van 'ARS' nen hun werk J eugd-kamerorkest in de Zuiderkerk Nico van den Hooven met Bach-muziek K.LK. houdt open dagen Raad in Alphen Kort nieuws uit de regio f Agenda voor Leiden Iflon C. Jansen t^lde in Alphen Nieuwe Leidse Courant Bouw sporthal aan de Gemeneweg Feestdag in 'Meerburg' feliiia foundation isvolmaakt... ...maarhij maaktuwel een beetje ijdel j/KWARTET MAANDAG 21 MEI 1973 STAD EN REGIO L3 N Tot en met 2 juni wordt in de zaal Pieterkerkgracht 9 te een tentoonstelling gehouden van werkende leden van de schilder- en tekenacademie 'Ars Aemula Naturae'. 2 ïgen constateren dat het werk van die leden op een goed, vrij t i^en peil staat, zonder veel forse uitschieters, zowel naar boven jr beneden. Een 19-tal leden heeft aan deze tentoonstelling 'erkt. Niet minder dan 52 werken zijn aanwezig. prrjiiis toont twee schilderijen, *er het strakke 'Scheepjes', maar goed afgewogen schil- exposeert drie forse wer- k viel het meest 'Kelderkast' en mooi stilleven met flessen de fraaie kleur in een even- t p compositie. schilderwerk laat W. H. ff zien, drie stillevens waaron- mooi doek met z.g. Baardman slu tenrk van Arnold Smitt is over chtjneen wat vlak. 'Weg in Frank- acjmt maar matig uit de verf, netret is bepaald zwak. eeifeinbach zond een schilderij in oiectief (Terugblik) een groot be»t vele symbolen en wat vage ed^iguren, die kijken naar een ojdoek geplakt landschapje uit tegenstelling met het geheel nuterig geschilderd. Een blik it van de schilderes? Ie van Traag, die gelijktijdig exposeert, is verte- met 2 doeken 'Notekra- dat werd aangekocht door en 'Heldendroom'. drietal werken in mengtech- eeljor Gerrit de Witt, 'Schepen' Ptyezicht' en 'Zeewering' kon ons is ede het meest bekoren, de perpingen en(uze, wat primitief aandoende toch wel mooi gecomponeerde pingen zond Udo Bredow in. een aquarel van P. Herst, een ituk. 'Zittend naakt' van Leny ander is eveneens een mooi ;e aquarel 'Johanna' kon ons in ierheid veel minder bekoren kï wat grove wijze van uitvoe- lenseeltekeningen, 'Daan I en Bettien Scherft -v. Lookeren ie in. Haar z.g. 'rondjes', klei- ikeningen, soms opgevuld met f, vormen daarmee een grote slling, die in het nadeel van idjes uitvalt. arellen van Jaap Volkers zijn aar van toets en missen daar- ït transparante dat de aquarel loet zijn. 'Olijvenboomgaard' opener in de compositie en ir ook aantrekkelijker. afckt in Alphen ;afc is Ir zoals we van hem gewend zijn. Tenslotte hangen er drie stoere wand kleden van M. Plly-de Boer, waaron der het mooie blauw en zwarte 'Maan nacht'. Gerrit van der Post toont een drietal reliëfs van hout in verschillende kleur, naast een grappig beeldje in ge bakken klei 'Stan Laurel en Oliver Hardy'. Frans Bekooy exposeert een drietal constructies in wit en kleur. Onze voorkeur gaat uit naar die in wit en zwart. Het zwart is hier optisch ge zien veel werkzamer dan het rood of het blauw van de andere constructies. Belangstellenden kunnen gaan kijken dagelijks van 19.30 tot 21.30 uur, don derdags, zaterdags en zondags van 15 tot 17 uur. WILLEM PRINS MAANDAG 21 mei Utadhuis, 7.30 uur: gemeenteraad. OEGSTGEEST: Gemeentecentrum, 8 u: Chris, tenvrou wenbond Stadhuis, kamer 3, 2.30 tot 4.30 u; spreekuur Alg. Burg. Pensioenfonds. DINSDAG 122 MEI Hogewoerd 57, Miks II, 9 tot 12 u. nam.: so ciëteit COC. Derde Binnenvestgr. 3, 2 u: Ver. Huisvrou- De Doelen, Allen. Breestr. 19. 7 tot 8 le. ledenverg. kunstkring Voor Chr. Emigratiecentra- Bouwfonds Ncd. Ge- spreekuur huis-- iek prenten zagen we van J. Van hem een ietwat surrealis- 'Operatie'. er grafiek van Lucresa Kern t £t mooie 'Schedel'), van Anne- Meel met o.m. de litho 'Jon- tret' en vooral een drietal zeer tsen van Haasnoot: 'Duinpan', [til' en 'Ruïne'. Mooie prenten, De Koning (ARP) ht l Drs. J. de Koning, vice- si* van de ARP en lid van de Kamer, -spreekt vrijdagavond v{ in Alphen aan den Rijn over van zaken m.b.t. de kabinets- leMe. De directe aanleiding voor .zitjeenkomst is de beroering die kringen is ont- r Q.a.v. de formatie van het kabi- 1 4 Uyl. mfcadering, die door de kiesvere- Alphen aan den Rijn is wordt gehouden in het kerke- ïakn gemeenschapscentrum De mdan de Tioubadourweg in Al- noord (Riddcrveld) en begint om eniur. Alle leden en anti-revoluti- ichbelangstellenden in de provincie neDlland zijn welkom. l'L an e(H",N De zeer bekende en, ig wel zeggen, populaire orga- de Amsterdamse Westerkerk, C. Jansen, bespeelde zaterdag- Jl. het (verleden jaar gerestau- orgel van de mooie, doch niet onbedenkelijke, Salva- rk. Hij is een gemoedelijk, man, die altijd een inleidend mjakje houdt en deze keer zijn Alrijk) publiek over de orgelba- ie heen, de reden van de hal- Me gevallen storing uitlegde. Ge- fwas ook de (eigen) organist, ïr Willem Verduyn. aanwezig. "Trhielp binnen het kwartier de Oeckelen-orgel (Haren, 1840) een goed instrument, maar eft zijn beperkingen, die vooral bte ruimten vragende, stijlen Boëllmann) klemmen. In het geval komt de speler ook niet J aanwezige registers toe. Simon kon zijn grote kunstvaardig- t 3 soms wat grillige fantasie dus volle uitleven. Ik heb ten- Jgeen enkel muzikaal grapje ge- (je. Met name echter in de meer 0qe stijd waren spël en blank zeer vafoudend. Tien kleine stukken a! grote Jean Langlais klonken ,r 'at droog door kleurengebrek. z(Tanse goed leeft nu eenmaal 2ejhet koloriet. Wat dit betreft aeln de eveneens speelse 'Vijf In dien' van Herman Strategier arpter. Als miniatuur-komposities ,eji namelijk vooral door hun vor- ateressant. ^Jnoegen beleefde ik verder aan iclfmder graai, gespeelde driedeli- 5 itasie in G-groot van Bach en "ijeine preludia en fugae (die wel )eIfebs zijn). Vooral die in F en rajf de bovenvermelde hanger met •1 .moed voorgedragen fonkelden fclen. ji Toccata en fuga (opus 59) kon ;t«rvolgens heel goed waarderen. Je(jp de verkleining ingesteld. Dit ^j Boëllmanns 'Suite gothique' gjker, want die heeft ruimte en nodig, met name de 'Prière a Dame'. Simon Jansen zag ech- I mystiek voorbij en zocht het fn de levendige voordracht. Jolian van Wolfswinkel Stadhuis. 7 tot 8 u.: meenten. Hooigr. 38. 7.30 tot 8 30 u vesting werkende jongeren. Driftstr. 49. 10.30 tot 11.30 u soc. raads- WOENSDAG 23 MEI De Lakenhal. 8 15 u.: Oud-Leiden Dijkstr. 2a. 10 tot 11 u.: soc. raadsvrouw Stadhuis. 4.30 tot 6 u.: soc. raadsvrouw DONDERDAG 24 MEI Stadhuis. 6 tot 8 u soc. raadsvrouw. Foyer Gehoorzaal. 8 u dialezing K. en O over Afrikaanse natuurreservaten. FILMS LEIDEN TOT 24 MEI Camera: Kelly's Heroe's 14 j. iedere avond om 20 uur en ma. di. do en vr 14 uur. Nachtv. Carnel Knowledge 18 j. vr.za 23.30 uur. Kindervoorst. Het raadsel van de spookplaneet a l za en wo 14.30 zo 14 en 16.15- uur. Lido: Turks Fruit, 18 j dag 14 30, 19 en 21.15 uur zon extra 16.45 uur. Luxor: Jeremiah Johnson 14 j. Tijden zie I.i- do. Trianon: Cabaret. Llza Minellt. 18 j. Dag 14.30, 19 en 2115 uur, zo 14 15, 16 30 en 19 en 21.15 uur. DIENST APOTHEKEN LEIDEN De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van: 18 mei-25 mei door Apotheek llerdingh en Blanken. Hogewoerd. Apotheek Voorschoten en Apotheek Beker, Lijtweg 4. Oegstgeest. WERKGEMEENSCHAP KINDERCENTRA Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden i.o., kantoor Haarlemmerstraat 73-b. Leiden, tel. 30360, secretariaat: P. M. Kes. sen-van Teylingcn. Arendshorst 164, Leiden, t. 23276. De openingstijden van het informa tiecentrum peuterspeelzalen, kinderdagver blijven cn kinderkantines van de stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden zijn als volgt: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en don derdagavond van 19 tot 21 uur. Het informatieburo Is op genoemde uren te lefonisch bereikbaar onder nummer 30360. Slichting Gezinsverzorging Leiden. Gezins verzorging. hulp aan bejaarden en chro nisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45. lel. 49441. LEIDEN Maandag wordt grof vuil opge haald in de volgende straten Rijnsburgerweg, Tcrweepark. Boerhaavelaan. Mariënpoelstraat, Kagerstraat, Zweilandlaan, van Swietenstraat, Faljerilstraat. Houtlaan. A Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slin- gelandtlaan. J. de Witstraat. J. van Olden- barneveldstraat, Fagelstraat. Ledenberch- straat, Hogerbeetsstraat. Warmonderweg. Nachtegaallaan. Mezenstraat. Vinkenstraat. Lijsterstraat. Roodborststraat. Merelstraat. Wassenaarseweg. Lecuwerikstraat. Stationsweg, Paviljoenshof. Stationsplein. Morssingel. Pesthuislaan. Piet Paaltjenspad. Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg). Paul Kriigerstraat, Pres. Steynstraat. Trans- vaalkade en hof. Joubertstraat. Wolmaran- straat, v.d. Tasstraat. Lopsenstraat. Rijn- zichtstraat, De Wettstraat, Reltzstraat, de la Reystraat. Pretoriusstraat. Lage Morsweg. P. C. Hooftlaan. Vondellaan. van Baerlestraat. Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat. Coornhertstraat, C. Huygens- laan, Brederostraat. Spleghelstraat, R. Vis- scherstraat. Tesselschadestraat, Leeghwatcr. straat. St. Buysinghstraat, Calandstraat, Leemanstraat, Conradstraat, Dljkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat. Dnm- laan. Haagsestraatweg. Dinsdag in de volgende straten Lammenschansweg (beide zijden van Zoeter- woudsesingel tot Station), Kamerlingh Onne- splein, de Sitterlaan, v.d. Waalstraat. Buys Ballotstraat. Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v.d. Waalsplein, van Bemmelenstraat. Lorentzkade, Zeemanlaan. van 't Hoffstraat. Bakhuis Roozeboomstraat. Schelpenkade, Andries Schotkade. Leuven straat. Gerrit van der Laanstraat, Leeuwken- straat. Valdezstraat. Stadhouderslaan. Mag- dalena Moonsstraat. 3e Ocotoberstraat, Dui- venbodestraat, Staalwijkstraat, Buitenrust- straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hya- clnthenstraat, Seringenstraat. Daliastraat. Anjelierstraat. Bedankt voor beroep LEIDEN Ds. De Waard te Zand- voort heeft bedankt voor het beroep, dat de Geref. Kerk van Leiden in de vacature van dr. Dronkert op hem had uitgebracht. Afslagbericht Katwijk KATWIJK AAN ZEE. 18 mei SCH. 81 3198 emmers 5 kg en 580 pak van 15 kg Prij zen: maatjesharing groot per 5 kg: 25-30.70: idem klein per 5 kg: 58-65.10. idem groot per pak 15 kg: 46-52; KW 135 200: Prijzen per kantje: maatjesharing groot 250- 251: idem klein 350-420; Idem zeer klein 595. KATWIJK AAN ZEE 19 mei KQ 44-28; 15 38; 85-8: 123-198; 39-7 144-42: IJM 9-34. Prijzen: maatjesharing: groot 229-245; idem klein 379- 464; Idem zeer klein 519-668. KW 941 2182 emmers A 5 kg: 96 pak A 23 kg; 102 pak van 13 kg. Prijzen maatjesharing groot per 5 kg 17.90. 23; idem klein pV 5 kg 45-50; per pak. maatjesharing grooï 3,69-3.83 per kg; idem klein 5.52 per kg; makreel: 64 pak van 23 kg; 72 pak van 13 kg. Prijs: 0.43-0.53 per kg. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 18 mei Anjers 31-50; Rozen Garnette. Carol, Ros- witha. Zorina 13-19: Annabelle, Roselandia, Evergold. Belinda. Motrca, Esther Ofarlm 20- 34; Precllle. Prominent. Super Star 28-35: So- nla 35-44; Ilona 56-71; Lelies 24-90; Gerbera's 31-36: Violieren 9-18; Alstroemenria 32-53 p. st. Irissen 1.10-1.90, Trosanjers 1.65-2.85, Chrysanten-Jaarrond 2.15.2.90; Anemonen 45- 60: Brodea 95-1.85. Colvllleis 1.85-3.80, Mar grieten 70-90, Esther Read 1.80, Lathyrus 70- 1.15: Duizendschoon 70-1.50, Campanula 1.80- 3.80, Pyrethrum 85-1.05, Freesla's 70-1.80. Tulpen 20-80 per bos. LEIDEN Vrijdagavond gaf het Jeugd-Kamerorkest onder leiding van Henk Briër een concert in de goed gevulde Zuiderkerk. Zij begonnen met de Abdelazer Suite van Henry Purcell, waar alleen een strijkorkest aan te pas kwam. Ze had den er hard aan gestudeerd en het werd dn ook vlot gespeeld. Thijs de Graaff was de solist in Mat thias Monns cello-concert. Zijn enige nadeel was dat hij in het begin van het allegro vrij veel kracht op de lage tonen zette. Later werd het minder. De muziek van Monn is vooral op de LEIDEN Onder het motto 'kom kijk kreëer' kunt U terecht op 'O- pen dagen van KIK' aan de Oude Vest 45 op vrijdag 25 mei 's avonds van 7- 10 uur en zaterdag 26 mei van 9-12 uur en 's middags van 2-5 uur. KIK is een jonge stichting die veie kreatieve groepen onder haar hoede heeft variërend van 6 jaar tot 65 plus. Deze groepen staan onder leiding van jonge kunstenaars, die op hun beurt weer geïnspireerd en gecoördineerd worden door Kees Buurman, kunst schilder hier ter slede. Op genoemde dagen wordt er een ten toonstelling gehouden van werk van de deelnemers door het hele K& O gebouw. Voorts zijn er vele demon straties in: weven met allerlei tech nieken, ruimtelijke vormgeving in twee- of drie-dimensionale vormen, pottenbakken en glazuren, potten- draaien op de draaischijf, wandkleden met allerlei materialen en structuren, batikken, grafische technieken, teke nen en schilderen, macramé-knopen, vrije naaldtechnieken, slijpen en be werken van edelstenen, emailleren en werken met houtspaan, fotograferen, mime-bewegingskunst, naaien cn knip pen van eigen kleding (openbare les op vrijdagavond). Er zijn ook regelmatig poppenkast- en filmvoorstellingen, dit alles door ge heel door de deelnemers te verzorgen. De film staat in het teken van de ak- tiviteiten op KIK-avonden. solist gericht. Het orkest heeft niet zo'n belangrijke rol. Hel programma vóór de pauze werd besloten met de Feuer-Symphonie van Josef Haydn en deze werd met veel vuur zoals de titel zegt voorge dragen. Jan Willem Terwen vervulde na de pauze een belangrijke rol: eerst als fluitist en later als componist. Zijn toon in Vivaldi's concert no. 3. in D. was veel voller dan in Ibert. Dit laat ste stuk had een nog betere fluitist vereist. De drie stukken van Loevendie bete kenden hard werken voor de blazers: ALPHEN Donderdag 25 mei half 8 komt dc raad van Alphen bijeen ter behandeling van de volgende agenda. Voorstel inzake interregionale vuilver werking; voorstel inzake aankoop van het pand Dorpsstraat 97-99 met schuur, erf en tuin van de erven van de heer D. Snel; verkoop van bouw grond aan het Groenoord aan G. A. Jellema E. A. Jansen en J. Dierdorp. allen te Alphen aan de Rijn aan J. C. Spierenburg te Voorhout en D. de Jong te Leiderodpr.; Verkoop van bouwgrond aan het Groenoord aan Egbo B.V. te Hazerswoude.; verpach ting van de boerderij, Hoorn 93. met veestalling erf en land aan J. Stapper; voorstel inzake het verlenen van me dewerking voor het aanschaffen van het liedboek voor de Kerken', ten be hoeve van de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs, Buitendorp straat 1; ook voor alle van de Vereni ging voor Christelijk Schoolonderwijs uitgaande bijzondere basisscholen en voor alle van de Vereniging voor Christelijk Buitengewoon Onderwijs uitgaande scholen ef voor de bijzonde re school voor gewoon lager onder wijs 'De Viergang.'; voorstel inzake het beëndigen van de huur en overna me van de noodscholen Polluxstraat. Marsstraat en Poolsterstraat; voorstel inzake het verlenen van een exploita tiesubsidie aan de Stichting Open Be- jaardenwerk; voorstel inzake benoe ming van een hoofd aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs- saan de Oudshoornseweg. een hobo, twee klarinetten, en twee fluiten. Gelukkig had de uitstekende hoboist een goede steun aan Ada van der Bent (piano). Het publiek en de orkestleden hadden tot slot zoveel plezier in het Scherzo van Jan Willem Terwen, dat het her haald moest worden. YSOLDE VAN DERVEEN Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Lelden en omgeving ZORG «00R EER STERKE CHRISTELIJKE PERS HAZERSWOUDE Het bestuur van de Sportstichting is van mening, dat de plaats van de te bouwen sporthal moet wórden gekozen in het Sport park langs de Gemeneweg en wel ten zuiden van de voetbalvelden. Het be stuur is uitgegaan van het door het gemeentebestuur vastgesteld uitgangs punt dat de bouw van de nieuwe scholen dient plaats te vinden op ter rein direkt aansluitend aan het ter rein van de sporthal. Door deze situe ring kan een ideale kombinatie wor den verkregen van velden, bad en sporthal voor hel onderwijs. Bovendien zal door de situering van de hal op deze plaats ook een direkte relatie kunnen ontstaan tussen de veldsporten en de zaalsporten. De stichtingskosten van de hal zullen een bedrag van maximaal 1.400.000 bedragen. De reserve bedraagt thans, na extra toevoegingen ruim ƒ900.000. KATWIJK AAN ZEE Het pro gramma dat Nico van den Hooven aanvankelijk voor zijn Pro Organo et Musica'-concert in de Triumfatorkerk had opgesteld, zag er prettig- afwisse lend uit. We kregen echter groten deels iets heel anders en wel uitslui tend Bach te horen. Natuurlijk be hoeft dit helemaal geen bezwaar te zijn, maar door keus en samenstelling van dit wat pedagogische programma werkte het toch zo knappe spel ver moeiend, ook al vanwege de niet ge heel juiste aanpassing aan het orgel en de kerkakoestiek, die geen van bei den alvermogend zijn. In 't bijzonder betreurde ik nu het gemis van de in teressante (veel te weinig gehoorde) 'Est-ce Mars'-variaties van Swcelinck. Doch ter zake. Van den Hooven begon met de Fantasia en fuga' in c-klein, waarvan de langdurige fantasie mij niet en de fuga wel boeide, hoewel hier het scherp belijnde thema, den kelijk om akoestisce redenen toch niet tot het eind toe duidelijk her kenbaar bleef. Verder hoorden we de zeer belang wekkende 'Canonische Veriinderun- gen' op het kerstlied 'vom Himmel hoch', in 1747 door Bach geschreven bij zijn intrede in de muzikale socië teit van Mizler. In zo'n geval moest een componist wel tonen hoe knap hij was. Het is dus niet verwonderlijk dat er onder Bachs handen een serie ho geschool-kom poneertechniek-stukken. ontstond: kanon in Allerlei liggingen, in de omkering en een bravoureslot met de vier regels in verschillende verkleiningen tegelijk in een stretto. Men moest dan dit alles wel op pa pier zien, zal de constructie althans enigermate duidelijk worden. En aan gezien de toehoorders er zo maar in eens mee werden gekonfronteerd gin gen de kunstige klanken zeker zonder meer en door de niet-vaklieden onbe grepen. over de hoofden heen. Maar Van den Hooven verdiende alle res- pekt voor zijn niet geringe prestatie. Van twee koraal-bewerkingen over de zelfde melodie (waarom?) van 'allein Gott in der Höh' sei Ehr 'boeide mij het trio het meest. Hier brak werke lijk de verbeide vreugde door en bloeide voor alle toehoorders het wonder open. Van den Hooven besloot met preludi- uw en fuga in f-klein, een bewonde renswaardig werk, dat alweer heel kundig werd gespeeld. Maar het klankgeweld drukte neer. op den duur. Johan van Wolfswinkel LEIDEN De wijk Meerburg (Rivierenwijk) aan de overzijde van het kanaal heeft zaterdag feest gevierd. Een jaarlijks terugkerend evenement, waaraan alle wijkbewoners veel plezier beleven. Het woord 'Wijkfeest' is zo langzamerhand een begrip geworden, stond in het voorwoord van het pro gramma te lezen. En dat is zaterdag weer volop gebleken, 's Morgens was er een optocht, met Con cordia voorop. Rond het middaguur begon een grote fancy fair, met vele attracties en een menigte prijzen. Een echte warme bakker produceerde ter plaatse verrukkelijke oliebollen. Het doel van dit alles was; te proberen van Meerburg een gezellige wijk te maken en mee te helpen er een wijkgebouw neer te zetten. In de geest die uit het feest van zaterdag sprak, zal dat er zeker komen. Maar wannéér is nu de grote vraag. WAALBRUGGE Raadsagenda 24 mei 7.30 uur. Onderwijsaangelegenhe- den; Verhuur van een strook grond aan J. de Graaf; Aanschaffing van rij dend materieel t.b.v. de dienst ge meentewerken; Subsidiëring van de aanleg van een verhard handbalveld door M.M.O.; Onteigening van de per celen van J. W. Zandvliet en van de Wed. A. de Lange-Roos t.b.v. de uit voering van het bestemmingsplan-Ba- teweg; Wijziging van dc Verordening op de heffing van een Woonforensen- belasting; Uitbreiding Sportraad; Het roken in de raadsvergaderingen. WOUBRUGGE Het in het pand Dokter Lothlaan 1 ondergebrachte ge meentemuseum moet om op de juiste wijze te kunnen functioneren een gron dige opknapbeurt hebben. Blijkens de door de directeur Gemeentewerken opgestelde begroting is hiermee een bedrag van ƒ4.634,- gemoeid. WOUBRUGGE Door het bestuur van de hahdbalvereniging M.M.O is aan de gemeente het verzoek gedaan een eenmalige subsidie \an ƒ24.900 te verstrekken t.b.v. de aanleg van een verhard handbalveld. Gelet op de ei sen van de Nederlandse Handbalbond, waarbij M.M.O. is aangesloten is een verhard speelveld vereist, indien in competitie-verband het zgn. 'zeven- handbal' buiten gespeeld wordt. Bij M.M.O doet dit laatste zich voor. De sportraad adviseert aan de Raad voor te stellen de subsidie te verlenen. ALPHEN De raad van Alphen is reeds besloten van de Gereformeerde Kerk van Aarlanderveen aan te kopen enige percelen kade. berm, water, tuin en grond, gelegen tussen de Ringsloot en de Dorpsstraat te Al phen, ten behoeve van negen bejaar denwoningen Voor het aanleggen van een ontslui- tingsweg. een parkeerruimte en open baar groen ten behoeve van de te bouwen bejaardenwoningen dient de gemeente nog te beschikken over de woning Dorpsstraat 97-99 met schuur, tuin en erf. Met de erven van de Haarlemmerstraat Stationsstraat Brcestraat ADVERTENTIE Neemt u nu bijvoorbeeld deze chique beha met zijn prachtige pasvorm. En combineert u die met zo'n slank makende Lycra panty die u absoluut niet voelt. Allicht dat u dan trots bent op uw fantastische figuur en dat zal niemand u kwalijk nemen. Behalve misschien een paar jaloerse vrouwen, maar die kunnen u niet beletten, gauw eens te komen passen. 26.95 Beha (cup maten B, C en Dj 29.90 pa,lly heer D. Snel is overeenstemming be reikt omtrent de verkoop voor f42.000.- in totaal. KATWIJK Het huisvuil dat nor maal op donderdag wordt opgehaald, zal volgende week in verband met He melvaartsdag, worden opgehaald op vrijdag 1 juni. Het huisvuil, dat op maandag 11 juni zou worden opge haald. zal nu op dinsdag 12 juni wor den meegenomen. ZOETERWOUDE Raadsagenda donderdag 24 mei 8 uur: Voorstel in zake bedrijfsvestiging van Regma Buhrs B.V. te Zaandam in het be stemmingsplan 'Industrieterrein Grote Polder'; inzake bedrijfsvestiging van Handelmaatschappij Vos Co. B.V. te 's-Gravenhage in het gedeelte van het bestemmingsplan 'Industrieterrein Grote Polder'. d?.t aan het Industrie- schap Grote Polder in eigendom toe behoort; tot het beschikbaar stellen van een krediet inzake bemaling en stroomvoorziening ten behoeve van het gemeentelijk sportcomplex 'Haas- breek'; tot verhoging van het ten be hoeve van de bouw van een zwembad ter beschikking gestelde krediet; tot verhuur van de gemeentelijke tennis banen aan de Zoeterwoudse Tennis club; voorstel naar aanleiding van een door het bestuur van de Protestants Christelijke Combinatie ter beharti ging van gemeentebelangen gedaan verzoekt tot het nemen van diverse maatregelen; voorstel met betrekking tot het realiseren van een voor vrachtwagens verplichte parkeergele genheid. ZOETERWOUDE Wat het parke ren van vrachtwagens betreft gaan de gedachten van B. en W. uit naar het terrein dat door de fa. Onderwater Miening 11 wordt gebruikt ten behoe ve van haar veevervoerbedrijf. Uit het rapport blijkt da* met een terreinver harding een bedrag van 43.000.- is gemoeid. Rond het terrein dient op grond van de verordening bescher ming landschap Zuid-Holland een be planting te worden aangebracht ten bedrage van 13.200,- ZOETERWOUDE Bij het Indus trieschap Grote Polder is van de Han delmaatschappij Vos Co. B.V. te •s-Gravenhage een verzoek binnenge komen tot vestiging op een in het be stemmingsplan 'Industrieterrein Grote Polder' gelegen terrein. Dit bedrijf importeert, distribueert en exporteert chemische produkten te weten oplos middelen voor diverse zaken, grond stoffen voor ondermeer cosmetica, kunstharsen en kleurstoffen voor tex tiel en leer en papier. Geïmporteerd wordt uit diverse E.E.G.-landen en Canada, de distributie is voornamelijk gericht op de Leidse regio, en voor een gedeelte de overige Randstad. Ten aanzien van de verhou ding brandbaar/onbrandbaar is mee gedeeld, dat bij de aanvraag van de bedrijfsvestiging van volledige on brandbaarheid sprake is, terwijl na 2 3 jaar dit blijvend 50 pet. brandbaar en 50 pet. onbrandbaar zal zijn. LISSE Vrijdagavond werd in de zaal-Rijkers de voorjaarsvergadering gehouden van het Viscollege 'Adven- do' te Lisse. Besloten werd in het a.s. seizoen 12 competitiewedstrijden te houden, waarvan de eerste op Zater dag 2 juni. Een drukke discussie ontstond over de wijze waarop het Viscollege het 40- jarig bestaan zal vieren. De datum van oprichting is 23 januari 1934. Een jubileum-Commissie werd benoemd. LISSE Te Lisse zal grof huisvuil worden opgehaald op Woensdag in wijk 2 Poelpolder, des morgens en des middags in wijk 1 van het niet in de Poelpolder gelegen deel van de Maan- dagwijk. LrSSE Maandagavond wordt in het Gastenhuis 'Welkom' een evangelisa- tiedienst gehouden waarin Ds. J. Gra vendeel zal voorgaan. HAZERSWOUDE De in Hazers- woude-Rijndijk en Koudekerk aan den Rijn gehouden collecte voor het Ast mafonds heeft totaal 1515,- opge bracht. HAZERSWOUDE-KOUDEKERK A.D. RIJN Het Medisch Comité Neder- land-Vietnam wil over een paar we ken in Koudekerk aan den Rijn een bazaar organiseren. Het is de bedoe ling een verkoop van baby-, kleuter en tienerartikelen te houden. Tot 1 juni kan men bij het contactadres in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch, mevrouw Ten Bos, Willem Kloos- straat 30. bruikbare artikelen voor de bazaar inleveren. HAZERSWOUDE Op dinsdag 22 mei 's avonds zeven uur speelt Ha zerswoudse Boys een vriendschappelij ke voetbalwedstrijd op eigen terrein tegen ZVV uit Zwammerdam, een vierdeklasser uit het zaterdagvoetbal. Ook de reserves van beide verenigin gen spelen dan tegen elkaar. HAZERSWOUDE De 'Football Meeting Cup' is op zaterdag 26 mei de inzet van een voetbaltoernooi op de terreinen van de voetbalvereniging ST. Bernardus te Hazerswoude-Rijn- dijk. Jeugdsociëteit Pleyn 68, de orga nisator van dit gebeuren heeft zeven teams uit de jeugdsociëteit annex mu ziekwereld uitgenodigd. De wedstrij den beginnen 's morgens om 9.00 uur; er wordt geszreden in twee poules. HAZERSWOUDE De Hazerswouds- Koudekerkse gymnastiekvereniging Aspasua houdt vrijdag 25 mei, om 20.00 uur, een vergadering in Pleyn 68. Tweede secretaresse mevrouw Lu cas legt haa.* functie neer. HAZERSWOUDE De Vredeswerk- groep Hazerswoude heeft alle groente handelaren van Hazerswoude schrifte lijk verzocht de verkoop van Outspan- sinaasappelen te staken. Door de boy cot van dit produkt uit Zuid-Afrika kan men. aldus de Vredeswerkgroep. daadwerkelijk aantonen dat men richt tegen het apartheidssysteem in dat land. HAZERSWOUDE Het toernooi, waarin wordt uitgemaakt welke sport vereniging zich 'de allround vereni ging van Hazerswoude if 1973' mag noemen, bereikte een hoogtepunt tij dens de finale van de volleybalwed strijden, die De Hazelaars in de gymnastiekzaal van de Johannes Post- school organiseerde. De voetballers van St. Bernardus versloegen in die eindstrijd de technisch veel betere ploeg van de Hazerswoudse Tennis Club. HAZERSWOUDE De heer H. C. van Mil uit de Hazerswoudse Guido Gazellestraat heeft in AVRO's radiop rogramma 'Mobiel' een bedrag van ƒ225 verdiend voor 'zijn' zanggroep Kameleon, uit Hazerswoude en Koude kerk aan den Rijn. In het spelletje 'Alles voor de club' beantwoordde hij drie vragen die alle muziek betroffen tot volle tevredenheid van presentator Rients Gratama.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3