Lmerikaanse kranten ekelen Nixons rol _i sussen Watergate tyREsouS Bessarabië blijft twistappel koop veilig eronisten regeren rgentinië weer Mao werd ook tien jaar afgeluisterd Russische jood doet beroep op wereld iiitse Bondsraad keurt rdrag Bonn-DDR goed Sex-zaak Ulster vreest dit weekeinde nieuwe terreur Sadat: Israël en Zuid-Afrika zweren samen tegen Afrika Actie in porno-club ondstudie rechten Deense wet maakt vrije abortus mogelijk Zwitsers bankgeheim deels opgeheven voor misdadigers Izwestia: Amerikanen bewonderen Rusland Levi-Strauss lid Académie Fran^aise JW/KWARTET ZATERDAG 26 MEI 1973 BUITENLAND T7/K9 roep op nationale veiligheid gevaarlijk' SHINGTON (UPI, AP, Reuter) President Nixons verweer, dat als ien.l geprobeerd is het onderzoek in de Watergate-zaak te bemoeilijken dat én gebeurd is omdat de nationale veiligheid in het geding was, is hem "'j de New York Times en een aantal andere Amerikaanse gezaghebbende iten niet in dank afgenomen. 300 juiehende ex-krijgsgevange- »i Nixon donderdagavond aan ner in het Witte Huis dat het ir eens uit moest zijn, dat men- e geheime regeringstukken ste- ze in dagbladen publiceren na tionale helden worden. Als de rege ring er niet meer op aan kan dat ge heime stukken ook inderdaad geheim blijven, zat u misschien nog in Hanoi, aldus Nixon. James Reston van de New York Ti- lige len gevallen bij beëdiging C.ampora eNOS AIRES (Reuter) Hector Campora is gisteren beëdigd resident van Argentinië, waarmee een eind is gekomen aan lilitaire bewind van generaal Lanusse. i beëediging ontstonden er voor egeringsgebouw chaotische toe- m. Enkele honderdduizenden ""^sten juichten het nieuwe pero- Ihe regime toe en riepen 'dood moordenaars', waarmee zij de fl.Jmde regering bedoelden. Er eker twee doden gevallen toen ieidstroepen het vuur op de me- openden, peronisten staken auto's in euw en probeerden leden van de ou- tering, die in auto's bij het pre- iële paleis aankwamen om de igheden bij te wonen, te moles- ira heeft via radio en televisie ellijk na zijn beëediging een op de menigte gedaan de orde tellen. Hij gaf opdracht aan de en politie-eenheden naar hun j^glje's terug te keren. lange rede heeft Campora zijn nstig beleid uiteen gezet. Hij le- 1 felle kritiek op de regeringen die sinds de val van Juan Peron in 1955 aan de macht waren geweest. Het bewind van zijn voorganger La nusse bestempelde hij als een dicta tuur. Onder zijn leiding zou Argenti nië zich scharen aan de kant van de anti-imperialistische staten. Argenti nië zal onmiddellijk overgaan tot er kenning van Noord-Vietnam, Noord- Korea en Cuba, beloofde Hector Cam pora. Hij prees de Argentijnse jeugd, omdat ze 'geweld met geweld heeft bestre den'. Hij doelde daarmee op de pero- nistische guerrillastrijders. De nieuwe Argentijnse regering zal Juan Peron ook de rang van generaal teruggeven. Peron is nog in Madrid. Hij zou van plan zijn over een dag of tien naar Argentinië terug te keren. Het is niet bekend hoeveel doden er gisteren bij de onlusten in Buenos Ai res gevallen zijn. Volgens de politie twee, maar ooggetuigen zeggen dat er zeker vijf mensen zijn gedood. loei" ,fójS (OPA. AFP, Reuter, UPI) De Westduitse Bondsraad rte Kamer) heeft gisteren liet basisverdrag roet de DDR en het -"It van Bonn tot de VN toe te treden goedgekeurd. ate Bondsraad, die de Westduitse ten vertegenwoordigt, heeft de lU-oppositie een meerderheid stem. De vertegenwoordigers deelstaat Baden-Württemberg tevoren al aangekondigd dat li niet zouden aansluiten bij de christcn-dcmocratischc vcrte- ordigers, die tegen de, eerder in Indsdag aanvaarde, voorstellen tiotie van Beieren de ratificatie tkeren door het verdrag te ver- naar de bemiddelingscommissie e Bondsraad en de Bondsdag door de Bondsraad verworpen, erdrag kan nu door president Heinemann worden onderte- waarna het van kracht wordt. It Constitutioneel Gerechtshof in ."uhe ligt intussen nog een ver- 1 van Beieren, waar de CSU van ■Josef Strauss de baas is, om het tracht worden van het verdrag e DDR op te schorten. Volgens n is het verdrag in strijd met >ndwet. Het Hof neemt het Bei- ërzoek maandag in behandeling, kanselier Willy Brandt heeft ïn de Bondsraad gewaarschuwd 1 voorlopig niet meer op hereni- »an Duitsland moet worden gere- 'De politieke eenwording is Ie naaste toekomst van de baan', Brandt. 'Maar wij moeten voor- en scheppen waardoor het Duit- Ie ondanks de politieke verdeeld en culturele, historische en men- gemeenschap kan blijven', zo jgde hij. irdag heeft Brandt in een uit- ig van de Russische televisie ard dat zijn land duidelijk wil I dat 'wij willen zien dat de ver- kingen van' het verleden niet kunnen voorkomen'. Brandt ver- üe Russische kijkers dat zijn be ngen met partijleider Leonid lew nuttig waren geweest. 'On- het verschil in sociale systemen h wij leven onder het teken van eedzamc coëxistentie (naast el- lestaan) en onze toekomst bou nder vrees, angst en als het zonder leed', zo verklaarde BELFAST (Reuter, UPI) In Ulster wordt met groeiende ongerustheid het weekeinde afgewacht. Britse officieren hebben verklaard dat de IRA, het Ier se Republikeinse Leger, zich voorbe reidt op een massaal offensief dat ge richt is teger de gemeenteraadsverkie zingen, die volgende week in Noord Ierland worden gehouden. Volgens le- gerfunctionarissen moet het leger re kenen op een van de zwaarste aanval len van de IRA. Uit rapporten van de inlichtingendienst was gebleken, dat de IRA in de afgelopen paar weken guerilleros en munitie naar Belfast heeft overgebracht. Gevreesd wordt dat een nieuwe intensieve bomcam- pagne zal worden ontketend en dat vooral met springstof volgepropte au to's zullen worden gebruikt. mes schreef gisteren dat Nixon onge twijfeld meende wat hij zei, maar dit nu juist het probleem is. Altijd als Nixon in moeilijkheden kwam, heeft hij zich verdedigd door het te doen voorkomen of de nationale veiligheid in het geding was aldus Reston. In een hoofdartikel schrijft de New York Times: 'De rede van president Nixon was een emotionele verdedi ging, niet van het zeggen van de waarheid of het gehoorzamen van de wet of het eerlijk omgaan met je te genstanders, maar een verdediging van geheimhouding De gevaren van geheimhouding zijn veel groter dan de voordelen. Geheimhouding is een gevaarlijke verleiding die weer- staaan moet worden eerder dan een waarde die gekoesterd moet worden'. Jeb Magruder, destijds de tweede man van het comité voor de herverkiezing van president Nixon, heeft besloten schuld te bekennen en het openbaar ministerie te helpen bij het onder zoek in het Watergate-schandaal. Dit hebben de New York Times en de Washington Post gisteren bericht. Donderdag had een van de openbare aanklagers al gezegd dat er belangrij ke vooruitgang in het onderzoek was geboekt doordat een niet met name genoemde sleutelfiguur had besloten de autoriteiten te helpen zonder vrij waring van rechtsvervolging te vra gen. Magruder zou bereid zijn namen te noemen van schuldigen. Daaronder zouden hooggeplaatste personen zijn. Aangenomen wordt dat John Mitchell, oud-minister en leider van Nixons verkiezingscommissie, en John Dean, Nixons voormalige juridische advi seur, het meeste te vrezen hebben van Magruders onthullingen. De bekende Amerikaanse journalist Joseph Alsop heeft gisteren geschre ven dat een van de Democratische se natoren die deel uitmaakt van de se naatscommissie die het Watergate- schandaal uitzoekt, er op heeft aange drongen dat de commissie zich gaat toeleggen op de vraag of president Nixon nu wel of niet rechtstreeks bij de zaak betrokken is, met andere woor den of hij vooraf geweten heeft van de inbraakpoging in het hoofdkwar tier van de Democratische partij. De ze senator zou gezegd hebben dat het gevaarlijk voor Amerika wordt als niet op korte termijn de waarheid over de president bekend wordt. ADDIS ABEBA (AP, UPI, Reuter) De Egyptische president Anwar Sadat heeft gisteren op de vooravond van de topconferentie van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid Israël en de blan ken in Zuid-Afrika verweten 'alle kracht aan Afrika te onttrekken'. Het was niet verwonderlijk dat op de ministersconferentie die de topconfe rentie heeft voorbereid een resolutie is aangenomen waarin Afrika Egypte en de andere Arabische landen steun toezegt in de strijd tegen Israël, aldus Sadat. Na zijn toespraak kreeg Sadat een ovatie. Volgens de Egyptische presi dent is de Israëlische agressie niet al leen tegen de Arabieren gericht, maar maakt ze deel uit van een samenzwe ring tegen heel Afrika. Als Israël in het noorden en de blanken in zuide lijk Afrika het continent in hun greep houden, aldus Sadat, 'zal dit uit eindelijk onze vooruitgang verlam men en onze hulpbronnen plunderen.' Egypte had niets nagelaten vrede in het Midden-Oosten na te streven, maar Israël had de uitgestoken hand niet gegrepen. De officiële topconferentie van de OAE begint vandaag in de Ethiopi sche hoofdstad. HONGKONG (UPI) Ook Mao Tse-toeng, de voorzitter van de Chi- neese communistische partij, weet wat afluisteren is. Topmedewerkers van hem zijn ervan beschuldigd dat zij afluisterapparatuur hebben ge plaatst in zijn slaapkamer, auto's, ca- napé's, bloempotten en op andere plaatsen waar hij pleegt te werken of te rusten. Volgens rapporten van de Rode Gar de. gepubliceerd in de woelige peri ode van de culturele revolutie op het eind van de jaren zestig, zijn de gesprekken van Mao ruim tien jaar lang afgeluisterd. De hoofdschuldige in dit verband is Jang Sjangkoen, een man die lange tijd een hoge functie in de Chinese communisti sche partij heeft bekleed. Toen hij in 1966 werd weggezuiverd was Jang plaatsvervangend lid van het secretariaat van het centrale partijcomité, een post die hij tien jaar vervulde In de documenten van de rode gar de wordt hem verweten dat hij ge gevens die hij door afluisteren had verkregen, in handen heeft gespeeld van Mao's rivalen, onder wie Peng Tsjen, de weggezuiverde burgemees ter van Peking. Jang zou ook gege vens aan de Sowjet-Unie hebben verstrekt. In een in februari 1968 gepubliceerd document van de rode garde wordt gezegd dat Jang en andere samen zweerders al in 1955 afluisterappara tuur uit het buitenland hadden ge kregen en ruim 10 jaar lang met be hulp van deze apparatuur hadden geprobeerd geheime gegevens te be machtigen. Mao Dertig meisjes drongen gisteren de pornografische club 'Le Chat' in Stockholm binnen met de leuze 'Weg met de kapitalistische porno-industrie'. Ze rolden hun spandoeken uit waarop stond: 'Weiger ver nedering. Het vrouwelijk lichaam is geen handelswaar'. De heren zaten de korte actie rustig uit. Ze bleven zitten toen de meisjes verdwenen, zodat de actie niet direct geslaagd genoemd kon worden. MOSKOU (UPI) De Russisch-jood- se elektrochemicus Benjamin Lewitsj heeft in een brief, gericht aan o.a. de voorzitter van de Amerikaanse acade mie van wetenschappen, de hulp van geleerden over de hele wereld inge roepen om het leven te redden van zijn 'zwaar zieke' zoon Jewgeni die naar een militair werkkamp bij de Poolcirkel is gestuurd. Benjamin Lewitsj, een internationaal bekend geleerde, probeert al vijftien maanden tevergeefs met zijn gezin naar Israël te emigreren. Zijn 25-jari- ge zoon, die astrofysicus van beroep is, werd op 16 mei in Moskou gearres teerd en bij het leger ingelijfd. Hij zou o.m. lijden aan een darmgezwel. Inmiddels is het Kremlin er, volgens diplomatieke bronnen in Moskou mee akkoord gegaan dat 30.000 joden per jaar naar Israël kunnen emigreren en dat de diploma-belasting voor onbe paalde tijd wordt opgeschort, zulks om de mogelijkheden tot samenwer king met Amerika te vergroten. Vol gende maand wordt Breznjew in Was hington venvacht. Een volledig vrije emigratie van joden zou het Kremlin niet willen en niet kunnen toestaan, omdat dit tot grote moeilijkheden met andere minderheidsgroepen zou leiden en omdat het zou aantonen, dat massa's mensen niet verknocht zijn aan het paradijs van de sociale vooruitgang en de klassieke maat- In oktober 1971 nam Mol het bedrijf, ADVERTENTIE ind|erlijnse functionarissen hebben tn gemeld dat de Sowjet-Unie ar heeft gemaakt tegen het plan S stad de Westduitse vlag op het lis te laten wapperen bij het be- dat de eerste Russische consul- lal volgende week woensdag aan iyy d zal brengen. De vlag zou naast RrJstberlijnse en de Russische wor- ®"%hesen. Het Westberlijnse stads- rönr heeft echter besloten de Rus- ir C bezwaren naast zich neer te ADVERTENTIE Alkmaar, Amsterdam, Arn hem Breda, Eindhoven, Groningen, Den Haag, Hen- 8elo, Leeuwarden, Mlddel- urg, Rotterdam, Sittard. Utrecht, Venlo, Zwolle. g Breclilse Repetitoren bv Marktplein 35, Utrecht 030 94 06 41 Russen oefenen kritiek uit op Roemeense historici Van een medewerker Op 6 januari 1918 trokken vier Roemeense divisies onder het commando van de generaals Prezan en Averescu de rivier de Proet over, die Roemenië scheidde van Rusland. Na zware gevechten met de bolsjewieken wisten ze het toentertijd Russi sche gebied Bessarabië te ver overen. Minder dan een kwart eeuw later namen de Russen revanche. Met toestemming van Hitier werd Bessa rabië in juni 1940 aan de Roemenen ontnomen. Op 2 augustus van het zelfde jaar werd de Moldavische Sowjet-republiek gesticht, waarvan ook Bessarabië deel uitmaakte. Na de tweede wereldoorlog begon de Sowjet-Unie het gebied te russifice ren. Nog altijd is weliswaar twee derde van de 3,6 miljoen inwoners Moldaviër, maar vooral in de grote steden is het percentage Moldaviërs flink teruggelopen. In de hoofdstad Kisjinew bedraagt het nog maar 27. De Moldaviërs, wier taal bijna gelijk is aan die van de Roemenen, werden per regeringsdecreet gedwongen, over te gaan op het cyrillische alfa bet. Afsluiting Vooral de laatste jaren hebben de Russische autoriteiten geprobeerd, de Moldavische republiek volledig af te sluiten van Roemenië. Zo kregen de Russische grenstroepen opdracht, alle Roemeense lectuur die door toe risten uit Roemenië naar Bessarabië dreigde te worden gebracht, in be slag te nemen. De ideologische strijd om Bessarabië die door de Sowjet-Unie en Roeme nië wordt gevoerd, is onlangs aange wakkerd door wetenschappelijke pu- blikaties in Boekarest en Kisjinew. Het dagblad 'Sowjetskaja Moldavia' publiceerde een artikelenreeks waar in Roemeense historie' werd ver weten, dat ze de status van Bessarabië als deel van de Sowjet-Unie betwist ten. Dit zou, zoals de historicus Je- soelenko in een artikel onder de kop 'Het vertrouwen is sterker dan de leugen' schreef, ook hierin tot uitdrukking komen, dat in Roeme nië de 'reactionaire generaals Prezan en Averescu' geprezen worden als grote patriotten, die in 1930 terecht tot maarschalk werden benoemd. Je- soelenko ziet hierin een uitdaging aan het adres van het moldavische volk, dat in 1918 'samen met Russen en Oekraïners' voor de socialistische staat zou hebben gestreden. De kwestie-Bessarabië is ook door twee moldavische historici, Kopan- sky en Lewit, grondig besproken, en wel in een te Kisjinew verschenen werk. Daarin willen de auteurs o.a. bewijzen, dat de Sowjet-Unie na 1918 nimmer in het 'verlies' van Bes- ssarabië had berust. Dit zou o.a. blijken uit het optreden van de Rus sische minister van buitenlandse za ken Litwinow bij de Russisch-Roe- meense onderhandelingen in juni 1934. Daarbij zou ook de minister van buitenlandse zaken (en latere president) van Tsjechoslowakije, Be- nesj, over het Russische standpunt ingelicht zijn. Benesj zou zich ermee akkoord verklaard hebben. Oude koeien Interresant in het werk van Kopan- sky en Lewit is ook hun krtiek op Roemeense historici. Deze zouden lange tijd de rechtvaardiging van de inlijving van Bessarabië bij de Sow jet-Unie hebben erkend. Sinds enke le jaren echter zou hierin verande ring zijn gekomen. Dit bewijst, zo menen Kopanskij en Lewit, dat oude 'onwetenschappelijke' opvattingen, die kenmerkend waren voor het fas cistische Roemenië, weer met offi ciële steun worden verbreid. De be trekkingen tussen de Sowjet-Unie en Roemenië zouden hierdoor, volgens het tweetal, ernstig geschaad en ver zwakt kunnen worden. Vervolg van pagina 1 vreten wordt door de motten van toe geeflijkheid en verval'. Volgens Ian Glenday van het Britse persbureau Reuter beschikt de Britse politie over een 'zwart dagboek' waar in de namen zouden voorkomen van prominente personen, die eveneens 'vluchtige' of diepergaande contacten met prostituees hebben gehad. Het dagboek was volgens Glenday ver scheidene maanden geleden in handen gevallen van de politie in het Londen- se district Soho, het centrum van het nachtleven. Premier Hcath zou de in het dagboek voorkomende namen van prominenten op een privé-lijst hebben staan. De Britse politie heeft inmiddels be vestigd dat twee van de voornaamste figuren in de call-girlorganisatie voor welgestelden en voornamen de 26-jari- ge Ierse Norma Mary Russell is en een in West-Indië geboren kleurlinge, die naar de naam 'Kim' luistert. Nor- ma Russell is de dochter van een Ier se veehandelaar. Zij was in november 1972 met de Londense taxichauffeur Colin Levy getrouwd. Britse kranten hebben gisteren foto's van de call girls (prostituees die na een telefoni sche afspraak in dienst kunnen wor den genomen) gepubliceerd. Norma Levy-Russell was na haar huwelijk ge fotografeerd bij het verlaten van het gebouw van de burgerlijke stand. De Levy's vestigden zich daarna in een dure flat in de Londense wijk Maida Vale, waar Norma en Kim hun bedrijf uitoefenden. Het conservatieve dagblad Daily Tele graph schreef gisteren dat de flat in Maida Vale vlak tegenover de Chinese ambassade lag. 'De ramen aan de voorzijde van de ambassade kijken uit op de voorzijde en de ingang van het blok. Vijf van de flats, waaronder die van mevrouw Levy, hebben balkons die maar twee centimeter verwijderd zijn van de muur van het naastgele gen gebouw. Dit zou het voor Chinese agenten van de inlichtingendienst ge makkelijk hebben gemaakt mevrouw Levy en haar bezoekers te bespione ren als zij dat hadden gewild. Het zou eenvoudig zijn geweest om in de flat afluisterapparatuur aan te brengen', aldus de Telegraph, die vervolgt dat het risico voor de nationale veiligheid 'duidelijk enorm' is geweest. 'Er zijn nog anderen', zo schreef het Britse dagblad Sun op de voorpagina. En het blad Express berichtte: 'Er zijn meer namen, -misschien promi nente, die op de 'zwarte lijst' staan...' Lord Lambton en Lord Jellicoe zijn sinds gisteren onvindbaar voor de pers. KOPENHAGEN (Reuter) Het Deense parlement heeft donderdag een wet aangenomen, waarin wordt bepaald dat elke vrouw binnen de eerste twaalf weken van haar zwanger schap vrij is zich te laten aborteren. De.desbetreffende wet werd aangeno men met 95 stemmen voor, 56 stem men tegen een 17 onthoudingen. Wan neer de zwangerschap zich in een la ter stadium dan de twaalf weken be vindt, kan abortus slechts onder be paalde voorwaarden worden gepleegd. BERN (Reuter). Zwitserland en de Verenigde Staten hebben in Bern een verdrag getekend, waardoor het voor de Amerikanen gemakkelijker wordt, geld op te sporen, dat door misdadige organisaties is ondergebracht bij Zwit serse banken. Het heeft de VS vijf jaar gekost om de Zwitsers over te halen. De onder handelingen zijn verschillende malen opgeschort door de felle oppositie van het Zwitsers bankwezen. In deze krin gen werd het Amerikaanse verlangen gezien als inbreuk op het Zwitserse bankgeheim. Het akkoord moet nog door het Zwitserse en Amerikaanse parlement worden goedgekeurd. Er zijn drie omstandigheden waaron der het bankgeheim kan worden opge heven: 1. Als het onderzoek een ern stig misdrijf betreft 2. Als de ophef fing van het geheim van belang is voor het krijgen van of bewijzen van feiten, die van essentiele betekenis zijn voor het onderzoek. 3. Als in de VS redelijke maar niet succesvolle po gingen zijn gedaan om op andere ma nieren inlichtingen te verkrijgen. De ratificatie van het verdrag zal aan Zwitserse kant acht tot twaalf maan den in beslag nemen. De Verenigde Staten zijn het eerste land, waarmee Zwitserland op dit gebied een ak koord heeft gesloten. MOSKOU (UPI) Sinds de tweede wereldoorlog hebben de Amerikanen nog nooit zo'n grote bewondering ge had voor Rusland en de Russen als nu. Dat schrijft hei Russische rege ringsblad Izwestia, dat deze uitspraak baseert op een opiniepeiling in Ame rika door het bureau Gallup. In de af gelopen twee jaar is meer gedaan aan de verbetering van de betrekkingen tussen Rusland en Amerika dan in al le voorafgaande jaren, aldus Izwestia. De Washingtonse corresponent van het Russische blad schrijft dat het Amerikaanse volk veel vredelievender is dan de Amerikaanse politici. PARIJS (AP) —De Franse antropo loog Claude Levl-Strauss, die maandag in Amsterdam de Erasmusprijs zal krijgen is in Parijs bot lid gekozen van de Académie Frangaise. Levi-Strauss bezet de zetel van de onlangs overle den schrijver Henry de Montherlant. De Académie Frangaise is een organi satie van befaamde Franse schrijvers, dichters, wetenschappers en andere prominente cultuurscheppers. Het zeer selecte gezelschap van deze orga nisatie wordt zelden uitgebreid en nieuwe leden vervangen leden, die zijn overleden of die niet langer lid willen zijn. wat zelden voorkomt om dat wie lid is daar behalve een ver sterkte reputatie veelal ook financiële voordelen uit kan trekken. Zo zijn schrijvers-leden van de Academie ver zekerd van een gegarandeerde topver koop van hun boeken. Reisgids voor Israëli's JERUZALEM (AP) Neem met de auto drukke wegen, reis in volle treinrijtuigen, woon In een drukke straat. Het klinkt als een richtlijn voor een onplezierig leven, maar in werkelijkheid betreft het een raad, die de Israëlische regering meegeeft aan burgers, die naar het buitenland gaan. Het doel is te voorkomen, dat die burgers door Arabische terroris ten worden vermoord. Een pamflet over deze materie, dat door de voor lichtingsdienst der regering werd ge publiceerd, is versierd met fleurige tekeningen en de teksten zijn op rijm gesteld. Bangladesj ROME (Reuter) Pakistan houdt 300.000 burgers uit Bangladesj gevan gen en velen van hen zijn de honger dood nabij. Dit heeft een speciale ver tegenwoordiger van de premier van Bangladesj, sjeik Moedjiboer Rachman, in Rome verklaard. Deze afgezant, Moestafizoer Rachman Siddiqoei. is momenteel in Italië om steun te krijgen voor pogingen de ge vangenen vrij te krijgen. De autoriteiten in Pakistan besteden geen enkele aandacht aan het pro bleem, hoewel Bangladesj en India op actie aandringen omdat de situatie zeer ernstig is, aldus Rachman Siddi qoei. UNICEF helpt Afrika DEN HAAG (ANP) UNICEF, het kinderfonds van de Verenigde Naties, heeft 200.000 dollar uitgetrokken om meer drinkwater te krijgen in de streek ten zuiden van de Sahara, waar momenteel de ergste droogte in de af gelopen zestig jaar heerst Dit geld komt uit het speciale fonds voor ram pen van UNICEF. Dit heeft de heer C. A. Egger, adjunct-directeur van Unicef, gezegd op de vergadering van nationale Unicef-comité's, die momen- CEF-comités, die momenteel in Den Haag wordt gehouden. In de streek waar UNICEF zal gaan heiepen wo nen dertig miljoen mensen. Volgens UNICEF is een derde van de bevol king verzwakt door honger en onder voeding. Het gevaar van hongersnood dreigt In de door droogte geteisterde streek liggen de staten Mauretanië, Senegal, Mali, Opper-Volta, Niger en Tsjaad. Tito 81 jaar BELGRADO (AP) President Josip Broz Tito heeft gisteren zijn 81ste ver jaardag gevierd. Hij deed dit tezamen met zijn vrouw en de belangrijkste Joegoslavische leiders. Zuid-Afrika KAAPSTAD (Reuter) De Zuidafri- kaanse regering gaat een fabriek voor de verrijking van uranium stichten, die tegen 1980 in bedrijf moet komen. Dit heeft de Zuidafrikaanse minister voor het mijnwezen, Piet Koornhof, gisteren bekend gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9