Op gouden feest AVRO gaat het Amerikaans toe Een valk voor 'n koningin 'Een andere' Gil Bernard Als haar dof en kleurloos is: Lavona kleurversteviger. Lavona, door Catherine Gaskin Geen klassiek op Hilversum II TROUW/KWARTET WOENSDAG 23 MEI 1973 BINNENLAND/RADIO-TV n Klasse Morgen avond zendt de EO het eerste van twee programma's uit met de Franse chansonnier Gil Bernard. Bernard, die enkele Jaren geleden nog triomfen vierde naast groten als Aznavour, Brei en Becaud, heeft zich teruggetrokken uit de showbusiness om een christelijk repertoire te brengen. Van 20.20 tot 20.40 uur via Nederland 1 zingt hij donderdag onder meer 'Le seigneur est mon berger' ofwel 'De Heer is mijn herder' in het Frans. Nieuwe uitgave van de NCRV Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM 'Bij de Tijd' heet een nieuwe uitgave van de NCRV. Daarin wordt aandacht besteed aan educatieve radio- en tv-prograrama's. Regelmatig zijn bij de NCRV verzoe ken binnengekomen eens te bundelen en te publiceren wat er aan educatie ve programma's wordt gedaan. Uit het eerste nummer van 'Bij de Tijd' blijkt, dat dit op het ogenblik o.a. zijn: Fil ter, het maatschappij-kritische radio programma voor jongeren, 'Radio-VU- Magazine' en 'Beter Samen'. De nieuwe uitgave het eerse exem plaar telt vier pagina's dank zijn naam aan de radio-series 'Bij de Tijd', waarin ingegaan wordt op achtergron den en ontwikkelingen in de samenle ving. Het blad verschijnt vier maal per jaar. De abonnementsprijs be draagt 3,75. Naast het blad 'Over en Weer" over schoolradio- en tv-zaken en 'Rondom het Woord' waarin teksten van de theologische etherleergang van de NCRV worden afgedrukt is 'Bij de Tijd' het derde in deze reeks. HILVERSUM De AVRO, die deze zomer een 'gouden omroep' wordt omdat er vijftig jaren opzitten, viert dit feit met een hele feestdag van 's morgens zeven uur tot 's avonds twaalf uur in een marathon-tv-programma op 15 september. Daarin zullen praktisch alle elementen van het vaderlandse televisiegebeuren opgenomen zijn. 'In flitsende afwisseling' zullen shows, films, kinderprogram ma's, sportuitzendingen, nieuws, vrouwenprogramma's, concerten en documentaires worden uitgezonden. MARY PERKINS De NCRV heeft de hand weten te leg gen op een achtdelig misdaadverhaal dat in vrijwel alle opzichten afwijkt van de vele routinemaaksels die op de buis verschijnen. Al is het idee om niet de politie en privé-detectieves centraal te stellen geen uitvinding van London Weekend Television, de uit werking van het thema is wel zeer apart. In de hier Voortvluchtig ge noemde serie wordt namelijk met gro te zorg de psychische gesteldheid van criminele figuren en van de mensen in hun omgeving gepeild. Tony Wharmby moet een zeer be kwaam regisseur zijn, die zich niet alleen intens in het gegeven heeft verdiept, maar ook zijn intenties voor treffelijk weet te realiseren in zijn spelersmateriaal. De scènes bij voor beeld tussen Hilary Dwyer als ex-vrien din Franca en David Baker als de harde en toch zo kwetsbare George wa ren van bijzondere klasse. De dialoog tussen die twee mocht dan soms wat te literair aandoen, ze wisten er een spanning in te leggen, waardoor de kijker zich voor deze mensen ging interesseren. Niet vanwege de bravour, het avontuur of hun triestheid, maar een zich afvragen waarom ze zo ge worden zijn. Kon ik in dat Engelse televisiespel geen inzakkingen ontdekken en geen 'hinderlijke onwaarschijnlijkheden, ze waren wel weer zichtbaar in VARA'S Waaldrecht. Het wordt verdrietig er over te schrijven, want niets is me lie ver dan me lovend te kunnen uitlaten over een Nederlands spel omdat het me enthousiast heeft gemaakt, geboeid of aan het denken heeft gezet. Maar helaas, in de VARA-serie is altijd wel iets mis dat simpelweg had kunnen worden voorkomen omdat het, ook met de talenten die we bezitten, beter had kunnen worden uitgevoerd. Een paar voorbeelden. iiipa Corel Fabritius kwam in 1653 bij de Delftse kruit ontploffing om het leven. Het is niet erg aannnemelijk dat veer tig jaar later in een stadje aan de ri vier door de regenten van het gast huis ruzie is gemaakt omdat ze het door Fabritius geschilderde portret zo afschuwelijk vonden. Maar tot daar aan toe. Lachwekkend werd het pas, toen dat portret van achter een schrootjeswand tevoorschijn kwam en een primitieve imitatie bleek te zijn van het beroemde, door Rembrandt geschilderde portret van Jan Six. Dat slopers over hun overall een Mar- kense jas van een doodsbidder aan trekken en dan getooid met een hoge hoed dwars door een modern zieken huis met een antieke doodskist lopen te sjouwen en in een bestelbusje ver dwijnen, is natuurlijk helemaal om er in te blijven van de slappe lach. Zo iets kan je toch niet maken. En dan zeg ik verder niets over de aan de drank verslaafde Edda Barends die maar niet echt dronken werd of over de politieman die zich brigadier noem de, hoewel hij de strepen van een hoofdagent op zijn mouw droeg. Simon Carmiggelt was deze avond dub bel op de buis en wel tegelijkertijd bij de NCRV in Mensen, Mensen, Men sen, en bij zijn eigen VARA. Hier en Nu had als uitzonderlijk geval een door Britten gemaakt interview met de Zuidafrikaanse premier Vorster. Hij bleek niet erg gevoelig te zijn voor de waarschuwingen dat het met de apartheidspolitiek uit de hand begint te lopen. Voetbalwedstrijden voor televisie Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In de rubriek 'Stu dio Sport' zendt de NOS-televisie van avond een samenvatting uit van de voetbalwedstrijd Borussia Mönchen Gladbach tegen Liverpool. De samen vatting wordt uitgezonden van 22.45 tot 23.10 uur via Nederland I. De wedstrijd die volgende week woensdag wordt gespeeld tussen Ajax en Juventus in het Europa Cup-toer nooi in het 'stadion van de zon' in Belgrado wordt rechtstreeks uitgezon den van 20.25 tot 22.25 uur via Neder land I. De AVRO heeft tot deze marathon be sloten in plaats van over een heel sei zoen programma's te verdelen omdat dan de feestelijke programma's zou den wegzinken in de dagelijkse routi ne. Een andere reden is, dat men nu eens wil laten zien hoe een volle dag tv eruit ziet, zoals in Amerika te bele ven is. Op zaterdag 15 september kunnen de ouders gewoon uitslapen, want van ze ven tot half negen zijn er kinderpro gramma's. Na vijf minuten trimmen volgt de eerste aflevering van Televi- zier-magazine voor feiten van die dag. Daarna is een half uur speciaal voor de vrouw uitgetrokken. De ochtend wordt verder gevuld met shows, aan geboden door de Nederlandse gram mofoonplatenindustrie waarin beken de artiesten zullen optreden. Na een concert, te verzorgen door het koor, dat het Nederlands koorfestival heeft gewonnen volgt een populaire show vanuit de Rhoda-hal te Kerkrade. De eerste middaguren bestaan uit sport. Op het lijstje staan rechtstreek se uitzendingen van een groot inter nationaal wielerevenement in Tilburg, 'Criterium der Azen' en de finale van de rally-cross om de AVRO-trofee. Eveneens een directe uitzending komt vanuit het Jaarbeurscongrescentrum in Utrecht waar het Radio Filharmo nisch Orkest een concert geeft onder leiding van Edo de Waart. Willeke Alberti speelt de hoofdrol in een serie sprookjesprogramma's, waar van dan de eerste aflevering wordt uitgezonden. 'Toppop', dat daarop volgt komt vanuit een AVRO-popfesti- val in de Ahoyhal in Rotterdam. Uit Groningen komt in de vooravond een extra aflevering van 'Stuif-es-in'. Met een jubileumshow rond Seth Gaaikema begint het avondprogram ma. Welke 'hoofdfilm' daarna komt is nog niet bekend. Gedacht wordt aan een van 'groot kaliber' zoals West-side story of de Kanonnen van Navarone. Het verzoek van de AVRO om na twaalf uur nog even door te mogen blijven feesten op de buis is tot op heden niet Ingewilligd door het mi nisterie van CRM. Tussen de verschillende programma onderdelen zal de AVRO 'open huis houden. Willem Duys en de AVRO- omroepsters zullen interviews maken. (ADVERTENTIE) Lavona haarkleurverstevigers worden in maar liefst 23 light-proof tinten gemaakt. Ze herstellen de kleur en verstevigen uw haar. Flakon voor 2 a 3 behandelingen f 2,30 een belofte voor mooier haar \MELLH Radio-uitzending Nederlands-Brits concert vanavond HILVERSUM Vanavond zendt de NOS-radio van vijf over acht tot tien uur via Hilversum 2 (FM) een uitwis selingsconcert uit met de BBC. Na tien uur wordt de internationale jazz- quiz in Rome uitgezonden. Voor Nederland musiceert in het uit wisselingsconcert het Radio Filharmo nisch Orkest onder leiding van Jean Fournet en Hans Kox met medewer king van Cor de Groot piano. Voor Engeland speelt het BBC concert-or chestra onder leiding van John Poole, de BBC-singers en de solisten Felicity Palmer, Alfreda Hodgson, Jan Par tridge en Brian Rayner Cook. Nederlandse werken, die uitgevoerd worden zijn: Mouvements Retrogades van Ton de Leeuw, het pianoconcert van Willem Pijper, Phobos van Hans Kox. Het Engelse aandeel bestaat uit Canta te Misericordium van Benjamin Brit ten, chaconne in g mineur van Henry Purcell en cantate academica van Benjamin Britten. De kandidaat die de NOS vertegen woordigt in de jazz quiz is mr. Rob Goudzwaard uit Delft. Aanslutend op de quiz volgt een jazzconcert van de Big Band van de Italiaanse omroep. Veronica wil op officiële zender DEN HAAG Radio Veronica wil een officiële vierde zender op de mid dengolf waarop zij programma's kan verzorgen. Zowel juridisch als tech nisch is dit volgens de piratenzender zonder meer te verwezenlijken. Mr. W. J. M. Bordewijk heeft hiero ver namens de directie van Veronica een memorandum aan de tweede ka mercommissie gestuurd die zich bezig houdt met de zg. 'piratenwetjes'. In het memorandum wordt onder meer verwezen naar een nieuwe inter nationale conferentie over de verdeling van de golflengten, die vermoedelijk in 1975 zal worden gehouden. Staatsse cretaris Kruisinga van verkeer en wa terstaat zei destijds dat Nederland daarbij zal streven naar een vierde golflengté in de middenband. De kans van slagen zal, aldus mr. Bordewijk, ongetwijfeld groter zijn wanneer Nederland dan al een derge lijke golflengte officieel in gebruik heeft. Verder laat de huidige omroepwet toe dat radio Veronica een officiële zen der. zoals radio Luxemburg wordt, zonder dat zij de status van een om roepvereniging verwerft. Artikel 19 van de omroepwet biedt de minister demogelijkheid ook aan andere orga nisaties zendtijd toe te wijzen, mits de uitzendingen gericht zijn op de be vrediging van bepaalde onder het volk levende verlangens, waaraan nog niet voldoende aandacht wordt be steed door andere zendgemachtigden. Veronica meent dat de demonstratie van 18 april in Don Haag een voldoen de bewijs voor het bestaan van een behoefte aan een dergelijke zender is. Ook in technisch opzicht zou alles zonder veel moeite te realiseren zijn. In het memorandum worden hiertoe reeds een aantal suggesties gedaan. Toen hij klaar was met zijn verhaal, zei hij: 'Ziezo, Eelco. Nu weet je er alles van. En kun je nou ook begrijpen, hoe een grote ver rassing het voor me was, toen ik mijn oude vijanden Platvink-Jantje en Franse Sjarl hier weer ontmoette? Vind jij ook niet, dat het er werkelijk op lijkt, dat deze twee ex-boeven het pad der misdaad hebben verlaten, al hebben ze dan misschien een brood winning gezocht, die ook een tikkeltje te denken gdeft?' Toen verhief de fiere Eelco met de niet minder fiere snor zich van zijn zetel. Hij keek de smid zorgelijk aan en sprak nadrukke lijk: 'As je mien vraagt, wat ik van die zaak'n denk, dan za'k je eerlijk en oprecht antwoord'n. In mien kwaliteit van ervaar'n politiebeambte heb ik natuurlijk allang begreep'n waar de zwakke plekk'n in je verhaal zitt'n. Het spiet mien alleen, Verhool'n. dat je dat zeivers niet begreep'n hebt! Ik had je veur intelligenterder ge- houw'n!' 'Hoezozwakke plek ken?' vroeg de smid verbijsterd. 'Ik zal het je uutlegg'n', vervolgde Eelco. 'Je hebt je laat'n beduuvel'n, jong. Franse Jan en die andere ra- bouw hebbe'n jou dan misschien zèl- vers niet op de kop geslaag'n, maar we kun'n ze d'r wèl verantwoordelijk voor stellen. Zij hebb'n immers op dracht gegeev'n jou teeg'n de grond te mepp'n' 'Wat!!??' riep de smid ontdaan uit 'Hoe kom je daarbij?' 'Ze hebb'n zichzelf verraad'n', legde Eelco uit. 'Denk nog maar 'es an die grote fruutmand. Toen ze jou die kwaam'n breng'n, toen zeid'n ze toch iets over een opkwababber m gummilat? Dan vraag ik j€fé hool'n, hoe kond'n die twee weet'n dat er een gummistok pus delicti, als middel tot h voer'n van een gruwelijke mif1 ling was gebruukt? Wie had mott'n vertell'n? Jij wist dat t< mers zèlvers niet, as slachtoffei van de onderhavige klap voorn Het was de brave J. J. F. V alsof hij het in Keulen hoorde ren. Eelco had gelijk. Jantje e.t hadden het over een klap ra gummistok gehad. Hoe konden weten? De hele nacht lag Verholen over dat vraagstuk ter ren. En zelfs de volgende dag de hij nog, toen hij bezig was ste hand aan de kluisdeur van de graaf te leggen o| Radio vandaag Macaronisalade 250 gr. macaroni 2 paprika's stukje knolselderij blikje doperwten selderiezout knoflook, uitje mayonaise 2 eieren zout, peper sherry, paprikapoeder De macaroni gaarkoken volgens het recept op het pak. Doe er extra twee theelepels selderiezout, een teentje knoflook en het uitje bij. De macaro ni afgieten en het uitje en de knof look verwijderen. De macaroni met koud water afspoelen. Maak een meng sel van de fijngesneden paprika, knol selderij, hard gekookte eieren het blikje doperwten, zout, peper, een eet lepel sherry en wat mayonaise. Meng dit alles door de koud geworden ma caroni. Laat de salade ongeveer een half uur in de koelkast staan. Vlak voor het opdienen met paprikapoeder bestrooien. Menutip: Macaronisalade, stokbrood, kroketten, fruit 110 'De portierswoning is goed genoeg voor ons, tot we het huis verkocht hebben of verhuurd. Met dat geld kunnen we een huisje bouwen op het land dat ik wil ontginnen, uit het ge zicht van Ballochtorra. Jamie zal in de rivier vissen en we zullen een paar jachtgeweren houden. Het is me altijd al opgevallen dat kleine huizen war mer zijn dan grote. En Jamie zal niet school gaan in Engeland, en dat is een van de dingen waar hij het meest gelukkig om is. Hij zal een pony krij gen niet die volbloed die hij nu heeft. Wat hij écht zou willen, natuurlijk, is dat ik Ailis voor hem koop'. 'Ik zal Ailis nooit verkopen'. 'Dat weet ik ook wel. Maar laat hem maar dromen'. 'Maar hij zal een graaf zijn!' Gavin lachte opnieuw. 'Ja, een graaf. Dat moet ik hem binnenkort proberen uit te leggen. Ik denk dat zijn groot vader hem de indruk heeft gegeven dat er niets mooiers bestaat dan een adellijke titel. Maar kinderen verge ten gauw. Hij kan in de rivier vissen en op z'n pony over zijn eigen heide velden rijden, en dan zal die titel er niet veel meer toe doen. Het spijt me dat zijn grootvader het een enorme tuimeling omlaag zal vinden voor zijn kleinkind. Maar James Ferguson zal het nooit anders kunnen zien. Zelfs al kost het mij m'n leven: ik zal ervoor zorgen dat Jamie nooit zo'n soort man wordt'. Toen nam hij zijn hoed en vertrok. Ik bleef achter met Samuel Lachlan, en het huis leek plotseling weer leeg en stil. Ik vocht, gedurende een panisch moment, tegen de neerslachtigheid die zich van me meester probeerde te maken. 'Het is buitengewoon', mompelde Lachlan, 'ik geloof dat hij het nog meent ook'. 'Wat meent?' 'Dat hij niet om geld geeft'. 'Hij heeft gelijk. Net als Callum die Cluain niet wilde'. Hij schudde zijn hoofd en verwarm de zijn botten voor het vuur en aan Cluains whisky, waarvan spoedig het laatste gedronken zou zijn. En er zou geen nieuwe zijn voordat Cluains vol gende oogst tot rijping kwam. En ik had er geen flauw idee van wan neer dat zou zijn. Zelfs toen de hele ruïne van de pak huizen was uitgekamd vond men geen spoor van het lichaam van Morag MacPherson. 'Maar ik zag haar!' hield Neil Smith vol, ook tegenover de ho ge belastingambtenaren en de politie, 'ik zag haar duidelijk achterin waar het vuur begon. Het was opzettelijk aangestoken, doelbewust. Mevrouw Howard hier zal u hetzelfde vertellen. Ze stond naast me'. Ik moest zeggen dat ik er onmogelijk op kon zweren; ik had iets gezien dat op de gestalte van een vrouw leek, maar de gloed was zó intens dat ik mijn ogen er bijna aan brandde. 'Als ze daar geweest was, hadden we over blijfselen gevonden', zei de belasting ambtenaar. 'Niemand kon daaruit ontsnappen. En als het opzet was. 'Het was opzet!' riep Neil Smith ver ontwaardigd en beschaamd. 'Denkt u dat ik mijn pakhuizen openlaat voor iedereen die er maar binnen wil wan delen? Heb ik daarvoor mijn reputa tie in de dienst opgebouwd? Ik zeg u dat dat meisje eerst de stallen in brand stak om de aandacht af te lei den, en dat ze daarna haar kans schoon zag om het vuur aan te steken dat Cluain werkelijk vernietigde'. Later zei de belastingambtenaar, dat het voor Neil Smith geen mooie zaak was. 'Het zal slecht met hem aflopen, juffrouw Howard. Hij kan niet ver wachten in dienst te kunnen blijven. En dat vlak voor zijn pensioen. 'Hij blijft op Cluain, hoe dan ook', zei ik. 'Niemand kan zich Cluain zonder hem voorstellen'. 'Gaat u dan herbouwen?' vroeg hij met openhartige nieuwsgierigheid. 'Gaat u weer in produktie?' 'Waarom niet?' antwoordde ik, 'er is een stokerij, nietwaar? De mannen hier hebben hun vakken nis niet verloren omdat er een brand is geweest. We vinden wel nieuwe pakhuizen'. 'Maar die zullen aan de eisen moeten voldoen, juffrouw Howard. Regels zijn regels. Het moet veilig zijn en pre cies, en er moet akkommodatie zijn voor de belastingman. Het is niet meer zoals vroeger, weet u. toen ze volstonden met een hek en een ge weer'. 'Het zal precies volgens de regels ge beuren', zei ik stroef. 'Cluain heeft nog nooit moeilijkheden met de belas ting gehad, is het wel?' Hij staarde me aan en ik zag hem zichzelf afvra gen hoe ik dat allemaal zou klaarspe len, net zoals ik me dat zelf afvroeg. Maar hij zei er niets meer over. Het waren mijn zaken. Zonder twijfel zou de hele belastingdienst weten dat An gus Macdonalds kleindochter even hard en onverzettelijk was als de ou de man, en dat hij niet dood zou zijn zolang zij leefde. Ik liep langs de ruïnes van de pakhui zen. en die stelden me op een of an dere manier gerust. De wereld van Cluain was er nog steeds, zij het be schadigd, maar in wezen onveranderd. De kerngezonde veestapel graasde op de rivieroevers, de gerst was veilig opgeborgen. De erfenis van Angus Macdonald was allerminst twijfelach tig. (Wordt vervolgd HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag - rauz. bij het ontbijt. <7.25 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen van de dag. 8.23 (S) Dag woensdag (verv.) (8.35 Van alle markten thuis.) 9.00 (S) Radioweek blad (9.15 Koning Klant: 9.35 Waterst.; 10.45 V.d. kleuters; 11.00 Nws.) 12.00 Ter Apel - Centraal: gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Din gen van de dag. 13.25 (S) Licht ensemble en zangsol. 13.45 (S) Lichte gramm.muz. 14.00 (S) Speelruimte: hedendaags progr. vol goe. de jeugdherinneringen. (16 00 Nws.) 17.00 (S) Tenor en piano: mod. liederen. 17.25 (S) Omroepork. en sol.: mod.muz. 17.30 (S) Om- roepork.: mod. muz. 17.55 Med. 18 00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 Ultz. van de R.K.P.N. VARA :18.30 (S) Dansork. met sol. EO: 19.00 Klankbord: act., inf. en comm. 19.15 (S) Licht ensemble. 19.35 (S) Wij hebben een woord v.d. wereld: geestelijke liederen. 20.00 Bijbelstudie. 20.15 HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7 02 (S) Ontbijt-Soos: ge- var. progr. (7.30 Nws: 7.41 Aktua. 8.30 Nws: 8 36 Gymn. v.d. vrouw.) 10.00 (S) Kabouter- tijd. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf lot twee: gevar. progr. (12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws; 12.41 Echo; 13.00 Raden maar.) NOS: 14.10 Onder de groene linde: oude ied- der: de stem van de sprekende minderheid. 16.30 (S) Eurolight: Omroepork. van de Westdeutscher Rundfunk. 16.50 Bopthema's en Swingsesslons: progr. over Jazz uit de Ja ren 1935-1955. 17.20 Overheldsvoorl.: Mens en samenleving, uitz. van het min. van C R M. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en Nu. NOS: 18.00 Spiegel van Duitsland. 18.30 Nws. 18 41 Voor blinden en slechtzienden. 18.50 (S) Lichte gramm.muz. 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 RVU: Anders dan een be jaardenoord. Maurice Akkermans geeft inf. over een leefgemeenschap waarin ook plaats is voor bejaarden. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 Uitwlsselingsconc. met de BBC: 1. Radlophilh. Ork. en sol: mod.muz.: 2. BBC Cone. Orchestra. BBC Singers en sol.: mod.muz. In de pauze: progr, gewijd aan het muz.leven te Londen. 22.00 EBÜ. Jazzquiz 1973. 23.55 Nws. 8.02 Radiojournaal.) 9.00 Nws. 9.03 I n-uur-show. 10.00 Nws. 10.03 (S) Arb mlncn. <11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.0 Journaal. 12.06 (Si Zet 'm op. (13.0 14.00 Nws. 14.03 (S) De hitvisser: 15 00 Nws. 15.03 Cees van ZIJlveld Nws.) 17.00 Nws. 17.03 Radlojournal Postbus 700: verzoekpl.progr. NOSZ18.00 Nws. 18.02 Joost de Show. 19.00 Nws. 19.02 Lichte platen 21.00, 22.00 en 23.00 Nws: 23.55 Mei Nws. 00.02 Metro's Midnight Musi Nws. BELGIE 324 m (Nederlands) 12 00 Nws. med. en SOS-ber. 12 muz progr. (12.50 Buitenl. persovei Nws. act., weerber. en toncelagendi Beursber. 14 00 Nws. 14.03 Lich' Jeugduitz. 14.50 Lichte muz. 15.30 Schoolkoren. 16.00 Nws 16.10 Lichte ork.muz. 16.15 Kind 17.00 Nws en med. 17.10 Lichte 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten, kenmoraal- en filosofie. 18.45 Spoi Taalwenken. 18.57 Lichte muz. 19.00 act 19 30 Lichte muz. (19.40 Keurig 19.45 Mlsslerubr. 20.00 Country, foil 21.00 Splinternws. 22.00 Nws. 22. progr. 23.00 Nws. 23.10 Blues. 23.40 TV vandaag NEDERLAND I - NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie VARA 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Uitz. Stichting Socutera NOS 20.00 Journaal PP 20.20 Uitz. van D'66 NOS 20.30 Trekking Staats loterij 20.35 De kus v.h. gevaar 22.20 Europese Rubriek E - 73: Europese ontwikkelingen en Nederlandse belangen 22.45 Studio Sport 23.10 Den Haag vandaag 23.20 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Dagje Ouder NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Soul: TV-serie van en door Negers: Kinderspel IKOR KRO RKK 21.45 Kenmerk NOS 22.30 Journaal TELEAC 22.35 Hoe word ik de computer de baas - les 36 DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.05 Journaal van vond. 10.30 Dagboek. 10.45 Culture 11 30 SOS - Charterboot. tv-serle. 12 mag. 12.50 Persoverz. 13.00 er naai. 15 05 Scholierenvoetbal - Inter! strijd. 16.15 Journaal. 16.20 Muz. dracht. 17.05 Klnderprogr.17.30 Kin 17.55 Journaal. Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Mi De eeuw van de chirurgen, tv-serli Progr. overz. WDR: 8.20 en 8.55 9.30-10.00 Sesamstrasse. 11.00 e Schooltv. 18.00 Reg. nws. 18.10 V.d. L 18.15 Dr. med. Marcus Welby, tv-seri Act 19.20 Dr.med. Marcus Welby. tt 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Doe 21.00 Spelprogr. 21.45 Filmrep. naai, comm. en weerber. DEN HAAG Minister Van Doom (erm) heeft het verzoek afgewezen om te overwegen via Hilversum III een dagvullend programma van klas sieke en andere serieuze muziek te la ten uitzenden en, als de golflengte 538 meter beschikbaar komt na het verdwijnen van Veronica (als het par lement Jaartoe besluit) deze te be stemmen voor uitsluitend lichte mu ziek. Het verzoek was afkomstig van de li berale Tweede-Kamerleden Ge en Van Dijk naar aanleiding i oprichting van een stichting vo verzorgen van een klassiek ral gramma. In zijn antwoord deelt windsman voorts mee, dat h vraagde ingrijpen van de minis verder gaat dan de omroepwet staat. Uit het antwoord blijkt verde thans wekelijks ruim 72 uur 'sei muziek via de radio wordt uit den.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6