kmerikaanse psychiater handelt schizofrenie Is een relatiestoornis 10 In textielindustrie nu gelijke beloning mannen en vrouwen ip van Boersma niet slissend voor formatie nden met goed profiel )rden straks verplicht Weer gevangenisstraffen geëist voor weigeren van vervangende dienst 'Ons Leger': vredesberaad is gevaarlijk eenzijdig' raatpalennet in 6 voltooid Boersma: nu snel chr. democratische voorhoede-partij BOEKEN Bestsellers Geef de West zelfstandigheid Voorwaardelijke straf Zeeman vermist; auto in kanaal gevonden Beperking aftrek rente niet gericht op laagstbetaalden hoogleraar of lector onderwijskunde /KWARTET VRIJDAG 25 MEI 1973 BINNENLAND T9/K1I pen onzer verslaggevers ECHT 'Ik heb nog nooit een patiënt in een inrichting moeten laten nen', zegt dr. Ross V. Speek, psychiater uit Philadelphia. En dat is een rkelijke uitspraak, want hij behandelt mensen met ernstige geestes- kn. Mensen die, zoals hij dat zorg vuldig uitdrukt, 'geëtiketteerd zijn als bfreen'. rekent volgens de klassieke pen dat ze hoogstens tijdelijk nen worden. Speck is dui- aanhanger van de psychia- troming die schizofrenie niet ziet als een ziekte die uit de lucht komt vallen, maar als een storing in de betrekkingen van de patiënt met zijn omgeving, die je kunt aanpakken door die betrekkingen te veranderen. 2 parlementsredactie JjM De doorbraak in de politieke verhoudingen, die het |t-Den Uyl mogelijk heeft gemaakt, is veroorzaakt door de in- Le Albeda-Van Agt. Door deze informatie-opdracht is immers (jkwaardigheid van het programma van de confessionele par- i de progressieve partijen erkend. fcrnemend voorzitter van de ps. J. de Koning, betoogde dit Fond in Dokkum, in de provin- Inin <Ie partij de meeste kritiek [iren heeft op heft beleid tijdens latie van de meerderheid van e van de ARP. Drs. De Koning dat de beslissing van drs. en prof. De Gaay Fortman litueel tot een kabinet-Den Uyl treden de oorzaak was, dat het l-Den Uyl in de bestaande sa iling gevormd kon worden. Ins dacht drs. De Koning niet bzier aan de formatie van het |-Den Uyl terug. 'Deze ellende we nooit meer', verklaarde De Koning meende, dat in matie minder onduidelijkheid Fit dan wordt gesuggereerd. De Isieve partijen stonden een Ibinet voor met een wit randje, tge uitgangspunt was hun pro- Ti Keerpunt '72. De christen-de- Ische partijen daarentegen wil- h meerderheidscoalitie op basis ■lijkwaardigheid van program- In personen. Het doel van de Bas om Den Uyl^uit het Cats- E drs. De Koning" heeft de on- Igzame opstelling van de pro- Ije partijen de lange duur van inetsformatie veroorzaakt en de le Burber in eerste instantie liislukken. PRIJS ps van de kabinetsformatie is leweest voor de ARP: Biesheu- Ja het besluit zich terug te trek- V| de politiek en de CHU haakte [leid van de partij en fractie Drs. J. dc Koning moet er nu op gericht zijn de schade op deze twee punten te herstellen. De mogelijkheden hiertoe zijn afhanke lijk van het beleid van het kabinet- Den Uyl en de bereidheid vande ARP en de andere christen-democrati sche partijen om toenadering te zoe ken. De waarnemend voorzitter van de ARP noemde het overwinnen van de geschillen een toetsteen voor de christelijke politiek. Ilelijke regeling op komst |en verslaggever 'ERDAM Er komt een wettelijke regeling voor het loopvlak iitobanden. Europese deskundigen hebben hiervoor aanbevelin- voigfpgesteld, die nog dit jaar aan de regeringen worden toegezon- 'Het is een strategie', zegt hij, 'die mensen uitvinden om een moeilijke situatie op te lossen. Wanneer die strategie faalt, komen zij in een crisis terecht'. Ross Speek werkte in de jaren vijftig met gezinstherapie: niet alleen de geesteszieke patiënt moest behandeld worden, maar het gezin waarvan hij deel uitmaakte, de relaties tussen de gezinsleden. Dat werkte heel aardig, maar het bleek in een groot aantal gevallen toch nog een te beperkte op zet. Vaak bleken mensen buiten het gezin een diepgaande invloed op de interne betrekkingen te hebben. Laag 'Tussen het gezin en de buitenwereld zit een laag mensen, die met het ge zin een nauwere relatie hebben: vrienden, buren, familieleden, kennis sen. Je ziet ze bijna nooit bij elkaar, alleen bij bruiloften en begrafenissen en dat soort gelegenheden'. Speek noemt die laag het 'sociale net werk', overigens geen uitvinding van hemzelf: een Engelse anthropoloog heeft het begrip in 1954 ingevoerd. Uit zijn ervaringen met de gezinsthe rapie trok Speek de consequentie dat hij dat complete sociale netwerk bij de behandeling moest betrekken. Die 'netwerktherapie' mobiliseert de hulp mogelijkheden van een grote groep, met de bedoeling om de mens die zich gestoord gedraagt, te steunen en op weg naar genezing te helpen. Het bij elkaar halen van een groep van veertig tot honderd mensen is na tuurlijk geen kleinigheid, en Speek wil zijn netwerkthcrapie dan ook be paald niet aanprijzen als de 'algemeen toe te passen behandeling'. Als het met eenvoudiger middelen kan, dan doe je dat natuurlijk'. Maar de cliën ten die hij behandelt hebben vaak al verscheidene perioden in psychiatri sche ziekenhuizen achter de rug zon der dat dat overmatig had gebaat. Zijn therapeutische zittingen verge lijkt hij graag met de vergadering van een indianenstam, zijn eigen rol daar in met die van de medicijnman. Nu eens gasgevend, dan weer remmend, probeert hij te bereiken dat de werke lijke problemen van zijn cliënt boven komen en oplosbaar worden. Na een experimentele periode waarin dat bij na eindeloos placht te duren, heeft hij langzamerhand een stroomlijning bereikt. Het 'gemiddelde' geval wordt in drie zittingen van elk enkele uren behandeld. Is de cliënt daarna gene zen? 'Nee', zegt Speek. 'Maar wel dui delijk op weg geholpen'. Dr. Speck is in ons land op uitnodi ging van de Nederlandse vereniging voor groeps-psychotherapie, om tien tallen werkers in de geestelijke ge zondheidszorg met zijn methode te la ten kennismaken. Dit is een logische uitbreiding van het trainingsprogram ma van de vereniging, die de afgelo pen drie jaar geregeld vooraanstaande Amerikaanse deskundigen hierheen haalde. In die periode zijn ongeveer vijfhonderd werkers in de geestelijke gezondheidszorg getraind in gezinsthe rapie. k-olgend jaar zullen de eerste i met een 'E-merk' geleverd i worden. Twee ii drie jaar la- irden de normen daarvan ver- Dit heeft ir. J. G. Kuiperbak, tt-directeur van de rijksdienst iet wegverkeer, gisteren meege- op het VACO-bandencongres in kl-gebouw. jidenspecialisten van VACO heb- le week bij de minister van en waterstaat aangedrongen regeling voor het bandenpro- Jolgens de Europese normen zou hm. moeten worden en moet bij jn profiel al een slijtage indica- I de band zichtbaar zijn. rvlak van banden zal in de slechts eenmaal vernieuwd worden, aldus ir. Kuiperbak. Titemationale regeling voor be- lutobanden zal naar zijn mening pl anderhalf a twee jaar vergen, f/ereenstemming bereikt zal zijn. ten verslaggever HAAG Rijkswaterstaat ver dat het praatpalennet om- 1976 grotenddels voltooid zal luim duizend kilometer autoweg Mn voorzien zijn an de bekende xJalen waarmee gestrande automo- V de hulp van de wegenwacht ^kpnen roepen. k ^et rijkswegennet was eind vorig 1320 kilometer van praatpalen i ps 1976 grotendeels voltooid zal r 350 palen geplaatst De plaat- j ran een praatpaal kost veertig- l lid gulden. Aan het eind van dit iy lal ongeveer dertig miljoen gul- f Jan de aanleg van het net zijn eerder genoemde getallen zijn .Je 65 zogenaamde radiopalen in- ben die langs wegen staan waar ur s reconstructie geen kabels ge- konden worden. De werking van typen praatpalen is gelijk. Van een verslaggever LEEUWARDEN Minister Boersma ziet het eind van de christen-democra tische partijen naderen als deze zich niet snel omvormen tot een christen democratische voorhoede-partij, die specifiek nieuwe stromingen zal moe ten onderkennen. Dit zegt hij in een gesprek met het Leeuwarder jonge renblad 'Kaktus'. De bewindsman vindt het triest dat zijn partijgenoten daar niet op aan sluiten. 'De schuld ligt bij de mensen die nu de touwtjes in handen hebben. Zij zien het niet of willen het niet zien. Er zijn er ook die uit pure machtswellust de ogen dichtknijpen. Zij zinspelen op de oudere groeperin gen met een knipoog naar de VVD. Dan zeg ik: dat is voor mij het einde van de christendemocratische partij en'. aldus minister Boersma. ADVERTENTIE 1 BLOEDBAD DER INDIANEN Luclen Bodard Da ondergang van da Indlanan In Brazilië. IS pag. foto's. 22^0 2 PANORAMA Leonard dnVrlM Ean Indrukwekkend laar uit het weekblad van toen. SO laar 1W0 3 BEGRAAF MIJN HART BIJ DE BOCHT VAN DE RIVIER Dee Brown Da ondergang van da Indianen In N.-Amerika. 60 III., 6a druk, 29,60 4 IQ ZELFTEST Victor Sarebrlakolf Bepaal, aan de hand van Inter- natlonaal geldende normen, uw Intelligentiequotiënt! ƒ7,90 5 ONDER ZEIL Jan van Exlaren Gé Tol StripUps voor adsplrant-zeilere 6DE LACH* Leonard da Vriee Hartveroverend foto-verleden ver» Neerlands eerste „sex-blad". 19,00 7 MIJN LEVEN ALS GEHEIM AGENT John Goldsmith Adembenemende belevenissen ele agent bij S.O.E. In Frankrijk, 15,90 8 AMOEBE OP BEZOEK HET ONBEKENDE Twee bundele korte ef-varhefan van da baata al-auteurs. Per daal 7,00 9 TUINIEREN ZONDER GIF Alwln Selfert Al dan niet volgene da biologisch- dynamische methode. 4a druk. ƒ12,90 1ATAI.PAN IVf James Clavell Heruitgave van de wereldberoemde roman over Hongkong, ƒ19,90 BIJ ledera boekhandel verkrijgbaar *Uitg.: Hollandla-Lultlngh-Skarabee Van een verslaggever DEN HAAG Nederland dient aan te sturen op een 6nelle staatkundige en economische zelfstandigheid van Suriname en de Nederlandse Antillen en de eenzijdige oriëntatie van de twee rijksdelen op Nederland dient te worden beëindigd. Tot deze conclusies komt een werkgroep van PvdA, PPR en D'66 in een standpuntsbepaling over 'Nederland en de zelfstandigheid van Suriname en de Nederlandse An tillen'. De werkgroep zegt verder van mening te zijn dat het onverantwoord is ook van de Nederlandse regering in deze zaak een afwachtende houding aan te nemen. De werkgroep onder leiding van voorzitter W. J. Prinsen en waarin ook Jan Pronk zitting had, die sinds kort minister is van ontwik kelingssamenwerking, is uitgegaan van wat in het programma van de progressieve drie: Keerpunt '72 als programmapunt is geformuleerd. Hierin staat dat Suriname en de Ne derlandse Antillen binnen de komen de regeringsperiode dwz voor eind 1976 onafhankelijk worden. Voor 1975 wordt in overleg met beide landen de wijze bepaald waarop dit zal gebeuren en zullen de noodzakelijke overgangs bepalingen worden vastgesteld. Principe-akkoord over c.a.o. Van een verslaggever UTRECHT Mannen en vrouwen in de textielindustrie worden met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar voor gelijke arbeid gelijk beloond. Dit zijn de werknemers en werkgevers in de textiel industrie gisteren in principe overeengekomen. Een voorwaarde is wel dat ook de vereniging van tricotage- en kousenfa brikanten met de gelijke beloning in stemmen. Wanneer deze fabrikanten echter weigeren deelde de industrie bond NW mee, dan komt de hele principeovereenkomst over een cao voor de textielindustrie op losse schroeven te staan. Het overleg hiero ver zal volgende week plaatsvinden. De textiel-, tricotage- en confectiein- dustrieën behoren tot de bedrijfstak ken waar de meeate vrouwen werk zaam zijn. Tot nu toe verdienden vrouwen in de textiel industrie 85 tot 88,5 procent van het loon dat de man nelijke werknemers ontvangen. De confectieindustrie houdt de gelijke beloning voorlopig nog in beraad. Onder de nieuwe textiel-cao vallen in totaal zestigduizend werknemers. Krachtens de bereikte overeenkomst zal er een loonsverhoging van 1,6 pro cent plaats vinden, plus 18,50 gulden per maand met een minimum van 35 gulden. Dit geldt alleen voor werkne mers boven de 23 jaar en voor jeugdi ge kostwinners. De vakantietoeslag wordt verhoogd met 7,25 procent met een minimum van 1025 gulen voor het vakantiejaar 1972-73. Voor het daarop volgende va kantiejaar bedraagt de verhoging 7,6 procent en voor het jaaar 1974-75 acht procent Ook komen er dit jaar twee vakantie dagen bij. De vakantie - nu zestien ADVERTENTIE Hij achtte dit betreurenswaardig. Per sonen- en bedrijfsautoband zijn boven- dien niet op elkaar afgestemd, aldus prof. ir. H. C. A. van Eldik Thieme, van het laboratorium voor voertuig techniek te Delft. Ir. J. Barkhof, directeur van de voer- tuigtechnische ledenservice van de ANWB, oefende tijdens het VACO- symposium kritiek uit op de autofa brikanten, die hun klanten onvoldoen de adviseren inzake de bandenkeus. De ANWB heeft zelfs in het verleden met gerenommeerde automerken en-a ren dat auto's met lichte banden wer den afgeleverd. Ir. Barkhof bepleitte een nauwere samenwerking tussen de auto- en de bandenindustrie en een betere voorlichting door producenten en consumentenorganisaties. Dit met het oog op het vitale belang van goe de banden en goed gebalanceerde wie len voor de veiligheid. doko^de beste voeding voor uw hond ADVERTENTIE doko^de beste voeding voor uw hond De vereniging baseert zich hierbij op de standpuntbepaling over 'De toe komst van Europa' die vorig jaar door het IKV om reactie werd voorge legd aan de politieke partijen en aan de minister van buitenlandse zaken, die daarover twee gesprekken met vertegenwoordigers van het IKV ar rangeerde. De 'gevaarlijke eenzijdige uitingen' komen er volgens Ons Leger op neer, 'dat West-Europa niet door militaire macht, maar door weten schap, cultuur en economische rijk dom de wereld moet verrijken; dat West-Europa met Oost-Europa (inclu sief Rusland) een hechte vredesstruc- tuur moet opbouwen die het resultaat is van zeer bepaalde vormen van sa menwerking waarbij West-Europa op houdt zich te beschouwen als het cen trum van Europa; dat West-Europa het eerste de weg erheen moet betre den; het is namelijk nog geen grote mogendheid zoals Rusland al enige tientallen jaren is; dat op de lange duur heel Europa inclusief de Sowjet- Unie een nieuw soort macht moet worden en dat West-Europa hierop vooruit moet grijpen om Rusland in staat te stellen geleidelijk ook die weg op te gaan'. Hieruit leidt Ons Leger een gedach- tengang van het IKV af, volgens wel ke de weg naar wereldvrede alleen kan worden geopend indien Europa zich geheel en al in de invloedssfeer van de Sowjet-Unie zou bevinden. dagen - zal geleidelijk worden ver lengd tot twintig dagen in 1975. Al eerder waren de partijen het eens ge worden over een arbeidstijdverkorting tot veertig uur per week, die op 1 ja nuari 1975 zal moeten zijn verwezen lijkt. Nu wordt nog 42,5 uur gewerkt. De prijscompensatie is geregeld vol gens het zogenaamde 'Haagse ak koord'. Het minimumbedrag per pro cent prijsstijging is vastgesteld op 137.50 gulden. Het onderhandelingsresultaat moet nog ter goedkeuring aan de vakbonds leden worden voorgelegd. HAARLEM Wegens het plegen van abortus veroordeelde de Haarlemse rechtbank de 20-jarige T. van G. en de 30-jarige J. P. beiden uit Haarlem, wegens medeplichtigheid beiden tot een voorrwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. Het betrof het meisje van de jongste verdachte die in verwachting was geraakt De eisen waren geweest vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk tegen de jongste en vier maanden, waarvan twee voor waardelijk tegen P. DUINKERKEN De Nederlandse kapitein kleine handelsvaart H. J. Roelofs (33) uit Ridderkerk wordt vermist; de politie neemt aan, dat hij na een ongeluk met zijn auto bij Duinkerken in een kanaal is verdron ken. De heer Roelofs is met zijn auto van zijn woonplaats Ridderkerk naar zijn schip, de 'Koningshaven van de rederij van Uden te Rotterdam, gere den. Toen zijn familie werd gewaar schuwd dat hij daar niet was aangeko men, is zijn broer met een auto de zelfde route gaan rijden. Bij Rosen- dael, een voorstadje van Duinkerken zag de broer remsporen. In het kanaal werd daarna de auto gevonden. De be stuurder was er echter niet meer in. Van onze soc.-economische redactie UTRECHT De vakcentrales zijn al lerminst van plan de laagstbetaalden en de middengroepen (tot zo'n 40.000 gulden) te duperen met hun eis de aftrekmogelijkheid van renten op schulden aan een kritisch onderzoek te onderwerpen. Wim Kok, de aanstaande voorzitter van het NVV heeft dit gisteren ver klaard om het misverstand de wereld uit te helpen dat hierover is ontstaan. Vooral de eigenaars of aanstaande ei genaars van woningen voelden zich bedreigd. De vakcentrales hebben dit punt al leen in hun ontwerp urgentieprogram opgenomen, om uitwassen op dit ge bied tegen te gaan. Het gaat erom te voorkomen, dat het huidige belas tingsysteem de rijksten de grootste voordelen biedt. Voor hen is het thans bijzonder winstgevend geld te lenen voor de bouw of verfraaiing van villa's, de aanleg van privé-zwem- baden, de aankoop van luxe jachten, de bouw van tweede huizen enz. Van onze correspondent LEEUWARDEN Twee dienstweigeraars, de 21-jarige journalist Ate de Jong uit Leeuwarden en de 21-jarige grafische tekenaar Ale Toussaint uit Marssum. hebben donderdag wegens het weigeren van vervangende dienst in hoger beroep voor het Leeuwarder gerechts hof opnieuw hoge vrijheidsstraffen tegen zich horen eisen. De procureur-generaal, mr. J. Wiardi vroeg, tegen Ate de Jong acht weken gevangenisstraf waarvan zes voorwaar delijk en 21 maanden rijkswerkinrich ting en tegen Ale Toussaint vier maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk en 21 maanden rijkswerkinrichting. De rechtbank had hen naast een ver blijf in de rijkswerkinrichting voor eenzelfde periode veroordeeld tot ach tereenvolgens een en drie maanden gevangenisstraf. Dat de eis tegen Toussaint hoger is dan die tegen De Jong komt doordat hij van het begin af elke vervangende dienst heeft geweigerd. Hij staat op het standpunt dat in een democra tisch land ieder zelf mag bepalen of hij wel of niet onder dienst zal gaan. De Jong heeft pas geweigerd toen hij, terwijl hij al in de rijkspsychiatrische inrichting te Franekcr werkte, tot de ontdekking kwam dat het door hem verdiende geld naar het ministerie van defensie ging. Hij vond dat prin cipieel onaanvaardbaar. Hij zou wel hebben geaccepteerd dat het geld naar binnenlandse zaken ging. De voorzitter van de Tweede- Kamerfractie van de PPR, de heer Bas de Gaay Fortman, vertelde als getuige decharge dat zijn fractiegenoot Jurgens en hij binnenkort met een inltieatiefwet zul len komen om de zaak van de gewe tensbezwaarden onder te brengen bij het ministerie van binnenlandse za ken. De Kamer zou daarvoor veel voe len en Defensie zal blij zijn als het van deze verantwoordelijkheid verlost wordt. De getuigen voorspelden dat de wet reeds voor het einde van het jaar een feit zal zijn. De procureur-generaal verwierp in zijn requisitoir het beroep dat de ver dachten doen op psychische over macht. Weigeraars van vervangende dienst moeten volgens hem op dezelf de wijze gestraft worden als militai ren die niet gehoorzamen. Het tolere ren van ongehoorzaamheid zou extre misme in de hand werken. De verdediger mr. H. W. J. Broesen te Den Haag, vond dat de door de procureur gevraagde vrijheidsstraf in geen verhouding staat tot de aange richte schade. De rijkswerkinrichting is veel strenger dan gewone gevange nisstraf. Mr. Broesen vroeg ontslag van rechtsvervolging subsidiair ccn minimumstraf of ontslag van rechts vervolging, tot dat de initiatiefwet van de PPR-Kamerleden een feit is. De beide verdachten zijn, zo zei hij, bereid om zonder vergoeding 21 maanden te werken in een psychiatri sche inrichting of een bibliotheek. Uitspraak over twee weken. Toch niet namens de k erken? Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Vereniging 'Ons Leger' heeft in een open brief aan negen kerken aangedrongen op het weg nemen van haar verontrusting over de 'gevaarlijk eenzijdige uitin gen' van het Interkerkelijk Vredesberaad. Die verontrusting is ont staan doordat 'de indruk is gewekt dat de kerken feitelijk alle uitin gen van het IKV dekken, althans daartegen geen bezwaar hebben'. 'West-Europa zou daartoe het initia tief moeteq nemen en Nederland voorop de defensie-inspanning moeten verminderen. Met een massale militaire aanval door het oostelijk blok wenst het IKV niet langer reke ning te houden. De reactie van Ons Leger hierop is, 'dat de tegenpartij haar politieke doel t.w. de volkomen onderwerping van de vrije rest van Europa in ge val van eenzijdige Westeuropese ont wapening zonder militaire krachtsin spanningen zal kunnen bereiken. Het geen, voorzover tot dusverre is geble ken, niet de wens is van het Neder landse volk'. Namens het IKV heeft inmiddels drs. J. J. ter Laak verklaard over het be leid van het IKV dat de aangesloten kerken eerst naar haar mening is ge vraagd alvorens de stellingname inza ke Europa werd gepubliceerd. Die pu- blikatie gebeurde met goedkeuring van de kerken. De r.k. bisschoppen conferentie stuurde een positief ant woord op de stellingname, de her vormde en gereformeerde kerken spreken jaarlijks over hun deelne ming in het IKV. De stellingname was bedoeld als discussiestuk dat de opinievorming over vredesvraagstuk ken wil bevorderen. Er wordt overi gens niet zozeer in gepleit voor een zijdige ontwapening, maar voor kleine eenzijdige stappen om wederzijdse ontwapening te bereiken, aldus de heer Ter Laak. VRIJE UNIVERSITEIT TE AMSTERDAM De Faculteit der Sociale Wetenschappen verwacht te kunnen overgaan tot het benoemen van een Het zal tot zijn/haar taak behoren, gestalte te geven aan da opleiding tot onderwijskundigedit veronderstelt samen werking met wetenschappelijke medewerkers en docenten in de didactiek, psychologie, theoretische pedagogiek en andere vakgebieden. Deze doctoraalopleiding zal in ieder geval open staan voor kandidaten in de pedagogiek en voor kandidaten in de psychologie. Voorts zal hij/zij de onderwijskundige vorming van a.s. pedagogen en adragogen moeten verzorgen. Onderwijs in, en onderzoek naar de onderscheiden aspecten van de onderwijskunde behoren tot zijn/haar taakgebied. Vereisten interesse voor en kennis van onderwijskundige vraagstukken van verschillende aard ruime ervaring met empirisch onderzoek op onderwijs kundig gebied goede didactische kwaliteiten vaardigheid te werken in en leiding te geven aan een team. Van de te benoemen functionaris wordt verwacht dat hij/zij kan instemmen met de doelstelling van de Vrije Universiteit Nadere informatie over deze functie wordt gaarne verstrekt door prof. dr. R. Eikeboom, telefoon020 - 76 36 51. Zij die in aanmerking wensen te komen voor deze functie kunnen zich onder overlegging van een curriculum vitae en een lijst van publicaties tot drie weken na het verschijnen van deze advertentie richten tot de Voorzitter van de Benoemingscommissie, prof. dr. R. Eikeboom, afdeling Didactiek van de Subfaculteit der Pedagogische en Andragogische Wetenschappen, Prins Hendriklaan 27 - 29, Amsterdam. Zij die de aandacht willen vestigen op mogelijke kandidaten worden uitgenodigd zich eveneens te richten tot de Voorzitter van de Benoemingscommissie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11