Protestmars naar Maribel bleef zonder resultaten 27 ste jorismarsen Oegstgeest: wandelfestijn in de zonneschijn ferie orgelconcerten in Agathakerk geopend i Overdaad schaadt vooral bij amateur-muzikanten Raad Voorhout akkoord met 'landelijk gebied' Kort nieuws uit de regio dein Excelsior gierde jubileum n Rehobothzaal sen Visserijbe richten Weer inschrijven voor 'Sterrit' Prijswinnaars Leidse paas- puzzeltocht Bejaardentehuis 'Foreschate' officieel open Nieuwe Leidse Courant Agenda voor Leiden TROUW/KW ARTET MAANDAG 14 MEI 1973 REGIO L3 LISSE De bekende, men mag wel leggen: populaire Kampense organist Klaas Jan Mulder leidde zaterdaga vond in de vrij bevredigend bezette St. Agathakerk een nieuwe reeks van zes orgelconcerten in. Mulder staat lekend als een bekwaam speler, als een intuïtief muzikant, niet afkerig I van uiterlijk vertoon. Ik moet echter erkennen dat hij deze keer in pro- jrammakeus en uitvoering het alge mene karakter van deze hoogstaande es concerten heeft gehandhaafd. Het was 'i zelfs zó, dat zijn muzikanteske eigen schappen in dit geval zelfs het spel "Sten goede kwamen. In 't bijzonder gold dit voor César Francks langduri- ge 'Grande pièce symphonique', waar- van de uitvoerigheid onder de handen !en voeten van menig organist nauwe- Ujks te verdragen is en haast tot een wandeling in de kerk noopt. Mulder P« ^9? LISSE Het chr. jeugd- en kinder- '1} knor. vijfenveertig jaar oud, vierde lustrum in de (volle) zaal van Ds. D. H. Biesma, de ere- voorzitter, opende op de gebruikelijke h manier. drDe beide koren, onderscheiden naar eeftijd, stonden keurig en kleurig op- j gesteld. ,.i Pieter de Jong is een nog jeugdige di rigent, die uitstekend, duidelijk en pittig piano speelt, goed weet wat mu- "cjj ziek is en letterlijk en figuurlijk de juiste snaren treft. Dit oefende op zijn terdege voorbereide koristjes een et rechtstreekse animerende en opheffen- t, de invloed uit. Terwijl De Jong speel de, was hij voor de meeste toehoor- j, ders onzichtbaar, maar vanaf zijn ali plaats leidde hij de nooit afzakkende en steeds geestdriftige jongelui doel de treffend. Ook de uitspraak liet geen st twijfel over en de muzikale bewogen- k heid voer als een weldadige wind n. door de zaal. De toehoorders, die zich ft dat alles misschien niet allemaal zo bewust waren en meer letten op de kinderen zélf, hebben die magische invloed stellig wel ondervonden. ■^De enige aanmerking die ik dan nog zou kunnen maken, betreft de afwer- king van klank en aanzetten. Aan de IJ soepelheid en de verfijning zal de ta lentvolle dirigent nog verder moeten verken, zal zijn succes een volgende ceer nog groter zijn dan het nu reeds Et was. ati Het programma vermeldde goed geko- zen en doorgaans ook mooie liederen. Tl De uitvoeringsmanier was fris en pit- ooi tig, en, zoals gezegd, beslist muzikaal, telmaar ook lied voor lied gelijk, dus. niet sterk naar de aard gekarakteri seerd. Johan van Wolfswinkel maakte er echter, door prettige afwis seling in de voordracht een vrij smeuiig geval van. Hij kon dit, mede dank zij opzet en bedoeling van de Franck-orgelmuziek, die immers een zekere mate van improvisatie in de uitvoering toelaat. Hij wist mij vooral in de tweede helft te overtuigen, maar in het weinig boeiende eerste deel kan zelfs iemand als Mulder geen wonderen doen. Hij was begonnen met een simpele bewerking (van hemzelf) van het lied 'Ach mein Gott', dat wel in een Bach- bundel voorkomt, maar niet van Bach is. Een Saint Saëns-achtig interessant en knap gespeeld Scherzo van Eugène Gigout (1844-1925) vormde de over gang naar het tweede (duitse) pro- grammadeel, dat door Max Reger in beslag genomen werd. We hoorden eerst het devote, echt organistische Benedictus, (opus 59), dat Mulder in de typisch mystieke consekratie-sfeer hield. Hij besloot met de indrukwek kende koraalfantasie over 'Ein' feste Burg ist unser Gott' (opus 27). Dit machtige lied moge dan bij later in zien tegen de Turken en niet tegen de Roomsen zijn gericht, Reger voelde het denkelijk wel volgens de traditie aan. En toch laadde hij, de roomska- tholiek, deze fantasie met zijn gewel dige muzikale gloed en schreef hij ter afsluiting een meesterlijke koraalfuga. Klaas Jan Mulder gaf die gloed dóór en liet door kundig spel en overtui gende voordracht de vonk op zijn toe hoorders overspringen. Johan van Wolfswinkel Haat en liefde bij De Timdelerclub LEIDEN Een vlotte en ook span nende opvoering van1' een thriller vond vrijdagavond plaats in het Rijn lands lyceum te Oegstgeest. De Chris telijke Toneelgroep 'De Timdelerclub' voerde het stuk 'Fatale melodie' op van de auteur Falkland L. Cary. De aanwezigen konden genieten van alle schakeringen van de menselijke emo tie, variërend van grote liefde tot bit tere haat en van zeer misdadige tot zeer huiselijke karaktertrekken. De plot van het stuk, de moord op een Brits-Indiër die een postzegelhobby als dekmantel hanteert voor handel in drugs met diverse kandidaten als moordenaar zat goed en spannend in elkaar. Van de spelers viel nie mand uit de toon, de ouderen (Riet Krispijn-de Wolf vooral, maar ook Ni co van Leeuwen als de dokter en Ag nes Ouwerkerk-v. d. Blij) ging het iets natuurlijker af, maar ook de (stu denten) jongeren leverden degelijk spel, waarbij ik speciaal Frans van Beveren wil noemen die de rol van laconieke boef-butler pas kort tevoren had overgenomen. De regie was in handen van Gerarda van Kamp. Jan Hoekema. Voor tic deur bij Maribel: 'Met Hornkamp valt niet te praten'. Eigenaar: haren moeten horter en spijkerjasjes uit KATWIJK Ongeveer vijfenzeventig jongelui hadden zieli tegen achten zaterdagavond verzameld onder de grote uitbouw van hotel restaurant Noordzee voor de demonstratieve optocht naar bar-dis- cotheek "MaribeF aan de Boulevard, het vroegere 'Stella Maris'. 'Hornkamp wees een vent,, en doe open deze tent', klonk het bij Maribel. Een aantal jongelui ging daarop naar de ingang. Daar, in het portaal, met een groepje net buiten de deur, ont spon zich een verhitte discussie met eigenaar O. Hornkamp en zijn compag non M. van Klaveren, die herhaalden: 'Kleurlingen, mits goed gekleed en ge kapt, mogen naar binnen. Datgeldt trouwens voor iedere Maribelbezoe- ker'. Hij zag geen redenen om ^ijn toelatings-beleid te veranderen, hoe wel vorige week nog bleek dat groep jes kleurlingen bij hem werden ge weigerd. 'Met u is toch niet verstandig te pra ten', besloten de demonstranten uit eindelijk. Voor de deur, de toegang gedeeltelijk versperrend en joelend naar iedere bezoeker bleef men zitten. De politie, die een oogje in het zeil hield, liet het maar zo. Intussen ga ven binnen de eigenaren Hornkamp en Van Klaveren een persconferentie. 'Ze moeten zich maar aanpassen aan de zaak', aldus Hornkamp. 'Als, ze naar een bruiloft gaan, gaan ze toch ook niet in spijkerpak?'. LEIDEN In de zaal van De Burcht woonde ik zaterdagavond een concert bij van de Katholieke Leidse Harmo niekapel. Van de zijde der donateurs vofl »as een flinke belangstelling. Deze is e terecht, gezien het gebodene door dit verdienstelijke korps, dat volgend jaar zijn vijfentwintigjarig jubileum hoopt te herdenken. Wat de prestaties op dit concert be treft zou ik met een restrictie voor het feit, dat de heer Van Ooyen pas sinds november de leiding heeft iets willen opmerken. Nadat de tam boers en majorettes met veel elan en kele marsen ten gehore hadden ge bracht begon het eigenlijke concertge deelte met een vijftal werken, alle be kend en zeer in het gehoor liggend, zoals de marsen Waldersee, Red Jac kets, Mexican Trumpets (een verzame ling van danssoorten) Playfull Inter lude en de graag gehoorde Hair Selek- he. Men was hier vijf minuten voor half tien mee klaar, maar voordat de Pauze zou aanvangen moest nog een twaalftal werken gespeeld worden, die >k niet meer gehoord heb. Nu is het geen wet, dat de kwantiteit noodzakelijkerwijs de kwaliteit moet schaden, doch ik zou het bestuur wel in overweging willen geven het con certgedeelte aanmerkelijk in te kor ten, waarna men na de pauze nog vol op de gelegenheid heeft de donateurs tets gezelligs te bieden. En dit zal urn R.D zonder enige twijfel de afwerking van het gebodene ten goede komen. De heer Van Ooyen ken ik als een voor treffelijk orkesttrainer en evenzo mu zikaal leider; hij zal dan ongetwijfeld met dit orkest op het feestconcert vol gend jaar uitstekend voor de dag kun nen komen. De verwachting baseer ik op het gehoorde van zaterdag. Meer malen was de klank uitstekend, met name die van het lage koper was zeer warm, niet te vergeten de bespeler van de bombardon. Ook de houtgroep had fraaie momenten. Wat echter voor beroepsmusici geldt is in nog meerdere mate het geval bij ama teurs: overdaad schaadt; Een beknop ter programma biedt althans nog gro tere mogelijkheden tot verfijnde af werking .Deze opmerking is goed be doeld. Uiteraard, want deze kapel mag er desondanks zijn, dat bleek trou wens ook wel uit de grote bijval. Henri Welbooren SCHEVENINGEN 12 mei. Besommingen trawlers: SCH 55 20 410, SCH 196 18.540. Besommingen kustvissers: SCH 17 210, SCH 34 14.020. SCH 69 16.945, SCH 82 18.010, SCH 134 36.135, KW 124 12.550, KW 125 18.540, KW 126 14.820. Noteringen per kg: tong g 7,17-7,20, tong gm 9,01-9,22, tong km 8,85-8,97, tong I 9,34-9,50, tong II 9,45-9,57, tarbot I 10,51-11,04, tarbot II 8,50-8,57, tarbot III 6,53-6.60. tarbot IV 4,72-5, griet I 4.81-5.07. griet II 2,94-3,59. ZOETERWOUDE De eerste zondag van juni komt in zicht, de dag waarop traditioneel de fietstochten worden gehouden, die in Zoeterwoude en om geving een grote populariteit genie ten. Vorig jaar was het aantal deelne mers gestegen tot ruim 1100, waarvan 850 mensen kozen voor de 75 km. Het fietsen maakt zo'n grote opgang dat de organisatoren er op rekenen dat voor de 22e editie van 'De Sterrit' het deelnemersrecord opnieuw zal worden gebroken. De routecommissie, die sinds eind maart elke zondagmorgen op pad is geweest, is nu bezig haar werkzaamhe den af te ronden. Hoewel de route na tuurlijk weer geheim wordt gehouden kan wel verklapt worden dat men er opnieuw in geslaagd is een zeer aan trekkelijk traject uit te stippelen. Zo als dat in de afgelopen jaren steeds meer gebruikelijk geworden is zijn daarin ook nu weer een aantal speci fieke fietspaden opgenomen. Daarnaast worden drukke wegen zo veel mogelijk gemeden, zodat men in alle rust kan genieten van het Zuid hollandse landschap. Het speelse puz zelelement zorgt daarbij voor een aparte bekoring. Ondanks de grote deelname bemerken de fietsers nau welijks iets van het massale, omdat het vertrek gespreid is. Om half ne gen gaan de eersten op pad en tot half één kan men dan vertrekken voor de 75 km. Vanaf 1 uur komen de liefhebbers voor de 35 km tocht aan bod. 'Ik heb veel ervaringen in Leiden en in Noordwijk. Daarom hebben we in het begin gezegd: geen kleurlingen. Dat was de eerste paar dagen. Toen hebben we de zaak nog eens doorge praat en de taktiek veranderd. Ze mo gen er nu wel in. als ze maar netjes gekleed zijn. En ja, lang haar is na tuurlijk ook een rekbaar begrip. Als ze een nette broek aan hebben en een nette tmi of een overhemd, zal ik de laatste zijn die ze weigert. Teven de mensen die spijkerjasjes dragen zeg gen we: 'die moet u uittrekken. An ders mag hij er niet in. Ik zit nu twee en een half jaar in Katwijk, in Casa Cara. Dat was in Katwijk de moeilijkste zaak. De eerste dagen was het er vechten, maar dat heeft zich toen vanzelf opgelost. Hier zitten we op de Boulevard, met een dominee als buurman. Dus je houdt het een beetje netjes'. De eerste dagen mochten een aantal mensen de Maribel binnen die later geweigerd zijn. Daarmee is in feite het probleem de wereld in geholpen. 'Bij z'n vorige baas moest onze por tier alleen de deur openen en sluiten. Hier moet hij ook een kaart afgeven en een garderobebon. Daardoor zijn in het begin mensen naar binnen ge komen die we niet wilden hebben. Hij heeft toen op z'n donder gehad omdat hij niet goed selecteerde'. Er was zaterdag in Maribel opvallend minder bezoek dan anders. Toch zegt de heer Hornkamp dat er een aantal mensen juist gekomen is om solidari teit met Maribel te betuigen De handtekeningen die de actiegroep Gedupeerde Jeugd heeft verzameld, worden ook aangewend voor een ver zoek aan de gemeente om een jeugd centrum te stichten. 'Als hij ons toegelaten zou hebben hadden we geen jeugdcentrum nodig', legt Wim van dei" Bent ons uit (hij is ook 'Gedupeerde Jeugdlid). 'We heb ben in Maribel onze vrienden zitten. Die hebben allemaal een andere broek aangetrokken voor die vent. Die man zijn normen zijn belachelijk. Die stammen nog uit de tijd dat langhari- gen alleen drugs hadden en -geen geld. Maar de werkende jongeren kunnen best wel wat verteren. Hij ziet niet in dat de tijden gaan veranderen. Wij zijn geen jeugd die rotzooi trapt •en niets verteert. Ze zijn bang dat we alles kapot maken, maar dat willen we niet, maar dan moet de gemeente wel meewerken'. Over veertien dagen willen de Gedu peerden weer gaan demonstreren. 'Hardere akties', wordt er al door sommige aktievoerders geroepen, 'maar wel geweldloos'. LEIDEN Voor de Paas-puzzeltocht 'Leiden ten voeten uit' worden in de tentoonstellingszaal van de Gemeente lijke Archiefdienst Boisotkade 1 in Leiden op woensdag 23 mei (aanvang 15.30 uur) de prijzen uitgereikt. Aan deze puzzeltocht hebben ongeveer 200 jongeren deelgenomen. De oplos singen van de niet zo eenvoudige op gaven waren verbazingwekkend goed. De volgende winnaars vallen in de prijzen. Hoofdprijzen: Dik de Groot Alphen a.d. Rijn, Willem Stikkelorum Leiden, Alida van der Heyden Zoeter woude, Robert Steemers Oegstgeest, Rudie Grim Leiderdorp. Prijzen A: Marco Horsman Leider dorp. Marina Kathmann Leiden, Jo han de Ridder Leiden, Johan Pool Breda Loes de Goede Leiden. Prijzen B: Sarie Stikkelorum Leiden, Carla van Weert Groningen, Wilma Hoogeboom Leiderdorp, Wim de Goe de Leiden en Dieneke de Groot,, Al phen a. d. Rijn. VOORSCHOTEN In Voorschoten is het nieuwe bejaardentehuis van de Stichting Pro Senectute (Voor den Ouderdom) officieel geopend. Het is het 10e huis van de stichting, het draagt de naam Forescate en is zon der overheidssubsidie tot stand geko men. Nadat op 5 februari 1971 de eer ste paal de grond in ging, volgde be gin van dit jaar de eerste oplevering en thans is het tehuis al geheel bezet. De totale capaciteit van het tehuis is B0 bejaarden. Er zijn 48 eenpersoons flatjes, 3 tweepersoonsflatjes, 26 2-ka- merflats en 3 driekamerflats. Deze ka merflats leunen tegen het tehuis aan, de bewoners voeren geheel zelfstandig hun huishouden, maar kunnen in noodgevallen aankloppen bij het te huis. Het bejaardentehuis is in de korte tijd volkomen ingepast in de wijk Boschgeest. Daarom werd de opening opgeluisterd door de jonge buur van het tehuis, de r.k. Willebrordschool. Aan de opening ging een toespraken plechtigheid vooraf in de Moeder Godskerk, waar driehonjerd genodig den aanwezig waren. In een vijfen veertig minuten durende toespraak zette de voorzitter van 'Pro Senectute' het bejaardenwerk uiteen, burgemees ter Van der Haar sprak namens het gemeentebestuur van Voorschoten woorden van felicitatie. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving 0P DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS MAANDAG 14 MEI Stadhuis 7.30 uur: gemeenteraadsvergade- rinR. - Antonius-elubhuis Mare. 8 uur: roon Zuid- Hrilland Ned. Kappecspatroonsbond, slota- vrmd Leidse Technische Club voor Dames ion Heren kappersisters!, met Mlss-tweeling- verkiezing. Gehoorzaal. 8.15 uur: concert Toonkunst koor. Werken van Maurice Duruflé, Ernest Chausson en Ralph Vaughan Williartis. Uil voerenden: Toonkunstkoor Leiden. Krallnc* Vrouwenkoor, leden Residentie-Orkest. EIls. Goi.vmans alt mezzo en Bernard Kruysen bariton. Stadhuiu. manier 3. 2.30 tot 4.30 uur: spree kuur ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensioen. fonds. DINSDAG 15 MEI Speeltuin Ons Eiland. 7.15 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, tiende Jaarvergade ring. Aula Oranje-Nassau-mavo Asserstraat. 7 45 uuT' afd. Centrum Christenvrouwenbond, jaarfeest, marioneltenspcl hr. Onderwater. Breestraat 19, 7 lot 8 uur: spreekuur Chr. Emigralieccnlrale. Stadhuiu, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ncd. Gemeenten. Hooigracht 38. 7.30 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende Jongeren. Arbeidsbureau Herengracht, 9.30 tot 10 30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij. spreekuur over parttime-werk Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc raadsvrouw. WOENSDAG 16 MEI Gehoorzaal. 12.45 tot 13.30 uur: pauze-orgel concert Nico de Raad Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 4 30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 17 MEI Oude Singel 236, 8 uur: Leidse Chr. Bestu renbond, jaarvergadering, W. P. van Leeu wen over "Chr. vakbeweging in deze tijd". Voorschoten: Kasteel Duivenvoorde. 8.30 uur nam Llda Claus clavecymbel. Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads- VRIJDAG 18 MEI Zuiderkerk, 8 15 uur: Jeugd-kainerorkcst. donateursconcert FILMS IN LEIDEN TOT 17 MEI: Camera: Met jouw tanden In mijn nek. 18 Jr. iedere avond om 7 uur en 21.13 uur. ma, di, do en vr. om half drie. Kindermatinee za en wo 14.30 zo om 14 uur en 16.15 uur Winnetou 't grote Opperhoofd Nachtv. vr -za Het zeven de zegel Lido: Turks Fruit 18 jr. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. zo extra 16 45 uur Luxor: De vier vuisten de lucht m. 14 Jr. Tijden zie Lido. Siudio: The Ruling Class. 14 jr. Tijden zie Lido. Trianon: Porgv and Bess a I. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. zo 14.15. 16.30, 19 en 21.15 Res: Wat vaders en hun zonen niet weten. 18 jr. Dag. 2.30. 19 en 21.15 uur. zo 14.13 16.30. 19 en 21.15 uur. Nachtv vr-za 23.30 uur Zoveel naakte heerlijkheid, 18 Jr. VOORHOUT Het nieuwe bestem mingsplan Landelijk gebied heeft de volle aandacht gehad van de raadsle den. Door elke fraktie werden uitge breide beschouwingen gehouden. Al gemene waardering had de gehele raad voor de werkzaamheden van voorbereiding en een compliment voor de samenstellers. Onder trompetgeschal werden de vlaggen gehesen. OEGSTGEEST Het voorjaar dat tot nu toe aan de frisse kant is gebleven toonde zich zaterdag van haar beminnelijkste zijde. Het stralende zonnetje maakte van de 27e St. Jorismarsen in Oegst geest een puur gezellige en sportieve belevenis. Ruim vierduizend padvinders, padvindsters, welpen en kabouters waren naar liet schitterende bos van Oud-Poelgeest gekomen om van daaruit te star ten voor de jaarlijkse St. Jorismarsen. DEN HAAG In het Haagse Congresgebouw werden zaterdag de Produkt- schapsprijzen 1972 (voor de best verzorgde haring) uitgereikt. Op de foto v.l.n.r.: A. Romkes uit Urk, A. Hazenoot van de KW 125 'Maarten Senior', produktschapsvoorzitter De Jonge, H. Krijgsman van de KW 213 'Jana', D. Hoek van de KW 29 'Ada' en tenslotte de bijna legendarisch geworden Arie Hofland uit Scheveningen, die voor de negende achtereenvolgende maal een prijs won. Voor het eerst dit jaar ging het over drie afstanden (7,5, 10 en 15 kilome ter) een uitbreiding die een verbete ring bleek te zijn. Na de ontvangst van de gasten in het Koetshuis begaf men zich naar da vijver achter Kas teel Oud-Poelgeast waar de jeugd zich verzameld had. Onder luid trompetge schal van enkele leden van de Goudse P'advindersband werden de vlaggen gehesen (foto). Hierna werd een woord van welkom gesproken door de voorzitter van de Stichting Scouting Oegstgeest, drs. II. van Dijk. Namens de gemeente Oegstgeest werd het woord gevoerd door de loco-burge meester wethouder N. van der Voet, die allen een goed spoor toewenste. AMBULANCE Precies om kwart over twee werd het startsein voor de wandelaars gegeven en voorafgegaan door een aantal drumbands werden ze 'op gang gehol pen. Dit onder het toeziend oog van de heer Van Ingen Schenau, de heer Duindam, wethouder Temminck en vele anderen die de padvinderij al ja renlang een goed hart toedragen. De route van 15 kilometer voerde dwars door Rijnsburg naar Voorhout. Beide kortere wandelroutes liepen hoofdza kelijk door Oegstgeest, een gedeelte richting Rijnsburg en door het Leidse Hout. Het optreden van de Rijkspoli tie o.l.v. adj. Dusing was zeer hoffe lijk en tesamen met leden van de or dedienst losten zij de verkeersproble men voortreffelijk op. De Rode Kruis Kolonne Rijnland o.l.v. de heer G. Th. van der Horst en kolonne-arts dr. Den Haan alsmede de Kon. Ned. Ver. EHBO o.l.v. de heer Dirkse en route arts dr. Roelandse waren uitstekend op hun qui vive. Enkele wandelaar tjes moesten met de ambulance van het Rode Kruis worden opgehaald maar het viel gelukkig nogal mee. Aan het spectaculaire drumbandcon cours namen later op de middag op het terrein van Poelgeest een zevental bands deel. Een jury, bestaande uit de heren Th. Eyckman, Van Willigen en Van Drie. hadden het ons inziens n.ei zo moeilijk, want het optreden van de Haagse Padvindstersband was bijzonder geslaagd. Een -band die de nodige ervaring ten toon spreidde op muzikaal gebied. Tambour-maitre Ine ke van Huet hield de meisjes goed strak. Maar ook het optreden van jeugdige bands die het al aardig 'ma ken' kon ons bekoren. eVrmeldens- waard is dat men het duidelijk zoekt in een wat moderner repertoire, zo ook de Paulusband uit Leiden die veel esprit op dit gebied ten beste gaf. Op het terrein zelf waren een aantal stands ingericht van het Nederlands instituut voor Natuurbeschermingse ducatie. 'Laten wij blij zijn met de natuur' was hier het stramien dat door de heren Zwiers en Le Haye dui delijk aan de jeugd werd voorgehou den door middel van een aantal aqua ria waarin zich kikkers, watertorren, slakken en dergelijke bevonden. Te gen zes 'uur, nadat de wandelaartjes al heel wat rondedansjes hadden ge maakt. volgde de prijsuitreiking. Vele verenigingen en instanties alsmede bedrijven hadden een beker beschik baar gesteld. Mevrouw Wijling (PPR) vond in haar beschouwingen onder andere dat té weinig aandacht was besteed aan de zwembad-behoefte. Dit werd van de kant van het college van burgemees ter en wethouders als zeer terecht be schouwd en deze clausule zou zeker worden opgenomen. De heer dr. J. W A. IJdo (CCP) be sprak de doelstellingen van het nieu we plan en meende als belangrijkste aan te moeten strepen het bahouden van bloembollengronden (hulp aan bonafide agrarische bedrijven). Deze uitlatingen werden onderstreept door de heer ir. H. van Os (VVD) die daarbij de natuur- en milieu-bescher ming noemde. Alle frakties bleken dus akkoord te gaan. Echter kwamen enkele onderha vige punten toch in discussie, waar door tot driemaal toe zelfs moest wor den gestemd. Het voorstel van B. en W. om de bezwaren van de Sikkens lakfabrieken (betreffende de hoog spanningskabelverplaatsing) gegrond te' verklaren, werd met acht tegen vier stemmen aangenomen. Mr. Vrolijk, de Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland zal, zoals bur gemeester G. A. Stolwijk mededeelde, op 28 mei tijdens zijn werkbezoek aan Voorhout de eerste paal slaan van het eerste van de nieuwbouwhuizen in het plan Spoorlaan. De hoop werd uit gesproken dat het eerste huis van de ruim 300 woningen per juni 1974 klaar zal zijn en het laatste in decem ber van dat jaar. LEIMUIDEN Tijdens een zeer le vendige bijeenkomst helemaal in Joe goslavische stijl werden de platte landsvrouwen van Leimuiden en Rijn- saterwoude aan de hand van dia's door de heer Groothof door dit land geleid. Dank zij de heer Ameluarxen uit Nieuwveen, secretaris van de Ver. Nedcrland-Joegoslavië was er een expositie van schitterende kinder tekeningen en kunstnijverheidsartike- len. Bekend werd gemaakt dat me vrouw Dambrink-van Wijngaarden de bond zal vertegenwoordigen in het nieuwe Stichtingsbestuur van het 'Spant', en dat de bondsafdeling ver der naar buiten zal treden door de in richting van een expositie bij de offi ciële opening van het Spant op 17 en 19 mei. VOORHOUT Met medewerking van de muziekvereniging St. Cecilia opent de volksuniversiteit zaterdag 19 mei om 4 uur haar expositie. Deze wordt gehouden t.m. 27 mei in de aula van Huize St. Agnes, Herenstraat 45. Er zijn werkstukken te bezichtigen van de pottenbakkursussen, de kreatieve kursus voor volwassenen, de kinder- klubs en de bloemschikkursus. De ex positie is geopend zaterdag 19 mei van 4 tot half 6, daarna dagelijks van 2 tot 4 uur en bovendien de beide za terdagen van zeven tot negen uur. NIEUW-VENNEP Op'zaterdag 19 mei komt de Hillegomse groep 'Life' in 'Lambiek'. 'Life' is een Hillegomse popgroep met een eigen stijl die va rieert van The Rolling Stones tot Soft Machine. Zaterdagavond om 8 uur. 'Lambiek', Venneperweg 298, Nieuw- Vennep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3