litoere taal congres geweld Nederland aangewezen op kernenergie V erkeersongeluk eist vier levens Hengelaars voelen zich achtergesteld 'Overheid maakt aanfluiting van gezag' mburgse protesten tgen kerncentrale Leerling-verplegers hielden demonstratie Jordaanboerderij kan verder boeren Huisvrouw beroofd van spaarcentjes Watergate Het weer Ir. Bakker: Geen andere oplossingen voor elektriciteit AVARTET MAANDAG 14 MEI 1973 BINNENLAND T3/K5 een onzer verslaggevers ECHT Alle 'positieve krachten', ook wel aan te duiden als jezinden', dienen een front te vormen tegen het geweld dat in •mende mate de samenleving bedreigt. Met deze boodschap wer- de ongeveer 300 deelnemers aan het zaterdag in Utrecht gehou- ^■congres 'Geweld en samenleving' na drie uur praten weer naar """gestuurd. ongr.es was belegd door de Com- samenwerkende verzetsorgani- waarin de Nationale federatie- ad van het voormalig verzet Ne- id-en de Nederlandse vereniging «-politieke gevangen uit de be- gstijd participeren. Aangekon- was dat de bedoeling van de bij- ist was 'een duidelijk waar- rend geluid te doen horen tegen lemend geweld in onze samen- Is spreker uitgenodigde Leidse jloog prof. mr. W. H. Nagel auteur bekend onder het pseudo- J. B. Charles) bleek zich zater- te hebben teruggetrokken, nadat tad laten weten dat hij niet al- aandacht wilde besteden aan de ematiek in Nederland, maar ook Amerikaanse bombardementen lid-Oost-Azië en de situatie van lestijnen. De oud-verzetsstrijders daar weinig voor te voelen, lag werd duidelijk dat prof. Na- ik een wat vreemd figuur zou geslagen, en niet alleen omdat zijn betoog over de Nederland- inzen zou hebben gekeken. Dege- Jie wel een inleiding hielden, ga- er vrijwel zonder uitzondering van een enigszins ongenuanceer de op de onderhavige problema- le hebben. ineren il de vroegere PvdA-Kamerleden Goedhart en J. H. Scheps trok- ille registers open om te fulmi- tegen in hun ogen verdachte leringen van linkse signatuur die de toeneming van het geweld J ïtwoordelijk zouden zijn. Teke- voor de sfeer op het congres ^de bijval die met name de heer l ps oogstte met enige minder vlei- w uitlatingen aan het adres van t cabinet-Den Uyl. ;1' minder tekenend, maar wel op- 1 elijk was tijdens de discussie de s ie van een bejaarde congresgan- li lie. na zich te hebben voorgesteld oud-burgemeester en oud-reserve- la er', pleitte voor de instelling van iv beroepsleger waarin ijzeren disci- heerst en waarin ook Abonezen opgenomen' en voor de herinvoe- at van de doodstraf. Zulke maatre st, ^af hij te kennen, zouden aan geweld snel een einde maken. heer Goedhart, die de heer Nagel —ning, bediende zich in zijn inlei- van iets minder krasse taal, al wat hij te berde bracht er ook om. Zich wel tot het geweld in Nederlandse samenleving beper- - d, hekelde hij de als 'rode fanati- langeduide Rode jeugd, 'studenten zich haveloos uitdossen' en voor allerlei autoriteiten uit de weg i, de 'WDM-rakkers' en de 'radi- vakbondsbestuurders' die in Drie- en 'een soort vakbondsguerrilla n onze nationale industrie' heb- - gevoerd. L irmaal' rigens wees de heer Goedhart er deze kanonnade op dat het 'mo- ize lawaai van onze tijd' niet al te stig moet worden genomen en dat geen zin heeft met kanonnen op Igen te schieten. De inleider merk- iip: 'De grote meerderheid van onze ®d is normaal en gezond, zij werkt studeert en voor de rest vrijt zij ustig op los, zoals zij dat altijd al t„ aan heeft'. Zijn oproep aan alle ui itieve krachten' zich aaneen te :e ten teneinde het 'geweld van bui- 1af te bestrijden, kwam daardoor igszins in de lucht te hangen. H gewezen collega Scheps schreef rm toeneming van het geweld toe aan 21 gebrek aan moed bij de gezags- 2 gers. Wie vreest voor kolonels in K egering, meende hij, moet niet de i-7 s voor de komst van die kolonels [en. student G. K. Timmerman, die het u onderwerp 'Geweld en de jeugd' chtte, repte van de 'vernietiging ji deze maatschappij,' waarvoor hij er anderen de Rode jeugd, de tse Baader-Meinhoffgroep en de d van dienstplichtigen aansprake- p, stelde. Hij zag heil in een aan- nt sluiting van de 'welgezinden'. ij touw mr. a. H. s. m. Lückers- ir!( gmans, die het over 'Geweld en de n uw' had, dacht-^at geweld vrou- J< meer verontrust dan mannen, J:ar dat vrouwen die van geweld ge- ik maken, zich daarin ook feller inen dan de man. Zij bleek iets 'der star over het probleem van het geweld te denken, door ook te wijzen op de gewelddadige auto. Ook de Leidse hoogleraar dr. J. H. van den Berg wees op de kwalijke rol die de auto bij de toeneming van het geweld speelt. Tijdens de discussie merkte hij op zich in de eenzijdigheid van de betogen van zijn mede-inlei ders niet geheel te hebben kunnen vinden. De congresvoorzitter, de heer C. C. van den Heuvel, zei in zijn slotwoord dat de bijeenkomst vooral was belegd om de toeneming van het geweld te signaleren en dat naar de oorzaken van het geweld in de samenleving mi- mere wetenschappelijke aandacht zou moeten worden besteed. Vooruitlopend op de uitkomsten van dat wetenschappelijke onderzoek riep hij de aanwezigen op een front te vor men tegen 'toenemend geweld, drug gebruik en anti-Amerikanisme'. NNEP In de kop van Noord- iburg zijn afgelopen weekeinde t protestacties gehouden tegen de iw van de kerncentrale bij Kalkar. 29 r veiligheid van de kweekreactor m faan 0ok bij deskundigen sterke Tijfels. Diverse centrales hebben ds moeten sluiten, zoals één in 'erika. Ook de ontwikkeling in Do- ii 'aard geeft te denken, aldus de d testgroepen. Deze groepen wijzen I' der op mogelijke radió-actieve be nt etting van het terrein water en de Joiblemen rondom het vervoer van radio-actieve afval. 'De grote be- pi iven, die participeren in de bouw oi( i kerncentrales wensen de hoge in- j, teringen daarvoor niet zelf te uri Daarom wordt nu boven het 2i miale bedrag van onze elektrici- krekening 3 procent extra gehe- wordt in de proteststencil ge- d. De bevolking wordt opgeroepen hesie te betuigen aan de Stroom- "ep stop Kalkar en het gemeentebe- ur van Millingen, die reeds tegen bouw hebben geageerd. ADVERTENTIE doko^de beste voeding voor uw hond Ruim driehonderd leerling-verpleegkundigen hiel den zaterdag in Utrecht een demonstratie, waarin geprotesteerd werd tegen wat zij hun gebrekkige opleiding noemen. Op deze 'zwarte dag van de ver pleging' werd door de Utrechtse politie tegen een aantal demonstranten vrij hardhandig opgetreden. Een van de organisatoren zei aan het begin van de demonstratie dat er nog ontzettend veel aan de op leiding van verpleegkundigen mankeert en dat het tijd wordt dat men dat in Nederland eens gaat be seffen. TILBURG In de nacht van zaterdag op zondag zijn vier mensen om het leven gekomen en drie zwaar gewond bij een gecompliceerd ver keersongeluk in Tilburg, waarbij twee auto's tegen een boom terecht kwamen. De dodelijke slachtoffers zijn het echtpaar Wouters-Van der Meer (39 en 34), mevrouw J. van Ham-Mols (32) en de dertigjarige A. van Hoof, allen uit Hilvarenbeek. Zwaar gewond werden de heer B. van Ham en- me- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De heer H. Zwaai te Born, eigenaar van het stukje Jor- daangrond, waarop een aantal Amster dammers de 'Jordaanboerderij' heb ben gesticht, is definitief teruggeko men op zijn besluit om alles wat er groeit en bloeit op zijn stukje grond in deze oude Amsterdamse wijk met herbiciden en ander giftig spul uit te roeien. Tijdens overleg met vertegenwoordi gers van de 'Jordaanboerderij' is een regeling uit de bus gekomen, die erop neerkomt, dat aan huur voor het stuk grond maandelijks één gulden wordt betaald. Twaalf gulden per jaar dus. Daar komt dan een bedrag van 388 gulden bij als een soort borgstelling voor eventuele juridische kosten. Of dit bedrag ieder jaar opnieuw betaald moet worden is niet geheel duidelijk. Het zou wel ongebruikelijk zijn, want waarborgsommen worden voor één maal vastgesteld. AMSTERDAM —Een 56-jarige Am sterdamse huisvrouw is zaterdagmor gen in de tram van het Centraal Sta tion naar het Rembrandsplein haar portemonnee met een bedrag van 5.000 kwijt geraakt, waarschijnlijk aan een zakenroller. Helemaal over stuur kwam de vrouw aangifte doen bij de politie van het bureau Singel. Zij vertelde er 17 jaar over te hebben gedaan om dit bedrag bij elkaar te krijgen. Het was de bedoeling ge weest, dat zij van dit geld een reis naar Amerika zou maken om daar haar twee dochters, die in 1946 ver trokken en haar vier kleinkinderen te bezoeken. Haar vliegticket was al be steld. vrouw M. van Hoof-Simons, evenals de bestuurder van de tweede bij het ongeluk betrokken auto. ZIERIKZEE Bij een ongeluk in net Schouwen-Duivenlandse Nieuwer- kerk is zaterdag een Fransman om het leven gekomen. Negen andere per sonen werden gewond, van wie enke len ernstig. Er zijn nog geen namen bekend. MARUM Zaterdag vond in het Gro ningse Marum een ongeluk plaats, waarbij acht personen, onder wie vier kinderen ernstig gewond werden. GRIJPSKERK De 75-jarige me vrouw S. Hesselink-Spekman uit Gro ningen verongelukte dodelijk toen za terdag de auto. waarin zij meereed over de kop sloeg. De 76-jarige be stuurster van de auto raakte gewond- HOOGERHEIDE —Doordat hij op de verkeerde weghelft terecht kwam en op een tegenlegger botste, is de 30-ja- rige Ier J. Perreul uit Vlissingen za terdagnacht om het leven gekomen. DEN HAAG In Den Haag kwam de 24-jarige politieman H. Wildschut om het leven toen zijn surveillance-auto in botsing kwam met ëen andere wa gen. WOUW —De 18-jarige W. Sebregts uit Wouw verongelukte zaterdagavond toen hij door een achteropkomende auto werd gegrepen. GIESSENBURG Doordat de be stuurder van een andere auto geen voorrang verleende, kwam bij een botsing de 37-jarige L. P. Wieriks uit Dordrecht om het leven. Een inzitten de van zijn auto werd ernstig gewond. Twee volkomen vernielde auto's bij het politiebureau. Bij het onge luk waarbij zij betrokken waren, vielen vier doden en drie zwaarge wonden. AMSTERDAM De sporthengelaars in ons land voelen zich ten opzichte van andere takken van sport en recre atie als een 'financiële melkkoe'. Dit Vervolg van pagina I over de Watergate-affaire heeft ver klaard diat hij niemand udibsludt van eventuele betrokkenheid bij de affai re, zelfs Nixon niet. Baker zei dit in een tv-uitzending van de omroeproaat- schappij NBC. De democratische afgevaardigde Henry S. Reuss heeft vrijdag publie kelijk verklaard dat president Nixon en vice-president Spiro Agnew hun af treden in overweging moeten nemen in verband met de Watergate-affaire. Paul McCloskey, een Republikeinse afgevaardigde, heeft opgemerkt dat in dien Nixon niet bereid is onder ede vragen over de Watergate-affaire te beantwoorden er een begin moet wor den gemaakt met een strafrechtelijke procedure tegen de president. Evenals andere getuigen of mogelijke getuigen bij een criminele zaak moet de presi dent ook onder ede worden geplaatst', aldus McCloskey. Uit Teheran is gisteren vernomen dat Richard Helms, de voormalige chef van de CIA, die thans Amerikaans ambassadeur in Perzië is, naar Wash ington is teruggeroepen om in de Watergaite-affaire te getuigen. Helms heeft Teheran reeds verlaten, zo is meegedeeld. Helms zou aan de tand worden gevoeld, omdat hij een vroe gere medewerker toestemming zou hebben gegeven tot het gebruik van materieel en tot de voorbereiding en uitvoering van de inbraak in het kan toor van de psychiater van Daniël Ellsberg, de man die nu is vrijgespro ken in de zaak van de Pentagon Pa pers. Daniël Ellsberg en zijn medebeklaag- de Anthony Russo zijn met groot en thousiasme en feestelijk ingehaald, nadat zij vrijdag door de rechter in Los Angeles waren vrijgesproken. Het tweetal was aangeklaagd wegens het publiceren van geheime documenten van het Pentagon, waaruit bleek hoe de VS bij de oorlog in Vietnam be trokken waren geraakt. Tijdens de af handeling van het Watergate-schan- daal bleek dat functionarissen van Nixons regering bij Ellsbergs psychia ter hadden ingebroken en ook Ells bergs telefoongesprekken hadden afge luisterd. De rechter besloot daarop Ellsberg en Russo vrij te spreken wegens het feit dat 'regeringsinstanties tegen deze be klaagden een reeks acties heeft onder nomen, die nooit eerder zijn voorge komen'. Ellsberg heeft inmiddels laten weten dat hij een aanklacht tegen president Nixon zal indienen. 'Wij zullen tegen alle samenzweerders een gerechtelijke vervolging instellen. Hun leider blijkt de president te zijn, die een samen zwering geleid heeft die tot doel had ons van onze burgerrechten te bero ven', zo verklaarde Ellsberg. DOETINCHEM De NV Geldersche Tramweg-Maatschappij heeft in 1972 een winst gemaakt van 388.000 gul den. Het jaar daarvoor was de winst 215.000 gulden. Door het resultaat van het afgelopen jaar kan de onderne ming voor het eerst sinds 1966 een di vidend uitkeren. Bovendien is het verlies, dat over 1969 en 1970 werd geleden nu bijna weggewerkt. De Geldersche Tram krijgt van het rijk en gemeenten bijdragen voor het streekvervoer. De andere afdelingen (transport, technische bedrijven en het reisbureau) zorgden voor de winst. Christelijke geheelonthouders hijeen AMERSFOORT De overheid is be zig haar gezag tot een aanfluiting te maken. Dit harde oordeel velde do heer W. C. F. Scheps, voorzitter van de Gereformeerde Vereniging voor Drankbestrijders zaterdag op de le denvergadering van zijn vereniging in Amersfoort. ADVERTENTIE doko^de beste voeding voor uw hond Hij staafde zijn uitspraak onder meer met het volgende voorbeeld. Als de overheid een receptie houdt biedt zij alcoholhoudende dranken aan, terwijl zij weet, dat negentig procent van haar gasten 'gemotoriseerd is'. Een ander voorbeeld van het tekortschie ten van de overheid is de gang van zaken bij de afhandeling van het wets ontwerp waarbij de grerns voor de toelaatbare hoeveelheid alcohol in het bloed bij 0,5 promile wordt gesteld. Dit wetsontwerp is vorig jaar juni door de Tweede Kamer aangenomen, drie jaar nadat het was ingediend. Het ontwerp is echter nog steeds niet door de Eerste Kamer aangenomen. De senaat voerde het van de agenda af, nadat de Coornhert Liga om nade re bezinning had gevraagd. 'En ter wijl de bezinning voortduurt, stijgt het aantal slachtoffers als gevolg van aanrijdingen door bestuurders onder invloed onrustbarend', aldus de heer Scheps. Hij riep zijn gehoor op tot voortgaan de actie tegen het alcoholgebruik. In 1972 steeg het drankverbruik in Ne derland opnieuw. Hier speelt zowel de gestegen welvaart als de mentaliteits verandering een rol, zo veronderstelde zei de voorzitter van de Algemene Hengelaarsbönd, de heer K. J. Vrij- ling, zaterdag in Amsterdam op dé al gemene ledenvergadering. Hij noemde het meten met twee ma ten, dat de 1.250.000 hengelaars belas ting aan het rijk èn legeskosten aan de gemeenten moeten betalen om hun sport te kunnen beoefenen 'terwijl daar tegenover andere takken van sport en recreatie in financieel op zicht bodemloze putten zijn, die jaar lijks met subsidies van vele miljoenen guldens worden gedempt'. Hij sprak ook van discriminatie van hengelaars ten voordele van andere watergebruikers. Als voorbeeld gaf hij: 'Wanneer een arme aow-er met twee hengeltjes wil vissen, komen rijk, provincies en gemeenten aange slopen om geld voor de huur van hun visrecht. Wanneer echter een miljo nair met zijn motorjacht komt aange varen, snellen diezelfde instanties toe om voor hem kosteloos de brug te openen of hem kosteloos te schutten'. De heer Vrijling zei echter ook, dat de hengelaars waarschijnlijk zelf de hoofdschuldigen zijn aan deze situa tie. 'Wij hebben ons maar al te vaak te geïsoleerd opgesteld in de maat schappij en de betekenis van de hen gelsport als maatschappelijk en soci aal gegeven te weinig uitgedragen'. De oprichting eind vorig jaar van de Stichting Landelijke Hengelsportorga nisatie noemde hij een mogelijkheid om de toestand dermate te wijzigen 'dat wij ons evenwaardig behandeld gaan voelen aan anderen'. Weerextremen Van onze weerkundige medewerker Zoals wij onlangs al vertelden somt het rapport over 1972 van de Wereld Meteorologische Organisatie een groot aantal extreme weersomstandigheden op. Op verzoek, hier een paar bijzon derheden uit dat rapport. In Zweden was de winter nooit eerder zo warm. Groot Brittannië had zijn koudste zo mer sinds 1916, terwijl de hondsdagen in Rusland 4 tot 5 graden warmer uit vielen dan de bestaande records. Rus land was buitengewoon droog met de Don op zijn laagste peil sinds 90 jaar. Madrid krer.g met 700 millimeter even veel regen als het record-jaar 1859 en in Finland was de regenval in juli en augustus hoger dan in 100 jaar ioas voorgekomen. Door de Rijn bij Bazel stroomde op 20 oktober 360 kubieke meter water per seconde, een laagterecord in 25 jaar. Een maand later echter stroom de er tien maal zoveel langs, wat slechts 4 maal in 60 jaar gebeurde. Zeelieden op het noordelijk deel van de Atlantische oceaan zagen 10 keer zoveel ijsbergen als gewoonlijk. In Arizona (Phoenix) viel de eerste drie maanden geen druppel regen, voor het eerst in 196 jaar, in oktober viel er zoveel als in dezelfde periode nog niet eerder was gebeurd. India regi streerde in mei en juni een grote hit tegolf (750 doden). Perzië daarente gen boekte een nieuw koude record met minus 36 graden, op 13 februari gemeten te Saqqez en Rija in het wes ten van het land. Is er op grond van deze extremen, sprake van een kli maatsverandering? Wij geloven van niet. 1972 kan een jaar geweest zijn, waarin zich misschien toevallig een opeenhoping van extremen heeft voor gedaan. In elk geval was het een cu rieus jaar. In het jaar dat er op volgt zal het wellicht iveer rustiger toe gaan. Het is een veel te smalle basis om alleen aan de hand van 1972 tot zo'n verregaande conclusie te komen. Een klimaatsverandering is een pro ces dat over een veel groter aantal ja ren moet worden bekeken. Scheps. 'Het alcoholisme slingert zich als een vampier om het volkslichaam om het de nationale strot af te bijten. Dit moet ons juist als christenen gro te zorg baren', aldus Scheps. Zaterdag vergaderde in Amersfoort ook de Na tionale Christen Geheelonthoudersver gadering onder leiding van ds. H. Ploeger uit Scheveningen. Voor-, dat beide verenigingen hun vergade ringen hielden kwamen ze in een ple naire zitting bijeen om te luisteren naar een Inleiding van de arts K. F. Gunning uit Rotterdam over 'macht en onmacht der verslavende midde len'. OPKLARINGEN REGEN UB» HA GEI Van een vers DEN HAAG 'Alternatieve' vormen van energie-opwekking kunnen in Neder land geen wezenlijke bijdrage leveren tot de elektriciteitsvoorziening. Wij zijn voor de toekomst aangewezen op kerneigie. Maar dat houdt niet in dat wij geen onderzoek naar alternatieve energiebronnen zouden moeien doen, ook al zullen de resultaten elders in de wereld worden toegepast. Deze opvatting gaf ir. J. II. Bakker, directeur van de sa menwerkingsorganen der elek triciteitsbedrijven (de 'Arn hemse instellingen') zaterdag bij de ingebruikneming van twee centrales in Geertruiden- berg. De nieuwe Amercentra- les 6 en 7 worden overigens met fossiele brandstoffen ge stookt. Voor het in elektrici teit omzetten van zonne-ener- gie is ons land met zijn gerin ge zonnèschijn ongeschikt. Voor een elektrisch vermogen zoals nu in Nederland beschik baar is, zou volgens de bereke ning van ir. Bakker een op pervlak van 700 vierkante ki lometer nodig rijn. Ook wind kracht zag hij niet als prakti sche mogelijkheid Voor een vermogen van drie kilowatt (twee straalkacheltjes) is als het meezit een windwielopper- vlak van twintig vierkante me ter nodig. Het idee om dan toch woon huizen met kleine zonne-in- slallaties of windmolens uit te rusten, vond de heer Bakker niet pra'.tisch. Ten eerste zet het geen zoden aan de dijk: woonhuizen gebru'ken een kwart van de totale elektrici teitsproductie, wat overeen komt met vijf procent van het totale brandstofverbruik. Ten tweede is het 'niet denkbaar' dat wij de mensen die net van kolenkachels en asladen ver lost zijn, in een positie zouden brengen dat zij geregeld op het dak zonnecellen zouden moeten afstoffen of windmo lens bijregelen. Een getijden- centrale tenslotte, zou maar op één plaats in Zeeland kun nen worden gebouwd, aldus ir. Bakker en dat maakt voor het totale probleem verwaar loosbaar weinig uit. Maar intussen moet het ver bruik niet onnodig toenemen. Vooral de niet-elektrische energieconsumptie biedt daar voor mogelijkheden. Een kwart van onze brandstoffen wordt gebruikt voor verwar ming van gebouwen. Als we anders zouden bouwen zou dat de helft minder kunnen zijn. Maar verbeterde warmte-isola- tie leidt tot hogere prijzen voor huizen, en de Nederland se bevolking zal bereid gevon den moeten worden, daarvoor te betalen zonder compensatie maatregelen. Wordt die prijsverhoging na melijk wél gecompenseerd, zei ir. Bakker, dan betekent dat dat onze economie extra moet groeien om dat op te brengen, en dat betekent onherroepe lijk weer extra energiever bruik. Voor een besparing op het energieverbruik is een menta liteitsverandering nodig. Dat betekent dat wij allemaal mor gen niet meer willen hebben dan gisteren, en dat we van daag niet meer willen hebben dan onze buurman, zoals ir. Bakker het uitdrukte. (Hij nam hiermee een ander stand- Eunt in dan de economen die ét probleem van de inko mensverdeling niet los kun nen zien van de bedoelde mentaliteitsverandering red.). «-Ow BEWOLKINO 4 10 MAXTEMP. K MIN. TE MP. WINDRICHTING Weersgesteldheid van gisteravond 7 uur. maximumtemperaturen van gisteren en neerl slag gisteren 7-19 uur: Amsterdam geh bew 13 gr; De Bilt geh bew 13, 0 mm; Dcelen 1 bew 14. 0; Eelde regen 13. 0.1; Eindhoven zw bew 18, 0; Den Helder regen 12. 1. luchth. Rtd. geh bew 13. 0; Twente h bew 13. 0; Vlissingen zw bew 12. 0; Zd. Limburg geh bew 17. 0; Aberdeen r.bul 12. 0.5: Athene zw bew 25, 0; Barcelona onbew 28. 0; Berlijn zw bew 18, 0; Bordeaux onbew 23, 0; Brussel geh bew 17. 0; Frank fort zw boW 19, 0; Helsinki zw bew 15, 0; Innsbrüek onbew 21, 0; Kopenhagen geh bew 12, 0.1; Lissabon onbew 28. 0: Locarno onbew 21. 0; Londen regen 14. 0.1; Luxemburg h bew 18, 0; Madrid onbew 27, 0: Malaga 1 bew 22, 0; Mallorca onbew 21. 0: München 1 bew 18, 0; Nice onbew 19, 0; Oslo onbew 14, 0.5: Parits half bew 20. 0; Rome 1 bew 21. 0; Spilt licht 22. 0; Stockholm regenbul 14, 0.1: Wenen onbew 20. 0: Zürlch onbew 20 0: Casa Blanca onbew 25. 0; Las Palmas h bew 18, 0; New Vork zw bew Tunis onbew 21. 0. HOOG WATER 15 mei: Vlissingen: 0.37-13.02; Haringvlietsluizen: 2.23-14 41: Rotterdam: 3.18-15 53; Scheveningen: 1.51-14.15: Harlln- gen: 8.57-21.04: Delfzijl 10.58-23 04: IJmuL den: 2.28-14.50; Den Helder: 6.32-18.50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5