Keizer geen bezit van massa Altafini houdt race met tijd moeizaam vol De bal is rond... zec(t JohnnieRep Recettes Cup toernooi voor 4jax tevens- belang nog een jaar Ajacied vindt laatste jaren duidelijker evenwicht als prof in dienst van het 'geheel Braziliaan (31) heeft populariteit omgezet in vermogen Thee in de rust® IgOUW/KWARTET WOENSDAG 30 MEI 1973 SPORT T13/K13 jGRADO Hoe belangrijk tie opa Cup-wedstrijden voor Ajax bewijzen de kille cijfers. Een pleet Europa Cupjaar. met fi- dus, levert meer inkomsten lan dc recettes van twee seizoe- compctitievoetbal in Neder- hoewel Ajax van de Europa ■ontmoetingen nauwelijks meer (vijftig procent van de bruto- ■engst in handen krijgt. Ver- elijkheidsbclasting (20 pro- en omzetbelasting (btw) met rocent zijn dc grootste aftrek en. Daarnaast komt nog de af- lit aan dc UEFA. Europese balunie (een tienede deel) cn de KNVB (2 procent) plus na- lijk de normale kosten. Alles met de wedstrijden verband It. zoals de reizen, de hotels en ïlijke vraagt een tiende deel de netto-ontvangsten. De extra- •kcringspremic lijkt met lts één procent een nietig ije, maar vormt toch een bur- lans kapitaaltje. Europa Cup-successen zijn van me invloed op de baten uit idschappelijkc wedstrijden. In voetbalseizoen 197172, met n vriendschappelijke ontmoe- iii, twee thuis en zeven uit, oeg het batig saldo tien pro- van de totale recette over het Erlandse competitieseizoen. De- tpbrengsten vertonen, dankzij ireslaties van de laatste jaren e daarmee groeiende faam van in de hele wereld, een stij- c lijn. Een dringende nood- voor een club, die alles uit ei- middelen moet bekostigen cn een enkele manier uit een of re subsidiepot kan putten, t zelfs Ajax trekt te weinig iek. Wanneer om competitie- lischc redenen de punten in verband met de Europa belangrijker dan de recette een top-wedstrijd uitslui- in het eigen stadion wordt ield. komt Ajax tonnen te o)) zijn begroting. Die begro- immers is uitsluitend geba- op de vaste inkomsten. Ook n succesjaar, dat bekroond is een nationaal kampioenschap, ren zo'n 120.000 mensen (dat .wee Olympische stadions bar- vol) te weinig poorten van tad ion aan de Middenweg om •de cijfers uit de begroting te cijfers zijn misschien niet he il eerlijk, want een aantal uit- J is hoog in verband met de ia Cup-verplichtingen. De sa- en en trainingen voor de ge- competie drukken ook op de inkomsten en niet op dc jir vaste baten uit het Europa vontuur. Die immers kunnen in thuiswedstrijd bestaan ïwel dat alleen in 19G0 (Frc- Itad) cn 1967 (Real Madrid) beurd als uit een reeks 'ier wedstrijden plus finale, de vaste lasten geldt hetzelf- isten zijn .groot. Driekwart totale netto-inkomsten van oderlandse seizoen verdween begroting van dit jaar aan sen, vergoedingen en pre- van spelers en trainers, de van de masseur en de admi- ieve staf plus de terreln- 6n. Het resterende kwart erbruikt door de kosten ver- aan de wedstrijden, de ver- igspremies. afschrijvingen, it aan de KNVB en dergclij- inzelfde staatje is te maken netto-inkomsten, die voor wecderde bestaan uit de re- van de competitiewedstrij- 1 dc verkoop van seizoen- i, voor een-zesde uit contri- en de bijdragen van dona- voor elf procent uit rente en jten van verpachtingen cn Icht procent uit diverse op- ken zoals reclame en de uit en van KNVB (NOS-pot) cn tólo.- Nederlands onmiskenbare van de laatste jaren, zal is een gemiddelde bezetting Jen de vijftig procent bij de Qticwedstrijden daarop al- In status niet kunnen hand- De kwaliteit van het spe- leriaal kan slechts geconti- worden dankzij de Europa irnooien en financiële rescr- i daardoor gevormd worden, es topvoetbal spelen is voor 5en dwingende voorwaarde >ot te kunnen blijven, een noodzaak zelfs, al hoeft, de gekweekte reserves, de ag niet onmiddellijk uit, als 5 een minder goed seizoen men. Van onze speciale verslaggever BELGRADO Weinig bekende Nederlanders zullen er op zo'n be dreven manier in slagen hun privéleven van hun strikt zakelijke 1 bezigheden gescheiden te houden als Piet Keizer. Als de Ajacied met die voortdurende persoonlijke strijd geconfronteerd wordt, haalt hij glimlachend de zangeres Shirley Bassey ('never, never') als een voor hem sprekend voorbeeld naar voren. 'Ik heb een poosje terug een paar foto's van haar gezien. Direct na een optreden ziet ze ér heel anders uit dan op het toneel. Ze is onherkenbaar geworden door de pruiken die ze draagt. Zoiets spreekt me wel aan. Ik zou best willen, dat ik me ook zo gemakkelijk kon veranderen.' Piet Keizer (29) heeft zacht uitge drukt een gloeiende hekel aan de konsekwenties van zijn populariteit als beroepsvoetballer. Het publiek zal hem nooit een winkel zien openen of uitvoerig met een voor hem onbeken de supporter over Ajax zien discussië ren. Keizer beseft, dat hij een bezit van de massa is geworden. Maar wenst dat gegeven wèl naar eigen in zichten af te bakenen. Dat stuit op talloze misverstanden. Onder meer, dat Keizer een moeilijk te benaderen persoonlijkheid, een grillige vedette of een over het paard getild ventje is. Keizer is anders, met een hartstocht voor kinderen en een onmiddellijke bereidheid om de ziekenomroep na een Europa Cup-wedstrijd uitvoerig te woord te staan. 'Maar', zegt hij, 'om dat je als speler van Ajax een bezit van de massa bent, moet je voor je zelf bepaalde grenzen trekken. Dat hebben de mensen maar te accepte ren. Of ze me daarom een lastig mens vinden of niet. Daar heb ik niets mee te maken. Dat interesseert me ook niet. Ik heb duidelijk recht op een ei gen leven. Daarin is voetbal zeer be langrijk, maar toch zeker niet alles. Ik heb het hele gebeuren leren relati veren. Als er een aantal wildvreemde mensen zijn, dat met mij een uurtje over Ajax wil kletsen, dan voel ik daar geen pest voor'. Achter de voor de buitenstaander grillige facade van de wonderbaarlijke voetballer Piet Keizer schuilt een doorgewinterde professional. Een spe ler, die werkelijk nadenkt over zijn vak. De invloed, die de prof Keizer op het bereiken van het niveau, waarop Ajax nu acteert, heeft gehad, blijkt niet te peilen. Maar zeer groot zal die zeker zijn. Keizer heeft in het verle den openlijk gerebelleerd tegen aller lei misstanden bij zijn club en in breder verband het Nederlandse voetbal. Vaak stond tijdens die acties zijn persoonlijk belang voorop. Be paalde zaken pakte hij evenwel zo principieel en fel aan, dat anderen profiteerden van de ijzers, die hij uit het vuur sleepte. Keizer heeft als prof de laatste jaren een duidelijker evenwicht gevonden. Niet alleen buiten het veld, als hij daar zijn zakelijke affaires moest be hartigen, bovendien ook in het Ajax- elftal zelf. Keizer toont zich steeds na drukkelijker bereid zijn individuele kwaliteiten in dienst van het geheel te stellen. Hij vindt dat een logische konsekwentie van zijn activiteiten als werknemer. 'Het voetbal is minder in dividualistisch geworden. Als prof heb ik de plicht binnen het kader van mijn mogelijkheden met die verande ring mee te gaan. Dat is een moeilij ke zaak geweest, ja. Maar op een ge geven moment krijg je er in de vorm van successen toch weer veel voor te rug'. Ajax lijkt op technisch gebied de per fectie te benaderen. De eigen inbreng van de spelers is daarin met name de laatste twee jaar onder supervisie van trainer Stefan Kovacs duidelijk geble ken. Spelers lieten zich vervangen als zij dat zélf noodzakelijk achtten, het taktisch concept werd vrijwel automa tisch aan de omstandigheden aange past. Die evolutie is geslaagd. Op or ganisatorisch vlak is de ontwikkeling echter gestagneerd. Het Nederlandse voetbalbestel, en dat van Ajax in het bijzonder, bleek nog niet ontvankelijk om ook op organisatorisch terrein in vloeden van de spelers te kunnen aan vaarden. Een poging van de Ajacieden om greep op het beleid van de club te krijgen is mislukt. Piet Keizer, voor vechter van het 'experiment' betreurt dat als geen ander. De spelersraad in zijn oude vorm is inmiddels opge doekt. Cruijff en Keizer behandelen namens de spelers brandende kwesties tegenover het bestuur. Het 'arbeiders zelfbestuur', waar de spelers naar heb ben gestreefd, blijft voorlopig een utopie. Keizer, verklarend: 'Ik geloof dat de mentaliteit van een prof, zeker bij Ajax, sterker is ontwikkeld dan van een gewone werknemer in een ge middeld bedrijf. Ik zou onze situatie willen vergelijken met een procuratie houder. Al zijn we ook bij ons nog lang zo ver nog niet. Zo'n man kan in een bedrijf een aantal zaken een be slissende wending geven en die ook Piet Keizer uitvoeren. In de voetbalwereld is er geen enkel voorbeeld van spelers, die een algemeen beleid in grote lijnen bij een club hebben uitgestippeld. Er is tot nu toe maar één ding gebeurd. En dat is dat amateurbestuursleden dat beleid hebben bepaald. Ik wil niet zeggen, dat deze manier slecht is, maar we wilden graag met het andere figuur experimenteren. Het figuur van de profs, de spelers. De mogelijk heden van het bestuur zijn beperkt. Temeer, omdat ze niet als volledige profs werken. Daarom is men bij Ajax bereid gebleken om ons op tech nisch gebied de nodige inbreng te verlenen. Op bestuurlijk niveau lag dat anders. Het bestuur is op bepaal de gebieden beperkt en heeft andere uitgangspunten. Toch hebben we via een spelersraad geprobeerd om in vloed op die managing te krijgen. Dat is gedeeltelijk gebotst. In de eerste plaats, omdat het bestuur zo'n nieuwe zaak niet volledig kon accepteren. Daarnaast stuitte het op problemen met bijvoorbeeld de ledenraad. Het enige positieve, dat we uit dit experi ment hebben gehaald is de bereidheid van het bestuur geweest om dit nieuws te proberen. Misschien kan, door dit alles, de volgende stap naar een volledig professioneel werkende afdeling management zijn'. Als het ruimere 'zelfbestuur' van de spelers was gelukt, had dit volgens Keizer ook op de prestaties invloed kunnen hebben. 'Je was vermoedelijk gemotiveerder gaan spelen, omdat je verantwoordelijkheid vergroot zou zijn. Bij Borussia Mönchengladbach is dat bijvoorbeeld merkbaar. Daar heb ben ze een spelersraad met verder gaande bevoegdheden. Een raad, die in technische zaken een vrij grote in breng heeft. Ze hebben een duidelijke stem in het aan- en verkoopbeleid. Via de spelersraad zijn daar ook con tracten gerealiseerd. In dit alles schuilt echter een praktisch gevaar: namelijk hoe objectief blijft men?' Zeker in de Nederlandse voetbalstruc tuur lijkt het niet mogelijk om op dit moment andere wegen in te slaan. Ondanks een kleine twintig jaar prof voetbal is nog niet één club volwas sen genoeg om zich een bedrijf te mo gen noemen. De schuldvraag van de verbluffende ondèrontwikkeling mag zowel naar de clubs, de spelers als naar de KNVB geschoven worden. Het chronisch gebrek aan geld heet de hoofdoorzaak van de crisissfeer in het profvoetbal. Keizer: 'De staf van de voetbalwereld zal om het organisa torische niveau te verbeteren een aan tal inkomsten buiten de recettes om moeten gaan zoeken. Het onbreken van geld staat centraal. Het is in eer ste instantie de taak van de KNVB om een betere profwereld te creëren. En dan zullen er vooral op financieel gebied een aantal taboes prijs gegeven moeten worden. Maak het voetbal zo commercieel mogelijk, al moet het in totaliteit natuurlijk als sport over blijven komen. De basket- en volley balwereld hebben sponsoring geaccep teerd. -Waarom de voetballerij dan niet? Wat is er op bepaalde voor waarden tegen shirtreclame? Pas als er geld los komt, kunnen een aan tal omstandigheden verbeterd worden. Als die basis er is, dan is het betaald voetbal in Nederland niet zo ziek. Dan zijn er hooguit een paar injecties nodig'. Onder betere omstandigheden zal het betaalde voetbal zich ook onder de top sneller kunnen ontwikkelen. De invoering van volledig professionalis me in het gehele bestel kan een stap naar vooruitgang betekenen. Keizer: 'Als je je optimaal aan je vak wilt wijden, dan is het slechts mogelijk écn baas tegelijk te dienen. Bij volle dig professionalisme mag cn kan je meer van de spelers eisen. In principe moet een speler zich veel nïeer dan negentig minuten per wedstrijd inzet ten. Ook tijdens de training mag je duidelijke eisen stellen. Wedstrijden, die een verrassende uitslag te zien ge ven, kennen vaak een gebrek aan in zet en concentratie van de spelers. Dat heeft weer met profmentaliteit te maken. Er zijn maar weinig echte profs in Nederland. Spelers, die de bereidheid tonen om voetbal op de eerste plaats te zien en over hun be roep dan willen nadenken. Over de toe komst ook. Soms denk ik dat de spe lers te weinig bepaalde konsekwenties overzien. Niet zelf een duidelijke me ning hebben gevormd'. Keizer heeft die mening wèl. Tot 1976 staat hij onder contract bij Ajax. Daarna wil hij binnen het betaalde voetbal actief blijven. Hij volgt de omstreden trainerscursus voor be roepsvoetballers in Zeist. 'Een moei lijke zaak, omdat er zoveel tijd in gaat zitten en ik echt niet alleen het voetballen belangrijk vind'. Hij advi seert graag jongere spelers ('al dring ik me niet op, als ze me vragen wil ik ze helpen'). En Piet Keizer zal vana vond direct na de Europa Cup-finale in Belgrado verlangend plannen ma- ken voor zijn debuut in het nieuwe seizoen. Het visseizoen wel te ver staan. Vissen: voor Keizer steeds weer een ideale mogelijkheid om na een woelige Cup-finale de betrekkelijk heid van het voetballen te ervaren. ADVERTENTIE Van onze speciale verslaggever BELGRADO Sjaak Zwart en José Altafini zijn leeftijdsgenoten. Terwijl de Ajacied inmiddels zijn afscheid heeft aangekondigd, pro beert de in Brazilië geboren schutter bij Juventus voor nog eens twee jaar door te gaan. Het spiegelbeeld tussen beide aanvallers dreigt zich hierdoor te vertekenen. En dat is zeker wat Swart betreft De overeenkomsten tussen de 'opa' van Ajax en de 'oude' van Juventus blijven echter frappant. Beiden wijzen hun voor de voetbalwereld vergevor derde leeftijd (34) als niet ter zake doende van de hand. Beiden verstaan de uiterst waardevolle kunst om op ij, het beslissende moment een belang- rijk doelpunt voor hun ploeg te ma ken. Beiden bezitten een gave tech niek en zijn gespecialiseerd in de één twee combinatie. Beiden ook zijn ont wapenend vriendelijk en ongelooflijk populair. Echte profs, die weigeren op een voetstuk te klimmen maar over tuigd zijn van hun niet geringe capa citeiten op het veld. Toch bestaan er tussen Swart en Alta fini ook duidelijke verschillen. In in stelling bijvoorbeeld. Swart is tijdens dc training fanatieker. Hij wenst bij conditieoefeningen de groep aan te voeren, terwijl Altafini zich haastig in een hoekje van het terrein terug trekt om met een bal te kunnen jong leren. Swart is feller, kan moeilijk verwerken als hij van de trainer op de reservebank moet zitten en vindt op dat moment dat hem een groot on recht wordt aangedaan. Altafini accep teert een verwijzing naar de rijen van de wisselspelers zonder meer. VERMOGEN Op financieel gebied gaapt er echter een opmerkelijke kloof tussen Sjaak Swart en zijn in Italië optredende confrater. Altafini heeft in de voetbal lerij een vermogen verdiend en zijn populariteit vakkundig uitgebuit. Hij heeft via transfers, eerst van Brazilië naar AC Milan, vervolgens naar Na- poli en later naar Juventus zijn toch al niet geringe vermogen tot impone rende hoogte weten op te voeren. Al tafini zorgde daarnaast, dat ook de commercie een regelmatige bijdrage voor zijn banksaldo bleef leveren. niet terecht. Hij beschikt ongetwijfeld over een sterkere conditie, een hogere sprintsnelheid en lijkt daarnaast nog aanzienlijk ambi tieuzer dan Altafini. Swart kampt alleen met het nadeel, dat hij bij Ajax voetbalt en bij die ploeg met veel meer concurrentie en eisen moet afrekenen dan 'il vecchio'. A ïc speciale verslaggever ADO Stefan Kovacs mag nog een Jaar buiten Roemenië als trainer/ lijven werken. Kovacs heeft gisteren in Belgrado een telegram van de se president Nicolae Ceaucescu ontvangen, waarin hij wordt gefelici- :t de tot nog toe behaalde successen en waarin hem toestemming wordt nog een jaar buiten Roemenië te blijven werken voordat hij naar zijn ad moet terugkeren. Een beeld van de laatste Ajax- training. Barry Hulshoff springt, Gerrie Mühren steunt Zijn boek 'José Altafini, una leggen- da' bijvoorbeeld wordt in Italië grif verkocht en hij laat zich ook voor de meest uiteenlopende reclame-campag nes vorstelijk betalen. Geld heeft Swart in zijn opvallende loopbaan maar bitter weinig geïnteresseerd. Zijn tevredenheid was slechts afhanke lijk van de prestaties, die hij bij zijn Ajax afleverde. De pecunia bleef bij zaak. Daarom zal Swart straks, als hij via een benefiet zijn carrière heeft beëindigd, als exploitant van het ijs baan-restaurant in Amsterdam zich even verbeten in moeten zetten als hij in al die jaren bij Ajax deed. Als Altafini eenmaal stopt, kan hij het rendement gaan verzamelen van de serie appartementen, die hij aan de Spaanse kust bezit. 'II vecchio' is slim. Zó verstandig, dat hij in tegenstelling tot zijn meeste collega's in de woelige Italiaanse voet balwereld de journalisten volledig heeft ingepakt. Altafini wapent zich bijvoorbeeld tegen aanvallen uit dat zeker in Italië machtige wereldje door altijd bereidheid voor een gesprek te tonen, iedere vraag glimlachend te be antwoorden en met complimenten te strooien. Altafini weet zich op het moeilijkst moment van zijn carrière gedekt. Ook door de supporters, die bij hem nooit vergeefs om een praatje of een handtekening komen. Die steun lijkt de spits van Juventus vooral in deze nadagen van zijn loop baan hard nodig te hebben. Want on danks zijn grote vriendelijkheid klinkt er uit vakkringen steeds meer kritiek op zijn optreden in het veld. Trainer Ccstmir Vycpalek heeft al eens openlijk laten blijken, dat hij zijn veteraan in feite niet meer ge schikt vindt om de aanval van Juven tus te leiden en dat hij zijn voorkeur duidelijk op de jonge aanvaller Ro berto Bettega heeft toegespitst. Tus sen Vycpalek en de machtige voorzit ter van Juventus, Gianpiero Boniper- ti, is het aan de vooravond van het Europa Cup-duel tegen Ujpest Dosza zelfs tot een conflict gekomen over Altafini. Boniperti wilde de oude maestro in Boekarest laten spelen, terwijl Vycpalek aanvankelijk voor Bettega koos. Boniperti zegevierde, natuurlijk. En Altafini honoreerde het vertrouwen van zijn voorzitter door ook die wedstrijd twee fraaie doelpunten te maken. DOELPUNTEN In het leven van José Altafini staat het scoren centraal. Hij voltooide dit seizoen de 200 in de Italiaanse compe titie. 'Doelpunten maken is het mooi ste wat er is. Dat is het echte voet bal', zegt hij zelf. En omdat de twee benige Altafini uit de moeilijkste si tuaties zo gemakkelijk het doel weet te vinden, werd hij in 1958 al door AC Milan naar Italië gehaald. Een paar maanden eerder blonk hij uit met legendarische spelers als Didi, Vava en Pelé in het Braziliaanse elf tal, dat in Zweden de wereldtitel ver overde. Altafini bleef zeven seizoenen bij AC Milan, veroverde met dat elf tal onder meer de Europa Cup en vertrok daarna, ook voor zeven jaar, naar AS Napoli. Altafini: 'Ik sta er zelf ook verbaasd over, dat ik steeds zo lang bij één club ben gebleven. Aanbiedingen heb ik in die tijd vol doende gekregen. Maar omdat steeds concurrerende verenigingen me vroe gen, liet mijn club me nooit gaan. Pas toen minder felle concurrenten zich aandienden, mocht ik vertrekken. Napoli was nauwelijks een belager van AC Milan en Juventus onder houdt een voortreffelijke relatie met Napoli'. Juventus zal de laatste club voor José Altafini zijn. Nog twee jaar hoopt hij de race met de tijd vol te kunnen houden. Nog steeds beschikt hij over een sterk ontwikkeld spelinzicht. De geringste kans is voor hem vaak vol doende om een verdediging te verras sen. Altafini echter is een pure aan valler. Hij is niet mee geëvolueerd met het moderne voetbal, dat ook van de spitsen verdedigende activiteiten verwacht. Hij zegt daarover: 'Afstop pen? Ik ben nog nooit een tegenstan der tot in de verdediging achterna gehold. Ik ben een aanvaller. Als ik in de spits blijf staan, dan weet ik ze ker dat er een verdediger van de te- genpartij bij me blijft. Als je dat mijn manier van afstoppen wilt noe men, akkoord. Voetbal is een spel, dat op maken van doelpunten is geba seerd. Op dat gebied wil ik mijn bij drage leveren'. WISSELSPELER De atleet Altafini kan ook de kracht en de conditie niet meer opbrengen om gedurende een wedstrijd ook in verdedigend opzicht voluit te gaan. Steeeds meer wordt hij door Juventus als wisselspeler ingezet (Altafini: 'Af schuwelijk vind ik dat. Dan maar lie ver niet. Want ik heb tijd nodig om in het ritme te komen') met de be doeling om in korte tijd te explode ren. Altafini kén nog een felle sprint maken. Het geheim? 'Sugar Ray Ro binson, de oud-wereldkampioen bok sen, geldt als mijn grote voorbeeld. Ook hij antwoordde altijd op de vraag hoe hij op zijn leeftijd nog tot gewel dige prestaties kwam, dat het een kwestie van trainen was. Ook voor mij is dat het belangrijkste. Trainen, trainen en nog eens trainen. Meer en serieuzer dan de jongeren. Ik train al tijd. Rook niet, drink zeer weinig en leef voor voetbal. Dat is de beste for mule. Nu weet ik al zeker, dat als ik eenmaal met voetballen stop, ik me verschrikkelijk vermoeid zal voelen. Op dit moment voel ik me nog gewel dig'. Uitspraken, die even goed op naam van Sjaak Swart geschreven kunnen worden. Altafini en Swart. Het is niet ondenkbaar dat de beide oude mees ters vanavond tijdens de Europa Cup finale (als wisselspeler) ingezet wor den. En dat is dan niet als hommage alléén bedoeld. Beiden zijn, beter dan wie in hun ploegen ook, in staat op het meest onverwachte moment voor. hun club het beslissende schot te los sen. Altafini, lachend: 'Ik nog aanbie dingen? Ja, van Ajax'. Sjaak Swart weet wel beter. Ik heb vijf jaar geleden nog meegedaan aan een toernooi voor 14-en 15-jarigen in Milaan.Daar speelden we ook tegen Inter en Juventus.Tegen Juventus werd het toen O-O.Wat die klanten toen al aan mandekking deden, ongelooflijk.dat is er met de paplepel ingegoten.We moeten vreselijk voor die gasten oppassen, ze zijn erg geslepen. Daarom moeten we ook een goeie scheidsrechter hebben, en niet zo'n boterletter als bij AC Milan -Leeds. Maar ik zie het allemaal nog wel goed terecht komen hoor, als ik in de rust maar gewoon één klontje suiker in de thee krijg, want ik hou^ niet zo van zoet. Rep Causio Salvadore Stuy Blankenburg Haan Cruijff Scheidsrechter: Mllivojc Gugulovic Anastasi Altafini Furini Cuccureddu Marchetti Morint Zoff Hulshof Gerrie Mühren Capcllo Longobucco

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13