^^^^^^^Noordwiiks kracht op het middenveld iergmans 'Schreeuw' is iep en indrukwekkend Illl Maasdam wil naar derde klas Zwart Wit met Ferry ter Mors tegen VVOG ILMPREMIERES VAN DEZE WEEK lorfestival meer iroepsmatig opgezet Podium wil alleen maar komediespelen IJsselmeervogels favoriet voor landskampioenschap, maar: SportspetteiS Voetbal programma In Westland- marathon: 153 deelnemers Nieuw tehuis voor Asbiton-Libanon treden van in Mayll ïn genoegen Barendrecht mist koelbloedigheid tegen pover R WH Hillegersberg: breuk definitief Nationale trimdag [HF/KWARTET VRIJDAG 18 MEI 1973 FILM/SPORT K13 SPAKENBURG Wanneer IJsselmeervogels' oefenmeester Pierre Stevenaart naar de winstmogelijkheden op Noordwijk wordt geïn formeerd, houdt hij een slag om zijn arm. 'Vorig jaar verwachtte iedereen, dat IJsselmeervogels de return tegen Zwart Wit óók zou winnen', meldt Stevenaart, 'je \yeet hoe het afliep: we kwamen niet verder dan 11 en Zwart Wit pakte de titel'. lllll, J l Thulin, Harriet Andersson, Kari Syhvan en Liv Ullman in 'Schreeuw zonder antwoord'. Ber Huising jeuw Zonder Antwoord (Viskningar och rop), Ingmar Berg- J drieëndertigste film, is weer een echte, beste, diepe indruk- piakende, Bergman. Weer een weemoedige, bijna hopeloze, en diep graven hoe dieper hoe somberder in de zielen enzame, ongelukkige vrouwen, die in stilte schreeuwen om efde; met de atmosfeer van voorbije seizoenen en de mystiek ekte, droom en dood. 01 en indringend, óf zelfs op- ïd. dat er niets anders opzit film ondergaan, ook al zie je en anders dan hij. het leven van Bergmans 'drie die in alles doen denken aan e van Tsjechov, al zijn ze on- artiger neergezet, is zoals hij 1de, en zoals zijn actrices ze, zijn regie, aangrijpend spelen. Andresson is Agnes, die onge- op het landgoed van haar ge- I ouders bleef, omstreeks 1900, r ongeneeslijk ziek en pijn lij- 'acht op haar dood. Bergman haar, en ons, het lijden en de rijd niet. Toch is Agnes de die in haar dagboek, nog over lugje geluk sprak. Liv Ullman de jongste zuster, die graag maar dan louter voor eigen en en niet uit liefde voor de Zij probeert nogmaals, maar nu vergeefs, de dokter te verleiden, waarom haar man indertijd een mis lukte zelfmoord pleegde. Zij dringt zich zelfs op aan haar oudste zuster Karin, maar later blijkt dat dit ook maar een oppervlakkig spelletje was. Ingrid Thulin als Karin is een stugge, maar kwetsbare, vrouw die in haar huwelijk met een oudere man elke aanraking i s gaan haten. Bergman toonde hoe zij, met een in zenuwen ge broken wijnglas, zichzelf verwondt om bloedend haar echtgenoot in bed af te schrikken. Rijk en vervelend De mannen zijn rijke, vervelende, on belangrijke figuren op de achter grond. De kinderen uit beide huwelij ken worden maar even vermeld. Zo snijdt Bergman, kunstmatig toch, alle gevoelige banden en mogelijkheden tot liefde door, om er eenzame vrou wen van te maken, die hopeloos fluis teren, schreeuwen of smeken om een antwoord. Wel is er nog een trouwe huishoudster Anna, een aandoenlijk mooie rol van Kari Syhvan, die Agnes koesterde met een vrouwelijke moederlijke of lesbische liefde. Maar Anna is een simpele, zwijgende ziel, bescheiden op de achtergrond. En als Agnes dood is, wordt zij als gedienstige hardvochtig afgedankt. In haar droom Bergman is ook een meester in het verwerken van dromen is de dode nog roepend om troost. Wat er zo diep in die vrouwen "om gaat wist Bergman uit zijn actrices te halen en in zijn filmbeelden weer te geven. Met veel close-ups van de ge zichten alleen. En alle gemoedsstem mingen worden dan nog weerspiegeld in de dingen er omheen, in de oude meubelen van het landhuis, in het vallen van het licht, in de klokken die de dood tikken; in het stille oude park buiten, nevelig kil in de morgen, zonnig in de enkele mooie herinnerin gen. Van de eerste beelden af krijgt Berg man zijn toeschouwers waar hij ze wil hebben en hij laat ze niet meer los. Ze zullen alles van die drie zusters ondergaan, of ze willen of niet. En dat is dan weer een indrukwekkende ervaring, maar geen opwekkende. Niettemin laat Stevenaart zich be paald niet pessimistisch uit: 'Vergeet niet dat GWV, Nunspeet en VVOG ons op eingen veld één punt afsnoep ten. Maar in Spakenburg kwamen ze er niet aan te pas'. De Amersfoortse trainer doelt daarmee op het feit, dat IJsselmeervogels in eigen omgeving Om het landskampioenschap: IJssel- meervo gels-N oord wijk (18.15 u.). Bekerwedstrijden: zesde ronde: PPSC- DETO (2.30). Zwart Wit-VVOG (2.30). 2e klas B: Beslissingswedstrijd om de gradatie op het terrein van HZVV (Hoogeveen): ESA-Flevo Boys (4.00). Tulpen-cup: Quick Boys-Katwijk (3.00). Oefenwedstrijden: Almkerk-Vu- ren(2.30), Heerjansdam-Rijsoord(4.00), Piershil-DUNO(4.00), Zuidland- SHO(4.00). DOTO-DRL(3.00). Groote Lindt-ADM(3.00), Rozenburg-Ajax 3(6.00), VVGZ-Be Fair(3.00), TOGR- Papendrecht(5.00), Bolnes- ASWH(3.00), HVO-Vlaardingen(2.30), Zwaluwen-oud DFC Den Haag(2.30), Zwervers-SV'35(3.45)Duinoord-Or- nas(4.00), Spijkenisse-Baren- drecht(4.15), MW-'s Gravenzandse SV (2.30), Excelsior-P- CW(2.30), Oegstgeest-Spirit(4.15), Heinenoord-GOZ(4.00), Nieuw Lekker- land-Merwe Boys(2.30), Kozakken Boys-TSC 3.00Scheveningen-Lisser Boys (2.30), Rijnburgse Boys- RCL(3.15), Capelle-VOC(2.00), Melis sant-Den Bommel(4.00). Afdelingsvoetbal: Afdeling Dordrecht: IA: LRC-WAC, 1B: Leerdam Sport- Well. MAASSLUIS Voor de vijfde keer wordt morgen de Internationale West- land Marathon gehouden. Het deelne mersveld telt niet minder dan 153 deelnemers uit acht Europese landen. Het parcours loopt via Maassluis naar Hoek van Holland en vervolgens via het Staelduinsebos terug naar Maassluis. Geert Jansen, de winnaar van vorig jaar, zal dit keer wegens een blessure niet van de partij zijn. Nationaal recordhouder Ad Stey- len(2.19.07.1) is mogelijk wèl aanwe zig. Aan deze marathon is dit jaar geen nationale titel verbonden. Dat staat wel op het spel bij de Rotter damse marathon. nog altijd aanmerkelijk soepeler op treedt dan in uitbeurten, wat meteen een waarschuwing inhoudt voor Noordwijk. Bekend is dat de Noord wijkers bij voorkeur behoudend voetbal wensen te étaleren. 'Balbezit. Dat ligt ons het best', merkte ad interim-coach Arie Duindam afgelopen zaterdag op, 'wan neer Noordwijk móét aanvallen loopt het meestal niet bij ons. Fysiek komt Noordwijk dan tekort'. IJsselmeervogels zal, naar wordt aan genomen. puur aanvallend voetbal la ten zien. Noordwijks kracht ligt ech ter in de tweede lijn. Draait dót, zoals eens tegen Zwart Wit en SHO, dan staat de Spakenburgse afweerlinie moeilijke momenten te wachten, voor al omdat Ruud Bröring mogelijk de frontlinie zal versterken, hetgeen Aad Glas' positie in het topteam in het ge ding brengt. De vermoedelijke opstellingen zijn: IJsselmeervogels: De Feyter; Harry Koelewijn, Abr. de Graaf, Kok en E. de Graaf; Heynen, H. de Graaf en Henk Koelewijn; Zwaan, Van der Groep en Vedder; Noordwijk: Smit; Westgeest, Plaatzer, C. Spaanderman en Van Kesteren; Karstens, Duindam en Barten; Bröring, A. Spaanderman en Bogers. De heer J. 't Hart uit het Fridse IJlst is scheidsrechter. Hij wordt bijgestaan door de heren J. A. Boender (Zwolle) en F. Kok (Amsterdam). De wedstrijd begint om 18.15 uur. LEKKERKERK De dit jaar uit de eredivisie gedegradeerde volleybalver eniging Asbiton/Libanon zal het ko mend seizoen zijn thuiswedstrijden spelen in sporthal 'De Bakwetering' te Lekkerkerk. De Rotterdammers zijn tot dit besluit gekomen vanwege de slechte publieke belangstelling in de Economische Hoogeschool te Rot terdam. De sfeerloze wedstrijden wa ren aanleiding uit te zien naar een andere accommodatie. De nationale schaakkampioensclub Charlois wordt vanmiddag om vijf uur op het Rotterdamse stadhuis ont vangen door b. en w. MW wordt versterkt door Huib Bos(Fortuna VL B) en Harrie Huizing (VDL)' Piet Boekee maakte kennis met de Zwart Wit-spelers Ferry ter Mors moet blijven SHO'er Ad den Boer wil liever in het tweede elftal gaan spe len Jan Oorebeek(TOGR) liep een hersenschuddiing op bij een auto-onge val De Ridderkerkse arbiter A. van der Spoel herstelt in het Sliedrechtse- ziekenhuis van een meniscus-operatie Motorcrosser Rien Hey werd sport man van het jaar in Zevenhuizen Voetbalster Agnes Zweere kwam als de beste sportvrouw uit de bus Oók wanneer het regent: Moerkapelles 34-jarige middenvelder Piet Verschoor wordt morgen vóór de erewedstrijd tegen Gouda in het zonnetje gezet vanwege zijn 400e wedstrijd in het eerste elftal Ruud Bos, die enkele weken geleden speelde in CSVD-Gein- oord, trof het slecht Een tegenstan der zag zijn hoofd voor de bal aan, wat de Hagenaar op een lichte hersen schudding en een tijdelijk verblijf in het ziekenhuis kwam te staan De heer H. A. de Haas uit Leiden wordt trainer van DUNO's zaterdagafdeling Morgenmiddag wordt in Dirksland een wielerronde verreden voor ama teurs, adspiranten en dames. De aan vang is om één uur. In 'Het Kuip je' (Winkelcentrum Zuidplein) wordt morgen van 11.00 tot 15.00 uur een damsimultaanséance gehouden Ge rard van Vianen, Mick Clavan en Carol Schuurman voetballen morgen mee met oud FC Den Haag tegen Zwalu wen. HAAG Voor de vijfde maal organiseert de federatie van landse zangersbonden een internationaal koorfestival, dat van en met 9 juni zal worden gehouden in liet Nederlands Con- bouw in Den Haag. 1RDAM Met nagenoeg het matige orkestje als het vorig irzorgdé John Mayll, ooit ge- als de 'aartsvader van de blues', dinsdagavond een op- in het Amsterdams Concertge- )at bleek wederom geen onver- genoegen. Wat een fusie moest ^Bussen jazz en blues ontpopte ^Js een zouteloze vertoning die jues weinig en met jazz alleen 'lé's te maken had en die het de voorselectie van het Loos- jazz-concours nog erg moei- lad zou hebben. De enige keer echt goed ging, was toen gita- Idy Robinson, een van Mayll's lelijk zwarte begeleiders, ver eg om vrijuit de blues te atta- Op dat moment had de gro.p redelijk goed geoliede Chica- band en deed in de verte 1 l| aan de muziek van Moddy en dergelijken. lor de rest was het huilen met uit en leverde zelfs het over- van de soli bijna onoverko- problemen, vooral omdat lehalve als musicus ook als di- rijwel niet te vinden was. Het Jichtpunt in het hele gebeuren chael Chapman, die aangezocht zijn om het voorprogramma jn rekening te nemen. Hoewel jtoe misschien iets langdradig, Chapman dat h ij gerekend i'orden tot de beste folk-gitaris- deze tijd. W.J.M De ontwikkeling van de amateuristi sche muziekbeoefening vraagt om een bepaald beroepsniveau en voor zover de subsidie het toelaat wordt het fes tival meer beroepsmatig a angepakt. Een drietal jonge mensen is belast met de organisatie, de dirigent Jos Vranken jr, de administrateur van de federatie, Kees Veerkamp en de pu blic relationman Pirn van Pelt. Men heeft zich bij het indienen van de be groting enige beperkingen opgelegd. Het festival is een dag korter dan in vorige jaren, er zal op maandagavond geen openingsconcert worden gegeven en er is geen medewerking van een orkest. Op 7 juni worden op zes plaatsen in het land zangmanifestaties gehouden, namelijk in Vlaardingen (mede met het oog op het 700-jarig bestaan van deze stad), in Krimpen aan den Lek. Veldhoven! Almelo, Voorburg en 't Veld. Eveneens in het kader van dit festival wordt door d e Haarlemse koorunie door zes plaatselijke koren een concert gegeven. Een belangrijke zaak bij een dergelijk festival is de uitwisselingsmogelijkheid tussen de koren. Er is ook nu weer sprake van een wisselwerking, zodat meerdere Nederlandse koren volgend jaar een bezoek aan het buitenland zullen brengen. Aan het festival zullen 34 koren met 2500 tot 3000 zangers en zangeressen uit tal van landen deelnemen. Alle deelnemende koren, ook de bui tenlandse, zijn verplicht een werk op Latijnse of Italiaanse tekst van een Nederlands componist te zingen. Het in opdracht gegeven werk voor man nenkoor van Marius Monnikendam blijft bij de koren bijzonder in trek. De presentatie van het festival /al worden verzorgd door Hans van Willi- genburg. De hoofdprijs bestaande uit een kunstwerk vervaardigd ioor Hanneke Nieuwenhuis-Schuitema werd door het gemeentebestuur va.i Den Haag beschikbaar gesteld. De jury van dit vijfde internationale De nieuwe toneelgroep Podium AMSTERDAM Bob de Lange en zijn nieuwe toneelgroep Po dium, willen gewoon komediespelen met de bedoeling dat het pu bliek zich daarbij amuseert. Daarom wordt in september in Am sterdams Nieuwe de la Mar-theater begonnen met De Cirkel van William Somerset Maugham, een serieuze ko medie overigens, maar met humor, de beste die Maugham (in 1921) schreef. Na september gaat Podium daarmee het land in. en op 1 januari komt het in de la Mar dan weer met 'Einde van de reis', het stuk dat Robert Ce- dric Sheriff in 1929 schreef over de loopgravenoorlog. Later in het seizoen komt Podium nog met 'Present Laughter' van Noel Coward, ges?chre- ven in 1942. In februari, maart en april -vordt weer gereisd, in mei en juni staat Podium in Amsterdam. koorfestival bestaat uit Felix dc No bel, Sir Charles Croves uit Engeland en R ~zo Lantos uit Hongarije. Voor afgaande aan dit evenement zal van 28 mei tot 2 juni voor radio en tv een week van de koorzang worden gehou den met onder andere niet minde- dan veertig koorconcerten. Podium kreeg subsidie van de ge meente Amsterdam en, na wat moei lijkheden die bijgepraat konden wor den, ook van het rijk. En als alles goed gaat volgt het volgend jaar weer een kleine serie voorstellingen. De be langstelling, bij het Nederlands Thea ter Cenrrum en bij vele schouwbur gen buiten Amsterdam is moedge vend. Toneelgroep Podium, gevormd door Bob de Lange, met Paul Melton als reigsseur en Henk Blomberg als zake lijk leider heeft als medewerkers Ank van der Moer, Annie de Lange, Hetty verhoogt, Mart Gevers, Adrienne Klei weg, Kika Mol, Eddy Brugman, Tim Beekman, Lex van Delden, Kees van Lier, Wim de Haas, Rudolf Damstém Dolf de Vries, en Janine van den Brand als secretaresse. Voor de tech nische medewerking zal, in samenwer king met andere toneelgroepen, ge bruik gemaakt worden van de Amster damse theatertechnici, die onderge bracht worden in een stichting Thea tertechniek en -Administrate. RIDDERKERK In het kader van de Bestebreurtje-trofee speelde RVVH zo pover, dat Barendrecht met 'n koel- bloediger vuurlinie zelfs zou hebben getriomfeerd. Haico Mulder was RVVH's beste schutter. Hij was het die voor de pauze de score opende en de marge na de wisseling vergrootte. 20. Nadat Bunk een elfmetertrap van Van Hamburg keerde, bracht Ap pelo de spanning terug. Kopstoten van Schouten (RVVH) en Van Houten- Barendrecht) deden de eindstand uit eindelijk op 32 bepalen, al was het spelpeil niet groots. ROTTERDAM De breuk tussen de zaterdag- en zondagformatie Hille gersberg is definitief. De zaterdagcom missie en het grootste deel van de spelers hebben zich teruggetrokken uit de vereniging. Gisteravond hebben alle 'zaterdagmensen' besloten een nieuwe vereniging op te richten. Deze club heet dan Phoenix. Aanvankelijk lag het in de bedoeling zich en bloc aan te melden bij de afdelingsclub Energie Boys. Of Phoenix komend seizoen in de vierde klas zal uitkomen wordt binnenkort onderzocht. Men meent 'moreel' recht te hebben op de KNVB. RIDDERKERK De nationale trim dag op 26 mei is voor het trimcomitè in Ridderkerk aanleiding om drie trim- evenementen te organiseren. Van 9 tot 12 uur is er een fietstoer- tocht over 35 kilometer, die door Rid derkerk, Heerjansdam, Zwijndrecht en Hendrik Ido Ambacht voert. Wie lie ver zwemt kan dat ook 's morgens doen: van 10 tot 12 uur wordt in de Fakkel trimgezwommen, waarbij men kan kiezen uit 500 meter of 250 meter afstandszwemmen. Van 14 tot 16 uur kunnen trimmers in eigen tempo tweeënhalf of vijf ki lometer hardlopen. Start- en finish- plaats voor fietsen en hardlopen is het sportcentrum 'De Fakkel'. Honkbal Hoofdklasse: Orwo HCAW—Sparta (19/5), ADOHotam Storks (19/5), Feyenoord—OV- V'O (19/5), Raak NicolsLu cks Giants (19/5), Soarta—Onvo HCAW. Hotam Storks— ADO, OWOFeyenoord, Luycks Giants Raak Nicols. Jubilerende vierde klusser heeft grote plannen MAASDAM Op 21 mei van het jaar 1948 werd in een gymzaal in de Cillaarshoek de voetbalvereniging Maasdam opgericht. Een simpel rekensommetje leert dat het aanstaande maandag exact 25 jaar ge leden is dat die oprichting plaats vond. Een oprichting, voortgekomen uit een initiatief van 21 mensen, die allemaal relaties hadden met de thans nog steeds bestaande turnvereniging SV Sparta. Maasdam startte met slechts 21 leden. Desondanks slaagde de club er al in het eerste de beste jaar in kampioen van de vierde klas afdeling Dordrecht te worden. Een jaar later wist Maas dam, inmiddels van een stuk weiland verhuisd naar hét complex aan de Ka terstraat, dat kunststukje te herhalen. Zoals trouwens de successen elkaar ook in die jaren daarna bleven vol gen, wat al in het seizoen 50/51 resul teerde in een plaats in de eerste klas se van de afdeling Dordrecht. Na dat laatste succes moest Maasdam overigens een vrij lange tijd wachten eer promotie naar de vierde klas van de KNVB werd bewerkstelligd. Welis waar slaagde Maasdam er in de eerste klas van de afdeling Dordrecht regel matig in zich te mengen in de strijd om de bovenste plaats, maar tot een kampioenschap kwam het niet. Het geen wellicht mede kwam omdat Maasdam inmiddels weer verhuisd was. Door een uitbreiding van een aantal woningwet-woningen moest Maasdam namelijk het terrein aan de Katerstraat verlaten en onderdak zoe ken bij buurman Puttershoek. Eerst in 1958 kwam in die situatie verandering. Maasdam kreeg toen na melijk een terrein aan de Lagewcg toegewezen, waarop een clubhuis stond dat door de leden zelf in elkaar gezet was. Vrij snel daarop, halverwe ge 1961 slaagde Maasdam er eindelijk in zich het predikaat KNVB-er te ver werven, hetgeen mede te danken was aan trainer Van der Berg uit Putters hoek die Maasdam maar liefst zeven jaar trouw bleef. Een periode waarin Maasdam niet alleen in de competitie, maar ook in het bekergebeuren vaak uitstekend voor de dag kwam. Een volgende (mijlpaal in de geschie denis was de maand augustus in het jaar 1969. Maasdam trok toen name lijk naar het huidige sportcomplex De Lange Weiden, in zaterdagkringen be kend als een der fraaiste complexen in ons land. Een complex dat bestaat uit twee velden en een clubhuis, die een jaar geleden voldoende waren om de leden van Maasdam te kunnen la ten voetballen, maar vandaag-de-dag eigenlijk te klein om het steeds groter wordende Maasdam te kunnen herber gen. Vandaar dat het bestuur al weer bezig is te pogen het complex uit te breiden. Daarbij wordt gedacht aan vier terrei nen en een trainingsveld. Wanneer echter aan de bouw van deze droom wens wordt begonnen is nog bij lange na niet te voorspellen omdat de plan nen nog niet tot de officiële instan ties zijn doorgedrongen. Het Maasdam anno 1973. Een bloeien de vereniging, met z.o'n vijftien elftal len. Een aantal dat in de komende ja ren groter zal worden omdat Maasdam zich naar alle kanten uitbreidt, waar door het bestuur er van uitgaat dat binnen vijf jaar Maasdam zo'n 25 elf tallen zal tellen. Maasdam speelt nog altijd in de vier de klasse van de KNVB. Ondanks vaak goed voetbal is het eerste elftal er namelijk nog altijd niet in ge slaagd een seizoen met een kampioen schap af te sluiten. Ook de afgelopen competitie ging het weer net mis. Voor het derde achtereenvolgende jaar reikte Maasdam niet verder dan een tweede plaats op de competitie ladder. Juist in verhand met het binnenkort te vieren jubileum is Maasdam er van doordrongen dat promotie naar de derde klas langzamerhand een 'must' is. zeker omdat andere elftallen wel ieder jaar blijk geven te weten wat het behalen van een kampioenschap is. Zo slaagden het afgelopen jaar zo wel het tweede, het vierde, het vijfde en het zevende elftal er in de kampi- oensvlag te hijsen. Maasdam heeft voor het volgende sei zoen grote plannen. Zo zal naast trai ner Wim Poulus oud-SW-cr) een tweede trainer aangezocht worden, die zich vooral met de jeugd en dc lagere elftallen zal bezig houden. Financieel werd het aantrekken van een tweede trainer mogelijk gemaakt omdat Maas dam sinds kort de beschikking heeft over een sponsor, namelijk dc Stome rij Classenette. De directeur daarvan, de heer Sparreboom heeft de kosten verbonden aan het aantrekken van een tweede trainer volledig voor zijn rekening genomen. Wie die tweede trainer zal worden is overigens nog onbekend, omdat Maasdam nog zoe kende is. Terug naar het 25-jarig jubileum. Vol komen logisch natuurlijk gaat Maas dam de bloemetjes buiten zetten. Dat gebeurt bijvoorbeeld vanavond al wanneer in het Dorpshuis De Hoogt een feestavond wordt gegeven. Tij dens deze feestavond zullen een ze vental leden, de B. de Koning, B. Bijl, E. A. van der Stelt, W. van der Stelt, G. Rijsdijk, J. J. Vermaat en J. L. van der Breevaart, gehuldigd wor den omdat zij vanaf de oprichting be horen tot de leden van Maasdam. Daarnaast zal morgen van drie tot vijf een receptie worden gehouden, even eens in het Dorpshuis. Ook op het sportieve vlak natuurlijk tal van activiteiten. Naast een groots jubileumtoernooi, waaraan alle elftal len van Maasdam, inclusief een dames elftal zullen deelnemen, vinden een tweetal jubileumwedstrijden plaats. De eerste morgen al, wanneer om zes uur wordt afgetrapt voor de wedstrijd tussen het Maasdam-elftal van de ja ren 60-61 en het veteranenelftal van SW en de tweede op zaterdag 26 mei wanneer 's middags om half drie het B-elftal van Feyenoord het opneemt tegen het eerste van Maasdam. Deto (Friezenveen) bezoekt cupfighter PPSC ROTTERDAM De bekercompetitie nadert langzaam maar zeker het be slissende stadium. De KNVB heeft voor morgen de twee nog af te wer ken wedstrijden voor de zesde ror.de vastgesteld, welke de resterende twee clubs dienen aan te wijzen voor de kwartfinale. Het Harderwijkse WOG wacht ogen schijnlijk te veel problemen op De Vaan. waar Zwart Wit mits geïn spireerd de beste mogelijkheden op winst heeft. Wim van der Gijp heeft voor Ferry ter Mors nog één keer een plaatsje in de selectiegroep inge ruimd. Niettemin houdt men er bij Zwart Wit serieus rekening mee, dat de lange middenvelder na het zomer reces op zijn besluit, om met voetbal len te stoppen, zal terugkeren. Omdat kleine Flip van Waardhuizen is her steld van zijn blessure, wordt Zwart Wits brigade uit de volgende spelers samengesteld: Lolkema, De Winter, A. Wander, C. Wander, Helleman, Van der Sande, Van der Heuvel, Ter Mors, Hak, Steur, Van Waardhuizen en Viergever. Arbiter P. Ouwersloot uit .Valkenburg (ZH) treedt op als scheidsrechter. PPSC wacht wéér een thuiswedstrijd. Dit keer verschijnt DETO (Vriezen- veen) op het Thurlede-sportpark. De Schiedammers komen hoogstwaar schijnlijk met de volgende formatie in het veld: Rost; Heeren, Van der Lugt, Loek Kalden en M. van Veen; Bosdijk, Vos en Van Wensen; Winkel man, P. van Veen en Lodi Kalden. De heer A. van Elswijk uit Den Haag is verantwoordelijk voor de arbitrage. Inmiddels heeft de KNVB voor de kwartfinale van de beker de volgende wedstrijden op het programma voor 26 mei gezet: IJsselmeervogels-Oranje WiL Sparta Nijkerkwinnaar PPSC— DET), AmstelveenSpakenburg en winnaar Zwart Wit—VVOG tegen ACV.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13