Amateurs teveel prof Liverpool bezit riant uitzicht op UEFA-beker Overwicht Merckx neemt verder toe Peter Adelaar verovert brons Juventus begint al Leen een extra portemonnee. iiverture eer voor assink i/ï Janssen zorgelijk over negatieve ontu,. ling in wielersport Algemene Bank Nederland Wielerbestel in verkeerde waaier (2) Boete voor NAC na rel rond duel Achterstand Nederlandse judokas internationaal minder groot dan verwacht fff/KWARTET VRIJDAG 11 MEI 1973 SPORT T13/K13 ADVERTENTIE onze speciale verslaggever Wanneer de 'vedetten' uit Olympia's Ronde door Neder- morgen in Ulestraten finishen, vormt die aankomst de hoofd ei van een uitgebreid wielermenu. Op dat menu prijkt als voor- ;ht een prof criterium. Uit economisch oogpunt (organisatiekos- is die combinatie goed te verdedigen. Maar uit sportief oogpunt teert het de scheefgegroeide verhouding binnen het Nederland- ielerbestel: de amateurs in de hoofdrol; de profs in de weinig ikkelijke figurantenpositie. Gebruikt u 'm niet, dan kost hij u niets. rofcriterium in Ulestraten wordt iniseerd onder, auspiciën van de ing Bevordering Beroepswielren- raarvan Jan Janssen de beste sional die Nederland ooit heeft d coördinator is. Janssen lie functie van coördinator over erd 'AL Real Madrid heeft in het beu-stadion gelijk gespeeld (3-3) te- pfQ tletico Bilbao. De ontmoeting was dit seizoen uitgesteld. Atletico leidt na 32 wedstrijden tnet 45 FC Barcelona staat met 43 pun- ®eede en Espagnol met 42 derde, eadrid volgt met 41 punten. KEN Ex-wereldkamploen schaken Spasski zal deelnemen aan het schaaktoernooi van West-Duitsland, 'gin volgende week begint. Het Is efsie optreden van Spasski in het aJnd, nadat hij vorig jaar de we 'd aan de Amerikaan Fischer ver- van Jan Derksen en is in die rol dui delijk succesvoller dan zijn voorgan ger. Hij heeft als manager vaak te maken met de bevoorrechte positie, die de amateurs in Nederland inne men. 'De amateurwielrennerij wordt in Nederland te professioneel aange pakt. Er wordt met geld gesmeten in die sector. Het loopt helemaal uit de hand. De amateurcategorie haalt het brood uit de monden van de beroeps- renners. Er is te weinig doorstro ming, omdat de amateurs het in hun eigen omgeving te goed hebben.' UITGEPERST Het is ook Jan Janssen in gesprekken met amateurs duidelijk geworden dat er in die categorie soms professioneel wordt verdiend. 'Als je de topama- teurs heel acceptabele profcontracten voorlegt, die heel wat beter zijn dan het schijntje waarvoor ik prof werd, dan weigeren ze nog. Je ziet ze reke nen. En je hoort dat ze bij de ama teurs aanzienlijk .meer vangen dan als beginnend prof. Voor veel amateurs is geld het belangrijkste. Zij durven niet te 'investeren' in een leerjaar bij de profs. Er zijn maar enkele uitzonder ingen. En als die topamateurs ten slotte besluiten om toch over te stap pen, dan hoor je niets meer van hen. En dat komt door twee .factoren. Zij zijn uitgeperst in hun amateurcatego rie. Zij rijden teveel en zijn al half versleten als het eigenlijke werk nog moet beginnen. De tweede factor is de onvermijdelijke terugval in hun nieuwe omgeving. Zij zijn gewend de vedette te spelen. Bij de profs moeten ze weer op een laag pitje beginnen. Dat kunnen maar heel weinigen op brengen.' Professioneel wielrennen spreekt de mensen nog altijd het meeste aan. In het jaar dat Janssen de Tour de Fran ce won, ging de actieve en passieve belangstelling voor de wielrennerij jÊCHT Een jaar geleden was lasjink de grote verrassing van iloog van Olympia's Ronde van land. Met een verschil van drie 'g versloeg hij de man die het iijdritje niet kon verliezen: den Hertog. op het winderige parcours Irecht, was de overwinning van He coureur uit Neede minder md. Wat wèl opzien baarde, de marge tussen Hassink en de ié man, Roy Schuiten. Die kloof eg 33 seconden en dat alleen al [enoeg over de capaciteiten van stijlvolle renner. Ploegleider an Krott: 'Arie is een klassecou- Zijn enige handicap is, is dat. hij (rak velletje heeft. Arie is te be- ijk voor ziektes.' Krott werd die openingstijdrit ucces; niet in het minst doordat irke équipe van Piet Liebregts ootste klappen kreeg. Den Her- orig jaar nog- in de ploeg van was nog de minste teleurstel renner van liebregts, maar zijn stand op Hassink bedraagt nu al dan één minuut. Ook Priem, de e troef van Liebregts, moest dan een minuut prijsgeven. Krott wordt met dit vroege suc- n traditie voortgezet die wil, dat quipe in het beginstadium van lia's Ronde voor enkele frappan- staties zorgt. an Krott: 'Het is nu nog te om Hassink al tot beschermde r uit te roepen. Met Gerrie er (derde) en Ger Kneteman e) heb ik nog twee renners vóór klassement. De trip, die onze naar Mallorca heeft gemaakt, is rlijk tyet vreemd aan dit succes, hebben de jongens zich optimaal in voorbereiden.' •jarige Hassink verlangt in dit e stadium van de strijd ook nog bescherming. 'Het is nog te Als er zich dan renners af la- akken om mij op te halen, als ik ;n verkeerde waaier zit, loop je sieo dat je alle kansen verspeelt, tuatie verandert, als ik in Lim- ook nog in de trui rijd. Dan wil wat mannen om mij heen heb- de formatie van liebregts forse te verwerken, de équipe van fetting handhaafde zich vrij re- Met Aling, Schür, Van Katwijk 'n den Hoek bij de eerste tien Ketting voldoende troeven om rte termijn terug te slaan. I. Arie Hassink (Ams) 16 min. 28 met bon. 16.13).; 2. Roy Schuiten (Ket) 16.43); 3. Kamper (Ams) 17.01 (16.56); >san (Tsjech) 17.01; 5. Gerrie Knete- "(Ams) 17.09; 6. I. Hallam (Eng) 17.10) Aling (Ket) 17.11; 8. Frits Schür 17.13; 9. Piet vön Katwijk (Ket) 17.16; 'i van der Iloek (Ket) 17.16 mt 'n Hertog (Fri) 17.16, 12, Groen (Cab) 13. Van Dongen (Cab) 17.18, 14. Lan- B) 17.20, 15. Bakker Ams) 17.22, 16. (Ket) 17,23, 17. Van Helvoirt (Cab) Moore (Eng) 17,24, 19, Priem (Frl) 20. Moehmann (Ams) 17.25. In de portemonnee zit een bedrag dat wij eenmaal met u afspreken. U mag dat geld (of een deel ervan) gebruiken wanneer en waarvoor u maar wilt. Zolang u niets uit de portemonnee haalt, hoeft u niets te betalen. Maar intussen heeft u wel permanent geld achter de hand. Erg gemakkelijk, zo'n financiële reserve. Op elk ABN-kantoor vertelt men u er graag meer over. Jan Janssens: wachten op jonge garde. is een uiterst complexe zaak. Zowel Janssen als Middelink zijn van me ning' dat een terugkeer van een prof ronde van Nederland naast een ama-~ teurronde, een haalbare zaak is. Mid delink: 'Onze organisatie is bereid om mee te werken aan de totstandkoming van zo'n ronde. De moeilijkheid is het vinden van sponsors. Verkeerstech nisch is het de laatste jaren wat ge makkelijker komen te liggen, omdat de KNWU een uitgebreid communica tiesysteem heeft ontworpen voor de wielerkaravaan.' (Dit is het tweede en laatste ar tikel over het wielerbestel in Nederland. Het eerste verscheen gisteren in Trouw/Kwartet). met sprongen vooruit. Bondscoach Jop Middelink: 'De wielrennerij in Nederland staat of valt met de presta ties van de professionals.' Toch is er voor die professionals buiten enkele dozijnen criteria, het Nederlands kam pioenschap en de Amstel Goldrace, geen emplooi in Nederland. Sterker: sinds 1965, het jaar waarin de KNWU koos voor dé amateurronde, is de pro fessionele sector steeds meer op de achtergrond gedrongen. 'DWANG' 'De commercie dient de sport.' Zo heet het althans. Maar in de amateur wielrennerij gaat soms het omgekeer de ook al op. Als Fedor den Hertog zijn lievelingswens, uitzending naar de Vredeskoers, niet gerealiseerd ziet, ligt een belangrijk deel van de schuld bij zijn sponsor. In de professionalca tegorie, waar sprake is van een werk gevers-werknemersverhouding, is het logisch dat een sponsor bepaalt, waar zijn renners rijden. In de amateurca tegorie zou die 'dwang' niet moeten bestaan, al is er in het geval van de 'amateur' Den Hertog wel sprake van een werkgevers-werknemers verhou ding. Maar die ligt officieel al thans buiten de wielrennerij. Herstel van het evenwicht in de wan verhouding tussen amateurs en profs MENTALITEIT Een probleem vormt de mentaliteit van qen groot aantal van de huidige profs. Jan Janssen: 'Ik ben teleurge steld in die mentaliteit. Bij veel ren ners krijg je nul op het rekest, als je wat begrip vraagt voor de financiële moeilijkheden bij de organisatie. Er is ook wantrouwen. Ze denken: Jans sen zal het geld wel in eigen zak stop pen. De beroepsrenners maken het zelf kapot. De mannen vechten er maar zelden voor. Het publiek raakt snel uitgekeken op een stelletje cou reurs dat gezapig rondjes rond de kerktoren draait, zonder daarbij echt strijd te leveren. Als het zo doorgaat, is er over een paar jaar niets meer te verdienen. Daar komt nog bij dat ren ners, die zelf weinig of niets preste ren, een smak startgeld willen beu ren. Dat gaat eenvoudig niet.' Janssens enige hoop is de jonge gar de. 'Als er maar voldoende coureurs overkomen, ziet het publiek tenminste een paar nieuwe gezichten. Renners als Kuiper en Bal hebben getoond de goede mentaliteit te hebben. Als ik tien gasten zou hebben zoals Kuiper, gingr de beroeps wielrennerij in Neder land met sprongen vooruit.' INPERKEN Om dat te bereiken zal eerst het ama- teurgebeuren weer daar geplaatst moeten worden, waar het hoort: on der de profs. Janssen: 'Je kunt de klok nu niet ineens helemaal terug draaien. Maar je kunt de sponsoring wel wat inperken bij de amateurs. Het moet zo zijn dat het voor een za kenman aantrekkelijker is om raison van honderdduizend gulden zes pro fessionals te sponsoren, dan een grote amateurploeg. Misschien is de Belgi sche oplossing de beste. Sponsoring in de amateurcategorie uitsluitend via de clubs. Strenge bepalingen, waardoor het moeilijk wordt om van club te veranderen. Dat maakt het voor een amateursponsor onmogelijk om een publicitair zo dankbare groep van lou ter topcoureurs aan te trekken.' JOOP HOLTHAUSEN TURIJN-MADRID (AP, AFP) Juventus is de 'koude oorlog' voor de Europa Cup-finale op 30 inei te gen Ajax reeds gestart. De trainer van de formatie uit Turijn, Vycpa- lek, maakte gisteren bekend, dat hij in Belgrado zo goed als zeker met zijn twee buitenlanders José Altafini en Helmut Holler zou uit komen. Een bij Juventus nog niet eerder voorgekomen iets, want bei denI speelden tot nog toe niet tege lijk in Juventus eerste team. Vycpalek: 'Hun samenspel is welis waar moeilijk omdat beiden een zelfde spelstijl hebben maar toch wil ik beiden in Belgrado opstel len. Zij zullen een groot gevaar be tekenen voor de Nederlandse de fensie. De conditie van Ha'ller is momenteel uitstekend en Altafini's gevoel voor doelpunten is ons bes te wapen'. Ook een gedeelte van de defensie van Juventus werd al vast maar aan de openbaarheid prijsgegeven: in doel Dino Zoff, vleugelverdedigers Longobucco en Marchetti, laatste man Salvadore, en de halfspelers Furino en Mori- no. Alleen: het is nog lang geen 30 mei. Juventus zal het komende zondag overigens moeilijk krijgen in de wedstrijd tegen aartsrivaal 'Inter- nazoinale' uit Milaan. Dit is de één na laatste wedstrijd voor het Italiaanse kampioenschap. Juven tus staat op de tweede plaats teza men met de Romeinse ploeg Lazio, één punt achter AC Milan. 'Wij zijn zeer geconcentreerd op het kampioenschap op dit ogenblik. We zullen pas aan Ajax denken zodra de competitie op 20 mei voorbij is', aldus Vycpalek In middels deelde de Turijnse club mede, dat zijn afgevaardigde Fran cesco Grosso, zondag Ajax zal be kijken. Vycpalek zelf zag Ajax twee weken geleden al in actie. 'Ajax is een buitengewoon gevaar lijk. en sterk elftal, maar het kan verslagen worden wanneer het te maken krijgt met een sterke verde diging en met snelle tegenaanval len', zo besloot Vycpalek. Carlos Alonzo Gonzales Santillana, de 20-jarige aanvaller van de Spaanse voetbalkampioen Real Ma drid, zal niet meer mogen voetbal len. Santillana die een zeer grote toekomst als voerballer voor zich had, kreeg enkele weken geleden bij een wedstrijd in Barcelona een trap in de nierstreek. Bij een me disch onderzoek is gebleken dat Santillana geboren is met twee nieren aan de rechterkant van het lichaam. 'Hij zal volledig genezen van de blessure', aldus dokter Sanchez Ca- nas die de voetballer behandelt. 'Het is echter beter dat Santillana met voetballen stopt omdat hij ern stige risico's loopt wanneer hij toch blijft spelen.' Het bestuur van Real Madrid heeft het nieuws dat Santillana voor de club verloren is nog niet bekend willen maken voordat een defini tieve beslissing door de artsen is genomen. Het bestuur van Real vreest dat het bericht dat Santilla na moet stoppen grote indruk zal maken bij de supporters van de Madrileense club. Real Madrid nam Santillana twee jaar geleden over van Santander. Voorsprong op Borussia 3-0 LIVERPOOL Liverpool heeft gisteravond op eigen terrein een riant uitzicht geforceerd op de UEFA-Cup. De Engelse ploeg versloeg op eigen terrein het Westduitse Borrusia Mönchengladbach met 3-0. De ruststand van het duel, dat door 41.000 toeschouwers werd bijge woond, was 2-0. Zowel Liverpool als Borussia lieten een strafschop onbenut. Op 23 mei wordt in Mönchengladbach de tweede wedstrijd gespeeld. BILBAO (EFE) Het overwicht van Eddy Merckx in de Ronde van Spanje wordt met de dag drukkender. De Belg controleert de gebeur tenissen volledig, onderdrukt eigenhandig elk hem onwelgevallig ini- tatief en vergeet ondertussen niet door het winnen van premiesprints en dergelijke zijn eigen positie te verstevigen. De confrontatie tussen Liverpool en Borussia was woensdagavond na een half uur door de Oostenrijkse scheids rechter Linemayer gestaakt, omdat het veld van het Anfield-stadion in de Engelse havenplaats door de regen onbespeelbaar was geworden. Gisteren overdag kreeg het zwaar gehavende terrein gelegenheid op te drogen, maar een uur voor het begin van de 'tweede aftrap 'begon het weer te re genen. Desondanks blee kvoetbal veel beter mogelijk dan een etmaal daarvoor. Opnieu wbegon Liverpool aan heftig offensief. Maar de Borussen, die FC Twente de weg naar de finale hebben versperd, moesten dit keer wèl tegen treffers toestaan. Na twintig miniten plaatste de opge komen verdediger Chris Lawler een gave voorzet in het strafschopgebied van de Westduitsers. John Toshack, centrale aanvaller en international voor Wales, tikte de bal door naar de vrijstaande Keegan, die met een ge weldige duik Wolfgang Kleff verraste. Vijf minuten later stonden beide op ponenten weer oog-in-oog. Liverpool kreeg na een handsbal in het zestien metergebied van Bonhof een unieke gelegenheid de marge vanaf de pe nalty-stip te verhogen, maar de straf schop werd door Keegan niet zuiver genoeg genomen. Kleff stopte het schot meesterlijk. Zeven minuten later nam Keegan ech ter revanche.Toen profiteerde hij tij dens een 'typisch Britse situatie 'van een scrimmage in de doelmond van de Borussen. De attente Keegan was de enige, die de lange pass vanuit de Liverpool-defensie onder controle kreeg en scoorde beheerst (2-0). Borussia moest zich tot uitvallen be perken. Ook na rust, toen met name Rupp enkele goede schoten op het doel van Ray Clemence afvuurde. Li verpool bleef echter heersen en uit een van de vele snelle aanvallen bracht verdediger Larry Lloyd de stand in de 61ste minuut op 3-0. Jupp Heynckes verzuimde de achterstand nog te verkleinen. Hij miste een straf schop, nadat de Deense spits Jensen van Borussia ten val was gebracht. Clemence stopte het schot van Heync kes fraai. Gisteren in de veertiende etappe tus sen Irache en Bilbao was het weer niet anders, hoewel in de rit door Baskenland één col van de tweede en drie cols van de derde categorie voor kwamen. Nadat de Spanjaard Abillei- ra, die op de bergprijs aast op de Li- zarraga en de Descarga als eerste was doorgekomen, nam Merckx zelf de Col de Areitio voor zijn rekening. In de afdaling van de laatste col (de Vivro), waar Abilleiro weer de pun ten pakte, ontsnapte tenslotte Zurano, die alleen in Bilbao arriveerde, op 35 seconden gevolgd door Uribezubia en weer 45 seconden later door Gerben Karstens, die de sprint van het grote peloton, won, waarin Merckx als acht tiende binnenkwam. Karstens ver sterkte daarmee zijn leidende positie in het puntenklassement, waarin hij 216 punten heeft tegen Merckx 165,5 pnt. Uitslag veertiende etappe: l, Juan Zurano (Sp) 5.0.42; 2. Jose Luis Uribezubia (Sp) zt; 3, Gerben Karstens (Ned) zt; 4. Esclassan (Fr) zt; 5. Nassen (Belg) zt; 6. Swerts (Belg) zt; 7. erurema (Sp); zat; 8. Gonzales (Sp); 9. Oliva (Sp); 10. Torres (Sp); 11. Manzareque (Sp); 12. Spruyt (Belg); 13. Di az (Sp); 14. Lopez Carril (Sp); 15. Mendez (Port) allen in 5.02.02. Algemeen klassement: 1, Merckx (B) 71.54.21; 2. Pesarrodno (Sp) 71,55,06; 3. The- venet (Fr) 71.56.33; 4. Torres (Sp) 71.56.40; 5. Ocana (Sp) 71.56,47: 6. Agostinho (Port) 71.57.29; 7. Tamames (Sp) 71.58.07; 8. Bala- guer (Sp) 71.59.56; 9. Swerts (B) 72.02.46; 10. Gonzales Linares (Sp) 72.03.06; 11. Zura no (Sp) 72.03.09; 12. Van Springel (B) 72.03.22; 13. Esclessan (Fr) 72.03.22; 13. Es- clessan (Fr) 72.03.27; 14. Van Schil (B) 72.03.28; 15. Manzaneque (Sp) 72.03.29; 19. Karstens (N) 72.04.16. VREDESKOERS De eerste officiële etappe van de 26e Vredeskoers over 88 kilometer van Praag naar Purdubitz is gewonnen door de Rus Valeri Litsjatsjow in 1 uur, 50 minuten en 39 seconden. De Tsjechten Antonin Bartonicek en Jiri Prchal eindigden resp. als tweede en derde met 10 en 20 seconden achter stand. VIERDAAGSE VAN DUINKERKEN De derde etappe van de Vierdaagse van Duinkerken over een afstand van 183 kilometer van Saint Omer naar Saint Quentin is gewonnen door de Belg Verbeeck. Hij nam tevens de ro se leiderstrui over van zijn landge noot De Meyer, die ver terugviel. Ver beeck reed de afstand in 4 uur, 21 mi nuten en 50 seconden. Tweede werd zijn landgenoot Maartens en derde werd de Fransman Alain Santy, bei den in dezelfde tijd als de winnaar. Joop. Zoetemelk werd vierde, Rene Pijnen negende, eveneens in dezelfde tijd als de winnaar. Tino Tabak, die zich als veertiende klasseerde had een achterstand van een minuut en twee seconden. RONDE VAN ROMANDIE Donato Giuliano heeft de tweede etap pe van de ronde van Romandie ge wonnen. De Italiaan legde de 210 kilo meter van Diablerets maar Noutier af in 5 uut, 22 minuten en 43 secon den. Hij had een voorsprong van 54 seconden op een peloton van 40 ren ners, van wie de Fransman Cyrille Guimard de sprint won. De Belg Wil- fried David werd derde. De winnaar van de eerste etappe, de Italiaan Gi- ancarlo Policori blijft in het bezit van de leiderstrui. DEN HAAG De tuchtcommissie van <Ie KNVB heeft de eredivisieclub NAC een geldboete van 1000 gulden opge legd met een proeftijd van .één jaar. iDt naar aanleiding van de ongere geldheden tijdens en na afloop van de competitie-wedstrijd NACFC ,Den Haag. die op 8 april is gespeeld. De Tuchtcommissie heeft verder de volgende straffen uitgesproken: AZ '67: Ph. Stapper uitgesloten voor één bindende wedstrijd, alsmede een geldboete opgelegd van 150,Bo vendien in de gelegenheid gesteld ver weer te voeren tegen de overweging van de commissie om een lopende voorwaardelijke straf van één binden de wedstrijd, hem 12 oktober 1972 op gelegd in de strafzaak AZ '67FC Am sterdam, om te zetten in een onvoor waardelijke. FC DEN HAAG: R. Ouwehand ingaan de 10 mei 1973 uitgesloten voor één bindende wedstrijd, alsmede voor één bindende wedstrijd voorwaardelijk uit gesloten, zulks met een proeftijd van én jaar en een geldboete opgelegd van 150,—. MADRID Dè krachtig gebouwde Amsterdammer Peter Adelaar heeft ervoor gezorgd dat de Nederlandse judoploeg, altijd verwend met successen, de tweeëntwintigste Europese kampioenschappen in Madrid in elk geval niet met lege handen zal verlaten. Adelaar, met zijn 2.09 meter en 119 kilogram op de judomat een imponerende ver schijning, rekende op de eerste wedstrijddag vastbesloten af met de mening dat hij zowel judotechnisch als mentaal tegen een dergelijke wedstrijd niet opgewassen zou zijn: een bronzen medaille werd zijn deel. De 26-jarige exvrachtwagenchauffeur Adelaar raakte vorig jaar door een trainingsstage in Japan zijn baan 'kwijt schitterde onverwacht met een gedurft optreden in de strijd bij de zwaargewichten. Naast een persoon lijke triomf, een onverwachte opsteker voor coach Wim Ruska, die zich het laatste jaar het los van zijn letterliuk grootste pupil zeer heeft aangetrokken. Ruska: 'Adelaar is in Nederland nooit serieus genomen. Hij woog wel 140 ki logram, maar qua judo stelde hij niet veel voor. Het is nu anders geworden. Doordat ik hem veel laat lopen, is zijn conditie een stuk beter geworden en technisch is hij anderhalf jaar enorm vooruit gegaan'. liegen de Spanjaard Ojeda was het voor Adelaar in de halve finale snel afgelopen. Reeds dadelijk kreeg Pe ter Adelaar enkele technieken tegèn en na één minuut raakte hij beklemd in een houdgreep, die Ojeda tot laai end enthousiasme van het publiek de volle dertig seconden aanhield. Het bleef dus brons. Voor Adelaar en Rus ka echter met een gouden randje. De medaille van Peter Adelaar en verscheidene andere goede prestaties op de eerste dag van de Europese kampioenschappen hebben aangetoond dat de achterstand van Nederland in ternationaal niet zo groot is als werd aangenomen. De meeste pupillen van W-irn Ruska draaiden uitstekend mee, kwamen redelijk ver of werden uitge schakeld door sterke tegenstanders. Vincent Boot, de 28-jarige sport schoolhouder uit Zwolle, lootte een sterke groep en verloor van de latere winnaar Starbrook. In de finale van de herkansing liet de Rus Evgeni So- lodoechin, een bekent prijsvechter, hem hoog door de lucht zeilen. 'Goed dat ik een parachute bij me had'al dus Boot. Middengewicht Adri van Polanen trof het niet in zijn tweede partij te moe ten aantreden tegen de Engelsman Brian Jacks, de Europese kampioen van 1970. Van Polanen: 'Hij was echt veel beter'. Jacks werd geen groeps winnaar, waardoor er voor de Leide- naar geen herkansing was weggelegd. In het zwaargewicht drong de Lim burger Peters nog wel tot de herkan sing door, maar werd daarin ondub belzinnig geworpen door de Westduit ser Beilfuss. Voor Martin Poglajen was de strijd 9qel afgelopen. De Limburger raakte in zijn partij voor de eerste ronde in het middengewicht tegen de Oostduit ser Look geblesseerd. Hij stond de partij met moeite uit en verloor op beslissing Peter Adelaar: succes bij zwaargewichten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13