Renovatie erg hard nodig in Noord en Haagwegkwartier Huiseigenaar verwondt meisje van actiegroep Boze tongen beweren dat diesel rijden niet meer loont. Mag Mercedes Diesel u bewijzen dat dat pure nonsens is? apport geeft aan waar en hoe zal moeten worden opgeknapt ïgenda voor Hjeiden In Katwijk dreigt onderwijzerstekort Benoemingen universiteit Grof vuil Leiden Vechtpartij op Langgracht Diamanten paar Verkeerslichten op Churchill-laan Correspondenten Rijnsburg Promoties te Leiden ^UW/KWARTET ZATERDAG 26 MEI 1973 STAD EN REGIO L3 ndl pin een onzer verslaggevers er HIDEN 'Een slagvaardige or- ^isatie en een open besluitvor- )0|ig' zal de reactie moeten zijn idihet rapport dat is uitgebracht n >r de Nationale Woningraad en H Research Instituut voor de slningbouw over de renovatie nodig is voor woningen in het bgwegkwartier en het Noor- Mkwartier in Leiden. Piipril 1972 dreigde de wet op de ^harmonisatie ook zijn sporen ach- -sate laten op de vooroorlogse wonin- •n in Leiden. Tot de huurverhoging, iel er het gevolg van zou zijn, kwam tol echter nog niet. Ijlings werd het fdgwegkomité opgericht, dat samen 'il| het wijkcomité Noorderkwartier 'r|er het motto 'Geen huurverho- efy, maar huurverlaging acties be- ïr-[ In autobussen en voorzien van dehdoeken bezochten bewoners van k TERDAG 28 MEI JRSCHOTENCultureel Centrum 7.45 u: Boering De Lenteklokjes en De Alouettes jbniusclubhuls, 8.15 u.: TIG met 'JIJ weet Ik niet weet'. ie Vest 45, 9 tot 12 14 tot 17 u open hij KIK. lANDAG 28 MEI jdhuis kamer 3 2.30 tot 4.30 uur: eekuur ambtenaar Alg Burgerlijk (sioenfonds. SDAG 29 MEI 33lestr 19 7 tot 8 u spreekuur Chr. gratiecentrale. Ihuis 7 tot 8 uur spreekuur Bouw- Üs Ned. Gemeenten. Jiigracht 38 7.30 tot 8.30 u spreek- huisvesting werkende jongeren, jftstr 49 10.30 tot 11.30 uur: spreek- f soc. raadsvrouw. _|ewoerd 57 9 tot 12 u nam: Miks I "lëteit COC. iderkerk 8.15 u concert Collegium "ijsicum. jJENSDAG 30 MEI kstr 2 a 10 en 11 u spreekuur soc. stdsvrouw. dhuis 4.30 tot 6 u spreekuur soc. ,dsvrouw. ljBCOPEN 24 t.em. 30 MEI: I sera: Mary Queen of Scotts' do. t.e.m: dl. rpd om 20.00 uur ma dl do en vr 14.00 14 Jr. Nachtv 'Clncinnatlkld' 18 jr. vrij ia 23.30 uur. Kindervoorst. 'Te gek om Ie lopen' a.l. za. 14.30 zo 14.00 cn 18.13 ^?i: 'Magnificent seven right' 18 Jr dag 19 en 21.15 uur zo extra 16.45 uur. ;h|>r: JSThe battles of the bulge' 14 Jr 14.00 10.00 uur ook zo. dTurks fruit' 18 Jr Tijden zie Lido. 'Cabaret Lira Mlnelli' 18 jr dag en 21.15 uur, zo 14.15 16.30 19.00 en _ar. 'De geheimen uit meisjes slaapkamers dag. 14.30. 19 en 21.15 uur zo 14.13 19 en 21.15 uur. Nachtvoorst 'Lady in _jent' 18 Jr vr en za 23.30 uur. i-(NST APOTHEKEN avond-, nacht- en zondagsdienst Jtheken in de regio Leiden, wordt ^rgenomen van 25 tot 1 juni incl. 31 mei Hemelvaartsdag door de fÉotheek Reyst, Steenstr. 35 en de t theek Voorschoten. Tevens zater- tot 6 u n.m. Oegstgeest apotheek, ïelminapark. «GEMEENSCHAP KINDERCENTRA irfiUng Werkgemeenschap Kindercentra en l.o., kantoor Haarlemmerstraat 73-b, en, tel. 30360. secretariaat: P. M. Kes. ran Teyllngen. Arendshorst 164, Lelden. 276. De openingstijden van het informa- ntrum peuterspeelzalen, kinderdagver en en kinderkantines van de stichting (gemeenschap Kindercentra Lelden zijn volgt: dinsdag, woensdag, donderdag en lag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur; isdagmiddag van 14 tot 16 uur en don- «aga vond van 19 tot 21 uur. Informatleburo is op genoemde uren te- ilsch bereikbaar onder nummer 30360. Hing Gezinsverzorging Leiden. Gezlns- orging. hulp aan bejaarden en chro- h zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 SflO uur. Lange Mare 45. tel. 49441. in heide wijken een raadsvergadering in maart. De gemeenteraad besloot de huren voorlopig nog niet te verhogen. In afwachting van een renovatie-on derzoek, waarvoor de Nationale Wo ningraad opdracht kreeg. Waar en hoe Het rapport is er nu. Renovatie is in hoge mate nodig, dat kan er als wei nig verrassende conclusie uit worden getrokken. Het rapport, waarin regel matig evenwel wordt opgemerkt dat het 'niet de pretentie heeft concrete renovatieplannen op tafel te leggen', geeft vrij nauwkeurig aan waar en hoe. Van het Noorderkwartier kan gezegd worden dat het karkas van de meeste panden in redelijke staat ver keert, zodat handhaving ervan verant woord is. Niettemin zijn de gebreken groot. Al naar gelang de staat van woning zal een keuze moeten worden gemaakt tussen een renovatie voor 25 of voor 40 jaar. Voor eengezinswoningen in het Noorderkwartier geldt, dat in de meeste gevallen opknappen voor veer tig jaar de moeite waard is. Slechter De woningen van het Haagwegkwar tier zijn er slechter aan toe. Een ter mijn van 25 jaar wordt hier in de meeste gevallen wenselijk geacht, ter wijl er slechts sprake kan zijn van een eenvoudige renovatie. De samen stellers van het rapport pleiten ervoor dat de renovatiewerkzaamheden in het Noorderkwartier en het Haag- werkkwartier tegelijkertijd ter hand worden genomen. In geval van ingrij pende renovatie en samenvoegen van woningen acht ze ontruiming van de betreffende woningen tijdens de werk zaamheden noodzakelijk. Het rapport van de werkgroep beslaat 244 bladzijden. De werkgroep besluit de inleiding ervan met de hoop, dat het werk niet voor niets is geweest Wij komen volgende week in een serie artikelen nog nader op dit rapport terug. KATWIJK Naar aanleiding van vragen gesteld door het raadslid De Vries over het onderwijzersprobleem zeggen b. en w. dat de huisvesting bij het aantrekken van personeelsleden zowel in de onderwijssector als In an dere takken van het overheidsbedrijf de voornaamste reden is, dat er vaak weinig belangstelling is voor een funktie in Katwijk. Met de schoolbesturen en de hoofden van de scholen bestaat hierover een frequent kontakt, terwijl de gemeente zo nodig reeds lang een bemiddelende rol speelt. Er worden voornamelijk twee oorza ken genoemd voor het dreigende te kort aan onderwijzers. Allereerst is er het niet beschikbaar zijn van voldoen de woningen in een passende prijs klasse. B. en W. menen dat in deze gevallen uitgegaan moet worden van een huur van 15 k 17 pet. van het in komen. Dat is ook de reden dat het in het voornemen van b. en W. ligt de raad voor te stellen vrijkomende gemeentewoningen drastisch te mo derniseren en het huurniveau aan te passen. Ten tweede is er het grote verschil in huurprijs in de door sollicitanten te verlaten woning en de in Katwijk be schikbare woningen. Gezegd wordt dat wellicht meer perspectief ontstaat als de woningbouw in Rijnsoever op gang komt. Overigens hebben b. en w. ook de indruk dat de 'Marktsituatie' (ge ring aanbod bij grote vraag naar on- Van de meeste panden in Noord kan gezegd worden dat het karkas in redelijke staat verkeert. De ge breken zijn echter talrijk en groot. Gastarbeiders weigerden huurverhoging Van een onzer verslaggevers LEIDEN Met een bloedende hoofdwond is gisteravond een meisje van de werkgroep Buitenland se Werknemers van de Groenesteeg naar liet ziekenhuis gebracht. Zij was door de eigenaar van de pandjes voor gastarbeiders in onder meer de Groenesteeg met een van een ijzeren staaf voorziene stang op liet hoofd geslagen. Ook twee andere leden van de werkgroep werden het slachtoffer van "s mans driftaanval. Het was een niet meer verwachte cli max van een reeks gebeurtenissen die 's middags rond drie uur begon, toen de betreffende huiseigenaar in diverse panden gas, water en licht afsneed. Op een moment dat de bewoners voor het merendeel niet thuis waren, maar de pandjes verkeren in een dusdanige staat, dat het geen probleem is om er binnen te komen. De merendeels Ma rokkaanse en Turkse werknemers had den eerder laten blijken niet voor huurverhoging (van 20,- naar ƒ25,- per week) te voelen, zolang de huisei genaar niet inging op verzoeken om iets aan dë slechte staat van de pan den te doen. In de zeven pandjes, waar het in de Groenesteeg om gaat, wonen zo'n veertig gastarbeiders. GAS AFSNIJDEN De man dreigde vervolgens met het afsnijden van gas en dergelijke, waar op de gastarbeiders de hulp inriepen van de Stichting Bijstand Buitenland se Werknemers en de werkgroep Bui- tenalndse Werknemers. Besloten werd om te weigeren de huurverhoging te betalen, mede in afwachting van een uitspraak van de huuradviescommis sie. Gewoonlijk wordt de huur vrij dagsavonds tussen zeven en negen uur opgehaald. Ditmaal ging de huiseige naar 's middags al bij voorbaat over tot het uitvoeren van zijn dreigement. Een actie, die een gewelddadige sfeer in de Groenesteeg kweekte. De inmid dels gewaarschuwde leden van de werkgroep Buitenlandse Werknemers deelden pamfletten rond. Het bleek niet tot vechtpartijen te zullen ko men, omdat na urenlang onderhande len tussen de vreemdelingenpolitie, vertegenwoordigers van het door de werkgroep gecharterde Juridisch Ad viesbureau en de huiseigenaar men tot een soort wapenstilstand was geko men. De huiseigenaar zegde toe gas, water en licht weer aan te sluiten en de huur voor deze week op het oude bedrag te handhaven, in afwachting van een gesprek dat maandagochtend tussen de betrokkenen de werk groep mocht daar om onduidelijke re denen niet bij zijn zou plaats heb ben. VERHUIZEN Er speelde echter nog een andere af faire. De huiseigenaar beweerde met twee van de vier bewoners van het pand Groenesteeg 47a de andere twee zijn op vakantie te hebben af gesproken dat zij naar een ander pand ADVERTENTIE «UE VERZEKERINGEN PENSIOEN ADVISEURS. Firma J. GR0ENEVELD JR. MAKELAARS IN ASSURANTIËN ROTTERDAM SEDERT 1931 REISVERZEKERINGEN PLEZIERVAARTUIGEN KAMPEERUITRUSTING Rotterdam-3 - Postbus 1857 Claes de Vrieselaon 177 Tel. 23.17.36 - 23.89.63 LEIDEN Prof. dr. T. Jansma, sinds 1950 gewoon hoogleraar in de Hebreeuwse taal- en letterkunde, de Israëlitische oudheden en het Ara mees. aan de Leidse Universiteit is aan deze universiteit benoemd tot ge woon hoogleraar in de Aramese taai en letterkunde. Dr. J. Hoftijzer, tot dusverre weten schappelijk hoofdmedewerker in de sectie Hebreeuws, Aramees en Ugari- tisch van de faculteit der letteren, is benoemd tot gewoon hoogleraar in de Hebreeuwse taal- en letterkunde, de Israëlitische oudheden en het Ugari- tisch. Dr. J. P. Gumbert. wetenschappelijk medewerker eerste klasse bij de leer stoel westerse paleografie en hand schriftenkunde is benoemd tot ge woon lector in de westerse paleografie en handschriftenkunde. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag 27 mei. Hoog water 10.40 en 23.14; laag water 6.03. en 18.49. Maandag 28 mei. Hoog water 11.44 en 12.40; laag water 7.13 en 19.58. zouden verhuizen. Inmiddels had hij gisteren eigenhandig de bedden al verwijderd. Leden van de werkgroep werd door de huiseigenaar toegang tot het pand geweigerd. Hij had ze een pak slaag van hem en zijn 'hand langers' in het vooruitzicht gesteld. Toen men 's avonds nogmaals een ge sprek wilde hebben over pand 47a (ook al omdat niet duidelijk is waar de twee gastarbeiders, die nu op va kantie zijn, straks heen moeten), zei de eigenaar dat daarover niet viel te praten. Dit gezegd hebbende, ging hij weer het pand in. waar hij een groot deel van de middag doorbracht. Op straat duurden de discussies voort over wat nu te ondernemen en inmid dels arriveerde de politie, die eerder geweigerd had te komen. Opeens werd het de huiseigenaar rond half acht te veel. Hij stormde een pandje, tegenover dat waarin hij vertoefde, binnen. Daar zaten drie leden van de werkgroep koffie te drinken met een paar gastarbeiders. Hij sloeg er in zijn drift op in. Met het in de aanhef vermelde gevolg. De politie liet ver sterking aanrukken en voerde na veel vijven en zessen de man onder luid gejoel af naar het politiebureau. ALPHEN A.D. RIJN Op de Oranje Nassausingel in Alphen a.d. Rijn ter hoogte van de kruising Kennedylaan zijn woensdagmiddag omstreeks 4 uur een personenauto uit Bodegraven en een vrachtauto uit Ridderkerk op el kaar gereden, doordat de personenau to de verhoogde rand van de midden berm raakte en de bestuurder ten ge volge hiervan de macht over het stuur verloor. Het echtpaar uit Bode graven werd uit de auto geslingerd, waarna de auto in brand vloog. Ook de vrachtauto waarin drie mensen za ten, raakte in brand. De brandweer kon voorkomen dat de personenauto geheel uitbrandde. Alle bij dit onge luk betrokkenen, vijf in totaal, moes ten naar het ziekenhuis in Alphfen worden gebracht. Vier van hen kon den later naar huis terugkeren. Al leen de vrouw uit Bodegraven moest in het ziekenhuis blijven, omdat zij ook inwendige kneuzingen bleek te hebben opgelopen. Het verkeer langs Alphen moest enige tijd worden om geleid. Familieberichten uit andere bladen Overleden: Jan Cornelis Zwemmer 68 jaar. Evertsenstraat 59 Leiden, begra fenis maandag 28 mei 12.30 uur op Rhijnhof. LEIDEN De Haagse rechtbank ver oordeelde een 47-jarige grondwerker uit Leiden terzake van poging tot ver krachting en poging tot doodslag tot vijf maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en aftrek van het voorarrest, een straf, die twee weken geleden ook door de officier van justi tie was gevraagd. Verdachte die bij zondere belangstelling toonde voor een sigarenwinkelierster tegenover zijn woning en reeds eerder haar on eerbare voorstellen had gedaan, drong op 3 maart toen de echtgenoot van de vrouw afwezig was de woning binnen en onder bedreiging met een mes, probeerde hij haar te verkrachten. Op het hulpgeroep van de vrouw kwamen buren het slachtoffer ontzetten. LEIDEN Maandag wordt grof vuil opge haald in de volgende straten: Oude Herengracht. Ververstraat. Zijlstraat. Oost- en West Havenstraat. Dwars Haven straat. Ververspleln. Haven, Havenkade. Kalvermarkt, Kijfgracht. Minnebroersgracht. Zuldsingel. Herengracht Kortd cn LaAge Langestraat. Nwc. Waardstraat, Oosterkerk straat. Waardkerkplein en steeg, Waard- gracht, Oranjegracht. Kaarsemakerstraat. Looverstraat. Weverstraat. Vestestraat. Gro'enestegen. Uiterstegracht. Kerksteeg. Breestraat, Langebrug. Ketelbotersteeg. Schoolsteeg. Wolstecg. Gangetje. Botermarkt. Vismarkt. Stadhuisplein. Koornbrugsteeg. Dwarskoornbrugsteeg. Maarsmansteeg. Man- demajersteeg. Vrouwensteeg, Boommarkt. Aalmarkt. Nieuwe Rijn. den Burcht. Burcht- steeg. Nleuwstraat. Hartesteeg. Beschuit steeg. Moriaansteeg. Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg. Hoogl. kerkkoorsteeg. Mid delweg. Oude Rijn, Hoogstraat. Kaasmarkt. Hooigracht, St Pancrassteeg. van Driessen- straat. Middelstegracht. Zijlsingel, Rijnkade. Oosterdwarsstraat. Munnikenstraat. van Galenstraat. Waard straat. Hermanstraat. Trompstraat, de Ruy- terstraat. Evertsenstraat. Heemskerkstraat. Oosterstraat, van Speykstraat. Kortenaer- straat. Tasmanstraat. Overrijn. Dinsdag wordt grof vuil opgehaald in de volgende straten: Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (beide van Wilhelminabrug tot Thijnvreugd) Rhijn- vreugd. Bruggestraat. Besjeslaan. Park 'Die Lcvthe'. Roomburgerweg. Aarstraat. Meer. burgerkade en straat. Gouwestraat. Amstel- straat. Leede.straat, Wierickstraai. IJsselka- de. KXasteelhof, Vliststraat. Zaanszraat. Maasstraat. Merwedestraat. Drechtstraat. Llngestraat. Spaarnestraat, Lekstraat. Cas- tellumstraat, Korevaarstraat, Plantsoen. 4e Binnevestgracht. Rijnstraat. Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraat. Ie. 2e en 3e Gortestraat. Geregracht. Levendaal. Oranje boomstraat. Cathrijnenstraat. Barbarasteeg. St. Jorissteeg. Koenesteeg. Nwe. Brugsteeg, Wlelmakersteeg. Hogewoerd, Watersteeg, Plantage, Utr. Veer. Veerstraat. Galgewater. Noordelnde en plein. Rem- brandtstraat. Oude Varkenmarkt. Sliksteeg. Groenhazengracht. Rijn- en Schlekade, Witte Singel, Groenhovenstraat. Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis. Jan van Goyenkade. Ger- rit Doustraat, Vrcewijkstraat, Hugo de Grootstraat. Bilderdijkstraat. LEIDEN Op de Langgracht is het donderdagmiddag tot een vechtpartij gekomen tussen de politie en een viertal Leidenaars. De politie hield een dertienjarige bromfietser aan, in verband met een mogelijke diefstal. De jongen verzette zich en kreeg spoedige hulp van drie omstanders, waarvan er één met een vuisthamer een ruit van de politieauto kapot sloeg. De vier personen zijn overge bracht naar het politiebureau. LEIDEN Uit een benzinestation aan de Haarlemmerweg is bij een in braak tweehonderd gulden gestolen. Een ruit werd vernield. Ook bij een hotel in de Vrouwensteeg is ingebro ken. Er worden wat Saksische beeld jes. oud-koper, sigaretten en sigaren vermist. LEIDEN De politie heeft donder dagavond een man aangehouden die bezig was klinkers uit een parkeerter rein aan de Van der Werfstraat te rukken. De man verklaarde dat hij van de gemeenteraad mondeling toe stemming had gehad om ter plaatse een plantsoen aan te leggen LEIDEN Een negenjarig meisje heeft een hersenschudding opgelopen bij een botsing tussen een bromfiets en een auto op het kruispunt Anna van Saksenstraat-Julianastraat. Het meisje zat achterop de bromfiets, waarvan de bestuurder toen hij de Willem de Zwijgerlaan wilde oprij den, verzuimde voorrang te verlenen aan de auto. ADVERTENTIE TOONSTELLINGEN Lakenhal: schilderijen Alex. Rosemeier 1972) van 18 mei tot 1 juli. Dag. 10 uur. Zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. i, fckerij De Bink. Rooseveltstraat 3. Lei- toegepast grafisch en fotografisch werk Henk Scheringa en Pleter Wijmans. Museum De Lakenhal: Oude Singel 28. e.m. za 10-16 uur, zo ef fd. 13-16 uur. Bf 14 Molententoonstelling. lEROE 4T Duivenhuys, Rapenburg 94: itxJlderijen HenriStte van Tras, tekeningen aquarellen van Theo Galestin. Van 11 mei 2 Juli. Dinsdag tot en met zondag van 14 10.(20 uur. trie Van der Vllst, Botermarkt 3. Gordon 11 raetaalplastleken, Jan van Geen lino's. I 31 mei. Dinsdag tot en met zat. van l iinet Gaper, Johan de Wlttstr. 40. Leiden: 'k van Mieke Blitz, Hanneke Verhey, Els I Westerloo, Gerard van Westerloo en Ans f. Van 5 mei tot en met 2 juni. Dinsdag en met zat. van 2 tot 5.30 uur. Donder- look van 7 tot 9 uur nam. E na tel. af- leum Volkenkunde, Steenstraat: Japanse ptkunst uit eigen bezit. Uklyo-e prenten de 2de helft van de 18de eeuw in het Menzaaltje; 8 junl-31 december 'Thailand, d zonder honger', met film en dia's; Geo- ld dagelijks van 18-17 uur. zon- en Magen 13-17 uur. ksm. v. Volkenkunde: Steenstraat 1, ma 1 19-17 uur en zo en fd 13-17. in het fitenzaaltje 'Japanse Prentkunst uit eigen li' van 1670 tol 1750. larellen van Theo Galestin. Van 11 mei B Juli. Dinsdag tot en met zondag van 14 120 uur. lerle van der Vllst. Botermarkt 3, Gordon jil metaalplastieken, Jan van Geen lino's. 31 mei. Dinsdag tot en met zat. van 1 6 uur. jinet Gaper, Johan de Wittstr. 40, Lei. werk van Mieke Blitz. Hanneke Ver- Dinsdag tot en met zat. van 2 tot 5.30 I. donderdag ook van 7 tot 9 uur nam. na tel. afspraak. IKELDWINKEL OEGSTGEEST jtrum LIJtweg 9 van 11 tot 3 uur. zaterdag in de hal van het Gemeente- ÏIE VOOR MOEDERS (dijk 32 Oegstgeest: Actie Moeders voor Jders mevr. zr. E. Janssen-Nlemeyer, tel. 00-53652. ■KUN ftse koopavond! ledore donderdag tot (O u. Jenoordbal: iedere vrijdag van 04.00-14.00 Teemarkt. Een liter benzine kost over enkele dagen bijna 80 cent. Een liter dieselbrandstof nèt even 38 cent. Een enorm prijsverschil. In het voordeel van de diesel: die lage brand stofprijs is mede een oorzaak van i'n lage kilometerprijs. Maar lang niet de enige oor zaak. Extra lage kilometerprijs. Vooral een Mercedes Diesel heeft méér te bieden. Een bijna onverslijtbare motor bijvoorbeeld, die bij een minimum aan onderhoud een maximum aan rendement geeft. En die bijzonder zuinig omspringt met dieseibrandstof: per liter legt u in een Mercedes Diesel maar liefst zo'n 30% meer kilometers af dan in een vergelijkbare ben zinewagen. Verder beschikt h'rj over een bijzonder degelijke, op een lange levensduur berekende carrosserie. Die helemaal is gebouwd op veiligheid. En tenslotte over een enorm kom fort, een uitstekende vering, excellente weg- ligging en rij-eigenschappen. Al die elementen vormen samen de totale perfektie van een Mercedes Diesel (Diesel GTI). Ze resulteren in een lange levensduur en dus in lage afschrijvings kosten, die de lage kilometerprijs mede bepalen. Ze zorgen er voor dat dieselrijden lonend blijft. Mercedes Diesel, al bij 30.000 km per jaar*. Rijden in een Mercedes Diesel wordt, vergeleken met een benzinewagen uit de 12- mille klasse, al bij 30.000 km per jaar aan trekkelijk. Wie de vaste en variabele kilometer- kosten naast elkaar zet (voor een Mercedes 200 D: resp. 3728,- en 16,36 cent; voor een benzinewagen van 12 mille: resp. 2969,- en19,42 cent excl.B.T.W.)ziet dat een Mercedes Diesel* al bij 30.000 km per jaar 0,5 cent per km goedkoper is. Om bij hogere kilome trages snel op te lopen tot belangrijke be sparingen. Wie beweerde ook weer dat dieselrijden niet meer loont? Agam B.V., Postbus 2088, Utrecht verstrekt u graag een kostencalculatie en een dealerlijst Mercedes Diesel. Klasse als geen ander. IMP. AGAM B.V., REACTORWEG 25, UTRECHT. TEL. 030 - 45 19 11 LISSE Maandag 4 juni is het zestig jaar geleden dat de heer en mevrouw Mesman-Van de Hulst, Julianastraat 70 Lisse, zijn getrouwd. Het feest wordt zaterdag 2 juni gevierd. De bruidegom (84) is afkomstig uit Lisserbroek en zijn echtgenote werd 81 jaar geleden in Lisse geboren. De heer Mesman verdiende vanaf zijn elf de jaar de kost als landarbeider. Er werden veertien kinderen uit het huwelijk geboren, waarvan er nog twaalf In leven zijn. Er zijn 68 klein kinderen en 18 achterkleinkinderen. Ook Moeder Mesman kende in haar jeugd géén vetpot. Elke cent die werd verdiend moest op tafel komen. Vanaf haar dertiende jaar zat zij al achter LEIDEN B. en W. stellen de raad voor een krediet van 500.000 gulden beschikbaar te stellen voor de plaat sing van verkeerslichten op de Chur- chilllaan, bij de kruispunten Telder- skade, Vijf Meilaan en Kennedylaan en voor het vernieuwen van de ver- keerslichtinstalwatie voor voetgangers en fietsers bij de Verdistraat. RIJNSBURG De plaatselijke be richtgeving van Rijnsburg wordt ver zorgd door de heer L. J. Goudriaan, Petr. van Saksenstraat 16 tel. 01718- 12768, en de Heer G. Kerperehoek, Boslaan 425, tel. 01718-72696. Secreta rissen van verengingen verzoeken wij, berichten en uitnodigingen voor ver gaderingen te zenden aan de heer Kerpershoek. LEIDEN De heer J. Rohmer te Noordwijk is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld De heer M. Donze te Leiden is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der wiskun de en natuurwetenschappen op ptoefschrift getiteld 'Pltment systems In algae (Elec tron transport te nltrogenase in anabaena)' De promotor was prof. dr. C. M. N. DuiJ- sens. De heer J. Haveman te Den Haag is gepro moveerd tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld 'Photoreactions of hydrazine compounds with choroplasts and subchloro- plast particles from spinach (Hydrazobenze- ne oxidation by 2.6 dlchlorophenolindophe- nol in a photoreaction catalyzed by system 1 of photosynthesis hydrazine compounds as donors for pholosystem 21'. De promotor was Prof. dr. L. M. N. Duijsens. Academische examens LEIDEN 22 mei geslaagd doet. ex. fiscaal recht de heren J. Schuurman Leiden, J. W. Verstraate Alphen aan den Rijn, G. van der Gaag Gouda, A de Groot Voorschoten, J. W. N. Tijna gel Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3