'ransfers verdwijnen onder voorbehoud 1PARTA MIST INSTELLING JUVENTUS IS TE OUD EN TE STAR Twente eist door 1-2 overwinning plaats in UEFA Cup op ■S ilgevecht voor iting Mack Eredivisie Eerste divisie Sporttoto Topscores '8k/KWARTET MAW-DAG 14 MEI1973 SPORT T9/K9 ouzc speciale verslaggever ST Zoals te verwachten viel ft het bestuursvoorstel van de ie betaald voetbal tot wijziging het bestaande transfersysteem .en regeling van schadevergoo- 2 ;en veel rumoer veroorzaakt. De on balleiders geloven nog altijd mt ig in de koop- en verkoop van "'J' ersmateriaal en schijnen zich de morele bezwaren totaal niets te trekken. Zij blijken slechts jht |id tot luisteren als duidelijk 1 fdt dat de huidige regeling ook andere gronden onaanvaardbaar )p juridische gronden met name. uit die achtergrond formeerde commissie ook het nieuwe voor- Want het is eigenlijk al jaren md, dat bij toetsing aan het ar- vèJsrecht een voortdurende he ro ging), het transfersysteem on- "„tig zal worden verklaard. Niette- afh stellen verschillende clubbe- de rders zich ook nu nog hardnek- p op. Proberen zij de datum van Bai ng van het aangepaste bestel te "j ragen en zodanig te sleutelen het voorstel, dat er zo weinig elljk veranderd. ;rom schoven enkele clubs zater dagmiddag, op de buitengewone ver gadering van de sectie betaald voet bal. ipr. Kaulingfrcks naar voren. Kaulingfreks is een bekend en eenzaam voorstander van het nu nog toegepaste systeem en probeert nog altijd aan te tonen, dat het wel de gelijk mogelijk is een juridische pij ler onder de nu in de voetballerij geldende wetten voor wat het ver keer van spelers betreft aan te leg gen. Kaulingfreks heeft daarin tot nogtoe weinig succes gekend. En ook zaterdag vond hij geen groot ge hoor. Jurist rar. Tripels, lid van het sectiebestuur: 'Kaulingfreks heeft ei genlijk alleen beweerd, dat het nieu we systeem voor de spelers een nog grotere belemmering zal zijn bij het veranderen van werkkring als nu het geval is. Meer heeft hij niet kunnen duidelijk maken. En ook nu heeft hij ons niet kunnen overtui gen'. De besloten vergadering spit ste zich toe op een juridisch steek spel, waarvan de zin niet geheel dui delijk werd. Immers, al zes weken lang hadden de clubs het voorstel JACQUES HOGEWONING kunnen bestuderen, er waren boven dien enkele regionale vergaderingen aan besteed, zodat aangenomen kon worden dat er geen nieuwe gezichts- spunten naar voren werden ge bracht. Dat gebeurde ook maar des ondanks vroeg het onderwerp ruim drie uur lang de aandacht Mr. Ho- gewoning, voorzitter: 'Er zijn enkele clubbestuurders die beweren dat wij de continuïteit van het betaalde voetbal in gevaar brengen, terwijl bij ons Juist die continuïteit primair staat. Dat schept emotionele tegen stellingen'. Vijf clubs diende tenslotte een mo tie in: Sparta, AJax, PSV, AZ'67 en FC Amsterdam. Kernpunt van die motie: nog geen beslissing afdwin gen op dit moment, een commissie van deskundigen in te stellen, die voor 1 november advies moet uit brengen en te bevorderen dat de UEFA en/of de FIFA worden uitge nodigd op korte termijn reglemen ten op te stellen voor contractspe lers in Europees cn mondiaal ver band. Een standpunt waarmee het sectie- bestuur zich niet kon conformeren. Tijdens een schorsing van de bijeen komst en nó overleg met de WCS werd besloten een enigszins gewij zigd bestuursvoorstel uit te brengen. Het bestuur bracht nog altijd het 'oude' voorstel in stemming, maar verbond er één voorbehoud aan: dat vóór 1 november 1973 door een door het bestuur betaald voetbal na over leg met de vergadering te benoemen commissie van deskundigen, dit voorstel al dan niet geamendeerd wordt geadviseerd, c.q. door een ander voorstel wordt vervangen en aanvaard. Daar ging de vergadering mee ak koord behoudens Ajax, Sparta, FC Amsterdam en PSV. Klaas Molenaar van AZ'67: 'Met die concessie had den wij ons doel bereikt. We wilden wat meer tijd creëeren omdat het voorstel van het bestuur ons heeft overvallen'. De WCS toont zich in middels nog steeds gelukkig met het genomen principebesluit 'Want', zo stelt Karei Jansen, 'dat de clubs on derling een regeling van schadever goedingen overeenkomen, zal ons een zorg zijn. Zolang die betalingen maar geen belemmering vormen voor de spelers'. Het lijkt niettemin denkbaar, dat het alternatieve systeem alleen theo retische waarde heeft Zolang een club bij vertrek van een van zijn spelers een bedrag kan claimen zal de speler in de praktijk wel degelijk met problemen geconfronteerd wor den. Temeer daar in tegenstelling tot de verwachtingen geen 'afbouw' van het systeem geprogrammeerd is. Karei Jansen: 'Wij streven er nog steeds naar dat binnen vijf jaar ook de regeling van 'schadevcrgoedin gen' wordt afgebouwd. Het betaalde voetbal blijkt daar echter geen inte resse voor te hebben. Ik kan nu al wel beloven, dat zodra blijkt, dat er toch sprake is van een verkapt transfersysteem, wij wéér op de bar ricade springen'. JOHN LINSE ®nze speciale verslaggever ba r, RDAM In-triest eigenlijk arta opnieuw niet in aanmer- voor één van de Europese éltities. Een dergelijke beloning ™j Rotterdamse formatie alleen al e$rt scheppen van een spannings in het nu bijna afgesloten moeten kunnen claimen. Spar- amper drie maanden terug, ekerd op een stunt aan te stu- de race op de landstitel wer- jax en Feyenoord hardnekkig ilgd, terwijl het bekertoernooi diskwalificatie van de twee nêinchten formidabele perspectie- injjende. gokte op twee fronten zoals fcwust voetballende ploeg dat °s°pen. Maar Sparta faalde niette- het moment dat het incasse- de prijzen slechts een kwestie '8' 1 leek. NAC allereerst verbrij- eel van de illusies door de fi ats in het bekertoernooi op te ~n doordat Sparta plotseling de competitie puntenverlies ende zich een nieuwe kandi- )r een plaats in de UEFA Cun t eerder kansloos geachte FC Het duel van gistermiddag, Wen. was van doorslaggevende p. Twente wón, zeer verdiend 'nj 1-2. E het was Twente's trai- nd ohn die later zijn be- en ver- ring o er de opmars vap zijn Uitsprak. Hij: 'Grandioos niet- Een paar maanden geleden we nog zes punten achter. En week voor het einde van de itie, hebben we al definitief lomen van die derde plaats. eT ft er altijd op hopen, dat wel. moet eens na gaan wat de ïeeft moeten presteren: in 15 aifijden één keer verloren, Ajax LING wist hoe belangrijk het duel 'toente was. Internationaal con- °n voor een bedrijf als Sparta bij- 'must' om de continuïteit te n( rgen. In dat perspectief was legrijpelijk, dat de Rotterdam- g zó timide, zó laconiek en zó er( eresseerd eigenlijk naar voren Het Sparta van de wintermaan- G"at de voetbalkenner stijf van ering liet staan, was in geen ipzicht te herkennen. Akkoord, m-van-de-dag ontbrak. Dat kan !n. Wat niet mag gebeuren is dat de instelling lang niet op was Trainer Steegman: 'Twente ,S!*i dh Li Ter Horst-Eykenbroek schutterde na drukkelijk in het centrum. NERGENS Kortom, Sparta was nergens tegen het zoveel slimmer opererende Twente. En de ploeg werd bovendien gecon fronteerd met een vlotte treffer van Achterberg, die een wonderschone ac tie van Rene van de Kerkhof met een vlammend schot afrondde. En zelfs dat schudde de ploeg niet wakker. Het trage tempo bleef gehandhaafd, de schuchtere houding veranderde niet. Vreemd. Steegman: 'Er speelde nog een andere factor. Nog steeds zijn de contractbesprekingen niet afge rond. Dat is een al weken slepende af faire. Ik heb er lang genoegen mee genomen, maar ik werk niet langer als de toestand niet wordt opgeklaard. Er valt zo niet te werken. Voor een duel als tegen Twente moet de voor bereiding al op maandag beginnen. En dan moeten de spelers zich niet steeds druk hoeven te maken over hun naaste toekomst. Als ze vlak voor de wedstrijd staan willen ze die pro blemen wel even van zich afzetten, maar dat kan niet, ik weet het. Dat vind ik eigenlijk ook zo knap bij Twente Waar die jongens van Van de Kerkhof toch ook nog geen zekerheid hebben. De hele ploeg laat het die knapen echter niet toe om er voortdu rend aan te denken, erover te praten. De ploeg houdt die jongens overeind.' Sparta 'hervond' zich pas toen het te laat was. Toen Twente inmiddels naar een veilige 20 voorsprong was uitge- gangmakers van de ploeg. Kreuz, lopen. Niet eens dat doelpunt prikkel de de Spartanen, maar de procedure die eraan voorafging. Wat was het ge val? Achterberg lanceerde Jeuring, die duidelijk buitenspel stond. Jeu ring ging dóór, werd getackeld in het strafschopgebied, maar Rene van. de Kerkhof rondde de actie toch af. De Scheidsrechter Van Gemert wordt door een viertal spelers van Sparta boos belaagd nadat hij Twentes tweede doelpunt van René van de Kerkhof heeft goedgekeurd, ondanks vlaggen van de grensrechter we gens buitenspel. Van links naar rechts Hans Eijkenbroek, Pim Doesburg, Charley Bosveld, scheidsrech ter Van Gemert en Gerrie ter Horst. Kandidaat voor Europa Cup is toe cum grondige restauratie lis fei 101 luidelijk het juiste ritme te te Maar dat hoeft ons niet kans- 'i"d|i maken. Je kunt door inzet rnpenseren. Dat heeft hetzelfde in een eerder stadium even swezen. De ploeg hééft karak- ar dat zag je vandaag nauwe- rug. Vrijwel elk duel werd ver- P Pwente was gewoon veel agres- oot iatfr-FC Twente werd daardoor .20 erkelijke krachtmeting. Terwijl :hedese formatie het accent op lediging legde (Kohn: 'We mik- een gelijkspel. Alles wat er bij r_fcen was meegenomen'), bikkel- Jd ckelde. geen risico s nam (ook •el orgaans artistieke ausputzer mi met), de bal zorgvuldig in ei- Ro lederen hield en bij verrassing Iftsen Achterberg, Jeuring en Rene van de Kerkhof in de lanceerde: formeerde Sparta zeiferst doorzichtige oppositie. De nefan, Bosveld, werden door hun tegenstanders nagenoeg uitge- iit( d, hetgeen een desastreuze op de ploeg bleek te hebben, laltpoe veel werk Walbeek en Jan- het middenveld ook verzetten, elrfpgelijkheden bleken te beperkt enl i opening te forwachten. Dries chfftcht een door Achterberg dui- gewonnen privé-oorlogje uit iberg: 'Bij het eerste duel ging al als een razende in; daarna lopen genieten'), Venneker Rene van de Kerkhof geen mo rnet rust te laten en het duo 'OORT (ANP) De Japanse impioen boksen in het junior- 'gewicht, Koichi Wajima, is be gin 1974 zijn titel te verdedigen ie Antilliaan Edwin Alberto, ikend als Fighting Mack. Dit een telegram dat boksmanager ïhling zaterdag van zijn Japan- oga Misako heeft ontvangen, agenda voor 1973 is vol. Van onze speciale verslaggever TURIJN Het tempo kwam eigenlijk pas na de wedstrijd. Di rect nadat scheidsrechter Panzino spelers en toeschouwers met het eindsignaal uit hun slaap gehaald had, bestormden honderden sup porters als een horde wilde hon den de elftallen van Juventus en Internazionale. De meters hoge hekken met de scherpe spijlen bleken plotseling een eenvoudig overstapje. De gelouterde vedet ten moesten voor hun leven ren nen om aan de grijpgrage handen van de fans te ontkomen. Toen bleek, dat Italiaanse voetballers wel degelijk kunnen lopen. Maar daarvoor moeten ze kennelijk eerst se rieus bedreigd worden. Juventus heeft op 30 mei tijdens de finale van het toernooi om de Europacup voor lan denteams in ieder geval een bedrei ging, die erger moet zijn dan een pe loton uitgelaten fans. Die bedreiging heet Ajax. Want niemand hoeft zach straks te verwonderen als het tempo team van Ajax de formatie uit Turijn keihard van de sokkel jaagt. Juventus, hoe slim en technisch be gaafd ook, heeft gisteren in de zo be langrijke competitiewedstrijd tegen Inter niet waar kunnen maken dat het de troon van Europees bekervoet bal pretendeert. Daarvoor waren de zwakke plekken in heet elftal te dui delijk zichtbaar. Natuurlijk mag een competitiewedstrijd van Juventus te gen een uitgebluste brigade als het huidige Inter geen graadmeter zijn voor de werkelijke resultaten van het elftal. Temeer niet, omdat het Itali aanse clubvoetbal zich nog steeds op een totaal andere golflengte als in West-Europa afspeelt. Spektakel, risi co en tempo zijn voor de Italiaanse profs nog steeds besmette woorden. Diepte-passes en hoger voorzetten blij ken verboden, breedtepasses en zdker- heid zijn wet Zelfs als Inter, dat al De Braziliaan Jose Altafini brengt Juventus uit een strafschop op 2-1 in de strijd tegen Internazionale. Op de voorgrond doelman Lido Vieri. uitgeschakeld is voor het landskampi oenschap, in de lotfase de achterstand tot 2-1 verkleind, weigert het elftal hardnekkig wat meer initiatief te to nen en blijft de vrije verdediger BMURGNICH ALS VASTGENAGELD OP ZYN PLAATS BY ZYN DOEL MAN STAAN. Italianen hechten andere waarden aan het woord show. Ze vertalen het lie ver door 'persoonlijke eer' En de supporters vinden het al gauw beto verend als Juventus spits José Altafi ni tot dire keer toe de bal hoog houdt en die actie met een gave hakbal af rondt. Of wanneer de als een blinde zwoegende Helmuth Haller eens een bal van een tegenstander afpakt. Hoe belangrijk een wedstrijd ook is, hoe zwaar een doelpunt op een gegeven moment ook kan wegen, de vedette blijft vaak onaantastbaar. José Altafi ni (34) mocht dat nog eens demon streren. Twee minuten, nadat hij voor Juventus feilloos een strafschop we gens hands van Bedin benut had, ging de bal weer naar de stip. Dit keer, omdat de beruchte Oriali middenvel der Causio tegen de vlakte had gelo pen. Niet anders dan de druk geba rende Altafini moest die strafschop nemen. De veteraan miste, omdat hij precies dezelfde hoek koos, precies de zelfde trapbeweging maakte en even laconiek inschoot. Trainer Fycpalek. later: 'Onder normale omstandigheden had Altafini die strafschop natuurlijk nooit genomen. Causio of Capello kunnen het evengoed. Maa rAltafini kon daarmee zijn 200ste doelpunt in de Italiaanse competitie maken. Daar om kreeg hij die kans.' Persoonlijke eer. Italianen zijn er gek op en dan telt blijkbaar niet meer, dat Juventus nog steeds volop in de race ligt voor het kampioenschap en dat de ploeg later deze maand tegen Ajax nog alle krachten moet verzame len. Fycpalek: 'Als Altafini ook die tweede strafschop benut had, dan was het voor ons in de tweede helft een stuk eenvoudiger geweest. Dan had den we ons nog meer kunnen sparen.' Gelukkig voor Juventus bleek Inter geen al te gretige tegenstander. Het elftal, dat vorig jaar nog in de finale van het Europacuptoernooi tegen Ajax optrad, miste iedere motivatie en ambitie en kijkt vermoedelijk ver langend uit naar de terugkeer van trainer Helenio Herrera. De bestbes- taalde trainer ter wereld, die officieel Gianni Unvernizzi deze zomer gaat op volgen, kan beginnen met een grondi ge restauratie van het elftal. Mario Corso blijkt, ondanks zijn vrije doel punt tegen Juventus, volledig opge brand. En verdedigers als Catellani en Burgnich laten door ongeïnspi reerd optreden de roep om verjonging alleen maar luider klinken. Datzelfde probleem geldt ook voor Ju ventus. Want dat elftal is in feite te oud om de Europacup te winnen. Al tafini bezit nog steeds een schitteren de balbehandeling, een voortreffelijk inzicht en maakt nog ijverig uitste kende één-twee combinaties met lin ker aanvaller Bettega, tempo maken kan hij echter niet meer. Altafini wacht af tot op het moment, dat hij zijn keiharde en afmeuze schoten kan lossen. Maar mee-verdedigen en bewe gen haalt hij graag in de taboe-sfeer. De snelheid van de ploeg in de aanval wordt door Haller nog sterke rafge- remd. De Westduitser (ook al 33) blijft showen en organiseren, maar een architect mag hij zich allang niet meer noemen. Fycpalek: 'Anastasi is weer van zijn blessure hersteld. Hij moet zo snel mogelijk weer in de aan val terugkomen.' En Haller: 'Het is eigenlijk een groot nadeel, dat Juven tus naast de besognes voor de Europa Cup zich ook nog volledig op de nati onale competitie moet concetreren. Ajax kan zich nu al rustig op de fina- grensrechter had inmiddels voor bui tenspel gevlagd begrijpelijk dat Sparta hem inschakelde om Van Ge- merts resolute gebaar naar de mid denstip ongedaan te maken. Van Ge mert weigerde aanvankelijk, ging daarna toch naar de grensrechter om géén bevestiging van de juistheid van zijn beslissing te krijgen, maar hand haafde zijn standpunt. Hij: 'Ik ging om psychologische redenen even naar de grensrechter. Het wés buitenspel. Ik kon dat vanuit mijn positie beter waarnemen dan de grensrechter.' GEEN WAARDE Van dat moment manifesteerde Sparta zich wèl als een felle tegenstander. En de mogelijkheden tot scoren volg den onmiddellijk. Heyerman, Kreuz en Walbeek werden in comfortabele posities gemanoevreerd. En ruim vijf minuten voor tijd haalde Jan Klijnjan uit voor een tegentreffer zonder waar de. Sparta ontbrandde te laat en zal daar nu de vervelende revenuen van moeten aanvaarden. Steegman: 'Ik hoopte eerlijk gezegd, dat Twente tien minuten na de pauze al 20 zou ma ken. Op een andere manier leek de ploeg namelijk niet te stimuleren. Het gebeurde nu pas een kwartier voor tijd. Toen bleek ook, dat het wel degelijk mogelijk was geweest. Als de instelling er maar naar geweest was.' SparU—FC Twente 1—2 (0-1) 13. Achter- berg 0-1. 78. R. van de Kerkhof 0-2. 84. Klijnkan 1-2. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers: 15.000. SparU: Doesburg, Venneker, Eykenbroek, Ter Horst. Visser. (Klijnjan). Janzen. Wal beek. Bosveld. Heyerman, Kreuz. Van Stave ren (KowaUk). FC Twente: Schrijvers, Van Ierssel, Drost. De Vries, Oranen. W. v. d. Kerkhof, Van der Vall. Notten, Achterberg, Jeuring, R. v. d Kerkhof. JOHN LINSE PSV—NEC 2—0 Go AheadFeyenoord 2-4 FC Amsterdam- —FC Groningen 0—1 HaarlemNAC 3—1 AZ '67—Telstar 0—0 MW—Ajax 1—0 SpartaFC Twente 1—2 ExcelsiorFC Den Bosch 4—1 FC Utrecht—FC Den Haag 1—1 Ajax 33 29 0 4 58 99-18 Feyoord 33 26 4 3 56 87-28 FC Twente 33 22 5 6 49 53-22 Sparta 33 20 5 8 45 80-37 FC Den Haag 33 15 9 9 39 43-38 PSV 33 15 8 10 38 46-33 MW 33 14 8 11 36 49-38 FC Utrecht 33 12 8 13 32 42-52 NEC 33 9 11 13 29 3746 FC Amsterdam 33 11 7 15 29 44-53 Telstar 33 12 4 17 28 3748 Haarlem 33 9 9 15 27 40-53 FC Groningen 33 7 12 14 26 36-60 AZ '67 33 8 9 16 25 32-55 Go Ahead 33 8 8 17 24 30-51 NAC 33 6 7 20 19 25-57 FC Den Bosch 33 5 7 21 17 23-68 Excelsior 33 5 7 21 17 23-69 le voorbereiden. Wij spelen a.s. woensdag weer een bekerwedstrijd en hebben de training verzwaard in ver band met Belgrado. We zijn dan ook behoorlijk moe. Ik ga nu in ieder ge val naar huis en erg lang slapen.' JuventusInter was dan ook alleen in de eerste helft interessant. Maar de ploeg uit Turijn kwam te snel aan een voorsprong om de werkelijke kracht te moeten tonen. Het ware Ju ventus was alleen in de eerste 45 mi nuten bij vlagen zichtbaar. Toen bewees de bewegelijke Furino (Fycpa lek: 'Een ideale speler met veel karak ter en temperament') dat hij als de motor van het elftal geldt Met de voorzichtige Capello en de bedreve Causio naast zich, vormt hij de stijf ste linie van Juventus: het midden veld, dat voortdurend bereid is een scherm te trekken rond de verdedi ging. Daarin blijft aanvoerder Salva- dore als libero de rust brengende or ganisator. Voorstopper Morini (die Boninsegna slechts één kans gaf) en Longobucco dreigen ook nauwelijks een stap naar voren te doen. Slechts Marchetti, die na vijf minuten al het openingsdoelpunt maakte, kiest regel matig op de linker flank de ruimte Marchetti verving na rust S'alvadore als laatste verdediger. De aanvoerder raakte aan het kuitbeen geblesseerd. Fycpalek: 'Omdat Salvadore uitviel verdween de rust uit de ploeg, het middenveld durfde de aanval niet meer te kiezen. Dat is ook de reden waarom de tweede helft zo slecht was. We hebben in ieder geval wat kracht kunnen sparen'. En kracht zal Juventus in de komen de twee weken erg hard nodig heb ben. De Italiaanse competitie wordt vermoedelijk volgende week, op de laatste dag, beslist. Omdat AC-Milaan (met 31 van Bologna) won, blijft deze club met Juventus om de titel strijden. De voorsprong van AC-Mi- laan op de achtervolger bedraagt slechts één punt. Zodat het kampioen schap wellioht via een extra duel be slist moet worden. Verdediger Morini: 'Laten we aan die mogelijkheid maar niet denken. We hebben het al druk genoeg'. GERRIT DEN AMBTMAN Zaterdag: FeyenoordPSV Zondag: NEC-FC Utrecht. FC Gronlngen-Go Ahead. NAC-FC Arasterdam. Telstar-Haarlem, AJax-AZ'67. FC T\ventc-MW. FC Den Bosch- Sparta. FC Den Haag-Excelsior. HeraclesRoda JC 1I (Roda JC kamp.) Forluna VI.De -Graafschap 10 VolewijckersWagenlngen 11 Willem IISC Cambuur 13 VeendamVolendam 02 HeerenveenFC WV 1—0 VitesseFortuna SC 02 FC Dordrecht—SVV 3—0 HVCHelmond Sport 01 Eindhoven—PEC 1—2 Roda JC 37 19 14 4 52 52-25 Vitesse 37 19 9 9 47 57-37 PEC 37 19 8 10 46 65-46 De Graafschap 37 14 17 6 45 49-34 Helmond S. 37 14 17 6 45 48-37 Volendam 37 18 7 12 43 59-35 SC Cambuur 37 12 19 6 43 52-39 Wageningen 37 16 10 11 42 55-51 Heerenveen 37 14 13 10 41 43-10 Fortuna SC 37 13 14 10 40 37-35 Eindhoven 37 14 8 15 36 46-53 Veendam 37 9 15 13 33 38-48 Willem II 37 9 14 14 32 39-49 SVV 37 8 16 13 32 25-40 Heracles 37 9 12 16 30 45-55 Fortuna VI 37 9 10 18 28 2946 HVC 37 5 17 15 27 38-50 FC VVV 37 6 15 16 27 2343 Volewijckers 37 6 15 16 27 42-64 FC Dordrecht 37 3 18 16 24 28-53 Roda JC kampioen en promoveert naar eredivisie; Wageningen, De Graafschap en PEC periode-kampioenen. Zondag: PEC-Roda JC, De Graafschap-Hera- cles, Wagenlngen-Fortuna VI.. SC Cambuur- Volewljckers, Volendam-Wlllem II, FC WV- Veendam, Fortuna SC-Heerenveen. SW-Vltes- se. Hemond Sport-FC Dordrecht, Eindhoven- HC. VIERDE PERIODE Roda JC 9 7 2 0 16 17-3 Volendam 9 7 1 1 15 20-3 Helmond Sport 9 6 3 0 15 124 De Graafschap 9 4 4 1 12 13-5 PEC 9 5 1 3 11 11-8 Heerenveen 9 5 1 3 11 11-9 Cambuur 9 2 6 1 10 9-7 Wageningen 9 4 2 3 10 11-15 SVV 9 3 3 3 9 8-10 Heracles 9 2 4 3 8 11-9 Vitesse 9 3 2 4 8 7-8 Fortuna SC 9 3 2 4 8 9-10 Veendam 9 2 4 3 8 9-11 FC WV 9 3 2 4 8 6-8 Eindhoven 9 3 2 4 8 11-14 Volewijckers 9 1 4 4 6 9-15 Willem II 9 1 3 5 5 5-13 FC Dordrecht 9 1 2 6 4 5-6 HVC 9 0 4 5 4 8-14 Fortuna VI 9 2 0 7 4 5-15 De cijfers van sporttoto no. 45 zijn Aantal deelnemers 517.746. Inleg 1.194.799. prljzen- bedrag 505.400. le. 2e. 3e prijs en premie elk 126.350. Er had rich gisteravond geen deelnemer voor de le prijs gemeld. Een Juist Ingevulde kolom van toto 45 ziet er als volgt uit: 221312133222 3. EREDIVISIE 1. Brokamp (MW) 18 doelpunten: 2. Rep (A- jax) 17: 3-5. Janssen (NEC), Ressel (Feyen oord) en CruIJff (Ajax) 18; 6. Kreuz (Spar ta) 15; 7. Van Veen (FC Utrecht) 14; 8-10. (SparU), Husers (FC Amsterdam), Redel (MW), Keizer (Ajax). Van Hanegem (Feyen oord). Grltter (FC Groningen) Van den Berg (Haarlem) 12. 18-21. Cer Mühren en Haan (Ajax), Heyerman (Sparta) en Bronfrere (MW) 11. 22. Berg (FC Den Haag) 10. EERSTE DIVISIE 1. Zuldema (SC Cambuur) 24 doelpunten: 2. Blotenberg (Fortuna SC) 14: 9. Van Meete- ren (Willem II) 12; 10 en 11 Kreekels (Hel mond Sport) en Van Maurll (HVC) 11.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9