Kotte wint ding gedeeltelijk )e Weldoener Discussie-avond over Groot Houten BBK laakt aankoopbeleid van CRM EKSEPTIONEEb NIEUWS V7.50 Vierde gesprek bij Wereldomroep zonder resultaat Ekseption Kamervragen over 'zelfbediening' met hoge salarissen door John Rowan Wilson Cacaopudding fr/KWARTET DONDERDAG 7 JUNI 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K11 n onzer verslaggevers ;HT Op straffe van een dwangsom van duizend gulden iet Utrechts Nieuwsblad zich onthouden van het doen open- laken in woord, afbeelding of geschrift van onware medede- omtrent de Sint-Willibrordusstichting en de Stichting Rooms- jeke zending, en met name omtrent pater Winand Kotte uit jij Duurstede, bestuurslid en woordvoerder van beide stichtin- itspraak van de president van echtse rechtbank, prof. mr. V. van Dijk, houdt in dat pater jet tegen het Utrechts Nieuws- n zijn hoofdredacteur aange- n kort geding gedeeltelijk heeft ien. Het Utrechts Nieuwsblad jjn berichtgeving over een on- van het Vaticaan naar de acti- van pater Kotte en diens be niet te rectificeren, zoals pa- tte had geëist. istheden r vonnis wordt overwogen dat Cotte onvoldoende aannemelijk ;emaakt dat in Rome géén on naar zijn activiteiten wordt lems Jeugd Orkest aat tien jaar LEM Op zaterdag 16 juni zal urlems Jeugd Orkest met een nconcert in het Haarlemse Con- louw zijn 10-jarig bestaan vie- et HJO is een symfonie-orkest geveer 85 musici in de leeftijd tot 25 jaar, amateurs en vak- en. Vanaf de oprichting in mei André Kaart de vaste dirigent, jzonder vruchtbare samenwer- eidde tot vele succesvolle uit jen op een zeer hoog muzikaal et HJO maakte diverse buiten concertreizen (België, West- .id, Zwitserland, Oostenrijk), omer concerteerde het in Aber- in Londen. Zaterdag wordt .00 uur 's morgens een concert n door het junioren-orkest met van Leighton, Britten, Pleyel, hen en Van Kempen. Het HJO teelt 's avonds om 20.15 uur een mma met werken van Schubert, «sen (H.). Milhaud. Strawinsky pel. ingesteld. Hoewel het Utrechts Nieuwsblad naar de mening van mr. Van Dijk geen onrechtmatige daad en het lanceren van aperte onjuistheden kan worden verweten, is de berichtge ving op enige punten onjuist geweest, onder meer waar geschreven is dat pater Kotte een audiëntie bij de paus is geweigerd. Vanwege die onjuisthe den mag het Utrechts Nieuwsblad bij verslaggeving over pater Kotte en zijn beweging niet meer uitsluitend steu nen op de bronnen waaraan tot dus verre de berichten werden ontleend. In Amsterdam, waar hij een kort ge ding had aangespannen tegen de De Volkskrant en de hoofdredacteur daarvan, is pater Kotte vorige week wel in het ongelijk gesteld. Zijn vor dering, gebaseerd op vermeende on juiste berichtgeving, werd door de vi ce-president van de Amsterdamse rechtbank op alle punten afgewezen. Tegen De Volkskrant had pater Kotte dezelfde bezwaren opgeworpen als te gen het Utrechts Nieuwsblad; hij had eveneens gevraagd De Volkskrant een verbod op te leggen tot het publice ren van onware mededelingen over zijn beweging en over hem in het bij zonder. Van een verslaggever HOUTEN In 'De Engel* te Houten wordt vanavond om acht uur een dis cussie-bijeenkomst gehouden door de werkgroep 'inspraak Groot-Houten'. Iedereen diè iets heeft te zpggen over de ontwikkeling en groei naar Groot- Houten met 25.000 inwoners in 1985 is welkom. Er zal worden gepraat over grondaan koop, financiering, wegen, spoorweg station en andere zaken. Zonodig is op dinsdag 19 juni nog een derde dis cussie-avond. AMSTERDAM Een kwart van het bedrag dat voor de aankoop van kunstwerken door de Nederlandse Kunst Stichting beschikbaar is, wordt volgens de BBK gebruikt voor andere zaken. De BBK heeft nagegaan hoe dit vierde gedeelte van het budget wordt besteed, en komt tot de conclu sie dat hier van zakelijk wanbeleid gesproken kan worden. De totale hoogte van het aankoopbud get 353.050) geeft de BBK de in duik dat het nooit in de bedoeling van het ministerie van CRM heeft ge legen enigerlei beleid t.a.v. de beel dende kunsten te voeren. Hoogstens lijkt het rijk bereid voor een zeker bedrag in beeldende kunstwerken te investeren. Dit bedrag houdt echter geen rekening met het getal van de beeldende kunstenaars in Nederland, noch met de prijzen die kunstwerken noodzakelijkerwijs moeten opbrengen. Dit schrijft het bestuur van de BBK in een brief aan de minister van CRM waarin zij ernstige bezwaren uit tegen de adviescommissie voor de program mering van collecties voor tentoon stelling van de Nederlandse Kunst Stichting (NKS). Een van de bezwa ren betreft de gebrekkige vertegen woordiging van de BBK in de pro grammeringscommissie en in de pro- jektgroepen. De werkwijze van de p>rojektgroepen heeft, aldus de BKK, op ons de indruk van corruptie ach tergelaten. In de brief wordt met naam en toenaam enkele gevallen ge signaleerd waarin van leden van pro- jektgroepen kunstwerken in de collec ties werden opgenomen tegen door gaans hogere dan de gemiddelde aan koopbedragen. Deze en andere bezwa ren heeft de BBK ertoe doen beslui ten haar vertegenwoordiger ind e ad viescommissie voor de programmering van collecties voor tentoonstelling van de NKS terug te trekken. De BBK verklaart zich in de brief bereid te overleggen over het in het vervolg te voeren beleid, de organisatie, de re glementering en de wijze van uitvoe ring. (ADVERTENTIE) Alle grote successen van Ekseption (gisteravond op t.v.) nü verkrijgbaar op één langspeelplaat. .Ekseptional Classics' O.a.The 5th; Adagio; Sabre dance; Air. (Ook op musïcassette verkrijgbaar) Philips 6410 044 Invul-puzzel horizontaal in: mondjes der planten, 2. kleine 3. ketting zonder einde, 4. hoop- rogend hooi, 5. uitgestotene, 6. 7. brilschans. oplossing vormen de begin- Jde eindletters beide van boven I beneden gelezen twee namen van in. •SSING VAN GISTEREN: intaal: 1. possessie; 2. Odin-ri- 3. sela-imker; 4. To-oase-are; 5. el- rata; 6. Lear-pekel; 7. ei-Ria-Adda; n-Edam-ren; 9. neegotiam. ticaal: 1. postelein; 2. ode-oleine; 3. aar-eg: 4. snaak-ri-do; 5. Eris-spaat; m-ere-ami; 7. sak-aak-dra; 8. inert- etre-alant. 1 2 3 4 5 6 7 Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Het vierde gesprek tussen vakbonden enerzijds en direc tie en bestuur van de Wereldomroep over de positie van de buitenlandse programmamedewerkers heeft geen resultaat opgeleverd. De directie weigert om nog contrac ten aan te gaan, die voor verlenging vatbaar zijn. De reden is volgens de directie dat de buitenlanders door een te lang verblijf in Nederland het con tact met de taalgebieden, waarop zij zich richten, zouden verliezen. De bui tenlandse programmamedewerkers ontkennen dit. Op de gisteren gehou den vergadering hebben de bonden de directie om bewijzen voor deze stel ling gevraagd, maar de directie heeft volgens de vakbonden deze bewijzen niet kunnen leveren. De directie van de Wereldomroep had vóór de vergadering een aantal stuk ken aan de bondsvertegenwoordigers gestuurd, waarin voorstellen werden gedaan, die volgens de bonden en de buitenlanders alleen maar ogenschijn lijk tegemoetkomingen waren. Het kernpunt namelijk dat aan buiten landse programmamedewerkers geen voor verlenging vatbaar contract meer zal worden aangeboden, is een zaak. waarover de directie geen concessies wenst te doen. 'De Wereldomroep beschouwt het als een zaak van levensbelang*, zo wordt van de zijde van de Nederlandse vere niging avn journalisten gezegd, 'maar ze heeft op geen enkele manier kun nen waarmaken dat dat ook zo is'. Op 28 juni zal opnieuw vergaderd worden en de aanvragen bij het arbeidsbu reau voor de de ontslagen van een aantal buitenlanders blijven tot die datum opgeschort. 'Maar', aldus de NVJ-woordvoerder, 'het kan zo niet veel anger doorgaan. Er moet toch eens wat zekerheid komen voor al de mensen die op de nominatie staan om ontslagen te worden. Alle buitenland se programmamedewerkers voelen zich bedreigd'. MARY PERKINS Met twee programma's heeft de NCRV liefhebbers van popmuziek wel aan hun trekken laten komen. In beide gevallen ivas de producent Toon Gis pen, die binnenkort naar de TROS overstapt. Het meeste werk heeft hij uiteraard gemaakt van het gefilmde portret van de al internationaal be kende Nederlandse formatie 'Eksep tion'. Vijf min of meer bezeten jonge kerels, met hun weelderige haartooi en opvallende kleren misschien bui- tennissig aandoend, maar bloedserieus als het om muziekmaken gaat. Dit portret moet ook de wijfelaars en wellicht hier en daar wat tegenstan ders van deze soort muziek, hebben duidelijk gemaakt, dat het wel vak mensen moeten zijn om tot hun pre statieniveau te kunnen komen. Mees ters ook op meer dan één instrument: kortom rasechte muzikanten, met, zo als één van hen zei, veel gevoel voor wat zij aan het doen zijn. Zij behoren tot de romantici van deze eeuw en mogelijk onderscheiden zij zich van gelijkgestemden uit het verleden hier in, dat zij bij alle zin voor romantiek het gevoel voor commercie en publi citeit niet verdringen. Er was nogal flink opgegeven over de Engelse film 'Otley' met als hoofdrol speler de succesvolle acteur Ton Cour- tenay. Wat ik daarvan gezien heb, vond ik maar zo-zo. Het kan gelegen hebben aan het feit, dat ik nu en dan overschakelde naar het 'Spel zonder Grenzen', maar ik kon weinig samen hang ontdekken in deze Columbia-pro- duktie uit 1969. Allerlei schimmige fi guren draafden op zonder dat zij een zinnige functie kregen in het verhaal Van een Kaf ka-klimaat, zoals was voor gespiegeld. zal menigeen een ander idee hebben. De NOS mocht wel eens met iets beters voor de dag komen. Ik denk dat veel kijkers lang voor het einde van de film hebben overge schakeld naar het eerste internatio nale Spel zonder Grenzen van dit sei zoen. De organiserende Italianen heb ben zich op het strand van Senigallia uitgeput in het bedenken van speelse en pompeuze toestanden. Tot de meest attractieve werkstukken behoorden de Chinese brug en de ronddraaiende draken. Je blijft je overigens verbazen over die enorme inzet van de deelnemers. De snelletjes zijn echt niet zonder risico. Het beteugelen van een nepstier en het gehol in die draaiende trommel waren voor sommige spelers halsbre kende toeren. Toen onze grote cultuur historicus Huizinga zijn 'Homo ludens' schreef, kan hij niet vermoed hebben dat landgenoten als 'spelende mensen' ooit nog eens de internationale top zouden bereiken. Want roe hebben in dat genre nooit zo erg uitgemunt. Maar Raalte heeft het dan toch ge presteerd: met 43 punten speelser te zijn dan Italianen, Zwitsers. Britten, Duitsers en Belgen. TON HYDRA DEN HAAG Is de 'zelfbediening' door hoge functionarissen in het be drijfsleven niet lijnrecht in strijd met de opvattingen over de inkomenspoli tiek, die zijn neergelegd in de rege ringsverklaring? Deze vraag stellen de Tweede-Kamerleden Van der Doef en Poppe (PvdA) aan minister Boersma van sociale zaken naar aanleiding van de 1,15 miljoen gulden die de voorzit ter van de raad van bestuur van Else vier heeft ontvangen. Bovendien Kreeg deze voorzitter in 1973 nog een salarisverhoging van 66 2/3 procent. Hij vangt nu 12.500 in plaats van 7.500 per maand. De Kamerleden wijzen de minister verder op de motivering voor de gro te uitkering: een tegemoetkoming in de derving van inkomsten over de pe riode van twaalf jaar. De salarisverho ging was nodig, gezien de tendens bij het bedrijfsleven de tantièmes te ver lagen en de salarissen te verhogen. Vergeleken met de salarissen van mensen met soortgelijk werk in ande re landen van de EEG zouden de sala rissen hier niet zo hoog zijn. De heren Van der Doef en Poppe vra gen tot slot of de minister kan bevor deren, dat ook de salarissen van de andere leden van de raad van bestuur van Elsevier openbaar worden. Deze openbaarmaking is een punt uit de programma's, die aan de regeringsver- 10 ronste haar wenkbrauwen. Ik had gevoel dat ze een gesprek hervat dat ze voor mijn komst hadden mden. Toen ze geen antwoord gaf, hij strijdlustig verder: 'Als je niet aan hém laat zien, aan wie wel? Je kunt het niet meenemen raf in'. eek wat bij te draaien en knabbel weifelend op haar onderlip. 'Ik t het niet. Ik ben altijd van me- geweest. ga nu niet weer met jezelf over liggen'. :eek hem aan, toen mij, beet weer haar lip, stond ten slotte op en naar boven. Nicol hield eindelijk zijn mond, Het was alsof hij it dat zij door het minste of ge ste óelfs iets dat gebeurde ter- ze er niet bij was van mening in hun creatieve vermogen heb- veranderen. Toen ze terugkwam ze een grote gele envelop bij - Die gaf ze aan mij. 'Dit is een hoek van mijn moeder', zei ze op r abrupte, verongelijkte toon. 'Ze ft het bijgehouden bijna tot haar fdag. Het is me toegestuurd door Amerikaans': priester die bij haar toen ze overleed. Ze had gezegd ze wilde dat ik het kreeg. Ik ge niet dat mijn vader het ooit ge- heeft'. haalde het manuscript uit de enve- Het bezorgde me een bijzonder vindend gevoel. Nicol zag de glans mijn ogen. 'Dit moet heel wat hde voor u hebben', zei hij. ar ziet het wel naar uit. Maar ja, als ik het helemaal. heb het gelezen', zei hij. 'Weest u maar niet ongerust. Dit is precies wat u nodig hebt'. Ik zat te springen om naar huis te gaan en met de lezing ervan te begin nen, maar ik moest de beleefdheids vormen in acht nemen. We bleven nog even doorpraten en toen stond ik op om te vertrekken. Rosamond nam bij de deur afscheid, maar Nicol zei dat hij me naar mijn wagen zou bren gen. Toen we op de oprijlaan kwamen, zei hij. 'Mijn vrouw heeft altijd een beet je moeilijk gedaan over dat manu script.' Ik zei niets. 'Het is belachelijk om het voor zichzelf te houden. Per slot van rekening is het een docu ment van belang'. Hij wachtte even. 'En waarschijnlijk heel waardevol, dacht u niet?' 'Hoogstwaarschijnlijk'. 'Het zou zelfs de moeite waard kun nen zijn het afzonderlijk te publice ren. Of misschien kan ze het aan de Stichting verkopen. Ik zou het niet weten, ik ben geen zakenman'. 'Ik ook niet'. 'Maar u bent var. dat soort dingen op de hoogte. U zou ons kunnen advise ren'. Hij liet doorschemeren dat het een bepaald niet te grote tegenpresta tie zou zijn voor de toestemming tot het lezen van het manuscript, en daarin had hij gelijk. Nu begreep ik waarom hij er zo op gebrand was ge weest om mt te helpen. 'Misschien zouden we er over kun nen praten wanneer u het gelezeh hebt'. Toen ik thuiskwam in Chelsea was het bijna middernacht, maar ik was te be nieuwd naar mijn ontdekking om die tot de volgende ochtend te laten lig- gen. Ik zette een kop koffie en nestel- LOWIETJE SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES de me met het manuscript in mijn werkkamer. Toen :k ging lezen, werd het duide lijk dat het journaal van Joan Bar rington geen dagboek in de geijkte vorm was. De stukken varieerden van alleen maar opsommingen van gebeur tenissen tot lange, intieme opwellin gen van heftige emotie. Om de haver klap raakte ze ontmoedigd en had ze het er over het journaal helemaal te laten varen. Het laatste stuk was slechts een paar dagen voor haar dood gedateerd. Het was het soort journaal dat, neem ik aan, veel jongelui er op nahouden als ze aanvechting voelen om te schrijven maar eigenlijk geen vertrou- ben. Kennelijk was het niet voor pu- blikatie geschreven, maar meer met de bedoeling te proberen om van al haar verwachtingen en angsten en twijfels aan zichzelf een of ander zinnig levenspatroon te maken. Aan vankelijk was mijn reactie er een van teleurstelling: de stijl was bloemrijk en sentimenteel. Maar toen ze Bar rington had leren kennen kwam er ver andering in het journaal. Het werd eenvoudiger en dynamischer. Einde lijk liet ze de literatuur schieten en kwam het verhaal tot leven. Ze maakte met Barrington kennis op een feestje van Crane. Ze had juist in Cambridge tentamen moderne Franse literatuur gedaan en was op zoek naar wat werk. Haar nicht Olwen, die met Crane getrouwd was, had geopperd dat ze het wel leuk zou vinden op een zondagavond binnen te vallen om een paar mensen tegen het lijf te lopen die haar van pas konden komen. 80: Franse Sjarl was zo goedniet of hij moest doen wat Eelco Eelkema zei. Angstig naderde hij de plaats, waar Platvink-Jantje stond opgesteld, maar hij kon zijn noodlot onmogelijk ontlopen. 'PLOCK!' zei de gummistok namelijk, krachtig neerdalend op zijn fraai geonduleerde kuif. 'Verhip!' zei Jantje verwonderd, toen hij zag, wie daar voor hem zo braafjes door de knietjes zeeg. 'Verhip! Da's de ver keerde!' 'Maar dit is de goeie!' juichte Eelco. Hij had zijn revolver vliegensvlug voor zijn gummistokje verwisseld en met dit taaie wapentje in de hand sprong hij dikke Jantje pardoes bovenop zijn corpus. Nog maals klonk een doffe slag en ditmaal was het Jantje die in elkaar zakte. Met pijnlijke verbazing zegen de twee verstokte schurken over elkaar heen, doch nog pijnlijker was hun verba zing, toen ze bemerkten hoe een klein manneke de strijd in zijn voordeel had weten te beslechten. 'Ik schei d'rmee uit!' griende Jantje. 'Ik vecht vandaag niet meer! Iedereen kwakt mijn maar met judotruukies in de hoek en iedereen slaat mij maar met een gummilat op me kop! Het leve is niet meer uit te houwe met hard werreke een dunne boterham te ver- diene met een héél klein stukkie eer lijk beleg!' Doch Eelco verkoos niet te luisteren naar al dit gezeur. Fier en zelfbewust stond hij voor het tweetal opgesteld en hij zei: 'Luuster, jongens! Dit wordt een proces-verbaal van hier tot Siebaldegabuur'n! Ik heb namelijk kunn'n vaststell'n dat een van de grenspaal'n van Rijkhuyz'n we derrechtelijk is verplaatst en verzet! Ik heb daar de conclusie uutge- trokk'n, dat jullie dat gedaan moet'n hebb' om dit verdorv'n broeinest van swingmuziek en biebelebop buit'n de gemeentegrens'n te krijg'n. Jullie dacht'n zo handig te weez'n hè? Jullie dacht'n op deze wijze lawaai te kunn'n schopp'n zonder gemeentelijke muziekvergunning, hè? Maar dat zal je niet glad zitt'n, hoor! Je bent d'r bij en ik schrijf je op! En verder slin ger ik jullie ook nog op de bon voor het met behulp van rubber slag- waap'ns poging'n doen tot aanvall'n van een dienstdoend politiebeambte in functieDe kleine Eelco haalde zijn zakboekje te voorschijn en schreef alles nauwkeurig op FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws: 11.03-11.00 Ra diojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen, met De groente man en 11.55 Beursber. 12.30 Mod. platte land. 12 35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 fS) Kamerkoor met be geleiding van een blokfluitgroep. 13.40 (S) Schoolconc. (I): Hobo en piano: klass. muz. 14.30 (S) Oorlog en Vrede. 15.40 In de we- tensch.. dat: nws uit de wereld der we. tensch. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Jumbosct. muz. en Inf. 17.00 (S) Mobiel - beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uitz. v.d. P.v.d.A. IKOR: 18.30 Kleur - inf. en comm. over zaken van kerk en sa menleving. NCRV 19.00 Leger des Heilskwar- tier. 19.15 De kerk vandaag - nws en comm. 19.35 Ontvoerd - zomeravondradiospel. 20.55 (S> Amusem.muz. 21 35 Bij de tijd: serie uitz. over jeugdgedrag vroeger en nu (6). 21.55 (S) Kerkorgelconc.: oude en klass.muz. Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S> Hier en Nu. 22.50 Radlo-VU-magazine. 23.10 <S> Lichte muz. 23.35 (S) Gitaresk - vele facet ten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangelisch komm. 8.30 Nws. 8 36 Gymn. v.d. liuisvr. 8.45 (S) Select: nieuwe platen. 9.25 (S) Drie populai re ouvertures. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podium v.d. vrouw: maatsch. inf. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 Hier en nu-extra. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volks- muz. 12 15 (S) Meisjeskoor met orgelbegelei ding: klass. liederen. 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koor. zang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Bulten de taalgrens: vertaalde gedichten. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Mod. icamermuz. 15.15 NCRV: 18.00 (Sl Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: mandoline-ork. 18.30 Nws. 18.40 Wereldpanorama. 18.52 Boekbespreking. AVRO: 19.00 Trefpunt: progr. waarin akt. za ken ter disc, worden gesteld. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radio journaal. 20.10 (S) 500 Jaar Nederl. muz.: Resldentie-ork., Lelds Kamerkoor en solist: oude en mod. muz. 22.10 (S) Aspecten: kunst- rubr. 23.00 (S) Kerkorgelconc.: oude muz. 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 Hugo van Geldercn Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 8.03 KRO- op-Drle: dlscjockcyshow. (10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. met 13.00 Nws en 13.02 Raden maar 14.00 Nws. 14.03 Dlscjoc- keyshow. (15.00 Nws.) NOS: 16.00 Nws. 16.03 De daverende dertig. (17.00 Nws.) 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.00 Nws. 19.02 (S) U spreekt met Piet. 20.00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00 Nws. 21.02 (S) Sesjun: Jazz en Pop live. 22.00 Nws. 22 02 Hugo van Gelderen Show. 23.00 Nws. 23.02 (S) T S T: sport en muz. 24.00 Nws. 0.02 Act. 0.12 (S) Jazi-Sir. 0.55- 1.00 Nws BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Lichte muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, act., weerber. en toneelagenda. 13.55 Beurs ber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws en 16.00 Nws en beursber.) Onderbreking voor een rep. v.d. Ronde van Italië. 17.00 Nws en med. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- desportber. 18.30 Wegwijq wezen. 18.45 Sportmagazlne. 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm.muz. 19.00 Nws en act. 19.30 Inter mezzo. 19.35 Pollt. tribune. 19.45 Lichte muz. 20.00 Muz.progr. 20.00 Lichte muz. 20.30 Muz.progr. (21.00 Splinternws; 22.00 en 23.00 Nws. 23.10 Muz.progr.) 23.40-23.45 Nws. 1 I. melk 30 gr. boter 4 eetl. custard 2 eieren 5 eetl. suiker 3 eetl. cacao 2 eetl. rozijnen 4 eetl. amandelen De amandelen koken, schillen, drogen en schaven. Neem van de melk een klein gedeelte af en maak hiermee met cacao custardpoeder, suiker en de eidooiers een mengsel. Breng de rest van de melk aan de kook, samen met de boter. De vlam kleiner zetten en er het mengsel doorroeren. Let er op dat de pudding nu niet meer mag ko ken, anders gaat de boel schiften. Na een paar minuten er de stijfgeklopte eiwitten doorheen mengen. Voeg er de gewassen rozijnen en de amandel snippers aan toe en giet de pudding in een met koud water omgespoelde pud dingvorm. Menutip: Vermicellisoep, gebraden kip, patates frites, compote, cacacpud- (Wordt vervolgdding. TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud: collage van stomme filmfragmenten 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Beeldje voor beeldje voor beeldje voor beeldje 21.10 Dick Cavett Show EO 22.00 De wind blaast waarheen hij wil: gesprekken over heksen 22.15 Horen en Zien: klassiek concert 22.45 Kerk en theologie: rubriek over ontwikkelingen binnen kerk en theologie NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clon NOS 18.55 Journaal KRO 19.05 Daktari NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Effi Briest NOS 22.20 Den Haag vandaag 22.30 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van glstera. vond. 10.30 Dor Kommissar. 11.30 Berge und Geschlchten. 12.00 Act. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 V.d. vrouw. 17.05 V.d. kinderen. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse (85). 18.00 Fllmrep. 18.30 Act. 18.45 Zand- mann. 18.55 Reg. magazine. 19.28 Kinderhelm Sasener Chaussee. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-8.50: 8.55-9.25; 9.30-10.00; 11.00-11.30; mille. 18.40 Act. 19.20 Forscher. Tiere und Visiere.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Happy End. 21.45 Fllmrep. 22.30 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.05 V.d. kinderen. 17.30 Journaal «n weerber. 17.35 Conc. 18.05 Act. cn muz. 18.35 Sechs unter Mllll- onen. 19.10 Bolero d'araor. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Vragenspel. Aansl.: Kort journaal. 21.30 Econ. overz. 22.15 Jour naal, comm. en weerber. 22.30 Amusem progr. 23.05 Einde ullz. DUITSLAND III NDR 8.20-13.00 en 16.00-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse (85). 18.30 Voor ouders en opvoeders (3). 19.00 Geographlsche Strelf- 8.20 en 8.55 Schooltelevisie. 9.30 Sesam, strasse (85). 11.00 en 11.45 Schooltelevisie. 17.30 V.d. Jeugd. 18.00 Sesamstrasse (85), 18.30 Relsewege zur Kunst. 19.00 Zandmann. 19.03 Voor Turk se werkn. 19.15 Act. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Fllmrep. 21.00 Fllmrep. 21.45 Journaal. 22.05- 22.45 Jean Cocteau. BELGIE NEDERLANDS 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Koning Arthur. 18.30 Tienerklanken. 19.08 Gastprogr. 19.38 Zoeklicht. 19.43 Med. 19.45 Journaal. 20.10 Quizprogr. 20.40 Moeder Hanna. 21.55 Fragm. uit nieuwe films. 22.35 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11