- die claimde. Twee series van vier en een serie van zes voorstellingen staan op het jaarprogramma vermeld. Vera Lynn Marijke en Sieto Hoving in 'Hoera, we leven nog'. leend door Elisabeth Cooymans, zang en Frans Vreugdenhill, trompet. In Scheveningen vinden de opera's plaats. Speciale bussen zorgen voor gratis vervoer. Op het programma staan o.a. Die Entführung aus dem Serail van Mozart, La Bohème van Puccini, Hoffmanns Erzahlungen van Offenbach en bekende opera's van De bussy, Wagner, Monteverdi, Donizetti en Lecocq. Ook in Leiderdorp zijn er diverse concerten. In voorbereiding zijn o.a. concerten door Louis van Dijk, Earth and Fire. De pauze-orgelconcerten die eigenlijk meer belangstelling van de Leidse be volking verdienen dan ze tot nu toe kregen, zullen ook het komend sei zoen in de Stadsgehoorzaal worden ge houden In Rotterdam kunnen K. O.-in- schrijvers genieten van een speciaal concert door de beroemde 'Academy of St. Martin in the Fields'. Ook hier voor worden speciale bussen ingezet. Albert Mol In de Stadsgehoorzaal, de aula van het Rijnlands Lyceum en het L.A.K.- theater werden in samenwerking met de Leidse Schouwburg niet minder In Rotterdam boorde K. O. een nieuw terrein aan. Talrijke liefheb bers zal het verheugen dat er een se rie werd samengesteld met de zange ressen Barbara, Vera Lynn, Zarah Le- ander en Nana Mouskouri. Verder een serie Newport Jazz Festival. Namen als Sarah Vaughan, Young Giants of Jazz, Duke Ellington and his Orche stra en B. B. King zorgen ervoor dat deze serie een succes kan worden. Ook balletliefhebbers komen aan hun trekken met voorstellingen door het Nederlands Danstheater en Het Natio nale Ballet Verder zien we nog voor K. O.-in- schrijvers openstaan voorstellingen als Irma la Douce, Wat een Planeet, een nieuwe musical van Annie M. G. Schmidt en de show van Seth Gaaike- ma. Elf verdwazingen. Het aantal cursussen, lezingen, films enz. is het komende seizoen zeer groot. Met de toenemende vrije tijd van de mensen, vermeerdert het aan tal mogelijkheden om die vrije tijd zinvol te besteden. De creatieve cur sussen van K.I.K., een stichting waar in de creatieve cursussen zijn onder gebracht, mogen zich in een groeien de belangstelling verheugen, terwijl ook het aantal cursussen in de K. O.-afdelingen te Leiderdorp en te Oegstgeest een stijging te zien geeft. In de Stadsgehoorzaal komen jeugd- concerten verzorgd door niet minder dan Het Residentie Orkest. LEIDEN Aan de Formosastraat in Leiden is een opmerkelijk staaltje van woningverbetering tto stand gekomen. Drie gezinnen namen zelfs het initiatief om hun huis niet alleen aan de binnenkant wat gerieflijker te maken maar ook een beter vooraanzicht te geven. Daartoe werden de voorgevels neergehaald en kwamen er nieuwe voor in de plaats die hoger werdén opgetrokken zodat door het wegvallen van schuine delen binnen veel meer ruimte ontstond. Binnen een maand werd het grote karwei geklaard. De mannen, die er zonder de hulp van familieleden veel langer over zouden hebben gedaan, gebruikten elke minuut van hun vrije tijd om het ongerief van de herbouw zoveel mogelijk te beperken. Elke avond en elke zaterdag stonden zij op de steigers waarop grote lampen het hun mogelijk maakten door te gaan tto ze er helemaal geen zin meer in hadden. Het resultaat is op deze foto te zien. Drie oude woningen die er weer als nieuw bij staan. De gezinnen hebben het nog zonder subsidie moeten stellen, omdat enkele onderdelen in he interieur van de woningen niet aan de normen voldoen. Maar dat verhindert ze niet het werk tot een goed eind te brengen. Een voorbeeld van woningverbetering, dat niet alleen de betrokken gezinnen maar ook de straat ten goede komt. B. en 11'. voelen niet voor woningcommissie Van een onzer verslaggevers LEIDEN Gemeentelijk toezicht op woningen is in Leiden nog steeds maar beperkt mogelijk. De personeelsbezetting van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht is zodanig, dat onderzoek naar even tuele gebreken van de woning sléchts plaats heeft, na ontvangst van klachten van de betreffende bewoners Het raadslid mr. C. J. D. Waal (PvdA) zou graag willen, dat alle voor 1950 gebouwde woningen regel matig en systematisch op hun be woonbaarheid worden onderzocht. Maar ook als de afdeling Bouw- en Woningtoezicht met drie vier perso nen is uitgebreid reeds in 1971 ga ven B. en W. daarvoor toestemming, maar de vacatures zijn nog steeds niet vervuld ziet men voor een derge lijk onderzoek geen kans. Om die re den voelt het college er weinig voor in te gaan op de suggestie van Waal, een zg. woningcommissie in te stellen. De suggestie zal nog wel in een ge meentelijke commissievergadering be sproken worden. Een dergelijke wo ningcommissie kan B. en W. voorstel len doen aanschrijvingen te doen uit gaan naar huiseigenaren, die in gebre ke blijven, en ze manen maatregelen DEN Volgende week woensdag- )nd geven de harmondekapel en imband van de vervoersonderne- M. Mg NZH eeji openlucht concert op die Stationsplein, voor het gebouw i de VVV. Het concert, dat om mis it uur begint, zal worden voorafge- Schi n door een muzikale mars, die om ref. K t acht op de Kaasmarkt van start it. im. pi n Scl Jeugdfestival in Leiden Van een onzer verslaggevers LEIDEN Voor de derde achtereenvolgende keer wordt in Leiden op 2e Pinksterdag een groot festival georganiseerd door de sectie werkende jongeren L.J.A./K O. Het festival vindt plaats van 10.00 uur tot 24.00 uur op het terrein Jeugddorp aan de Voorschoterweg in Leiden-Zuidwest (vlak voorbij het zwembad), onder het motto 'Pink In 73'. D. Ho HAAG De kinderpolitie heeft iderdag een jeugdbende opgerold, l de afgelopen zes maanden voor er dan tienduizend gulden buit red. aktedoor in Haagse warenhuizen epen in de kassa's te doen. De jon- pred, is, van 12 tot 15 jaar oud, obser- i Rijerden de verkoopsters. Zo gauw een n Zei 55a onbewaakt werd achtergelaten. Scfigen zij erop af, drukten op de ap voor de geldla en deden een iep. zaak kwam aan het rollen toen de Irijfsrecherche van een warenhuis de binnenstad dinsdag twee jon- ns pakte voor diefstal van een ring. 12-jarige scholier en de 13-jarige •gen zonder beroep (geen werk, en school) werden overgedragen p de kinderpolitie, die na verhoor een 14-jarige scholier en een ir van de 13-jarige' aanhield. De T iderpolitie venvacht nog zes of ze- n K n jongens te kunnen arresteren. geld is weg: opgemaakt aan ker kbezoek en flipperautomaten, v zelf Ü1DEN Met ingang juni jl. zijn de kantoren van de rrh enst Sociale Werkvoorziening on- Trgebracht in het nieuwe gebouw deze dienst, Willem Barentzstraat t/m 24, in het industriegebied De aard. Deze kantoren waren voor- i'en verspreid ondergebracht bij de n staande werkplaatsen aan de Ga- 'ël Metsustraat, de Groenesteeg en Vestestraat. De verhuizing van de 'ntoren is de eerste fase van de tota- samenvoeging van deze drie werk- iatsen onder een dak. de tweede fase (eind juni/begin zullen alle medewerkers van de }enst en het hele machinepark naar Willem Barentzstraat verhuizen. Het wordt weer een zeer groots opge zet gebeuren met als voornaamste in grediënten pop, cultuur en creativi teit. Om met het eerste te beginnen: op zullen treden de groepen Truth, Brotherhood, Ltd, Sail, Kayak en Rob Hoeke met zijn nieuwe formatie. Ver der de Radio Nordsee Drive In Show (van 2 tot 4) met de populaire disc- jockeys Tony Berk en Ferry Maat en het duo Natasja en Emiel, zeer be kend in Leiden. Het geheel zal 's a- vonds worden gepresenteerd door de grote attractie Sjefke van Oekel, ('Ik word niet goed') uit de Barend Servet show Voorts cultuur met dansexpressie, mi- metoneel, cabaret, een levend schaak spel en de vertoning van de film over de Pink In 72, ook dit jaar zal door de filmgroep van Troef een film wor den opgenomen. Wat de creativiteit betreft, op de brink gebeurt er van alles met druktechnieken, weefgetou wen en verf (ook voor kinderen, die kunnen gerust meekomen). Tenslotte zijn er allerlei stands van actiegroe pen on kleine zelfstandigen. Er zijn drankjes, broodjes en fruit. In totaal 120 mensen hebben de afgelopen tijd meegewerkt aan de totstandkoming van dit festival, dat als ook het weer meezit wel eens zeer geslaagd zou kunnen worden, men rekent op 1750 2000 mensen. (ADVERTENTIE) DATSUN DEALER ROELOFARENDSVEEN LEIDEN Alkemadelaan 1 Herengracht 79 01713-2866 01710-33861 Van een verslaggever LISSE Bloembollenkwekers in de omgeving van Haarlem, Leiden en hun collega's in Breczand en omgeving lopen dagelijks in hun grote partijen hyacinten te zoeken naar verschijnselen van het be ruchte 'zwartrand'. Dit wordt ver oorzaakt door een bacterie, die op en in het blad zwarte puntjes ver oorzaakt. Aangetaste planten moe ten onmiddellijk onschadelijk wor den gemaakt, omdat anders de bac teriën zich verspreiden. Uit het blad verplaatst de bacterie zich naar de bol en vernielt daar de 'rokken'. De bol is dan geheel ver loren. Volgens de directeur van de bloembollenkeuringsdienst, ir. H. van Os, treedt deze ziekte al hon derd jaar golfsgewijze op. De kou de van verleden jaar en een wat te optimistische kijk op het gewas daarna heeft er voor gezorgd dat een late besmetting in 1972 dit jaar kon doorwerken. De storm van 3 april en de vele regen hebben ervoor gezorgd, dat de aangetaste planten de bacteriën of hun sporen razend snel konden verspreiden. Daardoor is er dit jaar vrij veel schade. Er zijn kwe kers, die de helft van de gevoelig ste partijen al hebben moeten rooi en. Volgens ir. Van Os kan de juiste omvang van de schade nog niet worden vastgesteld. Zelfs zijn er geen redelijke schattingen te ge ven. Er zijn kwekers, die nauwelijks 'ziek' in hun bollen hebben, maar sommige kwekers zijn dusdanig ge troffen, dat ze voor het" voortbe staan van hun bedrijf moeten vre zen. te nemen. Wordt daaraan niet vol daan, dan heeft de gemeente het recht zelf maatregelen te nemen, op kosten v^n de huiseigenaar. Dergelij ke aanschrijvingen worden overigens al verricht vorig jaar 111 maal. Wettelijke basis Maar dan wel uitsluitend aan instiuti- onele verhuurders of andere particu liere eigenaren. Geen aanschrijvingen zijn gestuurd naar woningbouwcorpo raties of de gemeente (of Gemeente lijke Woningstichting) zelf. Tot ver bazing van Waal: 'Het is toch alge meen bekend dat het gemeentelijk woningbezit (te) veel woningen telt, die dringend verbetering behoeven'. Bovendien is een aanschrijving, aldus Waal, een wettelijke basis voor de uitgaven die nodig zijn voor de repa raties. Hetgeen van belang kan zijn i.v.m. goedkeuring door Gedeputeerde Staten. B. en W. echter zeggen, dat klachten van bewoners van woningen van de Gemeentelijke Woningstich ting en woningbouwverenigingen door deze instanties meestal zelf worden verholpen. 'In de praktijk doet nim- laatste gold ook voor het bestemmings plan Vredeburg nabij Buitenkaag. LEIDEN De jaarlijkse einduitvoe ring van de Leidse Streekmuziek school had de Zuiderkerk wel niet he lemaal vol getrokken, maar, gegeven de koopavond, mocht men toch de be langstelling nog prijzen. Het is bij dergelijke etalerende con certen uitermate moeilijk een enigs zins harmonisch programma samen te stellen. Dat van gisteravond was hier van een bewijs temeer. Men doet dan zijn best telkens weer te beginnen met de gedachte een apart concert te gaan beluisteren. Maar wie is zo sterk een reeks concerten achtereen te kun nen aanhoren zonder vermoeid te ra ken? We luisterden dan moedig en gaarne bereid naar allerlei combina ties (plus een paar soli) van velerlei instrumenten. Het moet intussen er kend. dat de vele executanten zich niet lichtvaardig aan de kritiek prijs gaven. Hun prestaties waren over het geheel zeer goed voorbereid en schon ken (afgezien van de min of meer ge slaagde composities) wel voldoening. Ze maakten zodoende een welluidende reclame voor het deugdelijk onderwijs van de Muziekschool. De docenten vatten hun taak blijkbaar serieus op. Over de kwaliteiten hoef ik dus ver der niet in herhaling te treden. Na het inleidende vertrouwde blok fluit-ensemble onder, leiding van Piet Kunst) volgden een gtaar- en later een strijkkwartet. Bij het laatste werd ik getroffen door een nieuw klinken de reeks van stukken van Robert Hep- pener. De' bekende moderne compo nist John Cage frappeerde met wer ken voor geprepareerd klavier, voor zeven woodblocks en muziek voor pia no met vrije improvisatie, respectieve lijk solistisch, door twee en door drie spelers uitgevoerd. Het vreemde, soms ongehoorde van deze klanken, gelui den en pauzes hield het publiek, ge wild of ongewild, vast. Verder kan ik er geen goed of kwaad woord van zeg gen. Een strijkersensemble onder Gerda Bromelow verraste met een 'Hongaar se Boerenbruiloft' van Brodsky, een open, fris werk. Na de koffie hoorde men het Orff-ensemble, orgel- en pia nospel en het Blazers Ensemble. Johan van Wolfswinkel DEN HAAG Voor 10.000 aan fo to- en filmapparatuur is in de nacht van woensdag op donderdag gestolen uit een fotozaak aan de Kempstraat. De voordeur werd op ruwe wijze opengebroken. ADVERTENTIE De beste Wereldmerken hebben wij voor U. Seiko, Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, AWE-Ancre. Voor 39,50 heeft u ,bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dames- horologe voor slechts 79,50. Eigen atelier, dus le klas vak-service. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN Geboren: Pieter J zn van K van den Broek en A Blok: Dora A dr van R Agatz en W Ophorst; Ewoud zn van M Kiel en A Bouwens; Huib K zn van C Tabbers en M Boumeester: Ferdinand zn van J van Hooven en W de Jond: Rory J M zn van J de Ruijter en M Alkemade. H Luth Gehuwd: J E van Kamp en A I M Bakker: R N Meijers en F van de Water; H Cossee en L G M Stolk; J Siebert en J D Tol; J P Vis ser en C van Rhijn; A J Berkhout en D Heij- mans: J Verlind en C J Bijl; T L Geenjaar en G L J Cové. zijd« ALPHEN De Avond-Laura op de fiets vanuit Alphen aan den Rijn trekt steeds meer belangstelling, vooral nu aller wegen zo'n propaganda voor het fietsen wordt gemaakt. Vorig jaar was het aantal deelnemers al boven de 1000 en nu gaan er elke avond tussen dc 1300 en 1400 f iets-enthousiasten van start. In de eerste week van juli wordt de grote LAURA gehouden. De Avond-Laura maakt de beenspieren alvast soepel. Op deze foto een punt in Alphen, waar dc po litie de Laurianen een veilige oversteek biedt. Dienstencentrum Kooi dagelijks geopend LEIDEN Dinsdag 12 juni opent het dienstencentrum in de Driftstraat 49a zowel 's morgens van 9-12 uur als 's middags van 2-5 uur zijn poorten voor alle ouderen in de wijk. Iedereen is welkom om te kaarten, te lezen, te handwerken of zomaar wat te praten of een kopje koffie te drin ken. Bij gunstige weersomstandighe den kan men er gezellig op het terras zitten in de mooi aangelegde tuin ach ter het gebouw. Buiten de gerichte activiteiten als gymnastiek, zingen, tekenen en boet seren op de middagen zullen er ook 's morgens activiteiten plaatsvinden. Van de interesse van de bezoekers zal veel afhangen of er met ontspannende en vormende activiteiten kan worden gestart. Het dienstencentrum geeft o.a. mogelijkheden om aan een Engel se les deel te nemen, creatieve hand vaardigheid te beoefenen en bijeen komsten te houden met dia's en lezin gen. Het wil een trefpunt zijn van alle ou deren voor contact, ontspanning en informatie. LEIDEN Het dienstencentrum Herenstraat hoek Drie Octoberstraat is dagelijks geopend van 9-12 uur en van 2-4.30 uur. Men kan zich opgeven voor het mee doen aan de volgende activiteiten: dinsdagmiddag 2 uur bejaardengym- nastiek; donderdagmorgen 9.30 uur creatief bezig zijn; donderdagmiddag 2.15 uur. LEIDEN Chr. Lyceum 'Dr. W. A. Visser 't Hooft': Geslaagde eindexamenkandidaten H BS. A: Joke Barreveld, Ben Beeftlnk. Joost Bouwmeester, Kees Corsèl. Hanneko Hoogerwerf, Gerben Vissej. Nelleke de Waal, Hans Weijmar. Eindexamenkandidaten M.M.S.: Henny Bos, Greet Geerling. Elzelien de Geus, Henny Goudkamp, Ruth Hoekstra, Willie Hollander en Cootje van Hulzen. Films tot 13 Juni: Camera: 'De Hofnar' a.l. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Belde Pinksterdagen om 14, 16.15. Camera: 'De Hofnar' a.l. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Beide Pinksterdagen om 14. 16.15. 19 en 21.15 uur. Nachtv. vr-za 23.30 The Go- between 18 j. Lido: 'Canterbury Tales' 18 jr. dag 14,30, 19 en 21.15 uur. Belde Pinksterdagen 16.45 voorstelling extra. Studio: 'Turks Fruit' 18 jr. Tijden zie Lido Luxor: 'De ijzeren vuist', 18 j. Tijden dag 14.30, 19 en 21.15 uur. Beide Pinksterdagen om 16.45 voorstelling extra. Trianon: 'La Scoumoune'. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Beide Pinksterdagen om 14.15. 16.30. 19 en 21.15 uur. Rex: 'Stewardessen Rapport' 18 j. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. Beide Pinksterdagen om 14.15, 16.30 en 21.15 uur. Nachtv. vr-za 18 jr. Om 23.30 uur 'De Sexsaloon'. WERKGEMEENSCHAP KINDERCENTRA Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden i.o., kantoor Haarlemmerstraat 73-b. Lelden, tel. 30360, secretariaat: P. M. Kes. sen-van Teyllngen. Arendshorst 164, Leiden, t. 23276. De openingstijden van het informa tiecentrum peuterspeelzalen, kinderdagver blijven en kinderkantines van de stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden zijn als volgt: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur; woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en don derdagavond van 19 tot 21 uur. Het lnformatleburo Is up genoemde uren te lefonisch bereikbaar onder nummer 30360. Stichting Gezinsverzorging Lelden. Gezins verzorging. hulp aan bejaarden en chro nisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45. tel. 49441. TENTOONSTELLINGEN Dc Lakenhal: schilderijen Alex. Rosemelcr (1907-1972) van 18 mei tot 1 juli. Dag. 10 tot 17 uur. Zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3. Lei den: toegepast grafisch en fotografisch werk van Henk Scheringa en Pieter Wijmans. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3. Gordon Phell metaalplastieken. Jan van Geen lino's. Tot 31 mei. Dinsdag tot en met zat. van 1 tot 6 uur. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94. schil derijen Henrlëttc van Traa, tekeningen ef aquarellen van Theo Galesiln. Van 11 mei tot 2 juli. Dinsdag tot en met zondag van 14 tot 20 uur. DIENST APOTHEKEN dag le pinksterdag 10 juni tot maandag 11 juni 'sm 8 uur door: Zuider Apotheek Leiden en Apotheek Leiderdorp. Tevens op zaterdag tot 6 u n.m. Oegstgeester Apotheek Wilhelml- napark 8. De avond- nacht-, en zondagsdienst der apo. theken ln de regio Leiden 11 juni 2e Pink sterdag sm 8 uur tot vrijdag 15 juni 's m 8 uur door Centraal Apotheek Leiden. Brces_- traat, Apotheek Voorschoten en Apotheek Be'- ker, Lljtwcg 4 Oegstgeest. BEZOEKUREN ST. ELI SABETHZI EKEN ilUIS LEIDERDORP. Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14-14.45 en van 18.45-19.45 Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. 3c klasse: Volwassenen: dagelijks van 14- 14 45 en van 18.45.19 45 uur. Kraamafdellng: dagelijku van 15-16 en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13.00-14.00 u. 's zondags 11.00 12.00 u en 14.00-15.00 u. le klasse: de gehele dag. Annaklinlek: dag. 13.30-14.30 u en 18.00-19.00 u. DIACONESSEN HUIS le klas: dagelijks van 11-12 uur. van 13.15- 14 uur en van 18.45-19.30 uur. 2e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45 19.30 uur- 3e klas: dagelijks van 13:15-14 uur en van 18.45 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14 19 uur. Bezoekhuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderen) zljr. de bezuekuren als volgt: Elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.30—20.00 uur; voor de kinderafdelingen elke dag: 15.0016.00 uur en van 18.3019.00 uur. Voor de prcmaturenafdeling gelden dc vol- Èende bezuekuren (alleen vuor ouders): laundag l.e.m. vrijdag 18.30-18.45 uur en zaterdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN B1JN Rijnoord: le en 2e klasse: 10.30-U.00. 14.00- 14.45 en 18.00-19.00 u. 3e klasse 14.00-14.45 on 18.00-10.00 u. Kraamafdellng 16.00-17.00 u alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 U. Kin. derafdeling 15.00-15.30 u. AKCHITEKTEN-Informatlecenlrum Rijnland: donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting in Lelds Volkshuls. ApothekersdIJk 33. Telefoni sche afspraak noodzakelijk. Tel. 01710-26385, up alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch Adviesbureau (Rechtswinkel). ApothekersdIJk 33. Geopend dinsdag tot en inct zaterdag van 10 tot 13 uur. Donderda gavond van 19 tot 21 uur. Dependance in De ZevenspJong. Bernhardkade 35. Geopend vrijdagavond van 19 tot 21 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3