Leidse universiteit Snoet zaak regelen' WENNEKER Amerikaanse druk op kabinet-Den Uyl xlriumgehalte Rijn stijgt onrustbarend de betere jonge jenever 'Burgemeesters in zuiden aanvaarden geschenken' - Akkoord over tandartstarief Prinses met ruimtevrouw rognose over volking is herp gedaald Nederlands jacht in Duitse tv-serie Sonnevanck bestrijdt tbc in buitenland Het weer 'Cash en carry' aanvaardt alternatief koopcontract Northrop showt jager met rood-wit-blauw rozet "hppe nagellak vier kleuren 8ÜW/KWARTET VRIJDAG 25 MEI 1973 BINNENLAND K5 milieugevolgen moet nog onderzoek gedaan worden j onze redacteur jenschappen jg LfT De stijging van de hoe- |heid cadmium in het door de >2.(h meegevoerde slib is onrust- ""sfend. Terwijl de gehalten aan ^jrige zware metalen de afgelo- neT jaren gemiddeld ongeveer bleven, verdubbelde zich hoeveelheid cadmium tussen larf) en 1970, en sindsdien heeft o) stijging zich nog voortgezet, jfjblijkt uit een bijdrage van De Groot, Allersma en Van Driel aan een wetenschappelijk symposium dat het Waterloopkundig laboratorium giste ren en vandaag houdt ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vesti ging in Delft, eerder deze week. De zware metalen in de Rijn zijn maar ten dele in het water opgelost, de rest zit ingebouwd in de vijftig milligram slib die elke liter Rijnwa ter gemiddeld meevoert. Het Water loopkundig laboratorium houdt zich, in samenwerking met het Instituut voor bodemvruchtbaarheid, bezig met de vraag waar dat slib blijft en wat eraan verandert. Dat laatste is met name interessant, omdat in de rivier mondingen, in het brak-watergebied, het slib voor een deel door bacteriën wordt afgebroken, waardoor de zware metalen weer vrijkomen. Zo is het slib dat zich tenslotte in de Wadden zee afzet, een stuk 'schoner' dan wat bij Lobith ons land binnenstroomde. Van cadmium is in algemene termen bekend dat het bijzonder giftig is, maar welke invloed het in het milieu heeft, staat nog onvoldoende vast. Dat is eigenlijk alleen voor kwik nog maar degelijk uitgezocht. Een andere bijdrage aan het symposi um maakte duidelijk dat het vestigen van gigantische elektriciteitscentrales op de Maasvlakte, wat men daar ook verder van mag denken, in ieder ge val niet de ernstige hinder voor de scheepvaart zou opleveren die enkele jaren geleden werd gevreesd. Door het spuien van opgewannd koelwater, zo was de redenering, zou de tempera tuur van het zeegebied plaatselijk zo worden verhoogd dat er de meeste tijd een dichte mist zou hangen over de havenmond. Maar proeven in het Getijmodel Rijnmond toonden aan dat het verwarmde (zee)water zou ver dwijnen onder de koude laag zoet wa ter die uit de Waterweg de zee op stroomt. De temperatuur aan het wa teroppervlak zou dus niet veranderen. wof. Bastiaans in brief aan prof. Muntendam: Ziekenfondsraad: Van onze soc.-economische redactie AMSTELVEEN De Ziekenfonds raad is akkoord gegaan met een ver hoging van de tandartsentarieven met tien procent. Wanneer ook de minis ter van economische zaken met deze forse verhoging die met terugwer kende kracht per 1 januari ingaat instemt, kunnen de nieuwe tarieven binnen zes weken van kracht worden. De zeven vakbondsleden aangevuld met één werkgeversvertegenwoordiger de ngii een onzer verslaggevers 1 jGSTGEEST Prof. dr. J. Bastiaans, directeur van de Jelgersmakliniek, heeft prof. dr. P. Mun- kam, voorzitter van het bestuur van de Stichting Centrum "45, in een gisteren verzonden brief la- weten dat niet hij de voorwaarden tot samenwerking met Centrum '45 wil formuleren, maar dat rdfkamenwerking tussen beide klinieken geregeld moet worden door liet bestuur van de Leidse uni- in de raad stemden tegen. De tegen- prinses Beatrix in gesprek met kosmonaute Vera Nikolajewa-Teresjkowa. Prinses Beatrix en prins Claus LaCt:«l,h'nn 'AH stemmers zijn van mening dat deze harldpn nnk ppn ?p«nrek met minister van huitpnlanrisp zakpn firnmiko- waarin zii aandrongen on uit- verhoging in strijd is met de mati ging zoals die ook voor de vrije be roepsoefenaren in het Centraal Ak koord is overeengekomen. Een eerdere overeenkomst tussen de ziekenfondsen en de tandartsen werd enkele weken geleden door de Zieken- fondsraad afgewezen. Reden voor de lYlGIUIlffSVGrSCllll afwijzing was toen dat de tandartsen -p.. de vergoeding van de praktijkonkos- OVGFStG olOGIllU ten met dertien procent wilden laten imenwerl iiteit en het bestuur van de Stichting Centrum '45. is de psychiatri- lt kliniek van de universiteit Prof. va iaans zei ons gisteravond de kwes- niet in een 'onderonsje' met het uur van de Stichting Centrum '45 ïu^illen afdoen. Het bestuur van de ianfhting Centrum '45 had prof. Basti- ogip verzocht zijn voorwaarden tot sa- iwerking scherp te formuleren, verzoek was gedaan 'naar aanlei- van opmerkingen van prof. Bas- ns over de voorwaarden waaraan n samenwerking van hem met Cen- vo n'45, de vorige week geopende kli- voor lijders aan het postconcen- 1 iekampsyndroom, zou moeten vol- de opening van het centrum aarm een controverse tussen prof. 30(|tiaans en het bestuur en de staf Centrum '45 aan het licht. Naar Bastiaans ons gisteren zei, is bij kwestie de door hem toegepaste deling met LSD het hete hangij- Prof. Bastiaans wil die behande- waarmee hij in de Jelgersmakli- gunstige ervaringen heeft opge- Dein, in Centrum '45 voortzetten, om- vcjdeze moderne kliniek zich daartoe er leent. Als voorwaarde voor sa- mwerking stelt prof. Bastiaans dat bestuur van de Stichting Centrum de minister van volksgezondheid .jtemming vraagt voor behandeling 'S't LSD in het centrum. De direc- van Centrum '45, dr.'W. L. Meij- heeft zich minder positief over ideling van patiënten met LSD il aten. ReiJrigens is prof. Bastiaans van me- T.k dat een aantal opmerkingen van lieer over de medewerkers van Cen- stkl11 '45 verkeerd is overgekomen. •as heeft niet bedoeld te zeggen dat jstaf van Centrum '45 ondeskundig |onervaren is, maar alleen ondes- kundig en onervaren voor zover het de behandeling met LSD betreft. Prof. Bastiaans wijst erop dat de per soonlijke samenwerking tussen hem en de medewerkers van Centrum '45 goed is. hadden ook een gesprek met minister van buitenlandse zaken Gromiko, waarin zij aandrongen op uit wisseling van jongeren van de Sowjet-Unie en Nederland. Gromiko zag daar wel iets in, maar dan na de veiligheidsconferentie van Helsinki. Voor goede contacten tussen mensen is een gunstig politiek klimaat nodig, zo zei hij. (ADVERTENTIE) stijgen. De tandartsen liepen hiermee mf nPwtlllir 11 nn alvast vooruit op de te verwachten Wit ucaiuui u uv de HAAG Volgens de jongste. Ten bekendgemaakte prognose het Centraal bureau voor de sta- iek zal de Nederlandse bevolking iet jaar 2000 gestegen zijn tot 15 a djniljoen. Wanneer we bedenken dat kse|967 gedacht werd dat ons land in jaar 2000 zo'n twintig miljoen in ters zou tellen, wordt hiermee dui- ,vjjk geïllustreerd, hoe scherp de da- 4 van het geboortencijfer in de af- ipen zes jaar wel is geweest, daling wordt veroorzaakt door toe| spectaculaire daling van de ge lelde gezinsvruchtbaarheid: per tpaar worden steeds minder kinde geboren; het gTote gezin is een indering geworden. De cijfers zijn erd op gegevens uit 1972, maar laling van de gezinsvruchtbaarheid zich ook in het eerste kwartaal i 1973 voortgezet. ,rt>eer de gezinsvruchtbaarheid dalen- komt voor het a 2000 een bevolkingsaantal van miljoen uit de bus, waarbij de ^gelijkheid dat enige tijd daarna êrh bevolkingsdaling zal gaan optre- 1, niet denkbeeldig moet worden cht. gehf ADVERTENTIE stijging van de prijsindexcijfers na 1972. In een speciale vergadering met de commissie overeenkomsten van de ziekenfondsraad hebben de tandartsen tenslotte de stijging van de praktij- konkosten tot 7,5 procent terugge bracht. De totale tariefsverhoging komt hiermee op tien procent. De Ziekenfondsraad ging gisteren ook akkoord met een uitbreiding van de tandheelkundige hulp (en het bevor deren van voorlichting) aan dertien jarigen. De slechte conditie van de ge bitten van jeugdigen maakt het naar het oordeel van de raad dringend gewdnst een begin te maken met de invoering van dit. zogenaamde 'der- tienjarigenplan' en met de invoering van een preventiepakket voor kleuters van 2 tot 7 jaar. Dit preventiepakket omvat ter bevordering van de mondhygiëne o.a.het geven van voor lichting over en het verstrekken van mondreiniging aan kleuter en begelei der. Verder zal op ziekenfondskosten voorlichting worden gegeven over voeding en het gebruik van fluoride» tabletten en van fluoridehoudendo tandpasta. De kosten van de invoe- rikng van het preventiepakket en het dertien-jarigen plan bedragen in het eerste jaar 5,5 miljoen gulden. De da tum van ingang zal nog nader door de minister moeten worden bepaald. DEN HAAG De bekende kritische landmachtoverste K. Bloema is uit het hoofdbestuur van D'66 getreden. Re den voor deze stap is het feit dat de heer Bloema het niet meer eens was met de politieke lijn van zijn partij. De heer Bloema stond een grotere af stand ten aanzien van PvdA en PPR voor en veronderstelde zo D'66 veel aantrekkelijker te maken voor pro gressieven uit de confessionele partij en. Het lidmaatschap van de heer Bloema van de zogenaamde Actie groep Nieuwe Partij, waarin confessi onele en niet-confessionele progressie ven zich verzamelen, had veel wrevel opgewekt in het bestuur van D'66. AMSTERDAM Het zeventien meter lange Nederlandse jacht 'Sun Coast 52'. dat in Staveren is gebouwd, gaat een hoofdrol spelen in een Duitse te levisie-serie. De verschillende Duitse televisie-orga nisaties zullen het filmverhaal 'Aben- teuer unter dem Wind' in dertien af leveringen uitzenden. Van een verslaggever DEN HAAG In het zuiden van het land pak ken burgemeesters graag relatiegeschenken aan maar elders is dat niet het geval. Dat onthulde de burgemeester van Uden, drs. G. J. A. Schampers, gisteren. Het is merkwaardig, zei de heer Schampers (die sprak op dc tweede voor jaarsdag van het Neder lands instituut voor mar keting), dat nergens zo sterk als in de bouwwe reld getracht wordt vriendschappelijke rela ties te onderhouden of aan te kweken door mid del van relatiegeschen ken, en wel van allerlei aard. 'Nu kom ik uit een streek waar bestuurders zonder enige scrupule die geschenken in ont vangst nemen'. In een bepaalde tijd van het jaar speelt zich dat af. De flessen cognac, cham pagne en andere wijnen stromen dan toe, soms van volslagen onbeken den. 'Ik denk wel eens: zou het voor de buren bestemd zijn, maar het is zo gek dat te vragen'. Burgemeester Schampers vertelde een aannemer te hebben gesproken die in verschillende delen van het land werkt. In het ene deel stuurt hij géén relatiegeschenken want daar krijgt hij ze prompt terug. Elders stuurt hij ze wél. 'Het effect van de relatiegeschenken is volgens die aannemer ni hil maar toch gaat hij ermee door want hij vindt die burgemeesters in het zuiden zo aardig', vertelde burgemeester Schampers. HARDERWIJK Meer dan tweedui zend mensen uit alle delen van het land zijn gisteren op het terrein van het vroegere sanatorium 'Sonnevanck' bijeen geweest om het 65-jarige be staan te vieren van de vereniging waarvan deze instelling uitging. Het sanatorium werd onlangs gesloten, omdat de tuberculose hier een vrijwel overwonnen ziekte is. Maar men gaat door met het bestrijden van de tbc in het buitenland. Ter gelegenheid van het 65-jarige be staan werd gisteren aan het suppletie fonds van Sonnevanck een bedrag van meer dan 100.000 aangeboden. Reeds tijdens de feestelijke bijeen komst kwamen daar enkele duizenden guldens bij. De gelden die Sonne vanck nu voor de tbc-bestrijding bij eenbrengt, gaan in hoofdzaak naar Mali en Zambia in Afrika, waar de tu berculose nog een heel groot pro bleem is. Maar ook Indonesië en Suri name worden niet vergeten. Ds. J. G. Marseille van Amsterdam vertelde, dat men de tbc-bestrijding in het bui tenland blijft zien als een christelijke roeping en ds. C. van der Zaal uit 's- Gravenmoer benadrukte dat het schro melijke nalatigheid zou zijn de mede mens in nood elders te vergeten, nu wij hier de tbc vrijwel beheersen. Dr. H. A. van Geuns uit Rotterdam vertelde dat de gelden die naar Mali en andere landen gaan, met uiterste zuinigheid worden beheerd. Met wei nig geld zijn veel mensen van de dood te redden. Aan microscopen, me dicijnen en vervoermiddelen is het meest behoefte. Verder functioneert de hele tbc-bestrijding in Mali bij voorbeeld bijna voor niets. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het cash- en carry- bedrijf KIM heeft in een advertentie laten weten zich voortaan bij verkoop vast te leggen op het 'alternatief koopcontract van de Consumenten bond. De consumentenwoorwaarden kunnen bij alle filialen van het be drijf gratis worden afgehaald. Geleidelijk warmer Van onze weerkundige medewerker Een vervelende depressie in het Ska- gerak (1015 millibarheeft gisteren de atmosfeer nog in zijn greep gehou den. Daardoor vielen er aanvankelijfc buien en was het daarna winderig, somber en zeer koel. Tegelijkertijd stegen overal in West- Europa de barometers en dat was een gunstig teken. Op de weerkaart van gisteravond zagen we een hogedrukge- bied van 1026 millibar met centrum boven midden-Frankrijk, liet had een uitloper via de Britse Eilanden tot het zeegebied tussen IJsland en Noor wegen. De luchtdruk was daar circa 1025 millibar. Het hele systeem verplaatst zich lang zaam naar het oosten en dat betekent voor ons een tijdelijke weersverbete- ring. De zon zal vandaag hier en daar al doorbreken en tijdens het weekein de zal het vooral aanvankelijk op nieuw vrij warm zijn. Aangezien zich in het zeegebied ten zuidwesten van Engeland nog altijd een depressie op houdt, zal het daarna wel weer rege nen en onweren gaan. Donderdagmid dag en -avond kwamen vooral in mid den-Europa vrij talrijke buien voor, sommige met onweer. In de 'Nieuwsbrief' van hel Land bouw Economisch Instituut wordt een overzicht gegeven van de twee afgelo pen zomers. Die van 1971 staat ge boekstaafd als redelijk, die van 1972 als matighet weer was toen aan de koude, natte en soinbere kant. Gedu rende deze twee zomers kicam er na tuurlijk ook wel mooi weer voor. Om te zien wanneer, zijn de seizoenen on derverdeeld in pentades (vijf dagen), die alle een cijfer kregen. 100 is vijf dagen lang warm, stralend Middel- landse-Zeeweer, O is vijf dagen lang beestachtig, rumoerig, koud zomer- iceer. Beneden 50 is slecht; 50 tot 54 is matig; 55 lot 59 is redelijk; 60 of meer is goed. Wij beperken ons tot 1972. De hoog ste mooi-weer-score werd geboekt van 10 tot 15 juli (70), de laagste (42) van 1 tot 5 en van 6 tot 10 juli. Hel gemiddelde van de drie zomer- baanden was: juni 51 (51), juli 53 (66) en augustus 54 (58). Tussen haakjes is de zomer van 1971. PARIJS President Pompidou opende de dertigste luchtvaar tientoonstelling weieens aangeduid als de hartslag van de westerse economie. Het Amerikaanse vliegtuigconcern Northrop heef' al op de eerste dag voor opschudding gezorgd, door te koketteren met een Nederlandse beslissing die nog nooit genomen is. - ONDERWATER-PANORAMA DOLFIJNENSHOW» ROBAR1UM m hel grootste overdekte I 6 voorst. J Dolfijnenstadion ter wereld I per dag r:l:t .1 i.-L'flnin— nd- tSTERDAM Het cosmelicahuis lamin/ Quant heeft vier kleuren nagel- 9,501 voor 'gekke, hippe' nagels op de jr/ct gebracht. De tinten zijn door- las (ngcud blauw, ambergeel, diepgroen i blauwgroen. lamaasf worden vier klassieke kleu- nagellak gebracht, die de vier faire kleuren lipstick zeer goed fivullen. Ook vier geheel nieuwe inzende kleuren oogschaduw heeft cosmeticahuis op de markt ge- pcht. Op de luchtvaartsalon staat een model van de Cobra, een gevechtsvliegtuig dat Northrop in de toekomst in produk- tie hoopt te nemen. De Cobra is het vliegtuig, dat ook een Nederlandse politieke en mili taire commissie op het oog heeft, ter vervanging van de Starfighter. Maar terwijl nog geen beslissing genomen is welk toestel de opvolger wordt van de Starfighter en óf dit toestel wel vervangen zal worden, staat het model op de Parijse luchthaven Le Bourget gesierd met de Nederlandse nationaliteitskenmerken (een rood-wit-blauwe rozet) en een Nederlands registratienum mer. Buitenlandse journalis ten verkeerden daardoor giste ren in de veronderstelling dat Nederland zijn beslissing al genomen heeft. Boos De Zweedse Saab-fabrieken, die hopen dat als Nederland de Starfigher gaat opruimen, de Saab Viggen als opvolger gekozen wordt reageerden boos. Een woordvoerder sprak van beïnvloeding en een agressieve verkooppolitiek, die onbeschaamd zijn. De Franse Dassault-fabrieken, die met hun Mirage F-l ook nog altijd kandidaat staan, vonden het Amerikaanse gebaar weinig fijnzinnig. In feite oefent de Northrop-fa- brikant stevige druk op het Kabinet-Den Uyl uit om een controversiële politieke beslis sing te nemen. (Politieke pressie is Northrop, althans de directie van dit bedrijf, overi gens niet vreemd. De man die gisteren het doek wegtrok voor de Cobra en triomfante lijk de Nederlandse kleur liet zien, was Northrops president Thoman Jones, die op dit mo ment in Amerika genoemd wordt als een van de mensen in de Watergate-affaire). Een Nederlandse beslissing is voor Northrop op dit ogenblik bijzonder belangrijk. Neder land zou de eerste koper moe ten worden voor de Cobra en zo'n order heeft het geweldige psychologische effect op ande re landen, eveneens met de Cobra in zee te gaan. Een van die landen is Australië, dat wacht wat Nederland doet. Dat doen ook Noorwegen en België. De Northrop-fabrieken. die net als de gehele Ameri kaanse vliegtuigindustrie ern stig te lijden hebben van de verminderde oorlogsinspan ning van de VS in Indochina, hebben laten weten alleen de Cobra in produktie te nemen als er minimaal vierhonderd van deze toestellen verkocht worden. Die orders zullen uit Europa moeten komen. Rapport Enkele dagen geleden is een zg. evaluatiecommissie uit Ne derland bij de Northrop fa brieken in Californië op be zoek geweest om zich te laten voorlichten over de Cobra. In augustus zal deze commissie waarschijnlijk gereed zijn met het rapport waarin ook de voor- en nadelen van de Saab Viggen en de Mirage F-l staan opgesomd. De beide laatste toestellen zouden overigens formeel niet meer in aanmer king komen, in de eerste plaats omdat de Saab Viggen uit 'n land komt dat niet in de NAVO zit en waarmee Neder land dus weinig betrekkingen heeft. Er zou vanuit Amerika trouwens grote druk worden uitgeoefend om Nederland te bewegen een toestel te kopen bij een NAVO-bondgenoot. Op basis van het evaluatierapport zou de Nederlandse regering eventueel een beslissing kun nen nemen. Aan zelfbewustheid over de kansen van het gevechtsvlieg tuig ontbrak het gisteren een woordvoerder van Northrop niet. Belangrijkste ontwerper R. Chester zei gisteren, dat het de wens van zijn directie is dat het Nederlandse ken merk op het toestel staat, om dat men van Nederland zo veel verwacht. Een ander commentaar luidde dat het Cobra-model speciaal voor de Nederlandse commis sie in de Nederlandse kleuren was uitgerust en dat ze ge makshalve niet meer. overge schilderd zijn. Met name de Gaab-fabrieken namen gisteren de stunt van Northrop hoog op. Een woord voerder van de Nederlandse luchtmacht zei evenwel, dat geen rekest te verwachten valt. Dat zou wel gebeurd zijn. als Northrop zijn nog te bouwen prototype van de Co bra van Nederlandse emble men had voorzien. In de rege ringsverklaring van het kabi net-Den Uyl van maandag aan staande zal veel duidelijk kun nen worden over de opvolging van de Starfighter. Elke be slissing, hoe die ook zal uit vallen, zal overigens vergaan de consequenties hebben. Als besloten wordt een nieuw toestel te kiezen voor de Star fighter, betekent dit de conti nuering van de taken van de Nederlandse luchtmacht voor tenminste nog eens twintig jaar. Op dat ogenblik zal niets terechtkomen van de door de commissie-Van Rijckevorsel voorzichtig geuite adviezen om de taken van de luchtmacht te verminderen. Als het kabinet-Den Uyl zou besluiten een beslissing op de lange baan te schuiven zal dit ongetwijfeld leiden tot ernsti ge moeilijkheden bij het Fok ker-bedrijf. Fokker zou bij keuze van een nieuwe machi ne, en vooral wat betreft de Cobra, zeer belangrijke op drachten krijgen, die de werk gelegenheid in dit bedrijf voor tenminste de eerstkomen de tien tot vijftien jaar zeker zou stellen. Northrop heeft immers toegezegd dat 80 pro cent van alle produktietaken aan de landen die de machine zullen kopen ten deel zal val len. Op dit ogenblik wacht Fokker op impulsen. De Friendship (F-27) is vrijwel niet meer in produktie. ter wijl het de Fellowship (F-28) zeer slecht gaat. De reden waarom tot dusver niet een deel van het zesduizend man tellend personeel ontslagen is, zit hoofdzakelijk in de impul sen die Fokker verwacht van de Starfighter. Een beslissing van het kabinet houdt daarom mede een besluit in over de toekomst van de Nederlandse vliegtuigindustrie. al en toe zon MAX/TEMP. MIN. TEMP. WINORICHTINO OPKLARINGEN 47f"V REGEN HAGEl Weerrapporten van gisteravond 7 uur; maxi mumtemperaturen van 7-19 uur en neerslag: Amsterdam motregen 13 graden 0.1 mm. De Bilt, geheel bew. 14 5. Declen geheel bcw. 14 2. Eelde motregen 14 0 3. Eindhoven ge heel bew. 15 0.2. Den Helder motregen 12 0 1. Luchth. R'dam zwaar bew. 14 0.1. Twen te geheel bew. 14 3. Vüsslngen zwaar bew. 14 0.4. Zd.-Llmburg geheel bew. 13 1. Aber- deen zwaar béw.Athene onbew. 30 0. Barcelona onbewolkt 24 0. Berlijn regen 16 7. Bordeaux licht bew. 24 0. Brussel mot regen 12 3. Frankfort regenbul IS 0.3. Ge- nève onbewolkt 22 0. lnnsbrtick zwaar bew 21 0. Kopenhagen regenbui 16 5, Lissabon licht bcw 29 0, Locarno licht bew. 26 0. Londen hall bew. Luxemburg geheel bew. 1! 1. Madrid licht bew. 29 C, Malaga onbewolkt 2c 0. Mallorca licht bew. 30 0, Milnchen onbew. 19 0, Nice onbew. 21 0, Oslo regen 15 0.2, aPrlJs half bew. 19 0 Rome onbewolkt 25 0, Spilt onbewolkt Stockholm half bew. 17 0. Wenen regenbui 22 0.1. Zürlch licht bew. 19 0. Casa Blanca licht bew. 24 0, Istanboel onbew. 27 0. Tu nis licht bew. 28 0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5