Nog elke dag aktief met loep en penseel Drie onderwijszuilen in een fraai gebouw Aanvankelijk zouden vijf grachten gedempt worden, ,iu vechten voor één' eestelijke 5 j. Israël herdenking in Leiden Agenda voor Leiden Wethouder Kret over affaire-Waardgracht: tiris Hinze in reatief Sentrum RCL-Koudekerk voor bejaarden Donateursconcert J eugd-kamerorkest Nieuwe Leidse Courant Natuur dag voor oud en jong Jan van Geen een vaardig linosnijder Veehouder dool stroom gedood UiW/KAV'ARTET WOENSDAG 9 MEI 1973 REGIO L3 in een onzer verslaggevers 1IDEN De schijnbaar verloren strijd om de Waardgrachtte behouden in bet wederopbouw- g n-Herengracht/Zijisingel lijkt nog niet gestreden. Ging eind vorige week nog een aantal Leidse rgers bij de Kroon in beroep tegen de gang van zaken zoals die zich heeft afgespeeld bij de reeds ïgevangen demping van de historische gracht, ook tijdens een gisteravond gecombineerde vergade- van een aantal raadscommissies stonden de meningen \veer pal tegenover elkaar. 1 v de behandelinj van het eisenpro- iJSnma voor de te herrijzen woon- stelde mevrouw Kerling (PvdA) vraag hoe het nu eigenlijk zit met totaalvisie op het gebied van re- ilitaite en wederopbouw in de bin- stad. Wethouder Kret antwoordde gw'de diepste oorzaak van de ellende .het gebied Herengracht/Zijlsingel in het feit dat Leiden eenmaal zo totaalvisie heeft gehad. Op basis rvan is in de jaren zestig een sane- esplan vastgesteld voor dit gebied voor de De Camp. Als gevolg van plan zou de aanvankelijk vijf chten in de havenwijk-zuid ge- ipt zijn. Ze moesten in die tussen- als riool functioneren voor de biggende huizen, maar anders wa- ze nu al dicht geweest'. waagstuk :el zei dat het nu een gevecht zou i? den om vier grachten te behou- al noemde hij dat een waagstuk, h kwestie is namelijk dat nog geen jaar geleden vast stond, dat zo wel de Waardgracht als de Oranje- gracht zouden moeten worden ge dempt. De heer Kret noemde dit een eis van het ministerie van volkshuis vesting om het gebied exploitabel te maken. Handhaving van de beide grachten zou vijf miljoen extra kos ten. Toen de NLC daarop constateer de dat deze eis door het ministerie niet was gesteld - logischerwijs kon daaruit de conclusie worden getrok ken dat handhaving van de grachten allicht van invloed kan zijn op de subsidiekraan van het departement - werden de protesten nog luider en leidden tenslotte tot een verzoek om vernietiging van het besluit bij H. M. de Koningin. Eis niet gesteld Wethouder Kret gaf gisteravond tij dens de vergadering toe dat het mi nisterie inderdaad die eis nooit had gesteld. 'Dat kan een minister ook nooit eisen, maar ze betalen gewoon niet. En dat is hetzelfde'. Toen de heer Van Dam (PvdA) daarop vroeg of JDEN Wie het niet wist, kon gisteravond om en bij Het Lnschuur verwonderen over de on- one en waarlijk spectaculaire poli- bewaking rondom honderden me- lang hekwerk. Alleen de genodig- wisten het.' In het oude logege- w zou het zilveren jubileum van ij\ju iifi. /.jivuitii juuiicuui vau staat Israël worden gevierd. Met invitatiekaart kwam men, na een /eg, door de barricades heen. Mis ken was het allemaal wel nodig. 1 de ingang van het gebouw wer- i de bezoekers opnieuw gecontro- jPjd. Daarna kon men zich nog niet bewegen, want de garderobegang zaal waren mudvol. Verre- I de meeste aanwezigen moesten De besturen van de Leidse Ne- nds-Israëlitische gemeente en van genootschap Nederland-Israël (af igeu Leiden en Rijnsburg/Kat- hadden deze feestelijke bijeen- t georganiseerd. Het succes was ook al vanwege de aanwezig van de Israëlische ambassadeur, leer Chanan Bar On en de Haagse irrabbijn dr. M. Fink. Dr. S. E. voorzitter van de Nederlands-Is- tische gemeente Leiden, sprak het igswoord. Hij herinnerde aan de ing van land, stad en tempel jaar 70, toen de Romeinen er Palestijnse staat van maakten, r door de eeuwen heen bleef het 'EN Vrijdag 11 mei organi- tiofllrt Jazz-zolder Hot House in samen- d. fking met het kreatief sentrum een |cert met de bekende jazzfluitist **'nze' .die met een aanzienlijk sïere Combination zal optreden dan van hem kennen. Het wordt een [enmans formatie met Sigi Schwab gitaar, Henny Vonk vocals &per- Rob van der Broeck piano, Lee op bas, Gerrij Brown Cees See percussie en Wim der Beek eveneens percussie. Het in |cert vindt plaats in het kreatief trum, Breestraat ïap (ADVERTENTIE) ron ;escl ;ege> aar! Ondanks TORENHOGE GOUDPRIJZEN in onze sieraden nog betaalbaar. Door het toepassen van de laagste marges, ize schoonheid van een collectie blijft daardoor bereikbaar voor iedereen. Sedert meer als 35 jaar het betrouwbare juweliers adres, met de voordeligste prijzen. En de beste vak-service door onze eigen ateliers. Uw juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 het ministerie bepaalde richtlijnen hanteert bij het verstrekken van sub sidies, zei de wethouder dit te betwij felen. 'Vermoedelijk niet, omdat alle* oude binnensteden 'verschillend zijn'. De heerOosterman (D66) begreep niet waarom de vijf aanvankelijk met demping bedreigde grachten in de loop der jaren tot wijkgrachten zijn gedegradeerd. 'Waarom zijn het geen stadsgrachten 'geworden? Stel nou eens dat de minister het erop aan stuurt dat de Oude Rijn wordt ge dempt. Dat kan toch niet?' De heer Driessen (KVP) vond dit een merk waardige vergelijking, maar Ooster man hield vol: 'Dat is hetzelfde'. Kret, nogmaals:. 'De minister zal die dem ping niet eisen, maar zal ook geen subsidie verlenen. Het is als een em mer, daar loopt water in, en op een gegeven moment loopt die over'. Huurprijzen messiaanse geloof en de hoop op de vervulling van de belofte leven. Daarvoor hebben de joden altijd voor gebeden. Honderd jaar geleden is, na de Russische progroms het Dreyfuss- proces de zionistische beweging be gonnen. En wij knipperen met de ogen, dat we dit grote gebeuren van het herstel mogen meemaken. We ge loven, dat ook de belofte van de vre de, de sjaloom voor alle nog verdruk te broeders ook voor alle nog ver drukte broeders zal worden vervuld. Vooral in Nederland kon het joodse leven, de joodse hoop gestalte krijgen. Hier waren nooit progroms en in 1841 hield prof. Cleveringa hier zijn moe dige protestrede, waarna de Leidse universiteit bolwerk van het verzet, werd gesloten. De Israëlische gezant gewaagde in zijn, in het Engels uitgesproken rede, ook van de Nederlandse verdraagzaamheid en de vrede, die nog niet is verwerke lijkt. Maar wat betekenen 25 jaar te genover de duizenden van verleden en toekomst. Deze avond is opnieuw een bewijs van de diepe genegenheid tus sen de beide landen. Opperrabbijn Fink erkende dat in Ne derland meer begrip voor de joodse zaak bestaat dan waar ook ter wereld. Israël bezit alles wat een moderne staat kenmerkt. Alleen de rust, de vrede ontbreken nog. Hij herinnerde aan het vrederijk, waarvan Jesaja 11 spreekt. De verbinding vrede komt 25 maal in de bijbel voor. Laten we hopen dat dit een teken is van een vrederijke toekomst. De dansgroep van het Leidse Volks huis voerde onder leiding van Willem de Wolff twee keer met groot succes Israëlische dansen uit. Na afloop wer den achtereenvolgens het Nederlandse en het Israëlische volkslied gezongen. LEIDERDORP Op zaterdag 12 mei 14.30 uur wordt o phet Sportterrein De Bloemerd, Leiderdorp een belang rijke voetbalwedstrijd gespeeld, en wel R.C.L.-Koudekerk. Dit wordt de eerste wedstrijd sedert enige jaren, dat beide rivalen weer tegen elkaar uitkomen Hoewel het een vriend schappelijke wedstrijd betreft, mogen wij gerust spreken van een streek- derby. R.C.L. werd dit jaar kampioen van de 3e klasse in zijn district, ter wijl ook Koudekerk in dd 3e klasse uitkomt, doch in een ander district en daar een goede plaats in de midden moot inneemt. De baten van deze wedstrijd kbmen geheel ten gunste van het Comité Au totocht voor Bejaarden Leiderdorp. De entree-prijs bedraagt 1 p.p. zo wel voor leden als niet-leden en dona teurs. De Leiderdorpse Drumband zal voor muzikale omlijsting zorgdragen. LEIDEN Het Jeugd-Kamerorkest Leiden geeft onder leiding van Henk Briër op vrijdag 18 mei zijn jaarlijks donateursconce'rt in de Zuiderkerk, Lammenschansweg. Aanvang 20.15 uur. Uitgevoerd worden werken van Haydn, Monn,. Vivaldi, Loevendie, Purcell en Terwen. Solistische mede werking Thijs de Graaff (cello) en Jan Willem Terwen (fluit). De Valk verwarmd LEIDEN De gemeenteraad van Leiden krijgt in zijn eerstvolgende vergadering een voorstel te behande len om 124.000 beschikbaar te stel len voor het aanbrengen van een ver warmingsinstallatie in molen de Valk. NIEUWKOOP In de Dorpsstraat, tussen de Teuntjesbrug en de Ken- nedylaan zal een zg blauwe zone wor den ingesteld: parkeren zal er nog slechts een half uur zijn toegestaan. De heer Waal wilde wel eens weten welke huur- en kostprijzen de wet houder, zich voorstelde van.de nieuw te bouwen woningen in het gebied. Kret: 'Het, worden in elk geval wo ningwetwoningen of premiewoningen. Er wordt gebouwd in de sociale sec tor.' Maar worden ze dan net zo duur als in De Merenwijk? wilde Waal we ten. Wethouder Ham: 'Ik streef naar goedkopere woningbouw, maar we moeten wel bedenken dat we ondanks alle subsidies nog verschrikkelijk hoog komen te zitten. Daarom zullen we proberen de grindprijzen zo laag mogelijk te houden'. Naar aanleiding van deze uitlating werden door enkele raadsleden al- huren van fl. 400,- ver ondersteld. Waal nog: 'We hebben destijds mensen uit die wijk gejaagd. Dan kunnen we het toch niet maken dat er mensen met hogere inkomens terugkomen en wellicht nog afkomstig uit randgebieden?' Kret betitelde deze woorden als een 'zwart-witscfiema'.. De heer Cornelissens (KVP) zag het ook somber in, én vestigde alvast een vleugje hoop op het nieuwe kabinet. 'Maar dat moet eerst zelf nog vergade ren', merkte wethouder Kret op. Het eigen ochtendblad voor élk protestants Christelijk gezin in Leiden én omgeving ZORS VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Casper Verlint wordt maandag 90 jaar Van onze correspondent SASSENHEIM De bekende horlogemaker, en klokkenmaker Casper Verlint, op de hoek Hoofd straatKerklaan wordt maandag 14 mei 90 jaar. Daarmee is hij niet de oudste inwoner van Sas senheim, maar wel de enige iu zijn vak die dagelijks nog horloges en klokken (liefst antieke) re pareert. En niet maar een uurtje, maar de hele dag zit hij nog in z'n werk plaats aan reparaties te werken. Daarnaast slijpt hij nog brilleglazen en als deze gereed zijn maakt hij ze in de monturen. Dit alles wil zeggen dat hij ondanks z'n hoge leeftijd voor 100 procent actief is, als horlogemaker, klokken maker en opticien. Hiervoor staat hij meestal zelf de cliënten te woord, al helpt ook z'n echtgenote in de winkel. Hoogst waarschijnlijk een unicum in ons land, waar het regel is dat men 25 jaar eerder met pensioen of in de AOW gaat. Maar dit is nog niet alles, want wat ongetwijfeld ook een unicum zal zijn op deze leeftijd, is dat de heer Verlint z'n hobby schilderen nog steeds beoefent. Als schilder van portretten geniet hij nog steeds faam in Sassenheim en wijde omgeving. Weliswaar laat z'n leeftijd niet meer toe om buiten landschappen te schilderen zoals hij vroeger vaak deed, maar z'n schets boek gaat nog steeds mee als hij zo mers met z'n familie erop uit trekt met de auto. Dit wordt dan thuis uitgewerkt. Geliefde objecten waren voor hem altijd de middeleeuwse, pas geres taureerde Hervormde Kerk, het park Rusthof en de ruïne van Teylingen, waar Jacoba van Beieren resideerde toen het slot nog in volle glorie verkeerde. De meeste van de honderden schil derijen werden in opdracht vervaar digd. Onder de opdrachtgevers be- hoorde in 1929 ook het gemeentebe stuur van Sassenheim, dat voor het nieuw gebouwde raadhuis een aantal schilderijen bestelde, w.o. een heel grote van het park Rusthof, dat nu nog de hal op de bovenverdieping stelt. De schilderijen van de heer Verlint, die als een auto-didact op zijn ter rein is te beschouwen, hebben alle twee dingen gemeen, nl. wat wazig van lijn en niet te fel van kleur. Zelf zegt hij hiervan: dat is de stijl van de Haagse School. Als z'n leer meesters rekent hij Jozef Israels, Jan Toorop, Willy Sluyters, Blom- mers en Feudel, die allen rond de eeuwwisseling te Katwijk woonden, waarvan ook de heer Verlint afkom stig is. Zij drongen er op aan bij vader Ver lint dat z'n zoon Casper, naar de Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag zou gaan. Bij het examen dat hij moest afleggen bij zijn aan melding kwam men tot de conclusie dat hij tot de hoogste klas van de avondwintercursus kon worden toe gelaten. Met dankbaarheid denkt hij terug aan de lessen van Toorop, Is- raëls en anderen die hem uit vriendschap werden gegeven, nadat hij was opgenomen in de Katwijkse Kunstkring, waarvan zij deel uit maakten. Vele opdrachten kreeg de heer Ver- lint ook van zakenmensen die bij ju bilea, vernieuwing van bedrijven e.d. portretten lieten vervaardigen, die dan een plaats kregen op kan toor en in de winkel. Nu heeft hij portretten onderhanden die binnen kort naar Engeland en Amerika worden verzonden. Portretten van ouders die besteld zijn door hun kinderen, die naar genoemde landen zijn geëmigreerd. De heer Verlint heeft twee dochters waarvan de jongste (20 jaar) de voetsporen van haar vader volgt. LEIDEN Op zaterdag 12 mei orga niseert de Leidse afdeling van de Christelijke Jeugdbond van Natuur vrienden, genaamd 'Jac. P. Thijsse', een natuurwandeling voor belangstel lenden. Een aantal ervaren excursie leiders is graag bereid om iedere na tuurliefhebber te laten meegenieten van en te vertellen over de prachtige voorjaarsnatuur. De wandeling, die ruim twee uur zal duren, wordt ge houden in het Warmonderbos (Huys te Warmont), te bereiken met N.Z.H. bus 50, en start om 14 uur vanaf de hoofdingang van het bos. 's Avonds is een informatie-avond ge organiseerd. Onder meer zal daar Ad- Jan de Jong uit Wageningen, hoofdbe stuurslid van de C.J.N., een lezing houden over vogels in en rond Lei den. Met dia's zal hij zijn verhaal il lustreren. Deze informatie-avond zal plaatsvinden in het Vijfhovenhuis, Hoflaan 169 te Leiden-zuidwest (te be reiken met N.Z.H.-bus 13 of 14). Aan vang 19.30 uur. Zowel 's middags als 's avonds zijn jongeren en ouderen hartelijk wel kom. Alle verdere inlichtingen over deze dag en over de C.J.N. kunnen verkregen worden bij het secretariaat van de Leidse C.J.N.-afdeling, Vendel- straat 10, Leiden, tel. 41009. LEIDEN De in Spaarndam wonen de graficus Jan van Geen exposeert deze maand bij v. d. Vlist aan de Bo- termakt een aantal goede linosneden. Mooi van opbouw, de meeste prenten in sepiabruin, een keur, die wel niet de contrastmogelijkheden van het zwart biedt, maar het geheel toch wel iets warms geeft Mooi gestileerd is 'Spaarndam over het IJ'. Zeer fraai is 'Oude Zeilmake- rij'. Van geheel andere makelij is een groot aantal naakten, waarin Van Geen ook kleur gebuikt. Hij beeldt de figuren af in allerlei standen en si tuaties. De tekening is zeer fraai haast klassiek de motieven over het algemeen doorzichtig, heteen voor de kijker weinig problemen in houdt. 'Geduld' b.v. in een mooie paarse tint is zo'n prent. Heel mooi is ook 'Dolle Mina' met prachtig rood, en verder zou ik willen wijzen op prenten as 'Ontwaken' en 'Repetitie', de laatste een prent van drie ballet danseressen. De in Amsterdam wonenden wer kende Amerikaan Gordon Pheil expo seert een flink aantal z.g.n. draadplas tieken van bizare makelij. Typisch voor hem is het veelvuldig gebruik van wieltjes onder zijn werkstukken. Het is alles symbolisch van opvatting. Over het algemeen aantrekkelijk, soms wat overtrokken, dikwijls gees tig- WILLEM PRINS ALPHEN T- Toen de ruim veertigja rige veehouder Th. Schoonderwoerd maandagavond de elektrische stroom voor zijn melkmachine wilde inscha kelen, werd hij dodelijk getroffen Uit het onderzoek bleek, dat het verleng snoer stuk was, waardoor de kabel on der stroom kwam te staan. Het onge luk gebeurde in een achter de woning Oostkanaalweg 3 aangebouwde schuur. LELDEN Vandaag wordt officieel geopend hel scholencomplex in de Merenwijk, waarvan zowel liet protestant-christelijk, het rooms-katholiek als het openhaar basisonderwijs gebruik van maken. Het gebouw telt drie vleugels van ze ven lokalen en daarnaast drie gemeen schappelijke vaklokalen, de nodige bergruimten, een artsenkamer annex vergaderzaal,, een hopfdemkamer en een aula. De totale- bouwkosten bedra- en 4.968.515. De school, die de een voudige naam Merehwijkschool heeft meegekregen, staat in de Slaaghwijk, het eerste compartiment in de Meren wijk. Het initiatief tot het bouwen van één complex voor de drie 'zuilen' -is in 1968 uitgegaan van de toenmalige wet houder van onderwijs Sannes, voor namelijk uit praktische overwegingen. In één complex bleken voozieningen mogelijk, die in dirie afzonderlijke scholen niet te realiseren zouden zijn: de drie vaklokalen, de grote gemeen schapsruimte, e.d. Hoewel het de be doeling is dat iedere school zijn eigen identiteit behoudt, zullen het protes tant-christelijke, het rooms-katholieke en het openbaar onderwijs volgens de zelfde leermethode te werk gaan. De leerboeken ook de geschiedenisboe ken zijn uniform. 600 leerlingen Het gebouw waarvoor op 18 januari 1972 de eerste paal werd geslagen, is al sinds september, in gebruik. Hon derd leerlingen krijgen er op het ogenblik onderwijs. De totale capaci teit is 600 leerlingen. Ook het kleuter onderwijs maakt momenteel gebruik van het gebouw. Tijdelijk, want er vlakbij worden driesdrieklassige kleu terscholen gebouwd, die met de basis school één groot complex zullen gaan vormen. Ook een gymnastieklokaal is nog in aawbouw. De gemeenschappe lijke aula tevens bedoeld als ge meenschapscentrum voor de Meren wijk. Zij wordt nu al gebruikt door de kerken. De Merenwijkschool houdt morgena vond van half acht tot negen uur open huis. WOENSDAG 9 MEI Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 4.30 tol 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Ueloftekerk Mors. 8 uur: afdeling Mors Christenvrouwenbond, de heer Kooyman over 'Holland mijn Holland', dia's niet klankbeeld. DONDERDAG 10 MEI Stadhuis. 6 tot S uur: spreekuur sbc. raads zaal' Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid-West Chiistenvrnuwenbnnd mevr. G. van Hees uit Amstelveen over 'Nederlandse klederdrach ten'. VRIJDAG 11 MEI Oegslgecsl: Rijnlands Lyceum. 8.15 uur: De Timdelerclub. opvoering van de thriller 'Fatale melodie' van Falkland L. Cary Vcstestraal 40. 8 30 uur: Imperium met 'Fantastische vertellingen' van Edgar Allan Poe. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24. 22 uur: Kunserl-special met the Chris Hinze Combination. Bevrijdingskerk. Montgomeryslraat. tot 10 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. ZATERDAG 12 MEI Vestestraaz 4il. 8.30 uur. Imperium met 'Fantastische vertellingen' van Edgar Allan Poe, Den Burcht. 8 uur: donateursconcert Leidse Harmoniekapel. Museum Volkenkunde. 2.30 uur: Kinderfilm. KINDEROPVANG LEIDEN Haarlemmerstraat 73b. dinsdag en vrijdag half 10 tot 12 uur. woensdag van 2 tot 4 uur en donderdag van 7 tot 9 uur. Stichting Gezinsverzorging Lelden. Gezins verzorging. hulp aan bejaarden en chro nisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45, tel. 49441. APOTHEKEN LEIDEN E.O. De avond-, nacht, en zondagsdienst der apo theken in de regio Leiden, wordt waargeno- vrijdag 4 meit 11 Zuid-West Leiden en Lijtweg 4. BIOSCOPEN TOT 10 MEI Camera Antonioni-weck. Donderdag lot en met zaterdag. Blow up. 18 jaar: zJndag tot en met woensdag Zabriskie Point, 14 Jaar. 's avonds: 7 en 9.15 uur: do. vrij, ma en di: 2.30 uur. Vrijdag 4 mei niet om 7 uur. NachtvoorSlelling: Les choses de la vie. 18 jaar. vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Lldo Turks Fruit/ 18 jaar. dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.45 uur. Luxor Dc vier vuisten de lucht in. 14 jaar. dagelijks 2-30- 7 cn 915 uur- zonda8 ook 4.45. Red Het liefdesspel van Greta, dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling De Kettinggan- gers, 18 jaar, vrij- cn zat. 23.30 uur. Studio Fellini's Roma. 18 Jaar. dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag ook om 4.45 uur Trianon Porgy and Bcss. 14 jaar. dage lijks 2.30. 7 en 9.13 uur. zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal, Oude Singel 28: De Hollandse Molens in de 18e Eeuw. Tot 13 mei. Dag. 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. Sled. Museum Dc Lakenhal: Oude Singel 28, ma t.m. za 10-16 uur. zo en fd 13-16 uur, vanaf 1-4 Molententoonstelllng. Galerie Van der Vlist: Botermarkt 3. dl t.m. za 10-18. De gehele maand Rob Brouwers met schilderijen. Ding Henkes emet kera miek. Uijksni. v. Volkenkunde: Sleenstraat 1, ma t.m. 19-17 uur en zo en fd 13-17. In het prenlenzaallje 'Japanse Prentkunst u!l eigen bezit' van 1670 lol 1750. Drukkerij De Bink, Rooscveltstraat 3 Lelden: tentoonstelling 'De wereld van Victor IV (Amerikaans kunstenaar wonend ln Amster dam), dag. van 9-5 uur, behalve op zater dag en zondag. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94: schil derijen Henriëtte van Traa. tekeningen el aquarellen van Theo Galestin. Van 11 niei tot 2 juli. Dinsdag tot en met zondag van 14 tot 20 uur. Galerie van der Vliet, Botermarkt 3, Cordon Pheil metaalplastleken. Jan van Geen lino's. Tot 31 mei. Dinsdag tot en met zal. van 1 tot 6 uur. Kabinet Gaper. Johan de Wlttstr. 40. Lei. den: werk van Mieke Blitz. Hanneke Ver- hey, Els van Westerloo. Gerard van Wester- loo en Ans Hey. Van 5 mei tot en met 2 ju ni. Dinsdag lot en met zat. van 2 tot 5.30- uur. donderdag ook van 7 tot 9 uur nara.- En na tel. afspraak. WERELDWINKEL UEGSTGEEST Elke zaterdag in de hal van het Gemeente centrum Lijtweg 9 van 11 tot 3 uur. ACTIE VUOlt MOEDERS Hordijk 32 Oegstgeesi: Actie Moeders voor Moeders mevr. zr. E. Janssen-Nlemeyer, tel. 01710-53652. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tol 21.00 u. (.roenoordhal: iedere vrijdag van 04.00-14.0# u veemarkt. ARCH ITEKTEN-Intor ma tleccn trum Rijnland: donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting ln- Leids Volkshuls. Apolhekersdtjk 33. Telefoni sche afspraak noodzakelijk. Tel. 01710-26385,^ op alle werkdagen tussen 2 en 3 uur. Juridisch Adviesbureau (Rechtswinkel).' Apothekersdijk 33. Geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 13 uur. Donderda gavond van 19 lot 21 uur. Dependance in De Zevenspjong, Bernhardkade 35. Geopend- vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Bezoekuren ziekenhuizen Bezoekhurcn ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.3020.00 uur: voor de kinderafdelingen elke dag: 15.0016.00 uur cn van 18.3019.00 uur. Voor de.prematurenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): Maandag t.cm. vrijdag 18.30-18.45 uur en zaterdag aan ernstige patiënten: Wanneer, voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3