Discotheek 'Maribel' voor goed gekleden, niet voor kleurlingen Katwijkse haringracers naar westkust 1 Goede collectieve voorzieningen kunnen ongelijkheid miniseren Kort nieum uit de regr Vrouw verbrand in woonark Saskia Borst de 10.000 ste Goed resultaat Vietnam-actie Kampioen SIZO hield receptie Nieuwe Leidse Courant KW 80 vaart nu voor G. Plug Visserijnieuws bij de vleet Ruiters aktief in Katwijk Ruit seksboetiek weer ingegooid TROUW/KWARTET DINSDAG 8 MEI 1973 REGIO 'Omdat jc Chinees ben t hom je er niet in' Van een onzer verslaggevers KATWIJK Katwijk is een aktiegroep rijker. De aktiegroep 'Gedupeerde Jeugd' nog geen week oud heeft al een heftig begin van haar bestaan doorleefd. In discotheek Maribel (het vroegere Stella Ma- ris aan de Boulevard) worden behalve langharigen ook kleurlingen geweigerd. Een aantal vaste Stella Ma- ris bezoekers hebben dit beleid van de nieuwe eigenaar niet genomen, en zijn een handtekeningenaktie begonnen. Vrijdagavond en zaterdag hebben de acht aktievoerders op de Boulevard voor het gebouw gepost en iedereen gevraagd of hij zijn handtekening wil plaazsen op een verzoekschrift aan de eigenaar of hij zijn toelatingsbeleid wil ombuigen. Aanvankelijk bleef het bij dreigen, maar zaterdag later op de avond zijn er klappen gevallen. 'Ineens kwam die portier naar buiten en die greep Wim Steenbeek', vertelt Kees van Wijk, een langharige 19-jari- ge aktievoerder die zelf ook handteke ningen stonj te verzamelen. Vroeger kwamen we als groep bij elkaar in Stella Maris. Maar de groep wordt door de nieuwe eigenaar uiteengedre ven. We hebben geprobeerd contact te leggen met de directie van het be drijf, maar die geeft geen sjoege.' Geweigerd Een ander verhaal is dat van Henri Petit Jean. Hij is ook lid geworden van het aktiecomité, omdat hij als kleurling tot nu toe is geweigerd in Maribel. 'Mijn broer Louis is er vlak na de opening een keer in geweest. Een dag later gingen we er samen naar toe en toen mochten we er alle bei niet in. We waren keurig gekleed. Toen ben ik naar de politie gegaan. Die staat achter ons. 'Ga eens praten met de directie van Maribel', zeiden ze op het buraau. Dat hebben we ge daan. Hij was bang, zei hij, dat de Katwijkers ons zouden gaan uitschel den. Hij heeft midden in ons gezicht gezegd: 'Omdat je Chinees bent kom je er niet in'. Later zei hij tijdens dat gesprek: je hoort er nog van. Maar we hebben nooit meer iets gehoord. Die RIJNSBURG Dezer dagen brak brand uit in een woonschip dat lag gemeerd langs de Oegstgeesterweg en waarbij een vrouw om het leven kwam. Om kwart voor negen 's avonds werd de politie gewaarschuwd, die binnen enkele minuten ter plaatse was. Er viel echter al niets meer te redden. Toen de brandweer arriveerde stond de boot al in vuur en vlam. Van de grote, 14 meter lange woonark 'Nicoladonia', bleven slechts verkoolde resten over. Van omstanders werd vernomen dat de bewoonster, de 38-jarige mej. J. M. van der Ploeg, nog binnen was. Haar auto stond voor de deur. Later werd het stoffelijk overschot op bed aange troffen. Het slachtoffer was zwemin- struktrice, maar werd sinds enige tijd verpleegd in 'Endegeest'. Tijdens de weekeinden kwam zij naar de boot. Zij woonde er alleen. Uit een onderzoek is niet gebleken hoe de brand is ontstaan. Het enige dat bekend is, is dat je vrouw nogal veel sigaretten rookte, zodat het niet ondenkbaar is dat de brand begon na dat het bed vlam vatte door een bran dende sigaret. RIJNSBURG Rijnsburg heeft 10.000 inwoners. Gisterochtend kwam de heer C. Borst op het gemeentehuis om aangifte te doen van de geboorte van Sas kia Clementina. Toen hoorde de gelukkige vader dat zijn doch ter de 10.000 in Rijnsburg vol maakt. Moeder en kind maken het uitstekend. 'Het is een flin ke meid', aldus de heer Borst. En daar is geen woord te veel van gezegd, want Saskia woog direct na de geboorte iets meer dan 9 pond. Vanavond krijgt moeder Helena Borst-Blokker (34) loco-burgemeester H. de Mooy op kraamvisite. De wet houder vervangt burgemeester B. H. Koomans die met vakan tie is. Overigens werd Saskia za terdagavond al geboren. Het echtpaar Borst, Frederiksoord- laan 1, heeft al twee jongens van respectievelijk 9 en 7 jaar. Zij hebben er nu een zusje bij. man hee't geen enkele grond om ons er niet in te laten'. Henri is naar eigen zeggen nog nooit bij Maribel binnen geweest, dus we gens eerdere ervaringen kan de eige naar hem moeilijk hebben geweigerd. Vent Kees van Wijk: 'zaterdagochtend, toen we de vorige avond al door de portier een stratenmaker uit Oegstgeest die dit vak als bijverdienste doet waren bedreigd zijn we weer gaan proberen te praten. 'Nee,' zegt die portier, 'kom maar eens hier als je een vent bent, dan vechten we het wel uit'. Zaterdagavond stond Wim Steenbeek net aan iemand op de Bou levard uit te leggen wat de aktie in hield toen hij klappen opliep van die LEIDEN De Brede Vietnambewe- ging Leiden is blij met het resultaat van de aktie voor de politieke gevan genen van het Thieu-regiem, zoals die zaterdag in Leiden (bij de Hartebrug- kerk) werd gehouden. Om hun solida riteit met de gevangenen in Zuid- Vietnam uit te drukken hadden in een model van een z.g. Tijgerkooi zit ting genomen: ds. Bouwhuys en ds. Litjens van de studerotenekklesia, een werkende jongere, een student en twee journalisten, Rennie Vink en Kees de Leeuw. De voorbijgangers toonden, zoals verwacht, zich soms verbaasd, maar uiteindelijk meestal positief. In drie uur tijds zetten 350 mensen hun handtekening om zodoen de mede te protesteren. Voorts wer den ongeveer 100 affiesjes verkocht. De aktie, die reeds werd gehouden in Den Haag, Alkmaar, Haarlem, Nijme gen, Enschedé en Leiden zal worden voortgezet in andere plaatsen. Als eer ste staat Arnhem op het programma. Op het einde van de aktie zullen de handtekeningen worden aangeboden aan de Nederlandse regering, in de hoop dat deze een protest tegen het onrecht dat bedreven wordt tegen po litieke burgergevangenen in Zuid- Vietnam zal laten horen. LEIDEN LAK. Op donderdag 10 mei verzorgen studenten van de Spaanse sectie van de Leidse Univer siteit ter gelegenheid van het lustrum van de sectie in het theater van het Leids Academisch Kunstcentrum, Le- vendeel 150, derde verdieping, een voorstelling van 'La voz de los venei- dos' (De stem der overwonnenen), een oratorium voor solisten, koor, muziek, ritme en lichamelijke expres sie. De toegangsprijs voor de voorstel ling, die om half negen begint, be draagt drie gulden vijftig: voor LAK- leden twee guldenvijftig. Met het ora torium 'La voz de los vencidos' willen de studenten van de Spaanse sectie het historisch proces laten zien, dat in Latijns-Amerika plaatsvond vanaf de verovering door de Spanjaarden tot heden, dit aan de hand van de strijd om onafhankelijkheid. portier.' Door de politie is daarvoor proces-verbaal opgemaakt. 'Nog later is een meisje van onze ak tiegroep bij Maribel naar binnen ge gaan om in de zaak zelf handtekenin gen te verzamelen. Maar die is er uit gezet. We willen die tent niet afkra ken, maar we willen dat het toegangs beleid wordt omgebogen. De hele week zullen we nog overal handteke ningen verzamelen.' Bij de handtekeningen zullen de jon gelui het niet laten. Zaterdagavond willen ze een protestoptocht houden over de Boulevard. Om acht uur hoopt men dat zo veel mogelijk jongeren zich zullen verzamelen voor hotel Noordzee. Vandaar zal men lo pen naar Maribel, waar de handteke ningen zullen worden overhandigd aan de directie. Jeugdcentrum Omdat ze nu toch bezig zijn de jeugd te mobiliseren zijn de acht aktievoe- renden ook begonnen te pleiten voor een jeugdcentrum in Katwijk. 'Het gaat er ons niet om die tent te kraken' vertelt Henri Petit Jean nog. 'Het gaat om het principe. Wij willen vrij kunnen kiezen waar we naar toe gaan. In Stella Maris was het gezellig. Daar kwam iedereen. Turken, Engel sen. zwarten.Een Turk stond er achter de bar. Het is er nooit knok ken geweest. Als die man zijn stand punt handhaaft gaan we door.' Telefonisch contact met Maribel le verde ons van een zich mede-eigenaar noemende M. van Klaveren het vol gende commentaar op: 'Iedereen mag er in komen, mits goed gekleed. Nie mand wordt geweigerd.' Ook kleurlin gen niet? 'Groepen kleurlingen laat ik niet binnen.' Waarom doet u dat niet? 'Ik heb twaalf jaar ervaring in het horecavak. In die tijd heb ik ge noeg ondervonden. Dat begrijpt u toch wel'. HILLEGOM In vreugdestemming heeft de Hillegomse voetbalvereniging SIZO zaterdagmiddag in het Nutsge- bouw gerecipieerd ter gelegenheid vanh et behaalde kampioenschap in de derde klasse zaterdagvoetbal van de KNVB en de daaraan verbonden promotie naaj de tweede klasse. Tal van aanwezigen waren er, onder meer namens de Haarlemse voetbalbond, de plaatselijke commissie voor sport en recreatie, het gemeentebestuur (we thouder C. van Reede), de v.v. Hille- gom. de r.k.s.v. Concordia en de streekclubs Ter Leede en Lisser Boys. Ook waren er vertegenwoordigers van de v.v. Marken, tegen wie SIZO het kampioenschap had behaald. Van de vele woorden, die tijdens de receptie werden gewisseld, waren er ook enige gewijd aan de penibele terreinenkwes- tie in Hillegom. Men verzocht om spoedige verbetering. Namens het vrouwencomité van SIZO (het 'scha duwkabinet') werd de vereniging ter ere van 5 mei een Nederlandse vlag aangeboden. Voorts werden tal van giften en bloemstukken overhandigd. Discotheek Maribel: Er wordt niemand geweigerd, behalve groepjes kleurlingen Discussiedag op Oud-Poelgeest OEGSTGEEST In het vormingscentrum Oud-Poelgeest werd de afsluitingsdag gehouden voor de deel nemers aan de acht discussiegroepen uit de regio Leiden van het Sol-projekt. Dit projekt is een half jaar geleden gestart door PvdA, D'66 en PPR (later ook PSP) naar aanleiding van het rapport van de Club van Rome en het rapport Mansholt. Er waren 25 deelnemers die de gehele zaterdag hadden gereserveerd voor de ze bijeenkomst, 's Morgens was er een inleiding door mr. Flip de Kam, me dewerker van de 2e Kamerfractie van de PvdA over de 'mogelijkheden van een andere samenleving' waarin hij wees op het feit dat grote schaarste aan energiebronnen op handen is. De demissionaire regering heeft geen energiebeleid. Het feit dat er nu een energiestudie wordt gemaakt is vooral te danken aan het werk van aktie- groepen. Deze wijzen er o.a. op dat het Nederlandse energieverbruik het 50-voudige is van dat in een ontwik kelingsland. Neem bijv. de verspilling van warmte door het openzetten van ramen in woonhuizen. Een van de aanwezigen wraakte de volkomen verkeerde con structie van huizen: het verplicht stel len van dubbele ramen zou warmte- verspilling aanzienlijk verminderen. De heer De Kam zei dat in de ogen van de ontwikkelingslanden het mi lieuprobleem, zoals wij dat stellen en rijke-lui's probleem is: zij bevuilen het eigen nest. Flip de Kam deed een beroep op de beter gesitueerden' in Nederland vrij willig een gedeelte van hun, in verge lijking tot de 3e wereld enorme inko men af te staan aan akties zoals X-Y. Actief beleid Hierop volgde een levendige discussie. Daarbij bleek dat aktiegroepen vooral Het etg*n ochtendblad voor ólk protestants Christelijk gezin In Leiden en omgeving ZORG «00R EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS uit de universiteiten met hun intel lectuele potentieel enorm veel zouden kunnen doen voor de verbetering van ons leefklimaat en dat van de 3e we reld. In de middag werd door vier groepen gediscussieerd over resp.: milieu, ar beid. inkomensverdeling en onderwijs. In de discussiegroep milieu stelde men vast dat tot nu toe milieubeheer geen post op de begroting is geweest. Toch zal het nodig zijn hiervoor een aktief beleid te voeren en dit zal geld kosten. Afdelingen van universiteiten kunnen en moeten als aktiegroepen gaan fungeren. In de groep die arbeid besprak, schonk men vooral aandacht aan de wenselijkheid de arbeidsvreugde te vergroten. Hiervoor zijn nodig een an dere inkomensverdeling, een her nieuwd onderwijs en democratisering van de arbeid. De groep inkomensdeling ging er van uit dat niemand a priori meer recht had op wat dan ook dan iemand an ders. Dit geldt voor individuen zowel als voor landen (rijke landen3e wereld). Dit zal in theorie moeten lei den tot volkomen inkomensgelijkheid. De ongelijkheid wordt in stand ge houden door: a. krachten die voordeel hebben bij ongelijkheid en b. de pres- tatiemoraal die materiële beloning NIEUWVEEN Op woensdag 23 mei zal de Johannes-Stichting haar jaarlijkse familiedag houden. Het pro gramma is geheel gericht op de ko mende verhuizing naar de Hooge Burcht te Zwammerdam. De huisgeno ten met hun familie zullen kennis maken met het nieuwe centrum. Bus sen pendelen van en naar de Hooge Burcht, 's Middags zal een forum on der voorzitterschap van dr. J. Hoeing, geneesheer-directeur, vragen beant woorden aangaande het nieuwe cen trum dat na voltooiing 600 zwakzinni gen een huisvesting zal bieden. voorstaat. Men zal kunnen beginnen de academici minder te belonen dan nu geschiedt. Goede collectieve voor zieningen zouden veel van de onge lijkheid kunnen wegnemen. Onderwijs In de groep onderwijs werd als doel stelling van het onderwijs geformu leerd: het leren te leven in een maat schappij waarvoor men zich verant woordelijk voelt. Hiervoor is o.a. no dig kennisoverdracht. Echter ook het overdragen van handvaardigheid en sociale vaardigheid. Onderwijs dient niet alleen op school maar ook thuis plaats te vinden. In de plenaire bijeenkomst werd de wens geuit de Sol-besprekingen voort te zetten en ev. de thematiek uit te breiden. Besloten werd de stuurgroep, bestaande uit: Ria Beckers, Heieen Dake en Henk Prins op te dragen na te gaan hoe dit te realiseren is voor de regio Leiden. KATWIJK De KW 80 'Dirk Maria' van N.V. Visserij Mij. 'Kennemerland' te Katwijk aan Zee, vaart sinds maart voor rederij G. Plug, Ligusterstraat eveneens te Katwijk aan Zee. Voor re der Plug betekent het een grote ver betering. Tot voor kort had de heer Plug de KW 211 'Geertruida' in de vaart, die echter naar Engeland is verkocht. De 'Dirk Maria' is groter en moderner. Het registratienummer van de KW 80 is hetzelfde gebleven. Alleen de naam is veranderd. 'Dirk Maria' werd 'Geer truida',- zoals ook de naar Engeland verkochte KW 211 heette. Schipper op de 'Geertruida', KW 80, het ?nige schip van Reder/Eigenaaj Plug. is Maarten van der Plas. Van een onzer verslaggevers KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 12 mei vaart een grote vloot naar de Westkust. De jacht op de nieuwe haring gaat dan beginnen. Er is een accentverschuiving. Tot en met vorig jaar gingen de meeste schepen eerst naar de Noordzee. De 'vangstverwachtingen zijn hier echter uiterst miniem. Vandaar dat de grotere Katwijkers zich bij de Vlaardingers, IJmuidenaren en andere schepen voegen om hun ge luk te beproeven onder de Westkust. KATWIJK —Zaterdag is op het ter rein van de Irene ruiters aan 'de Krom' de eerste streekwewstrijd van het streekverband 'Rijnmond' der Kon. Ned. Fed. van Landelijke rijver- enigingen gehouden, meededen de Pa- lesteyn ruiters, Alphense ruiters, Kon. Emma ruiters,Boe khorst ruiters, en de Irene ruiters. Ondanks het minder gunstige weer verliep het programma vlot en in goe de sfeer. Gereden werd, dressuur en springen in diverse klassen. Van de Irene ruiters behaalde mej. Tjebbes een 2e prijs, Rudy Molenkamp een derde en Jaco van Andel een vierde prijs. Na afloop werd de traditionele parade gehouden voor het streekbestuur. Zaterdag 12 mei worden te Katwijk weer wedstrijden in streekverband ge reden op het verenigingsterrein aan 'De Krom'. Nu zijn het de pony-rui ters en amazones van diverse vereni gingen die om de eer gaan strijden. Het begint om 10 uur. Slechts enkelen vertrokken vorig jaar al direkt naar de Westkust. Het voor deel is dat de schepen eerder mogen uitvaren. De Westkust-schepen zullen zaterdag 12 mei voor 12 uur mogen uitvaren, de schepen die naar de Noordzee gaan moeten wachten tot za terdag 19 mei. De eerst bedoelde sche pen zullen tot nader order niet meer haring per reis mogen aanvoeren dan 300 kantjes, waarvan ten hoogdste 200 karntjes groene haring. De Noordzee schepen mogen per reis niet meer dan honderdvijftig kantjes aanvoeren, met dien verstande dat deze hoeveelheid voor schepen met een kleinere tonna ge dan 150 brt, naar evenredigheid minder zal zijn. Binnen de bestaande voorschriften zal de aangevoerde ha ring, zowel van buiten als van binnen de Noordzee, onmiddellijk na aanvoer ten verkoopsmogen worden aangebo den. Schepen die aan dé visserij buiten de Noordzee hebben meegedaan, moeten, alvorens zij aan de Noordzeevisserij meedoen, uitvaren van een Nederland se haven. Dit zal voor deze schepen niet voor 26 mei mogen gebeuren. Kinderziekten Het was gistermiddag bij het Pro- duktschap voor Vis en Visprodukten nog niet bekend welke schepen aan de 'haringrace' voor zover daar nog sprake van kan zijn, deelnemen. Vast staat in ieder geval dat N.V. Visserij Mij. 'Kennemerland' heeft ingeschre ven met vijf schepen te weten de KW 39 'Wilhelmina Johanna', KW 41 'Eli sabeth Christina'. KW 74 'Tetman Hette'. KW 81 'Hendrika Johanna' en de KW 49 'Schout Velthuys'. De 'Schout Velthuys' is momenteel aan z'n tweede reis bezig. Enkele we ken geleden werd het schip, een su per-moderne diepvries-trawler, offi cieel gedoopt. De eerste reis naar de Noordzee, was zeer kort, omdat enkele kinderziekten met betrekking tot de Winch, moesten worden verholpen. Nu is deze Katwijker naar de west kust, vooral ook om de diepvriesin stallatie te beproeven, dit met het oog op de komende haringvangst. Rederij 'Kennemerland' heeft twee schepen pas verkocht. Het zijn de KW 32 'Sakina Martina', die nu onder Urkse vlag vaart en KW 80 'Dirk Ma ria', die is overgedaan aan rederij Gerrit Plug te Katwijk. In totaal heeft 'Kennemerland' vijf schepen, die alle ter haringvangst (westkust) zullen uitvaren. Parlevliet Ook de KW 170 'Annie Hillina' van rederii 'De Samenwerking', met als schipper G. Zwaan, gaat naar de West kust. De heer H. W. Kalee van deze rederij, verwacht dat donderdag 17 mei de eerste haring aan wal wordt gebracht. De heer Kalee: 'Wij hebben een zachte winter achter de rug. Dat kan betekenen dat de haringen ook iets vetter zullen zijn.' Bij 'Kennemerland' was de verwach ting overigens dal de eerste haring al woensdagavond 16 mei aangevoerd kan worden. SASSENHEIM De jaarlijks gaansdag van IJsselmuiden B.V., dit jaar naar het Evolu|l Eindhoven, werd afgesloten mr te Noordwijk in het Zingerhot) vierde huldiging van een tweetal larissen t.w. J. P. Kortekaas enL d. Meer, resp. 25 en 12,5 jj dienst. Beiden zijn chef-monteJ recteur P. M. IJsselmuiden sr.r hun vakmanschap, werklust etl we medewerking. De heer Kon kreeg een complete badkamer f en de heer V.d. Meer een luidsprekers. De voorzitter personeelsvereniging, J. Verhf sprak ook gelukwensen uit i handigde beiden een brandbli| raat voor hun auto. SASSENHEIM Voor de jaa ziekzoekwedstrijden, georgac door de Bloembollenkeuringsdia Plantenziektekundige Dienst, 7 menwerking met de landarbeidj den, afgelopen weekend in hetl bollenmagazijn van G. B. de men, bestond grote belangstellii kwamen 225 bezoekers. Om het] ma ziekzoeken te behalen twee tafels met hyacinten en narcissen opgesteld. Verder vof monstratie-doeleinden drie tafel tulpen, één met hyacinten en tw] bijgoed w.o. dahlia's. SASSENHEIM De ontspaj middag in 'Ontmoeting' voor den door bejaarden, georgai door de Hervormde Vrouwendij een succes geworden. Op deze die door mevrouw Van Bruchen geopend, was er samenzang, leuke sketches door vijf dames heren, een quiz in de trant v rend Boudewijn en een deel van mejuffrouw v. d. Heyden. I jaardenkoor van 'De Schutse' middels tot circa 50 leden is gi zong o.l.v. dirigent Postma een volksliederen. LEIMUIDEN Op 10 mei om houdt de afdeling Rijnsaterwou van de Ned. Bond van Platt vrouwen een Balkanavond i Keyzer te Leimuiden. Er zal melijk over Joegoslavië wordf teld. LEIMUIDEN Het gemeen centrum Het Spant zal op 17 m cieel door de burgemeester i geopend. In de avonduren en mei is er voor ieder gelegenhi I centrum te bezichtigen. NIEUWVEEN Het bestuur j Chr. Schoolvereniging heeft pe gustus voor de kleuterschool ternest mevrouw C. Hoogevee Heide als hoofdleidster benoem v. d. Heide werkte als leids Bunschoten. NIEUWVEEN Op vrijdagi 18 mei geeft de Josti-band vi schoolkinderen van de basis; een konsert in een grote tent terrein van de Johannes-Stichti Josti-band is samengesteld uit 1 le huisgenoten woonachtig in t ve en Op de Muur te Alphi Rijn, beide gezinsvervangem zen, en Huize Ursula en de Stichting te Nieuwveen. De 90 leden. RIJNSBURG Dinsdag 8 me in het dienstencentrum 'De B Smidstraat 16, een modeshow den tb.v. bejaarden en gehani uit Rijnsburg en Valkenbu 10.15-11.30 uur. 'Regina-mo< Amsterdam zal de nieuwste v< en zomermodellen tonen, spe< stemd voor de ouderen. Daarna zal in het Dienstencen gehele collectie worden tentoo vanaf 1.30 uur. HAZERSWOUDE Dezer d het eerste nummer van de krant van de protestants-chr kleuterschool De Kleuterwei Hazerswoudse wijk Rhynenbu schenen. De kleuterleidsters Ruijg, W. E. Sarelse en N. de willen in deze 'krant' enkele per jaar de belevenissen va school aan de ouders vertellen. HAZERSWOUDE Met inga 1 juli aanstaande treedt de i meentelijke adviescommissie 'o in bejaardenoorden' in fund werkzaamheden van de coni strekken zich uit in de genj Benthuizen, Hazerswoude, Moei le en Woubrugge. Elk van dj meenten zal door één vertegen! ger in de commissie zitting heil De commissie brengt aan een! der deelnemende gemeenten w tige bejaarde, die opneming bejaardenoord wenst, desgevrai vies uit. evenals aan de houd zo'n oord. over de aard en ml de verzorging, die voor de bel bejaarde noodzakelijk is. HAZERSWOUDE Een een tig personen tellend comité voorzitterschap van burgemee ten Heuvelhof bereidt de festi voor die op 5 september in woude-Rijndijk en -dorp zulle den gehouden ter gelegenheid' 25-jarig regeringsjubileum van de Koningin. Uit dit comité, alle groeperingen zijn vertegl digd, is een werkcommissie vi personen gerecruteerd. Hierin zitting: de dames S. Dekker Martinot en de heren Jacques I Jac. Vos, L. Dorsman, D. v. d en P. de Bruin. De laatste is ris van zowel het comité als werkcommissie. Welke rederijen uiteraard niet ont breken bij het Produktschap waren ze gisteren echter nog niet aange meld, maar nen heeft tot 10 mei de tijd zijn B.V. Rederij en Haring- handel N. Parlevliet jr. en Ouwe- hand's Rederij en Visverwerking N.V. De heer N. Parlevliet jr. noemt de haringrace dit keer interessanter dan de paar afgelopen jaren het geval was: 'Nu vaart het driedubbele aantal van vorig jaar naar de Westkust'. Vo rig jaar was dat nog anders. Het wordt een hele uittocht zaterdag naar de Westkust', aldus de heer Parle vliet, diesook voorzitter is van de Kat- w.jkse Rederijvereniging 'Vuurbaak'. 'Dit keer biedt de Noordzee weinig vertrouwen, maar men kan er natuur lijk nog niets van zeggen. Over de kwaliteit van de westkustha ring is nogal verschil van mening. Wat de heer Parlevliet betreft is de haring uitstekend. De kleinere hou den wij voor het thuisfront, de grove re haring is voor de export. De konin gin heeft vorig jaar Westkust-haring gegeten.' Alle zes de schepen van Par levliet (Rijnmond 1 t.m. VI) varen uit. Van rederij Ouwehand gaat de KW 123 'Holland' naar de Westkust. Schipper zal zijn de alom bekende Leen Dubbelaar. Ook bij Ouwehand ziet men meer in de wateren rond de Ierse kust, dan in de 'eigen' Noord- ipni De KW 123 van rederij Holland, een van de moderne trawlers, die zaterdag onder de Westkust op nieu we haring gaan jagen. Wat zal de vangst dit jaar opleveren? 'Er is nog weinig van te zeggen. Vol gens de huidige berichten biedt de Noordzee geen gunstige vooruitzich ten. Het is daarom begrijpelijk dat de grote, moderne schepen, het verder weg zoeken en naar de Westkust gaan. Wel moet men er rekening mee houden dat daar een ander soort ha ring wordt gevangen. Over het alge meen groter en minder geschikt voor maatjesharing. Maar er is nog niets van te zeggen. Het kan best zijn dat, wanneer men eenmaal bij de Doggers- bank is, er prachtige maatjes worden gevangen', aldus een woordvoerder van het Produktschap te Den Haag. LEIDEN Wederom moesten het afgelopen weekend de rui een sexboetiek aan de Haven gelden. Door vermoedelijk m één persoon werd een loodzwi ren bint door de ruiten gegoi daarop de woorden: 'Als de tekort schiet blijft ons de pw 'Deze rotte plek die ontucht daad kweekt moet weg'. Uit het gebouw van de chr scholengemeenschap aan de S laan werden acht bandrecorde: len. Benevens grote schade on ook de Bonaventura-scholen schap laat van inbrekers. Er v bandrecorder meegenomen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4