Katwijkse bibliotheek moet 'reclame' maken Kostenverschil hoogbouw en laagbouw is gering Publiek bleef weg bij koncerterende jeugd Kort nieuws uit de regio ^Wog geen beslissing over toekomst Jodenbolwerk en de Mient Familieberichten Hevige botsing op de Engelendaal Bloembakken maken Hoornes fleuriger Nieuwstraten kreeg koninklijk goud Arbeiderspension in Janvossen«teeg volledig vernield Concordiashow in Legermuseum Quick Steps wint jeugdtoernooi Van Leeuwen vierde zilveren jubileum TOP heeft clubgebouw Agenda voor Leiden Visserijberichten K/I lOL'W/KWARTET MAANDAG 4 JUNI 1973 STAD en REGIO L3 [KATWIJK Het nemen van een voorbereidingsbesluit voor do. gronden in het landelijk gebied met name De Mient en het Joden- (bolwerk had in Katwijks gemeenteraad enige voeten in de aarde. £,dj® De raadsleden Van Raalte en Van Mierlo vroegen zich af wat er •zijde leigcnlijk aan de hand is. Burgemeester A. G. Vermeulen bracht daar a, de enige klaarheid in omdat de wethouders C. van der Plas en K. van is en Diik schitterden door afwezigheid, I o ge-1 De nieuwe wet eist dat er voor alle die gebieden een nieuwe omschrijving elen-hvordt gemaakt van de bestemming, later 'Wat we precies gaan doen in het Jo- rtelt d is sien. ■eest :htig rich- te' ^eel aiet- nij- 1 niet ions al- AH denbolwerk en in de Mient is nog niet bekend. Het kan een recreatieter rein worden, of een woonwijkje, we weten het nog niet'. 'Ja en daar ben ik nou zo bang voor', zei de heer Van Mierlo, 'dat anderen de keuze gaan maken wat er wordt gebouwd'. Met de troost dat de studie nog maar nauwelijks is begonnen en dat nog geen beslissing wordt geno men keurde de raad het voorstel goed. Het volgende punt was een krediet voo-r het maken van een bestemmings plan. Omdat de AR-leden van de CCP-fractie de bedragen te hoog von den moest hierover worden gestemd. Met slechts twee AR-tegenstemmers werd het voorstel aanvaard. Het plaatsen van abri's ten gerieve van busreizigers leverde ook wat vra gen op. Vroeger betaalde de NZH tweederde van de stichtingskosten van de abri's. Na de onlangs aangegane fusie met de NACO nog maar vijftig procent. 'We mogen blij zijn dat de busmaatschappij nog geld betaalt aan abri's', betoogde burgemeester Ver meulen. 'Vroeger, toen het nog een commerciële opzet was dacht de ver voersmaatschappij het voor de reizi gers zo gerieflijk mogelijk te maken. Dat is al lang niet meer zo. Nu het vervoer wordt gesubsidieerd is het geen punt meer voor de maatschap pij'. De raad stemde toe in het plaatsen van de abri's en de gemeente zal de helft van de kosten voor haar reke ning nemen. Raadslid Van Mierlo vond dat de bibliotheek veel meer re clame moet maken in Katwijk. Hij zei dat tijdens de behandeling van een voorstel tot uitbreiding van de subsi die aan de Katwijkse Openbare biblio theek en leeszaal. Burgemeester Ver meulen was dat met hem eens. Echter de bibliotheek zal daarmee pas begin nen als er voldoende ruimte is om een groter aantal lezers van dienst te Overleden: Cornelis Johannes Franci- scus Braun, 79 jaar. De Wilbert Kat wijk aan den Rijn, uitvaartdienst dinsdag 11 uur in kapel, waarna be grafenis op het parochiekerkhof. Simon Petrus Pennings, 74 jaar, Her enweg 348, Noordwijkerhout, begrafe nis heeft zaterdag plaats gehad. J. van der Water, 75 jaar, Lage Rijn dijk 3, Leiden. Mej. Dankelman kreeg gouden dameshorloge HILLEGOM In hotel 'Het Wapen van Friesland' bood de schoolartsen- dienst Hillegom Omstreken mej. Dankelman een afscheidsreceptie aan. Na 36 jaar als assistente-schoolarts werkzaam te zijn geweest, bereikte zij maandag 28 mei de pensioengerechtig de leeftijd. Burgemeester J. Ch. T. van Niekerk sprak als voorzitter der schoolartsen- dienst. 'Persoonlijk heb ik weinig kontakt met u gehad. Dat doet geen afbreuk aan het feit dat u ruim 36 jaar de zorg voor duizenden school kinderen op uw schouders nam. Uw grote hobby is o.m. de muziekbeoefe ning en u hebt vele kinderen 'be speeld'. Daarna memoreerde burge meester Van Niekerk de vier school artsen, waarbij mej. Dankelman werk zaam was. Mej. Dankelman ontving een enveloppe met inhoud. Tenslotte wenste schoolarts G. de Groot, de scheidende assistentie nog goede jaren in gezondheid en bood zij namens de schoolartsen een gouden dameshorloge aan. LEIDERDORP Op de kruising Vossiuslaan, Engelendaal, Vronken- laan had vrijdagavond een botsing plaats waarbij vier auto's waren be trokken. De bestuurder van een Daf, een 19-jarige jongeman uit Den Haag. gaf een Chevrolet die in de richting Leiden op de Engelendaal reed, geen voorrang. Door de klap maakte de Chevrolet zo'n zwenking dat hij op de andere weghelft een Opel raakte. En daarop reed weer een Citroën in. De bestuurder van de' Daf moest zwaar gewond naar een ziekenhuis worden gebracht. De bestuurder van de Che vrolet. een 42-jarige kermisexploitant, en zijn echtgenote liepen eveneens verwondingen op. Ook zij gingen naar een ziekenhuis. Beide auto's werden vernield. De andere betrokkenen had den alleen materiële schade. G.S. akkoord met bouw verpleegtehuis Alphen ALPHEN Gedeputeerde Staten gaan akkoord met het toekennen van een garantie voor de eerste kosten van de bouw van een verpleegtehuis tot een bedrag van 4 miljoen, ten behoeve van de Stichting Ziekenhuis 'Rijnoord'. Ds. Carlier bedankt voor beroep LEIDEN Ds. J. H. Carlier, christe lijk gereformeerd predikant te Lei den, heeft bedankt voor een beroep dat op hem was uitgebracht voor De venter. zijn. Het wachten is op het gereedko men van het nieuwe gebouw. Tot verbazing van velen kwam de kwestie die is gerezen rond Maribel pas in de rondvraag ter sprake. De ge dupeerde jeugd had alle raadsleden, uitgezonderd burgemeester Vermeulen zelf een brief gestuurd, maar verzuimd er ook één te schrijven aan de gehele raad. In dat geval had het probleem bij de ingekomen stukken aan de orde gekomen. Raadslid Van Mierlo die als eerste zijn vragen mocht stellen begon er dan ook direct over. Hij vroeg of het college niet al leen een bemiddelende rol zou willen spelen in de kwestie Maribel, maar óók of het college studie wil maken van het probleem van de opvang van ongeorganiseerde jongeren in de ge meente. 'De KRB is in het geheel niet tevre den met de veranderingen die zijn aangebracht aan de Noordpost van de brigade die wordt gebouwd', stelde raadslid M. A. de Vries. 'Dit in tegen stelling tot uw antwoord op mijn vraag'. De heer L. C. van der Plas ging nog wat verder dan de heer De Vries die slechts een aanvullend kre diet vroeg om het oorspronkelijke plan alsnog te realiseren. 'Met welk recht en door wie werd een besluit van de raad verkracht?', vroeg de heer Van der Plas het college letter lijk. Ook hij wilde weten of B. en W. alsnog bereid zijn het plan te veran deren. De heer Befkheij vroeg het college of de 'Oude Pastorie' aan de Kerkstraat zo snel mogelijk kan wor den gesloopt: 'Het leegstaande gebouw is levensgevaarlijk'. Katwijk is onvoldoende beveiligd te- een stormvloeden wist raadslid ïr. F. Langeweg. Hij informeerde naar de mogelijkheden die er zijn de situatie te verbeteren. CHU-er Vink vroeg hoe het mogelijk is dat een bedrijf dat zich heeft geves tigd bij de Essopomp op de hoek van de Karei Doormanlaan en de Zeeweg het parkeerterrein bij de naastgelegen flat kan volzetten met occasions en aan de ingang een bord kan plaatsen: eigen terrein. Mevrouw Ouwehand- Pluimgraaff vroeg het college maatre gelen te treffen opdat de vliegroutes zouden kunnen worden verlegd. De wijk 'Cleyn Duin' heeft namelijk veel hinder van overkomende vliegtuigen. KATWIJK Wijkvereniging Hoornes heeft opnieuw een lof waardig initiatief genomen om de wijk een wat plezieriger aan zien te geven. Tegen een gere duceerde prijs heeft de vereni ging een 750-tal bloembakken aan de wijkbewoners te koop aangeboden, waarmee de flatbal kons een heel wat fleuriger aanzien konden krijgen. Zaterdag konden de wijkbewo ners hun bestelde bak afhalen bij het wijkcentrum. 'U maakt de Hoornes leefbaar' stelde de circulaire. En het is een feit. De grauwe betonklomp die Hoornes heet heeft een vriende lijker aanblik. Belangenvereniging Ridderveld uit bezwaar tegen struktuurplan ALPHEN De Belangenvereniging Ridderveld heeft het gemeente bestuur op- en aanmerkingen gestuurd over het struktuurplan Al phen aan den Rijn, dat nog steeds niet officieel is vastgesteld. Al ir juli 1971 deed de vereniging een aantal suggesties over de vorm van het plan. De laatste brief aan het gemeentebestuur kreeg als motto een citaat van planoloog prof. Maas met: 'teveel plannen worden al leen op esthetische- en technische grondslagen vervaardigd. De hoofd- struktuur is duidelijk, maar avontuur, het ongeordende, complexe verrassende, ontbreken. Oak daaraan heeft de mens behoefde'. Bij de opmerkingen schrijft de belan genvereniging ondermeer, dat het dui delijk is, dat het gehele struktuurplan tèn nauwste samenhangt met het ont staan van het randwegenkwadraat. 'Aangezien het geenszins waarschijn lijk is dat Rijksweg 11 en Secundaire weg 6 worden aangelegd (nog geheel afgezien van de eventuele aansluiting van Secundaireweg 25 op Rijksweg 11) verdient het ons inziens aanbeve ling het struktuurplan zodanig aan te passen, dat het ook bruikbaar is als het randwegenkwadrant niet tot stand komt'. De bezwaren richten zich verder te gen de geringe alternatieven bij de verhouding hoogbouw-laagbouw in Kerk en Zanen, de aan te leggen woonwijk ten zuiden van de spoorlijn. Terwijl volgens de belangenvereni ging de wens naar meer laagbouw wel wordt onderkend, maar als econo misch niet haalbaar wordt afgewezen, blijkt uit de gegevens het verschil tussen 70 procent hoogbouw en 70 procent laagbouw slechts ongeveer NOORDWIJK Wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd nam de heer B. Nieuwstraten. technisch hoofdambtenaar bij de Noordwijkse bedrijven van gas, elec- triciteit en water, afscheid van de ge meentedienst, tijdens een bijeenkomst in het dorpshuis 'De Kuip'. Burgemeester mr. J. M. Bonnike me moreerde dat de heer Nieuwstraten in de loop van bijna vijftig jaar de over heid in een verscheidenheid van funk- ties heeft gediend en van gewoon handswerksman opklom tot zijn tegen woordige verantwoordelijke baan. Voor de oorlog werkte hij onder meer te Ridderkerk op een crisisbureau en als gemeentebode. Na werkzaam te zijn geweest bij het waterleidingbe drijf te Voorhout, ging hij over in Noordwijkse gemeentedienst, toen het bedrijf in de badplaats ook Voorhout van drinkwater ging voorzien. Voorts releveerde de burgemeester de aktivitetitcn van de heer Nieuwstra ten in de organisaties van overheids personeel en in het kerkelijk leven van de Ger. Kerken. Hij overhandigde de heer Nieuwstra ten de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De directeur van de bedrijven, de heer J. de Kluiver, nam met een ge voelvolle speech afscheid van zijn me dewerker. Een fraaie bloembak voor mevrouw Nieuwstraten en een autora dio waren afscheidsgeschenken. Politie-optreden bij voetgangersaktie NOORDWIJK In het kader van de door de Centrale Politie Verkeerscom- missie geplande 'Voetgangersaktie 1973' zal de politie tot 16 juni extra streng optreden bij overtredingen van het rijdend verkeer ten opzichte van de voetgangers en omgekeerd. Dit be tekent dat bij overtredingen direct tot het maken van proces verbaal wordt overgegaan. Loffelijk Tijdens de raadsvergadering werd de heer G. Verheule beëdigd als waarnemend secretaris van Katwijk. De uit Maassluis afkomstige heer Verheule is met ingang van 1 juni benoemd in de vakature die ont stond toen mr. G. Feenstra benoemd werd tot secretaris. Enige maanden is de funktie vakant geweest. Eén van de acht spelbreker in Valkenburg 250.000 te zijn, wat een fraktie is van de totale kosten. 'Ook wordt naar onze mening te weinig aangegeven welke mogelijkheden er zijn voor ex perimentele woningbouw', aldus de vereniging. Men zegt verder teleurge steld te zijn over het feit dat de aan leg van de recreatieve voorzieningen niet is opgenomen in het uitvoerings schema op korte tern.ijn (februari 1973). De vereniging zegt het een loffelijk streven te vinden de voorzieningen gelijke tred te laten houden met de toeneming van de bevolking. Men mist echter een aangeven van de ma nier waarop dit zal gebeuren. De er varing leert dat in de praktijk de voorzieningen altijd achter lopen, al dus de brief. Ook wat de scholen be treft wordt te veel voortgebouwd op het oude patroon en worden te weinig aanzetten gegeven voor nieuwere ont wikkelingen (scholengemeenschap, sa menwerkingsschool). Tenslotte meent de vereniging 'helaas niets te hebben kunnen vinden van een inbreng van de sociale wetenschappen zoals onder andere de sociologie, de sociale ge neeskunde, de sociale psychologie en de sociale pedagogie, waarvan volgens de nota 'ruimtelijke strukturen voor Zuid-Holland' in toenemende mate ge bruik moet worden gemaakt, wil men aan een hoogwaardig woon-, werk- en vrije tijdsmilieu vorm geven'. LEIDEN Toen de onderhandelin gen met een gastarbeider, die bij een aanrijding betrokken was geweest, geen resultaat opleverden, heeft een groep van ongeveer 30 man vrijdag avond een gastarbeiderspension in de Janvissensteeg te Leiden inwendig vrijwel geheel vernield. De bewoners, die reeds een dergelijke wraakneming vermoedden, hadden zich tijdig uit de voeten weten te maken. Alle meube len in het pension werden kort en klein geslagen en ook kleding en bed- degoed moesten het ontgelden. De politie heeft een van de knokploegle den in hechtenis genomen. De gastar beiders werden elders ondergebracht. Om de rust te herstellen zette de poli tie de Janvossensteeg hermetisch af. Omstreeks middernacht was het er weer rustig. Het schijnt, dat de drank bij dit gebeuren een rol heeft ge speeld. LEIDEN Op 2e Pinksterdag om 2 uur zal het Leidse showorkest 'Con cordia' in de prachtige binnenhof van het Legermuseum een unieke muzika le uitvoering ten beste geven. Het repertoire van 'Concordia' ver meldt o.m. songs uit de musical 'Porgy and Bess'. VALKENBURG Het kinderkoor 'De Lofstem' het meisjeskoor 'De Al legretto's' en de Rijnsburgse blokfluit- groep 'De Pansfluit' gaven een uitvoe ring in het Dorpshuis. De hoofdmoot kwam toe aan 'De Lofstem'; de beide andere ensembles werkten in meer bescheiden mate, mee. De avond bleek niet goed te zijn ge kozen. Maar wie kan tegenwoordig (soms lang) van te voren weten, wat er op de t.v. zal zijn. De laatste 'één van de acht' en, naar we van voorzit ter Van der Meij vernamen, ook de 'Valken 68' hadden het, gewoonlijk zo overstelpend grote, publiek, tot op de helft uitgedund. Het woord was dus voornamelijk aan de, grotendeels jeugdige, kinderen van 'De Lofstem', rustig en zorgvuldig geleid door mevrouw M. Eriks-Zonne- veld, wier deugdelijke werk we ook uit Voorschoten kennen. Afgezien van iets minder zeker en zuiver getroffen hogere tonen, hield zij de ongeveer dertig vocalistjes vast in het rechte spoor. De uitspraak was duidelijk en, evenals de voordracht, beschaafd en beheerst. Twee serie's, van reap, geestelijke en leutige liedjes, werden keurig gezon gen. Enkele malen klonk applaus, de ZOETERWOUDE uick Steps is winnaar geworden van een jeugdtoer- nooi dat S.J.Z. organiseerde voor F1 junioren Twaalf teams kwamen in het strijdperk waarvan VELO zich niet aan de gestelde leeftijdsgrens had gehouden en gediskwalificeerd werd. In de finale tussen de beide poulewin naars uick Steps en Leidse Boys wonnen de Hagenaars met 2-0. De L. v. d. Geest wisseltrofee werd door de schenker aan de aanvoerder overhandigd die als blijvend aanden ken een beker van eerste elftalspeler Louis van Veen kreeg aangeboden. De strijd om de derde en vierde plaats tu9sen Onze Gezellen en Altior werd na een 0-0 eindstand door de eerste bij het nemen van penaltys in haar voordeel beslist. De sportiviteits- prijs van 'Ome Dirk' Zandbergen was voor V.N L. HILLEGOM-LISSE De heer P. L. van Leeuwen uit Noordwijkerhout, vierde zijn zilveren jubileum als di- rekteur van de bloembollenveiling H.B.G. te Lisse. Hij werd ondermeer toegesproken door de L. Colijn uit Voorhout, voorzitter van het bestuur van H.B.G. Hij overhandigde de jubi laris een zilveren broodschaal. Direk- teur C. J. Seegers memoreerde de snelle groei van de Sirex en bood een radio aan. Als voorzitter van de perso neelsvereniging sprak de heer P. van Beek. Van hem ontving de jubilaris een elektrische grasmaaimachine. Tijdens de officile receptie kwamen velen de heer Van Leeuwen de hand schudden. Bij deze bijeenkomst sprak de heer Koster, oud-voorzitter van de bloembollenveiling West Friesland. SASSENHEIM Het 45-jarig jubi leum van TOP werd gevierd met de opening van het nieuwe clubgebouw. Vooraf gaf op het naastgelegen veld Drumband DOS een show. Voor ere voorzitter Geursen tot de openingsce remonie overging, gaf hij een over zicht over de eerste jaren van de ver eniging. Begonnen werd met 25 leden. Nu zijn er ca. 245. TOP heeft nu een pracht clubgebouw, waarvan de kanti ne als ontmoetingspunt voor de leden zeer belangrijk is. Met de onthulling van de prijzenkast, door de heer Geursen, was de opening een feit. Er waren enkele sprekers, w.o. J. Tiele- man van C.K.B. die een enveloppe met inhoud aanbood. Als spreker werd hij gevolgd door Ter Leede's voorzitter D. van Biezen, die fraaie asbak cadeau deed. De voorzitter van Teylingen pleitte voor meer samen gaan en kontakt tussen de diverse sportverenigingen. TOP-voorzitter Rob Meyer sprak vervolgens dankwoorden. eerste keer na het aloude 'Daantje', later ook na liedjes van Sander van Marion en Paul van Westering. Voordracht 'De Allegretto's' zijn de grotere meis jes. Ze worden door Peter Bontje aan gevoerd. Bontje die 'De Lofstem'-kin- deren had begeleid, dirigeerde nu vanaf dezelfde plaats, achter de piano, die ter zijde stond. Hij kon het geheel nauwelijks overzien, laat staan beïn vloeden. Ik kreeg de indruk, dat de jongedames, begeleid door het goed geoefende blokfluitorkest, vooral op haar routine zongen. Het ging er ook om, de zangers en speellieden mooi tegelijk te laten opgaan. Dit slaagde uitstekend, maar de voordracht kwam aan levendigheid tekort. De blokflui- ters, speelden, door slagwerkers geas sisteerd, met goed gevolg enkele dan sen, waarvan met name de Boheemse echt muzikaal klonken. 'De Allegretto's' zongen nog mooie amerikaanse en jiddische volksliedjes, door karakteristieke muziek op de ge luidsband begeleid. Bontje kondigde het aan als een experiment; hij be hoefde niets te doen als de recorder te controleren en een paar minieme aanwijzingen te geven. De proef lukte voortreffelijk; de jongelui bleken op alle punten degelijk getraind. Na de pauze voerden de Lofstemme tjes met veel succes de musical 'Ameli- orama en de groene paraplu' op. Johan van Wolfswinkel Reconstructie Herenweg kost meer geld RIJNSATERWOUDE De gemeente raad heeft besloten de rioolwaterzui veringsinstallatie aan het Hoogheem raadschap van Rijnland over te dra gen tegen de kostende prijs. Binnen kort kan de officiële ingebruikstelling plaatsvinden. Parkeerexcessen zullen in de toekomst niet meer voorkomen, wat betreft autowrakken en grote vrachtwagens. Om deze vrachtwagens te weren, zal echter een duur parkeer terrein moeten worden aangelegd. Ook de oude dorpskern, de van Was- senaerlaan, het Molenpad en het scho lencomplex zullen op de gemeenterio lering worden aangesloten. Het beno digde krediet 328.150 werd beschik baar gesteld. Tevens zal een rioollo- zingsrecht van 70 per jaar worden ingevoerd voor elke aansluiting. In 1971 werd 1.964.600 beschikbaar gesteld voor de reconstructie van de Herenweg. Tengevolge van de kosten stijgingen, enz. werd dit herzien. De verwachte kosten zijn nu 2.726.150. Het resterende bedrag van 761.550 werd alsnog beschikbaar gesteld. Ge volg zal zijn dat de straatbelasting wordt opgevoerd tot 8000 per jaar. Raadslid P. J. Wenmakers maakte be zwaar tegen de aanleg van een par keerterrein nabij jachthaven Meer zicht. Hij vond dat het agrarisch ge bied hierdoor wordt aangetast. Hij dacht dat het bestemmingsplan artikel 18 hiermee werd overtreden. Straks zijn er meer auto's (500 tot 1000) dan koeien in het weiland. A. P. M. Hart veld merkte op, dat er geen behoefte is aan een parkeerterrein voor 1000 auto's. Hij wilde meer aandacht schenken aan de pachter. De voorzitter antwoordde dat er geen verbod is om een parkeerterrein te crëren, maar zelfs een recht. De pachter kan zijn recht zoeken in de pachtwet. Bovendien zullen er geen 1000 auto's maar hoogstens 396 auto's geparkeerd kunnen worden. A. P. M. Hartveld merkte op, dat tij dens de burgeravond bekend was ge worden dat er zelfs tachtig klachten waren van bewoners van woningwet woningen. Het onderhoud heeft dus een achterstand. Hij was van mening dat het aannemersbedrijf D. van Bcr- kel te Leimuiden de onderhoudswerk zaamheden niet kon bijhouden en wil de daarom een plaatselijke aannemer inschakelen. De voorzitter wilde hier niets van weten. Er is wat achter stand door de stormramp van 2 april, maar overigens valt het nogal mee. OEGSTGEEST In de nacht van vrijdag op zaterdag werden enkele in braken gepleegd. Ondermeer in drie woningen, waar geld werd ontvreemd. Er werd één dader, de 22-jarige I. S., zonder woon- of verblijfplaats, aange houden die bekende twee woningen te hebben 'bezocht'. Rijnsburg-er na botsing in ziekenhuis NOORDWIJK Bij een ernstige aanrijding nabij het kruispunt Zwar- teweg-Herenweg zijn vijf inzittenden van een personenauto ternauwernood aan de dood ontsnapt; een 22-jarige groentengrossier uit Rijnsburg moest met diverse verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden gebracht. De bestuurder van een personenauto stopte achter een stilstaande NZH-bus om tegen-liggers te laten passeren, toen hij van achteren werd aangere den door de wagen van de Rijnsbur ger. die met grote snelheid naderde. De eerst bedoelde personenauto werd langs de bus geschoven en daarbij scheurde een in de auto liggende jerrycan met benzine open. Gelukkig kwam de vloeistof niet tot ontbran ding. De grossier verkeerde waar schijnlijk onder invloed van alcohol houdende drank. Maandag 4 juni. Stadhuis 7.30 u: gemeenteraad. Stadhuis kamer 3 2.30 tot 4.30 uur: spreek uur ambtenaar Alg Burgerlijk Pensioenfonds. Dinsdag S juni Hogewuerd 57 Miks 11 9 to 12 u nam: socië teit COC. Rreestraat 19 7 tot 8 uur spreekuur Chr Einigratiecentrale. Stadhuis 7 tot 8 uur Spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten Hooigr 38 7.30 tot 8.30 uur: spjeekuur huis vesting werkende jongeren. Driftstraat 49 10.30 tot 11.30 u spreekuur soc. Raadsvrouw. Woensdag 6 juni: Dijkstraat 2 a 10 tot 11 u spreekuur soc. u spreekuur soc. raads. Donderdag 7 juni: Voorschoten: kasteel Duivenvoorde 8.30 u nam: Residentie Strijkkwartet. Stadhuis 6 tot 8 uur spreekuur soc. raads vrouw. FILMS IN LEIDEN TOT 6 JUNI: Camera: De Hofnar (Danny Kuyci ma, dl, wo, vr en za om 14.30, 19 en 21.15 uur a l. do en zo om 14 en 10.15, 19 en 21.15 uur. Nachtv. vr-za 23 30 18 j. 'Heil is for Heroes'. Lido: The Mechanic 18 j. dag. 14.30. 19 en 2115 zo en du extra 16.45 uur. Luxor: De ijzeren Vuist 18 j. Tijden dag. 14.30. 19 en 21.15 uur zo en do extra oir. 16 45 uur. Studio: Turks Fruit. 18 j. Tijden zie Lido Tralanon: Cabaret Liza Minelli IS j. dag 14 30. 19 en 2115 uur do en zo 14 15. 16.30 19 en 21.15 uur. Rex: Meisjes met een extra inkomen 18 J dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. zo 14.15, 16.50. 19 en 21.15 uur. Nachtv. vr-za 18 j Dc Mis dadiger. Apotheken Leiden e.o.: De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vrijdag 1 Juni '73 tot S juni '73 door Aptheek Tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48. en Apotheek Be ker Lijlweg 4 Oegstgeest. WERKGEMEENSCHAP KINDERCENTRA Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Geiden i.o., kantoor Haarlemmerstraat 73-b. Leiden, tel. 30360, secretariaat: P. M. Kes. sen-van Teylingen, Arendshorst 104, Lelden, t. 23270. De openingstijden van het informa tiecentrum peuterspeelzalen, kinderdagver blijven en kinderkantines van do stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden zijn als volgt: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 lot 12 uur; woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en don derdagavond van 19 lot 21 uur. Het informatieburo is uy genoemde uren te lefonisch bereikbaar onuer nummer 30360. Stichting Gezinsverzorging Leiden. Gezins verzorging. hulp aan bejaarden en chro nisch zieken. Spreekuur ma l m. vrijdag 9 tot 10 uur. Larige Mare 45, tel. 49441. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: schilderijen Alex. Rosemeler (1907-1972) van 18 mei tot 1 juli. Dag. 10 tot 17 uur. Zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3. Lei den: toegepast grafisch en fotografisch werk van Henk Scheringa en Pieier Wijmans. Galerie Van der VIUt, Botermarkt 3. Gordon Phcil metaalplastieken. Jan van Geen lino's. Tot 31 mei. Dinsdag tot en met zat. van 1 tot 6 uur. Galerie 't Duivenhuys. Rapenburg 94: schil derijen Henrlëtte van Traa. tekeningen et aouarellen van Theo Galesiin. Van 11 mei tol 2 Juli. Dinsdag tot en met zondag van 14 tot 20 uur. SASSENHEIM Na de jaarlijkse uitgaansdag van het personeel van kunstaardewerkfabriek 'Velsen' wer den in het Bruine Paard, voordat het diner begon, twee jubilarissen gehul digd. tw. Nico Koelewijn en Henk Goedemans, die beiden een kwart eeuw bij het bedrijf werkten. Ze wer den door directeur Molkenboer toege sproken. Beide jubilarissen kregen een enveloppe met inhoud cadeau. Voorzitter van de personeelsvereni ging J. ten Bosch, overhandigde Goe demans een tafelkleed. Koelewijn ont ving een tuinstoel. SASSENHEIM Bij 'Cees en Ineke' vierde Teylingen-gymnastiek het 25-ja- rig jubileum. Voorzitter Krikhaar was blij ook enkele van de oprichters te kunnen begroeten, t.vv. de heren Van Veelen en Hendriks, de eerste voorzit- ter de heer L. A. ter Meer en de eer ste technisch leider, de heer Goddijn. Een aktief lid vanaf het begin, Lies van Nobelen, kreeg bloemen, evenals mevrouw Van Vliet het oudste lid. De technisch leider Chr. Rewijk. die ook vanaf het begin lid is, kreeg eveneens waarderende woorden. Als cadeau van de vereniging kreeg hij een horloge. Door een vijftal meisjes werd de bestuursleden een attentie en bloemen aangeboden, w.o. voor de voorzitter een minitrampoline. RIJNSATERWOUDE Door de gro te toeloop van het aantal leerlingen krijgt de Chr. Nationale School voor het eerst in haar bestaan een vierde leerkracht. Uit de vele sollicitanten benoemde het bestuur mej. A. Visser te Oosterhout. Mej. Visser hoopt 1 au gustus in dienst te treden. LEIMUIDEN Op II juni (2e pink sterdag) organiseert de evangelisatie commissie van de hervormde gemeen te en de Gereformeerde Kerk een openluchtdienst op de camping 'De Drecht'. De dienst wordt geleid door ds. D. Braam, gereformeerd predikant te Haarlemmermeer Oostzijde (Rijs- senhout). Muzikale medewerking verleent een gereformeerde jeugdgroep uit Oude wetering. De dienst begint om 3 uur. NIEUWVEEN Door G.V. Sandow te Mijdrecht werd een jeugdspeldag georganiseerd ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van de Turnkring Noord-Holland Zuider Kwartier. Hier aan nemen acht verenigingen deel. De eerste prijs spelletjes werd gewonnen door G.V. Kwiek uit Nieuwveen. HILLEGOM In de wijken van maandag 11 juni wordt het huisvuil opgehaald op dinsdag 12 juni en in die van 12 juni op woensdag 13 juni. HILLEGOM 'SIZO' houdt dinsdag avond de algemene jaarvergadering in de kantine aan de Weerestein- straat. Voorzitter A. L. de Graaf stelt zich niet herkiesbaar. NIEUWVEEN Tijdens de receptie in 'Het Anker' ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de heer C. v. d. Hoorn als chauffeur en auto monteur bij garagebedrijf N. v. Gebr. Stichter bleek wel hoe deze jubilaris wordt gewaardeerd. De heren Frans en Jakob Stichter boden hem de gou den draagspeld van de ANWB aan en verrasten hem met een roeiboot. WOUBRUGGE-HOOGMADE Nu de sloot te Ofwegen waar de gemeente vanaf 1964 huis- en grof vuil kon stor ten. vol is, zal alle vuil in de naaste toekomst worden gestort op de ge meentelijke vuilstortplaats te Alphen. Als gevolg hiervan ziet de gemeente zich genoodzaakt het grof vuil, waar van het ophalen altijd veel tijd vergt, ingaande 1 juni in twee afzonderlijke dagen op te halen. Elke eerste dins dag van de maand Hoogmade; elke eerste woensdag van de maand Wou- brugge. WARMOND De uitgaansdag voor bejaarden is op 28 juni. De kosten be dragen tien gulden per persoon en voor echtparen 17.50. SASSENHEIM De Algemene socië teit voor bejaarden houdt dinsdagmid dag in het 'Bruine paard' een kaart- kompetitie ter afsluiting van het win terseizoen. Aanvang half twee. KATWIJK AAN ZEE Zaterdag verschenen aan de haringafslag: IJM 207 en IJM 209 (span) met 246 k., KW 170 met 56 k. en 4898 emmers. KW 144 met 228 k„ SCH 246 met 16 k.. VL 16 met 29 k VL 142 met 31 k.. IJM 9 met 111 kantjes. Prijs: maatjesharing groot 260-295; klein 214-313 per kantje; emmers maatjesharing 16.90-20.30 per 5 kg. Van de Westkust: KW 141 met 158 k., VL 115 met 150 k„ KW 42 met 211 k. Prijs Maatjes groot 119-136. SCHEVEN1NGEN 2 juni. Visserijberichten. Besommingen trawlers: SCH 55 12.660, KW 123 6075. Besommingen kustvissers: SCH 11 8500. SCH 17 525. SCH 18 7850. SCH 32 1410. SC1I 43 1600. SCH 67 465. SCH 74 2100. SCH 96 410. SCH 132 3175. SCH 173 16.505, KW 124 15.230, KW 125 13.510. Noteringen per kg: tong g 8.15-8,34, tong gm 9,44-9,58, tong km 9,65-9,95, tong I 11.26- 11,35, tong II 10,98.11,30, tarbot I 8,65-8,70. tarbot II 6,30-6,50, tarbot III 5,20-5,80, tarbot IV 4.20-4,50, griet I 4.08-4.50. griet II 2,80- 3,10. Per 40 kg: schol gm 70-90, schol m 61-68,40. schol kl 30-49, wijting gestr. 50-62, wijting dicht 27-33. rode poon I 60-85. rode poon II 30-55. schar 8-15, bot 8-12. kabeljauw m 77- 92. kabeljauw 1 74-79. kabeljauw II 75.78. ka beljauw III 54-60. verse haring 30-32, verse makreel 18,40-40. Per 100 kg: kabeljauw gr 220-240. Notering gezouten haring, maatjesharing per kantje: groen klein 280-320, groen groot 200- Gezinsbelang in Lisse mag woningen bouwen LISSE De Woningbouwvereniging 'Gezinsbelang' voor Lisse en De Engel hielden de 38ste jaarvergadering. De voornaamste mededeling voor de le den was wel dat in de Poelpolder 60 woningwetwoningen gebouwd mogen worden rondom het te stichten win kelcentrum. Jaarverslag van secretaris en administrateur werden goedge keurd. De vereniging heeft een waar de aan woningbezit van 3.700.000. Er is een algemene reserve van 440.000. Deze reserve zal fors wor den aangesneden door de restauratie van 73 woningen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3