Herontdekking tandem als bewegingstherapie 'Frederiksoord' Rijnsburg wijkt nogal belangrijk af van de rest sporthuis centrum* Van Kuyk-stichting overweegt fusie Verkeerslichtinstallatie garandeert doorstroming 3650 Kort nieuws uit de regf Nieuwe Leidse Courant 109. 169.- 42.50 TROUW KW ARTET W OENSDAG 30 MEI 1973 STAD EN REGIO Patiënt Sancta Maria trapt vanzelf mee.... door Henk Kamies NOORDWIJKERHOUT De tandem is terug! Dit schreef een geïllustreerd weekblad eind vorig jaar boven een reportage waarin te lezen stond dat hippies dit vervoermiddel hérontdekten en dat trim- blues de ouderen volgden. De heer H. Duiker, rijwiel- en bromfietshandel aan de Parnassusweg m Amsterdam, tevens importeur van de nieuwe 'opvouwbare' tandem wist, toen hij eind vorig jaar op de Amsterdamse Floriade een aantal van de nieuwe modeltandems showde, nog niet dat de psychiatrische verpleeginrichting 'Sancta Maria' in Noordwijkerhout, één van z'n beste klanten zou worden. Wat is namelijk het geval: 'Je zoekt naar mogelijkheden om de patiënten te aktiveren. Het is vaak een psychische gesteldheid dat mensen onaktief zijn. Je kunt ze dingen laten doen, maar als ze niet willen gebeurt het niet. Met die tandems is dat anders. Als ie mand voorop zit, dan moeten ze wel meetrappen', aldus de heer H. J. Tim- mers, hoofd van de afdeling bewe gingstherapie, van 'Sancta Maria'. Bij de inrichting in Noordwijkerhout heeft men drie tandems klaarstaan, waarmee binnenkort zal worden geëx perimenteerd. Bij de opening van een nieuw paviljoen werden ze aangebo den door de aannemer. Woensdag, heden, wordt een gerestau reerd paviljoen in gebruik genomen en daarin is een 'gymzaaltje'. Hierin zullen ook de drie tandems komen te staan Er wordt nog gezocht naar een mogelijkheid ze ook als 'home-trainer' te gebruiken. De bedoeling is echter dat ze in hoofdzaak buiten worden 'befietst'. Patiënt en therapeut zal men binnenkort op het terrein van 'Sancta Maria', of zelfs in het dorp, kunnen zien rijden. Niet alleen de heer Timmers ver wacht veel van deze nieuwe methode. maar ook z'n assistente mej. A. van den Berg ziet er veel heil in: 'Wij proberen steeds weer wat nieuws. Om tot een grotere aktiviteit te komen is wel gebleken dat het aanbod van de oefenstof en apparatuur belangrijk is. 'Hoe meer differentiatie, hoe beter het is. Niet zo lang geleden zagen wij een televisie-uitzending over een blin deninstituut. Eer. blinde zat op een tandem, samen met iemand die kon zien. Dat heeft mij aan het denken gezet. Je zou bijvoorbeeld een dove en een blinde samen op een tandem kunnen zetten. Wij, hier in 'Sancta Maria', zouden zo'n tandem kunnen gebruiken om patiënten te dwingen aktief te zijn. Als mijn assistente of ik voorop zit dan is degene achter ons wel gedwongen mee te trappen. Met andere woorden, je geeft arbeid. Daar bij is het óók zo dat mensen die moeilijk kunnen lopen en daardoor eigenlijk te weinig lichaamsbeweging hebben, op deze manier geholpen kunnen worden. De gewone tandem is te hoog. Deze opvouwbare is lager en uitstekend ge schikt. Ik zag er direkt wat in en heb het uitvoerig besproken. Wij hebben nu deze drie tandems cadeau gekre gen en zullen er flink wat ervaring mee gaan opdoen. Als blijkt dat het aan het doel beantwoordt, kunnen wij meer van deze tandems gebruiken', al dus de heer Timmers. Hometrainer Bij 'Sancta Maria' heeft men ook de home-trainers in gebruik. Gebleken is echter dat degenen om wie het eigen lijk ging, er weinig aan hadden. 'Een patiënt die geaktiveerd moet worden en géén zin heeft, trapt niet', zegt de heer Timmers. Met die tandem zijn de verwachtingen dan ook hoog ge spannen. De artsen houden zich nog een beetje op de vlakte en nemen een afwachtende houding aan. Zij moeten eerst resultaat zien. De heer Timmers: 'Over een paar maanden kunnen wij méér zeggen. Het is best mogelijk dat er bijvoor beeld een kleinigheid aan de tandem moet worden gewijzigd, om ze hele maal voor ons doel geschikt te ma ken'. Er wordt aan gedacht om een kilome terteller op de tandem te monteren. 'Wij kunnen dan een soort schema opstellen en dat de patiënten laten af werken. Bijvoorbeeld tijdens 't week- Arbcidstherapeut H. J. Timmers. en zijn assistente mej. A. van den Berg demon streren op het terrein van Sancta Maria te Noordwijkerhout het gebruik van de tandem. Voorop de therapeut; de 'patiënt' is wel verplicht mee te trappen. einde. Dan kunnen wij nagaan hoe veel kilometer ze hebben gereden. Het zal ook kunnen gebeuren, dat de ene patiënt méér moet rijden dan de ander. Wij kunnen ze ook samen een Hulpmiddsl rit door het dorp laten maken, *,c hun gesteldheid dat toestaat'. basis worden gelegd en dat is eigen lijk het uiteindelijke doel waar wij naar streven De heer Timmers verwacht dat, wan neer de patiënten door middel van de tandem weer leren aktief te zijn, dit ook op ander gebied z'n weerslag zal hebben. Bijvoorbeeld bij hun werk. 'Dank zij de tandem kan een bredere Keus uit een beperkt aantal mogelijkheden RIJ NSBl RG In liet plan'Frederiksoortr is iiit gegaan van het zoveel mogelijk doen wonen aan voetgangersgebieden, hetgeen de nadruk legt op liet bouwen van woningen aam pleinen (plantsoenen) en paden. Dit zeggen B. en W. in een nota aan de raad. Dit belangrijke kenmerk van de opzet van de wijk laat als zodanig sterk van zich spreken. De voorgevel (met de hoofdtoegangsdeuren) bevinden zich dan ook voor 90 pet. aan deze 'stille' gebieden. De wijk wijkt hierdoor be langrijk af van het andere (oudere) deel van de kom van Rijnsburg. De bereikbaarheid van de woningen met een auto is in verband daarmee ech ter moeilijk, zo niet onmogelijk ge worden. Een automobilist zal het ver langde adres eerst kunnen bereiken, nadat hij zijn auto op enige afstand parkeert en dan te voet verder gaat. Met name ten behoeve van mensen van elders zijn per plein (plantsoen) aanwijsborden geplaatst. Het verkeer binnen de wijk bestaat voor het grootste gedeelte uit voertui gen van personen die in de wijk zelf moeten zijn. Het oostelijke gedeelte van de Floralaan maakt hierop een uitzondering door het verkeer naar en van de veiling, die overigens over een eigen parkeerterrein beschikt. In de toekomst zal het verkeer naar en van het zwembad o.a. een rol gaan spelen: Florlaan, Nassaulaan en Öranjelaan zullen daardoor extra worden belast. Hiervan zijn evenwel weinig nadelige invloeden te verwachten, omdat direct aan deze lanen slechts een gering aan tal woningen is gebouwd. Voor een goede doorstroming van het verkeer kan het noodzakelijk zijn deze wegen vrij te maken via parkeerverboden bij bijvoorbeeld van geparkeerde voertuigen (ten aanzien van de Flora laan hebben B W. al een dergelij ke maatregel genomen). Bezien zal moeten worden in hoeverre deze maatregelen een uitbreiding van het aantal parkeerhavens e.d. in de direc te omgeving van deze wegen noodza kelijk maken. Mondjesmaat In een bebouwingsplan moet binnen het raam van de financiële mogelijk heden worden bezien hoe de be schikbare grond voor de verschillende bestemmingen wordt uitgegeven; uit gangspunt daarbij is dat de inkomsten moeten opwegen tegen de uitgaven, aldus B. en W. Het aandeel van al de bestemmingen in het geheel zal daarom steeds moe ten worden afgewogen. Voor 'Frederiksoord' hield dit in, dat de wegen zodanig moesten worden ge projecteerd dat de bouw van een zo groot mogelijk aantal woningen moge lijk werd: water en groen moesten mondjesmaat over het plan worden verdeeld. Over het geheel bezien moest er zoveel verkoopbare bouw grond in zitten, dat de kosten van aankoop en bouwrijp maken konden worden gedekt. Deze feiten zijn geen prettige factoren om de leefbaarheid binnen een plan zo hoog mogelijk op te voeren, maar er moest nu eenmaal een keus wor den gemaakt uit een beperkt aantal mogelijkheden. Ook het feit, dat er voor het grootste deel sociale woning bouw moest plaatsvinden, bracht be perkingen met zich mee. Hoewel B en W. beseffen, dat een ideale toestand niet is bereikt, zijn zij van mening dat ten aanzien van het plan Frede-riks -oord' getracht is een zo goed moge lijke afstemming op elkaar van de di verse onderdelen te vinden. Fasen De opbouw van de wijk 'Frederiks oord' geschiedt in meer fasen. Het is hierdoor vrijwel onmogelijk een juist inzicht te krijgen in de uiteindelijke situatie van wonen en parkeren. Bo vendien is er tijdens de bouw een vermenging van parkeren door de (eerste) bewoners en door bijvoor beeld bouwvakkers. Het trekken van een conclusie over het al dan niet voldoende zijn van de parkeerruimte tijdens de opbouwstadia is te meer moeilijk omdat pas in laatste instan tie de parkeergelegenheden kunnen worden aangelegd. Eerst nadat de wo ningen zijn opgeleverd en zijn voor zien van aansluitingen op het elektri citeitsnet. gasnet enz., kunnen de we gen en de trottoirs in orde worden gemaakt; pas daarna vindt de aanleg van parkeerhavens e.d. plaats. Een be paald gedeelte van de wijk moet dan ook eerst zijn volgebouwd (en daar gaan meestal enige jaren mee heen), voordat de in dat gedeelte thuis-ho- rende voertuigen kunnen worden geïnventariseerd. Als voorbeeld nemen B en W de Ko ningin Julianalaan. De ten westen van die laan aanwezige parkeervakken zijn lang niet alle bezet: dit beeld zal naar alle waarschijnlijkheid verande ren, zodra met de woningbouw ten oosten van die laan een begin is ge maakt. Parkeren Als algemene stelregel, die in. de praktijk goed bevalt, wordt ervan uit gegaan dat in alle straten moet kun nen worden geparkeerd. Daarbij wordt er de voorkeur aan gegeven zo danig te laten parkeren, dat door de aanwonenden de minste overlast wordt ondervonden. Dit geldt dus ook ten aanzien van te maken parkeerha vens e.d. Zijn er in een straat slechts aan één kant woningen gebouwd, dan verdient het uiteraard de voorkeur aan de andere kant te laten parkeren. Staan er echter aan beide zijden wo ningen, dan is een wisselend parkeer verbod een goede maatregel, menen B en W. Bovendien wordt daarmede de doorstroming van het verkeer bevor derd (zonodig kan nog eenrichtings verkeer worden ingesteld). Teneinde na te gaan wat de parkeer- capaciteit is van de wijk 'Frederiks oord'. kan volgens B en W niet wor den volstaan met een algeheel over zicht. Het leek hun dan ook noodzake lijk de wijk in sectoren te verdelen en per sector de capaciteit te bezien. Resumerend komen zij tot de conclu sie dat er weliswaar verschil is in parkeercapaciteit tussen de verschil lende sectoren, maar dat er niet al leen per sector maar ook in de gehele wijk 'Frederiksoord' een redelijke ver houding bestaat tussen wonen en par keren. B en W. zijn dan ook niet van plan de uitvoering van het plan 'Fre deriksoord' ingrijpend te wijzigen ten opzichte van hetgeen nu de bedoeling is. Wel hebben zij gemeend voor een aantal straten parkeerverboden te moeten vaststellen. Tenslotte het wisselend parkeren langs de Nassaulaan. B en W. willen niet ontkennen, dat de systematiek van de sisselende parkeerverboden ten aanzien van Beatrixlaan en Margriet laan is doorbroken. De vraag of dit dan ook niet zou kunnen gebeuren ten aanzien van de Nassaulaan beant woorden B en W ontkennend. In de eerste plaats is er een groot verschil tussen de bebouwing langs de Beatrix laan en Margrietlaan (veel garages!) en die langs de Nassaulaan. Voorts speelt het feit een rol dat de Nassau laan veel meer verkeer te verwerken- krijgt dan de beide andere lanen. Voorshands handhaven B en W dan ook hun besluit tot vaststelling van een wisselend parkeerverbod voor de Nassaulaan. Alleen al de aanblik van zo'n fraaie tandem nodigt uit tot fietsen. Dege nen die worden verpleegd in 'Sancta Maria', zullen dat misschien ook zo ervaren. Het zal, zoals de heer Tim mers dat ziet, een mogelijkheid zijn voor verpleegden om weer te leren zich normaal in het arbeidsproces •voort te bewegen. De heer Timmers is enthousiast en hij niet alleen. Volgens hem kunnen al de zeshonderd patiënten van 'Sanc ta Maria' er iets aan hebben. Daarom, als het experiment uitwijst dat het in derdaad een zinvolle bewegingsthera pie is, zullen er ongetwijfeld meer tandems nodig zijn. Het is óók niet uitgesloten dat andere psychiatrische inrichtingen de methode dan overne men. Voor de jonge patiënt die enige tijd is verpleegd en weer terugkeert in het drukke verkeer, is de tandem een belangrijk hulpmiddel. Samen met de therapeut kan hij of zij zich weer leren bewegen in het verkeer. Maar ook de chronisch zieken kunnen hun voordeel ermee doen. De tandem is herontdekt! Herontdekt als vervoermiddel voor twee of drie personen en misschien ontdekt als ap paraat ten behoeve van de bewegings therapie TER AAR De Luchtsport hiel een wedvlucht vanaf Corbeil, afstand 429 km. De duiven werden gelost om 6 uur, aankomst eerste duif om 12.34.37 uur, snelheid 1088 meter per minuut. Uitslag 1 en 19 G. Wildenburg, 2, 3, 5, 12, 13, 15 en 17 J. van Hameren 4, 8, en 20 J. v. d. Meer 6, 7, 11 en 22 Ph. Hoogervorst, 9, 18 en 21 B. Kroon 10 en 16; H. van Hattem 14 en 23 D. Mank. TER AAR Leden van de Christen vrouwenbond maakten hun jaarlijkse reis per autobus. Het eerste reisdoel was Den Helder waar de marinewerf werd bezocht. Zandvoort kwam even eens aan de beurt. De dag werd beslo ten met een diner in Wijk aan Zee. KATWIJK Het Hervormd-Gerefor meerd Jeugdverband, waarbij alle jeugdverenigingen in deze sector zijn aangesloten, heeft in het centrum aan de Voorstraat voor alle leidsters en leiders een sluitingsavond gehouden. Voorzitter ds. J. Vroegindewey had de leiding. KATWIJK Van de hand van ds. G. Boer, inmiddels overleden, is een pre kenbundel verschenen. Ds. Boer was in leven ondermeer predikant van de hervormde gemeente te Katwijk aan Zee. De bundel kan worden afgehaald bij het kerkelijk bureau. KATWIJK De K.R.B. organiseert een demonstratiedag op 14 juli. Kort daarna wordt de zeeprestatietocht ge houden. Een ander evenement dat Katwijk staat te wachten is een vloot- schouw op 27 juli. KATWIJK De heer G. Eijkel, zes tien jaar werkzaam als leraar aan de christelijke mavo, gaat met pensioen. KATWIJK De Vereniging voor christelijk Onderwijs houdt 4 juni om 8 uur de jaarvergadering in de Cal- vijnschool. KATWIJK De heer C. van der Plas uit de Liersteeg volgt de heer C. Schaap op als suppoost van het 'Ge nootschap Oud-Katwijk'. LISSERBROEK De bejaarden van de Lisserbroek vonden het prettig nu eens niet figuurlijk, maar écht 'in de boot' te zitten en een fijne uitgaans dag te beleven. Uitgezwaaid door vele Lisserbroekers voerde de boot het grote gezelschap van de sociëteit 'De Brasem' naar Avifauna voor de lunch en bezichtiging van het vogelpark. Om 3 uur ging het via Leiden naar de Kagerplassen om ten slotte tegen 5 uur in de 'Meerkoet' aan te komen voor het diner. De voorzitter, de heer J. P. v. d. Lely Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS NIEUWVEEN-ZWAMMERDAM HAZERSWOUDE De Van Kuijk- stichting, de vereniging die twee ge zinsvervangende tehuizen beheert in de Rijnstreek, overweegt een vergaan de samenwerking met de Vereniging Johannes-Stichting die een instituut voor 600 bedden in Zwammerdam boqwt en nu nog in Nieuwveen is ge vestigd. De beide tehuizen 'Eljo' in Zwammerdam en 'Ons Thuis' in Ha- zerswoude-Rijndijk, bieden plaats aan samen 50 geestelijk gehandicapten, kinderen en jongvolwassenen. De Van Kuijkstichting staat voor een zware opgave, en wel een ingrijpende verbouwing van 'Eljo' in het dorps centrum te Zwammerdam. Tevens is de vereniging ervan overtuigd in gro ter verband voor de huisgenoten meer te kunnen doen. De Johannes-Stichting die reeds een gezinsvervangend tehuis beheert recht tegenover Avifauna, 'Op de Muur' ge naamd, onderzoekt de mogelijkheid Eljo en Ons Thuis als extra voorzie ning voor geestelijk gehandicapten een plaats te geven binnen de vereni ging. Het personeel van de Van Kuyk-Stich- ting is ingelicht over het voornemen .van de vereniging. Het kan overgaan naar de Vereniging Johannes Stich ting als de fusie doorgaat. Voor het personeel van Eljo en Ons .Thuis worden bij een eventuele fusie "de opleidingsmogelijkheden groter, daar de Johannes-Stichting een Z en een ZA heeft en men nu is aangewe zen op de opleiding O.P.M. bedankte alle Lisserbroekers dlel boottocht mogelijk hadden gemaj Namens de bejaarden sprak Donker Sr. woorden van dank burgemeester en alle comitélei" de burgerij. ZOETERWOUDE Het loopt met de inschrijvingen voor de woudse Rijwieltochten van zefc Gisteravond waren reeds bijna wj men genoteerd waaronder ruin' voor de 35 km terwijl de rest voj grote afstand 75 km heeft gekozt ALPHEN De afdeling Alphe® den Rijn van de Ned. Chr. GraH Bedrijfsbond heeft de jaarvergair gehouden onder leiding van de; H. Diemer. Uit het verslag van i cretaris, de heer A. Sneeuw, blein er tal van aktiviteiten zijn gd voor het bestuur, die echter nii£ honoreerd worden door grote 1 stelling van de leden voor de j1 deringen. Het ledental was stabiel en Alphen blijft een der- ste afdelingen van de NCGB. irtJ ren J. H. Noomen en A. Sneeu^r den opnieuw voor drie jaar bei als bestuurslid. In de plaats vi° heer Stekelenburg, die zich nie, kiesbaar stelde, werd de heer der Laken gekozen. RIJNSBURG Het bestuur Oranjevereniging in Rijnsburgj al een programma voor de van het vorstelijke regeringsjuj aan B en W voorgelegd. Deze zich zowel met programma als {jé ting verenigen. De begroting I in totaal ƒ8.450,-. Van deze kt de Oranjevereniging 3.000, haar rekening nemen, zodat eenra| lig saldo van ƒ5.450 resteert. Iter zijn van mening dat het verair j is om dit bedrag voor rekeningen gemeente te nemen. -ai WOUBRUGGE In de kantigro de voetbalvereniging reikte voden L. Noordergraaf bekers uit, litie baar gesteld door de redactie \Öe Klubblad aan de topscorers variess gelopen competitie. De2e gingejUtl W. den Hertog, G. de Wit en $mj met reup. 29, 23 en 19 doeljeei Ook de hengelaars van de visd te Blauwe Zeelt ontvingen prijzeit ni vorm van bekers. Hier waren $ieu naars P. Dirtelveld, P. de Boenen van Wout. ge WOUBRUGGE De leerlingfe d de klassen 1 t.e.m. 5 maakten tlegj stapje naar Brabant. Hier vern zal de kinderen zich geruime tijd.euvi Beekse Bergen bij HilvarenbeeÊlde ook nog gezwommen werd.bele werd nog een bezoek gebracht fcrui nabijgelegen Saffaripark, waaiaf e aard de apen de grootste attraieite ren. fra WOUBRUGGE Evenals v« de ren werd ten bate van het u van van de bejaarden een voetbalwtkba; gehouden tussen elftallen tfiebi scheepswerf De Dageraad en dheef werven. De uitslag werd 4soli* opbrengst inclusief een vfrac 486. 'an KATWIJK AAN ZEE Dfitisc van de Chr. Geref. Kerk beg derdag 31 mei HemelvaartsdtlCf 9 00 uur. De plaatselijke pred H. C. v.d. Ent, gaat hierin voidieni ALPHEN AAN DE RIJN aag Molukse Evangelische Kerk 21 derdag 31 mei (Hemelvaartspsecr 11.00 u ds Sitanala voor. Di» op van de Protestantse Molukse l mi gint op Hemelvaartsdag om'aam Hierin gaat ds Lekransy uit gen voor. WARMOND De hengelspi ging 'De Leede' houdt elk grote hengelsportwedstrijd de baten ten goede komen a gaansdag van de Warmond; den. Er wordt a.s. zaterdag gestart van de gemeentehavj en mooie prijzen zijn beschil steld en zullen na afloop vanj strijd worden uitgereikt in punt. WARMOND Veilig Verkj leerlingen van de lagere sch( hoeve' en van De School mej bel de verkeersproef af. proef namen 52 leerlingen Leerhoeve en 9 leerlingen school met de Bijbel deel] voor het schriftelijke gedeelj leerlingen en voor het praktii Nieuwtjebij Katwijkse Hoorneslaari Van een onzer verslaggevers KATWIJK Vandaag zal aan dc Iioornselaan een uitgebreide verkeerslichtinstallatie in fing worden genomen. Twee door stoplichten beveiligde voetgangersoversteekplaatsen komen lenj^J van de kruising met de Biltlaan en drie ten westen van de kruising •-u..*:- .i~ u zelf. I Dn er nu >S'70 itenini n een s nie idukti ïwust ren in vorde: derdi inzak Het bijzondere van de installatie is dat hij geheel verkeersonafhankelijk werkt. Voordeel daarvan is dat de grootste verkeersdoorstroming wordt gegarandeerd. Ongeveer veertig- metdr voor stoplichten op de kruising liggen zogeheten verkeersdrempels. Die sig naleren dat een voertuig de kruising nadert. Wanneer er van de zijweg geen verkeer komt, slaat de installatie automatisch op groen. Komt er wel een voertuig uit de zijweg, dan gaat de eerst gekomene voor. Wanneer er in het geheel geen verkeer de krui sing nadert, staan alle1 lichten voor het snelverkeer op rood en kunnen voetgangers en fietsers vrij doorgaan. Prioriteit is dus bij de programme ring van de installatie gegeven aan het langzame verkeer. Uiteraard is er een maximumtijd ingesteld voor het geval een file de kruising nadert. An ders zou het kruisende verkeer niet aan bod komen. Knop Op de vijf oversteekplaatsen ten oos- plus een installatie op de m, di en do zettei ten en ten westen van de kriT® vr men de voetgangers een niff: gen. Wanneer men de knop'rop gedrukt om te kunnen o\' °eps; gaat er onder die knop eé~j3 branden ten teken dat 'eraan ge' wordt'. Dat voorkomt veel omdat een groot aantal menj (Ai dat het indrukken van de kn geefs was omdat het zo langg^^^ In de Hoorneslaan, met inbi de kruising met de Biltlaan,1 tien drempels gelegd. De heeft de gemeente ƒ150.000' (ADVERTENTIE) ZEILPAKKEN Ook ideaal voor de brommer en de fiets. Praktische ritssluiting met overslag, drukknopen op mouwen en pantalon. Vooizien van rugventilatie. Stevig en toch soepel pvc in oranje/geel of marine. van nu voor Kindermaten 34.90 29.90 Damesmaten 39.75 34.75 Herenmaten 42.75 £7 75 KINDERBED Lichtmetalen buisframe dat inklapbaar is; bekleed met sterke stof in fraai, kinderlijk dessin. Zo'n praktisch kam peer- en logeerbedje is kom pleet met onderlaag en matrasje.Katalogusprijs 42.50 3-daagse ^^^^roordeetprijs 3-daagse ^^yvoordeelprijs KOEL BOX Handige tas met veel ruimte waarin de dranken en de hap jes lekker koel en fris blijven. Deze aantrekkelijke gedes sineerde koelbox heeft een langdurige isoleerkapaciteit. 3-daagse "fl Q50 voordeelprijs I d^u In Sliedrecht. Da Meern en Gro ningen uitsluitend camping-artike len. Tel./Schr. bestellingen en/of bezorging niet mogelijk. DUBBELDAKSTENT Model Castilla, ruim eh geriefelijk voor 3 a 4 pers. Snel en gemakkelijk op te A zetten. Grote binnentent van 200 cm breed en - inkl. bagageruimte - 255 om diep; vast kuipgrondzeil. Op derde stok grote luifel die de tentingang beschermt en een beschutte voortent biedt. De tent is 160 cm hoog, heeft aluminium stokken en weegt maar 9 kg. Katalogusprijs 198.- "VS 3-daagse voordeelprijs -w -w ■nnny i DAMESJACK Flannel battledress-model, rood, groen of camel in de maten 36 t/m42. Katalogusprijs 79.95 3-daagse voordeelprijs w we™ PANTALON Met omslag, voortreffelijke coupe. Keuze uit diverse kleuren. Katalogusprijs 49.95 3-daagse voordeelprijs Leiden: Breestraat 93

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4