Verandering van milieü basis oor machtsgreep Den Hertog Ilie Nastase niet zo fanatiek meer Bosveld wil toch niet naar België Felle kritiek op Griekse arbiter a zeven mislukte pogingen eindelijk winnaar Olympiads Ronde Drysdale en Ashe favoriet Allen wint sprint JJW, '/KWiARTET VRIJDAG 18 MEI 1973 SPORT T15/K15 RE onze speciale verslaggever L Winnaar Fedor den Hertog (27) Her- i Aerdt. Ploeg Frlsol (Piet Liebregts). i '72: Ronde van Oost-Dultsland. Tour Ërenir. Tijdrit Weesp-Utrecht. Erelijst l etappe Olympla's Ronde van Neder- hen-Amsterdam: Winnaar Ian Hallam Woonplaats Nothlngham. Ploeg Enge- Krelljst: '70 tweede in wereldkampioen- [achtervolglng. erloop: 5 km 28 renners ontsnapt. Na allen terug in tweede groep: Westrus, Van Helvolrt, Maes en Van Steen- is. Groep van 15 man gaat door. Verschaeve, Bakker, Van Tol, Van de Spiegel, Van de Kruijs, Priem, Hallam, Van den Hoek, Corne- lissen, Raas, Den Hertog. P. van Katwijk, Aling, Schur en de Waal. Na 28 km voorsp- gong 48 sec. Na 52 km 1.15 min. Na 97 km 2.40 miiw 800 meter voor de finish demarre ren Van Katwijk en Hallam. Van Katwijk, Den Hertog en Van de Spiegel worden 'slachtoffer van onduidelijke wegaanduiding en kiezen verkeerde weg. Hallam die de laatste 20 km op een flets rijdt met gebroken frame wordt niet meer bedreigd. iTERDAM Zeven keer reed Fedor den Hertog Olympia's Ron- bn Nederland. Zeven keer kreeg hij het stempel van de grote fa it met zich mee. Zeven keer ook ging hij ten onder in Neder- I belangrijkste wielerevenement. De achtste keer, toen nog maar J weinig mensen serieus in een overwinning van Den Hertog ge len, maakte hij van de tocht door zijn vaderland een triomftocht, [succes van Fedor den Hertog is het succes van de opvang. Van flensen die hij zelf rond zich heeft verzameld. De verandering ilieu heeft in feite de carrière van dit ongelooflijk grote wie- ilent gered. voert zelf ook die verandering Is de voornaamste reden van dit ogen letterlijk wonderbaarlijke 'Ik ben terecht gekomen bij ploeg, waarin ik mij thuis voel. Liebregts is een emotioneel man. menselijk. Ieder mens heeft nodig. Ik ook. Met Piet kan ik kend overweg. Ik voel hem pré- tan en Piet mij.' Liebregts bracht een hele ie omwenteling teweeg bij Fe- en Hertog. Van huis uit heeft iet al te veel liefde meegekregen, irivé-leven bestond voor een be- jk deel uit tragedie. Die trage- ieft een stempel op zijn carrière kt Zeven jaar lang trok hij met tan Krott op. Maar de verhou- [Den Hertog-Krott klikte zelden taal. Dat heeft niets te maken vakmanschap. Krott is nu een- oto een totaal ander karakter dan teiregts. Een karakter dat veel min- ,r[>ij die zo oneindig complexe fi- 't Fedor den Hertog past dan Lie- js. Krott: 'Piet is een slaaf-type. ^loopt achter zijn coureurs aan. lat is iets dat typisch bij Fedor .Die wil dat je zoveel mogelijk 'hem doet.' 'ONDERING ^an Krott heeft als wielerman Bnorme bewondering voor het pu- F lent Den Hertog. Hij is ook, na freuk even enthousiast als wie ook de prestaties van Fedor. 'Herman tijd meer gebiologeerd geweest het talent Den Hertog dan door —mens-Den Hertog. Bij Herman I het succes nadrukkelijk voorop.' veel minder emotioneel dan tfts, benaderde Fedor totaal an- dan nu Liebregts doet. Albert eöosch, drie jaar lang ploegge- van Den Hertog bij Herman en nu onder Liebregts opnieuw ploegmakker: 'Bij Krott kwam heel nadrukkelijk op de eerste i. Hij lag twee tot drie keer zo op de massagetafel als de rest. •hlr was nummer één. Bij Liebregrs tdor één van de zes. Hij krijgt meer aandacht dan ik of een an- id van de ploeg. 'Die benadering premie die sponsor Nico de in het vooruitzicht heeft ge- hebben het team van Liebregts en homogeen geheel gesmeed, i nog een belangrijk verschil tus- Liebregts en Krott. Zijn vorige leider pakte Fedor hard aan. socach Joop Middelink: 'Naar mening te hard. En dat deed ian om tegenover de andere jon- te laten blijken dat hij Fedor voortrok. 'Van de ene kant was r de absolute heerser in de equi- 'an de andere kant werd hij kort Iuden. Piet Liebregts benadert man zeer omzichtig. 'Je moet Fe- >espelen. Hem heel omzichtig be ren. Het is fout om hem niet zijn te laten gaan. Als Fedor vindt )ij een pilletje moet hebben voor iver dan moet je tegen hem zeg- neem er ook nog een voor de dan is je hele lichaam in orde. het geen schadelijke preparaten moet je niet zeggen: dat heb je nodig. Als Fedor denkt dat hij lenthee moet drinken, dan krijgt cruidenthee. Dat is iets van de eur zelf. Ik vind niet dat je hem )fj|nag afpakken.' inbsooF r-jout van een groot aantal mensen, ©Fedor hebben begeleid is, dat zij vlen geprobeerd om in zijn mystie- tedachtenwereld te treden. Gerrit Bentum de Ermeloër, tot wie Fe tich Vorig jaar na zijn geestelijke iking wendde; i$ nog altijd één de vertrouwensmannen van Den •g. Van Bentum: 'Je moet niet tren in die gedachtenwereld te n. Dat red je eenvoudig niet. Fe- lijkt in veel opzichten op zijn Ier, de Russin, die een totaal an- denktrant heeft dan hier in West- f>pa gebruikelijk is. Hij is een fi- pf. Via een omweg kun je hem i daar brengen waar je hem heh- Iwilt. Ik ga soms hele einde met pr fietsen en dan praat ik over fen, die niets met de wiersport te n hebben. Op die manier krijg in goed contact met hem. Maar niet dat Fedor voor mij een boek is. Zijn uitspraken verba- lij ook. ieeft mij wel eens voor onoplos- problemen gesteld. Dat hij nu zo rijdt, is te danken aan de ma- waarop hij is opgevangen. In de van Liebregts wordt hij geac- ierd. Er wordt niet op hem ge- eferd, of kleinerend gesproken als opmerkingen maakt die voor ons erlingen als zonderling overko- voor iemand, die 27 jaar oud is.' iglsTRATIES vergeefse pogingen om Fedor in 4 gedachten wereld te volgen hebben jj naast de kwalificaties mysterieus „{grillig ook de naam opgeleverd I' te zijn. Een groeiend aantal Jsen twijfelt 'gek' te zijn. Een groeiend aantal mensen twijfelt ten onrechte aan zijn verstandelijke ver mogens. Gerrit van Bentum: 'Je kunt Fedor hooguit 'van-pas-gek* noemen. Dat is een Veluwse uitdrukking. Ik had een grootmoeder, die nogal lastig was. Wanneer zij iets vertelde, dat grootvader niet wilde horen deed hij alsof hij het niet verstond. Gek-zijn als je dat van pas komt. Dat doet Fe dor ook. Maar hij is natuurlijk niet echt gek. Ik ben ervan overtuigd, dat hij het hele zaakje hier van tevoren al had ingepakt. Niemand is in staat om hem iets aan te praten. Een van de redenen dat hij hier zo goed rijdt is ook zijn teleurstelling over het feit dat hij weer niet naar de Vredeskoers mocht. Hij heeft hier een stuk frus tratie weggefietst. Maar dit is pas de proloog van de nieuwe Fedor. Het moet gewoon mogelijk zijn om zo'n renner het hele jaar door goed te la ten rijden. En dan hoeft hij nog niet te winnen. Dat heeft hij niet nodig. Wat hij wel nodig heeft is zelfver trouwen. Evenals Herman Krott in vroeger ja ren hebben ook Piet Liebregts en vooral sponsor De Vries geprobeerd om Fedor voor het professionalisme te winnen. In de denkwereld van Fe dor is er voor dat professionalisme echter geen plaats. Van Bentum: 'Naar mijn mening is Fedor bang in de profwereld geleefd te worden in plaats van zelf te leven. Juist nu wil hij dat niet meer omdat hij dat in het verleden al te veel heeft meegemaakt. Fedor is het afgelopen jaar een stuk zelfstandiger geworden. Dat wil hij zo houden. Misschien heeft hij ook wel angst om in het profmilieu niet te slagen.' Fedor zelf herhaalt nog eens de woorden die hij al wel duizend keer heeft uitgesproken; 'Ik word geen prof.' Hij voegt er nog aan toe: 'Als ik prof zou worden verklaard, stop ik met fietsen.' Het grote gevaar voor Liebregts in deze Olympia's Ronde was het ont staan van een tweespalt binnen de ploeg; een conflict tussen Priem en Den Hertog. Liebregts: 'Daar heb ik al een maand geleden aan gewerkt. Ik heb die twee jongens tot een eenheid gesmeed. Met Fedor heb ik optimaal contact gekregen door hem 14 dagen lang te soigneren. Op de massagetafel gaat het hart van een coureur open.' Hoog boven deze succes-story uit to rent de spits van de Catharinekerk in MILAAN (S1D) Milaan vier de carnaval. Meer dan 100.000 fans beleefden woensdagavond de vierde bekertriomf van AC Milan, tweemaal winnaar in het toernooi om de Europa Cup 1, nu ook tweemaal de trotse tri omfator in het toernooi om de Europa Cup II. Met fakkelop tochten en een fanfare-orkest rumoerde het feest tot diep in de nacht door. De Milanese ochtendbladen na men deze feeststemming over en in juichende koppen die de ge hele breedte van een pagina vulden werd de loftrompet over de ploeg van aanvoerder Gianni Rivera gestoken 'Een verdiende overwinning van Milaan,' meen de Tutto Sport uitbundig. 'Ook zonder Schnellinger stal AC Mi lan de show. De Engelsen speel den aanvallend dom en fanta sieloos.' De Gazetto dello Sport is iets voorzichtiger: 'Ook zon der de Duitser Schnellinger kon Milan vechten. Wat speelde vooral doelman Vecchi gewel dig'. In Engeland wordt de zaak iets anders benaderd, hoewel Leeds niet direct tot de populaire En gelse ploegen gerekend mag worden. De Daily Express meent dat Leeds minstens twee of zelfs drie strafschoppen is onthouden. De Daily Telegraph schrijft dat Leeds alles heeft gegeven, maar dat ook alles te genzat. Er is ook veel kritiek op de Griekse scheidsrechter Michas, die de nederlaag van Leeds in de schoenen wordt geschoven. Het sportblad Sportecho: 'Te recht werd Michas door de toe schouwers uitgefloten. Hij had minstens eenmaal aan Leeds een strafschop moeten geven.' Het concurrerende blad Sport- licht sluit zich hierbij aan: 'De ze z.g. onpartijdige scheidsrech ter heeft Leeds ernstig bena deeld. Maar de Engelsen had den niet zo snel de kop moeten laten hangen.' AC Milan heeft uitstekend ge boerd. De president van de Mi lanese club was zo verheugd met de triomf van zijn ploeg, dat hij iedere speler na afloop een premie van 25.000 gulden toezegde. President Albino Bu- ticchi was echter erg kort in zijn dankwoord, ivant trainer Nereo Rocco wees de spelers op de volgende zeer zware opdracht: zondag moet er in de competitie gewonnen worden of in ieder geval gelijk gespeeld worden tegen Verona om kampi oen van Italië te kunnen wor den. Fedor den Hertog tijdens de huldiging na Olympia's Ronde. Rechts zijn ploegleider Piet Liebregts. Sparta verrast door beslissing Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Zowel tot verrassing van zijn huidige club Sparta als de Belgische tweede klasser Racing Mechelen heeft Charley Bos veld woensdagavond laat zijn nieuwe club, waarmee hij in principe helemaal rond was, laten weten, dat hij toch liever in Nederland blijft. Reden voor dit onverwachte besluit van de Arnhemmer was het feit, dat Mechelen van Bosveld eiste, dat hij ook 's zaterdags in België zou vertoeven. Ulestraten, het gebouw waarin Fedur ter kerke ging voor zijn vlucht over de Limburgse heuvels. Sponsor De Vries zal ongetwijfeld publiciteit heb ben geroken toen hij het verzoek van ploegleider Liebregts inwilligde om pastoor Kerkhoffs van de Catharina- kerk 500 gulden te schenken voor de wezen en behoeftigen in de parochie. Voor de diep-gelovige Den Hertog is het echter gemeend. Wielrenners ko men voor het grootste deel uit gebie den die als bolwerken van de katho lieke kerk gelden. Wie echter een meute coureurs aan tafel ziet gaan. ontdekt dat de deconfessionalisering ook in die kringen zijn werk grondig heeft gedaan. De Nederlands Her vormde Fedor is ook in dat opzicht een uitzondering. Hij vouwt zijn han den en zegt: 'Even met de Grote Baas praten.' Tijdrit: 1 Den Hertog (Fri) 30.06 min. met bonificatie 29.51). 2. Van den Hoek (Ket) 30.07 (met bon 29.57): 3. Schur (Ket) 30 24 (met bon 30.19); 4. Lannot (Bel) 30.41; 5. De Waal (Tm) 30.44; 6 Kamper (Ams) 30.52; 7. Hallem (GB) 3102; 8. Aling (Ket) 31.07. 9. Groen (Cab) 31 08; in pronk (Del) 31.14; v.d. Spiegel (Del) 31.17! 12. v. Trigt (Mie) 31.23; 13. Bakker (Ams) 31.25; 14. Ex aequo v. Steenis (Del) en Dekkers (Ams) 31.34; 16 Dohmen (Ovl) 31.36: 17. Scheffer (Ket) 31 37; IS. v. Dongen (Cab) 31.38; 19 Ex aequo. V Helvoirt (Cab) en Verschave (Bel). 31 40. Tweede deel achtste etappe: 1. Hallem (Eng) de 125 km in 2.53.03 (met bonificatie 2.52.48) 2. Van der Hoek (Ket) 2.53.04 (2.52.54). 3. Van Tol (del) z.t (2.52.59). 4. Priem (Fri). 5 V.d. Kruys (V.Erp), 6 Aling (Ket) 7. Bakker lAms) 8. Schüer (Ket). 9. De Waal (Trn) 10. Verschaeve (Belg) 11. Comellsse (Tm). 12 Raas (Trn), 13. v.d. Spiegel (Del), 14 P. van K atwijk (Ket) 15. Den Hertog (Fri). allen dezelfde tijd als van Tol. 16. Dekkers (Ams) 2.57.29, 17. F. van Kat wijk (hsf) z.t. 18. Albersen (Mil) z.t. 19. v. Helvoirt (Cab) z.t., 20. B.onlecki (Polen) z.t. eindklassement: 1. Den Hertog (Fri) 25 uur 46 min. 15 sec., 2. Van den Ilock (Ket) 25.53 44 3. De Waal (Tm) 25.56.46; 4. Schür (Ket) 25.58.13; 5 Van der Spiegel (Del) 26.00.32 6. Aling (Ket) 26 01.10; 7. Verschae ve (Belg) 26.01.36: 8. Hallan (Eng) 26.01.41: 9. Priem (Fri) 26.03.41; 10. Raas (Tm) 26.05.11. 11. Groen (Cab) 26 08.00. 12. Bakker (Ams) 26.11.15. 13. Cornelissen (TRN) 26.11.21, 14 Gijzel (TRN) 26.12.11. 15. v. Trigt (Mie) 26.15.09. 16. v. Steenis (Del) 16.17.07, 17. v. d. Kruys (V Erp) 26.17. 23. 18. Kamper (Ams) 26.17.24. 19. v. Helvoirt (Cab) 26.17.59, 20. Pronk (Dsl) 26.18.01. Puntenklassement: 1. Van den Hoek 120 pnt. 2 Hallam (Eng) 105. 3. Schür 101. 4. Aling 96 5 Den Hertog 92. 6. De Waal 82. 7. Priem 75. 8. v. d Spiegel 57. 9. P. van Kat wijk 51, 10. Groen 50. Eind-ploegenklassemcnt: 1. Ketting 76.05.38, 2. Frisol 76.09.11, 3. Trico Noble 76.12.02 4. Delbana 76.35.10, 5. Amstel 76.47.56, 6. Ca- ballero 76.50.36. 8. België 77.09.24, 9 Tsje- choslowakije 77.14.11, 14. Italië 78.33.46, 15. Polen 78.55.32, 16. witserland 80.07.46. JOOP HOLTHAUSEN Piet van Katwijk in tranen, na dat hij kort voor de eindstreep in de verkeerde richting was ge stuurd en de kans op de overwin ning in de laatste etappe aan hem voorbijging. Voor Bosveld betekende dit dat hij al op vrijdagavond zou moeten afreizen en daar, zo zei hij gisteravond 'voel ik niets voor. Ik kan bij Mechelen veel geld verdienen, maar dan moet niet ten koste van mijn gezin gaan. Ik heb bovendien pas een sigarenzaak ge opend in Arnhem, die ik niet alleen door mijn vrouw kan laten drijven'. Gisterenmorgen stelde Bosveld het Sparta-bestuurslid Lou Mast op de hoogte van zijn verrassende beslis sing. Bosveld kreeg van Mast de toe zegging, dat wanneer zich geen andere gegadigde zou melden, Sparta bereid is Bosveld nog voor een jaar te con tracteren. De Rotterdamse club had het Nijmeegse NEC dat eveneens be langstelling voor de Arnhemmer had, in een eerder stadium al laten weten, dat Sparta met Mechelen volledig tot overeenstemming was gekomen over het transferbedrag. Gehoopt wordt, dat NEC opnieuw contact zal zoeken met Sparta. In Arnhem doen overigens hardnekki ge geruchten de ronde, dat Vitesse aast op Bosveld. Manager Wim Belt man, liet al weten, dat Bosveld voor Vitesse de ideale man zou zijn. Bos veld zelf heeft echter nog niets van Vitesse vernomen. Voor Sparta betekent het niet-door- gaan van de transactie met Mechelen een fikse tegenvaller, temeer omdat Ster in Roemeens Daris Cup-team heeft veel te danken aan'vijand' Tiriac SCHEVENINGEN (ANP) Innerlijk en uiterlijk is er veel overeenkomst tussen Tom Okker en Ilie Nastase, de grote troe ven van Nederland en Roemenië, die elkaar zondagmiddag laat in de apotheose van de Davis Cup-wedstrijd op de Metsbanen ip Scheveningen in de allerlaatste partij ontmoeten. Beiden zijn at letisch gebouwde, nerveuze types, waar geen gram vet aan blijft hangen. Alle twee in het bezit van een weergaloos technisch meesterschap, waardoor zij de grillige invallen van hun brein in daden kunnen omzetten. 'Desondanks blijft er een wereld van verschil tussen deze beide ras artiesten. Okker is het type van de regelaar. Hij zou het lie&t zijn ei gen non-playing captain zijn, zich inlaten met de taak van de scheidsrechter en als het moest zelf de entree-kaartjes aan de man brengen. Nastase daarentegen laat de zaken over zich heen komen. Een gevolg van een verschil in tennis-opvoeding. Okker heeft jarenlang zijn zaakjes zelf moeten regelen. Hij was een volstrekte eenling in de beginjaren van het proftennis. Nastase daaren tegen heeft veel, zoal niet alles, te danken aan zijn zeven jaar oudere landgenoot Ion Tiriac. Zowel het goede als het kwade. De bijnaam 'Nasty' (vervelend), die hij in de Engelstalige wereld heeft, vloeit voort uit de opleiding, die Tiriac één van de meest onaangename fi guren op het internationale circuit - hem heeft gegeven in de kunst van de intimidatie en het uitlok ken. BREUK Nu echter heeft Nastase volkomen met Tiriac gebroken. Sinds een knetterende uiteenzetting tussen hen beiden vorig jaar op Roland Gaross, kan Nastase zelfs de naam van zijn besnorde landgenoot nau welijks meer over de tong krijgen. Dat is waarschijnlijk de oorzaak van Tiriac's afwezigheid dit week einde op de Mets, al geeft non- playing-captain Caralulis daar een andere - meer diplomatieke ver klaring voor. 'Tiriac heeft met Nastase ons land driemaal in de eindstrijd van de Davis Cup ge bracht. Zijn verdiensten voor ons land zijn zo groot dat wij niet op nieuw een beroep op hem willen doen'. Nu Tiriac er niet meer bij is, heeft het er de schijn van dat Nas tase zelf ook enigszins de interesse voor het Davis-Cup-gebeuren heeft verloren. Mocht Roemenië onver hoopt een ronde verder komen, dan komt in de volgende rónde te gen Joegoslavië of Nieuw Zeeland toch zonder twijfel het einde. Niet geheel tegen de zin van Nastase, die al te graag bereid is uit te leg gen dat de Davis-Cup hem de laat ste jaren elke keer zeven weken heeft gekost. Weken, waarin hij heel wat meer had kunnen verdie nen dan het kapiteins-salaris dat de Roemeense staat hem voor zijn tennisdiensten ter beschikking stelt. 'Ik zal mij natuurlijk inzet ten', aldus Nastase. 'niet zozeer voor mijzelf als wel voor mijn mc de-soelers. die door dit soort wed strijden bekendheid kunnen krij gen en al9 gevolg daarvan uitnodi gingen voor de grote toernooien'. GEEN INVLOED Overigens weet Nastase net zoveel van de spelkwaliteiten van zijn landgenoten als de Nederlandse trainer Rinus Buytelaar na één dag nauwkeurige observatie. 'De Roemeense bond heeft me één keer met Haradeau laten dubbelen. Voor het overige heb ik deze jon- gens nog vrijwel niet gezien. Ze Ilie Nastase: interesse in Davis Cup verloren? willen me hier geloof ik met een ander laten spelen. Nu ik zie wel wat er gebeurt. Ik wil daar geen enkele invloed op uitoefenen', al dus Nastase. Dit in tegenstelling tot Tom Okker, die ongetwijfeld het laatste woord zal hebben in de kwestie wie morgen naast hem in het dubbelspel zal worden opge steld. Nastase, kampioen van Forest Hills, finalist op Wimbledon en in de Davis Cup is niet zo fel meer. Hij speelt nog steeds voor Roeme nië. Maar met het jaar raakt hij meer internationaal georiënteerd Vooral na zijn huwelijk deze winter met een Belgisch fotomodel. Dat is dan ook de reden, dat Roemeense captain er van heeft afgezien druk uit te oefenen om Nastase meer bij de voorbereiding van het Davis- Cup-toernooi te betrekken. Hij prefereert kennelijk een wedstrijd met een niet ingespeelde dubbel- combinatie boven een wedstrijd zonder'Nastase. de contacten tussen Jan Klijnjan en het Belgische FC Antwerp dermate verwaterd zijn, dat de kans op een mogelijke overgang van de voormalige international uitgesloten moet worden geacht. LAS VEGAS (UPI). Het toernooi in het Alan King Caesars Palace, van Las Vegas, dat met 150.000 dollar over de grootste prijzenpot beschikt uit de tennishistorie, heeft nog slechts twee geplaatste spelers in de strijd. Alleen de als vijfde geplaatste Arthur Ashe en de als zevende geplaatste Cliff Drysdale komen nog in aanmerking voor de hoofdprijs van 30.000 dollar en een automobiel. Nadat Stan Smith en Rod Laver, de nummers één en twee al in de ope ningsronde waren uitgeschakeld, vie len ook de nummer drie Ken Roseall, de nummer vier en titelhouder John Newcombe de nummer zes Marty Riessen en de nummer acht Roy Emerson. De 38-jarige Rosewall ver loor met 26, 6—3, 63 van de zes tien jaar jongere Roscoe Tanner. Newcombe dolf het onderspit tegen zijn landgenoot Dibley: 63, 57, 6—4. Riessen boog eveneens voor een landgenoot: Brian Gottfried: 63, 6 3 en Emerson werd uitgeschakeld door Cliff Richey: 60, 26, 64. Ashe plaatste zich voor de kwartfina les met een overwinning van 64. 62 op Joaquin Loyo Mayo en Drysdale schakelde Fred Stolle uit: 6—3, 6—1, 6—2. KIELCE De Australiër Donald Al len heeft de zevende etappe van de wegwedstrijd Praag-Warschau-Berl ijn gewonnen, een rit over 118 kilometer van Krakau naar Kielce. Allen won de sprint van een grote kopgroep. Hij noteerde een tijd van 2 uur 54 minu ten en 14 seconden. De Pool Szur- kowski behield de leiding in het alge mene klassement. Beste Nederlander is Boersma. die de 38ste plaats bezet. V OETBAL De 46-jarige Rudl Gutendorf wordt trainer van dc Regionalilgaclub Mün- chen 1860. Gutendorf tvas laatstelijk oefen- meester van het nationale elftal van chili. VOETBAL Hong Kong heeft in Seoel Ma leisië met 1-0 verslagen tijdens een wedstrijd in groep a (Aziatische zone) Jn de voorron de van de strijd om het wereldkampioen schap. Israël versjoeg in die groep Japan (2-1) en Zuid-Vietnam won van Thailand. VOETBAL De Westduitser Helmut Halier is tijdens de bekerwedstrijd Juventus-Reggla- nj aan het dijbeen geblesseerd geraakt. Of hij beschikbaar is voor de eindstrijd van het toernooi om de Europa Cup tegen AJax (30 mei) Is nog niet bekend. Juventus kwam te gen de tweede divisieclub niet verder dan een gelijkspel (l-l). VOETBAL Oost-Duitsland heeft Hongarije in een vriendschappelijke wedstrijd, die in Karl Markstadt werd gespeeld met 2-1 ver slagen. Streich zorgde voor de belde Oost- een voorsprong had gegeven, duitse doelpunten, nadat Vldats de Hongaren VOETBAL N'oord-ierland zorgde voor een verrassing door in de strijd om het Brits kampioenschap Schotland in Glasgow met 2-1 te verslaan. Engeland won met 3-0 trust 2-0) van Wales. VOETBAL Polen heeft een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Ierland in Wroclaw met 2-0 gewonnen Labanskl scoorde twee keer. ATLETIEK Tijdens wedstrijden In Los An geles heeft de Amerikaanse polsstok-hog- sprlnger Steve Smith voor de beste wereld- Jaarprestatie gezorgd. HIJ kwam tot 5.51 me ter. slechts 12 cenUmeter onder het werel drecord. BOKSEN Fighting Mac. de Antilliaanse profbkser. die de afgelopen zes weken drie partijen won. zal op maandag 28 mei In Rot terdam tegen de Spanjaard José Duran uit komen. BOKSEN Chartohal Chlonoi uit Thailand behield in dc partij tegen de Zwitser Fritz (.hervet In Bangkk zijn wereldtitel (wba- versle) dankzij Interventie van de scheids rechter in de vierde ronde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15