werkgevers liever een kabinet' Weer stankgolf in Vlaardingen Laat 'overdadige' reclame terugsturen Veede man op crm |og niet beslist s- Toon Hermans onthult zijn 'portretkop' Paniek bij kleine brand te Apeldoorn Mariniers per abuis naar kapper gestuurd Weer arrestaties in valse- dollars-affaire Vakbond NW moeilijk met basisakkoord Chirurg dr. N. B. Wissel krijgt twee tot tien zendingen per dag uresto weerlegt vischuldigingen Meeste gaat ongeopend in vuilnisbak voor vaknian en gezin PORION Het weer Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktscha voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. ^UW/KWARTET DINSDAG 8 MEI 1973 i onze sociaal-economische redactie ;N HAAG Het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond (NCW) zou r de realisering van een aantal voor het bedrijfsleven belangrijke punten er 'een politiek degelijker kabinet' hebben gezien dan het thans op stapel aande kabinet-Den Uyl. w® onze parlementsredactie HAAG Gisteravond laat werd nog druk overlegd over de eis de kandidaat-minister voor CRM, mr. H. W. van Doorn (PPR) ombudsman Marcel van Dam (PvdA-kamerlid) als kandidaat voor dit departement te laten vallen. De zaak blijkt in een prestigesfeer te zijn getrokken. De PvdA is niet van plan haar populaire kandidaat af te zien. Zoals wij gisteren reeds schreven, wil Van Doorn de ombudsman niet als staatssecretaris omdat hij bang zou zijn dat deze dan te veel het gezicht van zijn departement gaat bepalen. Nog steeds is niet bekend hoe de ze ven staatssecretariaten tussen ARP en KVP zullen worden verdeeld, ofwel drie voor ARP en vier voor KVP, of wel twee voor ARP en vijf voor KVP- Inmiddels is aan prof. mr. P. H. Kooij- mans (ARP) gevraagd een plaats in het kabinet-Den Uyl te overwegen, nu haast zeker lijkt dat prof. mr. N. V. A. Röling ondanks de druk van zijn par tij toch van zijn kandidatuur op bui tenlandse zaken zal afzien. Ondertussen is gisteren bekend ge worden dat dr. M. Ruppert als een van beide formateurs deze week de con stituerende vergadering van het ka binet zal voorzitten. Wanneer ook die bijeenkomst met succes zal zijn afge sloten, zullen dr. Ruppert en mr. J. A. W. Burger een eindverslag aan de ko ningin uitbrengen. Zo spoedig mogelijk daarna zullen mr. A. A. M. van Agt als minister die zowel in het vorige als in het nieuwe kabinet zit en kandidaat premier drs. J. M. den Uyl naar de koningin gaan om beiden het ontslag van de gaande ministers te onderteke nen. Daarna kan Den Uyl als premier worden beëdigd en zullen op zijn voordracht de nieuwe ministers bij Koninklijk Besluit worden benoemd en eveneens beëdigd. Meteen daarna zal de beëdiging van de nieuwe staats secretarissen volgen. Zij worden be noemd bij ministeriële beschikking. H. W. VAN DOORN 'We vrezen een verslechtering van het ondernemersklimaat, Op voorhand kunnen we daarom geen goodwill op brengen voor het kabinet, ook al om dat het een zekere tegenstrijdigheid vertoont als gevolg van de polarisa tie', aldus gisteren drs. C. Geerkens, algemeen secretaris van het NCW. De reserves van het NCW gelden vooral de vraagstukken van de mede zeggenschap, de afremming van de in dustriële groei in het westen van het land, het loon- en prijsbeleid en het stakingsrecht, onderwerpen waar een kabinet in de komende jaren niet om heen zal kunnen. Overigens vond drs. Geerkens het nu nog te vroeg om zich concreter over de nieuwe regering uit te laten: 'Zover belangrijke onderwer pen als het te voeren sociaal economi sche beleid e.d. weten we nu nog niets. We zullen het kabinet daarom kritisch, maar zakelijk beoordelen', zei hij. Ten aanzien van het loon- en prijsbe leid sprak het NCW de wens uit dat de thans nog geldende prijsmaatregel teruggedraaid zal worden. Op basis van de huidige regeling is het produ centen verboden meer dan een derde van de loonkostenstijging in de prij zen door te berekenen. Deze maatre gel was destijds gebaseerd op een pro- duktieviteitsstijging van 8 procent en een loonstijging van 12. procent. Nieu we berekeningen geven echter een produktiviteitsstijging van 6^ pro cent te zien en een loonstijging van 13y2 procent. Een doorberekening van de loonkosten voor de helft zou daar om redelijk zijn, aldus het NCW. Toon Hermans onthulde gistermiddag in de Tilburgse stadsschouwburg een bronze portretkop, die Je- sualda Kwanten /rechts van hem; heeft vervaardigd. Tevens werd een expositie van andere bronzen beeldhouwwerken van haar hand geopend. De stadsschouwburg heeft de kop van Toon Hermans gekocht. ADVERTENTIE doko~de beste voeding voor uw hond GOUDA Een grootaandeelhouder van Beleggingsmaatschappij Wabo is in onderhandeling met een buiten landse groep over de overneming van een meerderheidspakket van de aande len. Hoewel de besprekingen in een vergevorderd stadium zijn, kunnen dirdctie en commissarissen nog niet met zekerheid zeggen of zij met suc ces zullen worden afgesloten. Het ligt niet in de bedoeling een openbaar bod op de bij derden uitstaande aan delen uit te brengen, aldus een be- Van een onzer verslaggevers APELDOORN Een betrekkelijk kleine brand in het filiaal van Jamin aan de Hoofdstraat in Apeldoorn veroorzaakte gistermiddag als gevolg van 'n sterke rookontwikkeling paniek in het gezin van de er boven wonende bedrijfsleidster, mevrouw H. Donnin- ger-Veldhuis. Haar schoonzoon sprong van zes meter hoogte uit een raam op straat. Even later werd een tweejarig kleindochtertje naar beneden gegooid, waar een voorbijganger het opving. Intussen had de schoonzoon een lad der tegen het pand gezet, waarlangs alle overige bewoners zich in veilig heid konden stellen. De brand was ontstaan doordat bij het losweken van de vloerbedekking in de winkel een vluchtig oplosmiddel was gebruikt. Toen de werklieden die daarmee bezig waren naar buiten gingen, vond er plotseling een explosie plaats. Bij de brand werd de winkel geblakerd. De woning liep flinke rookschade op. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN De Vlaardingse bevolking is in de nacht van zon dag op maandag weer door een stankgolf geteisterd. De meld- en regelkamer van Rijn mond noteerde in totaal ruim hon derd klachten die vrijwel allemaal te rug te voeren waren op de overpomp- werkzaamheden in de derde petro leumhaven. Het gemeentebestuur van Vlaardingen overweegt opnieuw pro test aan te tekenen tegen deze stanik- :a ICEL VAN DAM ga an een verslaggever en EN HAAG Het was een dat 23 mariniers-zee- ,n liliciens uit de Van Braan wi ouckgeestkazerne in Doorn in laart naar de kapper gestuurd ra#Jn- blijkt uit een antwoord m nister De Koster op vra- nu m van het PPR-kamerlid De betfaay Fortman en het PvdA-ka- lerlid Wieldraaijer. Volgens de linister was er sprake van een en erkeerde interpretatie van de ormen voor een veilige haar- tracht' en zijn er nu maatrege- stiten genomen om herhaling te n oorkomen. 11< ADVERTENTIE Gebakken schol met appel en champignons Per persoon 1 flinke schol. Laat de schoon gemaakte en licht gezouten vis uitlekken. Wentel ze luchtig door de bloem en bak ze in hete olie of boter goudbruin. Garneer de schol met champignons.en schijven appel welke in dezelfde olie of boter zijn gebakken. Bestrooien met fijngehakte peterselie. U bóft als u van vis houdt want vis houdt fit Van een verslaggever TERNEUZEN In veband met het drukken van valse twintig dollar-bil jetten heeft de politie in Terneuzen gis teren in samenwerking met de afdeling falsificaten van de centrale recherche te Amsterdam vier personen aangehou den. Deze zijn: de 34-jarige broers F. 'O. V. en J. F. V., caréhouders te Terneu zen, de -40-jarige autohandelaar G. J. v. d. B. uit Kloosterharen en de 47- jarige F. v. H. landbouwer te Goes. Enige tijd geleden werd in Klooster- zande de slager M. E. aangehouden, verdacht van het drukken van valse twintig dollarbiljetten. In diezelfde tijd werden ook in Oegstgeest arrestaties verricht. In de schuur van de slager trof de politie een drukpers aan en 2100 van de in totaal 3700 gedrukte valse biljetten. De overige 1600 biljet ten werden in Amsterdam gevonden. Uit de verhoren van de eerder gear resteerde verdachten kwam naar vo ren, dat de vier die maandag zijn gearresteerd heben meegeholpen en het nodige geld hebben gefourneerd. explosie. Er kwamen ook klachten binnen uit Schiedam, Maassluis, Hoek van Holland en Barendrecht. Volgens de meld- en regelkamer zijn er ditmaal geen onreglementaire din gen gebeurd. De stank, volgens vele Vlaardingers een smerige rubberlucht, werd veroorzaakt door het loskoppe len van enkele slangen, waarmee butylaldehyde van de 'Alchemist Sta de' naar de 'Alchemist Hamburg' werd gepompt. Dit ontkoppelen is aan strenge veiligheidsvoorschriften ge bonden. De Rotterdamse havendienst heeft geen proces-verbaal kunnen op maken, omdat geen overtreding van de havenverordening is geconstateerd. De eerste stankgolf brak zondagavond laat al los, toen zo'n 32 mensen de meld- en regelkamer belden. Negen tien mensen grepen de telefoon enke le uren later, van ongeveer drie tot vier uur. De grote stroom kwam giste ren binnen, van omstreeks acht uur tot rond het middaguur. Volgens Rijnmond belden in die tijd zeker zes tig mensen de meldkamer, yeelal uit een soort na-reactie op de stank van 's nachts, omdat de stank maandag morgen vrijwel verdwenen was. Tijdens deze nieuwe stankexplosie is overigens gebleken dat het gezegde 'In Rijnmond blijft men door de wind in leven' aan het slijten is. Volgens een woordvoerster is de stankgolf on gewoon, omdat er een tamelijk hard wind stond. Het Vlaardingse gemeentebestuur overweegt een klacht in te dienen bij de officier van justitie te Rotterdam. VELSEN De bedrijfsleden- groep Hoogovens van de Indu striebond NW heeft de basisaf spraak tussen de drie industrie bonden en de industriële werk gevers afgewezen. Dat bleek gisteren aan het einde van de drie vergaderingen die de bedrijfs- ledengroep in Velsen heeft gehouden. De heer J. de Jong, onderhandelaar voor de Industriebond NW bij Hoog ovens, zei dat dit besluit bij Hoog ovens niet betekent dat de Industrie bond NW in zijn geheel de basisaf spraak heeft afgewezen. Als de ledenvergaderingen in het land eveneens in meerderheid afwijzend be slissen, zal vrijdag, in het voort te zet ten overleg met de werkgevers in Den Haag, moeten worden meegedeeld dat de Industriebond NW de basisaf spraak afwijst. De heer De Jong heeft de Unie van be ambten, hoger en leidinggevend perso neel in de vergaderingen beschuldigd van verraad aan de vakbeweging. Vol gens de hr. De Jong heeft de raadsman van de Unie BHLP gegevens doorge speeld aan de raadsman van Hoogo vens. 'Met deze gegevens, aldus De Jong, kon Hoogofens in het kort ge ding voor de president van de Haar lemse rechtbank de Industriebond- NW bestrijden. We vinden het bij zonder ergerlijk dat een vakbond op deze manier hand- en spandiensten verricht ten dienste van de werkge vers.' De Indistriebond-NW vergader de gisteren in Velsen om zich met de leden te beraden op het stakingsver bod dat het Amsterdamse gerechtshof in hoger beroep aan de Industrie- bond-NW en de Industriebond-NKV heeft opgelegd. Van de zijde van de Unie BHLP werd gisteravond ontkend dat de Unie enige bemoeienis met het doorgeven van vakbondsgegevens heeft gehad. De Unie is wel op de hoogte van het feit dat er correspon dentie heeft plaatsgevonden tussen haar raadsman mr. Hulsenbek en de raadsman van Hoogovens, mr. Sluyter. (ADVERTENTIE) dokcTde beste voeding voor uw hond HAAG Touresto, een vereni- van restaurateurs, heeft de be- s:j Idiging van Konsumenten Kon dat haar afspraak om maaltijden groepen vakantiegangers tegen prijzen te leveren prijsopdrij- werkt 'volstrekt onjuist' ge ld. In een reactie op de beschui ten van Konsumenten Kontakt I het bestuur van 'Touresto', dat jj36 leden van de vereniging juist een scherpe calculatie willen be- eren, dat voor een aantrekkelijk u een bescheiden prijs kan wor- betaald. De menu's, die onder de resto-regeling vallen variëren in van 7,50 tot 17,50, waarvan menu's beneden de 9,50, wat 'ns 'Touresto' in vergelijking met Van een onzer verslaggevers ZAANDAM Dr. N. B. Vissel, chirurg in Zaandam, is niet tegen reclame. Hij heeft alleen een hekel aan de kilo's papier, die de farmaceutische industrie dagelijks in de brievenbussen van medici laat glijden. Die reclame is veelal weinig informatief, overdreven luxueus uitgevoerd en werkt derhalve kostenverhogend en milieubeder- vend. Deze laatste zin heeft hij op een sticker laten drukken, met daarboven in dikke letters: retour afzender. _j| JJ 1UUICMU 111 ClgCll_ gebruikelijke tarief een aanzienlij- eductie betekent. Naast iductie betekent. Naast de afspra- olVoor Touresto-menu's is iedere nwi lurateur vrij zijn eigen menu's te 9 eren. aanleiding tot de publikatie van aumenten Kontakt was volgens Touresto-bestuur het royement een van de leden. Deze had bij ierf® van stunt zijn prijzen gehal- 0n<j™ met als doel klanten terug te en{len nm daarna de prijzen op het Peil terug te brengen. Twee weken geleden heeft de heer Vissel in een brief a«n Medisch Contact zijn bezwaren tegen de overdadige reclame gemotiveerd. Hij deed in deze brief de suggestie aan zijn col lega's eenzelfde sticker te ont werpen. Het resultaat van de ze eenmans-actie: niet één col lega, niet één directeur van een geneesmiddelenfabriek, niet één vertegenwoordiger van de medische organisatie nam contact op met de heer Vissel. I:. een kort gesprek in het Johannes-ziekenhuis in Zaandam zet de heer Vissel uiteen wat hij tegen de post reclame heeft, zonder zijn me ning te willen uitspreken over de reclame in het algemeen en de advertenties in de vak pers ('die bladen kunnen zon der reclame niet draaien'). Het is vooral het overdadige in de reclame, dat de heer Vissel tegenstaat. Een nieuwe injectiespuitje moet in grote dozen, met repen piepplastic eromheen, verpakt worden. Medici ontvangen iedere week een folder van de fabrikant van falium en librium, terwijl deze middelen toch genoeg zaam bekend zijn en er maar één fabriek bestaat, die deze middelen produceert. Vele folders gaan vergezeld van kleine cadeautjes: een vlaggetje of een kaart van Limburg, en wat heeft dat nu met een antibiotica te maken? De heer Vissel ontvangt dage lijks twee tot tien reclame pakjes, foldertjes of boekjes. Maar een huisarts krijgt nog veel meer in zijn bus. Gevolg? De meeste huisartsen gooien de stape' reclame, zonder de envelope of het pakje open gemaakt te hebben in de vuil nisbak. Wanneer een belang rijk, nieuw geneesmiddel op de markt komt, besteedt het vakblad er wel aandacht aan. En in het vakblad staan ten slotte ook advertenties van de geneesmiddelen-industrie. Bo vendien geeft de farmaceuti sche industrie ieder kwartaal een dik boek uit, waarin alle geneesmiddelen, die op de markt zijn, vermeld staan, met uitvoerige informatie en soms literatuurverwijzingen. Toch kan de heer Vissel wel begrij pen, dat de geneesmiddelen-in dustrie heel wat reclame-ma teriaal verstuurt. Het ontwik kelen van 'n nieuw genees middel kost ongelooflijk veel geld. Om zo'n middel rendabel te maken, voert de fabrikant een intensieve campagne. Maar de fabrikanten en de reclame mensen geven te hoog op van het effect van die reclame, vindt hij. Vele reclame-folders geven te weinig informatie, 'behandelen' de medici als imbecielen en geven geen verwijzing naar de vaklitera- RETOUR AFZENDER Deïe reclame i9 onvoldoende informatief en overdreven luxueus uitgevoerd en werkt derhalve kostenverhogend en milieubedervend, De sticker die dr. N. B. Wissel heeft laten drukken. tuur. Als voorbeeld van een goede reclame, toont de heer Vissel een Amerikaans tijd schrift: op de ene pagina een aardig plaatje, dat de aandacht trekt, op de andere pagina drie kolom tektst met een uit voerige verklaring van het middel en zijn schadelijke bij werking. Leuke vondst Reclame kèn best aardig zijn. Zoals die recalme van Orga- non, waar in hiëroglief-schrift, in namaak-klei, een oude Egyptische tektst over de vruchtbaarheid stond afge drukt: een leuke vondst en bo vendien nog functioneel ook. Maar de meeste reclame moet het zonder unieke vondsten doen, en is daarom vervelend en weinig informatief. Boven dien verschijnen zoveel nieu we geneesmiddelen op de markt (vooral de anti-biotica), dat het voor een normaal mens geen bijhouden meer is. De heer Vissel stelt daarom voor, dat de farmaceutische industrie een afspraak maakt, dat bijvoorbeeld eens per dag een folder wordt verstuurd van een bepaalde fabrikant. Dat is ruim voldoende, want de meeste folders en boekjes, die de medicus in de bus krijgt, zijn herhalingen van eerder verstuurde reclame. Het handboek van de genees middelen geeft bovendien vol doende informatie. Het ziet er niet naar uit, dat de fabrikanten van geneesmid delen deze raad zullen opvol gen. Een vertegenwoordiger van deze bedrijfstak zei on langs, dat het 'trappen' tegen de recalme een modieus ver schijnsel is onder medici, die graag wat anti-kapitalistische leuzen slaken. De heer Vissel reageert lakoniek op deze uit spraak. 'Iemand die iets goeds wil maken moet overtuigd zijn. Kritiek verdraagt hij niet. Hij wijst dat van de hand met opmerkingen als modieus of communistisch. Het is een soort beroepsbij ziendheid van fabrikanten en reclame-mensen.' Wanneer de fabrikanten van geneesmiddelen de raad van de heer Vissel zouden opvol gen en eens minder papier zouden versturen, zouden vele medici minder last hebben van overvolle brievenbussen. De geneesmiddelen zouden daardoor niet goedkoper wor den (de reclame is maar een heel klein onderdeeltje van het budget), maar de medici zouden opgelucht ademhalen en er zouden weer wat minder boompjes behoeven te sneuve len voor de papierverslinden- de reclame. BINNENLAND - T3/K5 ADVERTENTIE Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon diohten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn. heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg f4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30.60 Koel met buien Van onze weerkundige medewerker In een onstabiele noordwestelijke stroming doen zich vooreerst nog bui en voor, afgewisseld met opklaringen, terwijl het niet warmer wordt dan 12 a 13 gr. Kou in de bovenlucht (minus 31 tot minus 32 graden op een ruim 5000 meter) deed gistermiddag on weercellen ontstaan boven midden- en zuid Engeland, waar hier en daar nogal wat regen is gevallen. Ook in de zuidwestelijke helft van Nederland donderde het met als resultaat 6 milli meter in de meter van Maastricht, 8 millimeter in Vlissingen. Fraserburgh, aan de Schotse oostkust ving 11 milli meter. Een vliegtuig rapporteerde om half acht gisteravond zware turbulen tie op 3'/2 km. hoogte boven noord west Schotland. Bij IJsland diept een nieuwe storing zich sterk uit. Reykja- vic meldde gisteravond een drukafne- ming van 4.4 millibar in drie uur. Ge let op de strakke noord-noordwestelij ke circulatie in de bovenlucht (boven Ierland op 7.000 meter hoogte 120 km. per uur) is er een kansje, dat de meeste nattigheid ten westen van ons land zal blijven met als gevolg: ivoensdag en donderdag overwegend droog en wat zachter weer door het afsnijden van de polaire stroming. Nog eenmaal de zware onweersbui van donderdagavond 3 mei. De grootst bekende neerslag was 46 millimeter zuidoostelijk van Almkerk. 'Vrijwel alle sloten traden royaal buiten hun oevers', aldus onze actieve medeiver- ker daar. 'De meeste velden stonden blank'. In Vlaanderen kwam het plaatselijk tot een windhoos die voor miljoenen franks schade aanrichtte door afgerukte daken en gedood vee. Er vielen hagels als duiveneieren. Dat het in Almkerk zo zwaar regende was feitelijk wel een bijzonderheid omdat deze plaats buiten de buienba- nen ligt. Bij het onderzoek door de Koninklijke Luchtmacht van de vlieg basis Woensdrecht in de jaren '60 kwamen nl. altijd banen voor het da gonweer onder meer naar voren een route van Aardenburg naar Rotter dam, een route van Axel naar het ei land van Dordrecht, een route van Antwerpen naar Chaam. Almkerk ligt juist tussen beide laatstgenoemde trekbanen in. Verdere conclusies: merkwaardig weinig onweer van mid den Zeeland tot Alblasserdam en een gebied met veel dagbuien van Waarde (Zeeland) via Wouw naar Ouden bosch, zonder verdere verlenging. ONWEER BEWOLKING 10 MAX.TEMP. Mm. TEMP. WINDRICHTING Weersgesteldheid van gisteravond 7 uur, maximumtemperaturen van gisteren en neer slag gisteren 7-19 uur: Amsterdam zw bew 14 gr, 0 mm: De Bilt onw 13, 0.1; Deelen zw bew 13, 1; Eelde zw bew 13. 0.5; Eindhoven onw 14, 3; Den Helder 1 bew 12. 0; Luchth. Rtd. zw bew 13. 0.1; Twente zw bew 12, 3; Vlissingen r.bul 14. S: Zd. Limburg onw 14. G; Aberdeen r.bul 10. 3: Athc-ne 1 bew 26, 0; Barcelona zw bew 21, 0: Berlijn regen 19, 0.1; Bordeaux r.bul 15, 4; Brussel h bew 15. 0.4: Frankfort zw bew 13. 2: Genève r.bul 13. 17; Helsinki h bew 12, 0; Innsbrlick r.bul 17, 0.4 mm; Kopenhagen regen 14, 0.1: Lissabon h bew 19, 0; Locarno onw 17, 6; Londen 1 bew 12. 3; Madrid 1 bew 20, 0; Malaga onbew 30, 0; Mallorca onbew 21, 0; München geh bew 16. 0; Nice 1 be-.v 21, 0; Oslo zw bew 14, 0.1; Parijs zw bew 14. 0.1; Parijs h bew 14, 3; Rome 1 bew 19, 0; Spilt 1 bew 26, 0; Stock holm 1 bew 17, 0; Wenen zw bew 18, 1; Zürlch h.bul Casa Blanca onbew 20. 0; lstanboel h bew 22, 0: Las Palmas h bew 19. 0; New Vork 1 bew Tunis geh bew 17. 0. HOOG WATER 9 mei. Vlissingen: 6.48- 39.27; Harlngvlletslulzen: 8.32-21.06; Rotter dam: 9.47-22.02; Scheveningen: 7.56-20.07; IJmuiden: 8.43-21.21; Den Helder: 0.00-12.13: Harllngen 2.39-14.42; Delfzijl: 4.46-16.55.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5