'Pieter Daens' drie avonden op scherm eoeo Een valk voor 'n koningin André Truyman bewerkte boek van Boontje Voetganger verongelukt ferdinand Woodhouse in Holland. door Catherine Gaskin TROUW/KWARTET VRIJDAG 18 MEI 1973 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Maandagavond begint de KRO-televisie de uitzending van een serie documentaires naar het boek van de Vlaamse schrijver Louis-Paul Boon, 'Pieter Daens, of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht'. Er zijn drie TV-afleveringen, die steeds op volgende maandagavonden (28 mei en 4 juni) worden uitgezonden. Maandagavond is de zendtijd van 20.20 tot 21.10 uur op Nederland II. De documentaires zijn samengesteld uit gedramatiseerde gedeelten, sugge stieve filmbeelden en dialogen die niet helemaal in scène gezet zijn. Ver der wordt gebruik gemaakt van foto's, affiches en pamfletten uit de negen tiende eeuw. De documentaire is gemaakt in een co-produktie van BRT (Belgische ra dio en tv) en KRO. De TV-bewerking naar het boek van Boon is van André Truyman, die de Nederlandse regis seur was, naast Jan Matterne uit Bel gië. De rolbezetting bestaat uit Vlaamse spelers, Gerard Vermeersch is Pieter Daens, Bob Storm zijn broer, priester Adolf Daens, Johan van der Bracht is Charles Woeste, fel po litiek tegenstander van priester Daens. In de figuratie hebben zes to neelverenigingen uit Aalst een aan deel. De BRT zond het eerste deel reeds uit, de volgende twee afleverin gen zijn op dinsdag 22 en donderdag 31 mei. Het scenario is naar een boek, dat de journalist en schrijver Louis Paul Boon uit een verzameling documentai- te over de sociale strijd in de Belgi sche plaats Aalst in de negentiende eeuw samenstelde. Boon, zelf geboren in Aalst - in 1912 - sorteerde jaren lang dit materiaal tot hij 1600 dichtbe schreven vellen had, waarvan hij ei genlijk niet wist wat hij ermee moest doen. Het waren droge getallen, data en namen. Hij kwam echter op het idee de gege vens te verwerken tot een levensecht boek waarin het menselijke een be langrijke rol zou spelen en waarin Pieter Daens de hoofdrol zou hebben. Juist deze broer nam Boon als hoofd figuur, omdat hij zelf met hem meer verwantschap voelde dan met de Grappen André Truyman priester. Boon schrijft in het voor woord van zijn boek: Deze Pieter Saens werd als centrale figuur geno men omdat hij, zowel als dagblad schrijver en man met nimmer ver flauwende liefde voor de kleine man, als mens met gevoel voor humor en met tevens inzicht van al het betrek kelijke in deze wereld, best door mij te benaderen en te begrijpen viel'. Louis-Paul-Boon, die oorspronkelijk niet zoveel zag in een bewerking voor de televisie, leidt de serie nu zelf in. In de eerste aflevering vertelt Pieter Daens over de toestand onder de werknemensen in de negentiende eeuw. De arbeiders verdienden veel Horizontaal: 1. Europeaan, 3. verzoelf, 6. Javaanse huisvogel, 9. oude lengte maat, 12. lidwoord, 13. telwoord, 15. groot wijnglas, 17. plechtige gelofte, 19. soort bier, 21 vermaard, 25. duw, 26. boom, 27. als boven, 31. rivier, 32. bloeiwijze, 34. soort hamer, 36. vreem de munt, 38. water in Friesland, 39. deugniet, 41. water in NJBr., 42. wand versiering, 43. vernis, 44. soort bijl. Kruiswoord-puzzel een christen-socialisme. Zijn tegen stander wordt Charles Woeste, een conservatief reactionair rooms-katho- liek. In 1891 verschijnt de pauselijke encycliek 'Rerum Novarum' (vertaald als 'Van nieuwe dingen'), die zich be zighoudt met de toestand van de ar beiders en het recht van rooms-katho- lieken om verenigingen voor arbei ders te stichten. In 1893 wordt in Bel gië een volksreferendum voor alge meen stemrecht gehouden. Pieter en Adolf Daens stichten een 'Kristen Volkspartij'. Werkstakingen en beto gingen worden vaak bloedig onder drukt. Wordt priester Daens eerst op aandringen van Woeste door de bis schop veroordeeld, later volgt zijn po- litieke overwinning als hij in de Ka mer verschijnt. De tweede aflevering handelt over de strijd, die Woeste blijft voeren on danks de overwinning, die Daens op hem in de Kamer heeft behaald. Woeste probeert Daens bij het volk in een slecht daglicht te plaatsen. In café's wint hij stemmen met jenever. Ook de socialisten gaan zich van hem dist-anderen. De moeilijkheden met de kerkelijke overheid lopen uit op het verbod de mis op te dragen. De politieke strijd van de gebroeders Daens gaat verder in de derde afleve ring. In een schrijven van de paus wordt het daenisme veroordeeld. In 1902 wordt priester Adolf Daens geko zen als volksvertegenwoordiger voor Brussel. Ook in de aankodiging van program ma's wijkt de VPRO vaak op een ori ginele manier af van de gebruikelijke cliché-babbeltjes. De uitzending van twee interviews vlak achter elkaar werd gemotiveerd als een gelegenheid om te kijken naar twee heren, die, de één wat meer dan de ander, als ko miek te boek staan. En dat waren dan de beroemde ster van theater en film Peter Ustinov en de als Nederlandse minister en secretaris-generaal van de NAVO eveneens internationaal bekend staande Joseph Luns. Peter was echt grappig en Joseph deed er zijn best voor. Maar hij was natuurlijk in het nadeel, want hij moest zich tot de Europese Gemeenschap beperken. Ustinov buitte het uur met Dick Ca- vett uit om een veelzijdig nummertje acteren weg te geven, zijn geweldig mimisch vermogen te laten zien en anecdotes te vertellen met een esprit, waarbij cabaretiers en moppentappers van jaloezie aan het nagelbijten zul len zijn geslagen. Je weet uiteraard niet of Ustinov die grappen al tot in den treure heeft opgedist of ze in de Cavett-show op slag heeft verzonnen. Dat laatste zal waarschijnlijk niet het geval zijn geweest. Hoe dan ook, het is toch een vondst, als je in je verhaal over de vele nationaliteiten die er door je aderen stromen, laconiek opmerk*: 'Ik hoor voortdurend bij een gekwetste minderheid'. Zoals gezegd vertelde ook mr. Luns aan zijn ondervrager, de Britse jour nalist Kenneth Harris, een paar grap pige voorvallen uit zijn loopbaan, maar de ernst overwoog. Al was het soms een ernst, waar je een vraagte ken bij zou willen plaatsen. Zoals, toen hij, om de grootheid van het Franse volk te illustreren, Napoleon naar vo ren haalde. Typerend voor Luns. Be ter geslaagd icas het verzoek van de president van Zambia aan de heer Luns, of hij alsjeblieft zich wilde in spannen om Portugal tot vohoaardig lid van de NAVO te maken. Dan zou den die Portugezen zich meer met Europese zaken gaan bezig houden Na de derde aflevering van de in structieve film over Leonardo da Vin ei, met de reconstructie van het wer ken aan en het te-gronde-gaan van de beroemde muurschildering 'Het Laat ste Avondmaal' als monumentaalste $cène, zond de TROS 'Die kleine we reld' uit. Hiermee verwierf Charles Huguenot van der Linden een Holly- woodse Oscar. Tegenover deze onder scheiding doen de negatieve kritieken (waarvan het filmblad 'Skoop' een bloemlezing geeft) vreemd aan. Ik kan het geen oppervlakkig of clichématig stukje ambachtelijkheid noemen. En er is wel degelijk fantasie merkbaar in dit filmisch spelen met antiek speel goed. Alleen al het 'geluidsdécor' zit vol leuke invallen. TON HYDRA iowietje 1 1 smidje verholen en de boppertjes 64: 'Zegloop nou gauw naar de maan!' sputterde smidje Verholen nij dig. 'Denk je, dat ik met valse sleu tels werk of zomaar over hekken klim? Als. je het dan precies weten wilt, ik ben doodgewoon met mijn au to naar binnon gereden, want het hek stond wagenwijd open!' 'Die Adri- aan is een beste kerel', zei toen de oude graaf Bennick van Rïjcken- steyn. 'Maar zo af en toe gaat zijn fantasie met hem op de loop. Hij is véél te zwaar op de hand. Hij zoekt geheimzinnigheden, waar ze helemaal niet zijn. Hij heeft natuurlijk gelijk, als-ie zegt, dat de inrijpoort dicht hoort te zijn. Ik ben echter geneigd aan te nemen, dat dit weer een van de bekende runderachtige streken is van mijn zoon, de kapitein. Die. goo chelaar heeft natuurlijk ook een sleu tel van de inrijpoort. En wat heeft-ie gedaan? Welhij is met dat malle jeepje komen aanrijden, hij is uitge stapt en heeft het hek geopend. Toen is hij weer ingestapt om het park in te rijden. Dat is alles. Hij heeft verge ten het hek weer achter zich te slui ten. Zodoende kon smidje Verholen ook ongehinderd met zijn wagen naar binnen rijden. Ik zkl die aap van een jongen van mij daar wel eens voor op zijn kop geven. En voor de rest zeg ik: zand cr over!' Het bleek wel duidelijk, dat de oude graaf niets te maken wilde hebben met de sombere verdenkingen, (lie rondkrioelden door het puntige brein van Adriaan. Maar eilaas de oude heer kon eok niet weten, dat zich op dit ogenblik een si nistere figuur in de buurt van c bevond. Omzichtig sloop hij graafwerk af en vliegensvlug I hij het lensje van een foto( scherp. Vervolgens knipte hij i kiekjes van de kuil en maakte i aantal aantekeningen van de tie Toen dat gebeurd dween hij weer geruisloos tussi struikgewas. Slechts het dorre pen van een doodenkel dood verried, dat hij zich voorzichtigj buurt verwijderde. Toen hij was aangekomen bij het hekwei het landgoed omringde, wipj daar met een lenige, athlj sprong overheen. Dreigend stoij zwarte silhouet een ogenblikje t kend tegen de reeds schemj avondhemel. AMSTERDAM Bij het oversteken van de Nieuwe Hemweg ter hoogte van de afrit van de Coentunnelweg te Amsterdam is gistermorgen de 46-jari- ge uitvoerder K. Struik uit IJmuiden, dodelijk verongelukt. Hij werd door een passerende auto overreden. ADVERTENTIE Verticaal: 1. telwoord, 2. glijvoertuig, 3. mand, 4. afk. van editie, 5. lof, 7. nobel, 8. grondsoort, 10. toespraak, 11. lof, 14. gewoonte, 16. papiermaat, 18. muzieknoot 20. graafwerktuig, 22. paard, 23. ivoor. 24. plaats in Gelder land, 28. lastig werk, 29. klein kind, 30. spoorstaaf. 31. schoorsteenzwart, 33. getroffen, 34. honingdrank, 35. op stootje, 36. scheepsvloer, 37. soort, 40. volksnaam van de kauw. Oplossing van gisteren: 1. tier, 2. in- do, 3. eden, 4. rondeel, 5. ergo, 6. Eger, 7. lorgnet, 8. niet, 9. Eede, 10. trek. Louis-Paul Boon minder dan waarvan ze rond konden komen, dc arbeidstijden waren der tien uur per dag, vrouwen en kinde ren werkten mee, men leefde in krot ten en had geen stemrecht. Jong en oud verdronk zijn uitzichtloosheid. In 1886 komt de grote crisis. Socialisme In uiterste nood begint de arbeiders massa in opstand te komen. Het socia lisme komt op en priester Daens gaat in de kerkdiensten spreken over Gisteren op TV en nu ook op een kostelijke langspeelplaat: John Woodhouse speelt op zijn magie accordeon bekende melodieën als ,,'tPeerdvan ome Loeks", „Wie schoan us Limburg is" en „Rotterdamse vlag". Philips 64100451^^50 (ook op musicassette verkrijgbaar)# lis ©1MB Radio vandaag Volendammer vissoep 250 gr. wijting 250 gr. aal 250 gr. poon flesje witte wijn 1 ui 1 citroen 1 prei 5 worteltjes peterselie laurierblad zout, peper 50 gr. bloem 1 dl. room De vis schoonwassen en opzetten met een liter water en een halve fles wijn. Vijf minuten laten koken en dan de vis eruit. Verwijder de graten en doe die terug in het kookvocht. Voeg te vens toe: de ui van schil de citroen, worteltjes, in stukken gesneden prei, peterselie, laurierblad, zout en peper. Laat deze visbouillon ongeveer drie kwartier trekken. Hak de vis fijn en roer er de bloem en room doorheen. Giet deze massa bij de gezeefde bouil lon. Nog een minuut of tien tegen de kook aanhouden en heet opdienen. Menutip: Volendammer vissoep, knof look, stokbrood, komkommerslaatje, fruit 106 Binnen het bereik van het verste pak huis kon ik 't nijdige gakken van Grote Billy en zijn kudde al horen, boven al 't andere rumoer uit, maar hij was op een veilige plaats; Neil Smith zou hem nooit vergeten. En daar, in de duisternis die oplichtte in de gloed van het vuur, voelde ik een druk op mijn schouder en een rubberachtige neus tegen mijn wang. 'Ailisdurf je niet dichterbij? Nou, blijf dan maar hier, maar loop niet te ver weg'. Ik bond haar niet vast; ze zou zich zon der dat meer op haar gemak voelen en ik hoefde niet bezorgd te zijn dat ze zou weglopen. De andere paarden zouden waarschijnlijk de volgende dag overal in de vallei opgezocht moeten worden. Ik zag de open staldeuren en het in ferno van laaiend hooi .boven tussen de balken en op de vloer. Er was een serie doffe explosies, doordat grote, losse stukken lei door de hitte knap ten. En daar, middenin de kleine me nigte van helpers en helpsters, voelde ik voor het eerst werkelijk angst. De tijd had tot dusver ontbroken om me te bezinnen op wat er allemaal kon gebeuren. En ik vervloekte de wind, die de hitte van de vlammen op mijn gezicht bracht. Toen de pomp naar buiten was gere den en de slangen uitgerold tot aan de rivier, kwamen de mannen van Ballochtorra. Stalknechten, koetsiers en tuinlieden gingen aan het werk alsof ze precies wisten wat ze moesten doen; de huisbedienden vormden eer der een last dan een hulp, en ik hoor de dat mijn grootvader er een uit vloekte. Het was een grote handpomp, oud zoals alles op Cluain, maar goed onderhouden. Het grootste probleem was voldoende druk te krijgen om het water omhoog te stuwen, hoog genoeg om de daken van het huis en de sto kerij nat te houden. Ik begreep nu hoe verstandig het was geweest de pakhuizen aan de andere kant van de weg te plaatsen. Afstand betekende nu alles. Het hooi in de stallen was nu opgebrand, maar de balken ston den in vlam. Alle mannen werkten om beurten aan de pomp, terwijl de anderen rustten. Een van de gezich- rook en het lawaai, was dat van Gavin rok en het lawaai, was dat van Gavin Campbell. Hij zag me niet. Ik stond een ogenblik te praten met Samuel Lachlan, die trillend tegen de tuin muur leunde. Ik probeerde hem te troosten, maar hij bleef maar met zijn hoofd schudden. 'Wat een verlies. An gus vergt te veel van zichzelf.Hij is te oud. Ik ben te oud. Er moest een tweede pomp zijn.Zijn tengere lichaam schokte nog van de krachtsin spanning die zijn pogingen om te hel pen met de staldeuren hadden bete kend. Ik dwong hem naar de weg te gaan, waar hij zich in een stoel liet zetten en verwezen voor zich uit bleef staren. De vrouwen en sommige van de jongere meisjes van Ballochtorra, die naar het schouwspel waren komen kijken, werden nu aan het werk gezet door Mairi Sinclair. Methodisch liet ze hen de kostbaarste stukken meubi lair uit de benedenverdieping van het huis slepen. Ik bracht zelf de bijbel naar buiten en legde hem bij Samuel Lachlan neer. 'Let erop, meneer La chlan En zal ik dc leggers en kasboe ken uit het stokenjkantoor halen? Nee, dat kan ik niet. Mijn grootvader heeft de sleutels'. 'De stokerij! De stokerij zal toch geen vlam vatten, toch niet de stokerij. Het klonk smekend. 'Alleen uit voorzorg', zei ik. 'Voorzorg.o, ja'. 'Nu u hier zit, meneer Lachlan', kwam Miari Sinclair tussenbeide, 'wilt u alstublieft een oogje houden op de ze dingen? Dat luchthartige stel van Ballochtorra zou er anders misschien iets van meenemen'. Ze had een stoel volgeladen met zilverwerk en theepot ten. Eronder stonden haardhonden met het Cawdorwapen. Het schaak bord van mijn grootvader stond er naast. 'Ja mevrouw.ja', zei Samuel Lach lan. De stal rookte nu hevig. Een dichte, dreigende rook die de wind niet onmiddellijk verspreidde. Terwijl ik er stond spoot een waterstraal, be doeld voor het dak, over de tuinmuur heen en doordrenkte me. Ik wankel de, en plotseling, nu het vuur verdwe nen was, voelde ik me doordrenkt en ijskoud. Ik liet Samuel Lachlan alleen en liep naar het eind van de tuin muur. Ik huiverde. 'Ze zijn er allemaal uit, Kirsty'. Cal- lums stem naast me. Ik keek op. 'Ai- lis was de eerste. Maar ik heb haar niet meer gezien'. 'Ailis was in orde. Ze zorgt voor zich zelf, zoals altijd'. De ene kant van zijn gezicht was vreselijk gezwollen en bloedde. 'Je bent gewond.!' 'Nee. Ik werd tegen een balk geslagen toen ik een van de Clydesdalers naar buiten bracht Maar alle paarden zijn gered. Je grootvader zal nieuwe stal len moeten bouwen, maar zijn hart zal niet breken. Als we volhouden tot de wind ghat liggen en druk op de pomp houden, dan blijven de stokerij en het huis gespaard. We kunnen al leen maar hopen dat geen vonk vat krijgt op de stokerij. Elke balk daar is dootrokken van veertig jaar alko- hol.' (Wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Dag met 'n gaatje. 8 00 Nws; 8.11 Radio journaal en 8 30 De groenteman. 9 00 (S) Pianorecital: mod. muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? - pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 <S) Het Radio Koperkwartel 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged S> Ar beidsvitaminen (11.00 Nws; 11.03-11.06 Radio journaal). 11.30 (S) Viool en piano klass muz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de derde wereld: inf progr. over ontwikkelings samenwerking 12.15 Blik op Europa Inf progr. over de Eur. integratie. Overheids- voorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS- 12.40 (S> Licht ork. 12.50 Recht en slecht, praatje 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo - toerist, inf uit bin nen- en buitenl. 13.50 Van Ta-ta tot totale taal - rubr. over het leven in de taal 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissan ce. 14.35 Spiegel van Belgie: muz en nws van onze zuiderburen. 15.00 (S) Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00-16.02 Nws) VPRO 17.00 VPRO-Vrijdag: rechtstreeks progr met politieke analyses, rep achtergrnnd-inf en telcf. reakties. met 17 00 Akt: 17.55 Med VPRO: 18 00 Nws: PP Uitz van DS 70 plank jonge arlies serie gesprekken ov onze tijd 19 45 De de liturgie 20 00 i !S 11 Akt en 18.20-18 30 KRO 19 00 iSSpring en 19 30 En toch kerk r kerk en kerk-zljn in ngende kerk - muz in In antwoord op uw schrijven: verzoekpl progr. 22.00 (Si Kursief: satirisch progr. 22 25 Overweging. 22.30 Nws. 22 40 (S) Zomergoal sportprogr. met veel muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord 7 07 (Si Badinerie: klass. muz 7 30 Nws. 7 41 Echo 7 50 (S) Badinerie: klass. muz. 8 24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8 45 Moeders wil Is wet. 9 40 School radio. 10.00 (S) Aubade: Klass. en mod. muz met 10.30-10.32 Nws. 11 00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.0 0SVan twaalf tot twee: ge- var. progr. met 12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med t b v. land. en tuinb.; 12.30 Nws: 12 41- 12 50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag: lichte muz. met 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr over missie en zending. 17.10 (S> Metrop Ork 17 30 Nws. 17.32 Echo. KRO 18 00 (S) Licht ork. met solisten. 18.30 Nws. 18 41 Echo. 18.50 Verkenning: nws. feiten cn achtergronden op soc.- 'maatsch. terrein. 18.58 Marktber. l.s.m. K.NBTB. VPRO: 19 00 VPRO-Vrijdag: recht streeks progr. met soc.-kult. akt. en ber. en waarin verder 19 00 en 20.05 Akt.rubr.. 20.00 Nws cn 20.15 (S> VPRO-VRijdagavond conc orgel en klavecimbel - klass. muz. VARA: 21.00 (Si London Philh. Orch.: klass. en mod muz. 21 35 (Si De Staalkaart. 22.30 (S) Strijkkwartet: hedendaagse muz. In de pauze ca 23.15 Maatstaf - nieuwe formule, ge sprek. 23 55-24 00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7 02 Gospelsound: mi Jonge mensen. 8.00 Nws. 8 02 Tussen koffie. (9.00 Nws.) 10 00 Nws. 10.03 D kale fruitmand verzoekpl.progr.. voor zieken. NCRV: 11.00 Nws. 11 Popcorn 12 00 Nws 12 03 BIJ Barpn Nws. 13.03 (S) Popcorn. NOS: 14.< 14.02 De Meurders Methode. AVRO Nws. 15.03 Top-Twenty I: de Amerik rade 16.00 Nws. 16.03 Top-Twenty 71 zoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18 02 Joost dc Show. 19.00 Nws. 19 02 Gevolmachtil zoekpl. 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener Show. VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO- avond Show: gevar. muz.progr. (22.1 en 24.00 Nws en act. 22 55 Med.) Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS.ber. 12 1 muz.progr. (12.50 Buitenl. persover Nws. act., weerber. en toneelagendi Beursber. 14 00 Nws. 14.03 Schi (15.00 Nws.) 15.25 Lichte muz. 16.00 beursber. 16.10 Lichte muz. 17.00 med. 17.10 Lichte ork.muz. 17.55 schaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.: desportber. 18.30 Wegwijs wezen Sport. 18.55 Taalwcnken. 18.57 Lich 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte ork mi Keurig Engels. 19.45 Boekbesprekin Gevar. progr. (21.00 Splinternws. 22.1 23.00 Nws. 23.10 Jazz. 23.40-23.45 Nwt TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Flipper 19.30 Zorro NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Op losse groeven 21.20 Het leven van Leonardo da Vinei (4) 22.25 Op uw gezondheid: inf. medisch progr. NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Recht tip de burger af - les 8 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 1°.05 MIK: mu/ikaal amusementsprogramma NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Ter herinnering aan Noel Coward: met fragmenten uit toned- stukken en films 21.10 Brandpunt 22.00 Wie zonder zonden is - serie Ierse korte verhalen. Met de wet in de hand NOS 22.50 Uit de Kunst 23.00 Openbaar Kunstbezit 23.05 Eigentijds: Witstrip. nieuw beeldverhaal van Theater Scarabee - Den Haag 23.35 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gister avond. 10.30 Bestie Mensch, Franse speelfilm uit 1938. 12.05 Econ. magazine. 12.50 Pers- overz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Journaal 15.55 Schulyacht for Tenerlffa, filmrep. 16.40 V.d. kinderen. 17.10 N'atuurwetensch. en techn. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau- magazine. 19.26 Neues vom Kleinstadtbahn- hof 19.59 Progr overz. WDR: 8.20-8.50 cn 8 55-9.25 Schooltelevisie. 11.00-11.30 en 11.45- 12.15 Idem. 18.00 Rcg. progr. 18.10 Neues vom Klelnstadlbahnhor. 18 40 Hier und Heu- te. 19.15 Kleulerprogr. 19.25 Dass (k)elner des anderen Sprachc verstehe.) 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Cult, magazine. 21.OU Rep. uit Bonn. 21.25 Verkeersinf. 21 30 She riff Cade, politieserie. 22.15 Journaal en Andersonville- DUITSLAND II 16.35 Bezauberndc Jeannie. 17.00 17 30 Journaal en weerber. 17.35 Spo 18.05 Act. en muz. 18.35 Lachfili Buitenl. rep. 19.45 Journaal, act. e ber. 20.15 Der Kommissar. Aansl.: K- naai. 21.15 Muzikaal raadselspel. 22. uitz. 22.30 Journaal, comm. en 22.45 Filmnws. Einde uitz. ca. 23.35. DUITSLAND III NDR 18.00-18.30 Sesamstrasse (55). 19.00 dung der Ausbllder (20). 19 30 Ps Tests (4). 20.00 Journaal en weerbi Argumente - Philosophic in unser 21.00-21.45 Filmrep. DUITSLAND III WDR 8.20-11.45 Schooltelevisie. ll Idem. 18.00 Russische les (19). 18.30 M für alle Führungskrafte in Wirtsch Verwaltung (20). 19.00 Zandmann. 19 Joegosl. werkn. 19.15 Landsforum. 19 nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal cn 20.15 Doe. progr. Aansl.: disc. BELGIE NEDERLANDS 14.00-15.00 Schooltelevisie. 16.30 Ro Italië. 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Tekenfilt Filmrep. 18.45 Verkeersveiligh. 18 50 verz. 19.03 R.K.-uitz. 19.33 Zoeklicl Med. en weerber. 19.45 Journaal 20 log en Vrede 20.55 Panorama. 21 40 progr. 22.30 Journaal. 22.35-23.10 Ree BELGIE FRANS 14.00, 14.30, 15.00, 15.30 en 17.40 l levisle. 18.05 Journaal. 18.10 Kindcrprogr. terprogr. 18.30 Gesprekken met kuns 19.00 Consalres et fllbustlers (5). 1 westelijk nws. 19 40 Weerber. 19.45 J 20.15 Verkeerstips. 20.20 Act. 22.00 L pagnons de Baal. 22.55 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6