KRO's Brandpunt viert jubileum Een valk voor 'n koningin Nieuwe misdaadserie Tehuis wordt gesloten: 40 bejaarden naar elders door Catherine Gaskin Fractieleider PPR getuige in zaak dienstweigeraar Unie BLHP buitenspel gezet ra I TROUW/KWARTET DINSDAG 22 MEI 1973 BINNENLAND/RADIO-TV door Riet Diemer LOENEN a. d. VECHT Wie is Ad Langebent? Deze vraag op een doordeweekse dag aan winkelende dames op de Albert Cuyp-markt, hartje Amsterdam gesteld, levert de volgende antwoorden op: 'Lan gebent? Langebent? Langeveld; nieuwslezer van Brandpunt; Dat ge zellige mannetje? Ja, natuurlijk, dat gezellige kereltje ADVERTENTIE MARY PERKINS dokorale beste voeding voor uw bond Uitgelezen Volgende vraag: wie werken bij Brandpunt? Antwoorden: 'Verschillen de gezien, 't zijn er zoveel. Van Mee- keren, Van den Berg. Werken jullie dan?' Weer volgende vraag: van welke omroep is Brandpunt? Antwoorden: 'Is niet KRO? Niet NOS? NCRV? Niet van de paus? Dat weet ik niet, maar ik wil wel zeggen dat ik over een paar weken vijftig jaar lid ben van de AVRO'. Nog een vraag: waarom wer ken er geen vrouwen bij Brandpunt? Antwoord: 'De paus heeft toch ook geen vrouwelijke priesters?' Tot zover een stukje van het cadeau- tje dat de redactie van VARA's Achter het Nieuws onlangs aanbood aan de redactie van KRO's Brandpunt omdat deze actualiteitenrubriek twaalf en een half jaar bestaat Op de muur van Studio Idee in Loenen aan de Vecht, waar dit koperen feest informeel werd gevierd vertoonde Achter het Nieuws een filmpje met bovenstaande ■j inhoud. Studio Idee is een artistieke rig verbouwde boerderij, waar ver schillende tv-programma's worden uit gezonden. Zoals 'Een klein uur IT van Koos Postema. PRESENTJE Of en wanneer de kijkers kunnen meegenieten van het presentje van Achter het Nieuws dat vijftien jaar bestaat en de oudste actualitei tenrubriek is is nu nog niet be kend. De VARA-tv. zendt zelf niet uit en bij Brandpunt zit men op het ogenblik goed vol met de eigen pro gramma's. Een serieues commentaar vraagt zo'n grappig filmpje in Coronation-street- stijl niet. Het moet gezegd, dat de KRO-jongens en -meisjes zelf het hardst lachten. Toch is het een klein lesje in de betrekkelijkheid der din gen, want het is de bedoeling van Brandpunt geweest, zoals Aad van den Heuvel, regisseur tijdens Brand- punts prille begin en thans redacteur opmerkt, niet alleen in het eigen kringetje te blijven. Men wil steeds naast de underdog staan. ARTIKELEN Dat bij de Brandpunt-redactie de zin voor de betrekkelijkheid ook bestaat bleek uit de kritieken, die Aad van den Heuvel voorlas en die uit de schrijfmachines rolden van de recen senten uit 1960 toen Brandpunt voor het eerst in de lucht was. 'Niet zo'n goede ontvangst', concludeerde Van den Heuvel na lezing. Wij dachten het valt wel mee. Alleen valt op dat kranten en bladen van rooms-katholie- ke huize zich 1 ovender uitlieten over het experiment van de KRO dan de andere organen. Die partijdigheid is de laatste jaren steeds meer weggeval len. Hier volgen enkele recensies. Het Algemeen Handelsblad schrijft: wat een eindeloze hoeveelheid verve ling kan de televisie op een avond bij elkaar brengen. Het toppunt was Brandpunt. De Gelderlander (r.k.) schrijft: 'De grootste belangstelling van de kijkers moet uitgegaan zijn naar Brandpunt. Dit debuut was prettig en begrijpe lijk'. Over het indringende gesprek van bisschop Bekkers laat men zich lovend uit. 'Brandpunt is reeds een feit'. De Haagse Courant daarentegen meent, dat de kijkers drie kwartier werden geconfronteerd met zo iets saais, dat het herinnerde aan de expe rimenteertijd van de televisie. Een andere krant laakt de schoolsheid van de buitenlandcommentaren, iets, waarover de tijdens het feestje in Loenen aanwezige Henk Neuman, toen buitenlandcommentator, goed kon meelachen. Weer een andere krant noemt Dick de Vree een half-zachte commentator. De Tijd (r.k.) stelt het tegendeel vast Dick de Vree presenteert kleurig en fleurig'. 'De nieuwe actualiteitenru briek van de KRO, Brandpunt heeft een gelukkige start'. De Volkskrant meldt, dat de actualiteitenrubriek al direct een volwassen vorm heeft, men kan zich meten met andere nieuwsru brieken. Vrij Nederland veegt veel van de tafel met de kritiek: 'Bisschop Bekkers was dit alles wat u te zeggen had. Durfde u niet meer?' De uitzen ding zou van een Libelle-achtige zoe* telijkheid getuigen. 'Voortvluchtig' heet de achtdelige misdaadserie waarmee de NCRV vanavond een begin maakt van 21.15 tot 22.05 uur via Nederland 2. Negen gepakte bankrovers Czie foto) weten te ontsnappen. Dan be gint de jacht op de verborgen buit. (ADVERTENTIE) doko de beste voeding voor uw hond Nu de vakbeweging op zoveel verwor venheden kan bogen en haar directe representanten zelfs regeringsverant woordelijkheid dragen is het goed, wat vaker om te zien naar hoe het alle maal begon. Aan deze bezinning leve ren BRT en KRO een waardevolle bij drage in een co-produktie die doet hopen, dat het hierbij niet zal blijven. Met zijn boek 'Pieter Daens' zorgde de Belgische schrijver Louis Paul Boon voor uitgelezen feitenmateriaal dat als het ware vroeg om te worden ver werkt tot een gedramatiseerde docu mentaire. Waarom geen complete speelfilm over dit onderwerp gemaakt?. iwaagt mis schien de liefhebber van serieverha len. Er is heel wat artistieke potentie en geld nodig om te bereiken dat de verfilming van een stuk sociale ge schiedenis iets meer wordt dan een folkloristische vertoning. Ook zou het dan niet goed mogelijk zijn de vele authentieke foto's, prenten, affiches etc. zo suggestief te benutten als An- drê Truyman en Jan Matterne hebben gedaan. Aan de echtheid van die vergeelde stukken en van de situaties waarvan zij de 'beelddragers' zijn, hoeft nie mand te twijfelen, evenmin als aan de liberale instelling van sommige kerkelijke autoriteiten, die liever dan de democratisering te stimuleren berusting jyredikten om de loonsla ven onmondig en armoedig te houden. Zoals mgr. Rutten, de vicaris-generaal van het bisdom Luik, die in 1886 de creteerde: 'De werkman dient te be grijpen dat hij moet berusten in zijn lot. dat hij de gevolgen moet dragen van de lagere stand waarin God hem heeft geplaatst. Om hem van deze waarheid te overtuigen heeft men ar gumenten nodig die alleen de gods dienst kan bezorgen'. Deze prelaat was niet de enige ker kelijke tegenstander van gerechtvaar digde lotsverbetering voor de arbeider. De eerste aflevering van Pieter Daens liet daar al tal van schrijnende bewij zen van zien. Maar er zijn ook andere stemmen gehoord. Mede daarom zon het toe te juichen zün, indien nu ook documentaires worden gewijd aan nee.stelvke leiders, die 'van onderen' bezig icaren, lang voordat de term was uitgevonden. Een paar namen: pastoor Ariëns en dominee Talmn, twee Nederlandse tijdgenoten van de gebroeders Daens. De dikke Cannon was met zijn cliché misdaadverhaal neen concurrent voor Vittorio de Sicca's al tot de klassieken gerekende film 'Fietsendieven'. Voor het grootste deel. van de uitzending zal daardoor AVRO's Televizier aan merkelijk minder kijkers hebben ge trokken. En dat, terwijl deze actuali teitenrubriek met een reportaae kwam die flink wat geld moet hebben ge kost. Een bijna gedramatiseerde re constructie. compleet met gespeelde scènes. van de verwikkelingen rondom de in Zweden terechtstaande Duitser Panksch. die tot de grootste hande laars in narentira wordt gerekend. Een reoortaae overigens die wel enige vra gen onbeantwoord liet, onder andere over de Nederlandse beweegredenen tot uitlevering van Pauksch aan Zwe den en over de omvang van het net werk dat deze Duitser hier heeft op gezet om rijk te worden aan de onder gang van verslaafden. TON HYDRA HEELSUM Het verpleeghuis voor demente bejaarden 'Casa Rusticana' in Heelsum (Gld.) zal in augustus wor den gesloten. De 25 personeelsleden zullen ander werk moeten zoeken. Ook de 40 bejaarden moeten elders worden ondergebracht. Het tehuis is in de huidige opzet niet rendabel meer. NCRV-tv over sport voor geestelijk gehandicapten Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Onlangs is in Den Haag de Nederlandse sportbond voor geestelijk gehandicapten opgericht. Deze mensen hebben ondanks de in spanningen om hen uit het isolement te halen een moeilijke positie in de maatschappij. Samenspel in sport be tekent een belangrijke stap om hen op weg te helpen. De NCRV-tv geeft vanavond van 19.30 tot 20.00 uur een samenvatting van het functioneren van sport voor gees telijk gehandicapten. Een onderdeel van dit programma, dat is samenge steld door Catherine Keyl, is de Toon- dag in Haaren (N.Br.) waar Toon Hermans de spil was. Daarin is het samenspel tussen de gemeente Haaren en de sport voor geestelijk gehandi capten te zien. Betere verdeling IKOR-zendtijd Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De zendtijdverdeling van IKOR-tv zal in het nieuwe seizoen enkele verbeteringen ondergaan. 'Woord voor woord' voor de kinderen zal worden uitgezonden om tien mi nuten voor zeven op de zondagavond en zal dus voorafgaan aan Tita-tove- naar. De zendtijd op zondagmiddag is van vijf uur tot half zes, in plaats van tot kwart voor zes. 'Zingend geloven' gaat plaats maken voor een nieuw pro gramma over liturgievieringen. Er zal geëxperimenteerd worden met moge lijkheden, die zich op dit gebied kun nen voordoen. Op de woensdagavond heeft IKOR een uitzending van 25 minuten, om tien uur via Nederland 2. Maar wanneer de KRO uitzendt op woensdagavond en dat gebeurt eens in de vier we ken komt het IKOR in de voor avond, zoals vroeker ook gebeurde. Tenslotte komt het IKOR drie maal in de maand op vrijdagavond om kwart voor elf op het scherm, na de TROS DEN HAAG Dr. B. de Gaay Fort man. de fractieleider van de PPR treedt donderdag op als getuige-des- kundige in de zaak tegen de erkende dienstweigeraar Ate de Jong. Ate de Jong is in eerste instantie veroor deeld tot een maand gevangenis en 21 maanden verblijf in een kamp voor dienstweigeraars. De heer De Jong weigerde zijn vervangende dienst voort te zetten zolang zijn salaris werd afgedragen aan het ministerie van defensie. De PPR heeft een initi- atiefwet in voorbereiding, waarbij dienstweigeraars onder een ander mi nisterie zijn ingedeeld. De verdediger van de heer De Jong zal waarschijnlijk aandringen op uit stel van deze zaak in afwachting van de behandeling van het wetsontwerp. UTRECHT De onderhandelaars van de drie industriebonden van NVV, NKV en CNV in het overleg over de Akzo-cao hebben gisteren de onder handelaar van de bij het NKV aange sloten Unie van Beambten Hoger en Leidinggevend Personeel meegedeeld dat de drie industriebonden hebben besloten de vertegenworodigers van de unie verder uit te sluiten bij de nog komende onderhandelingen over de cao's. De vertegenwoordigers van de unie mogen van de industriebonden ook niet meer deelnemen aan het in terne beraad tijdens schorsingen ge durende de onderhandelingen. Dit is meegedeeld door de heer L. van Os van de Unie BLHP. Een van de be langrijkste redenen voor dit besluit is, aldus de heer Van Os, de kwestie over de correspondentie tussen de advocaat van de unie en de advocaat van Hoog ovens tijdens het conflict over de Hoogoven-cao tussen de bonden en de directie van dit bedrijf. 109 Twee dagen later werd Angus Macdo- nald begraven op de plaats tussen zijn vrouw en zijn moeder Christina. Daarnaast was het graf van Callum Sinclair. Mairi Sinclair had geprotesteerd. 'Dat kunt u niet doen. Het is niet goed, nu'. 'Als het nu niet goed is zal het nooit goed zijn. Het wordt tijd dat we onze hoogmoed en angst afleggen, en de waarheid onder ogen zien. ik wens Callum naast William te leggen en dicht bij zijn vader. En op de steen zal Callum Sinclair Macdonald staan, zoals mijn grootvader het in de bijbei schreef. Hij moet bij zijn familie lig gen. Durft u dat te weigeren?' Als ze verdriet had, dan liet ze dat niet merken. Ze was even stil en te ruggetrokken als altijd. Het hele huis was stil, zonder Morags stem, en met de tengere Samuel Lachlan in de stoel bij de haard. Ik ging dagelijks naar Giorsal om voor haar te zorgen, en daar was het dat ik mij overgaf aan mijn verdriet Gavin stuurde de landauer van Bal- lochtorra voor de rit naar het kerk hof, omdat de koets van Cluain door de brand was verwoest. Gavin kwam zelf met een tweede koets om ons te begeleiden en Samuel Lachlan mee te nemen. Opnieuw was er een konfron- tatie met Mairi Sinclair, om haar te bewegen met een van haar vaste ge woontes te breken. Ze stemde tenslot te toe plaats te nemen in mijn rijtuig. 'Ja, alles is veranderd, mevrouw. Ik zal mijn bezittingen morgen inpak ken. Ik zou u dankbaar zijn als u mijn boeken nog een tijdje hier wilde houden tot ik er een geschikte plaats voor heb gevonden'. 'Uw boeken zullen altijd op Cluain blijven, net als uzelf, mevrouw Sin clair'. 'Ik kan niet blijven waar ik niet ge wenst ben. U kunt mij hier onmoge lijk willen hebben. En ik aanvaard geen liefdadigheid.'Die wordt u ook niet aangeboden. Cluain heeft ons allebei nodig, en dat weet u heel goed. Het is ondenkbaar dat u zou vertrekken. Ik bied u geen liefdadig heid, en ook geen rust. Cluain zal zijn eisen aan ons blijven stellen, zoals het altijd heeft gedaan. We hebben erg veel verloren. Laat ons niet meer verliezen dan nodig is'. Ze knikte en keerde zich af. Maar ze wachtte op me bij de deur, toen de koets voorreed. We spraken niet on derweg naar het kerkhof. Het waren verdrietige begrafenissen. Ik vroeg me af wat er van mij zou worden. Ik voelde Samuel beven, toen ik mijn hand uitstak om hem te on dersteunen. En toen keek ik over Cal- lums graf heen in het gezicht van Ga vin, en herinnerde me dat achter de menigte die ons nu omringde, het graf van Margaret lag. Dichtbij de mannen die haar bemind hadden. En toen ontmoetten Gavins ogen de mij ne; beiden schenen we te weten wat de ander dacht, en die gedachte was dezelfde. Gavin bracht ons terug naar Cluain en Samuel vroeg hem binnen te ko men, alsof hij de gedachte aan dat stille, lege huis vreesde. 'Angus was meer dan tien jaar jonger dan ik', zei Samuel. 'Ik had nooit gedacht dat ik hem zou overleven'. Hij nam de krant van Iverness op, die in onze afwezigheid was gekomen. Er was een foto van de ruïne van Clu- ains pakhuizen bij een verhaal, dat ik niet eens wilde lezen. De belangrijk ste koppen waren aan iets ander ge wijd. 'PANISCHE UITVERKOOP VAN AANDELEN. FERGUSON BANKROET?' Hij toonde het aan Gavin. 'Wat denkt u hiervan?' 'Wat moet ik ervan denken? Het spijt me voor James Ferguson. Het spijt me allerminst voor mij en mijn zoon'. 'U bedoelt dat u blij bent? Samuel was verbijsterd. Hoe kon iemand niet treuren om de val van een kapitalis tisch koninkrijk? 'Ik denk dat het de redding van mijn zoon is. Ferguson kan hem niet meer opeisen. Zijn geld kan hem niet meer kopen. Jamie zal zijn wat ik ben: een arme man. Hij zal er niet slechter om zijn'. 'Maar Ballochtorra. 'Omdat te onderhouden is geld nodig. De bedienden hebben ontslag gekre gen. Dat heb ik hen gegeven op de dag dat mijn vrouw stierf. Ik denk dat bij een faillissement van Ferguson de inventaris van Ballochtorra zal wor den opgeëist. Maar het huis en het land zullen van mij blijven. Misschien zal ik het huis verkopen. Het land wil ik houden voor Jamie'. 'En u zelf?' Gavin dronk van de thee die ik had ingeschonken en nam een sandwich alsof hij plotseling ontdekte dat hij honger had. 'Ik ga doen wat ik altijd heb willen doen. Er is een beetje geld, ik zal de rest lenen, en ik ga het enige stuk land van Ballochtorra ontginnen dat de moeite waard is om iets mee te doen. Ik kan een paar ge wassen telen, en een paar weilanden maken. We zullen geen honger lijden, Jamie en ik. En de portierswoning komt spoedig leeg'. 'De portierswoning!' Samuel Lachlan leek geschokt. 'En u bent de erfge naam van de markies van Rossmuir!' Gavin lachte werkelijk. Ik hoorde het geluid met blijdschap, het verbrak de sombere stilte en hielp het verleden te begraven. Ach.ja', zei Gavin eindelijk, alsof hij het volstrekt onbelangrijk vond. 67: 'Nou ja, wat niet weet, wat niet deert', zei Platvink-Jantje cn hij kwam weer een beetje tot rust. 'Jon ge, jonge, jonge, wat een toeval eigen. lijk, hè? Ja jadaar zagge we die avond een vreemde snoeshaan door de ruite naar binne koekeloere. We liete hem asjeweine slaan door M'bongo en laat nou later blijke. dat het de smid was! Tja dat was eigenlijk een le lijke streep door onze rekening, want we kenne geen lastige bemoeials ge- bruike'. 'Ach vond Sjarl. 'Hoe hadden we moeten weten, dat onzp oude tegenstander smidje Verholen juist in dit dooie dorpie een smids zaakje dreef? Zeg nou zelf. In elk ge val geloof ik, dat we hem met onze aandoenlijke verhaaltjes over een nieuw leven wel in slaap hebben ge sust'. 'En geloof mijn maar as ik zeg, dat die dure fruitmand d'r ook het nodige an gedaan heb zei Jan tje. 'Maar nou genoeg gepraat, Sjarl. Ophoepele naar de gelagkamer. Ik mot ontwikkele!' Aldus geschiedde het en even later was de dikke Jantje al in de weer. Hij bracht in de een nf andere fitting een rode lamp aan, maakte een ontwikkelingsbadje alsme de een fixatiefje gereed en zo duurde het niet lang of hij kon de filmstrook bij het licht van de gemelde rode lamp bewonderen. Hij mompelde toen goedkeurend, want de zaak scheen best in ordeFranse Sjarl maak te zich intussen verdienstelijk achter de bar van zijn danszaaltje. Hij had amper handen genoeg om de domme, hoppende jeugd van flesjes te voor zien en als de verkoop soms al even stokte, dan wist hij smoesjes genoeg te verzinnen om de domoortjes |ol: zwepen tot het verzwelgen val méér 'kook'. 'Hahaha grijn? schavuit grimmig. 'Die stampend" ferds komen ons nog goed va»n Hoe meer lawaai, hoe beter! Li maar bonken!' En terwijl diL_ geheimzinnige gedoe plaats vojliü de voormalige herberg van Lekei de Sik, zat smidje Verholen een koffie te drinken in de gelag, van de van ouds bekende hda 'Het Wapen van Rijkhuyzen'. Heu zojuist teruggekeerd van zijn 1 js aan het grafelijke kasteel en L nu in gezelschap van niemand r dan de fiere veldwachter Eelcofek ma. Eelco luisterde gdspanneior want de smid vertelde hem all|Ut hem de laatste weken oveilu, was i ti O o «ra -£* V» Radio vandaag <S) Klass. muz. (9.35.9.40 Waterst.). 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvita minen. (11.00 Nws; 11 03-11.05 Radiojour naal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur al lerlei voor iedereen, met: De groenteman: Paris vous parle cn 11.55 Beursber. Over- heidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. AVRO: 12.40 (S) Knipperlicht: wekelijks radiover- keersmagazine 13.00 Nws. lS.llRadloJour- naal. 13.21 (S) Pianoduo: klass. muz. 13.45 (S) Mod. kamermuz. EO: 14.00 Het woord der waarheid: theologie naar de Heilige Schrift. 14.15 (S) Over en weer: radiomaga zine v.d. dinsdagmiddag. 15.05 (S) Licht en Uitzicht: gevar. progr. met o.a. zang. muz. en meditatie. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord: act., inf. en comm. 16.10 (S) V d. kinderen. 16 30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel - beweeglijk progr. voor beweeglijke men sen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Verdedigen en onderhandelen, doe. over de NAVO (3). 18.40 (S) Kapel v d. Kon. Luchtmacht. 19.10 (S) Amateurs musiceren: koorzang. 19.30 (ged. S) Vanavond: Muz.. vrolljkh. en verstrooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Er floot een vogel ln de wei. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02Het levendewoord. 7.07 (S)Badlnerie; klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. 7 50 (S) Badinerie: klass. muz. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 10.00 Schoolradio. 10.10 (S) Aubade: semi-klass. muz. met 10.30-10.32 Nws. 11.00 De Zonne bloem: progr. v.d. zieken. 11 30 Bejaarden- progr. 11.55 Med. 12.00 (SI Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tüinb.; 12.30 Nws: 12.41.12.50 Echo. 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag: licht muz.progr. met 15 30 Nws. 17.00 Overheidsvoorl.: De ontwikkelingshulp op de Ned. Ant. Link van Bruggen heeft een gesprek met drs. L. H. Bredero. 17.10 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.19 Uitz. v.d. V.V.D. 18.30 Nws. 18.41 Echo.18.50 Lichte gramm.muz. 19.00 (S) Zin ln muz.: amaleurs geven de toon aan. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20 05 Edo- meneo, opera van Mozart, uitgev. door het Radio Kamerork., koor v.d. Ned. Opera Stichting en solisten. In de pauze: ca. 21.55 Babel: veertiendaags kult. radiogram. 23.15 Overweging. 23.25 Popmuz.. 23.55-24.00 Nws, HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 PI Nws. 8.02 Eddy Becker. 9.00 Nws. Plaatjes v.d. pep. (10.00 Nws.) 11, 11.03 Een opvallend vrolijke gevar (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Eddy (14 00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drl 16.00 Nws. 16.03 (S) MK17.00 Nws.) ng NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Show. VARA: 19.00 Nws. 19.02 Tom uw radio. 20.00 Nws. 20.02(S> Ni 21.00 Nws 21.02 (S) Jazz en BliisT 1 Nws. 22 02 PopreconstrucUe. 22.55 Mtg< Nws. 23.02 (S) Wachten op middf 24 00 Nws. 0.02 (S) Tom Blom in u1 0 55-1.00 Nws. en BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.it muz.progr. (12.50 Bulteni. persoveit Nws. act., weerber. en toneelagenda Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Sch( <15.00 Nws.) 16.00 Nws en beursbS Lichte muz., onderbroken door een em Ronde van Italië. 17.00 Nws cn m«j. Voor oudere luisteraars. 17.55 ;'e schaa). fej 18.00 Nws. 18 05 V.d. soldaten. 18,1 desportuitsl. 18.30 Wegwijs wezeie Sportmagazine. 18.55 Taalwenken. 18, muz. 19.00 Nws en act. 19.30 Int#»- 19.35 Vakbondskron. 19.45 Lichte miar Jeugddiscotheek. 21.00 Splinternwr Nws. 22.05 Licht muz.progr. 23.00 Ntte Platenprogr. 23.40-23.45 Nws. L TV vandaag lc J> a Kalfsvlees met amandelen 400 gr. kalfslappen 100 gr. geschaafde amandelen blikje tomatenpuree knoflook zout, peper 2 uien bloem, boter koffieroom olie, worcestersaus Wrijf twee teentjes knoflook fijn, doe er zout en peper bij en een paar druppels olie. Het vlees met dit mengsel bestrijken en één en ander goed laten intrekken. Snijd het vlees in stukken en ln 100 gr. boter aan al le kanten bruin bakken, de uien fijn- snijden en meefruiten. Dan de toma tenpuree toevoegen en de geschaafde amandelen erbij. Doe er zo nodig wat water bij en laat alles zo'n drie kwar tier sudderen. Twee eetl. bloem aan maken met wat koffieroom en wan neer het vlees gaar is hiermee de jus binden. Op smaak brengen met wor cestersaus. Menutip: Kalfsvlees met amandelen, gemengde sla, gekookte aardappelen, (Wordt vervolgd) chocoladepudding. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Kijk Es An - tussen zeven en acht, met 19.05 Guus, de Kangoeroe, finse tekenfilm; 19.10 De Stratenmakeropzee- show-3; 19.30 Het geheim v.d. blauwe sprinkhaan (3); 19.45 Zelf uw kind zwemmen leren (herh. 31-5-71) NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Waaldrccht - serie TV-spelen: 11. Het gezicht v.d. weldoener 21.15 Simon Carmiggelt leest uit eigen werk 21.20 Koning Klant 21.50 Bandshow: VARA- Dansorkest met zangsolisten 22.30 Twee malle meiden uit Liverpool NOS 23.00 Den Haag vandaag 23.10 Journaal TELEAC 23.15 Kijk op kans les 4 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Zo vader, zo zoon, spelprogramma 19.30 Samen-Spel: progr. over de Sportbond voor geestelijke gehandicapten NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Mensdn, mensen, mensen: gesprekken 21.15 Voortvluchtig- misdaadserie (1): George 22.05 Hier en Nu 22.45 Geestelijke liederen NOS 22.55 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gister avond. 10.30 Das Feuer lm Schnec. 11.20 Spel- progr. 12.05 Act. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal, 16.00 Journaal. 16.05 FIlmreD. 16.50 Kinderprogr. 17.40 Wielrennen: Ronde van Italië. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse (76). 18.00 Inf. progr. 18.30 Act. 18.45 Zand- mann. 18.55 Nordschau-magazlne. 19.26 Ge- fahr unter Wasser. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20 en 8.55 Schooltelevisie. 9.30-10.00 Sesam, straste (76). 11.00 en 11.45 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 Gefahr unter Wasser. 18.40 Act. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Das Kur- helm.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 ■ogr. zi.uo Die Aorecnnui 21.50 Filmrep. 22.35 jpe: weerber. 22.55 TV-krltie^ spel (2). comm. er Journaal. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 1 dere kijkers. 17.55 Voorbeelden val dagen. 18.05 Act. en muz. 18,35 Lokaltermi Arpad. 19.45 Journaal, act. on 20.15 Filmrep. Aansl.: Journaal. 21. King. 21.50 Cult. kron. 22.35 comm. en weerber. 22.50 Die Weber.lac BELGIE NEDERLANDS 18.00 Fabeltjeskr. l8.05Follyfoot. II nerklankcn. 19.05 Human. Verb. 19.1 licht. 19.40 Med. 19.45 Journaal. familie Strauss (2). 21.00 Wetensch 22.10 Concert. 22.40 Journaal. Koning Klant over de rechtshu Van een verslaggever HILVERSUM Koning Klant avond geheel gewijd aan de!.1, rechtshulp in Nederland. Aan van een bepaald geval zal der rechtsgang, van het eerste bezosd een advocaat tot aan de hog|cv worden gevolgd. Vragen als: w[D nou een advocaat, hoe werkt ee?!!1 winkel, wat is een deurwaarder kan men pro deo procederen, Vfi; in deze aflevering van Koninjjsg beantwoord (21.2021.50 uur, We

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6