P0K0N eoeo poz2ebo Serie uitzendingen over Hendrik Algra Een valk voor 'n koningin Vakmanschap is Meesterschap NOS-college: Hilversum III geen popzender SPROEIMEST TUIN EN GAZON Toneelgeslacht door Catherine Gaskin (Maf I« TROUW /KWARTET DONDERD AG 24 MEI 1973 BINNENLAND/RADIO-TV I/K' EO-reportages over christenen in Zuidoost-Azië HILVERSUM In een extra lange aflevering van de EO-actualiteitenru briek 'Nader bekeken' wordt vanavond het eerste deel uitgezonden van een reportage van Meindert Leerling over de positie van de christenen in Zuidoost-Azië. Het programma begint in verband met de lengte vroeger dan oorspron kelijk is aangegeven. De film 'De aar de spreekt in steen' komt te verval len. 'Nader bekeken' begint om 20.50 uur op Nederland 1. Deze eerste re portage is gewijd aan Zuid-Vietnam. Op donderdag 14 juni volgt een twee de. In beide reportages wordt aandacht besteed aan de christenen in Zuid- Viètnam, Laos. Cambodja en Thai land. Een verzoek van de EO om in Noord-Vietnam te worden toegelaten werd afgewezen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE doko^de beste voeding voor uw bond m tinnetjes, in bengeljlessen en tn pijpjes Horizontaal: 1. speelruimte. 5. stok met voettrede, 10. of dergelijke (afk.i, 1. verzekering, 13. moeraspalm, 15. scheik. element. 16. oogontsteking. 20. jongensnaam, 22. bid (Lat.), 23. dwaas. 25. elk. 26. kruiderij, 27. ont kenning, 28. plaatsje onder Borger, 30. woonboot, 31. schouderdoek Ind.34. atmosfeer (afk.), 35. ver harde huid, 37. letterkundig, 41. en omstreken (afk.). 42. achting, 43. ie mand uit Europa of China die pas in Indn. komt. Vertikaal: 1. werelds, 2. vaarwel, 3 heel, 4. boom, 5. scheik. element, 6. vervoermiddel, 7. voegwoord (Fr.). 8. lijnvormig, 9. internationale trein. 12. boom, 14. soort hond. 17. hoog bouw werk. 18. plaats in Tibet, 19. inleg. 21. beestachtig. 24. turntoestel. 29. hoofd werk van de oud Noorse letteren, 32. wild zwijn, 33. Romeins keizer, 24 En gels bier, 36. jongensnaam. 38. scheik. element. 39. Eerwaarde Heer (afk. Lat.), 40. afk. van item. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. paneel. 2. entree, 3. lering, 4. egards, 5. ageren, 6. verlet. 7. rumoer. 8. natuur, 9. valuta. MARY PERKINS Eigen sfeer HILVERSUM Hendrik Algra, politicus en hoofdredacteur van Friesch Dagblad, geniet deze zomer sterk de aandacht van de NOS- radio- en televisie. Beide stellen een portret samen. Zaterdagmiddag wordt het eerste deel uitgezonden van 'Een der mannen broeders'. zoals de bekende Fries wordt genoemd, van 14.45 tot 15.20 uur via Hilversum I. Op drie volgen de zaterdagen wordt de serie voortge zet. In het NOS-tv-pgrogramma 'Mar kant' is deze zomer eveneens een afle vering gewijd aan de heer Algra. Jan Nauta, student aan de VU. voert de gesprekken met de thans 77-jarige heer Algra. die ook op deze leeftijd nog een belangrijke rol in de samen leving speelt. Naast het hoofdredac teurschap ven-uit hij verschillende andere functies, waaronder NOS-bc- stuurslid voor de Kroon en voorzitter van het bestuur van de Wereldomroep. Algra, de zoon van een Friese landar beider werd leraar Nederlands en ge schiedenis. Sinds 1935 leidt hij de re dactie van Friesch Dagblad. Geduren de 23 jaar was hij lid van de Eerste Kamer voor de ARP. Hij is vooral be kend geworden door zijn principiële houding tijdens de tweede wereldoor log. jegens de Duitse bezetting. Daar na zette hij zich in voor één christe- HILVERSUM Het college van over leg voor programmazaken radio van de NOS (Copra) is van oordeel dat Hilversum III geen volledige popzen der moet worden ter vervanging van Veronica, maar dat er een volledig gamma van lichte muziek moet zijn met een breed programma-aanbod voor jong en oud. Het Copra, waarin de toonaangevende radiomensen van de omroepen zitting hebben, heeft dit in een schrijven doen weten aan programmacommissa ris rar. W. J. A. Wagenaar. Deze heeft aan de verschillende omroepen het oordeel gevraagd over een andere pro gramma-opzet van Hilversum III ter vervanging van Veronica. Uit dit antwoord blijkt, dat het Copra het niet eens is met Jan Nagel, die een onderzoek voorstelde om van Hil versum III een volledige popzender te maken teneinde Veronica te vervangen In tegenstelling tot Nagel, voorzitter van de PvdA-commlssie voor omroep- zaken en voorzitter van de bedrijfs groep radio en tv van de Algemene bond Mercurius (NW) meent de Co pra ook, dat bij uitbreiding van de werkgelegenheid op Hilversum III, wanneer er nachtuitzendingen zouden komen, geen voorkeur mag bestaan voor Veronicamensen. 'Dit is niet al leen discriminerend ten opzichte van de medewerkers van Hilversum III, maar ook ten aanzien van het admini stratieve personeel'. Het Copra stelt voor dat Hilversum III gedurende 24 uur per dag zal uit zenden. In verband met de. slechte fi nanciële situatie zal het programma voorlopig moeten bestaan uit eenvou dige grammofoonplatenprogramma's. afgewisseld door nieuws en verkeers informatie. Dan hoeven geen presen tatoren te worden ingeschakeld. Het overlegcollege is ook van mening, dat ruime aandacht moet worden be steed aan de klassieke muziek. Inwilli gen van de wensen van de voorstan ders van een volledig lichte muziek zender dient gepaard te gaan met een aanzienlijke uitbreiding van de moge lijkheden tot het uitzenden van klas sieke muziek. Gedacht wordt aan een vierde zender of aan ontkoppeling van de AM-zender en het FM-zendernet, voorzover op beide eenzelfde program ma wordt uitgezonden. Hendrik Algra lijke volkspartij. De laatste jaren valt hij op door behoudendheid op het ge bied van ontwikkelingen binnen het protestantse christendom. Bekend is zijn afwijzende houding ten opzichte van wat hij excessen in de moderne literatuur vindt. 'Vormende factoren' heet het eerste radiogesprek, dat zaterdag wordt uit gezonden. Ter sprake komen onder andere zijn 'leermeesters' Groen van Prinsterer en Abraham Kuyper en zijn relatie tot de AR-politicus Colijn. 'Op zoek naar patronen in de protes tantse denk- cn leefwereld tussen de beide wereldoorlogen' is de titel van het tweede gesprek op 2 juni. 'De tweede wereldoorlog' heet het derde gesprek, op 9 juni. Het handelt over de verhouding van de Nederlan ders in het begin van de oorlog en de zuivering na de oorlog. 'Hedendaagse problemen' is het laat ste en vierde gesprek op 16 juni over de moderne literatuur, de cultuur-politiek en het geloof. De gesprekken met de heer Algra ma ken deel uit van een reeks uitzendin gen die vorig jaar is begonnen met mevrouw dr. Annie Romein-Verschoor en die in het najaar zal worden ver volgd met een aantal gesprekken met prof. dr. H. Brugmans, bouwer aan de Europese eenwording. (ADVERTENTIE) VOOR Weer een nieuw kwaliteits- produkt van Pokon. Volkomen zuiver en geheel oplosbaar, dus verbranding uitgesloten. Zeer hoge voedingswaarde (NPK-25+10+20). Vraag ook inlichtingen over de unieke Pokon-Sproeimest-Menger. BENDIEN - NA ARDEN - HOLLAN D Aan het einde van haar programma vertelde Jeanne van Munster dat de VARA besloten heeft 'Dagje Ouder' te laten verdwijnen. De overweging is. dat bejaarde mensen geen apart ver schijnsel vormen, maar deel uitmaken van een totale samenleving. Daarom komt er in het winterseizoen een nieuw programma, waarin de bejaarde mens met zijn problemen aan bod zal komen naast andere leeftijdsgroepen. 'Want', zei Jeanne van Munster te recht. 'leeftijdsverschil is niet het grootste verschil dat je kunt beden ken'. Ik hoop dat zij de presentatie zal krijgen van deze geïntegreerde rubriek; zij brengt namelijk een ge heel eigen sfeer in het programma, waardoor men wederzijds dikwijls tot beter begrip komt. 'Soul' is in de eerste plaats informatie met muziek', las ik in één van de toe lichtingen. Dat daarvan blanke publi- citeitsmensen en artiesten iets kunnen leren, heeft het programma 'Soul', waarmee de EBC in 1972 op het festi val van Montreux present was, wel dui delijk gemaakt. Prachtige, veelzeggen de gedichten werden bijzonder knap en met grote innerlijke overtuiging voorgedragen. Deze teksten zijn. ge laden met het zelfbewustzijn van de moderne zwarte mens, die gedecideerd, en met iets dat zweeft tussen hooghar tigheid en ironie, afrekent met de vernederingen, zijn ras aangedaan. Ook als show vond ik deze 'Soul' soms sterk, onder andere in de experimen tele dansen, waarin fragmenten van oude negerculturen boeiend waren verwerkt. Grandioos slotnummer was het optreden van Gladys Knight, de zangeres met een breed en fascinerend stembereik, samen met het al even muzikale trio The Pips. Wat Al Green met zijn stem doet, is uitzonderlijk, al spreekt het mij minder aan, maar ik vermoed dat hij daarmee zijn stem banden verwoest. Na zoveel 'ziel' was in het VARA- programma 'Kinderspel' nogal zielig, in de betekenis van knullig. Met heel veel goede wil tussen de regels van de dialoog doorlezend, zou je er een satire op het Amerikaanse dwepen met opvoedkundige methodes en met psychiaters uit kunnen halen. Maar de verpakking was erg kinderlijk. Hoofdmoot in 'Kenmerk' was een discussie over de vraag, of bij de be handeling van delicten door cle justi tie ongewild discriminatie wordt toe gepast. Uitgangspunt daarvoor is het uit sociaal zwakke milieus eerder tot crimineel gedrag vervallen dan zij die het maatschappelijk beter hebben. Onderzoekcijfers van de criminoloog Jongman bewijzen het tegendeel De verschillende denkbeelden kwamen niet helder op een rijtje te liggen en over de vraag, hoe het dan wel moet, schijnen meer vraagtekens dan om lijnde ideeën te bestaan. De aan hel gesprek deelnemende officier van justitie liet merken, dat hij met het pleiten voor iets in dit geval zijn eigen stand minder vertrouwd is dan met zijn vervolgende cn aankla gende rol. TON HYDRA Naar aanleiding van de tentoonstel ling over het toneelgeslacht Bouw meester in het toneelmuseum te Am sterdam zendt de AVRO-TV vanavond een documentaire uit waarin onder andere de laatste nog aktieve telg Wiesje Bouwmeester oude filmfrag menten een belangrijk aandeel heeft. (Nederland 2 van 22.00-22.25.) (ADVERTENTIE) dokoMlebesta voeding voor uw bond Pikante salade 2 bosjes radijs 50 gr. dun gesneden salami 3 eetl. olie 1 eetl. azijn suiker blaadjes sla peper De radijs in hele dunne plakjes snij den. De salami snipperen en het vlees en de radijs luchtig door elkaar scheppen. In vier bakjes een slablad leggen en hierover de radijs verdelen. Maak een sausje van olie, azijn, een mespunt suiker en wat peper. Giet dit over de radijs en laat dit er even in trekken. Menutlp: Pikante slade. Franse kalfs lever, patates frites, gebakken tomaat jes. beschuit met rabarber. 111 Waar zou Morag zijn? Plotseling kreeg ik het gevoel, de zekerheid bij na, dat ze niet in de vlammen was omgekomen. Met haar intelligentie en verbazingwekkende handigheid zou ze kans gezien hebben eraan te ontsnap pen: zou ze de eerste trein genomen hebben in Granson, voordat iemand eraan zou denken uit te kijken naar een jong meisje in verband met een brand. Ze zou op tijd uitwijken, naar Canada of Australië. Ze was jong en mooi en slim. Ze had ervan gedroomd de meesteres van Cluain te zijn en Callum te hebben. Ik huiverde in de septemberwind toen ik me naar het kantoor in de stokerij haastte; fijne regendruppels woeien in mijn gezicht. Nee, Morag MacPherson was niet omgekomen in het vuur. Er gens was ze op weg, plannen makend, onder een andere naam, een toekomst uitstippelend even belangrijk als die ze op Cluain had gezocht. En het was erg waarschijnlijk dat ze erin zou sla gen die te vinden. Ik stelde Samuel Lachlan voor de. fei ten toen we die avond bij het vuur zaten. 'Meneer Lachlan, ik heb aan alle sto kers en helpers gezegd dat ze kunnen blijven. Ik heb gezegd, dat we mis schien een seizoenproduktie moeten overslaan, en dat ze alle werkzaamhe den zullen moeten verrichten die zich voordoen, in de bouw, en op de boer derij. alles wat nodig is voor Cluain. Maar ze hoeven hun huizen niet te verlaten en hun salaris blijft hetzelf de. Ik kan ze niet laten gaan. We zul len ze hard nodig hebben als we weer in produktie gaan'. 'En waar wil je het geld vandaan ha len?' 'U zult het me lenen, meneer Lach lan'. 'Op welke zekerheid?' 'Cluain'. 'Ik reken een hoge rente. Wat doe ik met Cluain als je faalt?'- 'Als ik faal dan bezit u een prachtige boerderij, en stokerijgebouwen. Alle activa van Cluain'.' 'De activa van Cluain zullen me nooit terugbetalen wat je nodig hebt om opnieuw te beginnen. De verzekering dekt hetgeen je aan de fabrikanten van mengwhisky en exporteurs schul dig bent aan whisky die hier was op geslagen. Maar Cluains rijkdom zat in de onverkochte whisky. Heb je enig idee hoeveel geld je van me vraagt?' 'Nee. Ik dacht dat u me dat kon ver tellen'. 'Je verwacht van me dat ik makelaar en bankier tegelijk voor je ben? Je vraagt veel jongedame'. 'Ja, ik vraag veel. Mijn grootvader vroeg u veel op de dag dat hij uw kantoor in Inverness binnenwandelde, toen hij wilde dat u zijn zaak op u nam zonder betaling en later vroeg hij u al het geld te lenen dat hij no dig had. Vroeg hij minder dan ik nu vraag?' 'Maar hij was.nou. hij was Angus Macdonald'. 'En ik ben de kleindochter van Angus Macdonald. U wilt zeggen dat een vrouw geen stokerij kan leiden? Heeft er een het ooit geprobeerd?' 'Als je getrouwd was. 'Als ik getrouwd was, dan kon ik wel met een of andere dwaas getrouwd zijn die het geld over de balk gooide. Mannen kunnen evengoed falen, me neer Lachlan. Ferguson is bankroet gegaan'. 'Ik heb nooit een aandeel van Fergu son gekocht'. 'Wilt u mijn aandelen kopen, meneer Lachlan? De aandelen van Angus Macdonald? Dat is alles waarmee ik u kan overtuigen. Ik weet er niet veel van, akkoord, maar ik kan leren. De mannen blijven bij me, en zij zijn deskundig. Ik zal van hen leren, en ik zal van u leren. Ik zal de dossiers en boeken in het kantoor doorwerken, dagen en nachten lang desnoods. U zult hier geen luxe aantreffen, me neer Lachlan. Wat zegt u daarop?' ÓFVA&HJfë- jtwrifcl D&MC VJlL klif SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 'Het is riskant. Erg riskant. En wat is mijn voordeel? Ik ben oud. Ik ben misschien dood voordat jij je eerste vat whisky verkoopt'. 'Dat is ook een risiko, meneer Lachlan. En wat uw voordeel is? Het recht om te zitten waar u nu zit, voor Cluains haard vuur, het recht om Cluain te leiden, zoals u al veertig jaar hebt gedaan. U kunt altijd terugkeren naar uw ka mers in Inverness, meneer Lachlan, en ik kan ongetwijfeld kopers voor Cluain vinden. O ja, er zullen er ge noeg zijn die het willen overnemen. Om te beginnen Cameron en Macqua- rie. Zij kennen de waarde van Cluain, van de naam en de reputatie. Maar als ik het verkoop, meneer Lachlan, dan hebben u en ik het voorgoed ver loren'. 'Ze zullen je proberen te bedriegen, omdat je een vrouw bent'. 'Laat ze proberen! Het zal 2e niet lukken! Ver geet u wat ik in China heb geleerd? Natuurlijk zal ik wel fouten maken, met de boerderij, de stokerij. Maar ik zal naar goede raad luisteren. U en ik kunnen Cluain behouden, meneer Lachlan'. 'Je zet me onder zware druk. vrouw'. 'Ik ben Angus Macdonalds kleindoch ter. Had u iets anders verwacht?' 'Ja, je bent Angus Macdonalds klein dochter. En daar zal ik mijn geld aan toevertrouwen'. De volgende morgen reed ik heel erg vroeg met Ailis naar het huis van Callum. Het was grijs en koud. Ik had een duif bij me die John voor Gi- orsal geschoten had. Het huis maakte nu al een verlaten indruk, met herfst bladeren die zich ophoopten voor de deur en langs de muren. Ik vroeg me af of Neil Smith er iets voor zou voe len om hier te wonen. Hij was geen belastingambtenaar meer. maar hij zou op Cluain blijven, en hier zou hij Grote Billy en de andere ganzen bij zich kunnen hebben. Ik realiseerde me dat de praktische, dagelijkse pro blemen van Cluain me al in beslag genomen te nemen. Slot Volgt 69: Smidje Verholen was juist ge reed gekomen met het werk aan zijn kluisdeur, toen hij enig opdringerig gestommel hoorde bij de deur van zijn smidse. Hij keek op en zag toen een onaangenaam en lichtelijk ver zuurd heerschap binnentreden, die met zijn stekende, zwarte ogen de in richting van de smidse bekeek. 'Wel welgromde deze sinistere figuur kwaadaardig. 'Het zou wel een wonder wezen, als alles hier betaald was. Als er echter nog postjes open staan, dan leg ik beslag, zowaar als mijn naam van Peuteren is!' Toen ging smidje Verholen een lichtje op. 'Wel alle mensen! Jeroen van Peuteren!' riep hij uit. 'Ik herinner me je nog wel van héél vroeger! Een aantal jaren geleden heb ik eens iets met je te ma ken gehad, hè? Jij bent de deurwaar der!' 'Dat ben ik', lachte Jeroen wrang en knarsetandend. 'Ik ben deurwaarder ten gerechte en ik hou van mijn vak. Er gaat iets opvoedens uit van het beslag leggen, voel je wel? Het vormt de mensen en leert ze geen nodeloze uitgaven te doen'. 'Je kunt met je pannekoekenbeslag mijn deur anders wel voorbijlopen', lachte de smid. 'Ik heb geen enkele schuld. Wat wil je eigenlijk'. Je roen keek de smid even aandachtig aan. 'Ik herken jou nou ook', gromde hij toen. 'Jij bent smidje Verholen. Jij hebt me indertijd die kunst ge flikt met die plakstoel. Die helse leunstoel, waar ik niet meer uit kon komen. Ja jadat heb ik je nooit vergeven, meneer Verholen. Ik ben blij, dat ik je toevalligerwijze nou hier aantref. Dat zal ik onthouden. Geloof maar, dat ik zodra ik de kans krijg, hier beslag leg op all«°^ sleep het 't huis uit en gooi hetl, rijksveiling'. 'Acht vent, K*e! op', lachte smidje Verholen. 'Ze je te zeggen hebt en verdwijt1,^ weer'. Deurwaarder J. van ren knipte zijn grote aktetas opLde haalde enkele beduimelde papn uit, dewelke van indrukwekPri: zegels waren voorzien. 'Ik heb enkele dwangbevelen voor de Fga Peepercorrel' en Maensaet', zcFe 'Het betreft vorderingen van de p0 maker, de jukeboxhandelaar, de verkoper, enzovoort enzovoort! hebben nog geen cent op al dal betaald. Bij informatie naar huift] dietwaardigheid bleek, dat ze vi beruchte oplichters en boeven loi geweest Daarom hebben de betf"1 de handelaren hun vorderingi mijn handen gelegd. Waar wonefl] Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 iS) Dag met een plaatje: lichte gramm.muz., met 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal. 8.50 Mor genwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Wa- terst. 9 40 Schoolradio. 10.00 (S) V.d. kleu ters. 10.10 iged.S)Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03-11.03 Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor ieder een. met De Groenteman en 11.55 Beursber. 12 30 Mod, plattel. 12.35 fS) Sportrevuc. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Koorzang. 13 41 (S) Schoolconc. 14.30 tS) Oorlog en Vrede. 15.30 "t Is Historisch: progr. over onderwerpen uit de geschiede, nis. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Jumbo Set. met muz. en inf. 17.00 (S) Mo biel - beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Ultz. v.d. P.v.d.A. JKOR: 18.30 Kleur: inf. en comm. over zaken van kerk cn sa menleving. NCRV: 19,00 (S) Leger des lleils- muz. 19.20 De kerk vandaag - nws en comm. 19.35 Veel gevraagde gewijde muz. 20.00 (S) Draalschijn: licht platenprogr. 20.55 (S) Boc caccio, opera van Franz von Suppe. 21.33 Bij de tijd: serie uitz. over het jeugdgedrag vroeger en nu (4). 21.55 (S) Kerkorgelconc.: oude muz. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S> Hier en Nu. 22.50 De Onder nemingsraad - versl. v.d. gespreksbijeen komst op li en 12 mei in Putten. 23.10 IS) Moonlight Cocktail: lichte muz. 23.35 (S) Gi- taresk - De vele facetten v.d. gitaar. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7 30 Nws. 7 41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro- gr.overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: gewij- de muz 8.24 Op de man af: evangelisch komm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gynjn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Select: keur van pa's versche nen platen. 9.25 (S) Klass. en mod. muz. voor kamerork. 10.00 Srhoolradlo. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podium v.d. vrouw: maatsch.-inf. 11.05 (S> V.d. zieken. 11.40 Hier cn nu - ex- geleiding: klass. muz. 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Geref. mlddagpauzedst. 13.10 (S) Lich te koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Buiten do taalgrens: vertaalde gedichten. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Mod. pianomuz. 15.00 (S) Klass. Strijkkwartet. 15.15 Geloven is geen eenvoudige zaak, gesprek. 15.30 Nws. 13.33 (S) Studio 6: middagmagazine met 16.30 (S) Hier en nu. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: Noordholl. kamerkoor. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.52 Boekbespreking. AVRO: 19.00 Trefpunt: disc, over act. zaken. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 La Tosca, opera van Puccini, uitgev. door Omroepork., Nederl. Operakoor, kinderkoor en solisten. 22.18 (SI Aspecten: kunstrubr. 23.08 (S) Vi ool en plano: klass. muz. 23.20 (S) Essay: HILVERSUM III 11 TROS: 7.00 Nws. 7.02 Hugo van Gei Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 9.03! op-Drie: disejockeyshow. (10.00 en tni Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot|vv KRO's pauzeprogr. met 13.00 Nws en»v< -Raden maar. 14.00 Nws. 14.03 Discji show. (15.00 Nws.) NOS: 16.00 Nws. 16Fe daverende dertig. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Dife Show. TROS: 19.00 Nws. 19.02 U s 1.00 21.02 Sesjun Jazz cnPop live. 22.00" 22.02 Hugo van Gelderen Show. met' Sport-Tijd - sport en muz. 24.00 Nwsjco Act. 0.12 Jazz-Sir. 0.55-1.00 Nws. 011 1 NED. tri )S-ber. 12.08 tic Hfc BELG1E 324 I 12.00 Nws, med. en SOS-b muz.progr. (12.50 Buitenl. persoverz. Nws, act., weerber. en toneelagenda,)' Beursber. 14.00 Nws. 14.03 School (15.00 Nws.) 15.25 Lichte muz. en wijn, nen. 16.00 Nws en beursber. 16.10 iVl muz. 17.00 Nws en med. 17.10 Voor of luisteraars. 17.55 Weegschaal. el 18.00 Nws. 18 05 V.d. soldaten. 18.28 Ui] desportultsl. 18.30 Wegwijs wezen. 7 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte L. 19 00 Nws en act. 19.30 Intermezzo. 19.Je' lit. ultz. 19.45 Lichte muz. 20.00 O, muz.progr. (21.00 Spllnternws. 22.00 enl»r Nws.) 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tnvenaal 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kinderkrant 19.30 The Burning Candles: geestelijke liederen NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Muziekprogramma rond Gil Bernard 20.50 Nader bekeken:: gesprekken met Christenen in Zuid-Oost Azië Voorts een korte terugblik op de onlangs gehouden EO-landdag 21.45 U schrijft ons: beantwoording brieven van kijkers VPRO 22.00 Het gat van Nederland NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Rallycross NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Columbo: Shock in duplo 21.35 Beter worden: medisch inf. progr. 22.00 Doe. progr. rond De Bouwmeesters NOS 22.25 Den Haag vandaag 22.35 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Der Kommissar. 11.30 Berlin-An. halter Bahnhof. 12,05 Act. magazine. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.25 Jour naal. 15.30 Rep. paardesport. 16.15 Journaal. 18.20 Doe. progr. 16.40 Inf. progr. 17.05 V.d. kinderen. 17.30 Kinderfilm. 17.55-18.00 Jour naal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse (78). 18.00 Flimrep. 18.30 Act. 18.45 Zand- niann. 18.55 Nördschau-magazine. 19.26 Kin- derhclm Sasener Chaussee. 19.59 Progr.o- verz. WDR: 8.20 en 8.55 Schooltelevisie. 8.30- 10.00 Sesamstrasse (78). 11.00 en 11.45 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 V.d. weerber. 20.15 Ich vertraue dlr melne Frau an, oude Duitse speelfilm. 21.45 Kontraste. 22.30 Journaal, comm. en weerber. 22.50 Flimrep. 23.35 Journaal. bcr 17.35 Muzikaal amuseni.progr. el 18.05 Act. cn muz. 18.35 Scchs untcrl^ oncn. 19.10 Das jungste Gericht. 19.45 h naai, act. en weerber. 20.15 Amusem.pi:„ 21.45 Aktion Sorgenkind. Aansl.: Jourf11 22.00 Disc.progr. 23.00 Journaal, comnfa' weerber. Ja DUITSLAND III ji( 8.20-13.00 en 16.00-18 00 Schooltelevisiellc 18.00 Sesamstrasse (80). 18.30 Voor oth, cn opvoeders (1). 19.00 Ceographlsche SC zuge. 19.30 Unterricht in Belsplelen 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Muz. (5< jonge mensen. 21.00-21.45 Natuurwetettj, ultz. in srt i Meft DUITSLAND III WDR ll 8 20.11.45 Schooltelevisie. 17,00-17.30 Ifo 17.30 Blickpunkt Schule (3). 18.00 Sesamstrasse (78). 18.30 Ausbilf dor Ausbilder (16). 19.00 Zandmann. ld Voor Turkse werkn. 19.15 Act. 19.45 nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weei 20.15 Flimrep. 21.00 Scholem Alelchem, 21.45 Journaal. 22.05-22.35 Der grosse korto franse film uit 1952. U| BELGIE NEDERLANDS H 14.00-15-00 Schooltelevisie. ït 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Koning Artfi 18.30 Tienerklanken. 19.08 Israelitlsch-gor, ultz. 19.38 Zoeklicht. 19.43 Med. 19.45 JH naai. 20.10 Wachtwoord, quiz. 20.40 PD Daens, doe. serie (2). 21.20 Nieuwe file 22.00 De Liberale gedachte. 22.30 jl» naai. p ■■■JB-- .-...ue, L 18.00 Schooltelevisie. 18.05 Journaal, if, Klnderprogr. en de fabeltjoskr. 18.30 K Shop. 19.00 Corsaires et flibustiers (8). Het uitgaansleven. 19.45 Weerber. en naai. 20.15 Sport. 20.30 Jules Cesar. film. 22.25 Nieuwe films. 23.05 Journaal. 'I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6