nternationale overheid p nodig tegenover multinationale concerns Meer concurrentie voor fruittelers in vergrote EEG Geveinsd tekort energie strategie oliemaatschappij en mrobank wil minder prk doen in Randstad udprijs steeg, llar daalde Nieuw-Zeeland lid van de OESO Geld nodig? zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf Arrestatiebevel tegen zes vroegere IOS-directeuren NEW YORK ZEER FLAUW Tt DW/K-WARTET ZATERDAG 19 MEI 1973 V FINiANCIëN EN ECONOMIE T25/DRL27 [aarnemend voorzitter Spit rem NKV: i.r 0i een onzer verslaggevers MEGEN 'De internationale concerns zouden een internationale over- 1 tegenover zich moeten vinden, die hen dwingt rekening te houden met ktstaven van menselijkheid en rechtvaardigheid'. ADVERTENTIEI loogde de heer W. Spit, waarne- i voorzitter van het NKV, bij de llQjig van een driedaags symposium |megen, dat in het teken van de Mpl lantionale onderneming en de ff™ 7"fe van de vakbeweging tegeno- it verschijnsel. Het Studiecen- /oor Vredesvraagstukken van de lieke Universiteit van Nijmegen i het symposium, dat vandaag afgesloten, in samenwerking je drie vakcentrales NW, NKV jv voorbereid. instellen van een internatio- (verheid snel moet gebeuren, be de ten hemel schreiende gedra- van sommige internationale lemingen bijna dagelijks, aldus ir W. Spit. Hij wees daarbij op (erkelijk weerzinwekkende hou- van een aantal multinationale ren in bepaalde ontwikkelings- 'Maar ook in de ontwikkelde 1, en met name in ons land, zijn :s van wanbeleleid opgevoerd. I "Ijs met diepe afschuw vervullen'. fespeeld t|E. Altvater, hoogleraar aan de ICliiniversiteit van Berlijn, ging in 3etede 'Multinationale ondernemin- n de arbeidersklasse', dieper in politiek van deze ondernemin- de gevolgen daarvan voor de ers. Door het feit, dat multina- bedrijvcn in staat zij kapitaal ines, fabrieken) overal ter we- te zetten, worden arbeiders in illende landen tegen elkaar uit- ld. Wanneer in één land de ar- co roduktiviteit daalt als gevolg :akingen, of wanneer de lonen rgeleken bij andere landen té stijgen, gaan de multinationale lemingen er zeker over denken rduktie naar een ander land met pper arbeid over te hevelen, al- rof. E. Altvater. jks zijn kritiek op de multinati- irei it c dwingen te gaan handelen in het alge meen belang. Tegen een algehele af braak pleit, aldus de vakbondsleider, in de eerste plaats het feit dat men zal ontkennen, dat internationale con cerns ook een positieve bijdrage heb ben geleverd aan de welvaart en het welzijn voor iedereen. Zo juicht hij de voorbereiding van een internatio nale gedragscode voor multinationale concerns toe, mits die niet bestaat uit louter vaagheden. De economische en sociale raad van de Verenigde Naties heeft opdracht gegeven tot het uit werken van zo'n code. 'De op te ne men normen zullen concreet en con troleerbaar moeten zijn met boven dien de mogelijkheid de naleving van zo'n code af te dwingen', zo zei de heer Spit. De vakbeweging zal bij de opstelling ervan moeten worden be trokken. Maar met een gedragscode van de NKV-bestuurder de internationale controle op multinationale bedrijven nog niet optimaal. Binnen de interna tionale rechtsorde moet een geharmo niseerde wetgeving tot stand komen, die het deze concerns onmogelijk ma ken om verschillende landen tegen el kaar uit te spelen en slechts bedacht zijn op eigenbelang. Zo ver is het nog lang niet en daarom zal het zwaartepunt in de 'tegenstrate- gie' tegenover de internationale on dernemingen voorlopig bij de vakbe weging berusten. Zij zal daarbij ge steund en aangevoerd moeten door maatregcelcn van nationale cn inter nationale overheden, zo meent de heer Spit. MEUBELS Si~IJDIE Zwaartepunt W. Spit onale concerns, toonde de heer W. Spit zich geen voorstander van een to tale afbraak van deze bedrijven. 'Je kunt Philips niet terug brengen tot de status van een kippeboer', zo zei hij. Wel wil hij de multinationals onvervulde racatu res in Amsterdam ze 67iTERDAM De Amslerdu 111-Rotlerdam Bank streeft er naar rerkzaamheden, die naar hun aard niet aan Amsterdam gebon- ;ijn over te brengen naar gebieden buiten de randstad Holland. voor dit beleid is de moeilijke smarktsituatie in de hoofdtad, irijft de bank in haar sociaal irslag. De grote onderdelen van idrijf, die in Amsterdam geves- ijn, kunnen niet volledig voor de bestaande vacatures. Wel is Amsterdam een relatief hoog losheidscijfer, maar doorgaans iet dan om mensen, die weinig kt zijn voor werkzaamheden op ank. rdam heeft een ongunstige leef- ibouw, zo constateert het ver iet aantal jongeren neemt af en ngere termijn kan de AMRO- dus steeds minder een beroep op deze voor de werving belang- groep. In de tweede plaats is 'ertrekoverschot verhoudingsge- jroot voor de categorie admini- if personeel. Ongeveer de helft mensen, die jaarlijks uit Am- m vertrekken, behoort tot deze ingsgroep. NSEN ek van forensen naar de stad op de Amsterdamse arbeids- lange tijd een gunstige invloed maar de AMRO-bank verwacht, t in de toekomst minder wordt de werkgelegenheid in de fo- esi)EN, FRANKFORT, AM- tot&DAM In de financiële teiija in Europa is de goudprijs n weer gestegen; de dollar strjt daarentegen opnieuw ter- prijsgeven. De handel had —iet het oog op het naderende ieinde en de hearings in de _jrgate-affaire merendeel? ivat nerveus verloop. kame in Londen was dat het ge vaar de goudnotering werd vast end op 105,75 per ounce (31 of 2,50 hoger dan het slot ïonderdag. Het Britse pond no- B 2,555, tegen donderdag aan |nde van de dag 2,5425. ®rijs. Ziirich en Frankfort was fcn hetzelfde laken en pak. Ook ging de goudprijs omhoog. In v ridam noteerde goud 9700- per kg, tegen donderdag P-9870. In Frankfort gold de dol- Bu 2,7796« wat bijna een pfennig 'was dan de voorgaande dag i WO). In Parijs beliep de notering tJdk250 (4,4350). iVfrika houdt de mogelijkheid cteLen revaluatie van de rand °Pen- srsu05'1'6 van de Zu'dafrik' anse j wordt nauwkeurig onderzocht, left de Zuidafrikaanse minister financiën, Diederichs verklaard, 'oorspelde, dat de goudprijs zou |n stijgen. rensengemeentes toeneemt. In het verslag wordt er verder op ge wezen, dat omvang en samenstelling van het personeel de gevolgen zullen ondervinden van de automatisering. Nadat het personeelsbestand door de enorme uitbreiding van de retailban- king (meer bankzaken die door 'de kleine man' worden gedaan), sterk was gegroeid, zal het nu vrij stabiel worden, misschien aanvankelijk zelfs iets dalen. Of de vakbeweging wel in staat zal blijken het zwaartepunt te vormen in de strijd tegen de multinationale con cerns, waagt de heer Nat Wainberg, vertegenwoordiger van de vakbond voor werknemrs in de automobielin dustrie van de Verenigde Staten, vooralsnog te betwijfelen. In zijn rede 'International Cooperation and La bour' wees hij op de grote verdeeld heid langs onder meer politieke en religieuze lijnen, die de huidige vak beweging kenmerkt. Hierdoor wordt haar kracht nationaal en internatio naal sterk verminderd. In zijn betoog schetst hij uitgebreid de verschillende wegen, die de internationale vakbon den kunnen bewandelen om het hoofd te bieden tegen de multinationale be drijven. PARIJS De OESO, de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling heeft Nieuw-Zeeland uitgenodigd lid te worden. Van de OESO maken ruim twintig geïndustri aliseerde landen deel uit, zoals de meeste West-Europese staten, de VS, Canada, Australië en Japan. In de afgelopen drie jaar nam Nieuw- Zeeland al deel aan het agrarisch werk van de OESO. In een paar dagen kunt u het hebben. Met- een persoonlijke lening van de NMB. Gemakke lijk, zonder onnodige formali teiten. In overleg met u worden het bedrag' en de maandelijkse aflossingsterinijnen vastgesteld. Een lening van-2.000,- kunt u bijv. terugbetalen in 18 x 129,50 per maand. Of ƒ3.500,- in 24x ƒ171,50. Inclusief alle rente en kosten. Stap eens binnen. We vertellen u graag alles over een persoon lijke lening voor welk doel dan ook of een woningkrediet, voor verbetering en onderhoud van uw huis. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK A. L. van Beek ROTTERDAM De winst na belas ting van A. L. van Beek (groothandel in tabak) is in 1972 gestegen van 1,05 min tot 1,21 min. Voorge steld wordt over 1972 een dividend van 8 (v.j. 6) per aandeel van 100 uit te keren. Vereenigd Glas SCHIEDAM Vereenigde glasfabrie ken (United glasworks) gaat haar maatschappelijk kapitaal verhogen van 20 min toi 30 min, de nomi nale waarde van de aandelen wordt teruggebracht van 500 tot 100. Dit zijn de belangrijkste punten in een statutenwijziging, die op 8 juni aan aandeelhouders zal worden voorge legd. Ook Nationaal bezit van aande len Vereenigde Glasfabrieken wil haar statuten overeenkomstig wijzigen. Hier verdwijnen ook de dertig priori teitsaandelen. Vast Goed AMSTERDAM Het binnenlands be leggingsfonds 'Vast Goed' zal in juni een claim-emissie uitgeven. Partici panten zullen voor iedere acht partici paties kunnen inschrijven op een nieuwe participatie tegen betaling van 140 op 2 juli a.s., zo heeft het admi nistratiekantoor Insula bekendge maakt. De nieuwe participaties zullen voor de helft delen in de resultaten over 1973. De emissie is het gevolg van de om standigheid dat na de aankoop van het winkelcentrum in Vinkeveen op 1 april dit jaar, thans een kantoorpand in Amsterdam voor 5,5 min is aan gekocht. Dit kantoorpand is geheel verhuurd en geeft een behoorlijk ren dement. De uitgifte van nieuwe parti cipaties zal daardoor geen nadelige in vloed hebben op de zich gunstig ont wikkelende huurinkomsten in het thans lopende jaar. Beers DEN HAAG Beers Zonen (impor teur in Nederland van Scania bedrijfs auto's is bepaald optimistisch over de gang van zaken. Of dit optimisme het hele jaar geldt, kon de directie op de jaarvergadering niet zeggen. Directeur Beers wees op de zeer grote conjunc tuurgevoeligheid van de markt voor zware bedrijfswagens. De resultaten over de eerste vier maanden zijn bij zonder gunstig geweest en hebben een recordomzet te zien gegeven. De omzet in geld is in het afgelopen jaar met ruim 5 pet. toegenomen, wat voor 4 pet. te danken was aan prijs stijgingen. Matsushita AMSTERDAM Matsushita Electric Industrial, de grootste producent in Japan van elektrische en elektroni sche produkten voor huishoudelijk ge bruik, zal beursnotering in Amster dam verkrijgen. Vanaf 4 juni worden verhandeld cdr's aan toonder, elk ver tegenwoordigende 100 aandelen van nominaal 50 yen elk. Per 20 november 1972 had de maat schappij ca. 83.000 werknemers in vas te dienst. De produktie vindt plaats in ongeveer 120 fabrieken. De netto- omzet bedroeg ca. 11 miljard, waar van 2 miljard werd geëxporteerd. Hiervan ging 57 pet naar Noord-Ame- rika en 12 pet naar Europa. De eerste koers in Amsterdam van de cdr's zal worden vastgesteld op basis van de slotnotering in Tokio op 4 ju ni 1973. Op 15 mei bedroeg de slot koers in Tokio 787 yen. overeenko mend met circa 875 per cdr. Lijm en Gelatine DELFT De gang van zaken bij Lijm- en Gelatinefabriek Delft is in 1972 sterk beïnvloed door het verlo ren gaan van de afdeling beenderont- vetting door het ongeval op 19 augus tus 1971. De ongedekte extra kosten. ADVERTENTIE Van zuidelijk halfrond ARNHEM Australië, Nieuw-Zeeland en Zuiil-Afrika, die hun prioriteit op de Engelse markt zijn kwijtgeraakt, zullen zich meer op de hele EEG gaan richten en daar in de voorjaarsmaanden een sterk toenemende concurrentie gaan betekenen voor het fruit uit de vergrote gemeenschap. Met name Zuid-Afrika zal, naar wordt verwacht, zijn appelproduktie in de komende tien jaar verdubbe len. Dit zei de heer L. J. Nijsten, de voor zitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie, die haar 75-jarig bestaan viert, tijdens de algemene vergade ring. Hij zag de toetreding van Enge land tot de EEG als een gunstige bij komstigheid voor de fruitteelt. De consumptie van appelen peren per hoofd van de bevolking bedragen in Engeland momenteel nog slechts resp. 50 en 25 pet van die in de andere EEG-landen. Contingentering De fruittelers in Nederland en elders in de EEG willen daarom een conti- gentering van de invoer van appelen uit het zuidelijk halfrond. Zij willen die importen niet tot een minimum beperken maar als zij de opvang van de vastgestelde contingenten kennen, kunnen zij daarmee bij hun afzetbe- leid gedurende een geheel seizoen re kening houden. Het laat zich aanzien, dat de totale handelsproduktie van appelen in 1972 (400.000) ton zal worden verkocht voor ongeveer 240 miljoen. De 520.000 ton van het voorgaande jaar brachten rond ƒ160 miljoen op. Voor peren waren de cijfers: oogst 1972 50 miljoen voor 100.000 ton, het jaar daan-oor 45 miljoen voor 110.000 ton. 'Het gunstige resultaat van 1972 mag echter niet verleiden tot onverant woorde investeringen', zo waarschuw de de voorzitter de fruittelers. 'Moge lijk zullen in de komende jaren de bedragen die dit jaar zijn verdiend weer hard nodig zijn'. ontstaan door het nog niet kunnen ontvetten in eigen beheer, bedroegen tussen 19 augustus 1972 en het eind van dat jaar ruim 900.000. Afgezien hiervan was het exploitatieresultaat iets gunstiger. Inclusief een bijzonde re bate in de vermogenssfeer bedroeg de winst 904.000 tegen 405.000 in 1971, zo blijkt uit het jaarverslag. De directie meent, dat hiervan 709.000 gebruikt moet worden voor een voorziening tegen niet gedekte bedrijfsschade in 1973. Uit het restant van de winst wordt een dividend voorgesteld van 5 pet op de aandelen en 5 per restantbewijs (v.j. 6 pet resp. ƒ6). Nu het mogelijk is gebleken voor de gevolgen van het ongeval de nodige voorzieningen te treffen en die maat regelen te treffen die tot een betere rentabiliteit leiden, vertrouwt de di rectie erop, dat na 1973 een opgaande lijn in de resultaten kan worden ge kregen. Vihamij-Buttinger ARNHEM Mede als gevolg van de zachte winter is de omzet bij Vihamy- Buttinger in de eerste vier maanden van 1973 ruim 25 pet hoger geweest dan in de overeenkomstigeperiode van 1972. Aangenomen moet worden dat dit stijgingspercentage in de loop van dit jaar geleidelijk zal dalen. De huidige ontwikkeling geeft Vi- hamy-Buttinger de gegronde hoop dat dit jaar een verder rentabiliteitsher- stel zal worden bereikt, zo is meege deeld in de jaarvergadering. Deze hypothese ontwikkelt prof. dr. P R. Odell, hoogleraar in de economi sche aardrijkskunde aan de Rotter damse Erasmus-universiteit in het jongste nummer van Economische Statistische Berichten. De kern van de politiek van de oliemaatschappijen lag in de beperking van het energie aanbod op de Europese markt, zegt prof Odell. Sinds 1958 werd in West- Europa constant te veel energie aan geboden in vergelijking tot de vraag, wat de olieprijzen laag hield en een rampzalig effect had op de Europese steenkolenindustrie. De maatschappij en besloten toen de bouw van raffina derijen en pijpleidingen af te rem men. zodat het olie-aanbod meer over een zou stemmen met de vraag. Op die wijze, zo voorzagen de maatschap pijen. zouden de gestegen olieprijzen (gevolg van de akkoorden met de OPEC) gehandhaafd kunnen worden. Nieuwe OPEC-eisen zouden ook zon der moeite kunnen worden doorbere kend aan de Europese afnemers. AARDGAS De strategie lukte aanvankelijk niet helemaal (o.m. door de zachte winters van de laatste drie jaar. Maar dat was een tijdelijk verschijnsel. De grootste kink in de kabel voor de olieroncerns was het Nederlandse aardgas. De toe nemende beschikbaarheid daarvan dreigde het hele plan te verstoren. De oplossing lag daarom in een vermin derd aanbod van het Nederlandse gas en het publiek moest ervan doordron gen worden, dat het aanbod beperkt was door de grenzen van de reserves en de produktiemogelijkheid. Binnen het kader van prof. Odell's hypothese worden gebeurtenissen van het laatste jaar begrijpelijk. Een ex portovereenkomst van de NAM (Shell- Esso) met West-Duitsland ging op het GENEVE (Reuter) De officier van justitie in Genève heeft arrestatiebe velen uitgevaardigd tegen zes vroege re directeuren van het voormalige be leggingsimperium IOS (Investors Overseas Services). Bij de zes gezoch- ten is ook Robert Vesco, die 200.000 dollar aan geheime bijdragen heeft gegeven aan Nixon's verkiezingsfonds in ruil voor het staken van een on derzoek naar zijn activiteiten. De vroegere president van IOS, Ber nard Cornfeld, bevindt zich sinds maandag in Genève in arrest. Lopen de een onderzoek kan hij op beschul diging van fraude, oneerlijk bestuur, aanzet tot speculatie en mogelijke ver duistering van fondsen maximaal zes weken gevangen worden gehouden. AMSTERDAM Na de gunstige gang van zaken in 1972 verwacht Biihrmann-Tetterode in 1973 toene ming van de omzet en ook stijging van de nettowinst. De directie ziet de toekomst van het concern meer dan ooit met vertrouwen tegemoet. De toetreding van de twee onderne mingen Bührs en Vandra tot het con cern een ogenblik buiten beschouwing latend, bedroeg het aantal medewer kers per ultimo vorig jaar 4984 wat ten opzichte van december 1971 een daling betekent met 251 mensen. Deze aanpassing was ten dele het gevolg van het natuurlijk verloop, ten dele als gevolg van enkele reorganisaties. De reorganisatie van Bührmann's Pa piergroothandel resulteerde in een be langrijk beter nettoresultaat. De on dernemingen in de divisie papier- en kartonproducerende resp. papierver- werkende bedrijven hebben samen een resltaat behaald dat geheel vol deed aan de doelstellingen en iets ho: ger was dan in 1971. Het concern heeft zich beijverd milieuvervuilende factoren van het produktieproces te verminderen, waartoe dit jaar nog verdere investeringen zullen plaats vinden. Rnvls Dom Tar A CRem Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nal Resources Shell Canada Bovag in verslag: onderhoud van auto wordt uitgesteld DEN HAAG De indruk be staat dat het autorijdend pu bliek in versterkte mate het normale onderhoud uitstelt en dat ongeveer éénderde van het Nederlandse wagenpark geen professioneel onderhoud onder gaat. Dit constateert de Bovag in het jaarverslag. Zij is dan ook van oordeel, dat de exploi tatie van de werkplaatsen de bijzondere aandacht van de on dernemer blijft vragen zowel ten aanzien van het investe ringsbeleid als van de perso neelsbezetting en de arbeidspro- duktiviteit. Als gevolg van de verhoging van de motorrijtuigenbelasting en de benzine- en olie-accijns begin dit jaar moet de particu liere autobezitter thans onge veer éénderde van zijn rijkosten aan de fiscus afdragen. 'Deze ontwikkeling is één van de voornaamste verklaringen voor de neiging tot achteruitgang van de werkplaatsrendementen. Door het autorijden steeds zwaarder te belasten heeft de overheid in de hand gewerkt, dat het aanbod van onderhouds- en reparatiewerkzaamheden ver der vermindert'. Hypothese prof. Odell: ROTTERDAM Een mogelijke vermindering van het aanbod van olie in Europa vloeit voort uit een strategie van zeven grote interna tionale oliemaatschappijen, evenals de stelling, dat de Nederlandse aardgasvoorraden eigenlijk helemaal niet zo groot zijn. laatste moment niet door en in Ne derland werden de verwachtingen van de Gasunie, dat zij steeds meer gas kon gaan verkopen ruw verstoord door de NAM-aankondiging van een tekort aan gas. De vervanging van olie door gas werd op die manier tegengegaan. SCHATTINGEN Eerder in zijn artikel had prof Odell al vraagtekens gezet bij de officiële schattingen van de aardgasvoorraad in het Nederlandse deel van het Conti nentaal Plat. Die schattingen spreken over een voorraad van 100-200 miljard m3. terwijl prof. Odell vermoedt, op grond van gasvelden in de buurt, dat er 600 miljard m3 jn de Nederlandse zeebodem zit. Merkwaardig vindt de Rotterdamse hoogleraar het ook. dat de exploitatie van het Groningse gasveld niet verder kan gaan dan maximaal 4 pet van de voorraad per jaar in plaats van de aanvankelijke voorziene 5 pet. Elders in de wereld ligt het produktieniveu op 6 tot 10 pet per jaar van de ge schatte reserves. De bewering van het potentiële Gro ningse produktiepercentage wordt niet door enig voor het publiek toe gankelijk bewijsmateriaal gestaafd en het bewijsmateriaal zal ook niet be schikbaar worden gesteld. De NAM verwijst belangstellenden naar het ministerie van economische zaken, dat dan verklaart geen infor matie te kunnen verschaffen, omdat de inlichtingen door de maatschappij en voor tien jaar op vertrouwelijke basis zijn gegeven. Koersen in Montreal Contract standaard- rijtuigen Europese spoorwegen getekend BRUGGE —In Brugge (België) is het contract getekend voor de leve ring van 500 standaardrijtuigen voor personenvervoer in opdracht van de spoorwegmaatschappijen van West- Duitsland, Frankrijk. Italië, België. Oostenrijk en Zwitserland. Nederland doet niet rechtstreeks mee bij deze opdracht, maar via een bestaande overeenkomst met de Duitse spoorwe gen kan NS in de internationale trei nen toch beschikken over dit mate rieel. De wagens worden gebouwd door in dustrieën in West-Duitsland, Italië, Frankrijk en Brugge in België. Met de order is een bedrag gemoeid van bijna 260 miljoen. Dit geld wordt gefinancierd via 'Eurofima'. een fi nancieringsmaatschappij die grote spoorwegopdrachten financiert. De eerste standaardrijtuigen moeten in september 1975 worden geleverd. Tien maanden later moet de serie zijn vol tooid. Volgens NS-woordvoerders is te verwachten, dat meer bestellingen zul len volgen, om het rijtuigpark van de Westeuropese spoorwegen uit te brei den en te vernieuwen. In de nieuwe rijtuigen is een belang rijke verbetering in het comfort voor de tweedeklasreizergs aange bracht: zes in plaats van acht zetels per coupé. Dit is gedaan om tegemoet te komen juist aan deze reiziger, die ongeveer 75 pet van de treinpassagiers op internationale en lange nationale trajecten uitmaakt. De wagens krijgen klimaatregeling, warm en koud stro mend water en nog een aantal andere verbeteringen. Ze moeten 200 kilome ter per uur kunnen rijden. LONDEN' (Reuter) Britse visserij- schepen zijn de vijftig-mijls-zone -van IJsland weer binnengevaren nadat zij van Londen de verzekering hadden gekregen dat de Britse marine hen zal beschermen. Een fregat heeft daartoe weer positie gekozen even buiten de omstreden zone. De vissers waren donderdag vertrok ken, omdat zij de bescherming van de marine onvoldoende vonden. IJsland heeft eigenmachtig de territoriale wa teren uitgebreid tot vijftig mijl. Enge land erkent deze maatregel niet. Er zijn al verschillende incidenten ge weest. Schepen van de IJslandse mari ne hebben de kabels van de netten van de Engelse boten stukgevaren en al enkele malen waarschuwingsscho ten gelost. DOW JONES INDEX Indust. Sporen Utll. Obl. Modi 16 mei 917.14 176.69 107.27 74.59 530.5 17 mei 911.72 169.37 106.72 74.56 528.6 18 mei 895.17 165.43 105.96 74.55 Obl. Tot. H. 16 mei 13.800 17.250 1.775 589 778 i 17 mei 13.060 15.240 1.748 382 1.005 18 mei 17.080 19.770 1.792 179 1.357 NEW YOIIK ACF Industrie Airco Allied Chemical Aluin Co of Am American Brands American Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors 33*4 5r--i 3831 31», 24 Vi Ampex 4'* 31» Anaconda 22'j 22 Armco Steel 80'., 79'4 Atlant Richfield 19 18', Bundlx 371, 37'. Delhi Steel 29-1» 28s, Hoeing 18', IS Burlington Ind 33 32 Can I'acaflc Rv 17s, 161 j Cclanese 33' 32'» Chase Manhattan 42'. 421, Chesap A Ohio R 42'- 41 Chrysler 28' j 26' Cities Service 45 441. Colgate Palmolive 93'» 91 Colt Industries 16 4 16 Commonw Edison 32-'* 32', Cons F.dison 23s, 23'* Cont Can 28% 271» Cont OH 30% 28', Curtlss Wright 22'. 22 V» Curliss Wright A 3014 2844 Dart Ind 35 34 V, Deere and Co 39',4 38' j Dow Chemical 49'3 48 Du Pont (El) 175', 170 Eastman Kodak 12914 127% First Nat City 36% 35* Admiral Corp 9', 6% 21', Allengheny Pow S 20 s* Ak/ona 27 26". Am Standard 1114 ll'.i* Amsied Ind 424, 41% Bait A Ohio 41 41', Bavuk Cigars 12'. 40 Can Breweries 44, 44, Cetto 15 H',3 Chadbourn Goth l* 1% Chase Select Fd 9 91 9.87 Columbia Gas 30 80'4 Cominco Coul Telephone 22* 221, Fluor Corp 38'3 38'3 Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel A Tel Getty Oil Gilette Gimbel Brothers Goodyear I and li Gulf Oil Illinois Contr Insilco Int tiusin Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel A Tel l.ing-Lenico Vough Litton Ind Lockheed Aircraft Martin Marietta 1614 16'* May Dep Stores 294, 29', McDonnell Duugla 31 3014 Mobil Oil Corp 62 61',4 Nal Biscuit Nabisco Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind Int Bnk for Rec Int Flav Frag Int Paper <S 4) Kansas I KLM Krotter Leasco #s4 Lone Star Cemen' I5'j Lehman 15% Madison Fund 61» 44'/, 43% 32 s,» 31% 141» 14',* 1414 13', 39% 38 14 13'.* 14',4 241» 241-, 371', 361» 63'* *21» Pac Gas and El Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Phillips Heir Procter A Gamhl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa n Ind Roebuck Shell t)il Southern Southern Pacific Railway Sperrv Rand Sland MM Calif Stand Mil Indian Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel 3614 361. 183'» 1*8', 111. Ill, 5214 5214 40', 39'.» 12'* 12',4 3* SST.u 7'* 1 30s* 38 West Union Tel Westlnghouse El Woolworth Nat Can NV Centr A North West R N Am Phillips Co Occidental Petr Standard Brands Tandy Union Electr United Corps United Gas 24 13'4 33 32', 20', 21'» Western Bancorp 3014

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 27