P0K0N Jetta van Leeuwen: gouden bandenwipper KMfens Een valk voor 'n koningin Israël SPROEIMEST TUIN EN GAZON Nelissen stapt de politiek uit Taxichauffeur omgekomen door Catherine Gaskin TROUW/KWARTET DONDERDAG 10 MEI 1973 BINNENIAND/RADIO EN TV an onze radio- en tv-redaclie AMSTERDAM Jetta van Leeuwen, tot voor kort televisie-om- roepater bij de VARA, heefi gistermiddag de gouden bandenwipper in ontvangst genomen, die liaar iloor de redactie van Spreekbuis liet blad voor omroepmedewerkers werd uitgereikt. De re dactie noemde dit een symbool van de mate waarin liet omroepper- soneel achter haar staat. Jetta voert op het ogenblik, bijge staan door een advocaat, een strijd om als televisie-omroepster weer te rug te keren bij de VARA. De gouden bandenwipper een lu diek goudkleurig instrument is een onderscheiding, die wordt overhan digd aan mensen of zaken, die zich in de omroep onderscheiden. Bandenwip pers zijn de laatste tijd uitgedeeld aan Paul Meijer, Karei Prior (voor NOS-kiosk) en aan de EO (bij het be reiken van de C-status). Jan Zindel verslaat reis prinselijk paar HILVERSUM Jan Zindel van de NCRV zal de reis, die prinses Beatrix en prins Claus van 10 tot 24 mei naar Rusland maken, verslaan. De reporta ges zijn te horen in de actualiteiten rubrieken van de verschillende om roeporganisaties. Verder zendt de XOS-radio zaterdag 19 mei van 14 45 tot 15.20 uur een uitgebreide reporta ge van Jan Zindel uit. Voor het NOS- journaal zal Jan Gerritsen de reis voor de televisie verslaan. Aan de vele herdenkingsartikelen en reportages ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de staat Israël heeft 'Kenmerk' een waardevolle bij drage geleverd. Waardevol in de eer ste plaats omdat zo duidelijk werd af geweken van de traditionele, voor de hand liggende, overzichten. Wij kre gen als het ware een Röntgenfoto te zien van de scheiding der geesten in drie hoofdgroepen. Misschien een beetje vreemd, maar de reportage bracht uit die verschillende denkwe relden iets over dat mij boeide. De opperrabbijn die in de koppeling van de staat aan de religie de basis ziet voor Israël; en daar tegenover de stemmen van degenen volgens toie deze koppeling juist oorzaak is van ongelijke rechten en een belemmering op de weg naar een wezenlijke demo cratie. Tussen de beide polen bewegen zich de echte orthodoxe joden die zich uit religieuze overwegingen keren te gen de soevereiniteit van de staat Is raël. De samenstellers van de Ken- merk-reportage hebben deze tegen stellingen uitstekend belicht. Dc rest van het programma op beide- zenders behelsde niets om ervoor op het puntje van je stoel te gaan zitten. 'Van Geioest tot Gewest' schijnt een beetje aan voorjaarsmoeheid te lijden, want er zat weinig sprankelends in de onderwerpen. De montage kan ook teel enige verlevendiging hebben. Er moest gekozen worden uil twee speelfilms. Gelukkig lagen de genres bijzonder ver uit elkaar. Liefhebbers van kolderen konden terecht bij de NOS. die de dicaze Amerikaanse co- medie 'John Goldforb. kom terug!' vertoonde en bewonderaars van een meer psychologische film zullen het hebben gewaagd met het Oostenrijkse produkt 'Angst van een politicus Groot is waarschijnlijk het aantal kij kers geweest dat halverwege heeft afgehaakt. Het spel van Carl Merz ont wikkelde zich traag en het gegeven was niet bijzonder interessant uiige- iverkt. Het accent lag teveel op de al vaker vertoonde experimenten om de wazige waarnemingen en vertraagde reacties van een patiënt door middel van trucages te visualiseren. De pogin gen bleven middelmatig en deden de aandacht voor de werkelijke psychi sche spanningen verslappen. Dat aan de klassieke muziek een roya ler deel van de zendtijd wordt toege wezen (voor radio zo goed als voor televisie) dan thans het geval is. zal geen redelijk denkend mens bestrij den. Theo O lof is de grote voorvechter die op een goed moment de actie in gang heeft gezet. Alle bewondering 'Maar hij is toch minder geschikt om een programma als bijvoorbeeld Huis concertte presenteren. TON HYDRA GRONINGEN Op de kruisipg Plci- adenlaan-Voermanstraat in de wijk Paddepoel is gisteren de 12-jarige Jan Hartman omgekomen. De jongen moet zijn geraakt door een hem inhalende bromfietser, waardoor hij naar links op de straat viel. Hij werd vervolgens overreden door een passerende vracht wagen en op slag gedood. De verkeer spolitie roept getuigen op zich te mel den op het hoofbureau aan de Rade- markt. (ADVERTENTIE) Vier motieven liggen ten grondslag aan het uitreiken van de prijs aan Jetta van Leeuwen, die onlangs van dc VARA-leiding te horen kreeg als televisie-omroepster niet langer te voldoen aan de eisen van deze tijd. Deze motieven zijn: 1. Zij heeft jarenlang deel uitgemaakt van het selecte corps televisieomroep- sters. waarbij het niet verwonderlijk was dat juist een van de meest strijd bare omroeporganisaties haar naar vo ren wist te schuiven. 2. Haar aan het volmaakte grenzende vakmanschap. 3. Het feit, dat zij na twaalf jaar dienst aan de kant is gezet op een wijze waar de honden geen brood van lusten. 4. Eon riem onder haar hart in de strijd om rehabilitatie en gerechtigheid waarin het belangrijk is, dat een vrouw het opneemt voor het leger free-lance-omroepmedewerkers. Drs. P. J. Pronk in discussie op NCRV-radio Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In het NCRV-radio- programma 'De kerk vandaag' zullen vanavond drs. J. P. Pronk, dr. A. H. van de Heuvel, mr. J. J. A. M. van Gennip en dr. H. de Lange discussië ren over aspecten van ontwikkelings samenwerking. Noortje van Oostveen leidt de discussie. Drs. Pronk staat op de nominatie minister voor ontwikke lingssamenwerking te worden, dr. Van den Heuvel is behalve secre taris-generaal van de hervormde kerk ook voorzitter van de interkerkelijke coördinatiecommissie voor ontwikke lingsprojecten (ICCO), mr. Van Gen- nip is directeur van 't katholiek cen traal bureau voor projektfinanciering (Cebemo) en dr. De Lange is voorzit ter van de Novib. De discussie gaat over de afbakening van taken inzake ontwikkelingssamen werking tussen overheid en particulie re organisaties. 'De kerk vandaag' wordt uitgezonden van 19.20 tot 19.55 op Hilversum II. MSdeïSANDALF (Jrooé SUCCfls bij raoije 1973 «"het 2ou j| fed j ^11 kfLrkomhnities dtuwter niet bij NêsBytoorbceld: donkerbruin/okc oh donkerblauw/QessensntM Meen ml goed tfdenumleH*'. MiUHKUU.oio.&iun ADVERTENTIE VOOR Weer een nieuw kwaliteits- p rodukt van Pokon Volkomen zuiver en geheel oplosbaar, dus verbranding uitgesloten. Zeer hoge voedingswaarde (NPK-25+10+20). Vraag ook inlichtingen over de unieke Pokon-Sproeimest-Menger. BENDIEN - NAARDEN- HOLLAND AVRO herhaalt mijmeringen van Godfried Bomans HILVERSUM Met ingang van dins dag 15 mei zal de AVRO-radio acht weken lang radiocauserieën van 'ernst en humor in mijmeringen van God fried Bomans' herhalen. Vijftien jaar geleden werden deze voor het eerst uitgezonden. Het betreft zes mijmeringen en twee nieuwe causerieën, die nog niet eer der zijn uitgezonden. De laatste zijn lezingen, die Bomans als reisleider naar Noórd-Afrika hield: 'de drie wor tels van onze beschaving' en 'Afrika als bloeiende provincie van Rome.' De uitzendingen zijn op de dinsdaga vonden als onderbreking van het pro gramma 'wat je ver haalt', dat tussen 20.20 en 21.20 uur wordt uitgezonden via Hilversum I. Gevulde champignons 300 gr. champignons teentje knoflook 2 eetl. boter 1 eetl. gehakte peterselie 2 eetl. paneermeel zout, peper olijfolie Koop zo groot mogelijke champig nons. Snij de stelen eraf hak ze fijn en smoor ze in de boter met een fijn gewreven knoflookpitje. Doe er zout, peper, gehakte peterselie en paneer meel bij. Laat dit mengsel nog even pruttelen in de pan en vul er dan de c harapionkapjes mee. Zet deze kapjes op een ingevette, vuurvaste schaal en sprenkel er wat olijfolie over. De schaal vervolgens een kwar tier lang In een hete oven zetten. Menutip: Gevulde champignons, spag hetti met tomatensaus, gemengde sla, yoghurt met gember. HILVERSUM Adèle Bloemendaai zal met ingang van oktober weer re gelmatig op het scherm te zien zijn als zij mee gaat spelen in 'Citroentje met suiker.' De KRO heeft besloten deze serie waarvoor Eli Asser de stof aandraagt voort te zetten. Naast Adèle die tante Toos, de naar Spanje uitge weken echtgenote van kastelein Mees Goedkoop, speelt, blijven Piet Römer. Leen Jongewaard en Lex Goudsmit aan 'Citroentje' verbonden. Vorig jaar kon Adèle niet meedoen omdat ze herstellende was van een operatie. Wielrennen voor radio en tv HILVERSUM Met ingang van van daag zal de NOS-radio elke dag repor tages verzorgen van Olympia's Wieler ronde door Nederland. Meestal zal dit aan het eind van de Joost de Draayer- show zijn, die op Hilversum 3 tussen 18 en 19 uur wordt uitgezonden. Van avond is er een reportage om drie mi nuten voor negen via Hilversum 3 De NOS-televisie geeft samenvattingen op zondag 13 mei in studio Sport, op woensdag 16 mei om 23.10 uur en op donderdag 17 mei om 22.45 uur Van een correspondent SCHIPHOL Terugggekomen van zijn laatste reis als minister van fi nanciën heeft mr. R. J. Nelissen giste ren definitief bevestigd, dat hij zich na tien jaar geheel uit de actieve po litiek gaat terugtrekken. Hij voelt ook niets voor een bestuurlijke functie in 's rijks dienst; zijn gedachten gaan veeleer uit naar het bedrijfsleven. APELDOOR NOp de Arnhemseweg in Beekbergen is woensdag de 23-jari- ge Apeldoornse taxichauffeur E. J. Voskuil omgekomen, toen hij met zijn auto tegen een boom reed. Vermoede lijk is hij met te hoge snelheid ko mende uit de richting Arnhem in de kom van Beekbergen uit de bocht ge vlogen. 57: Smid je Verdolen naderde juist een bocht in de weg, toen hij een zonderling stelltje kwibussen ontmoet te, die het bekende liftgebaar maak ten met hun brutale duimpjes. 'Wel pot-jan-gunter!' knarsetandde hij. 'Daar heb je weer twee van die be- bop-gastjes! Ik neem ze niet mee!' Hij schonk dus geen aasje aandacht aan het bedelgebaar en dat beviel die twee kwibussen heleméél niet. Ze gin gen dus onmiddellijk over tot een verschrikkelijk ordinaire scheldpartij, raapten stenen van de grond en be gonnen het auto'tje van de smid daar mee te bekogelen. De smid gaf onmid dellijk een dot gas en het krasse wa gentje sprong steigerend voorwaarts. Maar toch kon de knarsetandende Verholen niet verhinderen dat een van de geworpen stenen kletterend te gen het achterdeel van de karrosserie vloogDe smid was ziedend. 'Als ik naar mijn gemoed te werk gazei hij grimmig, dan keer ik terug en timmer ik ze zo ongena dig op hun zielement, dat ze de eerste paar maand van ellende geen voet kunnen verzetten! Maar omdat on ze J. J. F. Verholen zo'n door en door goeie vent was, keerde hij niet terug, weshalve de twee laaghartige steen smijters jammer genoeg onbestraft ble ven 'Maar toch knaagde en vrat de onrust aan de rechtschapen inborst van smidje Verholen. Met een matte en vermoeide uitdrukking op zijn ge laat reed hij verder en het was duide lijk, dat hij die hele hot en swingtent van Jantje en Sjarl met plezier tot puin geslagen had. 'Er moet een ein de komen aan die boppertjes zingromde hij. 'Er moet kaal een eind aan komen en ei ook een eind aan komen, zowaa. mijn naam smidje Verholen is! Deze koene gedachte gaf hem een aanzienlijk deel van zijn zei trouwen terug en fier richtte hij op achter het stuurt je van zijn 'Laat je niet kisten, Verholen', pelde hij. 'Laat zien wat je ben en roei dat broeinest van la schoppers en bopgekken uit! Jantje en Sjari op een eei manier hun brood willen verdii dan zoeken ze maar een ander 1 tje!' Dat was natuurlijk alle héél dapper en héél ondernemem sproken en wij vragen ons af smid zal slagen. FERDINAND Radio vandaag Gedeeltelijke herplaatsing wegens mis stelling Hij schudde zijn hoofd. 'Nou, Callum Sinclair, laat je niet door ons weer houden. Ik ben nog tot werken in staat. We beginnen bijna te stoken en ik ken het vak nog steeds. Laten we je geen dag langer vasthouden dan nodig is. Er zijn mannen genoeg die graag naar Cluain komen.' Mairi Sinclair maakte een hulpeloos gebaar van protest, alsof ze Callum wilde vasthouden op de plaats waar hij zat, maar haar hand viel langzaam terug. Ook zij verloor Callum. Het echte protest kwam van Morag. 'Callum. ben je gek? Je kunt dat niet doen! Je kunt zo'n prijs niet versma den! Denk na! Cluain! Is dat niet al les wat een man verlangt? Een prach tig huis. een prachtige boerderij, een beroemde stokerij. Kijk naar die twee oude mannen! Je hoeft maar te knik ken, zelfs nu, en het is van jou! Ge loof niet wat hij zegt over weggaan: Hij wil je hebben, en graag. Hij heeft je nodig. Jehebt je verstand verloren door die dode vrouw. Maar in korte tijd zul je tot jezelf komen en zien wat je weggooit. Je zult ontdekken dat ze onbelangrijk was, een frivool, luchthartig schepsel. Je zult je verba zen dat je ooit tijd aan haar hebt be steed. Ze was niet meer waard dan haar uiterlijk.' Callum wendde zich langzaam naar haar toe. 'En wat gaat het jou aan. Morag. hoe ik mijn tijd wens te beste den of wie ik verkies lief te hebben? Ik heb beide gegeven, van ganser har te. Margaret gaf me iets, dat geen en kele vrouw me ooit heeft gegeven. Haar dood heeft dat niet weggeno men. Dat blijft altijd.' 'Dan ben je een dubbele idioot. Je hersens zitten in je lendenen, niet in je hoofd. Je vraagt wat het mij aan gaat? Mijn leven, dét gaat het aan. Sinds je terugkwam, sinds ik vijftien was, heb ik op je gewacht, Callum Sinclair. Ik heb gewacht en geleerd wat een vrouw moet weten voor een man als jij. Denk je dat andere man nen geen belangstelling voor me had den? Ik heb mezelf afgezonderd tot jij me zou zien. Ja. me zou zien! Als ik de klereh van Margaret Campbell had en haar zachte handen, en op een merrie reed zoals de hare, zou je me dan niet eerder hebben opgemerkt? Mijn handen zijn ruw, maar mijn ge zicht niet, en mijn lichaam evenmin. Er is nooit iemand anders voor me geweest, behalve Jij, Callum. Ik kan het niet verdragen dat je Cluain weg gooit. Ik heb op je gerekend. Het moest jouw toekomst zijn, en de mij ne. Ik zou je alles kunnen geven, en Cluain wat het 't meest nodig heeft. Nee, je kunt het niet weggooien. Ik zal het niet toelaten. Niet na alles wat ik gdaan heb.' 'En wat heb je gedaan, Morag?' Ze zweeg enkele ogenblikken. Ik staarde gefascineerd naar haar. Ze was als een schepsel dat uit haar schaal breekt. De rode lippen vol en hartstochtelijk, geen overwinnaars- glimlachje, maar de vastberaden hou ding van een vrouw die zich volledig bewust is van haar noden en verlan gens. Niets in haar leek op aanvaar den; ze vocht. 'Wat ik gedaan heb?' herhaalde ze, ten slotte. 'Ik heb jou bemind, Callum Sinclair. Dat is wat ik gedaan heb. Ik heb je onafgebroken liefgehad, en me zelf voor je bewaard. Het leek niet op de liefde van die vrouw, Margaret Campbell, die een doelloze zomer pro beerde op te vrolijken en jou behek ste. Zij verloor een minnaar toen Wil liam stierf, en keek uit naar iemand die hem kou vervangen. Ik heb je liefgehad zoals een vrouw dat hoort te doen, bereid om alles voor je te doen, alles te zijn. En ik heb gewacht. Je kunt Cluain niet verlaten. Je kunt mij niet verlaten.' Callum dronk van zijn glas. 'Hoe oud ben je, Morag?' 'Oud genoeg. Bijna achttien.' Hij schudde zijn hoofd. 'Een verdrie tige verspilling, Morag. Denk je dat ik je nooit gezien heb? Dat heb ik wel. Ik zag je in mijn moeders keu ken en ik zag geen vrouw, maar een meisje met een berekenend hart. Er is geen onschuld in jou. Morag. Je hebt gewacht en plannen gemaakt. Plannen waarvoor? Ik weet het niet. Wat mij betreft is het allemaal ver spilde moeite. Richt je talenten op ie mand anders. Ik zal vertrekken.' 'Ik heb gezegd, Callum Sinclair, dat we je niet langer nodig hebben.' kwam mijn grootvader tussenbeide. Zijn stem was koud en vermoeid ge worden. 'Ik ga.' zei Callum. 'Zodra me dat wordt toegestaan. Er kunnen nog wat wettelijke procedures zijn die mijn aanwezigheid nog enige tijd nodig ma ken.' 'Een onderzoek?' vroeg mijn grootva der met verachting. 'En wat zal dat meer zijn dan een formaliteit? De sheriff is een vriend van de Camp bells. Maar natuurlijk zul je moeten verklaren wat er is gebeurd, aange zien je bij haar was. Hoe zorgvuldig je je woorden ook kiest, het hele dis- trikt zal weten wat er gaande was. De (Wordt vervolgd HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Dag met een gaatje. (8.00 Nws: 8.11 Ra diojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Top pers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradi- o. 10.00 <S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S): Ar beidsvitaminen. (11.00 Nws: 11 03 Radiojour naal.) 11.30 <S> Rondom twaalf: een uur al lerlei voor iedereen. (11.55 Beursber.) 12.30 Mod. platteland. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Meisjes koor: klass. en mod. liederen. 13.41 (S) Kerk- orgelconc.: klass. rauz. 14.00 De Notedop: ge- var. progr. 15 00 (S) Afscheid van Palet: zle- kenprogr. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16 05 (S) Aspecten: kunstnibr. 17.00 fS) Mo biel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. 1S.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. P.P 18.20 Uliz van de P.v.d.A. 1KOR: 1S.30 Kleur: inf. en comm. over zaken van kerk en samenl. NCRV: 19.00 Bij de tijd: serie uitz. over het jeugdgedrag vroeger en nu. 19 20 De kerk vandaag, nws en comm. 19.55 Kunst- cn vliegwerk: inf. over act. tentoonstellingen. 20 00 Veel gevraagde gewijde muz. 20.30 Zelfverbranding: oen bloemlezing: gedichten. 21.00 (S) Jeugdconc. door het Promenade Ork. met sol. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Wereldpa norama. 23.0o Met dc bijbel het jaar door, lezing. 23.20 (S) Metropole Ork.: Bussumse koorver. Pro Muslca en sol.: amusements- muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 SPreludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Progr. overz. 8.00 (S) Te Deern laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangelisch comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. vrouw. 8.45 (S) Lim burgs Symfonie-Ork. met sol.: klass.muz. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podi um v.d. vrouw: maatschappij-inf. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 Drie steden: drie poezie- progr.'s met gedichten en interviews. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Ceclllaz volksmuz. 12.15 (S) Licht vocaal ensemble. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.50 Mlddagpauzedst. 13.10 Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht instrumen taal ensemble. 13.45 De kinderen van toen, doe. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Klass. ka- mermuz. 15.15 De bijbel maakt nieuwsgierig: gesprek over schriftwoorden die vragen op roepen. 15.30 Nws. 15.33 (S) StUio 6: middag- mag. met verstrooiing en inf. (16.32 (S) Hier en Nu.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: studentenkoren. 18.30 Nws. 18.41 (S) Leger des lleilsmuz. 18.54 Zojuist verschenen: nieu we boeken. AVRO: 19.00 (S) O: jongeren- progr. 19.30 Trefpunt: act. zaken ter disc. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 Klass. ork.- en kamermuz. 21.30 (S) Oorlog en Vrede, hoorspelserie. 22.35 (S) Muz. zonder podium: electronische muz. 22.55 (S) Dichter bij de muz.: nieuwe liedjes, chansons of songs. 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radiojournaal. 23.55 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo van Geldo ren Show. (8.00 Nws.) KRO: 9 00 NW KRO-op-Drie: dlscjockeyshow. (10.00 et NS.) 12 00 Nws. 12.03 (S) Van twi» twee: KRO's pauzeprogr. (13.00 Nws: Raden maar.) 14.00 Nws. 14.03 Disc) show. 15.00 Nws. 15.30 (S) Dlckjockfl show. NOS: 16.00 Nws. 16.03 De dan dertig. (17.00 Nws.). 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draayer TROS: 19.00 Nws. 19.02 U spreekt mC 20.00 Nws. 20 02 Poster. 20.57 NOS Olympia's Ronde van Ned. 21.00 Nws. Terug van weggeweest. 21.30 Kabarelti 22.00 Nws. 22.02 De Hugo van G4 Show. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 1 Tros-Sport-TIjd, sport en muz. 24.01 00.02 Act. 00.12 Jazz-Sir. 00.55 Nws. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.01 muz.progr. 12.50 Buitenl. persoverz. Nws. act., weerber. en schouwburgpn Daarna: licht muz.progr. 13.55 Beu 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 15.03 Schoolradio. 15.25 Lichte muz. Wielerwedstrijd De Ronde van Spanje. Nws en beursber. 16.10 Lichte muz e: wielrennen. 17.00 Nws en med. 17.10 oudere luisteraars. 17.55 De weegschaal BELGIE 324 m (Nederlands) 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.2J desport. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 litleke tribune. 19.45 Lichte muz. 20.00 try and wersternmuz. 20.30 Gevar. progr. (21.00, 22.00 en 23 00 Nws.) Lichte muz. 23.40 Nws. TV vandaag NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05- Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud: collage van stomme filmfragmenten 19.45 Poppey NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All iin the family 21.00 Gezag in wording, twee dagen uit het leven op de Nederlandse Politie Academie 21.45 Tristana, speelfilm van LuiBunuel NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kindcrkrant 19.30 Ieder in zijn eigen taal, doe. over Bijbel vertaling NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Vrede v.h. Midden- Oosten en de wereld: doc. over de Staat Israel 20.55 Nader bekeken 21.20 Main Event,tv-film uit de serie This is the life 21.50 En nu mijn verzoek: muz.progr. 22.25 Een man die van reuzen houdt, film over de kunstschilder David Shephard NOS 23.15 Den Haag vandaag 23.25 Journaal TELEAC 23.30 Nascholing huis artsen - les 3 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Der Kommissar. misdaadserie. 11.30 Berge und Geschlchten. 12.00 Inf. en meningen over act. onderwerpen. 12.50 Pers overz. 13.00 en 16.15 Journaal. 16.20 Die Entführung, tvfllm. 17.05 V.d. kinderen. 17.25 V.d. kinderen. 17.55 Journaal, overz. WDR: 8.20 Serie uitz. 18.00 Reg. nws. Doe. progr. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. Die Partridge-Family, tv-serie. 18.40 19.20 Forscher, Tiere und Vlsiere, 20.00 Journaal cn weerber. 20.15 Bunn t verschwun','," nn 22.50 Jo DUITSLAND II 17.05 V.d. kinderen. 17.30 Journzi weerber. 17.35 Amusementsprogr. DONDERDAG 10 MEI NA 18 UUR 18.05 Rep. en Interviews, lnf. en 18.35 Sechs unter Millionen, tv-serle. Das Fass von Amontillado, tv-spel. Journaal, act. en weerber. 20.15 Spel! Aansl.: journaal. 21.30 Doe. progr. Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND III NDR 18.00-18.30 Sesamstrasse. 19.00 Geo| sche Strelfzuge, tv-serlc. 19.30 Fllrarep, Journaal en weerber. 20.15 Muz. v.d. 21.05 Natuurwetenschappelijk en tecM nws. 8.20-11.45 en 17.00-17.30 Schooltv. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Ausbildunl Ausbilder, tv-serie. 19.00 Zandman 19.05 Voor Turkse werknemers. 19.15 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Jo: en weerber. 20.15 Fllmrep. 21.00 Po. uitz. 21.45 Journaal. 22.03 Filmportret. BELGIE (Nederlands) 14.00-15.30 en 17.00 Schooltv. 18.00 De Fabeltjeskrant. 18.05 KonlB thur, jeugdserie. 18.30 Tienerklanken. Gastprogr. 19 38 Zoeklicht. 19.43 Med. Journaal. 20.lo Quiz. 20.40 De arme man. tv-spel. 21.55 FHmnws. 22.35 naai. BELGIE (Frans) 14.00. 14.30. 14.45 en 15 15 Schoolt*. Journaal. 17.40 Schooltv. 18.10 Kinderprogr. 18.30 Pop-Shop. Corsaires et flllbustiers, tv-serle. 19.34 uitgaansleven. 19.45 Weerber. en jou: 20.15 Sport. 20.30 Cent mllli dollars leil. avonturenfilm. 22.25 FHmnws. Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6