Hoofdrol van Ilie Nastase in grillige Davis Cup-thriller =t 1: ioemenië ontmoet ieuw-Zeeland Opwindende biljartfinale Dudok wint van Varsity-vier Laga 'ch 'nietes" na wisselende kansen door regenbuieen herstellende Okker en blessure Hordijk lordijk: 4ijecties jaten niet Zes spelers van Twente in B-selectie Beslag op voetballers Rood en Wit en HCC 1: weer winst Toernooi-winst van korfbalteam hij zich tijdens de Ining had geblesseerd. Jan Hordijk de Davis verder vanaf tribune. 1 onze speciale verslaggever IEVENINGEN De blessu- tan Jan Hordijk, het gevolg een misstap bij het inslaan, hem dit seizoen niet geheel de kant zétten. Ruim twee t terug ging hij voor het eerst F zijn rug, maar daarna ft hij geen last meer gehad. hoopt nu binnen enkele (en Hordijk weer te kunnen in spelen, zodat hij in ieder al (zoals een van de behan- fnde artsen, Wesseling, giste- vertelde), kan uitkomen in kwalificatie-toernooi voor op Roehampton. ^beslissing om zich lerug te Yken werd door Jan Jordijk f genomen, Daarvóór is nog met injecties de S.» te verdrijven, maar dat 0'igde niet. Wesseling: 'Je zou 'injecties ontlastend kunnen lejnen. We probeerden de weg te halen, zodat de k op de zenuwen minder •d. Hij heeft in totaal drie cties, met tussenpozen, ge- Toen succes uitbleef, werd verklaring opgesteld die I drie artsen (onder wie fjroloog Van der Drift) werd f! entekend, om het punt niet Ijöer meer weg te geven, r Hordijk zelf een uiterst elukkige ontwikkeling, want had zich juist in de Davis meer op de voorgrond kun- plaatsen. vervanging- door Niek ry heeft opnieuw vragen roepen over het beleid de Davis Cup. Op zichzelf de keuze van Fleury niet W mlogisch, hoewel Fleury in e meer in het team was op domen voor het dubbelspel red Hemmes als derde man worden gezien. Hemmes :er speelde zaterdag een cke demonstratie-partij te- de vierde Roemeen, Marcu, hij met 26 26 verloor, ft de vraag of er in Neder- geen andere spier was die :s partij had kunnen geven, antwoord ligt voor de ^ld: Marian Laudin. Deze ech- is niet in het Davis-Cup-team 'Jenomen, omdat daarvoor van het wintercir- t in aanmerking werden ge- !en. Laudin speelt momen- echter sterk, versloeg in de petitie Fleury bijvoorbeeld dt 6—2 6—2. Van onze speciale verslaggever SCHEVENINGEN Een anderhalf uur durende regenbui, een Ok- ker-in-ouderwetse doen, een blessure van Jan Hordijk en een onge kend schitterende Ilie Nastase. Dat waren het afgelopen weekeinde de vier sleutels van ex Davis Cup-thriller, waarin het Nederlandse tennisteam in eerste instantie géén, maar in tweede instantie wél mogelijkheden had om Roemenië (vorig jaar nog finalist in deze strijd om het officieuze wereldkampioenschap voor landenploegen) opzij te zetten. Die kansen verdwenen gisteren echter snel door eerst, het noodgedwongen optreden van Niek Fleury en vervolgens de overmacht van de onweerstaanbare tennis-kunstenaar Ilie Nastase Zodat Roemenië toch nog de achterstand van 21 in een overwin ning (23) kon omzetten. DEN HAAG (ANP) Bonds coach Frantisek Fadrhonc heeft zestien spelers geselecteerd voor de op 29 mei in Maastricht te spelen wedstrijd Jong Neder land-Jong Engeland. Nederland heeft voor deze ontmoeting ver zocht te worden ontheven van de bepaling dat geen spelers ou der dan 23 jaar mogen worden opgesteld. De reden is dat er geen spelers van Ajax, NEC en NAC beschikbaar zijn. Ajax speelt de volgende dag de Euro pa Cup-finale tegen Juventus in Belgrado, NEC en NAC ontmoe ten elkaar op 31 mei in de fina le van de KNVB-beker. De grootste moot van de selec tie wordt gevormd door spelers van FC Twente: zes man De groep bestaat uit: Schrijvers, Van Ierssel, Notten, René van de Kerkhof, Willy van de Kerk hof, Jeuring (allen FC Twen te), Bos (FC Groningen), Krijgh, Mulders, Van Kraay (al len PSV), Bonfrere (MW), Jansen, Schneider, De Jong (al len Feyenoord), Doesburg en Waibeek (beiden Sparta). De regenbui die zaterdag na zes ga mes in het dubbelspel verder spelen onmogelijk maakte, vormde de eerste kentering. Tom Okker, niet meer ge bonden aan Lamar Hunts profcircus, was door de tennisbond na vijf jaar weer naar Nederland gehaald om de bij voorbaat kansloze confrontatie met Roemenië zoveel mogelijk luister bij te zetten. Nog voor het begin namen de perspectieven op succes toe, door dat het Roemeense team slechts op halve sterkte naar Nederland kwam. Ion Tiriac kan het al geruime tijd ui terst slecht vinden met Nastase en de Roemeense bond had hem (officieel wegens wangedrag, iets waar hij zich overigens al jaren bij herhaling aan bezondigt) niet in het team opgeno men. En de Roemeense tweede keus bleek van een dermate pover gehalte te zijn, dat met name in het dubbel spel Nederland zijn slag zou kunnen slaan. Vrijdag echter' pakten zich don kere wolken samen rond deze tennis- zon, want Tom Okker toonde zich bij zijn heroptreden op vaderlands gra vel van een voor zijn doen uiterst ma tig niveau. De volgende dag, in het dubbelspel, leek Okker zich nog niet te hebben hersteld. Hij verloor zijn eerste twee service-games en slechts dankzij een love-game van Jan Hor dijk en het feit dat Dumitru Haradau van tennis bitter weinig kaas gegeten heeft, bleef de schade tot een achter stand van 24 beperkt. REGENBUI Tom Okker liet zich in die zes games opjagen door de grappen en grollen van Ilie Nastase, die evengoed kan tennissen als intimideren. Het hangen over de middenlijn, het vreemde op stellen bij het ontvangen van Okkers opslag - het zijn zaken waardoor Tom snel uit zijn spel raakt. De wolken die zich toen letterlijk boven de Sche- veningse Mets-banen samenpakten, brachten echter redding. Na het an derhalf uur durende oponthoud stapte weer de eerder genoemde Okker-in-ou- derwetse-doen de baan op. Nastase daarentegen, een grillig tenniser die in sterke mate afhankelijk is van stemmingen, had in die anderhalf uur echter een belangrijk deel van zijn motiviatie verloren. En dat nam nog toe toen Haradau niet alleen zijn ser vice-games bleef verliezen, maar ook nog op alle andere mogelijke wijzen punten weggaf. Nadat Haradau in de veertiende game van de eerste set op het vierde set-point op de service van Nastase na een volleer-gevecht met Okker uit mikte, was de interesse van Nastase grotendeels verdwenen. In de twee resterende sets (beide 6 1) kwam echter niet alleen Tom Ok ker tot acceptabele prestaties, maar vervulde ook Jan Hordijk een opval lende rol. Hordijk serveerde het sterkste, verloor als enige slechts één keer zijn opslag en maakte duidelijk dat hij dit seizoen aanmerkelijk aan kracht heeft gewonnen. In ieder geval zo veel, dat hij zondagmiddag nauwe lijks moeite zou behoeven te hebben met Thoma Ovics af te rekenen. In de ochtenduren echter vond de derde ge beurtenis plaats, die deze Davis Cup ontmoeting zou beïnvloeden. Tijdens vorig jaar winnaar van een Europese zones, behaalde een overwinning op Zweden: 3-2. i Spanje een beslissende voor- i had genomen door een over ig van Manuel Orantes op Ove ison (8-6 64 6-1), verkleinde de „J-jarige Bjoern Borg de achter- moor een overwinning op Anto- linoz, vervanger van de gebles- [Andres Gimeno. kï JoegoslaviëNieuw Zeeland 23; np fsiSovjet-Unie—Hongarije 3-2; Oslo: '.bn-Frankrijk 0—5; Baastad Spanje— «3—2: Regglo Emilia: Italié-Bulgarije '"nchen: West-DullslandGroot Brit. Cairo; Egypte—Tsjechoslowakije 22 Juli moeten de volgende wed- gespeeld: RoemenieNieuw-Zee- b(ovJet-UnleFrankrijk; Tsjechoslowa- ItaliëSpanje. STOLLE an5tolle, de 34-jarige Australische iurfrof- heeft aangekondigd zich <te trekken uit de wedstrijd- deed dit nadat hij in de j ^dubbelspel van het toernooi in jj0J*gas met zijn landgenoot Ken pil had verloren van de Ameri- enGottfried en Stockton (7-6 4-6 s Fred Stolle, die een zoon en telochters heeft, wil meer tijd be- t:0j aan zijn gezin. 'Ik heb een je tijd gehad, maar nu worden kinderen groter en wordt het het inslaan tegen Tom Okker stapte Hordijk mis en verdraaide een rug- wervel. Een oude blessure, waarvan Hordijk ruim twee jaar geleden ook al last heeft gehad. Drie injecties hielpen niet: Hordijk kon wel slaan, maar niet serveren en smashen. Jan Hordijk ('ik loop nog niet scheef) moest zich laten vervangen door Niek Fleury. En dat bleek achteraf de wed strijd te beslissen. Ilie Nastase: 'Na de nederlaag in het dubbelspel had ik weinig hoop. Die tweede man, die Hordijk, is sterker dan onze tweede man. Het verlies van Hordijk is uit eindelijk beslissend voor de uitslag geworden'. ONVOORBEREID Niek Fleury moest onvoorbereid de baan op stappen en ontving daar een nederlaag van Thoma Ovics. Fleury: 'Ik hoorde pas een half uur van te vo ren dat ik moes! spelen. Ik had me helemaal niet op die wedstrijd inge steld, ook al omdat ik woensdag al had gehoord dat ik niet in het dubbel zou worden opgesteld. Je staat er dan anders, meer ontspannen tegenover. Je leeft ook minder serieus, ik was eerst van plan zaterdagavond uit te gaan, maar dat is toevallig niet door gegaan. Ik had me nauwelijks voorbe reid. Ik heb wel de partij tussen Ok ker en Ovics zitten turven, maar ik deed dat voor Jan en dan zit zo'n spe ler toch niet in je hoofd'. Niek Fleury was volkomen kansloos, probeerde wel door naar het net te gaan te vermijden vanaf de achterlijn gepasseerd te worden, maar stapelde te veel fouten op elkaar. Thoma Ovics deed in feite weinig anders, scoorde nauwelijks en profiteerde voorname lijk van Fleury's fouten. In de derde set bijvoorbeeld werden in 10 games 53 punten gemaakt. Daarvan werden er slechts vijftien werkelijk gescoord, de overige konden als directe fouten worden bestempeld. NEGENDE GAME Alles kwam daardoor af te hangen van de confrontatie van Tom Okker met Ilie Nastase, vorig seizoen fina- Pauze in het beslissende duel tussen Tom Okker (links; en de winnende Roemeen Ilie Nastase. De organisatoren van de Wimbledon- kampioenschappen hebben hun bepa lingen zo veranderd dat ook jonge ta lenten als Jeanette Evert en de Zweed Bjoern Borg kunnen inschrijven. Bei den waren op 1 januari nog te jong om in te schrijven, maar door de ver anderingen kunnen zij nu meedoen. Op Wimbledon heeft slechts één keer iemand van vijftien jaar een titel ge wonnen: Lottie Dodd in 1887. 'Ik was niet verrast of zo dat alles list op Wimbledon (hij verloor toen in vijf sets van Stan Smith, de huidi ge wereldkampioen bij de profs) en winnaar van Forest Hills. Tom Okker: FERDAM (Reuter) Roemenië, dat de laatste vier jaar drie bede finale van de Davis Cup bereikte, komt na de overwinning ie'sderland in de halve finales van de Europese zone uit tegen oreb-Zeeland, overwinnaar van Joegoslavië. In Zagreb ontbrak Pilic, de Joegoslavische prof, die in Las Vegas is, hoewel hij 1 vroegtijdig is uitgeschakeld. De Joegoslavische bond heeft Pilic i pchorst. moeilijker ze mee te nemen terwijl ik reis'. Op het hoogtepunt van zijn loopbaan bereikte Stolle drie keer de finale enkelspel op Wimbledon (1963, 1964, 1965), maar hij verloor steeds van zijn landgenoot Roy Emerson. LAS VEGAS In het toernooi in Las Vegas (dat een prijzengeld van 150.000 dollar heeft) hebben de Amerikanen Arthur Ashe en Brian Gottfried zich geplaatst voor de finale, waarin 30.000 dollar (onge veer 90.000 gulden) te verdienen valt. Ashe versloeg in de halve finales zijn landgenoot Roscoe Tanner met 7-6 6-2, terwijl Gottfried zich ontdeed van Cliff Richey, eveneens een Ameri kaan, met 6-1 7-5. Jan Hordijk (linksdie zijn tweede partij in het duel tegen Roemenië wegens een blessure niet kon spelen, toont kort voor Tom Okker begint aan zijn duel tegen Nastase zijn belangstelling. van deze partij afhing, ik wist dat al ver van te voren'. Okker startte uiter mate sterk, hoewel hij in de eerste game op eigen opslag vijf keer op deuce kwam. Hij brak echter direct daarop de opslag van Nastase (op 1540) en won vervolgens zijn eigen opslag op love. Een break in de vijfde game stelde Nastase in staat het ver schil te reduceren, totdat zich in de negende games een gevecht ontspon, dat waarschijnlijk beslissend is ge weest. Dat gevecht strekte zich uit over dertig punten, telde twaalf keer deuce en bezorgde Okker in totaal ze ven break-points tégen. Die laatste kon Okker niet houden, waarop Nas tase op eigen opslag de eerste set kon binnenhalen. Nastase speelde daarna het spel dat hij graag wil en dat Ok ker beschreef met: een tegenstander aan een touwtje houden. Okker kon diep in de hoeken volleren, Nastase's sublieme looptechniek bracht hem moeiteloos in iedere hoek, Dropshots en korte volleys baatten evenmin, want Nastase is even snel naar voren als hij zich in de breedte beweegt. Bovendien: hij beheerst vrijwel alle situaties aan het net, lijkt vaak zelfs te hopen dat een tegenstander een drop-shot nog net haalt, want hij stelt zich vrijwel altijd goed op zodat hij een rallye nóg mooier kan voltooien. Okker: 'Als hij zo speelt, is hij te sterk voor mij. Ik heb wel vier keer van hem gewonnen en nu pas voor de tweede keer van hem verloren, maar hij is de laatste twee jaar veel beter geworden. Ik wist op het laatst niet meer wat ik moest doen. Eerst vol leerde ik diep, toen kort, maar ook dan is hij er toch. Hij anticipeert zo voortreffelijk, daar is niets aan te doen.' Het resultaat was een duel van bij zonder niveau, met veel verrassing, ook van Okkers zijde, maar vooral van Nastase, die plotseling een vorm etaleerde die mogelijk beter is dan die waarmee hij vorig jaar het Wimble- don-publiek (altijd partij kiezend voor de verfijnde technici) veroverde. Nastase zelf tenslotte: Ik verwachtte bij Okker meer spin in de fore-hand. Die is niet gekomen. Uiteindelijk kon ik doen wat ik wilde. En een Nastase die dat kan, lijkt momenteel voor vrijwel iedereen onbespeelbaar. NederlandRoemenië 23. Tom OkkerTho ma Ovics 5—7 6—2 6—1 6—1; Jan Hordijk— Ilie Nastase 3—6 3—6 2—6; Okker/Hordijk— Nastase/Haradau 8—6 6—1 6—1; Niek Fleu ry—Thoma Ovics 2—6, 3—6 4—6; Tom Ok- ker—Ilie Nastase 4—6 2—6 4—8. HANS SCHMIT VERBANIA (AP) De recht bank in de Noorditaliaanse stad Verbania heeft formeel beslag doen leggen op alle spelers van de plaatselijke voetbalclub, die in de derde divisie uitkomt. Het doel van deze uitzonderlijke maatregel is voldoening van be dragen, die de vroegere leiding van de club te vorderen heeft. Door de beslaglegging is elke transfer van de spelers onmoge lijk totdat het financiële geschil geregeld is. Het unieke gerech telijke besluit is een gevolg van een lcort geding, aanhangig gemaakt door vier personen van de vroegere clubleiding, die zeg gen nog vele miljoenen lires van de club te goed te hebben. De vier hebben verzocht tml- gens de wet beslag te mogen leggen op de spelers bij wijze van waarborg voor de kredie ten, die zij aan de met schulden beladen voetbalclub verleend hebben. Italia's derde divisie is semt- professional. De clubs in deze divisie hebben de structuur van vennootschappen met aandeel houders. De spelers, die ieder een zekere handelswaarde verte genwoordigen behoren tot de activa van zo'n club. AMSTERDAM Hercules, vorige week met een overwinning gedebu teerd in de crickethoofdklasse, heeft de zegereeks van het Haarlemse Rood en Wit niet kunnen stuiten. Hercules kwam zeven runs tekort. Tegen het totaal van 113 van Rood en Wit stelde Hercules er 106. Rood en Wit heeft door deze derde achtereenvolgende zege (VRA, HCC 2 en nu dus Hercules; de Utrechters wonnen vorige week overigeais in sensationeel verlopen innings van het Rotterdamse VOG met alleen Van Leur en Daudey in de dubbele cijfers en Stel als uitspringende bowler met zeven wickets voor 15 punten in 21 overs) afstand genomen van de overi ge ploegen in de hoofdklasse. Slechts het eerste team van HCC is met Rood en Wit nog ongeslagen. De Hagenaars, gisteren met 97 runs en 1 wicket win naars over het zwakke VRA, hebben echter een duel minder gespeeld dan Rood en Wit. Met VRA is ook HBS in de hoofdklasse nog zonder winst Bei de duels tot nog toe HCC 1 en VOC gingen verloren. HOOFDKLASSE VOCHBS gewonnen door VOC met 4 runs. VOC 99 all out; HBS 95 all out. Quick Haag—HCC II HCC wint met 120 runs. HCC 169 all out. Quick 39 all out. HCCVRA HCC wint met 97 runs en 1 wicket. HCC 164 voor 9. VRA 67 all out. Rood en WitHercules Gewonnen door Rood en Wit met 7 runs. Rood wn Wit 113 all out. Hercules 106 all out. EERSTE KLASSE ACC—Excelsior ACC wint met 2 wickets. Excelsior 89 all out, ACC 90 voor 8. Hermes DVS—De Kerkels Hermei DVS wint met 42 runs. Hermes DVS 102 all out. Krekels 40 all out. UC—HCC III UD wint met 75 runs. UD 215 voor 8, HCC 140 all out. OVERGANGSKLASSE HilversumQuick Haag II Hilvorsum wint met 6 wickets. Quick 83 all out, Hilversum 85 voor 4. Ajax—ACC II ACC wint met 99 runs. ACC 147 voor 9. Ajax 78 all out. VUC—Sparla Gewonnen door Sparta met 18 runs. VUC 72 runs. Sparta 90 all out. ALMELO Het korfbaltoernooi tus sen Engeland België en Nederland is een eclatant succes voor de Neder landse ploeg geworden. Nadat zater dag Engeland met verpletterende cij fers werd verslagen (17-2), werd ook België aan de kant geschoven. De na tionale ploeg speelde zowel sneller als doelmatiger dan de Belgen en benutte talrijke strafworpen. Van enige span ning was nauwelijks sprake. Zeer re gelmatig realiseerde de Nederlandse ploeg een overwinning van 12-8. Bel gië had in een eerder stadium met 6- 1 van Engeland gewonnen. Eerste libre-titel voor Hans Vultink BOBBY RIGGS De vroegere Wimbledon-kampioen Bobby Riggs (55) blijft strijden tegen het dames-tennis. Nadat hij onlangs de Australische Margaret Court heeft verslagen en binnenkort tegen Billie Jean King zal aantreden, heeft Riggs nu ook een wedstrijd tegen de pas 18- jarige Amerikaanse beroepsspeelster Chris Evert aangekondigd. De strijd zal 22 september in Fort Lauderdale, de woonplaats van de familie Evert, plaatsvinden. De inzet bedraagt 50.000 dollar (ongeveer 150.000 dollar). ENSCHEDE (ANP) Na een bijzon der dramatische 'finale' is Hans Vul tink Nederlands biljartkampioen ere klasse libre geworden. De Achterhoe ker was in weerwil van zijn herhaal delijk gedane bewering in het geheel niet in deze spelsoort geïnteresseerd te zijn, zonder verliespunt gebleven tot de laatste ronde. In de slotpartij bereikte Vultink als eerste de finish na zeven beurten. Tegenstander Christ van der Smissen, die wat be treft gemiddelde duidelijk de sterkste speler in dit toernooi was, had toen nog maar 47 moeizame caramboles bij elkaar geschraapt De achttien-jarige speler uit Sint Wil- librord stond dus voor de zware opga ve in de nabeurt 453 punten te moe ten scoren. Van der Smissen, bekend door zijn grote concentratievermogen, leek het onmogelijke te zullen waar maken. Terwijl het publiek op de goed bezette tribunes ademloos toe keek tikte Van der Smissen" zich dich terbij de remise, die hem door zijn beter algemeen gemiddelde toch het kampioenschap zou hebben gebracht. Bij een betrekkelijk eenvoudig trek- stootje aan de lange band, kreeg de speelbal onvoldoende vaart mee, waar door de serie afbrak op 395 en Van der Smissen op 442 bleef staan. Vul tink. bijna eens zo oud als zijn oppo nent, was dus kampioen. Het was zijn eerste titel in het vrije spel, nadat hij tien jaar ryet had deelgenomen aan de kampioenschappen Übre. Eerder had Vultink al twintig andere titels op zijn naam gebracht De finalisten hadden zaterdag beiden gewonnen van Vet en Veldhuis, die ook in de eerste vier ronden van het toernooi ongesla gen waren gebleven. Zowel Vultink als Van der Smissen produceerden een serie van 500, in beide gevallen was Veldhuis de tegenstander. Van der Smissen slaagde voor de tweede keer van de afstoot. De derde plaats van Ben Veldhuis was niettemin een verrassing. De 28-jarige Oldenzaler le verde daarmee de beste prestatie uit zijn biljartloopbaan. Hij bedwong in zijn laatste partij titelhouder Piet Vet en voerde zijn algemeen gemiddelde, door slechts drie beurten te gebrui ken, op tot boven de zeventig. De Amsterdammer Gerard Klinkert, die met Van Ham en Sundquest degra deert naar de eerste klasse groot bil jart, kwam ondanks winst in de laat ste drie partijen net niet boven de de- gradatiegrens. Hij gebruikte twee beurten te veel om ereklasser te blij ven. Eindstand: 1. Vultink 2. v. d. Smissen 3. Velthuis 4 Vet 5. Klinkert 6. Nobels 7. Van Ham 8. Sundquest 14 500 109.37 12 500 122.92 10 322 72.42 8 438 45.09 6 437 39.18 16.31 4 366 2 483 Verrassingen bij Hollandia-ivedsrijden ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) Al te serieus mag men spor tief gezien gewoonlijk de Hollandia roeiwedstrijden niet nemen. De baan is bochtig, nu eens wordt er gevaren onder de beschutting van de bebouwing, dan weer stelt de verraderlijk inkomende wind de stuurlieden voor grote schier, niet op te lossen problemen. Dit jaar hadden, gezien de vrijwel ideale weersomstandigheden, de roeiers weinig te duchten van de gevreesde wind op de Rijn. Maar zelfs die omstandigheid maakt van de traditionele 'Hollandia' nog geen wer kelijk grote wedstrijd. Desondanks kwam de klap, die Var- sity-winnaar Laga kreeg te verwerken, duidelijk erg hard aan. De oude vier, die twee weken geleden op het Am sterdam-Rijnkanaal bij Houten het hoofdnummer won, werd op de Oude Rijn bij Alphen verslagen. En niet met gering verschil. Twee lengten bij na bedroeg de achterstand toen het 2.000 meter teken werd gepasseerd. Wellicht telde bijna nog erger voor de Delftse studenten,- dat niet een van de zeven 'groten' van de Koninklijke Nederlandse Studenten Roeibond de zege opeiste, doch de kadetten van KMA-Breda, die amper een roeige- schiedenis hebben om op terug te zien. De ploeg van Dudok van Heel, die al eerder dit seizoen succes boekte door in dezelfde samenstelling de senior a vier met stuurman van de Varsity op te eisen, beheerste de race volledig. Geen moment heeft Laga, dat hevig teleurgesteld de nederlaag verwerkte, zijn tegenstander serieus kunnen be dreigen. Nereus won het hoofdnummer de eli te acht. Van start tot finish voerden de Amsterdamse studenten, die aan vankelijk een tempo van 42 slagen sloegen, het veld aan. Wel poogde Njord na 1500 meter met een tussen- sprint op Nereus in te lopen, maar de Amsterdamse ploeg reageerde onmid dellijk en gaf de tegenstander geen kans. In 1974 zullen de Hollandia-wedstrij- den op de Oude Rijn worden gecombi neerd met de lustrumwedstrijden van Njord ter gelegenheid van het 100 ja rig bestaan van de Leidse vereniging. Dames: senioren A, vier met stuurvrouw: 1. Orca/Triton 3 minuten 47,6 seconden 2. Njord II 3.49.4, 3. Njord I 3.58.6. Twee zon der stuurvrouw: 1. Phocas 4.15.6, 2. Het Spaarne 4.17.2. SIf. senioren A: 1. Orca 4.34.4, 2. Het Spaarne 4.43.8, 3. De Maas. Acht senioren a: 1. Njord 3.39.6, 2. Argo 3.48.5, 3. Nereus 3.53.6. Elite sklf: 1. Orca (mej. H. Borlas» 4.05.4, 2. Nereus (mej. L. de Graaft) 4.07.5. 3. Het Spaarne (mej. L. Schutte) 4.10.8. Heren: Elite lichte vier met stuurman: 1 Or ca 7.21.4. 2. Dudok 7.23.3. Senioren a. lichte acht: 1. Argo 6.49.4. 2. Trlton/Orca 6.50.5. 3. Laga. Hoofdnummer, elite acht: 1. Nereus I «.10.8. 2. Njord 6.13.2. 3. Nereus II «,25.«. Elite twee met stuurman: 1. Proteus/Eretes 7.42.8. 2. Aspos 7.43.8. 3. Het Spaarne 7.54.4. Elite vier zonder stuurman: 1. Nereus 3.14.2. 2. Asopos gediskwalificeerd wegens hinde ren. Elite lichte acht: 1. Orca/Hades 6.28.4, 2. Orca/Trlton 6.33.4. Elite vier met stuur man: 1. Dudok 6.47.0, 2. Laga 6.52.4, 3. As<v pos 6.57.4. Senioren a twee met stuurman: 1. Spaarne 8.30.5. 2. SkOll 8.45.5. Senioren a vier mei stuurman: 1. Dudok van Heel 7.09.0. 2. Nereus 7.18.0, 3. Njord I 7.25.0. W/KWARTET MAANDAG 21 MEI 1973SPORT

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11