Amsterdam in moeilijkheden iverpool toch nog in ;vaar tegen Borussia 4 Al drie profs uit de strijd in Parijs Prijs voor strijd om wereldtitels ruim miljoen gulden Gianni Rivera weer de beste Oostenrijk mist finale Belangstelling voor Sotil uit Barcelona 615e Staatsloterij Waterpolowinst op Joegoslavië Independiente en Colo Colo defensief TiARTET DONDERDAG 24 MEI 1973 SPORT TIl/Kll 'Jen moeten club bij gebrek aan gemeente- en KNVB-steun van ondergang redden ADVERTENTIE ortredactie AM De FC Amster- ien beroep doen op de let einde van de afgelo- jtitie aardig uitgedun- ortersschare, om via Jvan aandelen van 1000 club te redden. FC zit na het première de eredivisie tegen I te kijken van een half Vden. Van dat tekort kan alleen den door aan het potje koop van spelers te gaan »or een beroep te doen op upporters. Dé Stoop, voor- an de Lieverdjes' heeft voor nogelijkheid gekozen. Op manier dreigt slechts op 3- 'Ifs zeer korte termijn de een idergang van de tweede zat. van Amsterdam. meestal zelfs een zeer fors mek!een ongewoonheid in het an v voetbal. Met uitzondering mei topploegen in Amsterdam uur' m en de ene fabrieksploeg en hebben alle clubs er- pen. En het tekort van FC steekt daarbij niet eens zo en,f. Zeker niet omdat het te- staan uit een handelswijze KNVB en de gemeente op hoge prijs werd ge- erda juist daar wringt nu de beide organen heeft FC 04.01 2KE1 Twee mannen achter Amsterdams voetbal. Rechts Dé Stoop, de man achter het in nood verkerende FC Amsterdam, waarvan hij geen één manszaak wil maken en links Cor Coster, de man achter o.a. Johan Cruijff. Amsterdam buiten wat goede woorden nooit enige steun ontvangen. Vorig seizoen gingen DWS en Blauw Wit sa men, twee clubs die de laatste jaren bekender waren geworden door de sfeer bij de wedstrijden, dan door de sportieve prestaties. Bij die fusie re kende FC Amsterdam dat alle schul den overnam op een toegezegde ge meentelijke steun van 350.000 gulden. Als die subsidie los zou komen beloof de de KNVB niet te beroerd te zijn uit het saneringspotje (waarvoor is dat er per slot van rekening anders) 150.000 gulden ter beschikking te stel len. Daarmee zouden de tekorten van de stadionclub gedekt zijn. Maar de gemeente Amsterdam toch niet afkerig van diepgravende beslis singen, liet het tot nu toe afweten. In de gemeenteraad is een voorstel tot subsidie van FC Amsterdam nimmer ingediend. En bijgevolg liet de KNVB het ook afweten. Nu is dat eerste niet zo vreemd, want bekend is dat als FC Amsterdam een flinke subsidie krijgt, ook het steenrijke Ajax en het aan de zelfkant van het Nederlandse voetbal opererende De Volewijckers aan de bel zullen trekken. De gemeente heeft al eerder laten doorschemeren met die problematiek aardig in de maag te zitten. Reden waarschijnlijk ook, waarom voorstellen op dit gebied nog steeds achterwege zijn gebleven. FC Amsterdam zoekt nu zo'n oplos sing in het uitgeven van aandelen. Het aandelenkapitaal van de besloten vennootschap FC Amsterdam, zoals die vorige week al noterieel is omge zet, bedraagt één miljoen gulden, in aandelen van duizend gulden elk. Het vlijmscherpe mes van voorzitter Stoop, een van de weinige zakenmen sen die het betaald voetbal ook nog wel eens zakelijk wil benaderen, snijdt dan aan twee kanten. Het kapi taal komt los en van die aandeelhou ders die per tien aandelen een draag baar tv toestel mogen verloten en per aandeel recht hebben op reductie op een seizoenkaart, zullen er allicht heel wat het supporterslegioen van FC Amsterdam gaan versterken. Bij voor-inschrijving zijn al aandelen tot een gezamenlijke waarde van 200.000 gulden geplaatst. Deze gelden zullen niet voor de exploitatie gebruikt kun nen worden, maar wel voor uitbrei ding van het spelersbestand. FC Amsterdam-voorzitter Dé Stoop is tot deze laatste red-actie overgegaan omdat hij van de 'Lieverdjes' geen eenmanszaak wil maken. 'Ik wil', zo verklaarde hij, 'niet op de stoel van de gemeente en de KNVB gaan zitten door nog meer geld in FC Amsterdam te steken. 'Van de totale fusieschuld van 1,1 miljoen gulden is het afgelo pen'jaar al zo'n zes ton verdwenen. Met de toegezegde gemeentelijke sub sidie en de KNVB-uitkering had dat hoofdstuk afgesloten kunnen worden. Nu zit je plotseling met een gat van vijf ton'. Dat er al zes ton van de fu sieschuld van 1.1 miljoen gulden is verdwenen is te danken aan de in breng van het Olympisch Stadion en van Starlift BV. het bedrijf, waarvan Dé Stoop directeur is. SPELERSBESTAND FC Amsterdam heeft voor wat het spelersbestand betreft al enkele rigo- reuze maatregelen aangekondigd. Zo zijn tien spelers op de transferlijst ge plaatst. Uit de a-selectie zijn dat: Cou perus, Mensink, Muller, Van Slooten en Siemjan Dekker, uit 'Jong Amster dam' zijn dat Verbruggen, Nieuwen- huijs, Zwering, Langenberg en Sum ter. Zeven spelers hebben als amateur of als semi-prof al overschrijving naar FC Amsterdam gekregen. Het betreft Braspenning (DWV), Van der Lem (Zeeburgia), Swerissen (WA), Piene- man en Stefels (OVVO), Van Gulden (DWG en Penning (ZVV). da uitsers blijven na sterke eerste helft op 2-0 steken l!-6"!! speciale verslaggever De UEFA Cup blijft in Engeland. Liver- spurs. Maar zonder benauwde momenten is dat voor de Engelse kam- de^ öisteravond in Mönchengladbach de trofee van Europa's pioensploeg niet verlopen, oulkertoernooi overgenomen van landgenoot Tottenham Hot- ,lv^9e voorsprong van 3 0, die de de thuiswedstrijd hadden ontmoetten zij tegen Mön- iach al in de eerste helft een auwde momenten. Via Jupp namen de Westduitsers fe eerste periode een 2-0 Hoger liet Liverpool de rust echter niet meer op- toen opgewonden Borussia hterstand toch niet volledig verken. lönchengladbach leek veer- i eerder al in Liverpool in il uitzichtloze positie gema- I. Een marge van drie doel- immers normaal gesproken te overbruggen. De West- :hter voelden zich niet kans- liet ten onrechte, bleek later, en zich vast aan de kleinste m hun optimisme te bescher- voor was in de eerste plaats ïer van Ulrich Surau in het an de verdediging nodig. In moest trainer Hennes Weis- itseling hevig improviseren, i geen waardige vervanger de toen geblesseerde Aus- eisweiler koos voor vedette stzer. Hoewel hij in de Bun- dstrijden diverse keren op gespeeld had, viel Netzer tempojagers van Liverpool land. Gisteravond echter kon ar zijn oude stek op het mid- irugkeren. Vandaar moest de op de Britse muur geopend etzer moest de snelle spitsen Jensen en Rupp bruut lan- elf met Wimmer en de jonge eel mogelijk de diepte op- Vant Borussia wist dat de ig van het zuiver aanvallend Liverpool wel degelijk zwak- m vertoonde. Vandaar dat r ook uit die wetenschap oor zijn optimisme haalde, r: 'Natuurlijk, 30 was veel. voorbaat al helemaal onmo- toch ook niet'. tOLLEN aasde dan ook op een snel oei punt. En daarvoor wenste zelfs de defensie in de eerste erwaarlozen. Weisweiler pos- rier Berti Vogts naast Surau ntrum van de defensie. Sa sten zij een handvol dubbel- "tolken. Surau en Vogts wis- et alleen in de posities van lediger en voorstopper, maar k gezamenlijk belast met de van de boomlange, op Go ivaller Jan Groenendijk lij- (vèrpool-spits John Toshack. van de dodelijke kopballen lammende schot. Vooral hij mtroleerd om Liverpool niet leriger op de troon te laten len. lorussia zich defensief op het concentreerde en Bonhof en pmerkelijke vrijheden kregen aanvallende acties te wijden, anuit die basis de aanvals- r het doel van de voortref- ay Clemence. Snel kwam Bo- peningstreffer echter niet, al tlik al na tien minuten een Dgelijkheid een blunder in de van de Engelsen af te straf- ik kogelde echter, volkomen Clemence. naast het doel. treffer van Borussia kwam juist op tijd om de ploeg niet •op te laten vervallen en het •uwen te behouden. Een blun- Ian Callaghan werd voor Li- fataal. Zijn mislukte terug kwam in het bezit van Rupp chtervleugel, die onmiddellijk 'oortrok naar Heynckes. Uil iitie en vanaf luttele meters deze de bal in het doel van Jupp Heynckes (11) heeft Borussia Mönchengladbach op 10 gebracht. De Liverpool-speler Llovd (5) is kansloos. De Duitsers slaagden er uiteindelijk niet in om de UEFA Cup te veroveren. Liverpool. De massa in het uitver kochte Böckelberg-stadion veerde op. Alles leek toen weer mogelijk. De jacht ging verder, nog heviger, nog feller, met nog meer vertrouwen ook bleef Borussia het doel van de Britse opponent bestoken. De Westduitsers bicven stormachtig aanvallen, evenwel met zoveel overleg dat de talloze aan vallen nooit in blinde of monotone acties ontaardden. Het tweede doel punt, kort voor rust, was daar een schoolvoorbeeld van. Kulik had alleen door kunnen gaan, maar tikte de bal tussen Lawler en Smith door naar Heynckes, die ongedekt achter hem stond. Vanaf 25 meter knalde hij de bal magnifiek en effectvol in de uiter ste hoek achter de verbouwereerde Clemence. Onverdiend was die voorsprong van twee doelpunten halverwege het boei ende en spectaculaire duel bepaald niet. Borussia heerst volledig, combi neerde goed en vond in de grillige Netzer dit keer weer eens een meester lijke inspirator. Netzers formidabele traptechniek, inzicht en organisatie vermogen bepaalden het spel van de Westduisters. Borussia bleef kansen creëren en weigerde het tempo terug te draaien. Dat gebeurde pas later. Toen bleek de ploeg opgebrand en hadden ze geen kracht meer om de Britse veste alsnog te doorbreken. BALBEZIT Een moeilijker slot van een zo succes vol seizoen had de populaire manager van Liverpool. Bill Shankly, zich nau welijks kunnen voorstellen. De in de thuiswedstrijd veroverde luxe stelling stond lange tijd vrijwel verloren. Shankly commandeerde dan ook steeds nadrukkelijker het spelen op balbezit. Do kunst apart, die Liverpool tegen ieders verwachting goed bleek te be heersen. Hoewel Netzer en Wimmer alel gelegenheid kregen hun acties voor te bereiden, hield de defensie van Liverpool de zaken in die tweede helft goed onder controle. Shankly versterkte in de slotfase zijn middenveld. Steve Heighway, van dal moment nauwelijks aan de bal geweest en vooral belast met het afstoppen van opkomende verdedigers, werd vervan gen door Phill Boersma. De wisseling versterkte kennelijk het zelfvertrou wen van Liverpool, dat de rust als een verademing moet hebben ervaren. Want in de tweede periode doofde het vuur steeds verder. De krachten van Borussia bleken verspeeld, de com binaties werden slordiger en Liverpool kreeg steeds steviger een greep op het duel. Borussia raakte aangeslagen. Te meer, omdat de serie goede kansen door met name Kulik, Jensen en Heyn ckes niet werd benut. 'Het wonder,' zoals Weisweiler het noemde, bleef toch uit. En Borussia is met recht strij dend tenonder gegaan. In een duel dat als revanche voor de mislukte finale van het toernooi om de Europa Cup II van vorige week mag gelden. Dit keer met vlagen goed voetbal, veel span ning en een hardheid die zelden over de schreef ging. En dat was vooral te danken aan de voortreffelijke leiding van de Russische scheidsrechter Kaza- kow. De gele kaarten die hij aan Hughes en aen Netzer gaf, waren meer een gevolg van de fele charges dan van onbehoorlijke overtredingen. Borussia Mönchcngladbach-Llverpool 20 (20) 30. Heynckes 1—0, 39. Heynckes 20. Scheidsrechter Kazakov (Rusl). Toe schouwers 34.500. Borussia Mönchensltulbach: Klcff Danner. Surau, Vogts. Bonhof: Kulik, Netzen. Wim mer: Rupp. Heynckes, Jensen Liverpool-. Clemence: Lawler. Lindsay, Smith. Lloyd: Hughes. Keegan. Cormack- Toshack. Helghwav. Callaghan. GERRIT DEN AMBTMAN Stand: Oostenrijk Hongarije Zweden Malta MILAAN (AP) Gianni Rive- ra, paradepaardje van het Itali aanse voetbal, is uitverkozen tot Italiaanse voetballer van het jaar na een landelijke rond vraag onder spelers en coaches. Rivera, dë aanvoerder en het 'zenuwcentrum' van het vorige week tegen Leeds United zo in de fout gesprongen AC Milan, verenigde 199 stemmen op zijn naam en eindigde daardoor met ruime voorsprong op Torino- spits Paolini Pulici. De Braziliaanse veteraan Jose Altafini van Juventus werd vijf de met 68 stemmen. Rivera, Pulici en de spits van Bologna, Savoldi eindigden ge drieën aan de kop van de topsco rers-ranglijst Albino Buticchi, de voorzitter van de voetbalvereniging AC Milan, is drie maanden ge schorst wegens het beledigen van een scheidsrechter. Buticchi had een aanval gericht op de bekende Concetto lo Bello na het duel tussen Lazio en AC Milan dat in april door AC Mi lan met 12 verloren was. In de laatste minuten van die wed strijd had Lo Bello een gelijk maker van Milan afgekeurd. Door deze nederlaag raakte Mi lan de voorsprong in de compe titie kwijt en werd mede de ti tel aan Juventus Turijn ver speeld. Buticchi is als voorzitter ge schorst tot 23 augustus. De aan voerder van het eerste elftal, Gianni Rivera, en zijn coach Nereo Rocco waren eerder deze maand al gestraft wegens het leveren van kritiek op Lo Bello. Rivera werd geschorst voor twee wedstrijden, en Rocco voor twee maanden. GOTENBURG (Reuter, UPI) Het Oostenrijks elftal is er gisteravond niet geslaagd zich te plaatsen voor de eindronden van het wereldkampioen schap voetbaL De Oostenrijkers, met Feyenoorder Franz Hasil en Spartaan Willy Kreuz, zouden bij winst op Zwe den (met Nordquist en Kindvall) ze ker van die plaats zijn geweest Zover kwam het niet. Zweden won na een 10 achterstand met 32. In dit sensationeel verlopen duel, waarin politiemannen diverse keren toeschouwers van het veld moesten leiden, speelde de pas door FC Kai- serslautern aangetrokken Roland Sand berg een belangrijke rol. Hij scoorde in de 28ste minuut de openingstreffer en zorgde in de 76ste minuut ook voor de derde treffer. De voor het Zwitser se Lausanne spelende Ove Grahn nam het tweede Zweedse doelpunt voor zijn rekening nadat Kurt Jara in de 55ste minuut de gelijkmaker in buitenspel- positie had gescoord. Pas twee minuten voor het einde bepaalde Starek de eindstand op 32. De jonge, pas 21- jarige Zweedse aanvaller Ralf Ed- stroem kreeg van verdediger Sara geen kans. LIMA (EFE). Volgens het Peru aanse avondblad 'Extra' zal Hugo So til, voorspeler van Municipal en veel voudig international, voor 240.000 dol lar (ruim zeven ton) worden overge nomen door Barcelona. Volgens het blad zou het bestuur van de Peruaan se vereniging reeds zijn goedkeuring aan de transfer hebben gehecht. Artu- ro Belaunde, secretaris-penningmees ter van deze vereniging, zal zich bin nenkort naar Spanje begeven om daar de details te bespreken. Men gelooft echter in Lima dat Belaunde na zijn bezoek aan Barcelona door zal reizen naar Portugal, omdat ook de leiding van Benfica interesse zou hebben in Sotil. 23 mei 1973 Eerste klasse Prijzen van 10,zijn gevallen op nummers 50,zijn gevallen op nummers 50,zijn gevallen op nummers 100,zijn gevallen op nummers 100,zijn gevallen op nummers 200,zijn gevallen op nummers 400,zijn gevallen op nummers 1.000,zijn gevallen op nummers Een prijs van eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 1 15 63 202 440 723 796 2338 f 2.000,— is gevallen op het nummer: 074593 2.000,— is gevallen op het nummer: 012292 2.000,— is gevallen op het nummer: 015295 2.000,— is gevalen op het nummer: 010124 2.000,— is gevallen op het nummer: 062823 De prijs van 5.000,— is gevallen op het nummer: 047054 25.000,— is gevallen op het nummer: 005586 Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie L op het nummer: En een troostprijs van 1.000,op nummer: van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie Y op het nummer: En een troostprijs van 1.000,op nummer: van elk van de andere series. 012864 012864 049765 049765 Voor 1975 naar Mettet en Yvoir België) BRUSSEL (Belga) De prijs voor de wereldkampioenschappen wielrennen op de weg is in zes jaar verdubbeld. In 1969 gunde de Belgische wielerbond de kampioenschappen aan een organisatie comité in Zolder dat voor 7 miljoen franken (zo'n half miljoen gul den) had ingeschreven. Woensdagmiddag werd besloten de organi satie voor de kampioenschappen van 1975 te geven aan de in de buurt van Namen gelegen plaatsen Mettet en Yvoir. De twee comité's uit die plaatsen hadden afzonderlijk en gezamenlijk ingeschreven voor 14.601.681 franken, iets meer dan een miljoen gulden. Francorchamps had 12,5 miljoen fran ken geboden en Zolder bijna 9 mil joen. De organisatoren zijn van plan de weg- kampioenschappen van 1973 te houden in het laatste weekeinde van augustus, de profs rijden op de Omloop van Yvoir, waar in 1970 werd gestreden om het Belgische kampioenschap, de dames en de amateurs gaan naar het acht kilometer lange circuit van Mettet, ongeveer 25 kilometer ten zuidwesten van Namen, als de internationale fede ratie ten minste akkoord gaat met de parkoersen, die de organisatoren in gedachten hebben. ITALIë De 136 nog in de strijd zijnde renners in de 56ste Ronde va nltalië genoten gisteren in Aosta van een rustdag. Ed die Merckx, vanaf de proloog leider in het klassement, zei 'niet geheel tevre den te zijn over het verloop tot nog toe. Ik had verwacht met een grotere voorsprong aan de leiding te staan.' Merckx is benaderd om verder in dit seizoen een trip naar Australië te ma- kena Via Nederlander Charles Ruys is hem een aanbod gedaan namens pro motor John Scott Merckx wil na af loop van de Giro over de financiële voorwaarden praten. VREDESKOERS Evert Diepenveen is gisteren als vier de geëindigd in de dertiende etappe van de amateurwedstrijd PraagWar- schauw'Berlijn, een rit over 100 kilo meter van Gicrlitz naar Dresden. Zbig- niev Krzeszowie was de snelste sprin ter uit het vrijwel volledige peloton. De Pool, Ryszard Szurkowski, behield de eerste plaats in het algemeen klas sement Dertiende etappe: 1. Krzeszowie (Pol) 2.22.15, 2. Husclike (O-Dld) 2.22.25. 3. Bar- tonicek (Tsj) 2.22.35. 4. Diepenveen (Ned) 2.22.45. 5. Kaczmarek (Pol). 6. Dan- guillaume Fra), 7. Schiffner (O-Dld). 8. Nel- jocbin (Rus), 9. Lis (Pol). 10 Griegore (Roe). 20. Smits (Ned). 23. Lenferink (Ned), 47. Legierse (Ned). 77. Hoogedoorn (Ned), allen 2.22.45. Algemeen klassement: 1. Szurkowski (Pol) Eerste ronde open Franse tennistitel 38.11.48, 37. Smits 38.37.30, 48. Legierse 38.45 56. 65. Hoogedoorn 39.08.51, 69. Len ferink 39.21.31, 82. Diepenveen 40.31.39. Van onze waterpolomedewerker IJSSELSTEIN Twee doelpunten van Wim Hermsen in de laatste periode hebben het Nederlands waterpoloteam gisteravond een verrassende 5—4-over- winning op het sterke Jeogoslavië be zorgd. De periodestanden in dit eerste vriendschappelijke duel (vanavond wordt in Nijkerk gespeeld) waren 12, 21, 01 en 20. Scoreverloop: Stanicic 01, Buunk 11, Polis 12, Veer 22, Wim Hermsen 32, Bele- maric 33, Lozica 34. Wim Hermsen 44 en 54. BUENOS AIRES (Reuter) De Chi leense ploeg Colo Colo heeft zich een goede uitgangspositie verworven om de Zuidamerikaansc voetbalbeker tc veroveren. Colo Colo speelde de eer ste wedstrijd in Buenos Aires tegen Independiente, de kampioen van Ar gentinië. met 1-1 gelijk. De tweede fi nalewedstrijd wordt volgende week in Santiago gespeeld. Colo Colo is de eerste Chileense ploeg die het tot de eindstrijd van het toer nooi heeft gebracht. Colo Colo verras te de 50.000 toeschouwers in Buenos Aires door in de zeventigste minuut de leiding te nemen. Independientes verdediger Sa scoorde in eigen doel. De gelijkmaker, vijf minuten later, was eveneens een eigen doelpunt nu van Colo Colo's Silva. Zowel Indepen diente (via tegenstanders uit Argenti nië en Columbia in de eindstrijd ge komen) als Colo Colo (na ploegen uit Chilie, Esuador. Brazilië en Paraguay te hebben verslagen) speelde uiterst defensief voetbal. 6 3 2 1 8 14-7 5 2 3 0 7 9-4 4 2 115 10-4 5 0 0 5 0 18-0 PARIJS (AFP) Drie 'professionals' van de WCT-groep zijn uitgeschakeld in de eerste ronde van de open Fran se tenniskampioenschappen in Parijs. Gisteren, toen het programma ook herhaaldelijk door regen werd onder broken, verspeelden Jeff Borowiak, Allan Stone en Graham Stilwell hun kansen op een aantrekkelijk gedeelte uit de prijzenpot van ruim 400.000 gulden, waarvan een tiende gedeelte beschikbaar is voer de winnaar van het heren enkelspel. Allan Stone werd uitgeschakeld door Vasquz (Ar), Boowiak verloor van de jonge Fransman Haillet en Stilwell strandde op Pattison uit Rhodesië. André Gimeno. de winnaar van vorig jaar en dit keer als zevende geplaatst, had tamelijk veel moeite met de Itali aanse nummer vijf Ezio di Matteo. De Italiaan won de eerste reeks in het beslissende spel, maar moest de vol gende twee sets afstaan. Margaret Court had in de eerste ronde van het dames enkelspel geen moeite met de Amerikaanse Pam Teeguarden 6-2 6-2. HEREN ENKELSPEL: eerste ronde: Lara (Mex>—Joly (Fr) 7—6. 0—1; Haillet <Fr>— Borowiak (VS) 76. 76; Pattison (Rho) Stilwell (GBr) 62. 61; Sandberg (Zwei Suglarto (Ind) 6—1. 6—2: Ulrich (Den)—Sie- gel (VS) 62, 76; Metrevell (Rusl)Jo hansson (Zwei 75, 64: Elschenbroich (WDld)Szoke (Hong) 76, 62: Hrebec (Tsj)Sakai (Jap) 62, 63: Barazutti (11)—Montano (Mex) 61. 67. 60; Gime. no (Sp)— Dl Mateo (It) 6—7. 61. 6—3: Vas- quez (Arg)—Stone (Austr) 76. 46. 8—6; Domlnguez (Fr)—Dibbs (VS) 7—5. 7—5; Ka- mlwazunii (Jap)—Chavez (Mex) 6—3. 61; Jovanovic (Joeg)Kukl (Jap) 57. 75, 6 3: Phillips-Moore (Austr)—Kronk (Austr) 6 3. 6—4. DAMES ENKELSPEL: eerste ronde: Rossouw (ZAfi— Marzano (It) 6—7. 6—0, 7—5; Court (Austr)Teeguarden (VS) 62. 62: Fayter (GBr)—Wickstedt (Zwe) 4—6. 61. 6—2; Eb- binghaus (WDld)Guedy (Fr) 62. 63; Sandberg (Zwe)Sugiarto (Ind) 61. 6—2; Navratilova (Tsj)Kozelubnva (Tsj) 64. BOKSEN John Conteh, Europees kam pioen in het halfzwaargewlcht. heeft ook de Britse en de Gemenebest-titel op ztjn naam gebracht door ln een gevecht over 15 ronden titelhouder Chris Finnegan te verslaan TURNEN De Nederlandse herenploeg, die zaterdag In Innsbriick tegen Oosten rijk uitkomt, bestaat uit de PSVers Cor Smulders en Hans Gunneman en het Si. Mauritius-viertal Cees Pot, Gerrlt Butter, Alex Knip cn Sjef Bakker. Bakker debu teert ln de Nederlandse ploeg. VOETBAL Hoewel het seizoen nauwe lijks ls beëindigd heeft NAC dat de 20-Jarige amateur van derdeklasser Was. pik. Tom Smits, heeft gecontracteerd de data voor enkele oefenwedstrijden al bekend gemaakt: 29 juli: NAC - FC Brug ge i i 5 augustus NAC - Chelsea. VOLLEYBAL Het Nederlands heren team speelt op 27 cn 28 mei ln resp. Oost- uit: Hoeboer. Veldhuis. De Vink, Con- standse. Warns. Kali. Scholten, Thevlssen, Willcmsteln, Baas, Van Slledrecht en Smit. WATERPOLO Da waterpolo-selectla voor het op 26 en 27 mei in het Utrecht se bad Den Hommel af te werken vter- landentocrnool tussen West-Duitsland, Roemenië, Joegoslavië en Nederland be staat uil: E. Kroon. Van der Schilde. Landeweerd. Veer. Buunk. W. Hermsen. Stroboer. Keetelaar, Reedijk. Smits, J. Spijker en Hoepelman. WIELRENNEN Voor de halve finales van het achtervolgingskampioenschap voor nieuwelingen, waarvan de eindstrijd vrijdagavond ln Apeldoorn wordt gehou den, hebben zich geplaatst: Havik (Strlj- en). Meijer (Badhoevedorp). Vooy» (Scheveningen) en Tljdlnk (Borculo).

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11