eoeo Huisorkest van KRO aan de kant gezet 2 Een valk voor 'n koningin MTSWf mi lrf%® W0k js P Laatste 'herkent u deze melodie' Als de mannen L 8 12 7 door Catherine Gaskin TROUW/KWARTET VRIJDAG 11 MEI 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV ■M TR mdvertentie; MARY PERKINS Zondag zendt de NCRV voor de laatste maal 'Herkent u deze melodie' uit. Op de foto de regisseur Ruud Keers flinks) en presentator Kick Stokhuyzen. ADVERTENTIE doko^de beste voeding: voor uw hond Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het KRO-huisorkest onder leiding van Jo Budie zal er binnenkort niet meer zijn om de populaire KRO-program- ma's 'Tussen twaalf en twee' voor radio en 'Mik' voor televisie op te vrolijken. De makers van beide programma's zijn bet erover eens, dat er een nieuw orkest moet komen met een nieuw reper toire. Men is uitgekeken op liet oude repertoire en aangenomen wordt dat met de huidige bezetting een nieuw repertoire niet kan worden uitgevoerd. Deze vernieuwingsdrang brengt de on vermijdelijke gevolgen met zich mee. dat een aantal musici aan de kant wordt gezet. De leden van het huisor kest werken de laatste vijf jaar op free-lance basis. Daarvoor waren zij in vaste dienst. Sommigen spelen al meer dan een kwarteeuw voor de KR- O-programma's. En het is zeer de vraag of deze mensen die vaak boven de vijftig jaar zijn en jaren in het vaste stramien van de KRO-program- ma's met een uitgesproken stijl ooit nog aan de slag komen. Als nieuwe dirigent is Piet Zonneveld aangezocht. Hij moet met de beste krachten van het oude huisorkest een nieuw ensemble opbouwen. Maar om dat hij zelf ook een vast gezelschap heeft waarmee hij voor verschillende omroepen optreedt staat het wel vast dat hij zijn eigen mensen meeneemt. Op het ogenblik is het zo, dat niet VARA herhaalt de familie Doorsnee Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met ingang van mor gen krijgt de familie Doorsnee, de be kendste radiofeuilleton uit de jaren vijftig, die heel wat gezinnen om de radio deed scharen, een vaste plaats in het VARA-radioprogramma. Gedu rende de zomermaanden wordt om de veertien dagen een volledige afgeleve ring uitgezonden in het programma 'De jaren vijftig in doorsnee'. Alle op namen dateren uit het seizoen '57-'58, de laatste episode. Ze zijn afkomstig uit particuliere verzamelingen omdat de omroep zelf de opnamen niet heeft bewaard. De familie Doorsnee, die aanvankelijk 'In Holland staat een huis' heette, werd geschreven door Annie M. G. Schmidt. Dc belangrijkste stemmen zijn van Cees Laseur, Sophie Stein. Kees Brusse en Lia Dorana. De uit zending is op Hilversum 1 van 23.10 tot 23.55 uur. dokoMle besta voeding voor nw hond Wanneer vrouwen zich willen bevrij den van onderdrukking, zal ik ze er niet kwaad om aan kijken. Maar ik mag wel zeggen, dat ik het een koste lijke reportage vond die de VPRO- ploeg van Ard 's-Gravesande maakte van over hun vrijmaking pratende vrouwen. Kostelijk in het registreren van het sfeertje in de vergaderzaal en in het 'betrappen' van vrouwen uit verschillende sociale patronen. Man nen die beducht zijn voor vrouwelijke overheersing, kunnen hun angst wel opzouten, want de dames zijn worln- pig nog heerlijk verdeeld over de aan pak van een stuk zelfverwerkelijking. En daarin zijn ze dan de mannen ge lijk. immers, ook wij weten daar niet zo best raad mee. Kijk bijvoorbeeld naar het amechtig formeren van een kabinet. Op het Binnenhof registreerde de VPRO nog een aardig 'Bericht uit de Samenleving' bij mr. Aantjes, die de verzekering gaf. dat 'de AR heel wat deukjes kan hebben; er moet heel wat gebeuren voor we uit elkaar gaan'. Waarop de verslaggever laconiek zei: 'U doet alsof dat voor de deur staat'. Ludiek sloeg de alternatieve omroep munt uit de kabinetswisseling door op het scherm te projecteren: 'De VPRO is groot geworden onder rechtse kabi netten en vraagt uw steun, nu het land ten prooi is gevallen aan links'. Bezorgdheid over deze ommezwaai kwam in verschillende toonaarden naar buiten in de EO-rubriek 'Nader Beke ken'. De heer Jongeling sprak zelf van 'nog verder van God afwijken dan veel voorgaande kabinetten'. Met deze een vrees-bij-voorbaat niet voorbij aan de zekerheid dat niets bijgeval ge beurt? Voor reconstructies van de historie heb ik altijd bijzondere belangstelling, om het even welke episode het betreft. De film 'Walls of Time' in het EO-pro- gramma heb ik mij dan ook niet laten ontgaan. Afgezien van een wat eenzij dige belichting van de middeleeuwen (waarin toch bij alle 'duisternis' chris tendom en westerse beschaving gestalte hebben gekregen) gaf de film interes sante bijzonderheden over Engelse bij belvertalers. Helaas was de Britse com mentator ook te betrappen op geschied- meer dan vier leden van het huisor kest een plaats krijgen in het nieuwe orkest Daarbij moet worden opge merkt, dat Jo Budie, aan wie was aan geboden als accordeonist te komen, dit heeft geweigerd. Gerard van Bezey, die als slagwerker eveneens een aanbod heeft gekregen om in het nieuwe orkest te komen, is het met de gang van zaken beslist niet eens. Op het ogenblik voert hij een actie om een verandering ten goe de te bewerken. Voorzitter mr. Van Doorn, de groepsraad en de program maleiding van de KRO heeft hij reeds benaderd. Sky-lab voor radio en tv Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Aan het Amerikaan se ruimtevaartprojekt Sky-Lab dat maandag begint, zullen de NOS-radio- cn televisie-programma's aandacht be steden. De NOS-radio zal de lancering van het ruimtestation op maandag en de lancering van de bemande Satur- nus raket op dinsdag vanaf Cape Ken nedy rechtstreeks uitzenden, maandag van 18.20 tot 18.35 via Hilversum 1, dinsdag van 1715 tot 18.10 uur via Hilversum 2. Iedere zaterdag van 19 mei tot en met de maand september zullen van 15.20 tot 15.30 uur via Hil versum 1 resultaten van het weten schappelijk onderzoek worden bespro ken in de rubriek 'Nieuws uit de ruimte'. De NOS-televisie geeft zondag 13 mei van 17.30 tot 18.00 uur via Nederland 1 een indruk van Sky-lab in een docu mentaire. 1 2 3 4 5 6 2 3 i 4 S ,0 6 Hor. Vert. 1. 1. aard 2. 2. marmeren knikker 3. 3. Amer. sierheester 4. 4. putemmertje 5. 5. broeibak 6. 6. tasto solo (afk.. 7. 7. vermindering 8. 12. met dank (afk.) 9. 11. er meer dan genoeg van hebben 10. 10. vertaler 11. 9. sajetgaren 12. 8. wit bloempje, met jasmijn geur Oplossing van gisteren: horizontaal: 1. golok-gans, 3. IrentVobat, 3. neg-sta- era, 4. slegel-Let, 5. tas-eng-rei, 6. AK- slee-erg, 7. raak-st-las, 8. ink-Ier-aap, 9. atelier-la. Verticaal: 1. ginst-aria, 2. Orel-akant, 3. leges-saké, 4. onS-gel-kil, 5. keten-es-ei, 6. goal-get-re, 7. abel-rel, ar, 8. nar-eer-aal, 9. statigspa. vervalsing, al zal hij het misschien niet zo hebben bedoeld. Bij het fragment over de Hervorming zei hij onder andere, dat toen Luther zijn bijbel voltooide, ook Gutenberg zijn pers gereed had om Gods Woord in de landstaal te verspreiden. Een grove onnauwkeurigheid, want Luther heeft de drukker nooit kunnen ont moeten. De hervormer legde in 1522 de laatste hand aan zijn vertaling van het Nieuwe Testament en pas in 1534 voegde hij daar de Duitse tekst van het Oude Testament aan toe. Gutenberg was echter al in 1468 ge storven, dus vijftien jaar voordat Luther werd geboren. Waarschijnlijk heeft de filmcommentator gedacht aan de eerste gedrukte bijbel, die volgens de legende /maar door vele historici betwist) op naam van Gutenberg wordt geschreven. Deze bijbel echter was omstreeks 1433 in het Latijn gesteld. 'Gezag in Wording' is me een beet je tegengevallen, zowel de filmische en journalistieke aanpak van het onder werp als ook het gesignaleerde in de Politie Akademie. Van weerskanten nogal traditioneel. Ik stel me gerust met de gedachte, dat heel wad flinke kerels in hun studententijd ook wel eens kinderachtige dingen hebben ge daan. TON HYDRA Giants of jazz voor AVRO-tv HILVERSUM Zaterdagavond zendt de AVRO-televisie hoogtepunten uit van een concert, dat de 'giants of jazz' vorig jaar gaven tijdens het New Port Jazz festival in De Doelen in Rotter dam. (Nederland 2 van 21.10 tot 22.00 uur). Onder de 'giants of jazz' ofwel jazz-reuzen worden verstaan:Dizzy Gil lespie, Thelonious Monk, Soony Stitt, Kay Winding, Art Blakey en al Mckibbon. Quiz voor koren HILVERSUM 'Koren in de molen' is de titel van een quiz voor koren. Deze gaat vooraf aan de week van koonzang, die gehouden wordt van 27 mei tot en met 3 juni. In deze week zullen de omroepen een groot aantal radioprogramma's uitzenden met koor zang. Op de drie zondagen daaraan vooraf wordt de voorronde voor de quiz ge houden: op zondag 13, 20 en 27 mei steeds van 16.15 tot 17.00 via Hilver sum 2. De finale van de quiz wordt zondagmiddag 3 juni door de televisie uitgezonden. HILVERSUM Met ingang van 15 mei zal de EO-radio eens in de vier weken een uitzending in de Spaanse taal verzorgen, van kwart voor drie tot drie uur. 'Buena Nuevas' ofwel 'Goed Nieuws' is bedoeld voor gastar beiders. maar ook anderen die afkom stig zijn uit Spanje of Zuid-Amerika. Het programma bestaat uit zang, mu ziek en een korte boodschap, uitge sproken door iemand die zeil Span jaard is. De EO is zich wel bewust dat dit van de zendtijd voor de Neder landse luisteraars afgaat, maar men acht zich verantwoordelijk voor de Spaans sprekende mensen in ons land. ADVERTENTIE IOWIETJE SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 58: Zo peinzend en piekerend na derde smldje Verholen de indrukwek kende inrijpoort van het slot Rijcken- steyn. Het fraaie, kunstig gesmede hek werk stond wijd open en het werd hem dus wel héél gemakkelijk ge maakt. Behendig stuurde hij zijn au- to'tje naar binnen en met een matig gangetje reed hij vervolgens over de oprijlaan, die tussen kostelijke bloem perken, prachtige waterpartijen en in drukwekkende tuinterassen doorliep. Het was werkelijk een van de prach tigste tuinen, die smidje Verholen ooit had gezien als hij tenminste gekeken had. Maar de brave man had nergens oog voor. Hij hield zijn ogen maar strak op de rijweg gevestigd en hij piekerde zijn afgebeulde hersens suf over het vraagstuk van de bop- pertjes en de heren Maensaet en Peepercorrel. 'Eén ding is wel zeker', zuchtte hij. 'Sinds Jantje en Sjarl hier zijn, is het gedéén met de rust van RijkhuyzenZo naderde de smid in diep gepeins de trotse hoofd ingang van het kasteel Rijckensteyn. Niets wees er evenwel op, dat men zijn nadering had gemerkt. Hij stapte daarom uit, beklom het marmeren bordes en drukte op de bel. Er kwam niemand. Nog eens belde hij aan. En even later nog eens. Maar nog steeds kwam er niemand. 'Wat vreemd dacht hij. 'De inrijpoort stond wijd open, maar het lijkt wel of er hier niemand thuis is. Tja misschien is de oude graaf in gezelschap van Adriaan een wandelingetje aan het maken door zijn park. Dat kan natuur lijk. Maar laat ik toch voor alle heid maar eens om het kasteel lopen. Je weet nooit...'. S Verholen liep de treden van het dus dus weer af en begon om he buw heen te lopen. De voorkant de zijkant gaven niets bijzonder zien. Alles leek rustig en goed in de. Zo naderde hij het oudste van het kasteel, dat zich aan de terzijde bevond. En ja hoor overkwam hem toen de schrik zijn leven. Nauwelijks had hij stap om de hoek gezet of daar don de een barse stem hem toe: 'Steel pootjes maar in het luchtruim, i ker! En vlug wat! Anders paf il rw zó vol gaatjes, dat een theezeef bij u vergeleken nog slechts een ma! tl stukje metaal is!' Ragoüt van inktvis 400 gr. inktvis zout, peper bloem, knoflook 3 eetl. olijfolie laurierblad tijm, foelie citroen 2 dl. sherrijy peterselie 25 gr. bloem 2 eetl. tomatenpuree De inktvis goed laten uitlekken, in niet te kleine stukjes verdelen en be strooien met zout en peper, Dan door wat bloem halen en intussen de olijf olie in een pan verhitten. De stukjes inktvis met het gesnipperde teentje knoflook hierin goudbruin bakken. Dan laurierblad, mespuntje tijm en stukje foelie (samen in een dun lapje gebonden) erbij, vervolgens een schijf citroen (zonder pitten) en de sherry- en de tomatenpuree erbij doen. Houdt het gerecht tegen de kook aan en bind na tien minuten het vocht met bloem, die met wat water tot een pap je is aangeroerd. Vermeng de ragout van het vuur af met gehakte peterse lie. .Menutip: Stokbrood met inktvisra gout. zonu-rstampput, hopjesvla. 100 verhouding tussen jou en Margaret was al een schandaal. Je kunt nauwe lijks beweren dat je daar was als haar rijknecht.' 'Ik ben ben niemands rijknecht! Maar er zal meer zijn dan alleen een opper vlakkig onderzoek. De oorzaak van haar dood is duidelijk genoeg. Maar er was meer. Het was geen normale val. die de merrie maakte. Ik reed achter haar en zag het duidelijk. De merrie gleed uit; ze zakte ineen. En op een slechte plaats. Ik had opge merkt dat er iets niet in orde was en riep naar Margaret dat ze moest af stijgen. maar ze luisterde belden naar dergelijke raadgevingen. Ze reed voor me uit over dat smalle pad. en daar was het dat de merrie plotseling in elkaar zakte en Margaret viel met het paard op de rotsen eronder.' 'Was de merrie ziek?' Mijn grootvader leunde naar voren. 'Het is niets voor Ballochtorra om een ziek dier uit z'n stallen te laten gaan.' 'De merrie was kerngezond toen ze er uit kwam. II. vertelde al dat ik net van Ballochtorra kom. Ik heb met Ga vin Campbell gesproken. Voordat de merrie begraven werd, bij mijn huis, nam ik haar maag eruit. Die stuurde ik naar een patholoog in Edinburgh, een vriend van me. De wet zal het me wel kwalijk nemen dat ik de zaken in eigen hand nam. Maar ik was niet ab soluut zeker. Ik hoopte dat ik onge lijk had. maar het was niet zo.' 'Wat vond die man dan?' 'Dollekervel. En digitalis, wolfsklauw. En bilzekruid, hyoscyamine. De mer rie had genoeg dollekervel gegeten om eraan te sterven. Ze had gegeten toen we terwijl Margaret en ik in het huisje zaten. Die onzekere, zwaai ende gang is het begin van de duize ling die door dat middel wordt ver oorzaakt. Dat vertelde die patholoog me.' Zijn stem klonk onzeker terwijl hij vertelde. Hij leunde achterover. 'Er was een voederzak met haver. Ik had de achterste helft van het huis in een ruwe stal veranderd, maar ik had er nooit voer achtergelaten. Waarom zou ik? Maar de voederzak was er die dag, toen ik de merrie en mijn pony vast bond. Margaret was al naar binnen gegaan. Ik zei niets tegen haar over de voederzak; ik dacht dat het een of andere wreedaardige wenk was van ie mand die wist dat we elkaar daar ont moetten en die op zijn vreemde ma nier grappig wilde zijn. Maar ik kan me niet vergeven dat ik die voederzak niet buiten het bereik van de merrie heb geplaatst. Ze heeft er zonder twij fel van gegeten.' 'Wat een onzin,' schreeuwde Morag, 'je maakt er een groot en tragisch drama van omdat je liefje is veronge lukt, en je wilt dat iemand anders er voor zal boeten. Het barst hier overal van de dollekervel op alle verwilderde plaatsen. Waar het niet wordt afge sneden groeit het groot en wild. Ieder kind weet dat.' Mairi Sinclair zei kalm: 'Dolle kervel is een dunne, kwalijkriekende plant, afstotend. Alleen uitgehongerde die ren zouden er van eten. Paarden van de Ballochtorrastal zouden het nooit aanraken. Wat het bilzekruid betreft, dat weet ik niet. Het was in de haver. Het moet een erg sterke dosis geweest zijn.' 'Hoe weet u dat het in de haver was?' 'Dat weet ik. De merrie kon er nooit genoeg van langs de wegkant hebben gevonden om een zo grote hoeveel heid binnen te krijgen dat ze eraan stierf. Muizen kunnen sterven als ze aan bilzekruid knabbelen, paarden ze ker niet. Was de merrie dood toen John haar ging neerschieten?' 'Nee,' zei Callum. 'Maar ze maakte geen geluid en lag heel erg stil. Ik vroeg hem er niets van te vertellen, en hij beloofde dat. Hij vertrouwde me. Ik dacht zelf aan de haver en ging de volgende morgen, zodra het licht was, op pad om de zak te halen, maar hij was weg. Ik kan dus niet be wijzen dat het vergif uit die zak kwam, maar wat ik moet weten, is wie er op de hoogte was van onze ontmoetingen daar. Eerder zal ik de vallei niet verlaten.' 'Ik wist het,' zei ik, 'ik wist het. en ging er de dag voor Margarets dood heen.' Callum schudde ongelovig zijn hoofd. 'Kirsty! Jij kon onmogelijk 'Nee, dat deed ik niet. Ik ging erheen. Ondanks alles wat ik had gezien kon ik het nog niet helemaal geloven. Maar toen zag ik het huisje en er viel niets meer te betwijfelen. De voeder zak was er, en in de enkele minuten dat ik in de deuropening van het huis stond heeft Ailis ervan gegeten. Ze had geen tijd om er veel van te ne men. Ze overleefde het.' 'Hoe wist je het, Kirsty, van dat huis je?' 'Morag.' Ze bezweek niet onder al onze blik ken. Ze stond rechtop, hijgend van hartstocht. 'Ja, ik wist het. de halve vallei wist het.' 'Maar je vertelde het mij op de avond van het oogstfeest, Morag. Je vertelde me hoe ik er moest komen en waar ik naar moest kijken. En heel vroeg di» volgende morgen verliet je Cluam. Ik zag je, toevallig. En later vertelde je me dat je iets voor mevrouw Sinclair moest brengen naar een van de arbei ders, die een ziek kind had'. (Wordt vervolgd HILVERSUM i AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8 00 Nws; 8.11 Radjojournaal en 8.30 De groenteman. 9 00 (S) Radio kamerork klass. muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind?: pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO- 9.40 (Si Inleiding tol muz.- begrip. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged. Si Arbeidsvitaminen. 111.00 Nws: 11.03-11.08 Radiojournaal). 11.30 (S) Horlepiep: serie progr.'s ovor volksmuz. 11.55 Bcursber. NOS: 12 00 Blik op de derde wereld: Inf. progr. -- oniwikkelingssamenwerk. 12.15 Blik op Lichte gramm muz. 12.50 Recht en slecht, praatje 13.00 Nws. VARA: 13.11 Din gen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo: toerist, inf. uit binnen- en buitenl. 13.50 Van Ta ta lot totale taal rubr. over liet leven in de laai. 14 00 (Si Muz. uit de Middeleeuwen en klicht op Nederl.: rep. en comm. uit alle de len v h. land en veel muz. (16.00.16.02 Nws). VPRO: 17.00 VPRO-Vrijdag: rechtstreeks progr. met politiek» analyses, rep., achter- gr.inf. en telef. rcakties met 17.00 Akt.: 17.55 Med.: VPRO: 18.00 Nws en 18.11 Akt. KRO: 19.00 (S) Springplank jongo artiesten. 19.30 En toch kerk - serie gesprekken over kerk en kerk-zijn in onze tijd. 19.45 De zingende kerk - muz. in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22.00 Voetlicht op cabaret, show en mu sical. 22 25 Overweging. 22 30 Nws. 22.40 (S) Goal...:: sportprogr. 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerie: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. 7.50 (S) Badinerie: klass. muz. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9 40 School radio. 10.00 (S) Aubade: klass. muz. (10.30- 10.32 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.54 Rondom Alfrink. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. met 12.22 Wij v.h. land; 12 26 Med. t.b.v. land- en tuinb ..- 12.30-12.40 Nws: 12.41-12.50 Echo: 13 00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Inter lokaal op vrijdag: licht muz.progr. met 15.30-15.32 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 Lichte gramm.- muz. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.19 Ultz. v.h. G.P.V. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en achtergron den op soclaat.maatsch. terrein. 18.58 Markt- ber. VPRO: 19.00 VPRO-Vrljdag: rechtstreeks progr. met sociaal-kult. akt. en ber. en waarin verder om 19.00 en 20.05 Akt.rubr.. 19.05 Komm.. 20.00 Nws en 20.15 Klass. strijktrio. VARA: 21.00 (S) Radlophilh. ork. met solist: klass. muz. In de pauze: ca. 21.55-22.05 Gesprek over letterkunde. 22.35 (S) De Staalkaart. 23.25 Muz. van deze eeuw. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 Gospelsound: muz. voor Jonge mensen. 8 00 Nws. 8.02 Tussen thee en koffie. (9.00 Nws.) 10.00 Nws. 10.03 De muzi kale fruitmand: verzoekpl.progr. van en voor ■s.ia: 6 veel muz. 23.55- zieken. NCRV: 11.00 Nws. 11.03 (S) Popt 12.00 Nws. 12.03 Bij Barend. 13.00 Nws.1 'fi Hiep hiep hit hoera:: intern, tophits. 1 14 00 Nws. 14.02 De Meurders Me tl Engelse hitparade. 17.00 Nws. 17.03 R journaal. 17.06 Postbus 700: verzoekpl. NOS- 18 00 Nws. 18.02 Joost de DrJ Show. (Tussen 18.15 on 18.43 Rep. Olym; Rt Ronde van Nederland.) 19.00 Nws. 19.0! volmachtigd: verzoekpl. 20.00 Nws. 20 01 ül Wiener's Meat Show. VPRO: 21.00 Nws. lai VPRO-VriJdagavond Show: gevar. muz. (22.00, 23.00 en 24.00 Nws en act. Med.) 0.55-1.00 Nws. BELG IE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 act., weerber. en schouwburgprogr.'s. na: lichte muz. verv. 13.55 Beursber. Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. Schoolradio. 15.25 Lichte muz. (Tussen 17.55 onderbrekingen voor wlelerrep.: Nws en beursber.) 17.00 Nws en med. Lichte ork.muz. 17.55 Weegschaal. BELGIE 324 m NED. VRIJDAG 11 MEI NA 18 UUR 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 desportber. 18.30 Wegwijs wezen. Sportmagazlne. 18.55 Tailwenken. 18.57 I >Pi te ork.muz. 19.00 Nws en act. 19.30 A 1 sem.muz. 19.40 Keurig Engels. 19.45 Lines' progr. 20.00 Gevar. progr. met orgeln ld: spelprogr., kron. en ork.muz. (21.00 Sj nr ternws: 22.00 Nws.). 23.00 Nws. 23.10 J progr. 23.40-23.45 Nwt. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie VR. 11-5 NA 18 UUR NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Wat een familie! 19.30 TROS-Sport NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Zevensprong extra 21.50 Het leven van Leonardo da Vinei NOS 22.55 Journaal TELEAC 23.00 Recht op de burger af - les 6 NEDERLAND U NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Pop Gala Zien; filmimpressie rond het grote Pop Gala te Voorburg in maart jl. NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Met de muziek mee 21.15 Twee malle meiden uit Liverpool 21.45 Achter het nieuws NOS 22.35 Uit de Kunst 23.00 Openbaar Kunstbezit NOS 23.05 Jóurnaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Abenteuer in Malakka. 12.00 Duitse act. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Jour naal. 15.50 Journaal. 15.55 Stadt lm Quadrat. Mldtown ln Manhattan. 16.40 V.d. kinderen. 17.10 Gezelschapsspelen. 17.55 -18.00 Jour naal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 TV-serle. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-8.50 Schooltelevisie. 8.55-9.25 Wlskunde-cursus (16). 11.00-11.30 Schooltelevisie. 11.45-12.15 Schooltelevisie. 18.00 Reg. Journaal. 18.10 Neues vom Klelnstadtbahnhof. 18.40 Act. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Fllmportret.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 TV-rep. 21.00 TV- rep. 21.25 Verkeerstlps. 21.30 Nachruf auf el- nen Playboy. 22.13 Journaal en weerber. 22.30 Paul Esbeck. 23.50 Journaal. t me |V li 8 f te N Jed. 10.71) 16.50 Filrarej. 17.30 Journaal en ber. 17.35 Sportpngr. 18.05 Rep. en hterv.. Inf. en muz. I Dick und Doff. IJ.10 Rep. van buitenl. i respondenten. 1945 Journaal, act. c„ ber. 20.15 Akteizelchen: XY ungel misdaadserie. Arnsl.: Journaal. 21.15 Int II 2.10 Aktenzelchin: XY .2 ungelfist, i daadserie. 22.20 Religieus progr. 22.35 Jj naai, comm. en weerber. 22.50-0.40 Das bl re Leben. Italltanse speelfilm uit 1960. DUTSLAND III NDR 18.00-18.30 Sisamstrasse (52). 19.01 dung der Atsbilder. 19.30 Psychology j, Test. 20.00 Joirnaal en weerber. 20.15 K^,,, en wetensch. 21.00-21.45 Act. progr. 8.20-11.45 e) 17.00-17.30 Schooltelevisie DJITSLAND III WDR 13.00 Russsche les. 18.30 Managem. für r le FührungsrSfte ln Wlrtschaft und Ver* 0 tung. 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Joep werkn. 19.8 Landsforum. 19.45 Reg. m 19.55 Comn. 20.00 Journaal en weertfn 20.15 Dlsc.TOgr. BELGIE NEDERLANDS 17.00 Sclooüelevlsle. BELGIE NEDERLANDS - 18.00 Faieltjeskr. 18.05 De toverbal, kin»3 film. 18.2 Klein bestel. 18.55 Inf. prol d 19.20 Pror.overz. 19.33 Zoeklicht. 19.38 Jf en weerbr 19.45 Journaal. 20.10 Oorlog Vrede. 2!55 Panorama. 21.40 Marjoe J Journaal BELGIE FRANS 17.40 schooltelevisie. BELGIE FRANS 18 05 Journaal. 18.10 Klnderprogr. 1> r Gespreken met kunstenaars. 19.00 CorsaU et fllbbtlers. 19.30 Waals nws. 19.40 W« ber. 1945 Journaal. 20.15 Tips voor wegfle brulke*. 20.20 Doe. progr. 21.20 Cano# 1 22.10 Jurnaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6