Roda JC verkeert al in een feestroes Hans van der Pluym: dramatische hoofdrol GO AHEAD MIST AMBITIE FC Utrecht leeft op na doelpunt van FC Den Haag eerste divisie Limburgers veroveren titel eerste divisie bij Heracles! 1-1 Politie weert publiek Tweede zege Rood en Wit Felicitaties van NAC Russen heersen in turnstrijd Damploeg voor Ja TROUW/KWAiRTET MAANDAG14 MEI 1973 SPORT T8f Van onze sportcorrespondent ALMELO De zekerheid dat het kampioenschap toch niet meer kon ontgaan, heeft de spelers van Roda geen enkele inspiratie kunnen verschaffen om van de voorlaatste competitiewedstrijd een aantrekkelij ke show te maken. De pupillen van trainer Henry Hollink hadden het gelijke spel in Almelo zelfs te danken aan een flinke portie fortuin. Door de geringe schotvaardigheid van Heracles bleef de score be perkt tot 1-1. Met dit resultaat biedt Roda Volen- dam of Helmond Sport mogelijk nog de helpende hand. Als komende zon dag van PEC wordt verloren is het waarschijnlijk dat Volendam of Hel mond Sport de periodetitel opeist. Vi tesse. de ploeg die een seizoen lang ALMELO Tijdens «3c ontmoeting tussen Heracles en Roda JC werd de 39-]arlge Theo Kohnhorst uit Almelo, li dvan Heracles, on. wel. De Almeloér werd met spoed naar het ziekenhuis vervoerd, maar bleek bij aan komst reeds te zijn overleden. een van de meest toonaangevende rol len in de eerste divisie heeft vervuld, dreigt meer en meer uit de boot te vallen. Alleen als Roda de periodetitel eveneens opstrijkt komt Vitesse als tweede op de ranglijst in aanmerking voor de na-competitie. In de ontmoeting tegen Heracles nam Roda overigens een unieke positie in. Andere topploegen uit de eerste divi sie (Vitesse. Wapeningen en PEC) hadden in Almelo alle een nederlaag moeten incasseren tegen het doorgaans vrij povere Heracles. Daar zag het er in de eerste helft nauwe lijks naar uit. Reeds na 4 minuten leek Heracles de score te openen, maar een schot van de Almeloër Mul- derij ketste van de onderkant van de kruising weer in het veld terug. En kele minuten later kreeg de Limburg se doelman Van de Mierden per onge luk een hard ingeschoten bal tegen de voet, waarop het leer rakelings naast vloog. Ook kansen van Karreman en de Schot Kerlin ontbeerden het nodi ge geluk. Tegen deze offensieve daden stelde Roda zich erg voorzichtg op. Alleen de bijna 'overjarige' Hens Fi scher gaf een beetje glans aan de nieuwe kampioen. Met zijn 37 jaar was hij het rustpunt in de verdedi ging van Roda.Vooral koppend bracht hij vele keren redding. Het doelpunt van Heracles in de 66é minuut lokte Roda wat meer uit de defensie. Nadat Warry Grobben een halfweggewerkte bal doeltreffend had ingeschoten (10), was het Wim Langenhuizen, die met een afstands schot voor de gelijkmaker zorgde. Direct na deze treffer vernamen de Roda-spelers het bericht dat Vitesse de thuiswedstrijd verloren had. Het betekende tegelijkertijd in feite ook het einde van de ontmoeting in Alme lo. In een feestroes speelden de Lim burgers de verdere tijd uit. Henny Hollink verklaarde na afloop: 'Aan voorspellingen over ons verblijf in de eredivisie waag ik me nog niet. We gaan eerst maar eens feest vieren. Over mijn plannen moet ik eerst nog eens nadenken'. Het spel dat Roda vertoonde zal de club nauwelijks tot groot optimisme kunnen verleiden. Weliswaar speelde het feest een rol bij de stemming van de spelers, maar van bestuurszijde werd na afloop verteld dat de aan koop van nieuwe spelers financieel gezien een groot probleem gaat wor den. Manager Corver: 'Veel mogelijk heden hebben we niet. Voor het grootste gedeelte zullen we het met deze kern moeten doen'. HERACLES-RODA JC 1-1 (0-0) 66. Grob ben 1-0. 71. Langenhuizen i-l. Scheidsrech ter: Beek. Toeschouwers: 4.500. FORTUNA—DE GRAAFSCHAP 1—0 (0—0). 82: Reijgersberg 10. Scheidsrechter: Draai- sma: Toeschouwers: 300. Een arbarmeltjk slechte wedstrijd Alle toeschouwers die niet aanwezig waren kregen het geljk aan hun kant. Vooral De Graafschap, dal over enkele weken aan een zware na-competitie moet be ginnen, kon geen enkele inspiratie opbren gen. BIJ Fortuna kon spits Reijgersberg zich boven de middelmaat verheffen. Scheidsrech ter Draaisma had gele kaarten beschikbaar voor Bouman (Fortuna) en e Vries van De Graafschap. FC DORDRECHT—SVV 3—0 (0—0). 52: Van Sluvsdam 1—0. SO: Van 't Hoff 2—0. S8: Roe- lant 30 Scheidsrechter: e Bruin: Toeschou wers: 1500. Dordrecht, dat sinds 11 januari niet meer gewonnen had. vond in de tweede helft in SW een wellllg slachtoffer. De Schiedammers speelden vooral op het mid denveld zo mat. dat een nog steeds door blessures danig gehandicapte Dordtse ploeg, gemakkelijk kon winnen. Bentson (Dor drecht) loonde weer een goede vorm. Door het gelijke spel in Almelo tegen Heracles is Roda JC kampioen van de eerste divisie geworden. Na afloop Uiteraard grote vreugde bij de Limburgers. Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM De nederlaag van NAC tegen Haarlem (3-1) maakte het drama voor Hans van der Pluym, doelman van FC den Bosch, nog schrijnender. In de confrontatie met Excelsior tastte hij in de beslissende situaties drie maal volledig mis waardoor de Rotterdammers een voor hen on gekende 4-1 overwinning regis treerden en FC Den Bosch afdaal de naar de gelederen van de eer ste divisie. Niemand en dat is toch tekenend voor de sfeer bij de Bosche équipe, verweet Van der Pluym openlijk zijn opmerkelijk falen. 'Hij heeft voor ons vaak genoeg wedstrijden gewonnen', waren de troostende woorden na afloop van trainer Jan Remmers, die verder ook geen verklaring wenste af te leggen over de nega tieve rol van zijn doelman. Hans van der Pluym zag later zijn blunders in alle objectiviteit nog eens onder ogen. 'Ik was ontstellend zenuw achtig. De hele week is er over deze wedstrijd gesproken. Ik heb me nog nooit van mijn leven zo onrustig ge voeld. Normaal heb ik weinig moeite met hoge ballen, maar vandaag lukte het me nauwelijks ze te pakken'. Dankzij de welwillende medewerking kon Excelsior voor de eerste maal in een driejarige eredivisieperiode zo'n duidelijke, zij het geflatteerde zege, behalen. Dat gebeurde allemaal in een aantrekkelijke, vaak grillige ontmoe ting waarin FC den Bosch vooral in de eerste spelepisode duidelijk iets sterker was. Excelsior werd toen her haaldelijk lichtelijk in het defensief gedrongen en dat lag vooral aan de omstandigheid dat Ad Graaumans en Vreeburg, d e beide middenvelders, beurtelings in de diepte doken en bij hun acties w einig effectieve tegen stand ontmoetten. Toen Graaumans in de 21ste minuut op links diep de af- weerlinie van de Rotterdammers was binnengedrongen, stond de zwoegende en toen nog alom zwervende Dick Beek op de juiste plaats om de pass van Graaumans het beslissende duw tje te geven01. Een verdiende voor sprong voor het beweeglijk opereren de FC den Bosch waarin Salfisberger opviel door zijn constructief spel op het middenveld en Beek door zijn per manent ploeterwerk. Dezelfde Beek mikte kort na zijn ope ningstreffer, opnieuw na een sublieme actie van Graaumans, buiten bereik van Van de Roer tegen de paal. Situa ties, die illustreerden dat FC den Bosch geïnspireerd en vol ambitie vocht voor zijn laatste kans op be houd van het eredivisieschap. Zelfs toen Bassant twaalf minuten voor rust uit een inzet van Den Butter, die van richting werd veranderd, de ge lijkmaker produceerde bleven de per spectieven redelijk gunstig. Een schroeien schot van Vreeburg werd door een fabelachtig reagerende Van de Roer tot hoekschop gewerkt. 'We hebben in die eerste helft volop mo gelijkheden gehad om op de winst be slag te leggen', concludeerde trainer Remmers na afloop verdrietig. 'Kom je dan met 21 voor te staan dan speel je een gewonnen partij'. Nu liep het allemaal anders voor FC den Bosch, dat tijdens de rust in de verste verten niet kon bevroeden, dat het sluitstuk in de defensie zo'n labiele en trieste rol zou vervullen in het verdere verloop van de ontmoeting In een tijdsbestek van nog geen half uur werden toen alle illusies van FC den Bosch verpulverd. DRIEMAAL MISGREEP Tot driemaal toe greep Hans van der Pluym mis bij voorzetten van rechts waardoor Van der Vaart, Bassant en Roggeveen de score moeiteloos kon den opvoeren tot 41. Na die dreu nende slagen kromp FCden Bosch in een tot een nietige formatie die rijp was voor een totale afslachting. Ge lukkig voor de équipe van Jan Rem mers bleef ze voor een afgang be spaard, omdat paal en lat de venijnige inzetten van de kwikzilyerige Hans Bassant keerden. Joop Castenmiller, de trainer van Excelsior die voor vol gend seizoen nog altijd geen emplooi heeft gevonden, vond de 41 over winning een waardig afscheid. We hadden .nooit behoeven te degraderen, meende hij. 'Als Sjaak Roggeveen op tijd zijn juiste vorm had bereikt, zou er voor Excelsior niets aan de hand zijn geweest'. Een wat gedurfde con clusie van de Hagenaar, die in de toe komst hoopt nooit meer verbonden te zijn aan een club die door financiële omstandigheden gedwongen is altijd te vechten tegen degradatie. 'We gaan volgens seizoen rustig aan onze toekomst bouwen. Degradatie is voor ons geen ramp', meende alge meen-voorzitter Henk Zon. Voor het komende seizoen heeft de Rotterdam se club al vijf jeugdspelers gecontrac teerd. Wim Kievit, Jaap van de Berg, Jan Giesselbach, Kees de Leeuw en Jaques Peeters tekenden dezer dagen een contract. Jan Coenen en Bep van der Heijden krijgen geen nieuwe ver bintenis. Excelslor-FC Den Bosch 4-1 (1-1) 21. Beek 0-1. 33. Bassant 1-1, 62. Van der Vaart 2-1, 63. Bassant 3-1, 75. Roggeveen 4-1. Scheids rechter Van der Kroft. Toeschouwers 4000. Excelsior: Van der Roer. G. den Butter (Van der Heijden). Van Nierop. Tetteroo. Bron. A. den Butter. Van der Vaart. Van der Heide, Meulstege (Kwakkerna.it i, Roggeveen, Bas sant. FC Den Bosch: Van der Pluijni. Van der Ley. Schuurman, Pijs, De Ruiter (W. Graau- mansi. A. Graaumans. Vreeburg. Salfischbc ger, Graul. Beek. Ouwens. RICHARD MATHIJSSE Van onze sportcorrespondent SITTARD Veertig politie mannen, waarvan de meesten tot de tanden gewapend (men droeg onder meer wapenstok ken, schilden en helmen) uit Sittard, Geleen en Heerlen en geassisteerd door de rijkspolitie, deden het Fortuna SC-stadion in Sitlard gistermiddag lijken op een onneembare veste. De politiemacht was op de been ge bracht omdat het restant van de wedstrijd W Stadbroek-VV Sit tard, die op 3 december 1972 werd gestaakt, moest worden uitgespeeld zonder publick. Het publiek kwam toch in grote ge tale, maar stuitte op gesloten hekken. In de tweede helft van de wedstrijd, die 'eindigde in een 2-0 overwinning voor VV Sittard dat hierdoor tevens kampioen van de vierde klasse B Is geworden, bezweek één van de hekken, waardoor supporters van Stadbroek tot een handge meen kwamen met de politie macht. Ook tijdens de, wedstrijd, die niet begon met de traditionele handdruk van de aanvoerders, vielen op het voetbalveld harde klappen tussen spelers van Stadbroek en Sittard. Stadbroek speelde deze wedstrijd met tien man, waartegen men voor de aanvang protesteerde. De Sit- tardse kampioenen konden slechts via een kordon van poli tiemannen veilig in de spelers bus geloodsd worden. Onder po- litiegeleide reed de ploeg hier na weg. Trainer Joep Beckers van Stadbroek verweet na af loop van de wedstrijd de moei lijkheden aan de KNVB. Weinig aanleiding tot inspiratie Van onze speciale verslaggever UTRECHT Van het voetbalfront dat gisteren in het Utrechtse sta dion Galgewaard werd gevormd, valt vrijwel niets nieuws te melden. Niet zo verwonderlijk, want voor de beide strijdenden (FC Utrecht en FC Den Haag) was er geen andere inspiratie dan de gebruikelijke premies voor het behalen van één of twee punten. HEERENVEEN—FC VW 1—0 (0—0) - Thomas Haan. Scheidsrechter: E. r Toeschouwors: 2.000. Het was een wedstrijd van belde kanten, waarin cnveen niet beter maar In de tweedt wel sterker was en misschien daarom diend aan de winst kwam. Tien voor tijd mocht van Wensvecn een vi nemen, die werd doorgekopt door Wier daarna werd de bal door Gaam vii hoofd in de touwen gekopt. De meest si man was de debuterende scheidsrecht Mulder uit Veendam. Een gele-kaart uitgereikt aan Rudl Alberda Heerenveen. Het was zijn derde van di VITESSE—FORTUNA SC 0—2 (0—1) Benen 01. 82. Bohnen 02. Scheidsra Geurens. Toeschouwers: 3.000. Het me stevige inzinking kampende Vitesse sj ontstellend zwak en gaf geen enkele dat het nog belang heeft bij een evei Brom met zijn Limburgse équipe zijn Arnhemse club de volle winst aft maakte. De Limburgers verdienden de dubbel en dwars. De ongeïnspireerd i de Arnhemmers hielden tot kort voor n score blank, toen maakte doelman Bal fout waarvan de mee-opgerukte verdi Benen dankbaar profiteerde. Ook ne kwam Vitesse er zelden aan te pas. HVC—HELMOND SPORT 0—I (0—0) Van der Kerkhof 01. Scheidsrechter: linga. Toeschouwers: 800. Een wedstrl) heel vlug te vergeten. Pas toen He! Sport tien minuten voor tijd de uitsla Roda JC hoorde, begon de ploeg bet spelen. De Amersfoorters waren voor laatste wedstrijden onmachtig. Aan He! Sport was zeker niet te zien dat zij nt kans maken om periode-kampioen te m Toch wei een verdiende overwinning, mond Sport wist in de chaos nog enl orde op zaken te stellen DE VOLEWICKERS-WAGENINGEN 1-1 75. Van Haaren 1-0, S2. Mentin Scheidsrechter: Booy. Toeschouwers: LOU LAP. vertegenwoordiger van De wijekers. heeft tot twee maal toe gei teerd tegen het besluit, staande de 1 komst genomen, de buitengewone ve ring van het" betaalde voetbal in Zei besloten karakter te geven. Aan die sing lag ten grondslag dat men wilde komen dat de tegenstellingen in die g ring ten oanzlen van de afschaffing vi transfersysteem uitvoerig in de openbaj zou komen. 'U zult voorzichtig moete met een beslissing een volgende bijeen niet openbaar te verklaren,' hij in de vraag voorzitter Jacques Hogewonlng 'Dat er meningsverschillen zijn is li dat te verdonkeremanen ls een ei zaak.' Hij bood de geweerde joumi vervolgens alle steun door een aantal ten. behandeld In de besloten morgenl komst, naar buiten te brengen. 'Er twistpunten geweest tussen de juriste de clubs en de juridische commissie v betaalde voetbal.' lichtte hij toe. EINDHOVEN-PEC 1-2 (0-2) 22. Rori 41. Hoogendoorn 0-2, 75. Franse 1-2. Sc rechter: Ram. Toeschouwers: 1.500. kaarten voor Drost en Van Effrink v Dankzij de geluksfactor behaalde PE eindelijk de zege. Eindhoven miste ki het begin de kans om op 10 te kornet doelman Post van PEC een door Bram schoten strafschop knap stopte. WILLEM II-SC CAMBUUR 1-3 (1-1) Van Meeteren 1-0, 14. Hardeman doel) 1-1, 75. Zuidema 1-2, 77. Oo Scheidsrechter: De Vos. Toeschouwers: Will om II, dat voor rust de beste ploe viel In de tweede helft sterk terug. Ca daarentegen bleek nog wel belangs voor een zege tc hebben. Slechts burgse doelman Van Someren wist de I van oen grotere overwinning af te houi Van onze cricketmedewerker AMSTERDAM Rood en Wit heeft gisteren de tweede overwinning in de hoofdklasse cricket behaald. Rood en Wit, dat vorige week in een (magere) competitieproloog ruim zegevierde over het zwakke VRA (ook nu verlies tegen Quick Den Haag) bleef nu in Den Haag het tweede team van HCC met 69 runs de baas. HCC 2 kwam niet verder dan 44 all out, Rood en Wit bracht het tot 113 runs. Winst was er verder weggelegd voor HCC 1 (tegen HBS), Hercules (tegen VOC) en dus Quick Den Haag. Hooidklavsc: HBS—HCC: HCC wint met 4 wickets. HBS 91 all out, HCC 92 voor 6: Hercules—VOC: Hercules wint met 1 wicket. VOC 66 all out. Hercules 67 voor 9: HCC 2— Rood en Wit: Rood en Wit wint met 69 runs. Rood on Wit 113 all out. HCC 2 44 all out; VRA—Quick HG: Quick wint met 72 runs. Quick 182 voor 6 gesloten. VRA 110 all out. Eerste klasse: Dc KrekelsKampong: De Krekels wint met twee runs. Krekels 89 all out. Kampong 87 all out; UDHermes DVS: L'D wint met zes wickets. Hermes DVS 92 all out. UD 93 voor 4. overgangsklasse: Quick N—Sparta: Sparta wint met 56 runs. Spcrta 198 voor 8. UD 140 all out: ACC 2VUC: Draw met bonuspunt voor ACC. ACC 138 voor 8 gesloten, VUC 133 Vrijwel alle andere voonvaarden om een duel tot meer dan plichtmatig te verheffen, ontbraken. Met name in de eerste helft viel er voor de weinigen die dé tribunes bevolkten te constate ren wat dit in de voetbal-praktijk in houdt. Een doelpunt echter van Kees Bregman, dat FC Utrecht op een ach terstand zette, zorgde kort na het be gin van de tweede helft toch nog voor een opleving, die uiteindelijk in een gelijkspel (het Utrechtse doelpunt werd gemaakt door Karei Bonsink) resulteerde. Het verhaal wordt nu reeds eenzij dig. De competitie kenmerkt zich dit seizoen meer dan ooit door een ge brek aan spanning. Het publiek laat bij de meeste clubs reeds geruime tijd in grote getale verstek gaan, met alle financiële gevolgen voor de huishou ding van de clubs. FC Utrecht en FC Den Haag vormen daarop geen uitzon dering. Beide clubs bleven dit seizoen beneden de verwachtingen en kenden een daling van het aantal toeschou wers. En dat houdt niet alleen in dat de spelers voor grotendeels lege tribu nes moeten acteren, maar heeft tevens tot gevolg gehad dat er voor het ko mende seizoen geen sprake zal kun nen zijn van aanlokkelijke contracten. De tering zal naar de nering moeten worden gezet en dat begint nu ook tot de beroepsvoetballers zelf door te dringen. De kwalificatie 'gezapig' die de com petitie-wedstrijd FC Utrecht-FC Den Haag de eerste drie kwartier droeg, mag wat negatief aandoen, onbegrijpe lijk is hij in het licht van de ontwik kelingen in het (bijna) afgelopen sei zoen niet. Het vonkje dat in de tweede helft oversloeg, had overigens eerder kun nen ontbranden. Want zowel Utrecht als Den Haag lieten verdedigend nog wel eens wat steekjes vallen, zodat er alle kansen tot het maken van doel punten waren. Die steekjes echter la gen veel op het terrein van de organi satie bij het opzetten van de buiten spel-val en de pech voor het publiek was nu juist dat iedere actie die enigszins naar buitenspel rook, ter stond werd afgevlagd of afgefloten. Tor Fuglset, de Haagse spits zag bij voorbeeld enkele malen de vlag om hoog gaan terwijl hij nog op eigen helft stond. Verrassende sprints in de vrije ruimte, richting doelman, wer den toen al ingezet maar bleven spo radisch beloond. Aad Mansveld kon kort na het begin met een lange sprint de Utrechtse defensie mislei den en vrij voor Henriksen komen, maar hij schoot te gehaast over. Een Karei Bonsink kon nog kort na de rust uitbreken, maar ook dat leverde door goed ingrijpen van Woody Lou- werens (vervanger van de aan zijn schouder geblesseerde Ton Thie) geen doelpunt op. En doordat scheids rechter Jan Keizer er ook weinig voor bleek te voelen strafschoppen uit te delen (hij deed dat wel in Breda tij dens NAC-FC Den Haag en moest toen door de politie van het veld wor den gebracht), bleef de eerste helft zonder doelpunten. Tot grote spijt van Bo Augustsson, die in het Utrechtse strafschopgebied rond twee man draaide en vervolgens, in kansrij ke positie, door Co Adriaanse tegen het gras werd gesmakt. Het doelpunt van Kees Bregman (in de 62e minuut kon hij uit een lage voorzet van "Tor Fuglset de bal van dichtbij in het doel schuiven) deed FC Utrecht-FC Den Haag aan aantrek kelijkheid winnen. Karei Bonsink maakte (de inleiding was verkeerd wegwerken van Leo de Caluwé) gelijk en daar bleef het bij, want dezelfde Leo de Caluwé kopte kort voor tijd een kopbal van Jan van Veen van de doellijn. FC UTRECHT—FC DEN HAAG 1—1 (0—0) 62. Bregman 0—1, 76. Bonsink 1—1. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 4.000. FC UTRECHT: Henriksen: Hildebrand, Adri aanse, Wildschut, Van Oudenallen; Cabo. 01- sen (Van Belsen), Cote; Hulshorst, Van Veen. Bonsink. FC DEN HAAG: Louwerens; Wijngaarde, De Zoete. Mansveld. De Caluwe; Augutson, Ad vocaat. KilaBregman, Fuglset. Berg. HANS SCHMIT ROTTERDAM De spelers van Excelsior werden na afloop van de wedstrijd tegen FC den Bosch uitvoerig geprezen en ge lukgewenst door NAC-secretaris F. J.- W. Speekenbrink. 'Nee, ik heb de jongens geen geld gege ven', was zijn commentaar. 'Dankzij Excelsior is NAC in de eredivisie gebleven. Daar ben ik bijzonder dankbaar voor. De heer Speekenbrink vervulde echter op Woudestein ook een dubbelrol, want in de kleedka mer van FC den Bosch zei hij het te betreuren dat een Bra bantse ploeg was gedegradeerd naar de eerste divisie. GRENOBLE (AFP) De Tl hebben de Europese kampioens pen turnen, die zaterdag en zond het sportpaleis van Grenoble w gehouden, volledig beheerst. Klimenko prolongeerde zijn in in Madrid veroverde titel en I) Adrianov legde in de zeskamp op de zilveren medaille. Ook toestelfinales, die zondag werd© werkt, waren die Russen opper tig. Zij veroverden vier van d kampioenschappen. Klimenko, die in Madrid met aa toestelfinales kon deelnemen w een in de zeskamp opgelopen ble werd titelhouder op de brug en 1 ringen terwijl Adrianov zegevier het paardspringen en de vrije j ning. Hij veroverde bovendien^ twee zilveren medailles bij de bul de ringen. Adrianov, de grote fav voor de rekoefening maakte in ra gin van zijn oefening een grovo! en kwam daardoor niet verder zesde plaats. Het nummer wei gedeelde overwinning voor KÖste (DDR) en Eberhardt Gil (WDld), die als enige Westeuro| zich tussen de Oosteuropcse tul wist te dringen in de zeskamp Westduitser eindigde daarin als ste. De grote verrassing was het fei Klaus Köste, de Olympische kam van MUnchen, zich niet wist te sen voor de finale van het paardi gen. De Nederlandse kampioen Cor I ders eindigde als 35ste in de zes met een totaal van 51.30 punten, vijf punten achter Klimenko. Gunneman bleef met 50.85 pi slechts weinig op zijn clubgenoot ter. Hij bezette de 38ste plaat jonge Cees Pot werd met 48.20 ten 47ste. DEN HAAG (ANP) Wereli pioen Ton Sijbrands, grootmi Harm Wiersma en drs. Piet Ri burg maken deel uit van het I lands damteam, dat van 28 me 4 juni in Jalta tegen de Sovjel speelt, In het Nederlandse zei zijn voorts de nationale me Frank Drost, Frans Hermelink Douwe de Jong en Jan de Ruiti gesteld. Krijn Toet zal de reis naar Jal reserve meemaken. In het afge weekeinde werd voor de gesele de spelérs een trainingsbijeenl gehouden in Arnhem en Enschi Dik Beek grijpt zich vast aan Excelsior-verdediger Brom. DEVENTER (ANP) Feyenoord heeft in Deventer op zijn slofjes van Go Ahead gewonnen. Weliswaar had Barrv Hughes, die Go Ahead gisteren voor het laatst onder zijn hoede had (volgende week tegen FC Groningen is de Brit op vakantie) graag zijn ploeg eenmaal van Feyenoord zien winnen. Tijdens zijn driejarig verblijf in Deventer immers won Go Ahead tweemaal van Ajax, maar niet van de Rotterdammers. Zijn spelers lieten hem duidelijk in de steek. Aangesla gen door een al vroeg in de wedstrijd opgelopen 0-1 achterstand geloofde Go Ahead er niet meer in. Het werd hard met de neus op de feiten gedrukt, toen de Rotterdammers onmiddellijk na het eerste doelpunt de marge weer op twee treffers brachten. Het idee aan de onstuitbare techni sche overmacht heeft de spelers van Go Ahead de gehele wedstrijd, die weinig meer was dan slaapver wekkende vertoning, niet meer losge laten. Zodra zij een tegenprestatie le verden, dienden de Feyenoorders on middellijk van repliek. 'Toch vind ik het een schande', zei Barry Hughes na afloop, 'dat men het publiek niet meer waar voor zijn geld heeft gebo den. Er waren hooguit acht spelers van de 22, die bereid waren er iets aan te doen. Voor mijn ploeg was er 450 gulden te verdienen. Hoe is het dan in vredesnaam mogelijk, dat zij er niet harder voor werken. Het had in mijn laatste wedstrijd geen zin meer ze nog eens extra onderhanden te nemen. Zij nemen immers toch niets meer van me aan, nu ik weg ga. Maar toch stom, dat ze niet aan hun eigen verdiensten denken.' Feye kende gedurende de hele wee geen problemen. Veel ambitie o Ahead met monstercijfers te vei ren, hadden de Rotterdammers i Go Ahead-Feyenoord 2-4 (1-3) 11. 1 sen 0-1, 14. Dc Jong 0-2, 15. Engbers 17. Schoenmaker 1-3, 54. Arntz t Schoenmaker 2-4 Scheidsrechter B Toeschouwers 10.000. Go Ahead: Van Zoghei, Kolkman. H Overweg, Veenstra, Dc Winkel, Ge (Arntz). Haar (Bakker), Groenendijk bersen, Van Marwijk. Feyenoord: Treytel, EIJsbergen (Van 1 Schneider, Israel, Vos. De Jong, Janst Hanegem, Schoenmaker, Krlstensen, F

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8