VPRO begint in zomer met een telefoons pel Een valk voor 'n koningin Experimentele tv mag niet in Apeldoorn Garages mogen bij woningwetwoningen 'De Weldoener' door Catherine Gaskin TROUW/KWARTET VRIJDAG 25 MEI 1973 BEVNENIAXD/RADIO-TV ADVERTENTIEI v éo blijft Dbg langer mooi mei Chifsal Hoe heet de burgemeester van Wezel? HILVERSUM De telefoon staat centraal in liet nieuwe spel waar mee de VPRO-televisie in de zomermaanden liet programma wil op vrolijken. 'Hoe heet de burgemeester van Wezel?' is het spel geti teld Legaat Van Doorn beslist: APELDOORN De gemeente Apel doorn heeft van minister mr. H. W. van Doorn (CRM) geen toestemming gekregen voor een experimentele tv- uitzending in de nieuwe wijk De Ma ten. De uitzending zou zaterdagmor gen plaats hebben in het kader van de manifestatie 'Driewerf De Maten', die onder meer georganiseerd is om bekendheid te geven aan de 'filosofie' van deze wijk, waarmee vooral op 'doorstromende' Apeldoornse gezinnen gemikt wordt. B. en W. van Apeldoorn hadden een verzoek om een vergunning voor een uitzending tot de minister gericht me de namens de andere organisatoren van 'Driewerf De Maten': de samen werkende woningbouwverenigingen en het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. De heer Van Doorn heeft la ten weten de gevraagde toestemming te moeten onthouden omdat, zoals hij schreef, 'nu eenmaal is vastgesteld welke gemeenten voor het experimen teren op het gebied van kabelomroep zijn aangewezen en er geen aanleiding is ook in andere gemeenten experi menten toe te laten'. 'Met een al te ruim beleid op dit punt', aldus mr. Van Doorn, 'zou ik té zeer vooruitlopen op het toegezeg de overleg tussen regering en Tweede Kamer over de regionale en plaatselij ke omroep'. De bedoeling van de ex perimentele uitzending was de onge veer zevenhonderd gezinnen, die mo menteel in De Maten op één centrale antenne-inrichting voor de hele wijk zijn aangesloten, te informeren over hun wijk, en over de toekomstige ont wikkelingen in deze wijk. De wijkbe woners zelf zouden ook bij het experi ment worden betrokken. Radioreportage over lancering naar Skylab HILVERSUM Wanneer vandaag de lancering van de bemande Saturnus- raket naar Skylab doorgaat, zal de NOS-radio een rechtstreekse reportage daarvan uitzenden van 13.50 tot 14.05 uur via Hilversum 1. Verder zal de NOS-radio aandacht be steden aan het ruimte-experiment in de wekelijkse rubriek 'Nieuws uit de ruimte', die elke zaterdag van 15.20 tot 15.30 uur op Hilversum I wordt uitgezonden. Deze rubriek is er de he le zomer. DEN HAAG Minister Gruyters (volkshuisvesting) heeft de Tweede Kamer meegedeeld niet van plan te zijn het bouwen van garages bij wo ningwetwoningen te stoppen. In ant woord op vragen van de KVP-kamer leden Aarts en mevrouw Groensmit- van der Kallen zegt hij dat daartegen al sinds enige jaren geen bezwaar meer wordt gemaakt. In twee geluiddichte telefooncellen berinden zich twee deelnemers. Ze krijgen verschillende vragen. Met be hulp van de telefoon kunnen ze her en der inlichtingen inwinnen. In de cel ligt een stapel telefoonboeken. Bij de vraag: Wie is de burgemeester van Wezel? kan men bijvoorbeeld het gemeentehuis van die plaats bellen, de plaatselijke krant vragen of mis schien een kennis of familielid bellen, die er toevallig woont. De deelnemers krijgen allereerst an derhalve minuut om na te denken en een nummer te zoeken. Degene, die het eerst weet te vertellen welk num mer hij wil draaien mag het eerst starten. Maar geen twee mogen tege lijk bellen, men moet op zijn beurt wachten. Per vraag wordt vijf minuten 'zuivere speeltijd' toegemeten en dat wil zeg gen, dat deze begint nadat het eerste nummer is aangeslagen. Kan een deel- Nieuw feuilleton: Het nieuwe vervolgverhaal, dat van morgen af dagelijks in Trouw/Kwartet verschijnt, ver telt de levensgeschiedenis van een Engelse arts, die als een soort Albert Schweitzer onder de gebrekkigste omstandigheden een hospitaaltje opzet In 'n uit hoek van midden-Afrika. De roman is getiteld De Weldoener en is geschreven door John Ro wan Wilson. Dr. Edward Barrington schijnt na zijn studie in Engeland een schitterende carrière tegemoet te gaan, maar dat veelbelovend perspectief geeft hij eraan om zijn verdere leven te wijden aan de inboorlingen van midden- Afrika. Is Barrington een held of een charlatan, een heilige of een niets ontziende egoïst, die wordt meegesleurd door zijn ei gen ambitie? In een verhaal dat zijn greep op de lezer steeds verhevigt, volgen we zijn strijd, zijn moed, zijn uithoudingsver mogen in een omgeving waar schier alles zich tegen hem keert. Conflicten met Britse collega's over vivisectie worden in de tropen gevolgd door het einde loze gevecht tegen armoede en onwetendheid en tegen de ziek makende hulpeloosheid van de mensen, voor wie hij zich opof fert. En dan Is er nog het in nerlijk conflict tussen de twee kanten van Barringtons karak ter. Na zijn dood verschijnt in een Amerikaanse krant een voor dr. Barrington minder gunstig arti kel. Een jurist krijgt opdracht het levensverhaal van deze wel doener grondig uit te zoeken. En zo volgen wc in deze roman het verhaal van dokter Barring ton door de ogen van de men sen die hem hebben liefgehad of vereerd en die de Jurist voor zover ze nog leven, interviewt; Barrington en de mannen die zijn leven met hem hebben ge deeld of hem tot zijn werk fi nancieel in staat hebben ge steld. Een belangwekkend en boeiend feuilleton. nemer niet meer bellen doordat hij, door zijn voorraad ideeën heen is zon der het antwoord te weten dan krijgt hij strafseconden. De winnaars worden in geld uitbe taald. Degene, die het snelst een ant woord heeft, krijgt honderd gulden, plus een gulden voor iedere seconde, die er van de driehonderdvijf minu ten over zijn. In het spel worden drie vragen ge steld. Berekend is, dat men met veel geluk en intelligentie tegen de r dui zend gulden zou kunnen verdienen. Presentator is Loek van der Sanden. Regie is van Rob van der Linden. Donderdag 31 mei begint de VPRO met dit telefoonspel. Het VPRO-zomerprogramma begint op 31 mei en loopt tot en met 30 augus tus. De 31e mei wordt tevens begon nen met een serie van vijf griezel films, waarvoor de Amerikaanse ac teur Rod Serling het scenario schreef. Het 'Gat van Nederland' krijgt een zo- merpauze om daarna terug te keren met Ad 'sGravesande aan het roer. dat hij overneemt van Hans Keiler. Deze vindt, dat hij het na een seizoen aan anderen moet overdragen. Vis in zure room 4 moten kabeljauw 75 gr. bacon zout, peper olie potje zure room 75 gr. geraspte kaas 3 eetl. paneermeel 3 eetl. citroensap gehakte peterselie De stukken ris wassen en inwrijven met peper, zout en olie, leg de niet al te dun gesneden plakjes bacon op de bodem van een vuurvaste schaal met daar bovenop de vis. Bak de 3 eetl. paneermeel in een beetje boter en meng daar de kaas, zure room, gema len peper en citroensap door. Leg dit mengsel in bergjes op de vis. Zet de schaal in een matig warme oven tot de vis gaar is. Bestrooi de vis voor het opdoen met gehakte peterselie. Menutip: Vis in zure room, gemengde sla, gekookte aardappelen, chocolade vla. De korte serie uitzendingen, waarin dokter Hans van Swol aandacht be steedde aan weinig bekende ziekten en aan de problemen van mensen die daaraan lijden, kreeg in het .AVRO- progranima een vreugdevol besluit. Een rijke 'oom' heeft dokter Van Swol geholpen aan een legaat van honderd duizend gulden waarmee steun kan worden verleend aan tal van patiënten met sociale problemen. Goede voor lichting dus bekroond met daadwerke lijke hulp, mooier kan het niet. Eigenlijk kan de AVRO niet meer voor de dag komen met reportages over het gevaar van uitlaatgassen, want deze 'omroep propageert als jubileumfestijn een rally-cross die regelrecht bij draagt aan de milieuvervuiling. Hoe groot zou de hoeveelheid giftige stof fen zijn geweest boven het wedstrijd terrein? Na het sympathieke groepje The Burning Candles, dat met een verras sende Indische inbreng op het strand geestelijke liederen zong, was het op treden van Gil Bernard iets heel bij zonders in het EO-programma. De eens in de showbusiness zo bewierook te zanger van joodse afkomst, wil nu zijn talenten alleen nog maar inzetten voor de evangelieverkondiging. Zijn eerste show bij de EO was een duidelijke godsdieftstles, echter, ge bracht als theaterstuk. Sommige pre dikanten, vooral zij die zich graag van pathos en nagalm bedienen, kunnen wel het een en ander leren van de directe en levendige wijze, waarop Bernard een bijbels thema overbrengt. Het stoorde, dat men hem bij één van de mooiste monologen liet modderen met een handmicrofoon in plaats van gebruik te maken van de 'hengel'. In 'Nader Bekeken' stond de EO uit voerig stil bij de christenen in Zuid- Vietnam, Laos, Thailand en Cambodja. Meindert Leerling suggereerde aan houdend dat er in deze gebieden reeds sprake zqu zijn van vervolgingen, maar ik heb toch verscheidene ondervraag den horen zeggen, dat zij er of geen weet van hadden, of dat er nog niet van gewelddadige acties kan worden gesproken. Ook wilde hij maar steeds van Azia ten en Westerlingen horen, dat zij bang zijn voor de communisten. Op merkelijk dat vrijwel niemand daar een bevestigend antwoord op gaf en vrijwel iedereen zei, zich in Gods hand te weten. Oosterlingen hebben een filosofie waarin niet zoveel ruimte wordt gelaten aan de angst. En we maken een fout als we veronderstellen dat zij net zo denken als wij. In de EO-reportage werd het begrip 'inlan ders' gehanteerd; Meindert Leerling had toch kunnen weten, dat dit een koloniale term is. Na tienen kroop het bloed waar het eigenlijk niet had kunnen gaan en koos ik voor de documentaire gewijd aan het beroemde geslacht van toneelspelers, de Bouwmeesters. Het was een interessant overzicht, mede naar aanleiding van de tentoonstelling die op het ogenblik wordt gehouden in Amsterdam en het verschijnen van het boek, geschreven door de toneelrecensent Simon Koster. Morgen kunt u de laatste aflevering volgen van de luisterrijke film over Leonardo da Vinei. Kijkers die over deze geniale mens nu wat meer willen lezen, halen met de TROS-uitgave geen miskoop in huis. Het eerste deel is een korte beschrijving van de vijf afleve ringen, aangevuld met een aantal kleu renopnamen uit de film. Daarna volgt een nauwkeurige herdruk van het be kende boek van Richard Friedenthal, compleet met de 128 afbeeldingen, twintig afbeeldingen. TON HYDRA MARY PERKINS TT T 2E2&UO6J0 LtU- ■\j V/AASCHM5&, ££"5 UIT 6*1 CAT 6 MSeSAAki» irtw HSSP^S ZE(JMaeS^cevrTrr ALLEÏHEETS Onderwijsproblemen op RONO-radio GRONINGEN De regionale omroep noord- en oost en de rijksuniversiteit in Groningen gaan zich gezamenlijk bezighouden met het samenbrengen en analyseren van werkproblemen rond het onderwijs. Kleuterleidsters, onderwijzers en docenten van het voortgezet onderwijs in de drie noor delijke provincies worden bij dit pro ject betrokken. De RONO zal twaalf radioprogram ma's uitzenden van steeds een half uur met de bedoeling om een commu nicatie tot stand te brengen tussen leerkracht en leerling. 112 Giorsal verwelkomde me met een ruige kreet. Ze was aan mijn komst gewend en hield van de afleiding. Ze begon de laatste dagen steeds rustelo zer te worden. Ze spreidde haar vleu gels, alsof ze me eraan wilde herinne ren dat ze die niet voor niets bezat. Zonder aarzeling stapte ze op mijn handschoen toen ik het eerste stuk vlees te voorschijn haalde. Ze wilde niet de hele duif opeten. Na het vierde of vijfde stuk wipte ze rus teloos terug op haar stand en herhaal de die vreemde, ruige kreet. Ze kal meerde zelfs niet toen ik haar met de veer streelde. 'Kom nou, Giorsal. Het is tijd'. Eerst nam ik haar kap af; dat was ge makkelijker nu ze nog op de stang zat en ik mijn beide handen vrij had. Toen de kap af was liet ik haar enke le minuten met rust en liet haar, ter wijl ik onafgebroken tegen haar praatte, aan het licht wennen. Ik be gon te transpireren van zenuwachtig heid toen ik de riemen losmaakte en om mijn vingers wond, terwijl ik me probeerde ter herinneren hoe Callum dat gedaan had. Ze had niet meteen door wat er gebeurde en ik moest haar met een nieuw stuk vlees op mijn handschoen lokken. Terwijl ze aan het vlees rukte stapte ik voorzich tig achteruit, bij de stang vandaan. Ze hield verbaasd op met eten. Ik zag haar vleugels omhoog komen en vroeg me af wat ik moest beginnen als ze in mijn hand beet en begon rond te vlie gen aan de lijn. Ze zou natuurlijk voelen dat ik bang was. Een angstige, onzekre behandeling was een uitnodi ging voor moeilijkheden met een valk. Als ze hier haar vleugels spreid de en probeerde te ontsnappen, zou ze zich zeker te pletter vliegen tegen de talloze obstakels In de schuur, zolang ze nog vastzat aan de lijn. Ik opende de deur heel voorzichtig en. bracht haar naar buiten. Ze was won derbaarlijk rustig nu, keek alleen maar omhoog naar de hemel en zag, rook en voelde haar wereld. En ik staarde naar die prachtige, trotse kop en voelde me dankbaar. Dit beeld van Giorsal, ik zou het nooit vergeten. Wat toen volgde was het moeilijkste en gevaarlijkste, gevaarlijk voor Gior sal. Als ik het verknoeide zou ze in zeer korte tijd dood zijn. Ze Hoefde alleen maar voortijdig op te vliegen, met de lijn mog aan haar poten, en ze zou verstrikt raken in een boom of de lijn zou blijven steken in een rots spleet en de vogel zou omlaag knakken en te pletter slaan. Ik nam een nieuw stuk vlees en bewoog het voor haar ogen. De geur bereikte haar neus en ze begon er afwezig aan te pikken. Ik reikte voorzichtig in de tas naar de schaar. Eerst de belletjes van de lin kerpoot. Ik zag kans de schaar tussen het koord en haar poot te krijgen en het belletje rinkelde zacht toen het op de grond viel. Ik hield mijn adem in. Het tweede was moeilijker; het zat aan de poot waarmee Giorsal het vlees vasthield. Maar ten slotte rolde ook het tweede belletje op de stenen. Giorsal stopte met eten. Za zat een tijdje stil en keek om zich heen en naar de grond. Toen begon ze weer aan het vlees. Toen ik de lijn doorknipte leek Gior sal in verwarring te raken. Ze staarde naar haar vreemd-kale poten zon der Indiase belletjes en zonder vuist- riemen en lijn alsof ze probeerde al dit nieuwe te begrijpen. Ik hief mijn arm op, zoals ik het Callum had zien doen. 'Vaarwel. Giorsal. Ze verhief haar vleugels maar leek nog te aarzelen alsof ze niet wist wat ze met die nieuwe vrijheid moest be ginnen. Toen steeg ze langzaam op en cirkelde laag boven het huis. alsof ze bezig was te besluiten welke richting ze zou nemen. Ze hoefde niet te gaan jagen, nu ze voldoende gegeten had. Ze zou rondvliegen en speelse duiken uitvoeren op dodelijk verschrikte vo gels. En morgen, als ze honger voel de, zou ze op jacht gaan. Ze steeg hoger boven de bomen en de stelle rotsen erachter, alsof ze zich er van wilde overtuigen dat haar jacht gebied nog altijd aanwezig was. Heel plotseling dook ze omlaag. Ik stak mijn gehandschoende hand juist op tijd op, voordat ze me bereikte. Ze streek erop neer, die sekonden lang, misschien vijf, met uitgestrekte vleu gels en haar zwarte ogen die de mijne leken te doorboren. En toen vloeg ze weg. snel en hoog ditmaal, hoger en hoger op de wind, door de smalle val lei in de richting van de rotspunt bo ven Ballochtorra, daar waar ze gebo ren was. Ik liet mijn hand zakken. Ze was ver trokken, dat prachtige, sierlijke we zen, die schaduw van de dood. Maar ze was teruggekeerd, eenmaal, gedu rende die magische sekonden, op mijn hand, om het geschenk van haar vrij heid op mij te bezegelen. Ik begreep de vreugde die Callum had gevoeld. Ik was heel dicht bij hem gedurende deze minuut Meer dan zijn begrafe nis, was dit ons echte afscheid. Ik zag hem toen uit de schaduw van de bomen bij de beek treden. Hij leek niet op Callum, en toch was er een merkwaardige gelijkenis in zijn ge stalte. Was het me nooit eerder opge vallen hoe lang en groot hij was? Hij droeg de groene Cawdorkilt en kou sen. een verschoten groen jack, waar zijn blonde haar helder tegen afstak, en zijn heldere blauwe ogen. 'Ze maakte je haar grootste kompli- ment, nietwaar, Kirsty? De valk van Callum, door terug te keren op je hand'. 'Ik heb haar te eten gegeven. 'Dat is niet alles. Ik hield mijn adem in toen ze terugkeerde. Zonder lijn en zonder bellen. Een vrij schepsel'. 'Ze moest vrijgelaten worden. Nie mand kan haar hier verzorgen. Callum zou het gewild hebben'. Me deed het prachtig'. 'Ik was bang dat ik het zou verkoei en'. Hij kwam dichterbij. Ik zag zijn pony aan de overkant van de beek vastge bonden staan. 'Ik kwam op Cluain, en Mairi Sinclair vertelde dat je hier was. Niets voor haar om dergelijke in lichtingen te geven. Ze doet anders zelden haar mond open'. Ik trok de handschoen uit. 'Iedereen is in deze dagen veranderd op Cluain, Gavin. Ik denk dat het feit dat ieder een nu weet dat Callum de zoon van mijn grootvader was, haar heeft opge lucht. Ze hoeft nu niet meer te zwij gen. Maar toch is het zo stil op Clu ain. Zo stil, dat ik van binnen in me zelf een soort gekraak hoor. Ik weet niet of het angst is, of eenzaamheid. Er is zoveel te doen. En zoveel dat ik in het verleden vergat te doen, ver keerd beoordeelde. Zal ik nog meer fouten maken?' Hij legde zijn hand op mijn schouder. 'Rustig. Kirsty.Huil wanneer je moet huilen, maar doe het niet voor dingen die je gedaan hebt'. 'Ik hield van Callum. Dat had ik niet moeten doen'. 'Liefde is nooit vergeefs, noch verlo ren. Dat moet ik ook almaar tegen mezelf zeggen. Ik moet mezelf ook af vragen waar ik gefaald heb. Maar Cal- SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 70: 'Dat kan ik je wel zeggen, Je roen', antwoordde smidje Verholen. 'De heren Maensaet en Peepercorrel wonen in de oude herberg vlak bij het landgoed Rijckensteyn, midden in het Rijkhuyzense bos. Ze schijnen daar in die oude keet geld als water te verdienen. Ze kunnen die vorderin gen dus wel betalen, denk ik. Ik heb zo'n idéé dat je geen beslag hoeft te leggen'. 'Jammer..., héél jam mer..., zei Jeroen dof, en hij schud de teleurgesteld met zijn sombere hoofd. 'Jammerik had graag be slag gelegd op al hun roerend en on roerend goed. Je maakt nou eenmaal van je werk graag het beste wat er van te maken is, nietwaar? En het beste is altijd nog zegeltjes plakken en beslag leggen. Het huis leegslepen en de boel naar de rijksveiling bren gen, dat komt dan vanzelf wel. Af- fijn... in elk geval bedankt voor de tip, Verholen. We zullen dan eerst de kant van het Rijkhuyzense bos maar eens opgaan'. Jeroen van Peuteren liep de smidse uit, nam min of meer beleefd zijn bolhoedje af en verdween in de straatjes van het dorp. Ook daar wekte hij met zijn naargeestige voor komen de nodige onrust, want een lief klein meisje, dat braaf met haar popje liep te spelen, zette meteen een keel op van heb ik jou daar, toen ze die duistere, zwartgallige kerel ont waarde. Maar dat onschuldige kinder- gehuil maakte hoegenaamd geen in druk op de dorreziel van Jeroen. 'Jank jij maar, klein mormel', gromde hij. 'Jank jij maar. Dan leer je dat vast voor later. Voor jou zal imijve ook eenmaal de dag komen, daU deurnaarder beslag komt leggen! ha! Dan ga je d' aan! Eerst eenm slagje en dan de veiling in het vejjd huis! Haha!' Dit sinistere geilst pel geeft ons wel een treffend kL:^ op de liefdeloze inborst van Jenj. Wij zijn dan ook benieuwd hoelfl( het er af brengt bij Jantje en $f< en wij volgen hem op zijn pad iox de oude herberg van Leendert de I Ondernemingsgezind zette hij er sokken in en zo duurde het niet of hij bevond zich reeds tussen'o eerste boomgroepen van het Rijtyis zense bos. Toen hij daar eens om heenkeek, zag hij de geuniformer! gestalte van een, klein maniF staanaa Radio vandaag lum hield van jou, Kirsty, en zijn valk hield van je. Hij kwam terug op je hand. Vergeet dat nooit. Geen lief de rna^ ooit vergeten worden, wat er ook verkeerd is gegaan. Het is kost baar. Hoe is die regel van de valke niers ook alweer? Iets over een ade laar voor een keizer, een valk voor een koningin. 'Voor een koning', korrigeerde ik. 'Een valk voor een koningin, Kirsty. Een koningin ben je, dit is jouw ko ninkrijk, even zeker als het 't konink rijk van de valk is. Jouw natuur is even edel als die van de valk. niet voor lage, of kleine dingen bestemd. Jullie kennen slechts grote vreugden, grote liefde, groot verdriet. Als jullie vliegen is het hoog en snel en zeker. Als jullie vallen zweef je niet omlaag, maar je slaat te pletter. Jij en de valk. Kirsty, ik zal die aanblik nooit vergeten'. Ik halde Ailis uit 'de stal en Gavin en ik daalden het pad af. Het was wild en lieflijk, de hoge heidevelden en de diepe, beschaduwde valleien, en ik zou missen. Maar het meisje dat Ailis deze zomer door de hele vallei had gereden was verdwenen, opgelost in het vuur, zoals de valk zich oploste in de lucht lk wist niet zeker wat voor vrouw er in haar plaats zou ko men. een zakenvrouw die Cluain zou besturen, een vrouw die groter moest worden van hart en geest, zodat er niet alleen plaats zou zijn voor Cal lum en William en ja, Angus Macdo- nald. maar ook voor de anderen die zouden komen. 'Gavin, zeg tegen Jamie dat ik een ge schenk voor hem heb'. 'Wat is het?'- 'Ik geef hem Ailis'. Ik was blij dat hij niet protesteerde. Inplaats daarvan reed hij naar me toe en de twee ponies stonden naast el kaar stil. 'Ailis zal het kostbaarste zijn dat Jamie ooit zal hebben'. Toch zocht zijn hand de mijne, heel even, slechts een aanraking. 'En voor mij, Kirsty zal er ooit iets voor mij zijn?' Ik keek, niet naar Gavin, maar om hoog; mijn ogen doorzochten de he mel naar een spoor van Giorsal. maar ik zag haar niet Op de bovenste top pen van de verre Cairngorms lag een glinsterende witte kroon, de eerste sneeuw van de komende winter. !Wie weet? Als de tijd komt.de tijd..'- EINDE Pianorecital: mod. muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind - pedagogische rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (Si Het Nederl. Hobokwartet: mod. muz. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03- 11.06 Radiojournaali. 11.30 (S) Horlepiep: inf. over volksmuz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de derde wereld: inf. progr. over ontwlkkelingssamenw. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS: 12.40 fS> Lichte gramm.muz. (12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo - toerist, lnf. uit bin nen- en bulten). 13.50 Van Ta ta tot totale taal rubr. over het leven in do taal. 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissan ce. 14.35 Spiegel van België - muz. en nws van onze zuiderburen. 15.00 (S) Zoeklicht op Nederland, rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00-16.02 Nws.) VPRO: 17.00 VPRO.Vrljdag: rechtslreeks progr. met politieke analyses, rep., achtergrondinf. en telef. reakties, met 17.00 Akt.17.55 Med.; IS.00 Nws en 18.11 Akt. KRO: 10.00 Kinder zangfestival. 19.45 De zingende kerk - muz. in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22 00 Reisoogst - toeristisch magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) zomergoal sportprogr. met veel muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 11 KRO: 7.00 Nws, 7.02 Het levende woord. 7.07 <S> Badinerle: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. a.50 (S) Badinerle: klass. muz. 8.24 Overw'eging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 V.d. huisvr.: Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass. en mod. muz.. met *10.30-10.32 Nws. 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S> Van twaalf tot twee: gevar. progr. met 12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Ra. den maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) In terlokaal op vrijdag: licht muz.progr. met 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) licht ork. met zangsoliste. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.19 Uitz. V.h. G.P.V, 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en achtergronden op soc.-maatsch. terrein. 18.58 Marktber. VPRO: 19.00 VPRO-Vrijdag: rechtstreeks progr. met soc. kult. akt. en ber. en waarin verder om 19,00 en 20.08 Akt.rubr.; 19.05 Komm. en 20.00 Nws. 20.15 (S) VPRO-Vrljdagavond conc.: mod. en klass. kamermuz. VARA: 21.00 (S) Viool en piano: klass. muz. In de pauze: ca. 21.40-21.50 Op bezoek bij Bertus Aafjes. 22.35 (S) De Staalkaart. 23.30 Pianoimprovi saties. 23.55-24.00 NWS. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 Gospelsound: muz. voor jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02 Tussen thee en koffie. (9.00 Nws.) 10.00 Nws. 10.03 De muzi kale fruitmand: verzoekpl.progr. van en zieken. NCRV: 11.00 Nws. 11.03 Zing, i zing! 12.00 Nws. 12.03 Bij Barend, li Nws. 13.03 (S) Popcorn. NOS: 14.00 L 14.02 De Meurders Methode. AVRO: Nws. 15.03 Top-Twenty I: Amerlk. hitparii 16.00 Nws. 16.03 Top-tuenty II: Engelse! parade. 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. I Postbus 700: verzoekpl.progr. i NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draf Show. 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: k zoekpl. 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's S Show. VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-Vri» avond Show: gevar. muz.progr. (22.00, 2 en 24.00 Nws en act. 22.55 Med.) 0.554 Nws. E BELGIE 324 m (Nederlands) t 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Lil muz. (12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Ir act., wcerber. en toneelagenda.) 13.55 Beu bcr. 1-1.00 Nws. 14.03 Schoolradio, (IJ Nws.) 15.25 Lichte muz, onderbroken 4 een rep. van de Ronde van Italië. 16.00 en beursber. 16.10 Lichte muz., met een j van de Ronde van Italië. 17.00 Nws en n 17.10 Lichte ork.muz. 17.55 Weegschaal. I 18.00 Nws. 18.05 V.d, soldaten. 18.28 Pi desportber. 18.30 Wegwijs wezen. 1| Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte muz 19.00 Nws en alt. 19.30 Lichte nji 19.-10 Keurig Engels.) 19.45 Boekbesprekl 20.00 Gevar. progr. (21.00 Splinternws. 21 Nws.) 23.00 Nws. 23.10 Jazzprogr. 2j Nws, TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.35-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Wereld op wielen NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Het leven van Leonardo da Vinei (5)] 21.35 Muzikale show rond Ben Cramer 22.05 TROS-Sport NOS 22.50 Journaal 22.55 Recht op de burger af - les 9 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 De geheime schatten v.d. Rode Zee 19.30 Met liedjes het land in voor achten NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Met liedjes het land in 21.35 Een dagje uit 22.35 Koorzang: geestelijke liederen NOS 22.40 Uit de Kunst 23.05 Openbaar Kunstbezit 23.10 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Abenteuer in Malakka, tv-serle. 12.00 Kontraste. 12.50 Persoverz. 13.00 en 15.35 Journaal. 15.40 Filmrep. 16.25 V.d. kin deren. 16.55 Jeugduitz. 17.40 Wielrennen - Ronde van Italië, 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.65 Nord- schau-Mag. 19.26 Neues vom Klelnsladtbahn- hof, tv-serle. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.20. 8.55, 11.00 en 11.45 Schooltv. 18.00 Reg. nws. 18.10 Neues vom Kleinstadtbahnhof. tv-serie. 18.40 Act. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Das Jahrhundert dor Chirurgen, tv-serle.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Wetenschappelijk mag. 21.00 Nws uit Bonn. 21.25 Verkeerstips. 21.30 Dan Oakland, misdaad serie. 22.15 Journaal en weerber. 22.30 Mathias Kneisel. tv.film. 00.05 Journaal. DUITSLAND II 16.25 Kommissar Brahm. politieserie. 16 50 FUmportret. 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Sport. 18.05 Act. en muz. 18.35 Spass mit Charlie, oude film.-19.10 Act. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Die Meuterel auf der Bounty, doc. film. Aansl.: journaal. 21.40 Filmrep. 22.25 Religieuze uitz. 22.40 Journaal, cori en weerber. 22.55 Ich singe delne dun Schonhelt, kort tv-spel. DUITSLAND III NDR S 20-13.00 Schooltv. 18.00-18.30 Sesamstrasse. 19.00 Ausbildi der Ausbllder, serie uitz. 19.30 Psycholl sche Tests, serie uitz. 20.00 Journaal weerber. 20.15 Kunst en wetenschap. 21 Economisch Mag. DUITSLAND III WDR 8.20-11.45 Schooltv. 17.00-18.00 Schooltv. 18.00 Russische les. 18.30 Management alle Führungskrafte in Wlrtschaft und M waltung, tv.cursus. 19.00 Zandmanne' 19.05 Voor Joegoslavische werknemers. U Landsforum. 19.45 Reg. nws. 19.55 Coni 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Grosser J end - Ende offen. doc.film. Aansl.: disc. BELGIE (Nederlands) 14.00-15.00 Schooltv. 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 Tekenfilm. IS Een ooievaar vertelt, Jeugddoc. 18.40 D film. 19.20 Progr. overz. 19.33 Zoeklic 19.38 Med. cn weerber. 19.45 Journaal. 20 Oorlog en Vrede, tv-serio. 20.55 Conct 21.05 Panorama. 21.50 Journaal. 21.55 Ea d'artiflce en Scorpio rising, twee ko films. BELGIE (Frans) 14.00. 14.30, 15.00, 15.30 en 17 Schooltv. 18.03 Journaal. 18.10 Kinderprogr. 18 Gesprekken met kunstenaars. 19.00 Corsaii et filbustlers, tv-serle. 19.30 Waals nt 19.40 Weerber. 19.45 Journaal. 20.15 Verkee tips. 20.20 Circusprogr. 21.10 Filmrep, 22 Les compagnons de Baal, tv-serle. 23 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6