Gemeente Benthuizen wil zichzelf wel opheffen Supporters RCL moeten meer fietsen of lopen OU Twee gouden huwelijken in Alphen aan den Rijn Rijnsburg volgend jaar met vijftien raadsleden Kort nieim y 4, Schoonmaakactie op de plassen Orgelconcert Klaas J. Mulder in Lisse Visserij berichten uit de regit 'Door gunst verkregen' zestig jaar Wijk Hoornes wil in beroep bij G.S. tegen gemeenteplan Dorpshuis krijgt eigendom terug Heb je laatst bij Vroom&Dreesmann ook zo'n grappig Moederdag-spaarpotje gekregen? e TROUIW/KWARTET WOENSDAG 9 MEI 1973 REGIO Ex-wethouder deed onverantwoorde toezegging BENTHUIZEN De gemeente is in principe bereid zichzelf op te heffen om samen met Moerka- pelle en delen van andere gemeenten een nieuwe agrarische gemeente van 10.000 a 12.000 inwo ners te vormen. Tijdens een bij de Tweede Kamerverkiezingen gehouden enquête bleek 77 procent van de bevolking liier voor te voelen. Met dit besluit gaf de raad gevolg aan een indertijd door mevrouw Lalleman (WD) ingediende motie. De enige te genstemmer was nu juist de VVD- fractie. De gemeentelijke herindeling moest volgens haar gelijk opgaan met de gewestvorming. De gewesten zou den teksten van de gemeenten over moeten nemen. De heer Leune (SGP) vond gewestvorming bezwaarlijk, om dat hierdoor een vierde onduidelijke bestuurslaag zou kunnen ontstaan. Om te voorkomen dat Benthuizen bij Zoetermeer zou worden ingedeeld, zo als de provinciale plannen zijn, wilde hij een 'fusie' met Moerkapelle, zodat Familie Vis ziet zoon nu 21 jaar terug ALPHEN Met hun kinderen hoopt het echtpaar A. de Blanken en B. de Blanken-Russchenberg vrijdag de dag te herdenken, dat het een halve eeuw geleden nog wel op de verjaardag van de bruidegom (76) in het hu welijk trad. Het grootste deel van zijn leven meer dan 46 jaar werkte de heer De Blanken bij de firma Oost hoek en Zn. Na zijn 65ste jaar werk te hij nog eens tien jaar bij de Be scherming Bevolking. Tijdens de vorige week gehouden Rijnreis voor bejaarden is het echt paar op de Rijn in Duitsland gehul digd en werden fraaie geschenken aangeboden, waarbij een groot* stuur wiel met een barometer er in ver werkt De bruid, die 75 jaar geleden in Kam perveen is geboren, heeft vele jaren bij de familie Verhagen aan de Hooft- straat in Alphen gewerkt. Het echt paar woont sinds enkele jaren in de Pieter Floriszstraat. Uit het huwelijk werden zeven kinderen geboren, waar van één, de enige zoon, op jeugdige leeftijd overleed. Er zijn 14 kleinkin- WARMOND Ook dit jaar zal op de Kagerplassen een grote schoonmaak worden gehouden. Het is verheugend dat aan deze aktie, die in 1971 voor het eerst plaatshad steeds meer ge meenten en aktiegroepen deelnemen. Bleef de aktie oorspronkelijk beperkt tot de Warmondse plassen, vorig jaar werd in samenwerking met de ge meente Alkemade het gehele gebied van de Kagerplassen ontdaan van drijfhout en plastic. Dit jaar doen ook de aktiegroepen voor het Braassemer- meer mee. In één dag wordt het gehe le plassengebied Kaag en Braassem schoongemaakt. De recreanten maken een goed ge bruik van de op de Kagerplassen inge richte vuildepots. Vastgesteld is dat het meeste vuil komt aandrijven van af de stedelijke bebouwing rond de plassen. De aktie zal plaats vinden op zater dag 12 mei en beginnen 's mor gens om tien uur met als ver trekpunt de gemeentehaven en eindi gen om vier uur. Men heeft de be schikking over een aantal vletten en bokken en zou nog gaarne de beschik king hebben over bootjes en kleine motorbootjes om vanaf het 'moeder schip' de walkant te bereiken. Men kan zich hiervoor aanmelden op het gemeentehuis bij de leider van de aktiegroep, de heer C. A. Neefjes. LISSE Op zaterdag 12 mei zal Klaas J. Mulder een orgelconcert ge ven op het orgel van de St. Agatha- kerk te Lisse. Het programma is als volgt: 1. Inleidend koraalspel 'Ach Herr Mein Gott...' KI. J. Mulder. 2. Grand Pièce Symphonique C. Franck; 3. Scherzo Eug. Gigout; 4. Benedictus M. Reger; 5. Koraalfantasie 'Ein fester Burg ist unser Gott', M. Reger. Aan vang van het concert 8.15 uur. DE KAAG Donderdag 10 uur wordt de verbouwde en uitgebreide zelfbedieningszaak van de heer F. Vlugt geopend. Er zijn een afdeling brood een afdeling soeveniers en een afdelig lectuur. SCHEVENINGEN 8 mei. Visserijberlchten. HesnmmiriKen trawlers: SCH 100 24.365. ResnmmiiiRen kustvlssers: SCH 17 660. SC1I 43 2220, SCH 82 1890. tong II 8.50-8,60. tarbot I 10.40-10,80, tarbot UI 5.80-6. Per 40 kg: schol g B5-100. schol m 96-100. schi>l kl 80-90. schar 58-88. bot 13.14. kabel jauw lil 80-90. verse haring 32-53. verse ma kreel 17.20. Aanvoer: 120 kisten verse haring. 6 kisten kabeljauw. 20 kisten bot. 20 kisten schol. 5 kisten schar. 1100 kisten makreel. 320 kg «ong en tarbot. deren en een achterkleinkind. Het familiefeest wordt vrijdag 11 mei in hotel Centraal in Alphen gevierd, waar van 5.30 tot 6.30 uur gelegen heid bestaat gelukwensen aan te bie den. Er is dezer dagen dubbele vreugde in de woning va nhet gouden bruids paar A. Vis en A. Vis-Van der Ha ven. In de eerste plaats zijn de heer en mevrouw Vis 50 jaar getrouwd, maar daarnaast is er het feit dat hun oudste zoon Jan, na 21 jaar in Austra lië te hebben gewoond en gewerkt, nu ter gelegenheid van het feest van zijn ouders met echtgenote en enkele kin deren is overgekomen. De zoon is in Australië uitstekend geslaagd. Hij heeft er een fruitkwekerij terwijl hij zich ook bezighoudt met het aanleg gen van tuinen en plantsoenen voor particulieren. De bruidegom (72) geboren in Den Haag, werkte de eerste jaren na zijn trouwen in Kortenaar als melkventer en handelaar in zuivelprodukten. Van Ter Aar kwam het echtpaar naar Al phen, waar de bruidegom werk vond bij de firma Van Dijk. De bruid, eveneens 72, werd in Ter Aar gebo ren. Het echtpaar kreeg 7 kinderen en heeft 24 kleinkinderen. Het familie feest is op 18 mei in gebouw 'Bethel'. Van 5 tot 6 uur is er gelegenheid het paar te feliciteren. duidelijk zou zijn aangetoond dat Benthuizen, bij het 'Groene Hart' wil behoren. Ook de WD was tegen sa menvoeging bij Zoetermeer, maar wil de dit langs een andere weg voorko men. Ook na een pleidooi van wet houder Seybel (PvdA) lukte het niet een compromis te bereiken. De VVD stemde tenslotte tegen. Moerkapelle heeft enige dagen gele den een dergelijk voorstel aangeno men, zodat het wachten nu op de mi nister is. Straatnamen Wethouder Van Noort is voorlopig door ziekte verhinderd. De raad wees de heer Leune als tijdelijk wethouder aan. Alleen de WD wilde hier niet aan meewerken. Voor het middengebied waar Natio naal Grondbezit bouwt, stelde de raad nieuwe straatnamen vast, De Tocht, Kavel, Veldweide, Akker en Dreef. De heer L. Haijkens uit het Oranje Nassauplantsoen, vond dat de weg voor zijri bungalow enkele meters ver legd moet worden, zodat hij een gro tere tuin heeft. Hij beroept zich hier bij op tekeningen, volgens welke hij zijn huis heeft gekocht. De gemeente bewtist hem dit recht, maar om uit de moeilijkheden te komen heeft ex- wethouder Rensink in het verledén aan de heer Haijkens bepaalde toezeg gingen gedaan. De geschatte kosten van de wegomlegging liggen tussen de 3.500 en de 13.000. Wethouder Seybel vond het onverantwoord ge meenschapsgelden voor individuële belangen beschikbaar te stellen. De betrokkene kon volgens hem geen recht doen gelden op de door de heer Rensink als wethouder gedane toezeg gingen. Hij werd hierin gesteund doorde SGP en op het allerlaatste moment ook door de heer Slootmaker (AR-CH). ALPHEN Opvrijd ag. 18 mei om 2.30 uur zal mevrouw Gallas de ope ning verrichten van de uitbreiding van de school voor LHNO en MHNO aKoningin juliana', aan de Jongkindt Coninckstraat 102. IPf 15 kustvissers. Aan dc dinsdaeruarkt werden te IJmuiden aangevoerd: 2200 kg tong. 10 kisten tarbot en griet, 212 kisten kabeljauw. 3530 kisten koolvls. 42 kisten leng. 154 kisten schelvis. 70 kisten wijting. 87 kisten schol, 15 kisten heek, 188 kisten haring 2348 kiste makreel en 48 kisten varia. BESOMMINGEN: Spanvls.ser: UK35 en UK143 3 400. KW 42 50.600. KW43 38 900. KW44 39 900. KW 135 46.500. IJM36 25.300. IJM23 2 090. EK7 13.700. VD6 2.400. VD15 2.300. VD25 2 100. VÜ77 7.200. YE25 1100. ZL6 1.500. IJMl'KDEN per KG in guldens: tarbot 9.68- 9 63 grote tong 6.95-6.83 grootmiddel tong 9.20-9.03 klclntniddel tong 9.43-8.75 tong I 9.69-9.11 tong II 9.62-9,06 heilbot 9 47.6.11. per hoop in guldens: vloten 258-184 per 125 kg in guldens: grote leng 184-102 grote heek 634 per 50 kg In guldens: schelvis 1 90 schelvis 2 88-65 schelvis 3 78-67 schelvis 4 75-66 wij ting 1 84-50 Wilting 2 77-65 schar 90-78 wolf 95-75 steenbok 77 schartong 66-51 schol 1 98- 91) schol 2 118-100 schol 3 112-106 schol 4 81- ss kabeljauw 1 134-73 kabeljauw 2 122-76 ka- ndjauw 3 120-83 kabeljauw 4 110-95 kabel jauw 5 81-46 koolvls 1 .2 37-35 konlvis 3 40-35 beek 3 165-145 kl. leng 89-76 kl lommen 77-71 hammen 200-72 makreel 35.20-21,50 harine 33.20 24. poon 67 haai 49-39 blanke koolvls 84 blanke koolvls 3 160-86. 10.000ste inwoner een mijlpaal Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG Zoals wij gisterochtend al berichtten, heeft Rijns burg tienduizend inwoners. De tienduizendste is Saskia Borst uit de Frederiksoordalaan 1. Zij is de dochter van elektrotechnicus C. Borst en diens echtgenote Helena Borst-Blokker (foto). De heer Borst heeft geruime tijd in het buitenland gewerkt en woont sinds kort in Rijns burg. Voor de gemeente heeft de geboorte van de tienduizendste nogal wat ge volgen. Wethouder H. de Mooy die als loco-burgemeester B. H. Koomans vervangt, omdat laatstgenoemde met vakantie is toonde zich gisteren ver heugd met het bereiken van deze mijlpaal. 'Het betekent ondermeer dat bij de volgende gemeenteraadsverkie zingen, in 1974. het aantal raadsleden van dertien op vijftien wordt ge bracht'. aldus de wethouder. In 1940 had Rijnsburg 4922 inwoners, in 1950 5941, in 1960 6579 en in 1970 8600. In dit laatste aantal zijn begre pen 800 inwoners die door annexatie bij Rijnsburg kwamen. In juli 1971 had de gemeente 9000 inwoners en nu, op 5 mei. 10.000. De heer De Mooy kwam van de tien duizendste als vanzelf op de Rijns- burgse problemen. Wat betreft de wo ningbouw is de achterstand ten aan- ie 59-jarige W NIEUWE WETERING Als de muziekvereniging 'Door Gunst Verkregen' op 19 mei het zestigjarig bestaan vlèrt, zal daarbij tevens de aandacht worden gevestigd op één der trouwste leden van de vereniging, namelijk de heer H. Bouw meester. Hij is vanaf de oprichting, 19 mei 1913, lid en bovendien een halve eeuw secretaris. De mede-oprichter en nestor van 'Door Gunst Verkregen' speelt ondanks zijn 75 jaren nog een uitstekende eerste trombone-partij. Het diamanten feest zal op 19 mei van half vier tot half zes in het 'Cultureel Centrum' in Nieuwe Wetering met een receptie worden gevierd. LEIDERDORP De raad van Leiderdorp heeft uitvoerig gesproken over de urgenties van uit te voeren werken in de toekomst. Unaniem was men van oordeel dat het bouwrijpmaken van bestem mingsplan 'Voorhof' voorrang moet hebben 'omdat dit', aldus de heer J. Reugebrink' een planning is op langere termijn en wij de bouwstroom niet mogen ophouden'. Het geraamde bedrag voor dit bouwrijpmaken is 3.534.483. Ook hoog genoteerd staan de realise ring van een dubbel gymnastieklokaal in Binnenhof (kosten 900.000) en enkele pachtontbindingen en aanko pen in verband met de reconstructie van de Achthovenerweg. Door het beschikbaar komen van het nodige geld is het nu mogelijk de Doesbrug te gaan verbeteren. Men denkt op 1 oktober met de werkzaam heden te beginnen. Het blijkt nog steeds, dat het zware autoverkeer, met name de betonmolens de brug, on danks het verbod passeert. Er zal nu van politiezijde nauwlettend op wor den toegezien en direct verbaliserend worden opgetreden. Op de fiets Over het voorstel om de parkeerplaats bij de RCL-velden in 'De Bloemerd' uit te breiden werd breedvoerig ge sproken. Tegen het aanbrengen van standaards voor het plaatsen van 80 fietsen had de raad geen bezwaar. Wel was men van oordeel dat er een eind moet ko men aan het beschikbaar stellen van zien van de eigen bevolking behoor lijk ingehaald, zodat de wethouder er een voorstander van is de woning bouw te temporiseren. Wat hij be treurt is dat er praktisch geen grond meer beschikbaar is voor kassenbouw. Een prettig geluid is het ongetwijfeld voor velen, dat de gemeente verwacht nog dit jaar met de bouw van een zwembad te kunnen beginnen. De heer De Mooy heeft nóg een wens voor Rijnsburg. 'Gezien de uitbrei ding van de gemeente zou het bijzon der plezierig zijn als er aan de andere kant van het dorp een postagentschap kwam', aldus de loco-burgemeester. Gisteravond ging hij op kraamvisite. Hij nam een spaarbankboekje mee, waarop een bedrag van honderd gul den. Namens de gemeente heeft het echtpaar Borst al een fruitmand ont vangen. KW 123 'Holland' KATWIJK AAN ZEE In het on derschrift bij' de foto van de KW 123 gisteren geplaatst bij het artikel 'Kat- \yijkse haringracers', is een fout geslo pen. Het moet niet zijn de KW 123 van rederij 'Holland 'maar de K W123 'Holland' van Ouwehand's Rederij en Visverwerking N.V. te Katwijk aan Zee. Kruisverenigingen overwegen fusie LISSE De fusie-commissie van het Groene Kruis en Wit-Gele Kruis heeft een eindrapport uitgebracht Dinsdag 29 mei worden algemene ledenverga deringen belegd om het rapqort te be spreken en eventueel tot een fusie te komen. Fiets- en voetpaden en goten onkruidvrij LEIDERDORP In de afgelopen maand is in Leiderdorp door de plant soenendienst op grote schaal een on kruidbestrijdingsmiddel gebruikt: dit in tegenstelling tot vorig jaar. In de raadsvergadering van maandag wer den hierdoor vragen gesteld: Wat is de reden dat er van de mechanische wijze van bestrijden is afgestapt? Is het spuitprogramma al voltooid? Er is overleg geweest, aldus wethou der Drenth, met het personeel van de plantsoenendienst. Verleden jaar kwa men er veel klachten uit de bevolking over de welige onkruidgroei. Er is be slist niet op grote schaal met bestrij dingsmiddelen gewerkt. Over de be strijdingsmiddelen is er contact ge weest met de plantenziektenkundige dienst. Goten, fiets- en voetpaden moeten nnkruidvrij zijn. Familieberichten uit andere bladen Necltjc Scharloo, 74 Jaar. rusthuis Groenho ven Lelden, begrafenis donderdag 3 uur op RhiJnhof. Wilhelmlna van Weerlee, 84 Jaar, Oude Vest 33 Leiden, begrafenis donderdag 11 uur op RhiJnhof. Elisabeth Jh. Mckel-Kouw, 74 Jaar, Hogc- woerd 87 Leiden, begrafenis vrijdag 11.30- uur op begraafplaats bi] Groene Kerkje Ocgstgeest. KATWIJK Wijkvereniging Hoor nes gaat een formeel bezwaar indie nen tegen de plannen om een doe-het- zelf-supermarkt te stichten op een stuk grond aan de. PiersonstraaL De grond ligt tussen flats. De gemeente raad gaf aan het plan zijn goedkeu ring. De wijkvereniging zal nu bij G.S. aankloppen en proberen het be sluit ongedaan te maken. Men wil er liever een groenstrook of een peuter vijver hebben. Volgens de heer L. A. Floor, lid van de werkgroep wijkontwikkeling, is het terrein bestemd voor een verzorgend bedrijf. Bij de wijkvereniging ziet men een supermarkt niet als zodanig en dus zou er afgeweken zijn van het bestemmingspwaji. geld voor parkeergelegenheid. 'Wij moeten sterke aandrang uitoefenen op het bestuur van RCL dat de suppor ters per fiets of lopend komen'. De heer K. Poels vroeg het college de uitbreiding van de parkeersplaats defi nitief in kinkers te realiseren en geen gebruik te maken van ELfel-lava waar in de toekomst weer veel kosten aan verbonden zijn. De raad besloot een krediet van 21.200 beschikbaar ALKEMADE Burgemeester Smol ders is herstellende van een operatie. Daarom werd de raadsvergadering voorgezeten door loco-burgemeester J. S. Wagenaar. De raad besprak uitvoe rig de gemeenschappelijke regeling met het energiebedrijf Rijnland. De vele vragen werden ook beantwoord door de heer H. v.d. Horst uit Leider dorp, direkteur van het verificatiebu reau van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. De heer Van Duij keren (VGA) vroeg schorsing van de vergadering voor fraktieberaad, het geen werd toegestaan. Na hervatting kwam de heer Van Duijkeren met een voorstel om de be spreking over toetredinge en maand uit te stellen. Dit werd met 11 tegen 4 stemmen verworpen. Het voorstel van b. en w. werd aangenomen, waar bij de V.G.A. aantekende te hebben tegengestemd. De raad discussiëerde uitvoerig over teruggave van eigendom van de on dergrond van het parkeerterrein bij het dorpshuis te Rijpwetering, aan het dorpshuis. Men ging er uiteindelijk mee akkoord. Besloten werd in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van G.S. waarbij een aantal binnende gemeen te gelegen wegen van de lijst van quartaire wege wordt afgevoerd. te stellen voor de aanleg van de fiet senrekken, terwijl voor het resterende bedrag de parkeerplaats zal worden uitgebreid. Ook het voorstel opi 5.500 beschik baar te stellen voor een uitgewerkt advies van Siemens Nederland over de kabeltelevisie ondervond nogal weerstand. Er stonden in feite twee meningen tegenover elkaar. Eerst het advies van Siemens vragen en dan een enquête onder de bevolking of andersom. Gezien de hoge kosten van 8,50 per maand per gezin was wet houder Drenth er niet van overtuigd dat dit is op te brengen. Men werd het niet met elkaar eens en een stem ming was nodig om tot een uitspraak te komen over eerst bevolking enquêteren of eerst rapport aanvra gen. De stemmen staakten (6-6) zodat dit voorstel voor de volgende raads vergadering weer op de agenda komt. WOUBRUGGE De 59-jarige P. Schuilenburg werd maandagmoij in Het Oude Raedthuys in besla kring gehuldigd, omdat hij voor] jaar in dienst trad bij de, scheepsjj De Dageraad. Hier klom hij als 14-j ge op tot lasser. Namens de directie werd het \vo gevoerd door de heer Th. Boot, ondermeer memoreerde, dat de jul ris de bouw had meegemaakt liefst 145 schepen. Hij deed zijn f( taties vergezeld gaan van een schenk onder couvert. De heer C. Leeuwen voerde het woord namens personeelsvereniging en bood lamp aan. De jubilaris, getooid de gouden speld van de Dageiic sprak een dankwoord uit. KOUDEKERK De Postduiven* niging 'Ons Genoegen' nam deel de wedvlucht St. Ghislain H. 196 Er werd gelost om 7.10 uur en de ste duif bereikte haar hok om uur. De uitslag luidt: Faber 1, 2,1 6. 8. 14. 18, 20, 22, 27, 28, 3(. Schellingerhout: 3, 16; J. Struik, iv. Gebr. De Wit 9, 11, 12, 15, 19, 23v 25, 26, 29; H. van Vegten en Con 13, 17, 31; F. van Tol 21 KOUDEKERK Het eerste tearaif de tennisclub 'Artesia' behaalde b tweede overwinning in successie, kr bezoekende H.T.C. 2 Hazersi werd met 5-3 verslagen. Door overwinning heeft 'Artesia' nog op het kampioénschap. Dan zal de belangrijke wedstrijd tegen O.D. uit Gouda gewonnen worden'. 'Artesia' 2 heeft in de uitwedstrij gen Mijdrecht 1 de winst (5-3) in| drecht moeten laten. Het eerste zaterdagteam van 'Ar heeft tegen het Katwijkse M.V goed partij gegeven. De punten ten in Katwijk gelaten worden, slag 4-2 voor Katwijk. Het tweedEJ terdagteam heeft na drie verf] partijen voor het eerst de winst naar huis kunnen nemen. Er met 4-2 van Ter Aar gewonnen. NOORDWIJK De algemene! graafplaats te Noordwijk aan met circa zevenhonderd graven breid. Aansluitend op het oude hof is het nieuwe gedeelte gehi muurd. NOORDWIJK Het bestuur va hout- en bouwbond CNV, afd Noordwijk, maakt bekend, dat er genheid is voor het inleveren vai kantiezegelboekjes bouw-, schi* en baggerbedrijf. Dit kan gebeur Noordwijk-Binnen in de oude W minaschool op vrijdag 11 mei tot 8.30 uur nam. en te Nooi aan Zee op maandag 14 mei van 10 uur nam. in De Rank aan de baan. LISSE Vrouwenbond. Chi f Vrouwenbond besluit vandaag (wf dag) het winterprogramma 19/ met een feestelijke jaarvergaderii Rehoborh. iene! iJt heej vv i L] ALPHEN/HAZERSWOUDE De heer D. Hoppenbrouwer begon veertig geleden als leerling-timmerman bij het bouwbedrijf J. J. Boers te Hazersvir "in verband met dit jubileum werd hij gehuldigd in hotel Centraal te All Burgemeester mr. R. M. Gallas hield een toespraak en speldde de heer Hol brouwer, die nu voorman-timmerman is, de zilveren medaille behorende Ij Orde van Oranje Nassau op. Collega's en aannemers boden de jubilarie{ deaus aan, waarbij ook mevrouw Hoppenbrouwer niet werd vergeten. (ADVERTENTIE) En heb je dat nu heel mooi gekleurd en in elkaar geplakt? Dan moet je het gauw eens komen laten zien. Want tot en mét zaterdag staat er in het warenhuis een hele grote grabbelton. Daar mag je helemaal gratis voor niks iets leuks uithalen. Natuurlijk mag je je spaarpotje zelf houden, we vinden het alleen leuk om te zien hoe mooi het is geworden. 11 rsi b F 11 er

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4