entominonummersommen tuin fff I Tijd voor balkonversierders vr~ 3iV/KWARTCT ZATERDAG 26 MEI 1973 Verzoek om vrijlating van Leopold Trepper Omdat de ware sigarenkenner nog bestaat bestaat er ook nog een oprechte corona als aeCKl26 van La Paz: ongematteerd en natuurgedroogd, 44 ct. 'Overheid doet kleuteronderwijs ernstig tekort' uw probleem ook het onze 1 BINNENLAND/PUZZEL T19/K19 I: piekeren maar puzzelen mr. G. van Vorden {ezien het weer lang geleden is, dat de pentomino's aan de orde jeweest, en omdat dit soort problemen mijn speciale belangstel- leeft, probeerde ik maar eens wat op dit gebied' schrijft de heer 1 Hoeve te Harmeien bescheiden izijn probleem (of liever: problemen) acht ik dermate belang end, dat ik dit gaarne als tweede in de negentiende lezersserie lm. 'eet, dat pentomino's vlakke fi- - zijn, samengesteld uit vijf gelij- rkanten, zij aan zij liggend. Van Iguren zijn er twaalf (spiegelin- jn draaiingen als één be rd). De nummering der twaalf lino's geschiedt door hen te op een schaakbord en daarbij le laagste letters en daarna de getallen te kiezen. Wiskundi- innen dit 'vertalen' door getal- »n, waarvan het eerste zo laag jk en daarna het tweede zo laag ik is. lur 1 is de nummering volgens ïethode uitgevoerd: nummer 1 Ihet schaakbord liggen op al- -a5; nummer 2 op al-a2-a3-a4- inmer 3 op al-a2-a3-a4-b2; num- op al-a2-a3-bl-b2, enz; tot en immer 12 op a2-bl-b2-b3-c2. ientomino draagt aan beide zij- i elk der vierkantjes zijn num- ïu moet men deze pentomino's g leggen, dat zij een rechthoek 5 bij tien vierkantjes vullen (de |e hoofdopgave der pentoml- Daardoor ontstaat dan een fi- Is figuur 2. Hiervan zijn er, af- van spiegelingen en draaiin- 539 mogelijk. je figuur 2 zijn nu de sommen limmers in de horizontale en lie kolommen en rijen gegeven. ;r die sommen gaan de nieuwe hen van de heer ten Hoeve! em 1: Gevraagd wordt een fi- ]s figuur 2, waarin het verschil de hoogste en laagste nummer- 7 7 i J li d« tWülf pentÓBinó'a (55ie opgave voor de Ladderwedstrijd) som zo groot mogelijk is. In ons voor beeld is dit verschil 63, namelijk 90 27. Wel te verstaan: er zijn in de fi guur altijd 16 nummersommen. Probleem 2: Als probleem 1, doch het verschil tussen hoogste en laagste nummersom dient zo klein mogelijk te zijn. Probleem 3: In het voorbeeld komen twee gelijke sommen (41) voor. Gevraagd wordt een figuur, waarin al le nummersommen verschillend zijn. Probleem 4: Leg de figuur zodanig, dat de sommen van links naar rechts achtereenvolgens 23. 21, 29, 47, 39, 39, 47, 56, 56 en 33 zijn; en de sommen der rijen van boven naar beneden 46. 70, 74, 70, 67 en 63. Probleem 5: Leg een figuur zodanig, dat in de 16 opeenvolgende nummer sommen (eerst van links naar rechts en dan van onder naar boven) een zo groot mogelijke reeks van sommen waarvan elke volgende groter dan of gelijk aan de vorige is. In ons voor beeld is dit een reeks van vijf getal len (30, 32, 58, 86, 90). Probleem 6: Leg een figuur waarbij de kleinste nummersom zo klein mo gelijk is. In ons voorbeeld is deze kleinste som 27, maar het kan lager. Probleem 7: Leg een figuur waarbij de grootste nummersom zo groot mo gelijk is (in ons voorbeeld 90, maar het kan hoger). Voor de problemen 1 en 2 zijn maximaal drie punten, voor de pro blemen 3, 6 en 7 maximaal één punt, en voor de problemen 4 en 5 maximaal 4 punten beschikbaar, in to taal dus zeventien punten. Bovendien krijgt degeen, die het hoogste punten totaal haalt, een bonus van vijf pun ten. Deze punten zijn bestemd voor onze doorlopende ladderwedstrijd, waaraan iedereen, ook niet-abonnees, kunnen deelnemen. U krijgt in die wedstrijd een persoonlijke kaart, waarop uw punten worden opgetekend. Zendt u meermalen in, dan stijgt uw punten totaal. En dat gaat zo lang door totdat geen der andere deelnemers een ho ger totaal heeft dan u. En dan wint u de ladderprijs en begint u weer met nul punten voor een tweede beklim ming. Wilt u de heer ten Hoeve een waarde ringscijfer geven voor zijn probleem (1 als laagste en 10 als hoogste waardering)? Dit is namelijk een wedstrijd tussen inzenders van eigen problemen voor deze serie. De oplossingen dienen uiterlijk 16 ju ni binnen te zijn bij mr. G. van Vor den, postbus 1005 te Warnsveld. Op briefkaart of briefomslag dient 'Niet Piekeren maar Puzzelen 551' te staan, terwijl in uw schrijven uw volledige naam (alle voorletters, familienaam gehuwde vrouw, en van der in plaats .5 tl .5 '.5 '10 '10 12 (6 (6 (6 6 6 .9 9 9 '9 18 18 13 I •27 152 i7.7 190 (86 Ï58 33 38 '41 '49 36 '5 Figuur 2: een van v.d., enz.) en volledig adres in blokletters dienen te zijn geschreven of getikt. Heeft u lang geleden voor het laatst ingezonden en ook in ande re gevallen, dan raad ik u aan, uw adreswijzigingen (eventueel naamswij ziging) uitdrukkelijk op te geven. Niet alleen uw oplossingen zijn wel- oek (3) iedboek te duur? Deze vraag 'aard verschillend beoordeeld de gezinsinkomsten lopen nu uiteen. Ons gezin bestond uit acht personen, zodat een erkboekjes (en) geen overbo re zou zijn. 4x/ 14.75=/ 59,-, aanzienlijke uitgave. Kinder zinnen zijn er ook nu nog. m hebben wel al zoveel geld ?n aan bundels en proefbun- D. Groenendijk ft redaktie: Het is niet uit- dat er een' afzonderlijke ge- indel komt, maar deze zal gulden duurder zijn dan het liedboek). artikel 'Geweld niet met ge- strijden' (T/K van 19 mei) ïgrepen dat prof. De Smit te- vorming van aparte groepen lutters is, bedoeld om de po- moeilijke gevallen bij te vindt dat het met de mis- j wel los loopt in ons land. Smit ziet heil in het uit de elpen van de conflict- of cri- id die tot de misdaad leidt, mensen brave broeders, we 5 die manier regelrecht in de Hoe lofwaardig dit streven veinigen zullen aan het wel- m dit plan, van een algemene tig van het mensdom, gelo en zullen het naar het rijk le verwijzen. Intussen neemt ad toe en het is logisch dat inschap er zich tegen wapent. W.van Asch vakantiegeld (2) Struijk is niet het enige :r van de zuinigheid bij het n van de aow-vakantie-uitke- gepensioneerde ambtenaren. Eeg dezer dagen bericht van een vakantiegeld van ƒ38,28 over vijf maanden aow. Hier is dus reden voor een driewerf hoera. Er is uiteraard ook reden om de vraag te stellen of van de talrijke geïnvesteerde miljar den guldens voor het algemeen bur gerlijk pensioenfonds niet wat af kan om van deze vakantiegelduitkering geen lachertje te maken. Beverwijk Th. de Bos Gereformeerd 'Vandaag' van 16 mei tracht de be schuldiging van ds. Van den Brink over het begraven van de gerefor meerde kerken te weerleggen door een zuiver formeel constateren. Zo zou men ook een democratie ten oos ten van de Elbe kunnen bewijzen: die staat noemt zich toch Democratische Republiek? Ds. v. d. B. heeft er geen ogenblik vrees voor gehad, dat na Lunteren 72-73 de naam zou worden veranderd. Kunt u zich indenken dat Calvijn en De Brés zouden hebben ge zegd: de apostolische kerk is de rooms-katholieke, want die noemt zich katholiek? De Brés heeft in de Neder landse Geloofsbelijdenis er juist tegen gewaarschuwd, alleen maar af te gaan op wat een kerk over zichzelf zegt. (Sekten, die zich met de naam kerk bedekken, art 29 NGB). Dacht de schrijver van Vandaag, dat de veront rusten niet willen openstaan voor de leiding van de Heilige Geest? Rotterdam drs. W. Zeldenrust EO en de lach (2) Als de heer P. v. d. Honing (Tr.Kw. van 14 mei) de EO-feestdag in Utrecht op 12 mei had meegevierd, zou hij ook eerlijk en spontaan kun nen meelachen. zonder gal. zonder ho ning, maar samen verenigd met ande re christenen in Gods trouw en al macht. Amsterdam W. Kuperus-Verbeek DEN HAAG De fractievoorzitter van D'66 in de Eerste Kamer, ir. F. Schwartz, heeft in een brief aan de Poolse ambassadeur aangedrongen op vrijlating van de Pool Trepper, in de tweede wereldoorlog de leider van de anti-Duitse spionage-organisatie 'Die Rote Kapelle'. De heer Schwartz wijst bij zijn ver zoek cp een recent uitgegeven Poolse brochure waarin de tolerantie en de medemenselijkheid van het regime wordt geroemd. Ondanks die mede menselijkheid is de heer Trepper zes buitenland te kunnen vertrekken, zo maal toestemming geweigerd naar het constateert ir. Schwartz. (ADVERTENTIE) Cigarros Autenhcos. DEN HAAG De overheid doet het kleuteronderwijs ernstig tekort. De door de minister vastgestelde vergoe dingen per kleuter en per lokaal zijn veel te laag. Deze klacht staat in een nota over de exploitatievergoedingen voor het kleu teronderwijs. Het is een publikatie van de Vereniging bijzondere scholen, en de protestants-christelijke en ka tholieke organisatie voor kleuter- en basisonderwijs. De Vereniging van Nederlandse Ge- meeriten heeft zijn instemming be tuigd met het rapport. De organisaties beroepen zich op een verslag van de Centrale Accountants dienst, waarin staat dat globaal geno men de vergoedingen per lokaal onge veer achthonderd gulden en de ver goedingen per kleuter ongeveer tien gulden beneden het minimum liggen. Daarbij tekenen ze aan, dat de uit gangspunten van de accountantsdienst aanvechtbaar zijn. De raad voor ge- meentefinanciën en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten vinden dat de kleuterscholen per kind en per lokaal nog meer tekort komen. door Henk van Halm Sorry, flatbewoners, ik heb de laat ste keren steeds over zaken in de tuin geschreven, maar daar hebt u weinig aan. Daarom deze keer iets over bloembakken, want er zijn ei- genlijk nog veel te weinig hoogbe- huisden die iets fleurigs aan hun balkon toevoegen. En daar is het nu juist de tijd voor. Als u een balkon op het noorden hebt, kunt u daar inderdaad niet veel van maken, maar er hoeft hele maal geen zon te komen om toch van groen te kunnen genieten. Koop eens een hoge vierkante eternieten bak, vul die met goede kamerplan- tenaarde, vermengd met zand, en plant daar een bruidssluier (Polygo num aubertii) in. Misschien kunt u er bij een kweker nog een op de kop tikken in zo'n plastic potje met gaten, waarin de wortelkluit bij el kaar blijft. U kunt de bruidssluier met potje en al in de bakken poten en de zaak redelijk vochtig houden. Boor van tevoren een paar gaten in de bodem van de bak, zodat overtol lig water kan weglopen. Het tonkin stokje waar de plant omheen ge groeid is, kunt u gerust verwijde ren, maar u moet wel een lei-draad spannen dik ijzerdraad is goed ge noeg - van de bloembak naar de on derrand van het balkon van uw bo venburen. Een regenpijp is ook een goede steun, maar dan moet u de plant eerst even helpen. Bij go'ftde zorg zal de bruidssluier u belonen met veel groen en lange ro de ranken, die zelf een weg langs de draad zoeken. Bij een standplaats op het noorden kan ik u niet beloven dat de plant overdadig zal bloeien, maar groeien doet hij zeker, al is dat niet zo ongebreideld als op een gun stiger plaats. Kamperfoelie kan minder goed te gen winderige plaatssen zoals bal kons meestal zijn. Daar kunt u dus beter van afzien. Zonnige balkons bieden natuurlijk veel meer moge lijkheden. Allereerst zijn er de 'geijkte' bloembakken langs de bal konrand, die u inclusief steunen bij elke bloemist en in elk groot waren huis kunt kopen. Ze zijn er van plastic in allerlei kleuren, maar past u vooral op dat die kleuren niet gaan vloeken bij uw toekomstige be planting. Eternieten bakken hebben zelden afwateringsgaten in de bodem, dus die zult u zelf moeten boren. Dat is echt wel nodig, anders verzuipen uw zorgvuldig opgekweekte plantjes on herroepelijk wanneer u eenseen paar dagen van huis bent en er valt een zomers onweersbuitje. Daartege nover staat dat u bij droog weer ook vaak water moet geven, want eternieten bakken zijn poreus, zodat het water snel uit de aarde ver dampt. In zijn zojuist verschenen boek '201 j i" riitrtmbergi* zomerbloemen in kleur* (uitg. Zo mer Keuning, Wageningen, 14,50) noemt Studio Vrij-bloemist Wim Oudshoorn de volgende soor ten als bijzonder geschikt: ageratum (blauw en wit), leeuwebekje (roze, licht- en donkerrood, wit en geel), bereoor (arctotis, lila, roze, oranje, rood en wit), zaaibegonia (roze, rood. en. wit), gevulde madeliefjes, (rozerood en donkerrood) pantoffel plantje 'Goudbouquet' (knalgeel), zaaiaster (callistephus, roze, rood en lila), witte centaurie, muurbloem kleine margrieten, Coreopsis tincto- ria (geel en bruinrood), duizend schoon, Chinese anjer, Erysimum perofskianum Erysimum allionii (een prachtig oranje 'muurbloem'), blauw madeliefje (felicia), gazania (donkerbruin getekende oranje en gele bloemen), heliotroop, scheef- kelk (iberis, wit, roze en rozerood), vlijtig liesje, zomercypres (kochia, geen bloemen, maar mooi groen), lobelia, schildzaad, (alysium) Matri caria maritima (geel), vergeetme- nietje, nemesia, nierembergia (een purperen nachtschade), Polygonum capitatum, vuursalvia, wit askruid (Senecio cineraria), sanvitalia (geel), lijmkruid (Silene pendula, roze, wit en rood) en natuurlijk de obligate geraniums, petunia's, afrika nen, verbena, violen en zinnia's. Ik kan het wel met dit lijstje eens zijn. dat wil zeggen, ze zijn alle re delijk bestand tegen wind, al moet het voor sommige niet te gek wor den, en ze hebben niet veel grond nodig. Aan de geschiktheid ligt het dus niet, het assortiment is 'voor elck wat wils'. Maar persoonlijk zou ik een heleboel planten bij voorkeur niet in mijn bloembakken zetten, omdat je die nu eenmaal overal ziet Probeer het eens met leeuwebekken in verschillende kleuren: ze groeien van nature ook op muren. Ik ben zelf nogal gek op genoemde oranje 'muurbloem' die in mijn tuin een meters lange rand langs de schut ting vormt en nu in volle bloei staat. Vorig jaar in augustus gezaaid bloeide die erysimum al eind septem ber. In combinatie met diep paarse bloemen zoals judaspenning staat hij geweldig, maar judaspenning is g£>en goede balkonplant. De eryimum groeit in mijn tuin samen met dag koekoeksbloem uit de duinen, een combinatie die je niet zelf kiest, ro zerood met fel oranje, maar het staat prachtig. Er bestaat een Fl-hybride van het vlijtig liesje. verkrijgbaar in wit, ro ze, rood, oranje, zalm, koraal, kar mijn en violet en ontzettend rijk bloeiend. Polygonum capitatum - juist ja, familie van de bruidssluier is een mooi bodembedekkertje met bronsgroen blad, rossige stengels en ronde, roze bloemenkogeltjes. Nie rembergia is aardig en vooral de ga- zania's op een zonnig balkon, want die geven daar iets warms, iets zui delijks aan. Dat kunt u nog bena drukken door in een beschut hoekje bakken op te hangen, met oostindi- sche kers, kanariekers en Franse ge raniums. Waar het beschut en flink heet is, kunt u op de manier van de bruidssluier, passiebloem, cobaea en pronkwinde omhoog laten klauteren. Als u een tuin hebt en dit toch leest: ook u kunt met bloembakken leuke dingen doen. Er zijn eternie ten schalen in de handel die je een aantrekkelijker kleurtje kunt geven met betonverf. Vooral steenrood staat goed. Die schalen kunt u neer zetten waar u maar wilt, langs uw terras bijvoorbeeld. 3i O 41 -40 30 32 voorbeeld kom. Ook uw opmerkingen van snedi ge, zakelijke, kritische en/of oorspron kelijke aard vinden bij mij een op merkzaam onthaal, evenals uw eigen problemen. Zij kruiden de oplossin gen of inspireren tot nieuwe proble men. mr. G. van Vorden Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten In afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brier dient een gulden aan post zegels te worden Ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartet, postbus 948, Botterdam. Vraag: Wat betekenen de opschriften van de munt, waarvan ik u de teke ning toezend? Wat is de waarde onge veer? Antwoord: Het drieguldenstuk, waar van u een afbeelding zond, behoort een gewicht van 31,82 gram en het ge halte, 0,920 te hebben. Na 17 Maart 1964 werden deze munten op verschil lende plaatsen van de republiek gesla gen behalve in Groningen en zelden in Zeeland: Aan de voorzijde van de staande nederlandse maagd, in de rechterhand een speer met vrijheids- hoed houdend en met de linker steu nend op e bijbel. Omschrift: Hanc tu- emur hanc nitimur. (Deze namelijk, de vrijheid verdedigen wij, Hierop na melijk op het geloof steunen wij). Op de keerzijde: het gekroonde wapen van de Staten-Generaal, daarnaast de aanduiding 3 en GL en het omschrift MON (eta) ARG (entea) ORD (inum) FOED (eratis) BELG (ii) en de pro- vincienaam, in dit geval Utrecht TRAI (etcti) Dus: zilveren munt van de staten van de verenigde gewesten Holland (België en Holland vaak door elkaar gebruikt, bedoeld wordt dus het gebied der Lage Landen) en Utrecht. Zoals we reeds eerder in de ze rubriek meedeelden, kunnen we niets zeggen over de tegenwoordige waarde van dit stuk. Dat hangt van verschillende factoren af. In de eerste plaats van het uiterlijk. We verwijzen naar de adressen van de in de beroe pengids van de PTT genoemde mun- thandelaren. Vragen over porcclijnen vazen en bor den, al of niet voorzien van afbeeldin gen van de merken. Antwoord: Het lijkt ons de aangewe zen weg met dergelijke stukken ad vies te vragen bij de conservator van een der grote musea. In elk geval moet u nooit onbekenden deze onge twijfeld waardevolle stukken mee ge ven. Ook kan men het geluk hebben bij een grote zaak van kostbaar porse lein een cataiogus te mogen inzien van de voorkomende porceleinnierïcèn. Voor het nauwkeurig vergelijken van tienduizende merken moet u wel een paar uurtje uittrekken. De Firma Foc- ke Meltzer heeft onze medewerker Vraag: Hoe kan men voorkomen dat men na overlijden gecremeer en niet begraven wordt? Antwoord: Als er een testament is, kan men zonder meer de clausule er bij laten voegen. Is .er geen testament, dan zou men met de behandelende arts of huisarts hierover kunnenspre- ken. Immers hij geeft een verklaring over de oorzaak van het overlijden, zonder welke geen crematie kan wor den voorbereid. Als de dokter op de hoogte is van de uitdrukkelijke wen sen van zijn patiënt, zal hij zeker zijn medewerking verlenen om die wensen te vervullen. Verder kan men deze wensen ook schriftelijk stellen en in bewaring geven aan een vertrouwd persoon. 3 maal 10 gulden aan prijzen Horizontaal: 1. deel van het gebit, 5. boom, 9. zeerover, 14. roofvogel, 16. nors, 18. bootje, 19. wijnsoort, 21. na tuurlijk waterbekken, 22. wiel, 23. voegwoord, 24. Engelse titel, 26. deel van de bijbel, 27. vreemde, 29. punt van vertrek, 31. honingdrank, 32. voorkomen, 34. bevel, 35. aanlegplaats, 37. gil, 39. olievetstof, 41. foei, 42. al- vórens, 43. buitenhaven, 45. societê (afk.), 46. tijdrekening, 47. boom, 48. bekende, 50. plant, 52. gemalen schel pen, 53. knaagdier, 55. onderricht, 56. geestdrift, 57. ros, 60. enigszins voch tig, 61. bergplaats, 62. uit of betref fende Ierland, 64. voegwoord, 65. be dorven, 66. figuur uit een drama van Shakespeare, 68. kledingstuk, 70. op geld, 72. palmboom, 74. plaats in N.Br., 75. drinkgerei, 76. draaiende trommel; 77. kleverige stof. Verticaal: 1. deel van een huis, 2. Azi atisch Hoogland, 3. plechtige gelofte, 4. kwetsuur, 6. afnemend getij, 7. te ken in de dierenriem, 8. zuidvrucht 10. Algemeen Kiesrecht (afk.), 11. wa penschouw, 12. groot meer in Fin land, 13. ontgonnen land. 15. bezink sel,- 17. tennisterm, 20. geneesheer, 25. geel koper, 27. toespraak, 28. reet, 30. moerasvogel, 31. lange nekharen van dieren, 32. oorlogsgod, 33. muziek noot, 35. kolenemmer, 36. verschoten, 37. kloof, 38. vervoermiddel, 40. toets. 41. opening geschoten in een muur, 44. loot, 46. gast, 48. metalen haak, 49. godin van de toorn, 51. oude leng temaat, 52. rijstvogeltje, 54. eetlust, 56. lofspraak, 57. kleur, 58. telwoord, 59. koord, 60. schaaldier, 61. meisjes naam, 63. vlek, 64. einde, 67. kippen loop, 69. vreemde munt, 71. Oriënt. Oplossingen tot en met woensdag a.s. per briefkaart zenden aan: Trouw/Kwartet, postbus 859, Amster dam. Linksboven vermelden: Week endpuzzel. OPLOSSING VAN VORIGE WEEK Hor.: 1. tikar, 5. dosis, 9. morel, 13. kaas, 15. sek, 16. mare, 17. K.K., 19. maté, 21. kade, 22. pn. 23. eer, 25. mandoline, 28. lai, 29. leeg. 31. rio, 32. eed, 33. merg, 34. leem, 36. gevel, 38. tank, 40. koor, 42. lek, 43. kast, 45. er, 47. gaar, 49. loot, 50. sr. 51. peer, 52. mastiek, 53. oele, 54. es, 55. asem, 57. leed, 59. An, 60. ifte, 61. net, 63. rood, 65. aria, 66. polis, 68. snek, 70. amie, 71. eer, 72. ets, 74. teen, 76. les, 77. stimulans, 80. lee, 81. er, 82. atol, 83. leis, 85. Rt. 86. aren, 87. Dee, 89. elan. 91. talie, 92. genet, 93. orgel. Vert.: 1. takel, 2. k.k., 3. aam, 4. raam, 6. os, 7. sero, 8. ik, 9. made, 10. ore, 11. re, 12. lenig, 14. star, 16. mand, 18. keel, 20. enig, 21. kiel, 22. park, 24. reek, 26. doel, 27. leek, 28. lent, 30. geografie, 33. mastodont, 35. moa, 37. ventiel, 38. tao, 39. peper, 41. ramee, 43. koker, 44. krent, 46. res, 48. ram, 49. lel, 50. sla, 56. sta, 58. Eos, 60. iris, 61. norm, 62. Tiel, 64. deel, 65. Amer, 66. peil, 67. stal, 69. keer, 70. alert, 71. Eton, 73. snee, 75. netel, 77. stee, 78. Uden, 79. silo, 82. Ari, 84. sar, 86. al. 87. de, 88. Ee, 90. N.G. Prijswinnaars: de heer J. J. Harbrink Numan, Exloërweg 7. Ees; mevr. J. M. vna van Leeuwen-van Tilburg, Noord- eindenseweg 7, Berkel (ZH); de heer J. Voors, Annastraat 10, Katwijk aan Zee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 19