iletro Amsterdam toch taar Centraal Station: [10 miljoen meer nodig 'EUGEOT FIETSEN amro-pierson fund Schoon Rijnwater zal miljarden kosten 'Vervangende dienst als strafmaatregel gehanteerd' rijzen varkensvlees ij gen onrustbarend mkgolf Vlaardingen idt tot aanklacht Doktersechtparen veilig op Frans vliegveld geland PSP-er wil actie tegen Franse kernproeven amro-pierson fund 'Prijsstijging van vijftig procent nodig' Kalkar-project door Eerste Kamer Tweede Kamer niet meer bijeen vóór regeringsverklaring 'Het gaat nu niet meer om de vissen maar om de ménsen' Schilders verfden opdrachtgever Het weer (OW/KWARTET WOENSDAG 9 MEI 1973 BINNENLAND T3/K5 nsthouden aan oorspronkelijk traject een onzer verslaggevers 5TERDAM Het gemeentebestuur van Amsterdam 6telt de voor de werkzaamheden aan de Bijïmerlijn (Oostlijn) de te metrolijn van Amsterdam te voltooien. In de gisteren ver ben Nota 'Inzake de oostlijn van de metro' wordt vastgehouden liet oorspronkelijke traject. Dat wil zeggen, dat deze stadsspoor- van het Waterlooplein zal worden doorgetrokken naar de ïwmarkt en vandaar naar liet Centraal Station W. vragen de raad in dit ver- om een aanvullend krediet ten ge van 410 miljoen gulden en irediet van 5 miljoen ten behoe- in studies. Alternatieve mogelijk- inzake het omstreden traject rnarkt-C.S. zouden een aan- rike vertraging van de voltooiing [de Oostlijn veroorzaken. Aanleg an het C.S. wordt uitermate ur- geacht in verband met plannen de N.S. om het groeiende Purme- ji een rechtstreekse verbinding te met Amsterdam Noord. Me argumenten Van een verslaggever SCHIPHOL De vermissing van een sportvliegtuigje met twee dok- tersechtpareu uit Brunssum blijkt op een misverstand bij de Franse verkeersleiding te hebben berust. Het misverstand kwam pas aan het licht toen het gezelschap niets ver moedend op een vliegveldje in Noord-Frankrijk landde, waar bleek dat hun vliegtuig als vermist was opgegeven. De piloot verklaarde zijn vliegplan te hebben gewijzigd, iets waarvan de Fanse verkeersleiding nog niets bleek te weten. De inzittenden van het vliegtuigje waren de 43-jarige arts J. L. Baggen, de piloot, en zijn 35 Jarige echtgeno te en de 36-jarige arts H. J. J. M. Blijdenstein met zijn 34-jarige echt genote, allen uit Brunssum. Het viertal was maandagochtend van het vliegveld Beek bij Maastricht opgestegen voor een tweedaags va kantietripje naar Frankrijk. Het doel van de vlucht was de Franse havenstad Cherbourg. De vliegtocht zou binnen drie uur moeten zijn af gelegd. Tijdens een tussenlanding op het vliegveldje Le Tourquet bij Duin kerken wijzigde dokter Baggen het vliegplan en zette koers in de rich ting Parijs. Op het vliegveld Pontoi- se, even ten noorden van de Franse hoofdstad brachten de echtparen de nacht door. Toen het toestel niet in Cherbourg aankwam sloeg men alarm en werd een zoekactie voor de Franse kust begonnen omdat men vreesde dat het vliegtuigje daar neergestort was. Het gewijzigde vliegplan was kenne lijk niet aan de verkeersleiding in Cherbourg doorgegeven. Dinsdagochtend steeg het gezelschap niets vermoedend weer van Pontoise op in de richting van Bauvais, veer tig kilometer ten noorden van Pon toise. Pas na de landing daar ont dekte men dat dat het vermiste vliegtuig was. ®feit, dat de N.S. ernst maakt met inleg van de Schiphollijn, met als fyunt het Europaplein, zijn vol- B. en W. mede goede argu- en om de Oostlijn af te bouwen en rekening te houden met aanslui ting van de Schiphollijn op de Oost lijn, in het Bijlmergebied. Wethouder Lammers (Stadsontwikke ling) zei: B. en W. willen zonder aar zeling doorgaan met de afbouw van de Oostlijn. Er zijn onzekere ramin gen geweest, en miscalculaties. De we thouder doelde in dit verband op het feit, dat de Oostlijn niet, zoals aanvankelijk was verondersteld ,405 miljoen, maar 815 miljoen zal gaan kosten. In die 410 miljoen méér zitten 225 miljoen stijging van lonen en prijzen sinds 1969, die destijds bewust niet in het oorspronkelijke krediet zijn opgenomen. De resterende 185 miljoen moet als een duidelijke mis rekening worden beschouwd. Het is gebleken, aldus Lammers, dat de ra mingen van destijds niet voldoende (ADVERTENTIE) 'n wonder op 2 wielen voor fiets-enthousiasten HAAG De Stichting Konsumenten Kontakt is verontrust over erke prijsstijgingen van varkensvlees. Deze overtreffen de laat- iar maanden zelfs de prijsstijgingen van rundvlees. Consumenten Kontakt' heeft uit- :nd, dat van november 1972 tot it maart 1973 rundvlees genuid- ',6 procent duurder werd. Voor ■lees moest over dezelfde pe- ,'n prijsstijging van 6,1 procent li genoteerd. itékent dat de Nederlandse huis- is vanaf november 1972 tot en lart 1973 61 miljoen meer aan en 67 miljoen méér aan 'lees hebben uitgegeven. Hier- de omvang van het vleesver- aan de voorzichtige kant ge- gebaseerd op het verbruik van In 1969 gaf een huishouden "ild aantal personen: 3.61) al- in vlees ƒ1100,- uit. Aan rund- 400,, varkensvlees 331,-, 'aren en vleesconserven ƒ283,-, kip en eend 70,- en ander vlees 18. Gezien het duidelijke belang van vlees in het gezinsbudget vindt het Konsumenten Kontakt de prijsstijgin gen dan ook buitengewoon ernstig. De stichting maakt zich met name zorgen over deze ontwikkeling, omdat ook eventuele alternatieven voor rund- en varkensvlees over dezelfde periode no vember 1972 maart 1973 zeer stek in prijs zijn gestegen: verse braadfcuikens 4,8 procent, diepvries braadkuikens 8,9 procent, kippepoulet 5,8 pro cent, verse vis +6,3 procent, vleeswa ren 4,8 procent. Aangezien op korte termijn gunstiger veevoederprijzen te verwachten zijn, dringt Konsumenten Kontakt er bij de overheid op aan dat die prijsdaling in de prijs voor de consumenten doorwerkt. f iders massale demonstraties' aneen verslaggever ARDINGEN Het Centraal Actiecomité Rijnmond (CAR) 1 bij de Rotterdamse officier van justitie een aanklacht inge- p wegens mishandeling 'naar aanleiding van de stankgolven ver Vlaardingen trekken.' waren afgestemd op de ontwikkelin gen. Geen opzet Wethouder Polak (financiën): Indien wij daarvan destijds kennis hadden genomen, zouden we met deelkredie- ten hebben gewerkt De ramingen zijn niet opzettelijk om subsidies te be werkstelligen aan de lage kant geweest. Bestuurlijke beslissingen in zake verkeersmaatregelen hebben me de geleid tot overschrijding van de kredieten. Meegedeeld werd ,dat de huidige gang van zaken aanleiding geeft tot uitstel van de aanleg van de metro-lijn naar Amstelveen en zal lei den tot temporisering van garagebouw in de Bijlmer. Wethouder Polak verklaarde voorts met nadruk, dat de voltooïng van de Oostlijn niet zal gaan ben boste van onder meer de stadsvernieuwing en het plan 'Lijnen voor morgen' (vrije lijnen voor het openbaar vervoer). De financiële tegemoetkoming van het rijk, waar begrip is voor de gestegen kosten van deze eerste Amsterdamse metro-lijn, zal eerst tot gelding kun nen komen, wanneer de raad akkoord gaat met het voorstel van b en w om de Oostlijn af te maken. Gezien de verhoudingen in de raad, mag werden venvacht, dat de gemeenteraad in ju ni zijn fiat zal geven aan de thans ge lanceerde voordracht van het gemeen tebestuur. Het kan nodig zijn, dat de bouw van de metro tot in een deel van de Bijl mer vordert, namelijk tot aan het sta tion Holendrecht. De vertraging, die thans in de bouw is omstaan de raad wenste na de rigoreuze kredieto verschrijding, die vorig jaar bekend werd volledige opening van zaken leidt er toe, dat de Oostlijn om streeks 1 mei 1977 tot aan het Wees- perplein zal zijn gevorderd en dat om streeks 1 januari 1978 het Centraa Station kan worden bereikt. Momen teel is ruim 207 miljoen aan de werk zaamheden voor de Oostlijn uitgege ven. Er is inzake de metro-problematiek geen contact geweest met de nieuwe regering. Nadat de buis in het gebied van de Geldersekade zal zijn afgezon ken, zal terstond een begin worden gemaakt met herbouw van het Nieuw- marktgebied, aldus deelde Lammers mee. Van een verslaggever DEN HAAG Het PSP-Tweede-Ka- merlid Van der Spek wil van minister Schmelzer (buitenlandse zaken) weten of deze de bezwaren deelt tegen de voorgenomen i Franse kernproeven in de Stille Oceaan, zoals die in protes ten uit de hele wereld naar voren zijn gekomen. Van .der Spek zou graag zien dat de Nederlandse regering zich zou aansluiten bij de regeringen van Australië en Nieuw-Zeeland, die van plan zijn bij het internationale ge rechtshof in Den Haag een klacht in te. dienen. De demonstranten van de Vereniging Dienstweigeraars, met de rechtszaak tegen Klaas Kwadijk. Protest tegen teiverhstellingsbeleid ARNHEM Een kleine honderd leden en sympathisanten van de Vereniging dienstweigeraars (VD) hebben gisteren in Arnhem ge protesteerd tegen het tewerkstellingsbeleid van het ministerie van Defensie. Na een tocht door de binnenstad vat ten zij post bij het gerechtsgebouw, waar de 22-jarige dienstweigeraar Klaas Kwadijk uit Purmerend voor de meervoudige kamer van de rechtbank terecht stond, omdat hij geen gevolg had gegeven aan een oproep als leer ling-verpleger te gaan werken in het St. Radboudziekenhuis in Nijmegen. Klaas Kwadijk, in oktober 1970 als dienstweigeraar erkend, werkt als leerling-verpleger in het Stadszieken huis in Purmerenid. Het ministe rie van defensie heeft af wijzend beschikt op het ver zoek van Kwadijk, de directie van het Stadsziekenhuis en het gemeente bestuur van Purmerend de dienstwei geraar zijn vervangende dienstplicht in zijn woonplaats te laten vervullen. Klaas Kwadijk en de hem steunende VD beschouwen die afwijzing als een onrechtmatige daad. Personeelsgebrek Kwadijk, ziekenhuisdirectie en ge meentebestuur wezen het ministerie er ter motivering van hun verzoek op, dat de dienstweigeraar in het Stads ziekenhuis, dat met personeelsgebrek kampt, onmisbaar is( terwijl in het Nijmeegse ziekenhuis geen gebrek aan personeel bestaat. In vragen over de onderhavige kwestie die het Tweede Kamerlid A. G. van dor Spek (PSP) in 1971 stelde, antwoordde minister De Koster (defensie) onder meer, dat handhaving in een reeds beklede functie onverenigbaar is met het in de wet gehanteerde begrip tewerkstel ling. Naar de mening van de VD probeert (ADVERTENTIE) geen strafvervolging komt, zal AR de bevolking oproepen bij rstvolgende gifwolk massaal te demonstreren, aldus deelde het nee. 'Dat zal een demonstratie tegen de akse houding van rheid en de weigering om tegen ïische giganten de wet te han- toe is alleen het schoonmaak- Booy Clean aangepakt, omdat ii klein en verplaatsbaar bedrijf lus het CAR. Het actiecomité dat de ongelukken te wijten n het winstbejag van de betrok- )ndernemingen. Zo zijn de angen voor de overslag van ehe stoffen uiterst primitief Verder zou onderbeman- iat wil zeggen besparing op de sten en besparingen op veilig- oorsehriften leiden tot gevaar- ituaties. Vlaardingse gemeentebestuur nmiddels een serie protesttele- gestuurd naar aanleiding recente stankgolven. telegrammen, die gezonden" zijn minister van volksgezondheid, imissaris van de koningin, het ks bestuur van Rijnmond en B. van Rotterdam, vraagt het ge- toestuur om opheldering. Ook klacht ingediend bij de officier stitie. togen werd dinsdagmorgen op- getroffen door een stankexplo- ook ditmaal uit de derde Pe- toaven kwam. Honderd-en-vrijf- nsen deden hun beklag bij de fn regelkamer met de melding naar plastic stonk. Volgens de Jen regelkamer werd de stank |1 veroorzaakt door baggerwerk- Ncn in de haven. In de mod- ie naar een stuk land bij Heinen- fOrdt gebracht, zouden volgens (•nd chemicaliënresten zitten, fen kwamen later ook uit Schie- Woogvliet en Rotterdam. Om- J tien uur was de nieuwe plaag perdamse havendienst bestrijdt Patting van Rijnmond dat de stank veroorzaakt zou zijn door modder uit de derde Petroleumhaven. Volgens de havendienst is er bij con trole aan boord van het schip, dat bagger moet wegbrengen geen plastic geroken. Ook uit Heinenoord, waar de modder wordt opgeslagen, zijn geen klachten binnengekomen. Een baggermolen is dinsdagmorgen om zeven uur begonnen aan normale onderhoudswerkzaamheden. Toen de stankgolf voorbij was gingen deze werkzaamheden gewoon door. Ppn nn rMparrhfnrilitftitpn en Een op researchfacilitciten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. Van een verslaggever DUSSELDORF 'Het gaat nu niet meer om de vissen maar om de mensen'. Zo omschreef de internationale commissie van Rijn-waterleidingbedrijven de nood situatie waarin de drinkwatervoorziening van twintigduizend mensen in Duits land en Nederland verkeert. Als het proces van de vervui ling zich in het tegenwoordige tempo voortzet hebben de mensen die voor hun drinkwa ter van de Rijn afhankelijk zijn binnenkort geen druppel schoon water meer, bleek op de tweedaagse conferentie die de commissie (afgekort aange duid als IAWR) in Dusseldorf had belegd. De minister van economische zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn- Westfalen, Diehter Deneke, meent dat met een investering van tien miljard gulden de Rijn gesaneerd kan worden. Voor dat bedrag zal tussen de grenzen van Zwitserland en Nederland "en keten van zui veringsinstallaties gebouwd moeten worden. Pas dén kan de bereiding van drinkwater uit de Rijn veilig gesteld wor den. De staatssecretaris van bin nenlandse zaken van de West- duitse bondsregering, Günther, vindt het te betreu ren dat Duitsland nog niet in staat is geweest de toenemen de verontreiniging van de Rijn een halt toe te roepen. De afgelopen tien jaar is ze ventienmiljard Duitse mark in zuiveringsinstallaties geïnves teerd en dat is nog niet ge noeg om het getij te keren. In twaalf jaar is de totale hoe veelheid vuil in de Rijn met vijftig procent toegenomen. Vandaar de mening van de deskundigen op de conferentie dat de Rijn nog maar 'levens dansen' heeft voor drie, ten- hoogste vijf jaar. De noodkre ten in een memorandum ('het eind van de technische moge lijkheden komt in zicht, we kunnen niet langer een voor de volksgezondheid veilig drinkwater garanderen') die nen om druk uit te oefenen op de overheid om ingrijpen de maatregelen te nemen. De voorzitter van de internationa le Rijn-commissie, de heer M. F. Vigeveno, is erg ingenomen met de actie van de IAWR. Het geeft hem de wind in de zeilen bij de voorbereiding van de ministersconferentie, eind van dit jaar in Bonn. Want het zijn de ministers die de maatregelen moeten nemen om de vervuiling van de Rijn terug te dringen Duurder Dr. F. W. J. van Haaren van het drinkwaterleidingbedrijf in Amsterdam voorziet, dat de prijs van het drinkwater bin nenkort drastisch moet wor den verhoogd. Die stijging van ongeveer vijftig procent acht hij noodzakelijk om de zuive ring van het rijnwater op peil te brengen. De grote nacht merrie van het drinkwaterlei dingbedrijf is de onzekerheid over alles wat er in de groot ste riool van Europa terecht komt. Elk jaar produceren de chemische bedrijven 150 tot tweehonderd nieuwe produk- ten. 'Als v/ij niet weten welke schadelijke stoffen in het af valwater, dat in de Rijn wordt geloosd voorkomen wordt het voor ons steeds moeilijker drinkwater te produceren, waarvan de bevolking geen na delige gevolgen ondervindt', aldus ir. C. van der Veen, 'di recteur van de gemeentewater leiding. in Amsterdam. Als nieuwe voorzitter van de Bedreiging Van een verslaggever DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gisteren de Nederlandse deelne ming in de bouw van een snelle kweekreactor in het Westduitse Kal kar goedgekeurd. Tegen waren de fracties van CPN, PSP, PPR en de Kamerleden A. Martini (D '66) en A. Mater (PvdA). De kosten voor de ontwikkeling van deze reactor, waaraan voorts door West-Duitsland, België en Luxemburg zal worden bijgedragen, zullen wor den gedekt uit een op te richten fonds. Dit zal gevoed worden door een heffing op de elektriciteitstarie ven van drie procent voor een aantal jaren. Deze voorgenomen extra hef fing zal zeker niet voor 1 juni aan staande ingaan. Minister Langman (e- conomische zaken) deelde de Eerste Kamer mee dat de ingangsdatum voor de heffing waarschijnlijk op 1 juli ligt. De minister deelde voorts mee, dat een aanpassing van de gasprijzen met ingang van 1 januari 1974 noodzake lijk lijkt. Deze gasprijs-verhoging bracht hij in verband met de zijns in ziens te verwachten grote stijging van de kosten voor (huisbrand)olie. d)olie. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer zal niet meer vergaderen tot dat het nieuwe kabinet over enkele weken met zijn regeringsverklaring komt. De Kamer heeft daartoe gisteren beslo ten. Ook de reeds vastgestelde openba re commissievergaderingen over het wetenschapsbudget 1973. De urgen tienota milieuhygiëne, het rappjort over de geluidshinder en de stand van het wetenschappelijk onderwijs op het gebied van de milieuhygiëne zijn op geschort. De data voor het debat over de regeringsverklaring zullen na de beëndiging van het kabinet worden vastgesteld die hun wensen kenbaar maakten in verband het ministerie van defensie 'het straf karakter van de wet gewetensbezwa ren militaire dienst te benadrukken'. De zaak tegen, Kwadijk werd gisteren aangehouden tot 5 juni, nadat de dienstweigeraar had aangevoerd dat hij een andere oproep van het minis terie kan overleggen dan waarvan in de dagvaarding sprake is. In de dag vaarding wordt gesproken van een op 27 september 1972 gedateerde oproep, waaraan Kwadijk geen gevolg heeft gegeven. Kwadijk wees er gisteren op dat hij al op 1 september is opgeroe pen. Volgens het gisteren als getuige gehoorde bureau hoofd van het gewe tensbezwaren is Kwadijk pas op 27 september opgeroepen, maar de recht bank, gepresideerd door mr. B. W. van Houten, wilde de verdachte in de gelegenheid stellen zijn bewijsstuk boven water te brengen. De officier van jiistitie kondigde gis teren aan in dat geval vrijspraak te zullen vorderen. Overigens was ook de verdedigster van Kwadijk, mr. W. Tonkens-Gerkema uit Amsterdam, van het bestaan van een eerdere oproep niet op de hoogte. Op een bijeen komst na afloop van de zitting zei de voorzitter van de VD, Liebert Hol, de zaak tegen Kwadijk te hebben aange grepen om tegen het tewerkstel lingsbeleid te protesteren, omdat naar zijn mening keer op keer blijkt dat het ministerie van defensie geen reke ning houdt met de motieven van de dienstweigeraars, maar dezen in de criminele sfeer wil trekken. De vere niging maakt er bezwaar tegen dat Klaas Kwadijk 'als misdadiger te recht .moet staan. BRUSSEL (ANP). Minister Jos de Saeger van volksgezondheid heeft een - voorlopig nog wat persoonlijk - plan bedacht om de watervervuiling in België de baas te worden. Bedrijven die voor eind volgend jaar plannen indienen om hun eigen afvalwater te zuiveren, zouden 60 procent subsidie op de investeringskosten moeten krij gen. Van onze correspondent. ARNHEM Twee schilders uit Apeldoorn hebben hun opdracht gever groen geverfd, toen ze tijdens een karwei ruzie kregen. Vader en zoon W. (57 en 21) waren druk doende met het verven van een huis toert er onmin ontstond. Vader W. begon als wraak de deu ren op de bovenverdieping met for se streken groen te kladden. Toen de eigenaar boos het tweetal wilde verwijderen, kreeg zoonlief een pot verf op zijn hoofd. Hij wreef de klodders uit zijn ogen en begon toen zijn opdrachtgever te verven. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt wegens vernieling. Buien Van onze weerkundige medewerker Alweer onweer gisteren in buien. Warmte van de grond was niet de oorzaak, maar kou in de bovenlucht, voornamelijk in de onderste drie d vier kilometer. Het was daar ook erg vochtig. Met het aanhouden van de markante noordewestelijke tot noorde lijke hoogtestroming komt er van alle goede voornemens betreffende mooi meiweer weinig terecht. Het blijft hier de komende dagen onbestendig met na de passage van een IJslandse regenzone opnieuw buien en aanhou dend te lage temperaturen. De Alm- kerker-bui (46 mm) van donderdag jL was naar mijn weten de zwaarste on weersregen daar. sinds 3-4 juli 1952. Van Steenbergen tot de oost-Hoeksche Waard en het Eiland van Dordrecht viel toen binnen een etmaal 100 tot 124 neerslag. Van de 328 KNMI-stati- ons tapten er 89 mm of meer water af, 14 stations 80 mm of meer en 5 stati ons 100 mm of meer. Dat waren Klun- dert, Oud Alblas met 102 mm, Nu- mansdorp 112 mm, Mookhoek 117 en Steenbergen 124 (123,7) mm af. Offi cieus kwam 's-Gravenddel met 117 mm er nog bij. Op grond van de regencij- fers van Nieuwendijk (70), Andel (62), en Capelle (54) moet er in Alm- kerk toen circa 65 mm gevallen zijn. Bij dat hevige omveer over heel Ne derland werden 15 boerderijen door de bliksem getroffen en brandden af. In noord-Nederland onweerde het van 9 uur 's avonds tot 6 uur 's morgens, daar meest op hoog niveau. In Apel doorn werden 40 bliksemontladingen per minuut waargenomen, in Gouda 30. Verkeersvliegtuigen van Brussel en Frankfurt op weg naar Schiphol stootten op een muur van cumulo nimbi. Eén toestel raakte uit de koers en kwam in zo'n hevige turbulentie, dat voor ongelukken werd gevreesd. IAWR bepleitte hij het terug keren van het Rijnwater tot zijn natuurlijke staat. Een grote bedreiging voor de Rijn zijn de biologisch moei lijk afbreekbare mechanische verbindingen, die jaarlijks met zes tot acht procent toe nemen. De huidige hoeveel heid bedraagt 250.000 ton koolstoffen per jaar. In het jaar 2000 zal volgens prof. Werner Stumm van de techni sche hogeschool in ZUrich 500.000 ton in de Rijn terecht komen. Bevat de Rijn aan zijn bovenloop in Zwitserland slechts 1,6 milligram van deze stof per liter in het water, in Nederland aangekomen, is de ze hoeveelheid gestegen tot 9,1 milligram per liter. Volgens de commissie is vier milli gram de grens. Weersgesteldheid van gisteravond 7 uur. maximumtemperaturen van gisteren en neer slag gisteren 7-19 uur: A dam zw bew 12 gr, 0.3 mm; De Bilt zw bew 12, 1; Dcelen zw bew 11, 2; Eeldc 1 bew 13, 0.5; Eindhoven zw bew 13, 2; Den Helder zw bew 11, 0.2; Luchth. Rtd. zw bew 12, 1- Twente r bul 14, 0.5; Vlissingen r.bul 12, 0.2- >Zd. Limburg zw bew 12, 10; Aberdeen r.bul 14. 0.2; Athene onbew 27, 0; Barcelona 1 bew Berlijn r.bul 13, 0.2; Bordeaux h bew 15, 2; Brussel r.bul 12, 4; Frankfort r.bul 13, 0.1; Gennève r.bul 11, 2: Helsinki zw bew 10, 0; Innsbriick r.bui 11. 3: Kopenhagen zw bew 12. 0; Lissabon onbew 22. 0; Locarno onbew 19. 0.1; Londen zw bew 13 0: Luxem burg r.bui 13. 0 2; Madrid onbew 19, 0; Ma laga onbew 21, 0; Mallorca onbew 19 0- Hoog water 10 mei Vlissingen; 8.02- 20 45: Harlngvlletslulzen: 9.39-22.16; Rotter dam: 10.59-23.16; Scheveningen: 9.07-21 46- IJmuiden; 9.56-22.35: Den Helder. 0.49-13.10; Harlingen: 3.28-15.36; Delfzijl: 5.47-17.54.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5