Wij vervuilen onszelf op een alarmerende manier met medicijnen ^hip Blauwe Jeugd bestrijdt 'drug nr. één' Waarom zou uwdraagbare tv óók 'n Philips moeten zijn knip bewijst't weer! /Mj' Unieraad CHU beslist vandaag over nieuwe samenwerkingsverband PHILIPS Wedden om'n fles whisky, datu VAT 69 lekkerder vindt? Afdeling nucleaire geneeskunde open Ontslag voor 200 bouwvakkers Straffen met werk goede mogelijkheid Nixon en Pompidou leverde weinig op Protest van leraren tegen Nederlands voor havo-examen Afscheid directeur van Noordwesthoek Het weer 525-- Minister Pronk in forum over EEG en de derde wereld Anti-alcohol-actie rond Pinksterdagen in Gelderland 11 ïrkini loka. TROUIW/KWARTET ZATERDAG 2 JUNI 1973 BINNENLAND T3/K5 Secretaris-generaal volhsgezonclheicl: Van een verslaggever AMERSFOORT 'Wij zijn werkelijk bezig onszeIff op alarmerende schaal met medicijnen te ver vuilen.' Deze uitspraak deed secretaris-generaal dr. P. Siderius van het ministerie van volksgezond heid bij de opening, gisteren, van een internationaal congres over het teveel voorschrijven van ge neesmiddelen. ADVERTENTIE We worden ons pas langzamerhand bewust van de economische gevolgen van teveel voorschrijven, aldus dr. Si derius. Hij wees daarbij niet alleen op de verspilling van geld voor over bodige medicijnen, maar ook op ver lenging van de ziekteduur door on juiste toepassing en door het optre den van bijverschijnselen. De Wereldgezondheidsorganisatie is begonnen met een internationaal systeem om bijverschijnselen en on derlinge beïnvloeding van geneesmid delen te registreren. De al verzamelde informatie onderstreept de ernst van de situatie, vindt de secretaris-gene raal. 'Reclame' De ontwikkeling van de geneesmidde lenreclame dreigt volgens hem een te overheersende rol te gaan spelen bij het voorschrijven van medicijnen door de arts. De doorsnee arts heeft deze informatiebron nodig om op de hoogte te blijven van nieuwe ontwik kelingen. Maar er zijn teveel voor beelden van reclame met een eerder lyrische dan wetenschappelijke bena dering, eerder verwarrend dan infor merend. Dr. Siderius toonde zich met name bezorgd over sommige vormen van re clame voor geneesmiddelen die de geest beïnvloeden. Deze worden vaak aangeprezen op een manier die meer suggereert dan wetenschappelijk kan worden waargemaakt. Het gebied waarop het geneesmiddel werkzaam is wordt daardoor versluierd. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Unieraad van de CHU, die vandaag in Utrecht vergaderd moet beslissen over de oprichting van een Christen De mocratisch Appel (CDA). Van dit instituut van KVP, ARP en CHU kunnen ook niet-leden van de drie confessionele partijen lid worden. Deze niet-confessionele leden krijgen volgens het voorstel van de stuur groep zelfs het recht tot bestuurslid gekozen te worden. Voor 1 oktober moeten aan de partijen voorstellen worden gedaan over het begin van de integratie. De stuurgroep van de KVP ARP en CHU, waarin onder meer de partij voorzitters en fraktievoorzitters zit ting hebben, stelt de oprichting van het christen-democratische appel voor in een ontwerp-resolutie, die wordt voorgelegd aan de partijraden van de drie partijen. De Unieraad is de eer ste partij-instantie, die over de voor stellen van de stuurgroep moet oorde len. De verwachting is. dat in de CHU, evenals dat het geval is in de ARP, de voorstellen van de stuur groep niet direct met gejuich worden begroet. een commissie instelt voor een perma nente bezinning op de problemen. Over het uitgangspunt wordt in de re solutie gezegd, dat de nieuwe christe lijke partij bij voortduring moet be antwoorden aan de uitdaging van het evangelie. In het beleid moet de bijbelse gerech tigheid steeds weer gestalte krijgen. Het meningsverschil over de kabinets formatie, aldus de ontwerp-resolutie, mag geen blijvende invloed hebben op de partijen. De resolutie dringt erop aan dat een goede taakverdeling tot stand zal komen tussen de drie weten schappelijke instituten van de partijen. Het partijbestuur van de ARP zal vol gende week donderdag over de voor stellen, vergaderen. Dosis Ook de arts ontkomt volgens dr. Si derius soms niet aan het geloof dat als één dosis geneesmiddelen goed is, twee doses misschien beter zijn. Ook de patiënt beïnvloedt zijn dokter. Als hij geen recept meekrijgt is hij al gauw geneigd te denken dat zijn klacht niet serieus genomen is. De oplossing van deze problemen moet gedeeltelijk liggen in door de overheid uitgevaardigde regelingen en beperkingen. Maar de werkelijke op lossing kan volgens de secretaris-gene raal alleen gevonden worden via on derwijs en vorming. De arts moet be ter worden opgeleid in het gebruik van geneesmiddelen. En de patiënt zal moeten leren dat een medicijn niet het begin en het einde van een medi sche behandeling is, maar slechts één van. de mogelijkheden.' MEPPEL In het diaconessenhuis in Meppel is een afdeling voor nucle aire geneeskunde geopend. Het opzet ten van deze afdeling vloeit voort uit een samenwerking tussen de zieken huizen van Hoogeveen, Coevorden, Hardenberg en Meppel. Van een verslaggever GRONINGEN In de gemeente Gro ningen worden 200 bouwvakkers ge dreigd met ontslag. Over veertien da gen zullen de eerste vijftien ontslag krijgen. Daarna moeten over een peri ode van enkele maanden de andere bouwvakkers op ontslag rekenen. Het betreft werknemers van de bouwcom binatie Lewenborg, die begin mei be gonnen is met de bouw van een 520 laagbouwwoningen. De bouwcombinatie was met deze bouwstroom gestart zonder opdracht van de bouwheren, de woningbouw verenigingen, volkshuisvesting en Gruno. Deze hebben gezien de enorme leegstand in Groningen besloten voor lopig de opdracht ook niet te geven. De bouwcombinatie begon voor eigen risico, om zo de bouwvakkers vast te houden en in de hoop dat de op dracht van de woningbouwverenigin gen wél zou komen. In de nieuwe Groninger stadswijk 'Le wenborg', waar op het ogenblik nog een 600 bouwvakkers werken, zijn een 600 eengezinswoningen en 117 flats gebouwd. In totaal zijn daarvan slechts 250 eengezinswoningen ver huurd. (ADVERTENTIE) Bestuursorgaan Het CDA moet een beroep doen op het gehele Nederlandse volk om zich bij de confessionele partijen aan te sluiten. Vandaar dat iedereen lid kan worden. Het CDA moet gezien worden als een samenwerkingsverband tussen de drie confessionele partijen en komt te staan onder leiding van een bestuursorgaan, dat in het proces van samenwerking en fusie van de drie partijen erg belangrijk wordt. Als de resolutie van de stuurgroep ongewijzigd wordt aanvaard, krijgt dit bestuursorgaan de opdracht voor 1 ok tober nieuwe voorstellen in te dienen over een begin van de integratie van de drie partijen en het instellen van een coördinatiecommissie. Op de frac ties in de Tweede en Eerste Kamer zal een beroep worden gedaan een goede taakverdeling te vinden en eensgezindheid in hun werk te weer spiegelen. Verder wordt van het bestuursorgaan van de drie partijen verwacht, dat ze Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT Op de gisteren in Maastricht gehouden voorjaarsverga dering van de Nederlandse Vereni ging voor Rechtspraak heeft de meer derheid van de aanwezigen zich posi tief uitgelaten over de mogelijkheid de verrichting van bepaalde arbeid als straf op te leggen. De meerderheid meende dat het aan beveling verdient te zoeken naar wet telijke mogelijkheden daartoe. Bij dat onderzoek zouden de beoefenaren van gedragswetenschappén betrokken moe ten worden. Van de Nederlandse Ver eniging voor Rechtspraak zijn rech ters en officieren van justitie lid. Zoals bekend heeft enige tijd geleden de Arnhemse rechtbank drie jonge verdachten met hun instemming ver oordeeld tot de verrichting van arbeid in een inrichting. Het vonnis werd in tweede en derde instantie door het gerechtshof in Arnhem en door de Hoge Raad vernietigd. Mr. B. J. Asscher, rechter in de Arn hemse rechtbank, zei gisteren op de vergadering die zich met het onder werp 'Andere straffen?' bezig hield, dat het arsenaal straffen dat de Ne derlandse rechter ter beschikking staat, te gering is. De oplegging van een zogenaamde werkstraf zou zijn in ziens zinvol kunnen zijn. Drs. P. G. Saager, wetenschappelijk medewerker bij de vakgroep sociale psychologie aan de Nijmeegse univer siteit, die de drie in Arnhem veroor deelden begeleidde tijdens hun te werkstelling, zei de werkstraf als een doodgeboren kind te beschouwen zo lang de begeleiding ophoudt bij terug keer van de delinquent in de maat schappij. De werkstraf, zei hij, is een goed alternatief, mits die volledig is ingebed in een voortgezette vorming. Omdat dit top-apparaat van Philips voldoet aan de hoogste technische eisen. Dat is bewezen. Voor u betekent dat N-v een jarenlang ongestoord kijkgenot. Maar deze all-transistor heeft meer. Uitschuifbare antenne en aan- sluitmogelijkheid voor buitenantenne. Stootvaste solide kast naar keuze in palissander-"* motief of in wit. Royale 31 cm no0 beeldbuis^ met fantastische beeldkwaliteit. Compacte afmetingen: 29x37,5x26 cm -(hx bxd) en licht in gewicht: 8,5kg. REYKJAVIK (AP, Reuter, UPI) De Franse president George Pompidou en de Amerikaanse president Richard Nixon hebben gisteren hun tweedaagse bespre kingen op IJsland afgesloten, maar weinig concrete resultaten bereikt. In een samenvatting van de bespre kingen verklaarde Pompidou na af loop: 'Onze gesprekken hadden meer weg van een conceptie dan van een geboorte. Maar tenslotte is de concep tie altijd prettiger dan de barens nood'. Volgens Pompidou waren er echter meer gebieden van 'overeen stemming" dan van 'onenigheid' ge weest. Nixons adviseur Kissinger zei na afloop van het overleg: 'Er zijn geen winnaars en geen verliezers'. Beide staatshoofden hebben in totaal ruim acht uur met elkaar in Reykja vik gesproken. Onderwerpen waren onder meer monetaire problemen, de kwestie van de Amerikaans-Westeuro- pese handel en de herwaardering van de rol van de NAVO. In Parijs wordt naar aanleiding van tv-beelden van Pompidou op IJsland druk over de gezondheid van de presi dent gespeculeerd. Pompidou had een wat opgezwollen gezicht, droeg een overjas, das en een hoed, wat hij ge woonlijk niet doet. Eerder was be richt dat Pompidou aan reuma zou lijden. Zijn medewerkers hebben dit met kracht ontkend en verklaard dat Pompidou de laatste tijd wat ver moeid is door een hardnekkige griep. De voorbereidingen voor Pompidou's reis naar China in september gaan normaal door, zo is uit Parijs verno men. DEN HAAG De sectie Nederlands van de Vereniging van Leraren in le vende talen heeft gisteren in een tele gram aan minister Van Kemenade (onderwijs en wetenschappen) gepro testeerd tegen het onderdeel Neder lands A (tekstverklaring) van het ha vo-examen 1973. De leerlingen moes ten een stuk van Hella Haasse (leeste kens) verklaren, dat reeds eerder in een leerboek voor gymnasium en atheneum was verschenen. Meteen na het bekend worden van de examentest hadden vele lerararen Nederlands be zwaar gemaakt. Het dagelijks bestuur van de sectie vindt dat de tekst voor de havo (een nuchtere, zakelijke opleiding) veel te subjectief en filosofisch is. Bovendien vindt zij de beoordelingsnormen niet streng genoeg, waardoor er zeer veel onvoldoendes zullen vallen. Volgens de lerarensectie is een onvoldoende percentage van tussen de 50 en 70 niet onwaarschijnlijk. ZWARTSLUIS I nhet hotel in Zwartsluis is vrijdagmiddag onder zeer grote belangstelling afscheid ge nomen van de heer H. G. Hesselink. directeur van de vervoermaatschappij de Noordwesthoek. De heer Hesselink die deze onderneming 19 jaar heeft geleid, werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De versierse len werden hem opgespeld door bur gemeester J. E. Buyink van Zwart sluis. nl zijn hoedanigheid van presi dent-commissaris van de onderneming bood de burgemeester de scheidende directeur een oude prent aan met een tram er op. Opvolger van de heer Hesselink is de heer C. M. Siebert. momenteel chef administratie van de onderneming. (ADVERTENTIE) Afstemknop voor het snel en gemakkelijk haarscherp afstem men op alle zenders, Speelt op licht- net en op 12 Volts auto-accu. Blader maar eens door de nieuwe Knip, en er gebeurt leta met je. Het juni-nummer biedt bladzij na bladzij de meest fleurige vakantie-mode die men zich kan denkenl En natuurlijk niet voor de vakantie alleen. Pagina's makkelijke, snel te maken, eigentijdse modellen. In alle maten en voor het hele gezin! En verder al dat extra's wat van Knip KNIP maakt zoals b.v. In dit nummer: poppekleren, shopping, hippe truitjes en salopettes, modern handwerken enNou ja. u kent Knip toch al? Dan weet u dat Knip niet zomaar een zelfmaakmodo-blad Is! Dat bewijst bijvoorbeeld deze japon weer (één van de 90 patronen uit het juni nummer). KNIP biedt u het patroon van deze afkledende zomerse Japon (in de maten 42 t/m 50) aan, voor de lage prijs die elke abonnee er voor betaalt. Om nóg eens kennis te maken met Knips markante mode-opvatting. Om te bewijzen hoe simpel het is om met Knip je eigen mode I wijze van bestellen PATROON NUMMER 6058 Tr Per bank: door overschrijving of storting van f2,- op rekening nr 54.98.11.346 bij de A.B.N. Amsterdam, t.n.v. Knippatronen, Amsterdam. Vermeld bij elke betalingswijze duidelijk uw naam, adres, en bovenstaand patroonnummer. Per briefkaart: naast de frankeerzegel van 30 cent, f 2,- aan extra postzegels bijplakken. Adresseren aan: Knippatronen, Postbus 9194, Amsterdam. Per giro: door overschrijving of storting van f 2,- op giro 444497, t.n.v. Knippatronen, Amsterdam. om uw eigen mode te maken De prijs van dit top-apparaat AMSTERDAM Minister Pronk zal dinsdagavond deelnemen aan een fo rum over de verhouding tussen de EEG en de derde wereld. Het forum begint om haf acht in het hoofdge bouw van de Vrije Universiteit in Amsterdam-Buitenveldert. De minister voor ontwikkelingssamen werking had de uitnodiging voor het forum al aangenomen voordat hij mi nister werd. Het zou niet ongewoon geweest zijn wanneer hij alsnog voor de eer bedankt had, toen hij minister werd. Maar drs. Pronk zal zijn toezeg ging nakomen en in het forum optre den naast mensen als Alfred Moser, oud-medewerker van dr. S. Mansholt, en mr. J Westhof f, medewerker van de Europese Commissie. Nog koeler Van onze weerkundige medewerker We kunnen onze boeren nog geen droog hooiweer in het vooruitzicht stellen. Het hogedrukgebied bij de Azoren (1028 millibar) maakt geen aanstalten een snoepreisje naar West- Europa te maken. Het enige wat het presteert is het af en toe doen passe ren van een uitloper. In de afgelopen nacht trok zo'n systeem over ons heen met droog weer en opklaringen. In de loop van zaterdag volgt echter een re genzone met een depressie ten noord westen van Schotland. De neerslag had gisterai'ond west-lerland bereikt. De hoeveelheden waren nog niet in drukwekkend: alleen 1 mm in Belmul- let in het uiterste noordwesten. Na de plaatselijke regen zal het in de loop van het weekeinde een tijdlang droog worden, maar in een verder verschiet (zondag en vooral maandag) krijgen roe een koude trog op bezoek met me deneming van het welbekende weert ype van plaatselijke buien, opklarin gen en oceaankoelte met wind uit west tot noordwest. De temperatuur op 5'/2 km hoogte boven De Bilt was gistermiddag met -16 graden Celsius boven normaal (circa -l8'/2 gr. C.). De vorstgrens lag iets onder 3.000 meter. Tot op grote hoogte stond een zuid- tot zuidwesten wind, die op 9600 m de grootste snelheid ontwikkelde, name lijk 69 knopen, oftewel 124 km per uur. De onstabiliteit in ons werelddeel aanvankelijk zonnig -- V-C. <^J< 17 r- ZONNIG OPKLARINGEN MIST REGEN BEWOLKING W M AX.TEMP. *10 MIN. TEMP. P WINDRICHTING Yan een onzer verslaggevers APELDOORN In 1873 verdronken velen hun armoede, in 1973 verdrinken ve len de welvaart. Tegen deze achtergrond houdt 'De Blauwe Jeugd' rondom de ko mende Pinksterdagen een grootscheepse actie. Het 'missiegebied' ligt ditmaal in Gelderland (bij een vorige gelegenheid was het Friesland en een volgende keer zal het het Westen zijn). Als motto voor haar actie koos de blau we jeugd: 'Alcohol-drug nr. één. Waarom dit motto? Door het drug-probleem wordt het alco hol-probleem naar achteren geschoven', zegt de heer N. Oosthoek uit Arnhem, mede organisator van de pinkslerac- tie in Gelderland, die uitgaat van de jongerenbeweging 'VOOR', welke weer in nauwe relatie staat met de Algemene Nederlandse Drankbestrijders Organisatie (ANDO). 'En dat terwijl alcohol nog altijd de meest gebruikte drug is'. Ook de Wereld Gezondheids Organisatie ('alcoholverslaving is internationaal; alleen de Verenigde Staten tellen naar schatting al zeven en een half miljoen alcoholisten), rekent alcohol tot de drugs. In Ne derland denken velen, die ter zake bevoegd kunnen oorde len, er precies zo over; voor het overige vindt echter menig een het alcohol-miisbruik in het licht van het drug-mis bruik volslagen oninteressant. 'VOOR' wil aan die gedachten- gang wat veranderen. De be weging werkt ijverig met sta tistieken. nota's, brochures, en ander publikatiemateriaal. Ge wezen wordt op het feit dat het alcohol-vebruik in Neder land nog voortdurend stijgt. Bijvoorbeeld 'het bierverbruik nam tussen de jaren '55 en '71 met bijna driehonderd procent toe; gemiddeld wordt er 62.1 liter per jaar gedronken. Ook het wijnverbruik verdrievou- leerd verbruik nam met hon- digde in die tijd, het gedestil- derd procent toe. Veranderd De drinkgewoonten zijn veran derd in die zin, dat het accent van het drankgebruik niet meer op het café ligt maar op de hbiskamer. Vele huizen hebben tegenwoordig hun ei gen 'bar' een huisaltaar waar op overvloedig geofferd wordt In tienduizenden gezinnen is het een normale zaak gewor den dat 's avonds voor het naar bed gaan de fles nog even op tafel komt. Tot de modedranken van deze tijd behoort vooral de sherry, hoewel de wodka ook steeds meer in het vizier komt. Wie niet wil achterblijven bij fa milie, kennissenkring en buren weet tegenwoordig ook het een en ander over de berei ding van cocktails, een woord dat te maken heeft met het cultuurpatroon van deze tijd, evenals barbecue en fondue. Ook een deel van de jeugd doet enthousiast mee: op de fuifjes, waaraan deze tijd zo rijk is, worden de drankjes getooid met liefelijke naam pjes als Boody Mary en Sneeu- witje. Schrijven over de gevolgen van te veel alcohol lijkt over bodig. Mensenlevens, huwelij ken cn carrières gaan er kapot aan. Zelfs ziet men de hoofden rollen van rechters en ande ren. die met veel verantwoor delijkheid zijn bekleed. Van de veertienduizend Nederlan ders, die in 1971 terecht ston den wegens een verkeersdelict, had de helft onder invloed ge reden, en daarbij kwamen 327 personen om het leven. Collecte De drankbestrijdersorganisa- ties proberen tegen de wassen de stroom een dijk op te wer pen. Door voorlichting, con sultatiebureau^ bezinning, ontwenningskliniek en derge lijke. Eenmaal per jaar houdt de NCA (de Nationale Com missie tegen Alcoholisme en Drugverslaving) een collecte om de activiteiten te financie ren. De zogenaamde Blauwe Week, waarin financieel een beroep op Nederland wordt gedaan, staat weer voor de deur. Hieraan voorafgaande speelt dan de actie 'Alcohol drug nr. een'. De jongerenor ganisatie 'VOOR' komt rond de Pinksteren in het geweer: op vrijdag 8, zaterdag 9 cn maandag 11 juni, in Gelder land. Na een begin in Deventer ver schijnen de jongens en meis jes - zestig zeventig uit het hele land - in Arnhem (onder meer Presikhaaf) in Rheden (Postbank) en in Harderwijk (Dolfinarium). Het wordt een karavaan met auto's, spandoe ken, affiches en sandwich-bor- den. Op de plaatsen waar gedemon streerd wordt, zal ook een au towrak worden opgesteld en de 'blauwe jeugd' gekleed in T-shirts met als opdruk het motto van de actie, zal de mensen niet alleen informatie materiaal maar ook een alco holvrije dronk aanbieden. bleek gisteren vooral uit het vrij uit gebreide onweer dat waargenomen werd in zuidwest- en oost-Frankrijk (plaatselijk). Centraal Europa cn zuidoost-Zweden. Het interessantst zijn de neerslagaftappingen in eerst genoemd gebied: over de voorafgaan de 24 uur ving Limoges gisteravond 51 mm water, Biarritz 55, Gourdon 68 cn Agen 70 mm. Over de voorafgaan de twaalf uur ving Bordeaux 23 mm op, Mulhouse in het noordoosten 21, Poitiers 19, Reims 11 en Le Bourget 10 mm. Een paar fraaie Euro-tempera turen tot besluit: Trapani op de 'teen' van Italië 29 en Malaga 30 gr. C. Ook in Oostenrijk was het gistermiddag zeer warm met in en rondom Wenen circa 28 graden. Weersgesteldheid van gisteravond 19.00 uur. maximumtemperaturen van gisteren en neer slag van 07.00-19.00 uur: Amsterdam geheel bew. 15 graden. 0 millimeter, De Bilt geh. bew. 14 0. Deelen regen 14 0.4, Eelda zw bew 14 0, Eindhoven regen Ifl 16, Den Hel der geh. bew. 14 0. Luchth. B'dara regen 14 0.1, Twente regen 16 5. Vlisslngen regen 14 0.1. Zd.-Limburg regen 17 7, Aberdeen hall bew. 16 0, Athene onbew. 2S 6, Barcelona licbl bew. 20 0, Berlijn onweer 26 0.3, Bor deaux zw. bew. 15 23. Brucsel regen 16 5. Frankfort half bew. 23 0. Genive zwaar bew 2! 0.4, Helsinki hall bew. 22 0. Innsbruck hall bew 27 0. Kopenhagen regen 13 9, Lts sabon licht bew. 21 0, Locarno geh. bew. 22 1. Londen licht bew. 18 0, Luxemburg zw. bew. 19 0.6, Madrid half bew. 23 0. Malaga licht bew. 30 0, Mallorca licht bew. 25 0. München licht bew. 25 0. Nice regenbul 23 0.1. Oslo regenbul 17 0.1. Parijs regen 16 10, Rome onbewolkt 25 0, Spilt half bew. 25 0. Stockholm regen 18 1, Wenen licht bew. 27 0. Zürlch onweer 26 0. Casa Blanca licht bew. 23 0, Las Palmas geheel bew 20 0, Tunis licht bew. 20 0. Hoogwater 3 Juni. Vlisslngen: 2.59-13.28: Haringvlletslulzen: 4.51-17.22: Rotterdam: 6.03-18.21; Schevenin gen: 4.15-16.48; JJmuiden: 4,49-17.22: Den Helder: 9.26-21.46; Harllngcn: 11.43; Delfzijl: 1.11-13.31. Hoogwater 4 Juni Vlissingen: 3.51-16.18; Hartngvlietsluizen: 541-18 12: Rotterdam: 6.55-19.08; Schevenin- gen: 5.05-17.35: IJmulden: 5.42-18.12; Den Helder: 10.11.22.35: Harlingen: 0 06-12.27; Delfzijl; 2.04-14.17. Hoogwater 5 Juni Vlissingen: 4.43-17.08; Haringvlletslulzen 6.32-19.03; Rotterdam: 7.49-19.58; Schevenin- gen: 5.52-18.22; IJmulden: 6.32-19.02; Den Helder: 10.52-23.21; Harlingen: 1.-13.11; Delf zijl: 2.55-15.04.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5