ïerste vijfjarenplan van'Ui:<MK",wbcla,,fiikOT,lla" ndonesie een succes Libië houdt vast aan oude eisen produktie van industrie Tegenstelling rijke en arme landen in wereldscheepvaart Doruitzichten bij Gamma lange termijn gunstig i Dngeren: geen tlpverlening b Indonesië geen handels- |oord EEG-Japan Regering van Suriname redt hank in nood Ned. Fondsen in New York Krant op de buis NEW YORK VAST GESTEMD zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf lOUW/KWARTET DINSDAG 8 MEI 1973 FINANCIëN EN ECONOMIE Tl 3 /K13 lister Boertien tot donorlanden conferentie: Con ar 'Y>.s over landbouw in jaar 2000 'ERDAM 'Men kan nu al n, dat het eerste vijfjaren- van Indonesië, dat in april nd jaar ten einde loopt, een is geworden. Minister ien van ontwikkelingssa- erking zei dit maandagmor- i een rede, waarmede hij de ende conferentie van de in- Bvernementele groep voor esië in Amsterdam opende ifjarenplan was vrijwel uitslui- ericht op herstel en rehabilita- de grondslagen van de econo- en monetaire structuur van l d. Met het ten einde lopen van ste vijfjarenplan is de ontwik- van Indonesië, volgens de heer J/tn, in een zeer belangrijk stadi- 3 Somen. i e de economische problemen nog vele andere gebieden en sociale kwesties, die de aan- verdienen. Het opstellen van eede vijfjarenplan zal daarom zijn dan dat van het Het is namelijk heel goed mo- dat de keus van de prioriteiten of de huidige stabiele toe- n stand kan worden gehouden. der rijst 'i in april afgelopen vierde jaar |et eerste vijfjarenplan zijn de fat jaar gestelde doelen in het een overtroffen. De voldoening jlit uitstekende resultaat wordt [getemperd door de veel lagere jgst van de tweede rijstoogst in me aan het einde van het jaar jeleid tot ernstige rijsttekorten. Van een onzer verslaggevers WAGENINGEN De Europese landbouw in het jaar 2000, dat was het onderwerp van een vijfdaags con gres in Wageningen, georganiseerd door de Europese Culturele Stichting. Een congres met wellicht wei nig concrete resultaten, dat echter wel diende tot 'versterking van het wederzijds begrip bij het denken over landbouwproblemen', zoals het in de slotzitting werd genoemd. Tijdens het congres, waaraan vijftig vertegenwoordigers uit elf landen deelnamen, stonden vier mogelijkhe den voor de Europese landbouw in 2000 centraal. Zo kan de landbouw tegen die tijd ongeveer dezelfde zijn als thans, binnen een vergelijkbaar economisch stelsel. Ook kan de land bouw de produktie richten op een evenwichtiger maatschappij. Dit wil zeggen dat de agrariër de exploitatie (uitputting) van grondstoffen moet beheersen en een goed oog moet hebben voor het milieu. Een andere mogelijkheid is een landbouw systeem waarbinnen het individu, de mens, centraal staat. Een landbouw dus die het contact tussen de mens en zijn leefomgeving moet herstel len. Tenslotte is een agrarisch systeem mogelijk dat, net als in het eerstgenoemde, zich richt op pro duktie, maar dan binnen een meer socialistische samenleving. Vanuit dit vertrekpunt bespraken verschillende groepen, waaraan on der anderen dr. Mansholt en dr. Van Huiten als adviseurs waren toe gevoegd, wat de mogelijkheden en vooral wenselijkheden waren voor 2000. 'Al over 27 jaar,' zoals congres voorzitter A. J. Jansen opmerkte. 'Toen we met deze studie begonnen, was het nog 30.' Conclusie Eén der groepsconclusies was dat de landbouw moet tegemoet komen aan de primaire verlangens van de ge meenschap. Daarvoor is een vrije be schikking over de landbouwgrond noodzakelijk, zo meende deze groep. Waarmee de laatste mogelijkheid Wan landbouwen namelijk binnen een meer socialistisch stelsel al meteen van tafel was geveegd. Die zelfde groep pleitte voor een vrije iTERDAM Een aantal lerlandse jongerenorganisa- is 'sterk verontrust door de Ichten dat de zogenaamde [orlanden, waaronder Neder- I, van plan zouden zijn voor jaar 1973 wederom uitge- 1de hulp te verlenen, aan door militairen beheerste teurregiine in Indonesië, sen door hen uitgegeven ver ing zeggen de jongerenorga- Ities dat na ruim zeven jaar "larto-bewind, zonder enige jdische grondslag en zonder Je concrete beschuldiging ve- Eenduizenden als politieke ingenen worden vastgehou- L Dit aantal neemt door uwe arrestaties eerder toe ai en heeft naar alle waar- billijkheid de honderddui- [d ver overschreden. een Nederlandse sing die zegt een int voor te staan in de Ispolitiek, wordt hiermee unieke kans geschapen om lit jaa van de mensenrech- het beleid ten opzichte van inesië drastisch te herzien.' Is voor Wcsteuropese demo- |ën geen enkele reden tegen- 1 Indonesië een andere hou- aan te nemen dan b.v. te- Griekenland of Portugal', is de verklaring die is uitge- door de federatie van isten Democratische Jonge- Federatie Jongeren Groepe- ;en PvdA, Comité Indonesië, "•jongeren, PSP-jongeren, ,looni en studenten Raad Jje Universiteit. jSEL Topfunctionarissen van •Dropese Economische Gemeen- èen Japanse regeringsfunctiona- 1 hebben besloten de pogingen t komen tot een handelsakkoord pig op te geven. Men zal nu h tot na het begin van de we- Pdelsbesprekingen, die in sep- I moeten beginnen. I in Brussel overeengekomen de |en tussen de EEG en Japan op pllende niveaus en gebieden uit {den. Deze contacten zijn de eer- jizet tot een regelmatige politie- »oog tussen de EEG en Japan. RDAM In het telefonisch avondver- framen gisteravond de volgende koer- stand (tussen haakjes de 'officiële is van dezelfde dag), f (81.00); Hoogovens (80.30); Kon. 7.20-127.50 gl (127.20); Philips 56.70- 11 (56.70); Unilever 1610Ö (160.80), F (112.50). Hoewel de Indonesische regering door energiek ingrijpen een ramp heeft we ten te voorkomen en voldoende rijst heeft weten te verschaffen öm de kri tieke periode tussen de najaarsoogsten en de voorjaarsoogsten door te ko men, vereist de situatie nog steeds al le aandacht. Ook in de traditionele rijstexporterende landen waren de oogsten namelijk mager. Voorts is het nog niet mogelijk geble ken een zodanige normale situatie te scheppen, dat de rijstprijzen weer zouden kunnen dalen tot hun peil van medio 1972. De aanzienlijk gestegen rijstprijzen betekenen een zware last voor de grote meerderheid van de be volking. De kosten van levensonder houd zijn met 25 procent gestegen en dit is nog maar een gemiddelde, want voor de lagere inkomensgroepen is de prijsstijging erger. In andere produktiesectoren zijn ver scheidene indrukwekkende prestaties te zien. Vooral de spectaculaire groei van de aardolieproduktie trekt de aan dacht. In 1972 kwam meer dan de helft van Indonesiërs exportinkomen uit de olie. "Méér dan" ééhderde'vari de belastingontvangsten kwam uit de olie-industrie. Minister Boertien noemde in zijn re de de activiteiten van de buitenlandse oliemaatschappijen en van de andere buitenlandse bedrijven, die in Indone sië bijv. koper en nikkel winnen, een positieve bijdrage aan de ontwikke ling van de Indonesische economie. Er wordt gewerkt aan de bouw van een nikkelsmelterij in Indonesië. De tinsmeltcapaciteit wordt voortdurend vergroot en de Indonesische regering onderhandelt met buitenlandse onder nemingen over de stichting van een bauxietmaatschappij. De gestegen mijnbouwproduktie heeft de samenstelling van Indonesië's ex portpakket de laatste jaren volkomen gewijzigd. De betekenis van de niet- PARAMARIBO —De Surinaamse re gering heeft zich garant gesteld voor de terugbetaling van alle aan de in ernstige moeilijkheden verkerende Vervuurts Bank nv toevertrouwde gel den. Tevens heeft zij besloten in het maatschappelijk kapitaal van de bank te participeren. Volgens de raad van commissarissen van de bank zijn de problemen ont staan door een grote mate van onzorg vuldigheid, zowel bij de kredietver lening als de kredietbewaking. Door dat voor een aantal debiteuren voor zieningen moesten worden getroffen zijn zowel het aandelenkapitaal als de reserves ernstig aangetast. Het beheer van de bank is tijdelijk in handen gelegd van de heer E. de Vries, oud-directeur van de Surinaam se Bank. De huidige directeur is alle bevoegdheden ontnomen. traditionele exportartikelen is groter geworden, wat voor de toekomst een aanzienlijke versterking van de han delsbalanspositie inhoudt. De specta culaire stijging'van de houtproduktie heeft in 1972 aangehouden. Na olie is hout nu Indonesië's voornaamste ex- portprodukt. De textielproduktie heeft in 1972 een recordpeil bereikt en overtrof verre het voor 1972 gestelde produktiedoel. Kwetsbaar Hoewel de voornaamste economische problemen van Indonesië door de on der het eerste vijfjarenplan gevoerde politiek zijn opgelost, zal in het nieu we economische plan voor de komen de vijf jaren prioriteit nodig blijven voor verhoging van de voedselproduk- tie. Dat Indonesië in dit opzicht kwetsbaar is, is in het afgelopen jaar weer gebleken. Ook zal verder gewerkt moeten wor den aan verbetering van de infra structuur. Op grotere schaal dan tot nu toe gebeurde zal de sociale ontwik keling moeten worden aangepakt. Mi nister Boertien zei hierbij in de eer ste plaats aan onderwijs en gezond heidszorg te denken. Voor deze secto ren zullen aanzienlijke investeringen op lange termijn nodig zijn, waarvan de resultaten pas over vele jaren merkbaar zullen zijn. Van zeer groot gewicht is ook het vraagstuk van de werkloosheid. Minister Boertien verzocht de donor landen er mee rekening te houden, dat Indonesië als resultaat van de aanzienlijke toegenomen industriële produktie al in staat is voor een aan tal sectoren zelf de 'kapitaalgoederen te vervaardigen, die nodig zijn voor i.e uitvoering van ontwikkelingspro jecten. Indonesië kan bijv. al bepaalde soorten communicatiekabel, waterlei dingbuizen en transportmateriaal pro duceren. Deze zaken kunnen dus be ter in het land zelf worden aange schaft dan worden ingevoerd. Op de vorige conferentie van de inter gouvernementele groep voor Indonesië (1GGI), die in december 1972 in Am sterdam werd gehouden, heeft Indone sië een verzoek tot buitenlandse hulp ten bedrage van 760 miljoen dollar in gediend voor het begrotingsjaar 1973- 74. Een groot aantal landen, waaron der Nederland, was" toen reeds in staat mede te delen met hoeveel zij verwachten bij te kunnen dragen in het gevraagde bedrag. Nederland zeg de 46 miljoen dollar toe. Scheept aarlunie onder streept: Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK Een gedragscode voor de lijnscheepvaart wordt door de ontwikkelingslanden gezien als 'een politiek instrument om een groeiend vervoersaandeel van hun nationale vloten te waarborgen'. De ontwikkelde landen echter zien zo'n code (lijnvaartconference) als een instrument om de ontwikkeling van de lijnvaart economisch verantwoord te laten zijn. Deze tegenstelling wordt gesignaleerd in het jaarverslag van de Nederlandse Scheepvaart Unie. Zoals bekend spe len de landen in de derde wereld slechts een zeer bescheiden rol in de scheepvaart. De produkten die deze landen voortbrengen worden voor ver reweg het grootste deel vervoerd door rederijen uit de rijke landen. Met na me de wereldhandelsconferentie (Unc tad) dringt aan op verandering in de ze situatie. Optimisme OPEC-conferentie in Tripoli TRIPOLI Libië blijft keihard bij haar oude eisen dat de prijs van ruwe olie met 11,1 procent moet worden verhoogd. Gisteren begon in de Libische hoofdstad Tripoli een spoedconferentie tussen minis ters van drie OPEC-landen en een delegatie van de westerse oliemaat schappijen. Wat betreft de ontwikkeling bij de ei gen rederij vindt de Nederlandse Scheepvaart Unie een gematigd opti misme 'gerechtvaardigd'. Dit ondanks het slechts zeer geleidelijk merkbaar worden van het effect v.an de investe ringen (vorig jaar 238 miljoen). De vrachtenmarkt echter trekt op het ogenblik behoorlijk aan. De lijnvaart- resultaten zijn nog moeilijk te over zien. De Scheepvaart Unie zoekt haar toe komst vooral in diversificatie op trans portgebied waarbij de nadruk steeds meer komt te liggen op gespeciali seerd vervoer. Door de spreiding van activiteiten verwacht de NSU schom melingen beter te kunnen opvangen. Ook het internationaliseren van de di- De bijeenkomst, die 45 minuten duur de, werd gehouden op het ministerie van oliezaken. Het overleg werd bijge woond door de Libiër Izzeddin Ma- brouk, Abdel Rahman Al-Atiki uit Koeweit, de Irakees Saddoun Hamma- di en de secretaris-generaal van de OPEC, de Algerijn Abdil Rahman Khan. De besprekingen werden in het groot ste geheim gevoerd. Journalisten en fotografen werden geweerd. Functionarissen van de OPEC weiger den bijzonderheden bekend te maken over de nieuwe voorstellen van de oliemaatschappijen, die deze afgelopen donderdag in Wenen werden gedaan. Uit wellicht goed ingelichte bronnen werd echter vernomen dat het aanbod beneden de door de OPEC en met na me Libië 11,1 procent ligt, maar alge meen wordt aangenomen dat het bo ven de 7,2 procent ligt, die tijdens de besprekingen in Wenen op 23 en 24 april werd voorgesteld, door de maat schappijen. Deze verhoging is door de OPEC verworpen. Overeengekomen werd dat de drie ministers na de maandag gehouden onderlinge bespre kingen, de vertegenwoordigers van de oliemaatschappijen vandaag weer zou den ontmoeten. De afvaardiging van de oliemaatschappijen bij deze bespre kingen bestaat uit negen man en wordt geleid door de afgevaardigde van British Petroleum, John Sutcliffe. Vandervliet Wernink AMSTERDAM Het bouwbedrijf Vandervliet Wernink hoopt, eventuele overnemingen niet meegerekend, dit jaar op een omzet van 130 miljoen gulden. De resultaten over het eerste kwartaal hebben volledig aan de ver wachtingen beantwoord en de directie is van mening, dat alle factoren aan wezig zijn voor een verdere expansie ve groei. Bovendien voorziet men een verdere verbetering van de rentabili teit. De nettowinst verdubbelde, zoals ge meld, van 0,6 miljoen tot 1,2 mil joen. De omzet in 1972 van 104 mil joen (exclusief deelnemingen) was voor 23 pet te danken aan de handel en industrieactiviteiten, voor 38 pet aan de utiliteitsbouw en voor 39 pet aan de woningbouw. verse groepsmaatschappijen moet in dit licht worden bezien. De omzet is in 1972 gestegen van 1487 miljoen tol./ 1512 miljoen. De bruto-concernwinst daalde van 109.6 miljoen tot 104,7 miljoen en de net to-concernwinst van 60,2 tot 59,2 miljoen. De nettowinst per aandeel van 50 bedroeg 18,95 (v.j. 19,30). Het aantal personeelsleden daalde van 20.687 tot 19.535 als gevolg van inkrimping van de vloot, reorga nisaties in verschillende bedrijven en een klein natuuriijk verloop. Voorge steld wordt het dividend te handha ven op 7 per aandeel van 50. Kon. Olie noteerde gisteren S 44%-% (44%- a,(,). Philips 19%-% 19%- Unilever S 54i-55 (541/4-55) etl KLM 8 37% (38%). Opgave duPont. Glore, Forgan. DOW JONES INDEX 3 mei 945.67 188.91 108.83 74.80 4 mei 953.87 188.06 108.61 74.68 515.1 7 mei 950.71 185.24 108.45 74.71 515 3 3 mei 17.760 17.890 1.776 985 448 4 mei 19.510 16.500 1.780 969 488 7 mei 12.500 15.990 1.774 573 833 Koersen in Montreal concurrentie en een vrije internatio nale handel, zij het via internationa le overeenkomsten. De derde wereld moet zo snel mogelijk zelfvoorzie nend worden, wat de beste oplossing is om de problemen in dit deel van de aardbol op te lossen. Rentmeesterschap Een andere groep plaatste de land bouwproblemen binnen een veel breder kader en verving het bruto nationaal produkt om de economi sche groei te meten door een regio naal produkt van welzijn, waarin vervuiling en een verkeerd gebruik van grondstoffen aftrekposten moe ten zijn. De landbouw had volgens deze groep (waarvan de bekende En gelse planologe Butterfield deel uit maakte) tot taak een rentmeester schap te vervullen over het milieu. Het in stand houden van landschap pelijke structuren kan hiertoe bij dragen. zo was men van mening. Dit was o.a. de reden voor één der ande re groepen (de Noorse politicus landbouwer Ollson was hier lid van) het begrip landbouw te vervangen door geoeultuur, wat niet alleen het belang als voedselproducent, maar vooral als beheerder van het land schap tot uitdrukking brengt. 'Land bouw is essentiëler dan de produk tie van de industrie. Het is van le vensbelang voor deze planeet, voor deze hele samenleving,' aldus Oll son. Het ligt in de bedoeling dat de resultaten van deze Europese verga dering als een verdere grondslag voor openbare bespreking worden gebruikt. Men kan deze volgen als leidraad voor een beleid op langere termijn in de Europese landbouw. De resultaten zullen ook worden voorgelegd aan de officiële organen van de Europese gemeenschappen in Brussel. Duiker RIJSWIJK Na het teleurstellende 1972 meent Duiker apparatenfabriek 1973 optimistischer tegemoet te mo gen zien. De orderportefeuille nam in de laatste maanden van 1972 toe en is in het eerste kwartaal 1973 verder ge stegen. Naar het zich laat aanzien, zal in 1973 geen onderbezetting van het machinepark optreden, aldus de direc tie in het jaarverslag. Vooral in de arbeidsintensieve sector toelevering van fijnmechanische apparatuur en onderdelen worden meer orders ont vangen. Samenvattend meent Duiker, dat in 1973 een bescheiden positief resultaat behaald kan worden. Het bedrijf leed in 1972 een verlies van bijna 2,5 miljoen (v.j. ƒ110.000). Voor het laatst keerde men dividend uit over 1965 (10 pet). Het personeelsbestand ging van 542 naar 462. 18% 8.51 L 53 'A 8.57L 8.681. Tokio Over niet al te lange tijd zal de Japanner zijn krant vanaf het televisiescherm kun nen lezen. Het Japanse bedrijf Fujitsu, producent van o.a. computers en comniunicatie-ap- paratuur, heeft nl. een niet kostbaar systeem ontwikkeld met behulp waarvan het moge lijk is een tv-toestel met een beeldbuis van 40.5 cm telkens een derde van een krantcpagina te projecteren. Via de telefoon kan de lezer zijn krant op het scherm laten verschijnen. Met behulp van een speciaal kopieerapparaat kan hij daarenboven nog een af druk maken van een artikel of een foto uit dc krant, die op het scherm zichtbaar is. mxtrrjzr tevoat, h j;e v Simons speelde quitte Bekaert en Tornado sn onzer verslaggevers SND - Over een periode van 'ar gerekend voorziet Gamma g (het vroegere Hatéma-Texo- een geleidelijke verbetering iet rendement op het geïnves- vermogen. Op langere termijn t men een gestadige groei in tt-omzet, zo blijkt uit het jaar- ld van bestuur en de directies je werkmaatschappijen stellen ;S plannen op voor een periode Jf jaar en houden daarbij reke nt het vermoedelijke conjunc- Jnoop en een bepaalde inflatie- 1 Dan lijkt, aldus het verslag, 1 de toekomst het beleid om de ■*iten te spreiden aan zijn doel ntwoorden. ide vooruitzichten voor 1973 al- het verslag weinig concreet, ogenblik kan voor de verschil- 'roduktgroepen van een uiteen situatie worden gesproken, meent de raad van bestuur. Al eerder had Gamma bekend gemaakt, dat 1973 minder goed is ingezet dan was ge hoopt door stijging van de grondstof- prijzen, valuta-onzekerheid en stakin gen. Zoals gemeld zette Gamma vorig jaar 307 (285) miljoen om en werd er na belasting 6,8 (5,8) miljoen ver diend. Die hogere winst was vooral te danken aan efficiënter werken en een gunstiger rendement op de grondstof fen. Gamma Holding zal in de komende jaarvergadering tevens een statuten wijziging aan de orde stellen, waarbij 2,5 min 4 pet preferente winstdelonde aandelen worden gecreëerd. Die kun nen dienen ter beveiliging van dp vennootschap tegen een eventuele overval. De 'prefs' zijn nominaal ƒ20 groot. Ook de coupure van de bestaan de gewone aandelen en 5 pet prefe rente winstdelendc aandelen wordt verlaagd van 100 tot 20. OOSTERI-IOUT Simons' Emballage verwacht in het op 1 mei'" geëindigde boekjaar te hebben quitte gespeeld. In 1971/72 werd ƒ576.000 verlies gele den, maar het resultaat in de periode 1 mei tot 9 december was in ieder ge val al gunstiger. Het dividend over 1972/73 zal worden gepasseerd. Tot ui terlijk 29 mei bestaat voor aandeel houders Simons' emballagefabrieken en houthandel gelegenheid gebruik te maken van het bod van 1500 gulden (150 pet) dat C. van Opstal op de aan delen heeft uitgebracht. Op 1 juni zal worden bekendgemaakt of het bod ge stand wordt gedaan. Dit zal gebeuren indiend tenminste 90 pet van de aan delen worden aangemeld. Het totaal uitstaande aandelenkapitaal is ƒ1.16 miljoen. De hoogte van het bod is in eerste in stantie gebaseerd op de intrinsieke waarde welke volgens de balans per 30 april 1972 1388 bedroeg. Daarbij is voorts in aanmerking genomen dat hét bedrijf van Simons' belangrijke investeringen vergt om de zo noodza kelijke rentabiliteit te kunnen ver wachten, zo blijkt uit het officiële be richt aan aandeelhouder-. Op 18 mei volgt een informatieve aan deelhoudersvergadering in Breda. ZWEVEGEM Bekaert (de grote Belgische staaldraadproducent en moedermaatschappij van Tornado) heeft vorig jaar 13,9 miljard Belgi sche franken (ƒ963 miljoen) omgezet, een stijging van 14.4 pet ten opzichte van 1971. De nettowinst steeg van 23,2 miljoen tot 32,6 miljoen. Het verder doorvoeren van herstruc turering en sanering in de sector draad- en metaalassemblage leidde tot samengaan van een aantal activiteiten in de schoot van Tornado. Hierbij wa ren o.m. betrokken Zwanenburg te Roermond, Tozindo en Bekaert Draad en metaalassemblage, beide te Dor drecht. De inspanningen van de Bek- aert-verkoop-kantoren beginnen voor de afzet van Tomado-produkten hun eerste effect te sorteren, aldus het jaarverslag. De produktiviteit van die kantoren moet echter nog beter wor den. De sector draad- en metaalassemblage zag vorig jaar de omzet met 8 pet stij gen. maar winst werd er nog niet ge maakt. Drentsch-Overijs-Hout COEVORDEN Drentsch-Uverijssel- sche Houthandel heeft in 1972 de om zet zien stijgen van ƒ11.8 miljoen tot 12,9 miljoen, terwijl de brutowinst kwam van 3,5 miljoen op 4,3 mil joen. Het nettowinstsaldo bedroeg ƒ0,6 (0,4) miljoen. Voorgesteld wordt een dividend van 15 (12) pet. Door een enorme prijsstijging (voor zachthout 75 pet in één jaar), de mo netaire situatie, pijsmaatregelen van de overheid en een eventuele investe ringsheffing) acht de directie het on mogelijk iets te zeggen over de toe komst. De omzet is in het eerste kwartaal gestegen. Kloos Kinderdijk KINDERDIJK Ook 1973 zal voor F. Kloos en zonen's werkplaatsen een moeilijk jaar worden. Deze verwach ting is gebaseerd op de slapte op de staalconstructiemarkt. Per eind de cember van het vorig jaar bedroeg de orderportefeuille 26 min en in de eerste maanden van 1973 zijn voor 15 min nieuwe orders aangetrokken. Het jaarverslag verantwoordt een ver- lies van ruim een half miljoen gulden in 1972 tegenover een winst van ƒ0,3 min in 1971. Voorgesteld wordt het dividend te passeren (v.j. 10 pet). Midrlenstandsbank AMSTERDAM De koers van uitgif- J te van de 7,75 pet kapitaal obligaties i van dc Nederlandsche Middenstands- 1 bank, waarop op 9 mei kan worden ingeschreven, is vastgesteld op 100 pet. De lening heeft een looptijd van 15 jaar en is 35 min groot. ACF Industries Airco Allied Chemical Alum Co or Am American Brands American Can Am Cvanamid Am Eleclr Power Am Mei al Climax Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel *i Tel Ampex Anaconda Armco Sieel Allanl Richfield Bendix Bclhl Steel Boeing Burlington Ind Can Pacaflc Ry Celanese Chase Manhattan Chesap A Ohio R Chrysler Cilles Service Colgate Palmollve Colt Industries Cnmmonw Edison Edison Cnr Can Conl Curtlxs Wright Curllss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Cheriiical Du l'oril (EO Eastman First Nai 45% 46% 13% 13% 33% 33% o 59Vj 59% ,0%ex 41 20% 19% 24% 23 %a 83% S4 30% 30% 18ex 20 31% 31% 19 18% 34% 35% 44% 45 29% 29% 5% ex 34'% 23% 23% 30% 36% 36% 41% 41% 106% 109 177% 177 11 10% 21% 21% 24 28 Ni 10.01 10.10 31% 314. 31% 31% Ford Motor 64% 63% Fruehauf 30% 30 Gen Electric 62 61% Gen Funds 25% 25% Gen Motors 73% 73 Gen Huhl Util 20% 20-% Gen Tel Tel 29% 28% Geltv Oil 127% 129 Gileite 57% 58% Glmbel Brothers 18% 19 Goodvear 1 and B 26% 26% Gulf Oil 25% 25% Illinois Centr 20% 20% Insilco 10% 10% Int Busln Mach l%ex 417 Intern Harvester 29% 30% 1 ni Nick of Can 30% 29% lot Paper 38% 35% 37'/. Int Tel Tel 37 Johns Manvllle 23 23% Jones and Laugh 22 '4 22 Kenne'ott Copper 27',4 27 Krafl Co 47% 47% Llng-Lemco Vough 10% 9% Luton Ind 0 8% Lockheed Aircraft 7% 7% Manor 23% 23% Martin Marietta 17% 17% May Dep Stores 30'4 31 McDonnell Douglu 34 34 Mobil Oil Corp 70% 70% Nat Biscuil 46% 46% Nabisco 34 '4 33% Nal Distillers 15% 16% e Nat Gypsum 15*4 15 Nat Steel 39% 40 Nat Lead Ind 14 13% I'helps Dodge Philip Morris Phillips Heir 127 124% 45% 47% 102% 101% RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dulch I'elr Santa Fé I rid Sears Roebuck Shell oil Southern Southern Pacific Railway Hum 36% Sperr Slund oil Calif Stand Oil Indiana 'JU Exxon Corp 99% Slliclehaker.Worth 46% Sun Oil I0%ex 99% 46% 51% is Gulf 39% 39% is Inst 181% 181% isamerlca i3 12% J til led Aircraft Untied Brands IS Steel - 24% 24% 37% 38% 85% 40 39% Madtsun Fund I'etr 10% 10% sianilard Brands 23% 54% I a tidy 25% 25% I q.ioii Electr 17% 17% Coiled Corp» 8% 8% United Gas 18% 18 Western Bancorp 31% 31%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15