tphens onderdak voor loderne kunstcollectie nstige gebreken n nieuwe huizen Heerhugowaard ibra op toernee Industrie verdreef klanten molenaars Omzetstijgingen tot 14 procent in detailhandel Vandaag overleg over kinderbijslag voor 'boycotters' Schuitema voorziet verdere omzetgroei Openbaar vervoer heeft amper invloed op winkelen per auto Werken èn studeren Eindexamïnandi van H.A.V.0.en M.E.A.O. (adm.richting), geïnteresseerd in de functie van ASSISTENT-ACCOUNTANT in een internationaal georiënteerde accountantspraktijk, bieden wij: BIN'NiENLAND/KUNST KI 3 en van Stichting Henriëtte Antoinette in 'De Wildeman' n onzer verslaggevers jEN De collectie werken van hedendaagse kunstenaars, die door de Stichting Henriëtte An- te Amsterdam wordt opgebouwd, zal permanent gevestigd worden in Zutphen. Tot nu toe is de die nu zo'n 150 werken omvat van ruim vijftig kunstenaars, voorlopig ondergebracht in het Ro- e, irhuis te Laren (N.H.) der de lijst van namen, die reeds in de collectie opgenomen zijn, ook wel laten we zeggen redelijk moderne kunstenaars tegen, bijvoorbeeld Ben- Tijdvak Het tijdvak waaruit verzameld wordt, begint rond het jaar 1900. De collectie omvat schilderijen, tekeningen, gra fiek- en beeldhouwkunst. Enkele kun stenaars van wie, behalve de reeds ge noemden, intussen is aangekocht, zijn Mari Andriessen, Jeanne Bieruma Oosting, Leo Braat, Jan Bronner, Jo- han Buning, J. Hillenius, Maria Hof- ker-Rueter, Pieter d'Hont, Metten T. ectie krijgt een plaats in een voorzitster is geweest van het Rosa vijftiende eeuw daterend neo- Spierhuis en die nu deel uitmaakt pand (De Wildeman) van de beoordelingscommissie van de Zaadmarkt, waarin aanvanke- naar haar genoemde stichting, wordt herberg gevestigd was, en in gedurende een tiental jaren werk aan- ner, Constant en minder beleend Erachter liggend pakhuis aan gekocht van hedendaagse kunstenaars. Van der Spoel. e Torenstraat. Aardig is dat De eerste helft van het tien-jaren-plan ui isen de twee expositie-gedeel- is inmiddels uitgevoerd, i. zeer kleine rooms-katholieke Het doel van de stichting is werken 2 ;rk uit het begin van de zeven- aan te kopen van hedendaagse kunste- P eeuw bevindt, een heel apart naars, die niet tot de allermodernsten &einig bekend plekje, dat nu in gerekend kunnen worden. Mevrouw tomst waarschijnlijk meer be- Polak en vele anderen gaat het ling zal krijgen. evenzo heeft met spijt geconsta- hting Henriëtte Antoinette is teerd, dat een aantal van hen niet die naar haar oprichtster, me- aandacht krijgen, die zij verdienen I. A. Polak-Schwartz (79). Een omdat de interesses van hen, die het lèvrouw Kröller-Müller, doch hier voor het zeggen hebben, te een- heidener proporties. Met het zij dig naar de meest moderne kunst Koornstra, Charlotte van Pallandt, van mevrouw Polak, die zal uitgaan. Overigens komt men on- Kees Verwey, Co Westerik en Jan Wiegers. Aanvankelijk heeft men, om de collec tie goed onderdak te brengen, naar het westen gekeken. Dat had weinig resultaat. Achteraf gezien geeft men toe de blik rijkelijk laat naar het oos ten te hebben gewend. En juist daar lag de oplossing; in het wat dommeli ge, maar historisch erg fraaie Zut phen. Met dit stadje lag er bovendien een relatie, die het makkelijk maakte dat de Henriëtte Antoinette Stichting en het gemeentebestuur elkaar von den: mevrouw Polak werd in Zutphen geboren. Als de gemeenteraad, die het laatste woord heeft, akkoord gaat, zal de gemeente Zutphen de collectie in beheer nemen. Zij zal ressorteren on der het stedelijk museum, dat wel en kele straten verwijderd ligt van ge bouw De Wildeman, maar dat is niet zo'n groot bezwaar. Integendeel, wie beide bezichtigen wil, komt langs zo veel mooi oud stedenschoon, dat de wandeling ruimschoots wordt beloond. lkloristische groep Sabra uit Israël die op 9 juni in de Utrecht- dsschouwburg een kleine toernee door Nederland begint, rijstplanten worden op de sawah geplant. KUGOWAARD In Heerhugowaard in de afgelopen tien jlsnel gegroeid van bescheiden tuindersdorp tot een robuuste ingemeente is stevige deining ontstaan rond de mankemen- zo'n 200 nieuwbouwwoningen, die ongeveer vijf maanden ge- ijn opgeleverd, blijken te vertonen. iratiekosten van de verzakken- lurende, lekkende en kierende wordt geschat op zeker zes 'eigenaar van de woningen, de louwvereniging, is van mening aj de gemeente, hetzij de ar- hetzij de aannemers aanspra- jn voor deze kosten. Toch ope- woningbouwvereniging 'Heer- irds Belang' in dit stadium nog behoedzaam. De reden daar- dat de verhoudingen in een Ie grote gemeenschap als Heer- ard nogal subtiel liggen, ter woningbouwvereniging de re it de gemeente niet wil beder- lowaard telt verhoudingsgewijs c weinig woningwetwoningen oningbouwvereniging wil graag n deze huizen'bouwen. Welis- kortgeleden toestemming ver voor een contingent van derge- ningen, maar voor de bouw en zicht daarop heeft de woning- reniging de gemeente toch nog resultaat kortgeleden gehouden leden- ring werd de leden dan ook dat de mankemeenten wel erkend, maar dat de stappen ernomen worden voorlopig nog t tot resultaat zullen leiden. in ang moeten de bewoners, die ild 300 gulden huur per maand lekkage, tocht en verzakkin- fcnog maar voor lief nemen, ^■iilgbouwvereniging heeft welis- B<:' juridische afdeling van de woinngraad ingeschakeld, 'aar de aansprakelijkheid ligt, liet vastgesteld. Gemeente, zo- architekt en aannemer zijn in 'gesteld. Alleen het gemeente- heeft tot op heden gereageerd, (eente wijst alle aansprakelijk- ^jin er gronden om aan te ne- jt de gemeente in ieder geval p aansprakelijk gesteld zal wor- jnneer het tot een procedure ■e gemeente heeft namplijk de 7 Revnerd over de bouw Deze l| werd uitgeoefend door de di- i van de dienst openbare wer ken. Deze directeur was beroepshalve en krachtens de statuten van de wo ningbouwvereniging ook commissaris van de vereniging. In hoeverre de aannemer wanpresta tie heeft geleverd, in hoeverre de ge meente in haar toezicht nalatig is ge weest en in hoeverre de bestekken van de architekt door de dienst open bare werken zijn veranderd, moet alle maal nog worden uitgezocht. In ieder geval is men in Heerhugo waard tot de conclusie gekomen, dat wat in een kleine gemeente mogelijk is, in een grotere gemeente niet meer kan. De directeur van openbare wer ken is dan ook sinds kort geen com missaris meer van de woningbouwver eniging. Bebby Neijman, nieuwe kleinkunstenaar AMSTERDAM Benny Neijman is van 't jaar de enige eindexamencandi- daat van de Akademie voor Klein kunst te Amsterdam. Hij komt uit Maastricht en daarom zal het eindexa menproject van deze akademie op 12 mei vertoond worden in de Maas trichtse Stadsschouwburg. Benny zal er een tour-de-chant geven met Franse, Engelse en Nederlandse chan sons, en de overige kleinkunststuden- ten vullen dat aan met cabaretnum mertjes. musical-fragmenten, dans en. na de pauze, een roek-programma. Willeke van Ammelrooy in Franse film Willeke van Am- een Franse film. AMSTERDAM melrooy gaat, Frans sprekend met een Nederlands accent, de zoon van een Nobelprijs winnaar verleiden. Z\j tekende zater dag het contract en begint op ,20 mei met de opnamen, in de buurt van Pa rijs. Jean-Marie/Paiiardy is dë. regis seur en de f 1,111 'ka-IiPrzbnek var; pen Houthakker heten. Willeke, met een hoofdrol, is de enige :buit-nlandse, die aan de produktle meewerkt. Kuyper en de grond In Tr/Kw van 28 april schreef Rim- mer Mulder, dat aan het profiteren van de hoge grondprijzen door toeval lige eigenaars volgens de progressieve drie snel een einde moet komen, maar dat veel mensen in de KVP en de ARP dat nog steeds moeilijk kun nen slikken. Voor de ARP-mensen zou het wellicht nuttig zijn, weer eens te lezen, wat Kuyper daarover in 1891 al geschreven heeft. Ik citeer letterlijk uit noot 84 op blz. 73 van zijn 'Het sociale vraagstuk en de christelijke religie': Ik bepaalde mij daarom tot de algemene opmerking, dat de re geling van het gebruik van den bo dem niet onder het gemeene recht van den eigendom kan vallen. Dit nu blijkt uit den aard van den bodem, die geen product van menschelijken arbeid is en door den menseh slechts wordt bewerkt. En ten andere uit de speciale wetgeving voor den bodem, die door God aan Israël gegeven was.... Immers nog in strenger zin dan dit bij het roerend goed geldt, is God zelf eigenaar van den bodem... Nu volgt hieruit wel niet dat onze redding in landnationalisatie ligt, noch dat mr. Van Houtens denk beeld wet moet worden; maar wel maakt zich aan oppervlakkigheid en ongeloof schuldig, wie hooghartig al zulke plannen en denkbeelden bespot en als socialistisch brandmerkt'. Oegstgeest prof. dr. A. J. Rasker Kabinetsformatie (27) De ministers van DS'70 zouden vol gens u niet hebben voldaan aan de de voorwaarde van de minister president, nl. het vermogen om in teamverband te werken (zie Tr/Kw 5 mei) Ik wijs u op het verslag van de Nederlandse Bank, waarin de presi dent van deze bank zegt, d^t de infla tie: de zwarte vlek op het beeld van onze economie vormt. Deze zwarte vlek zagen de DS'70-ministers in juni 1972 duidelijk. Zij zagen ook andere zwarte vlekken, o.m. naderende ar beidsonrust. De leider van het toen malige team (kabinet) wilde aan de waarschuwingen geen gehoor geven. Aan het werken in teamverband lig gen grenzen! Amsterdam-Z. G. van der Ilam Nationaal Ballet naar Parijs AMSTERDAM Het Nationale Bal let zal 22 mei naar Parijs vertrekken voor een reeks van 12 voorstellingen in het Théatre de la Ville (het voor malige Sarah Bernhardt theater) van 23 mei tot en met 2 juni. Het brengt daar o.a. de wereldpremière van Rudi van Dantzigs ballet op Schuberts On voltooide Symfonie. Schadeclaim voor Raad van State Van een verslaggever DEN HAAG De afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State, buigt zich over een eis tot schadeloosstelling van twee mole naars uit het Sloegebied in Zeeland. De molenaars, C. van Weele uit Borsele en H. Rijk uit Nieuwdorp, zijn het slachtoffer geworden van de ook hier steeds verder oprukkende industrie. Operadebuut van Elly Ameling AMSTERDAM Bij de eerste scèni- sche opvoering in Nederland van Mo- zarts Opera 'Idomeneo' door de Ne derlandse Operastichting op 18 mei a.s. in het Circustheater te Schevenin- gen, zal de sopraan Elly Ameling de buteren 'als operazangeres. Zij zingt de rol van Ilia in deze nieuwe produc tie die onder muzikale leiding staat van Michael Gielen die met ingang van het seizoen 1973-74 chef-dirigent van de Nederlandse Operastichting is. Bij deze uitvoering is gekozen voor een nieuwe partituurbewerking van de Amerikaanse musicoloog Daniel Heartz, gebaseerd op twee bestaande authentieke versies van het werk, be stemd voor uitvoeringen in de con certzaal en in het theater. De theater versie is voor het eerst gebruikt bij de wereldpremière in München in Elly Kooiman winnares orgelconcours Bologna AMSTERDAM De jonge Amster damse organiste Elly Kooiman heeft het derde internationale orgelcon cours in Bologna (Italië) gewonnen. Aan deze eerste prijs is een toernee van 22 concerten in Italië verbonden. Elly Kooiman is leerlinge van Piet Kee en vei wierf eind vorig jaar de prijs van uitnemendheid van het Am sterdams Muzieklyceum. Adres Mag ik aan uw bericht over het Ne derlands Comité voor Europese Vei ligheid en Samenwerking het adres toevoegen? Dit luidt: Groetstraat 209, Amsterdam-Nieuwendam Th. Harsveld Dirigent McMillan (79) overleden TORONTO Sir Ernest Campbell MacMillan, de dirigent die bekend stond als de staatsman van de Canade se muziek, is zondag Ln een zieken huis in Toronto overleden. Hij was 79. McMillan was de eerste niet-Brit die wegens zijn muzikale verdiensten in de adelstand werd verheven; dat gebeurde in 1935 door koning George V. Hoogtepunten in de lange loop baan van MacMillan waren zijn direc tieperiode met het Symfonie-orkest van Toronto (1931-1956) en zijn direc teurschap van het Mendelssohn Koor van Toronto. Verder was hij hoofd van de muziekfaculteit van de Univer siteit van Toronto van 1927 tot 1952 en directeur van het conservatorium aldaar (1926-1947). Financiële toeslagen voor schrijvers DEN HAAG Het bestuur van de Stichting Fonds voor de Letteren heeft voor 1973 in totaal 235 aanvra gen om toekenning van een stipendi um, toelage of werkbeurs ontvangen. Op de begroting van de stichting staat voor dit doel voor het jaar 1973 een bedrag van 802.000,-. Hieruit kon den 140 aanvragen worden gehono reerd. Deze zijn als volgt verdeeld: 12 stipendia tot een maximum van 13.000,-, 53 toelagen van 5.000,- en 75 werkh urzen van 1.500.- tot 9 000.-. S' pepdia kregen in. Bertus Aafjes, Hans Andrcus. J. Bernlef, Rudy Kous broek en Bert Si-hierbe-k. Over 13 aanvragen heeft het Fondsbestuur nog niet kunnen beslissen. Marathon De conferentie van do EËG-ministers is afgelopen, maar niemand is voor 100% tevreden. Men vergaderde. 24 uren. Dat is'te Veel van het goede. Ook zag ik op de tv. beelden uit die vergadering: stoelen en banken met slapers, mensen die in hun stoel hin gen, het was geen fraai gezicht. Maar kan dit anders? Het is onmenselijk 24 uren te vergaderen. Daar kan nie mand een helder hoofd bij behouden. I-Iet resultaat is dan ook merkbaar wanneer men zijn courant opslaat. De consument is de dupe. Suiker en melk worden duurder. Ja, wanneer je zit te slapen in' de vergadering, kunnen ha- merstukken er door gaan tot nadeel van de consument. Welke instantie verbiedt dat onzinnig lange vergade ren? Een ministerie zou haar afge vaardigde de boodschap mee moeten geven geen deel te nemen aan een marathonvergadering en toestemming moeten verlenen die vergadering' te verlaten. Misschien krijgen we dan zinnige beslissingen. Rotterdam J. D. Rrakcl Reeds in 1971 lieten de beide eigena ren van veevoeder annex molenaarsbe drijven de gemeente Borsele weten, dat zij schade leden door het bestem mingsplan voor het Sloegebied. In dit bestemmingsplan staat de industriali satie vóorop en steeds meer veehou derijen moesten wijken voor de op dringende fabrieken. De twee mole naars zagen stuk voor stuk hun klan ten verdwijnen. Een verzoek tot schadeloosstelling van de twee molenaars werd door de ge meenteraad van Borsele afgewezen. Zij zouden geen belanghebbenden zijn in de zin van artikel 49 van de wet op de ruimtelijke ordening. Hierin DEN HAAG Van 3 tot 14 procent lopen de omzetstijgingen, die volgens het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf in de eerste twee maanden van dit jaar in de de tailhandel in voedings- en genotmid delen zijn behaald tegenover januari/- februari 1972. De stijging van 14 pro cent deed zich voor bij de detaillisten ia aardappelen, groenten en fruit. Een stijging van 12 procent meldden de kruidenierszelfbedieningsbedrijven. De kruideniers-bedieningszaken had den maar 2 procent omzetstijging. Ze ven procent gingen de omzetten voor uit van de handel in alcoholhoudende en -vrije dranken en ook de omzetten van de sigarenwinkels. Slagers, bak kers, en banketbakkers zagen hun om zet met 5 procent stijgen en de detail handel in melk- en zuivelprodukten ging 3 procent vooruit. In de sector duurzame consumptiegoe deren kwamen hoge omzetstijgingen voor Ln de branches kantoorboekhan del (14 procent), boekhandel (9 pro cent), goud, zilver, juwelen en uur werken (12 procent), fotodetailhandel (8 procent) en wol en handwerken (13 procent). Omzetdalingen kwamen voor bij de branches herenmodearti kelen (min 1 procent), dames- en meisjesconfectie (min 2 procent), kle dingstoffen (min 6 procent), de kap pers hadden een omzetstijging van 10 procent in de herensalons en 12 pro cent in de damessalons. Parfumerieën en sehoenherstellers konden him om zet met 11 procent verhogen. U.S.O. orkestleden bezoeken scholen UTRECHT De traditionele school- concerten van het U.S.O. zijn in Utrecht afgeschaft. Tien groepen van drie tot vier musici bezoeken sinds begin van dit jaar regelmatig onge veer 30 basisscholen in Utrecht. Ze vertellen wat over hun werk en over het instrument dat ze bespelen, en musiceren wat. Dit experiment, dat ook in Friesland door het Frysk Or kest wordt beproefd, heeft zoveel ple zierige resultaten opgeleverd, dat het volgend jaar op ruimere schaal zal worden herhaald, wordt onder meer bepaald in welk ge val men recht heeft op een schade loosstelling wanneer men door een bestemmingsplan gedupeerd wordt. Het argument van de gemeente in dit geval was dat beide bedrijfjes juist buiten de grens van het gemeentelijke bestemmingsplan vallen. Twee raadsleden waren het echter niet met de beslissing eens en gingen in beroep bij de Raad van State. Voor de heer Van Weele werd schadeloos stelling bepleit door het raadslid I. A. van Royen van de PvdA-fractie. Hij wees erop dat juist wanneer iemands bedrijf buiten het bestemmingsplan valt het voor de eigenaar bijzonder moeilijk is de inkomstenderving op te vangen. Raadslid G. Tichelman zei na mens de heer Rijk: 'Heel Borsele weet dat deze man een flinke financiële op donder heeft gehad, die deuk moet er uit gehaald worden.' Er moeten vol gens hem omstandigheden zijn waarin onevenredig grote schade door de ge meenschap moet worden gedragen. De advocaat van de gemeente, mr. J. J. van der Weel meende dat er hele maal geen sprake was van een on evenredig grote schade. Er zou volgens hem een onmogelijke toestand ont staan als in dit geval schadeloosstel ling verleend wordt. Dan zouden, be weerde de advocaat, ook andere be drijven die betrokken zijn bij de ver dwijnende veehouderij een schadever goeding kunnen eisen. Pakhoed ROTTERDAM Ook Pakhoed wilde mogelijkheid openen tot de uitgifte van preferente aandelen. Deze aande len zullen slechts gebruikt worden ter bescherming van het belang van de vennootschap en van alle daarbij be trokkenen. In een voorstel tot statutenwijziging, die op 18 mei op een buitengewone aandeelhoudersver gadering aan de orde komt, wordt het maatschappelijk kapitaal verhoogd van ƒ150 min tot ƒ300 min, verdeeld in 7,5 miljoen gewone aandelen en eenzelfde aantal preferente aandelen. Het oude kapitaal was verdeeld in 10 prioriteitsaandelen (die werden inge trokken) en voor de rest uit gewone aandelen. Van onze onderwijs-redactie AMSTERDAM Het Landelijk Over leg Grondraden gaat vandaag met de Vereniging Raden van Arbeid praten over de uitkering van de kinderbij slag aan degenen, die geweigerd heb ben het collegegeld van duizend gul den te betalen. Het LOG meent, dat er een grote rechtsongelijkheid dreigt te ontstaan ten aanzien van de boycot ters. De Raden van Arbeid in Amster dam, Utrecht en Den Haag keren de kinderbijslag wel uit, terwijl in ande re plaatsen dat niet gebeurd. Volgens het LOG berust de beslissing van de Raden van Arbeid geen kin derbijslag meer uit te keren op on juiste informatie. Minister Van Veen had de Vereniging van Raden van Ar beid meegedeeld, dat de boycotters per 1 april niet meer konden stude ren. Op het ogenblik zijn er zeker nog 30- tot 35.000 studenten, die hun collegegeld niet betaald hebben, maar desondanks studeren aan de universi teiten en hogescholen, zegt het LOG. De Raden van Arbeid moeten, aldus het LOG, volgens de wetten op de kinderbijslag uitkeringen doen aan studenten, die meer dan vijftig pro cent van hun tijd aan studie besteden. Dat verplicht de Raden de kinderbij slag aan boycotters uit te keren, aldus het Landelijk Overleg Grondraden. Mocht het gesprek tussen de Raden van Arbeid en het LOG niets opleve ren, dan zal het Landelijk Overleg Grondraden juridische stappen onder nemen. AMERSFOORT Gebr. D. Schuitema (groothandel in levensmiddelen) voor ziet door verbreding en verdieping van het assortiment een verdere uit bouw van de groothandelsomzetten. Ook het opzetten van een aantal nieu we verkooppunten zal tot die uitbouw bijdragen. Verder verwacht Schuitema een verdergaande uitbreiding van de dienstverleningssectoren en daardoor meer winst. In totaal verwacht de di rectie tenminste een evenaring van de winst van 1972. Weinig kan Schuitema zeggen over de ontwikkeling van enkele nieuwe acti viteiten. met name die van het zelfbe dieningswarenhuis Famila in Tilburg. In 1972 waren de verliezen bij Famila aanzienlijk, hoewel de omzet zich naar verwachting ontwikkelde. De omzet van Schuitema steeg vorig jaar van 278 miljoen tot 311 mil joen en de nettowinst van 1,02 mil joen tot 1,23 miljoen. De resultaten van de groothandelsbe drijven waren gunstig door stijgende omzetten, verwezenlijking van de ver wachte bruto winst en beheersing van de kosten. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Wanneer een winkelcentrum met het openbaar vervoer beter bereikbaar wordt heeft dat toch amper invloed op het bezoek per auto. De behoefte aan parkeerruimte wordt daardoor niet of nauwelijks kleiner. Dr. J. Buit is tot die ontdekking gekomen tijdens een onderzoek in opdracht van de raad voor het grootwinkelbedrijf. Wat ook nauwelijks invloed heeft op de behoefte aan parkeerruimte bij winkel centra is (vreemd genoeg) de tweede auto. Reden is dat een tweede wagen het winkelen buiten de spitsuren aanmoedigt. Een andere conclusie van dr. Buit is dat een minder goed bereikbaar stads centrum tot een groter (piek)bezoek per auto aan winkelcentra in de buiten wijken leidt. De parkeerruimte daar moet clan groter worden. Overigens: bij parkeerruimten die niet zijn berekend op pickbezoek wordt in de eerste plaats uitgeweken naar andere winkelcentra. Pas in de tweede plaats gaat de klant winkelen op minder drukke uren. Een en ander gebeurt ook als de loopafstand tussen winkels en parkeerterreinen te groot worden. De funktie van assistent-accountant biedt de unieke mogelijkheid een Interessante beroepsopleiding te doen samenvallen met het opdoen van veelzijdige ervaring in het bedrijfsleven. Gevarieerd werk in verschillende bedrijven, waar door u waardevolle praktijkervaring opdoet. Vergoeding van studiekosten voor economische en administratieve opleidingen. Grote aandacht voor uw theoretische en praktische vorming o.a. door interne cursussen tijdens de kantooruren. 1 Aantrekkelijk salaris, jaarlijkse gratificatie; voor forensen reiskostenvergoeding. 1 Mogelijkheid - na verkregen ervaring - tot: a. specialisatie in organisatie- en automatiseringsvraagstukken; b. uitzending naar het buitenland. Wij verwachten van u: Bedrijfseconomische belangstelling Studiezin en doorzettingsvermogen Wendt u zich voor nadere inlichtingen omtrent plaatsing op één van onze kantoren telefonisch of schriftelijk tot het adres: Rotterdam, Coolsingel 6, tel. OIO -1192 86 ACCOUNTANTS AMSTERDAM ARNHEM BREDA DEVENTER DORDRECHT EINDHOVEN '9-GRAVENHAGE GRONINGEN HAARLEM HEERLEN HENGELO MAASTRICHT MIDDELBURG ROTTERDAM UTRECHT ZWOLLE BARCELONA BRUSSEL DOSSpLDORF HAMBURG LONDEN MADRID MILAAN PARIJS BOGOTA BUENOS AIRES CARACAS CURACAO MONTEVIDEO NEW YORK RIO DE JANEIRO SAO PAULO

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13