.M. op de bres voor ewoners kinderhuizen V Voorschotense scholen sluiten 'Grof' ontslaat nog 45 man Agenda voor Leiden r Zes klassen op straat bij detailhandelsschool Soms loopt opeens alles mis.. onde bij manlaan trsneden Wijling yensioen j- Nieuwe Leidse Courant opvallers - meevallers - afvallers - tegenvallers - uitvallers - aanvalle redactie: willem schrama loosheid in de instreek dalend Ajax speelt op de Voscuyl Tf/K^ 'ARTET DONDERDAG 17 MEI 1973 REGIO L3 ling voor Leiden en omgeving opgericht ADVERTENTIE 511 onzer verslaggevers J SN In Lenden is een afdeling opgericht van de Belangenvereniging Minderjarigen, die zich ^pudt met het lot van bewoners van kindertehuizen. Het rayon Leiden omvat verder de gemeen- ihen, Voorschoten, Rijnsburg, Hillegom, W armond, Zoeterwoude, Leidschendam, Leiderdorp itgeest. ge ervaring. Desalniettemin is de in stelling als zodanig nog lang niet ge accepteerd. Met name verscheidene di recties van kindertehuizen hebben hun afkeer laten blijken hetgeen de ledenwerving voor deze 'vakbond' be moeilijkt. Zo heeft de staf van 'Rijn stroom' in Alphen aan den Rijn. waar t; pcratisering van de kinderte- vorig jaar een ernstige crisis heerste, al te kennen gegeven geen afgevaar digde van BM te zullen toelaten. In andere tehuizen zouden potentiële le den van BM bedreigd zijn met verwij dering uit het tehuis. De afdeling Lei den heeft op dit ogenblik ongeveer 50 leden; het kunnen er vijfhonderd wor den. Landelijk heeft BM er nu zes honderd. De algemene klacht van BM is dat de bewoners van kindertehuizen te wei nig te vertellen hebben over hun ei gen lot, terwijl zij nauwelijks in con tact komen met de maatschappij, waar zij op hun 21e (de leeftijd waarop ie dereen uit een kindertehuis móét) als een vreemde binnenstappen. De bege leiding die nog lang niet in alle huizen in handen is van gediplomeer de krachten zou veel meer in sa menspraak met de kinderen zelf moe ten geschieden. Een ex-bewoonster vertelde gisteren. 'Alles wordt voor je beslist en betutteld'. Een voorbeeld daarvan is de wijze waarop met het geld van de bewoners wordt omge sprongen. Wie werkt moet tweederde van het salaris afstaan. Volgens BM zou een werkende bewoner gewoon kost en inwoning moeten betalen en de rest van zijn geld zelf moeten hou den. De niet-werkende kinderen ont vangen zakgeld, maar hebben vrijwel niets te vertellen over de wijze, waar op zij dat kunnen uitgeven. igenvereniging Minderjarigen in mei 1971 opgericht. Zij is 'n eens met het beleid zoals dat Indertehuizen in Nederland en lla!?de Kinderbescherming in het wordt gevoerd. De B.M. zich voor de volgende pun- itering van de financiële posi- ie bewoners en ex-bewoners jetering van de rechtspositie '•minderjarigen dering van de groepsgrootte jjvratisering van de bestaande 'pjjschermingsstructuur :tting van de nu lopende sa tan kindertehuizen [pnemen van de justitiële kin- .perming in de jeugdwelzijns- •ncreet: verhuizing van het mi- van justitie naar dat van gel \bi. ir van de BM bestaat hoofdza- it ex-bewoners van kinderte- hïn beschikt dus over de nodi- veertien kinderen, het zouden er acht a tien moeten zijn), het nog altijd be staan van isolatiecellen en de wijze van sanering van de tehuizen, die slechts door economische en niet door pedagogische overwegingen wordt be paald. Bovendien krijgen de bewoners pas vaak op het laatste moment te ho ren, dat hun tehuis dicht gaat. Het is voorgekomen, dat zij overgeplaatst werden naar tehuizen die twee maan den later ook weer dicht gingen. In het algemeen ageert de Belangenvere niging Minderjarigen tegen het beslo ten karakter dat de huizen kenmerkt. Ter voorkoming van misverstand: het gaat hier niet om tehuizen voor gees telijk of lichamelijk gehandicapte kin deren, maar om tehuizen die dienen als opvangcentrum voor kinderen die van huiselijke omstandigheden het slachtoffer zijn geworden. dan komt de loodgieter waar je al maanden op wacht net op het moment dat je weg moet. Of je man belt op dat hij gasten meebrengt als je juist de prak van gisteren op gaat warmen. En dan valt weer de receptie van Anke uitgerekend op de dag dat je in de bejaarden-bibliotheek helpt, zodat je geen tijd hebt om je te verkleden Ja om u te helpen met de loodgieter en de gasten daar is Vinkc niet op gebouwd. Maar voor kledingproblemen kunt u wèl op Vinke bouwen. Die receptie bijvoorbeeldwat vindt u van die fijne pakjes met jacquard effect of chemiscr japon met lange, korte of zonder mouw, voor bibliotheek en receptie tegclijki Vinke mode voor langer dan vandaag. Aanbod van kinderen is sterk teruggelopen Gezinstherapie >ij»[ Binnenkort zal de roton- het Plesmanviaduct (bij het [kantoor) worden doorsneden stuk rijweg, dat het verkeer nieuwe invalsweg (Plesman- •rtaan rechtstreeks naar het ilein leidt. Deze maatregel [enomen omdat gebleken is. automobilisten via de roton- ianzelfsprekend de Morssingel die daar niet op berekend aatregel is een voorloper van initief reconstructieplan voor (spunt. Het ligt in de bedoe- ^m. binnen niet al te lange tijd |le 'groene stuiver' voor het gkantoor te verwijderen en er kse kruising te realiseren, zo- (®ok bij het Rijnsburgerviaduct telrd. om Besloten Andere grieven van BM: de omvang van de groepen in de tehuizen (nu BM is het eens met de huidige ten dens om kinderen slechts in het hoog nodige geval te plaatsen in een kin dertehuis (het aantal pupillen is de laatste jaren aanmerkelijk teruggelo pen). Veel meer gelooft men in ge zinstherapie, omdat daarmee niet al leen een poging wordt gedaan om het kind te helpen, maar ook de ouders. Er is overigens een duidelijk gebrek in Nederland aan gezinstherapeuten. De stop die er op het ogenblik voor maatschappelijk werkers is, wordt uiteraard niet gewaardeerd. BM put haar financiën uit bijdragen uit het Fonds Kinderpostzegels en uit giften van particulieren (de afdeling Leiden heeft als gironummer 2338247 t.n.v. Reinoud van Mastrigt. et lid maatschap kost de bewoners van kin dertehuizen niets. BM-afdeling Leiden heeft als voorlopig contactadres Vor mingscentrum 'Troef'. Hogewoerd 57 te Leiden. Op 1 juli gaat de heer S. )P) ng, technisch hoofdambtenaar f. P dienst van gemeentewerken. me|)isioen. De heer Wijling trad in dienst als opzichter-teke- de afdeling bouwkunde van «werken. In 1949 ging hij ar de afdeling Volkshuisves- )riuar hij veel bemoeienis had drbereiding en uitvoeriing van lenpwoningbouw. In 1966 kwam bij de afdeling bouwkunde. 70 was hij daar chef van de eling 'Stadsschoon'. Naast nale dagtaak gaf de heer Wij- ds 1952 les aan de Vaka- *"jt>ol van de ambachtsschool te eri Bovendien heeft hij zich bij lei jverd voor het Nederlandse [ruis. De heer Wijliing zal in kring afscheid nemen van en kennissen. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Koninklijke Nederlandse Grofsmederij in Leiden gaat nog 45 man ontslaan. Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau is ontslag aangevraagd voor 37 personeelsleden uit de kettingfabriek en 8 uit de machinefabriek De kettingfabriek zal nu definitief uit het produktieproces worden afgevoerd. De fabriek wordt overgenomen door de Leidse bouw maatschappij IBM. In betere jaren bood deze fabriek, waarin hoofdzakelijk scheepsket- tingen werden vervaardigd, nog werk aan 330 man. Sinds septem ber vorig jaar, toen de Grofsmederij ruim honderd man ontsloeg, waren er op de kettingfabriek nog 44 personeelsleden werkzaam. Nu er andermaal 37 man zijn ontslagen, blijven er nog 7 mensen over. Voor hun zal naar een functie worden gezocht in de machine fabriek. (Van onze correspondent) VOORSCHOTEN Voorschoten heeft een 'moderne' bevolking. Dat is ondermeer te zien in de geboortegra fieken. Ongeveer zes jaar geleden be gon het aantal geboorten drastisch te rug te lopen. Eerst vorig jaar heeft Voorschoten weer een groot aantal ge boorten kunnen boeken. De geboorte beperking is zes jaar geleden zo sterk geweest dat nu het aanbod van leer lingen voor de eerste klas van het ba sisonderwijs ver onder het verwachte getal is gebleven. De prot.-christelijke school aan de Wijngaardenlaan, de Oranjeschool, zal niet met een eerste klas starten. Er waren slechts zeven aanmeldingen. De Oranjeschool zal als zelfstandige school worden opgeheven. Met ingang van het nieuwe schooljaar zullen er nog drie klassen zijn. De aanmeldingen voor de r.k. St. Jo zefschool en de r.k. Mariaschool wa ren ieder ongeveer vijftien nieuwe leerlingen. Het r.k. schoolbestuur heeft het personeel meegedeeld dat óf de St. Jozef of de Mariaschool met ingang van het nieuwe jaar zal wor den opgeheven. Tekort Met uitzondering van de wijk Noord- Hofland en een gedeelte van de Vliet- wijk, waar nog voldoende leerlingen zijn, kampen alle Voorschotense scho len met een tekort aan leerlingen en wel in het bijzonder voor de eerste klas. De openbare Parkschool in het centrum draait vrijwel geheel op de nieuwe wijk Boschgeest. Plannen om deze school te verplaatsen naar de wijk Boschgeest sluiten op bouwtech nische moeilijkheden. Voor de commissie onderwijszaken ko men de moeilijkheden rond het voort- 4 De Oranjeschool, aan de Wijngaardenlaan wordt als zelfstandige school opgeheven. LEIDEN Een zeventienjarige jon gen uit Leiden heeft bij een botsing met zijn bromfiets tegen een andere bromfiets vleeswonden aan het gelaat opgelopen, et ongeluk gebeurde op de Willem de Zwijgerlaan ter hoogte van de Groenoordhal, toen de voorste bromfiets plotseling moest afremmen. LEIDEN De afdeling Leiden van de Politieke Partij Radicalen houdt op vrijdag 18 mei een ledenvergade ring ten huize van de voorzitter, Co- lenbranderstraat 1, Leiden. Ter sprake komt de progressieve politiek en de samenwerking in het kader van de ko mende gemeenteraadsverkiezingen. bestaan van de scholen niet geheel onverwacht Het raadslid Marcelis (KVP) heeft reeds vorig jaar verzocht om een scholenplanningnota. Vorige week zei drs. Mennema (PvdA) tij dens de laatstgehouden commissiever gadering voor onderwijszaken dat hij tegen elk bestemmingsplan zou stem men indien niet heel snel de reeds door B. en W. lang toegezegde nota over de scholenplanning zou komen. Hij kreeg die steun van alle commis sieleden. De moeilijkheid voor B. en W. ligt o.a. daarin dat het bijzonder onderwijs niet erg mededeelzaam is en de officiële cijfers voor de uitke ringen altijd enige jaren later worden uitgebracht. Wat wel bekend is de geboortegra fiek van de laatste jaren en de daar uit te trekken conclusie. Dat stuk is de commissieleden in vertrouwen ter hand worden gesteld en mag nog niet openbaar worden. Waarschijnlijk omdat de teruggang wel heel dras tisch is. Volgens het rapport zou Voorschoten de eerste vijf jaar maar op een aanbod van nieuwe leerlingen van bijna honderd kunnen rekenen. Na die vijf jaar is er weer een groter aanbod te verwachten. Vaststaat wel dat het niet alleen het bijzonder onderwijs is dat een leerlin gentekort krijgt, maar ook het open baar onderwijs. Onder het onderwijzend personeel in Voorschoten bestaat onrust. Wat zich nu gaat afspelen in Voorschoten komt volgend jaar waarschijnlijk overal in het land. Het eigen ochtendblad voor élk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS Bij de laatstgehouden tel- van werkzoekenden op het 'beidsbureau te Lisse, omvat- gemeenten Hillegom, Lisse. óm, Voorhout, Noordwijk en jkerhout, kon vastgesteld dat het aantal werkzoekenden gunstige zin blijft ontwikke- eind april stonden als geregi- arbeidsreserve 307 mannelij- cnemers ingeschreven, tegen eind maart 1973, terwijl vorig nde april) het aantal werklo- bedroeg. eng ctor vrouwelijke arbeidskrach- jet aantal werkzoekenden sinds aart gestegen als gevolg van erde werkgelegenheid in de Uenbedrijven. tasjr Poèlpolder wil sieplatform Dinsdagavond heeft in het 1 "5 in de Poelpolder een bijeen- Daats gehad van leden van ver- L-?e P°litieke partijen om te t Lover vormin° van een stu- ^Jdiscussiegroep betreffende be- i onderwerpen die het alge- dang van de ingezetenen van igaan, zoals openbaar vervoer, denlgelegenheden en milieube- anjet is ook mogelijk dat zaken bla(behandeling in de gemeente- meh de orde komen een punt van eeöng vormen. htjtomlijnd schema kon nog niet noij vastgesteld, om welke reden J werd een 'stuurgroep' te be- die de verdere gang van za- voorbereiden. Voor deze ip stelden zich beschikbaar J. Harry Mens, Mevrouw M. van 'an der Zalm, P. J. C. Alkema- C. Dumoulin. ïa. atu» :ij' at alei no iel e n be koi en ig er IK kinHj erlijke stand Leiden - Geboren: Maria A W P i v J E P Pijnacker. Sylvia d v A van E Ratelband. Barbara G d v A B Voort en W de Mol. Patrick L V z ïburg en B van Dockum. Sa il D Gilhuljs en G S Ellngs. H z v C F W van de Ven en J E ik z v J H W M van Noort en A Allan z v M J Kuiper cn A J H Uitbuiting Afgezien van de vraag of de uitslag van de universiteitsraadsverkiezingen van enigerlei invloed zou kunnen zijn op de verhoudingen tussen die uni versiteit en het stadsbestuur, is het toch eens aardig te vernemen hoe een progressieve kandidaat zich opstelt op dit terrein. Een jonge heer, die ge bukt gaat onder de naam August-Hans den Boef, geeft in een recent nummer van het universiteitsblad 'Acta et Agenda' onverbloemd uiting aan zijn grieven over wat hij noemt de uitbuiting van Leiden door de univer siteit. 'Vroeger gebeurde dit gedach- tenloos', zegt Den Boef, 'tegenwoordig werkt men wat subtieler. Een aardig voorbeeld van de rllcksichtlose poli tiek tegenover de gemeente Leiden is de affaire van het Witte Singelcom plex'. Waarover Den Boef kort kan zijn: 'Een idioot idee om midden in Leiden een ontzettend hoge alphatoren (het ding wordt ook wel de alpha-paal ge noemd red.) te bouwen. Een soort toren van Babel die de Leidse binnen stad, samen met alles wat bij die to ren hoort (toevoerwegen, parkeer ruimte, enz.), nog grondiger zou ver pesten dan al gebeurd is. Dat de es thetische criteria van de gemeentelij ke bestuurders erg laag liggen, hoeft ons niet te verbazen. Wanneer we bij voorbeeld de architectonische struc tuur van Minerva vergelijken met die van de belendende percelen, zouden we bijnia aan corruptie gaan denken', aldus Den Boef. Chantage De progressieve kandidaat, die zijn hoop heeft gevestigd op het alterna tieve plan van een werkgroep, is van mening dat de Leidse gemeenteraad een paar jaar geleden door de knieën is gegaan toen hij toestemming gaf voor de bouw van het Witte Singel complex. Door de knieën gegaan, 'na dat de universitaire regenten hadden gedreigd de universiteit uit Leiden weg te halen'. Den Boef noemt dit 'vulgaire chantage' en vindt dat de houding van de universiteit drastisch moet veranderen. Inmiddels is nog steeds onbekend of het Witte Singelcomplex al of niet doorgang zal vinden. Van het aanvan- Maquette Witte Singelplan cn omgeving: weg is vrij. kelijke verzet is veel weggeëbd, en in middels is de Trekvliet gedempt, zijn de meeste benodigde panden aan de Witte Singel gesloopt en verkeren de plannen voor een brug over het Gal gewater in een ver gevorderd stadium. Hieruit kan worden afgeleid dat de weg vrij is. Bovenstaande foto van een (al oude) maquette van het plan, geeft een beeld van de situatie, als het ooit nog eens zover mocht ko men. Kaugum-kenner De politie van Leiden heeft een 21-ja- rige jongeman in de kraag gevat, die een merkwaardige hobby heeft ontwik keld. In de loop der jaren heeft hij werkelijk tientallen kauwautomaten gekraakt. Alleen kauwgomautoma ten, geen andere. En dat door heel Nederland. De man heeft dan ook geen vaste verblijfplaats. Dinsdag werd hij gesignaleerd in Hazerswou- de, waar hij nog aan de arm van de wet wist te ontkomen. In Leiden liep hij toch tegen de lamp. De politie had hem daar toch nog nodig wegens een geval van joy-riding. Achteloos beken de hij later gedurende de laatste maanden vijftien kauwgomautomaten te hebben opengebroken. Er worden nog meer onthullingen verwacht. 'Je kan er gewoon van uitgaan, dat als er ergens in Nederland een kauwgomau tomaat is gekraakt, dat deze man dat dan gedaan heeft', zei men bij de politie. Omdat hij verder zijn mond dicht houdt, is hot niet bekend hoe het met 's mans gebit is gesteld. Bijslag-hinder Neerlanders, en waarschijflijk ook Leidenaars, ontvangen geld waar ze recht op hebben graag zo snel moge lijk. Met het omgekeerde hebben ze wat meer moeite. Maar loon na ar beid, daar staan ze op. Dus zodra ze denken dat ze hun kinderbijslag later krijgen dan gewoonlijk, hangen ze aan de telefoon. Bij de Raad van Ar beid. Daar hebben ze het echter zo druk, dat de telefoniste al dan niet verontwaardigde cliënten telkens maar weer moest uitleggen, dat infor matie wegens tijdgebrek niet ver strekt kon worden. Maar d«at het wel goed zou komen. U begrijpt, dat dit een korte samenvatting is. Een telefo niste is echter aangenomen om door te verbinden. De situatie werd dan ook weinig bevredigend geacht. De Raad van Arbeid heeft thans de op lossing gevonden. Wie nu informatie wil inwinnen over uitbetaling van kinderbijslag krijgt opnieuw de telefo niste aan de lijn, die 'de andere kant' vervolgens doorverbindt met een au tomatisch antwoordapparaat. Een vriendelijke stem vertelt vervolge.ns, wat voorheen de telefoniste zei. Én geeft het ach-ies informaties schrifte lijk in te winnen. 'Een kwestie van efficiëntie' zei men ons bij de Raad van Arbeid. DONDERDAG 17 MEI Oude Singel 236. 8 uur: Leidse Chr Bestu renbond. jaarvergadering. W. P. van Leeu wen over "Chr. vakbeweging in deze tijd". Voorschoten: Kasteel Duivenvoorde. 8.30 uur nam.: Llda Claus clavecymbel. Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. VRIJDAG 18 MEI Zuiderkerk. S 15 uur: donateursconcert Jeugd-kamerorkest ZATERDAG 19 MEI Hooglandse kerk. 7 tot 7IO uur: avondge bed. FILMS LEIDEN TOT 21 MEI: Camera: Kelly's Heroe's lij. iedere avond om 20 uur en mal dl. do en vr 11 uur. Nachtv. Carnel Knowledge 18 J. vr-za 23.30 uur. Kinder, voorst. Het raadsel van de spookpwaneet a l. za en wo 14.30. zo 11 en 16.15 uur. Lido: Turks Fruit. IS j. dag. 11.30, 19 en 21.15 uur zo extra 16.15 uur. Luxor: Jeremiah Johnson 11 j. Tijden zie Li- do. Trianon: Cabaret, Liza Minelll 18 J. Dag 14.30. 19 en 21.15 uur, zo 14.15. 16.30. 19 en 21.15 uur. DIENST APOTHEKEN' LEIDEN Tot vrijdag 18 mei: De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag 11 mei18 mei door Apotheek Kok. Lelden: Apotheek Voorschoten en Apotheek Van Brcest, Smallenburg, Leiderdorp. Tevens op zaterdag: Oegstgcester Apbtheck, Wilhelmi- napark 8. WERKGEMEENSCHAP KINDERCENTRA Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden i.o., kantoor Haarlemmerstraat 73-b, Leiden, tel. 30360, secretariaat: P. M. Kes. scn-van Teyllngen. Arendshorst 164, Leiden, t 23276. De openingstijden van het informa tiecentrum peuterspeelzalen, kinderdagver blijven en kinderkantines van de stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden zijn als volgt: dinsdag, woensdag, donderdag en vrtjdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en don derdagavond van 19 tot 21 uur. OEGSTGEEST De voetbalwedstrijd die Ajax 23 mei in Oegstgeest speelt tegen de bouwvakkers die Centrum '45 hebben doen realiseren, vindt plaats op sportpark De Voscuyl. De wedstrijd begint om zeven uur en zal tweemaal een kwartier duren. De en tree bedraagt twee gulden. LEIDEN Bij de herenmodezaak Van Cleef zijn maandagavond drie grote winkelruiten ingegooid. De poli tie hield iemand aan, tegen wie ech ter geen bewijzen konden worden aan gevoerd. Stichting Gezinsverzorging Lelden. Gezins verzorging. hulp aan bejaarden en chro nisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45. tel. 49441. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal. Oude Singel 28: De Hollandse Molens in de 18e Eeuw Tot 13 mei. Dag. 10 tol 17 uur, zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. De Lakenhal: schilderijen Alex. Rosemeier H907-1972I van 18 mei tot 1 juli. Dag. 10 tot 17 uur. Zon- en feestdagen 13 tot 17 Drukkerij De Bink, Rooseveitstraat 3. Lei den: toegepast grafisch en fotografisch werk van Henk Scheringa en Pieter Wijmans. Med. Museum De Lakenhal: Oude Singel 28. ina t in za 10-16 uur. zo en fd 13-16 uur. vanaf 1-4 Moientenioonstelltng. Galerie Van der Vllst: Botermarkt 3. dl t.m. za 10-18. De gehele maand Rob Brouwers met schilderijen. Ding Hcnkes met kera miek. Itijksm. r. Volkenkunde: Sieenstraat 1. ma t.m 19-17 uur en zo en fd 13-17. In het prentenzaaltje 'Japanse Prentkunst uit eigen bezit' van 1670 lol 1750. Galerie 't Duivenhuys. Rapenburg 94: schil derijen Henriëtle van Traa. tekeningen et auuarcllen van Theo Galestin. Van 11 mei tot 2 juli. Dinsdag tot en met zondag van 14 tot 20 uur. Galerie van der Vllst. Botermarkt 3. Gordon Pheil metaalplastieken. Jan van Geen lino's. Tot 31 mei. Dinsdag tot en met zat. van 1 tot 6 uur. Kabinet Gaper, Johan de Wlttstr. 40. Lel. den: werk van Mieke Blitz. Hanneke Ver- hey. Els van Westerloo, Gerard van Wester- loo cn Ans Hey. Van 5 mei tot en met 2 ju ni Dinsdag tot en met zat. van 2 tot 5.30 uur. donderdag ook van 7 tot 9 uur nam. En na tel. afspraak. LEIDEN-LEIDERDORP Voor drie derde klassen en drie vierde klassen van de Detaiihandelsschool te Leiderdorp ziet directeur J. C. van Britsum de toe komst donker in. De St. Agnes-scholengemeenschap heeft wegens interne reor ganisatie de huur van zes lokalen in het schoolgebouw aan de Potgieterlaan aan de Detailhandelsscholen, die daar een dépendance heeft, met ingang van 1 augustus moeten opzeggen. Alle pogingen van de directie van de handelsschool om in Leiden cn omgeving een.ander onderdak voor deze zes klassen te vinden zijn tot dusverre vruchte loos gebleven. De heer Van Britsum verklaarde ons ten einde raad te zijn. HIJ en zijn personeel hopen vurig, dat er in de komende dagen alsnog een oplos sing in zicht komt. Dat zou volgende week dinsdag dan een mooie terugkomst zijn na een vakantie van vijf dagen met de 9 examenkandidaten in Londen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3