dag, maandag !en dagje uit met (ees Schiiperoort PW/KWARTET MA ANDAG 7 MEI 1973 BINNENLAND T6/K7 Els Nijssen De rellen met omroepsters Het blijft rumoerig in het mooie wereldje van de televisie- omroepsters. Jetta van Leeuwen van de VARA pikt het niet dat ze zonder meer door deze om roep aan de kant is gezet en ze wil eventueel hitst procederen tegen de omroep waar haar bes te vrienden zitten. Els Nijssen, die een maanje geleden boos wegliep bij de NCRV, zit nu werkloos thuis omdat geen en kele andere omroep haar heeft benaderd, iets dat ze wel had verwacht. Els N. kreeg c'cn be- n.nnid programma niet, dat haar wel was beloofd en stapte daar om op. Nu het allerlaatste nieuws uit Hilversum: de NCRV heeft destijds als een haas hoorspelactrice Els Buiten dijk weer als omroepster op het scherm gebracht, aangezien Els B. door de Evangelische Om roep was benaderd. Wordt ver volgd. vrami .Jtk' Jetta van Leeuwen schrijft men ons Toen is op verzoek van de familie een lied a capella gezongen door de aan wezigen, ook dat kan. Mogelijkheden genoeg. Als die benut worden, zullen er zich geen moeilijkheden voordoen en bij goed samenspel, als iedereen vooraf op de hoogte is, spaart het de dominee de rillingen ook nog. R. Ch. Schellingerhout Koudekerk a.d. Rijn ICCC (2) lactic behoudt zti-h hel recht vnor ons '""me in deze rubriek ontvanitHi me- '""Roti verkort weer te geven. BIJ «tie wordt met de naam van de Inzen nertekend. Brieven kunnen worden ge aan het secretariaat hnoidieriactte Kwartel, postbus «59, Amsterdam. matorium Groenen berg (Tr.-Kw, van 24 -V.betreurt het tekort aan muziek- ppijkheden in cle crematoria en voor platen cadeau te doen. Nu. ïoenenberg, ik dacht dat u die e en kosten wel kunt sparen. Ondernemer vraag ik al bij het eop e bezoek aan de familie voor het biefert van begrafenis of crematie, de liederen. Veelal worden liede- Pgegeven, die men dan de lieve- "lederen van de overledene G dat kunnen Psalmen, geestelij- sderen zijn, of politieke strijdlie- 1 Zijn deze niet voorradig in het horium, dan kun je zelf deze n meebrengen. Dan geef ik die ren naar keuze van de familie aan de predikant die de rouw- t jeidt. Dat heeft nog nooit 'Jkhedcn gegeven. Enkele dagen 'en had ik nog een crematie. Volgens Tr/Kw (25 april) heeft dr. Carl Mclntire aan de pers verteld, dat de graanleveranties van Amerika aan Rusland, behoort tot het gemeenschap hebben met de werken der duisternis en deswege niet mag plaatsvinden. Zo is er altijd wel een tekst te vinden die in je straatje past. Al die Russen moeten dan maar verhongeren. Mcln tire moet zijn bijbel eens goed lezen. In Matth. 5:44-48 gebiedt Jezus voor je vijanden te bidden, en in Rom. 12: 19-30 zegt Paulus: 'Indien uw vijand hongert, geef* hem te eten. Dat is wel iets anders. Daar staat ook dat wij ons niet moger wreken, maar dat God dat wel zal doen Hoogevcen II. M. v. d. Vegt ICCC (3) Ik kijk er van op dat men nog steeds beweert dat kritiek op de ICCC voor komt uit slechte informatie. Als mee levend lid van de chr. gereformeerde kerken thans nog aangesloten bij de ICCC zie ik telkens weer dat zij die de moeite nemen, wat betere in formatie over de ICCC in te winnen dan de verbalen 'die deze organisatie zelf verspreidt, zich vrijwel zonder uitzondering van de ICCC afwenden. De waarheid is dat de ICCC hun kri tiek negeert, of overgaat tot aanvallen in het persoonlijke vlak als negeren niet meer mogelijk is. Intussen hoop ik van harte dat de oorlogsmisdaden, in Vietnam door communisten bedre ven, terdege zullen worden onder zocht en bekend gemaakt. Maar dan niet door de ICCC. Het hele spel is dat de communistische wandaden wor den gebruikt om verkeerde dingen in het westerse systeem te camoufleren, te ontkennen ot zelfs aan te prijzen. Van de geplande hoorzittingen valt dan ook niet meer te verwachten dan dat de sentimenten van degenen die gevoelig zijn voor ICCC-propaganda wat zullen worden geprikkeld. Te vre zen valt dat de ICCC ook hier weer zal komen met halve waarheden en beweringen die niet of onvoldoende gefundeerd zijn. Onnodig te zeggen dat zo'n actie op geen enkele wijze in staat zal zijn, te attenderen op de we zenlijke gevaren van het communis- noemd Nieuwsblad als in het rond schrijven van de werkgemeenschap het probleem voor van 'identificatie' met. de Waarheid de Heer. Als men sen geld geven voor de uitgestippelde projekten van de werkgemeenschap is het ongeoorloofd tc suggereren, dat zij düs door de Heer geleid zijn in hun offers voor Zijn zaak. Wekeorm G. A. L. Defourny Corruptie Driehuis dr. A. Ruiter Greppels Op 27 april schreef u over de actie 'Greppels graven' van de 'Charismati sche werkgemeenschap'. Ik behoor tot de 'meer dan tienduizend aangeschre venen' voor deze actie. Tevens ont vang en lees ik regelmatig het Nieuwsblad van een van de deelne mers van de werkgemeenschap: Near East Mission, representant J. W. van der Hoeven. De theologie uitgedragen door dit Nieuwsblad vertoont sterk ideologische trekken. Zij sluit kan men zeggen aan op een ethisch du alisme, dat evenmin als de apocalipti- sche interpretatie van de schrift zoals de eindtijdentheorie van J. W. van der Hoeven ooit tot gemeen goed is geworden van de christelijke leer. In feite is er dus sprake van sek tarisme, hoewel men zichzelf be schouwt als 'interkerkelijk reveil'. Dit betekent dat de vlag de lading niet dekt. De leden van de 'Charismatische werkgemeenschap' zijn geestverwan ten. Tevens doet zich, zowel in ge Het ware te wensen dat een ieder die in de toekomst nog ooit het onder werp CORRUPTIE IN ONTWIKKE LINGSLANDEN aansnijdt, eerst uit voerig kennis neemt van CORRUPTIE IN HET VERST ONTWIKKELDE LAND, en daartoe het Watergate- schandaal van A tot Z leest. .Ujswijk H. Meijer Roomboter (7) In zijn ingezonden stuk stelt de heer J. Pijl vast dat de Sowjet-Unie EEG- boter koopt voor een spotprijs. Hij vraagt zich af waar de protestacties blijven en besluit met: O wee, als het de Verenigde Staten of Zuid-Afrika waren geweest. Als er echter acties gevoerd moeten worden, dan niet tegen de verkoop van boter aan de Sowjet Unie, de Verenigde Staten of Zuid Afrika. Maar wèl tegen de landbouwpolitiek van de Westcuropese landen. Tenge volge van hun subsidie-politiek is de gigantische boterberg ontstaan, die we nu kwijt moeten. Geprotesteerd moet er daarom worden in Brussel of Den Haag. Amsterdam D. Vcenstra Kabinetsformatie (17) Aantjes en Andriessen willen perse met de zg. progressieven gaan rege ren. Helaas hebben zij mij nog nooit duidelijk uiteengezet waarom het met de VVD kwaad samenwerken was. Heeft Biesheuvel zijn beleid niet als verkiezingsprogram gesteld? Hij won er royaal mee. dacht ik. Nu moet ten koste wat het kost Den Uyl in het Catshu-s komen. Welk vertrouwen heeft Aantjes toch in hem? Heeft Den Uyl zijn sympathie gekregen door de vele moties die de zg. progressieven vorig jaar hebben ingediend? En wat gaat Aantjes op het eerstvolgende confessionele samenwerkingsgesprek zeggen? Namens wie komt hij daar spreken? Namens de 8874 stemmers op Boersma of de 530-316 kiezers van Biesheuvel? Haarlem K. Bouma Kabinetsformatie (18) Er zijn er die veronderstellen dat er iets bijzonders m.b.t. de confessionele eenheid zou gaan gebeuren als niet de CHU zou hebben afgehaakt bij de ka binetsformatie. We moeten echter niet vergeten dat bijna de helft van de AR-fractie ook tegen meer samen werking is. M.i. zijn we nog zeer ver van één grote christelijke partij af. En op 19 mei zouden de meeste be zwaren van de AR zijn gekomen. Zelfs al zou bekend zijn dat 80 procent der drie betrokken partijen voor eenwor ding zijn, dan zou men nog geen haast maken. We zitten nog te veel vast in het oude stelsel: de mensen mogen stemmen maar de verkozenen beslissen. Duidelijke meerderheidsaf spraken voor de verkiezingen zijn niet gewenst, want dan beslist de kiezer. Als de AR met dit kabinet in zee gaat zullen er zijn die straks op de VVD stemmen inplaats van op de AR. O., wat zijn ze bang dat men aan hun geld koent. Emrncn H. Weggen Kabinetsformatie (19) In verband met de formatie zou ik een ernstig beroep op alle trouwe AR- leden willen doen, de volgende slag zin te zenden aan de ds. Kuyperstich- ting: 'ARP doet niet mee! Ga met Den Uyl niet in zee'. Het meedoen aan deze formatie betekent een slag in het gezicht van vele trouwe AR-le- den. Den Haag W. Vcrbruggen Kabinetsformatie (20) Met het kabinet Den Uyl is een poli tiek schandaal ontstaan van de eerste orde. Verkiezingsbeloften zijn met voeten getreden. Gaat het bij de ver kiezingen om één stem, thans wordt door de ARP en de KVP genoegen ge nomen met een aanzienlijk minder aantal ministersposten als waar ze op grond van de democratie recht op hebben en dat ze dan ook behoren te eisen. De kiezers hebben KVP en ARP geen vertrouwen geschonken om met een minimale inbreng Keerpunt '72 uit te voeren. De ARP heeft voor altijd het recht verspeeld zich 'Evan gelische Volkspartij' te noemen. Ik ben nu een ex-ARP-lid. Amsterdam J. R. Poelman Kabinetsformatie (21) heuvel binnenkort weer in de Kamer terugkeren om het vertrouwen van de kiezers terug te winnen, vooropge steld dat dit nog mogelijk is. De Rijp B. Jonker Kabinetsformatie (22) De ARP tolereert een Gruyters, die het christendom reeds 2000 jaar onbe trouwbaar vindt. De ARP voerde in haar verkiezingsvaan het beleid van Biesheuvel en behaalde goede winst. De ARP beantwoordt dit vertrouwen met de denkbeelden van Boersma en frustreert tegelijkertijd vele partijpro pagandisten. De ARP zal zo spoedJ» mogelijk aan haar bestaansrecht ge stalte moeten geven dat stoelt op sa menbinding, niet op scheiding der geesten. Haarlem Th. Dellcman Cambodja U meldde dat de Zweedse regering fel protesteerde tegen de Amerikaanse bombardementen in Cambodja. Mijn respect. Maar hoe zit het met onze re gering? Durft zij dit voorbeeld te vol gen? We weten allemaal, dat presi dent Nixon met moorden door kan gaan, omdat hij ervan uitgaat, dat de zwijgende meerderheid achter hem staat Concreet houdt dit voor ons in. dat wij mee schuldig zijn aan het uit moorden van het Cambodjaanse volk. Ook ons land spreke zien uit. Arnhem J. H. Brinksma 'Wij. zullen nooit als bijwagen funge- \/or.rtM_ ren'. 'Ons programma zal gehonoreerd VapOnSSirip moeten worden'. 'Een zetelverdeling van 10 tegen 6 is onduldbaar'. 'De ARP zal zich terugtrekken als Gruy ters van D'66 een ministerspost krijgt toebedeeld', enz. Deze en dergelijke uitspraken zijn door de KVP. ARP en CHU sinds 29 november vorig jaar voortdurend gedaan. De heren Aan tjes en Andriessen missen helaas poli tieke stijl. Hopelijk kan en wil Bies- Heeft onze overheid een nederlaag ge leden op het terrein van haar zorg voor de volksgezondheid? Het artikel 'Strijd Vaponastrip beslist' in Tr/Kw van 3 mei, geeft aanleiding tot ernsti ge bezinning over de machtsverhou dingen tussen Shellconcern en over heid. Zeist T./Wanrooy 3ikini's blijven deze zomer Het is natuurlijk ontzettend verdrietig voor de vrouwen die ze niet aan kunnen, maar: bikini's blijven het doen. Ook voor deze zomer heeft dc confectie weer alle mogelijke modellen en dessins ont worpen. Do vrouwen die een hekel hebben aan die hele kleine bad kleding vinden bij de collectie van Déwé Internationaal de 'wat gekledere modellen', dat wil zeggen: niet van die ontzettend kleine broekjes en behaatjes. Links op dc foto model Fanny, slank van lijn en met een brede, diepe halsuitsnijding. Zeer geschikt voor vrou wen met een wat kleinere boezem (ƒ59,95). Rechts model Cristaou voor het wat vollere type, zoals dat heet (ƒ48,95). Geld en bekende Nederlanders M'-Hoenen Nederlanders hebben postgiro. Maar er zijn ook nog nvljoenen die dat niet hebben. Daarom heeft de postgiro een pvacht'go folder uitgegeven waarin D~n bekende Nederlan ders vertellen waarom zij wél lost.c'ro hebben. Het zijn Wina Boni. Ard Schenk, Sjoitkje Dijkstra, Willy Alberti, John Woodhouse, Stien Kaiser, Coen Moulijn, Kick Stokhuyzen. Henk van Ulsen en Martine Bijl. Ard houdt van de postgiro omdat 'je geld er zo sriel op binnenkomt en je verder geen omkijken naar hebt'. Sjoukje Dijkstra omdat haar moeder al postgiro had; Stien Kaiser omdat storten tegen woordig drie kwartjes kost en Martine Bijl omdat ze plannen heeft om via de postgiro mee te doen aan de staatsloterij. En hoe hebben deze bekende Ne derlanders hun honorarium voor dc. postgiro-reclame gekre gen? Juist., via Christina Onassis en haar werk Het is niet makkelijk om aan leuk werk te komen, als je va der Onassis heet. Dat onder vindt zijn dochter Christina da gelijks. Sinds de dood van haar broer Alexander laat ze zich niet meer op bruiloften en par tijen zien, maar leidt ze een in getogen leven t'n wil zelfs aan het werk. Christina heeft be dacht dat ze journaliste wil worden. Ze heeft opdrachten ee kregen van een paar geïllu streerde tijdschriften en begon toc:i ie telefoneren met de men sen die ze moest interviewen. 'Maar n'1'rtnnd wilde me 'e woord staan. Ze denken alle rmal d°'. mijn vader erachter zit en via zijn dochter nu aan "■"he'po informaties probeert te komen'. De richting van Frits Lambrechts Morgenavond is hij te zien in de televisie-serie 'Waaldrecht' waarin hij de rol van op hol ge slagen tax chauffeur zal spelen: Frits Lambrechts, CPN-aanhan- ger en cabaretier-zanger-acteur en componist, weet eigenlijk oW g-^-d welke kant hij on- moet. 'Ik moet alles eens op n i i i ••et-.-ii. liet is zo snel ge- "aan allemaal. Wat er gaat ge beuren, weet ik niet. Kijk, in ('e eerste plaats w:l ik dingen doen die ik zelf fijn vind. Op do tweede plaats moet het m.'i mijn gedachtengang overeenko men. Daarom ben ik blij dat ik zoveel werk heb dat ik tegen de Tros 'neen' kan zeggen. En op de derde plaats moet ik zorgen dat ik me geen buil val. Niet dat dat zo erg zou zijn, maar ik wil een goeie keuze doen.' Spinazie speciaal 1 kg. spinazie 4 eieren 1 citroen peper, zout olie, azijn peterselie. De spinazie nazien en een paar keer goed wassen. De groente opzetten met aanhangend water en wat zout. Goed laten slinken, dan afgieten en het vocht voor soep of saus bewaren. Hak de spinazie grof. Maak een sausje van olie, azijn, peper en zout. Dit sausje door de spinazie' roe ren. Doe de groente over in een kom, aandrukken en het over tollig vocht laten weglopen. Dan de kom op een schotel ke ren. De spinaziesla garneren met partjes hardgekookt ei en schijfjes citroen. Op elk stukje citroen een toefje peterselie leggen. Menutip: Spinazie speciaal, ge kookte aardappelen, slavinken, yoghurt. populaire presentator over: 'Raden maar!', de veranderde moraal, K. van het Reve, mr. Van Doorn en dik-zijn dagpecept die het niet iedere dag horen. De driemiljoen trouwe luis teraars kunnen dus de volgende regels overslaan: Kees Schiiper oort belt. vijf keer per week om één uur 's middags (pianist orkestleider Tonny Eyck: 'Wist je dat ze er zelfs de nieuws dienst voor hebben verscho ven?') een landgenoot op en laat d eze het 'geluid op de band' horen. De luisteraar moet raden wat het geluid is. Per uitzending wordt een bedrag van vijftig gulden 'in kas' ge stort. Wordt het geluid niet ge raden, dan wordt het de volgen de dag herhaald en komt er vijftig gulden bij. Een paar keer is het bedrag opgelopen tot over de duizend gulden. HEBZUCHT 'En dan worden de mensen ze nuwachtig, hè', zegt Kees. 'Je kunt je de hebzucht van de mensen niet voorstellen. Die is zo krankzinnig groot. Als ze maar wat kunnen winnen'. De koffie is op en we moeten opstappen om naar de NOS-stu- dio te gaan, waar zal worden gerepeteerd voor het program ma 'Studio Vrij'. Mevrouw Schiiperoort begeleidt ons tot de deur. Ze geeft haar man een zoen en we stappen in de Simca van de gezette Schiiperoort. Tij dens het rijden zegt hij: 'Ik eet niet veel, maar wel onverstan dig. Altijd dingen in frituur ge bakken en dan sausjes hè. Maar ik heb laatst de directeur van de Hartstichting gesproken. Nou, die man is nog dikker dan ik. En die zei: Jij eet zeker veel. Ik zeg: ja. Hij zegt: smaakt het je ook. Ik zeg: geweldig dokter! Hij zegt: dan is het goed. Hij zegt: Wij dikke man nen zijn gemoedelijk en gezel lig. Wij maken ons niet zo druk. Die magere mannetjes zijn vaak driftige mannetjes en die hebben veel meer kans op een hartinfarct. Nou, zo iets lucht toch op, als zo'n man dat zegt, nietwaar? Anders dacht ik altijd,, als ik ergens een steek in m'n borst voelde: oh, Kees, nou ben jij aan de beurt'. VERBODEN PLAATS We parkeren bij de studio op een verboden plaats en duiken in de gewelven van het gebouw. Onderweg kloppen mensen de heer Schiiperoort op de schou der; roepen 'hartelijk dag Kees en fluisteren hem in het oor wat het 'geluid van de band' is. Kees blijft hartelijk lachen en zegt steeds: je zit fout man en je hoort nog wel waarom. Dan komen we in de zaal waar de opnamen zullen worden gerepe teerd. Er lopen tientallen men sen rond waarvan je niet be-, grijpt wat ze doen. Het orkest zit op de plaats en de 'floorma nager' (de man die alles 'op de vloer' regelt) staat te praten met de presentatrice van liet programma. Kees Schiiperoort moet deze avond op de televisie ook een spelletje 'Raden maar!' presen teren. Dat gaat dan niet aan de hand van geluiden, maar van foto's die gedeelten van ge bruiksvoorwerpen bevatten. Het denkbeeldige kandidaten en na tien minuten lopen we weer door de gang naar buiten. MINISTER In de hal speelt zich een opval lende ontmoeting af. Daar staat mr. Van Doorn, voorzitter van de KRO en toekomstig minister van C.R.M. De heer Van Doorn is op zoek naar zijn chauffeur met auto. Wij groeten beleefd en de heer Van Doorn vraagt enigszins verstrooid aan de heer Schiiperoort waar de reis naar toe is. Moet u soms ook naar de KRO? Wat een buitenkansje: met eentoekomstige exelietntie in een auto! Daar lopen we dan naar de auto en de heer Van Doorn vertelt iets over zijn bin nenkort te starten politieke loopbaan, maar drukt ons op het hart dat f.r niets van in de krant kan. Dat is spijtig, want hij vertelt smakelijk. Het enige dat mag worden ver meld is dat het toch vreemd is dat de chauffeur zoek is en dat mr. Van Doorn deze chauffeur op zijn zoveeljarig jubileum persoonlijk de hele dag heeft rondgereden. 'Ik had voor die gelegenheid een zwarte jas aangetrokken', zegt de heer Van Doorn. 'Ja, toen heb ik hem met zijn vrouw de hele dag ge chauffeerd' Een hartelijk afscheid met veel sterkte bij de KRO-villa en we rijden weer naar huize Schiiper oort. 'Zo'n man heeft het ook niet makkelijk', zegt Kees. Thuisgekomen vertellen we het avontuur met onze belaneriikc lifter aan mevrouw Schiiper oort. 'Wist je dat dfie man al zevenenvijftig is?' Mevrouw Schiiperoort: 'Tjonge, dat zou je niet zeggen, ik schatte hem veel ouder'. DE KINDEREN Dan haalt Kees Schiiperoort een fles jenever tevoorschijn en we drinken een glaasje. Me vrouw houdt het op sherry. Er wordt wat gesproken over de kinderen en de moraal die de laatste jaren sterk is veranderd. 'Onze dochter heeft net twee jaar met iemand samenge woond', vertelt mevrouw. 'Je kijkt er in het begin wel even gek tegenaan en familie uit Apeldoorn wilde met ons pra ten. Maar ja, m'n man zei: laten ze het maar doen. Nu is die verkering uit'. Kees: 'Ik blij, want anders waren ze getrouwd geweest en er was een kind, je kent het wel. En dan komt de ellende'.. Na noc wat gepraat te hebben wordt het weer tijd om op te stappen. We gaan op weg naar het radio-programma 'Van twaalf tot twee'. Er wordt weer afscheid genomen bij de deur en oh, schrik, er is een knoop van het jasje van de heer Schii peroort verdwenen. Met een zakschaartje worden de laatste wordt even gerepeteerd met draadjes verwijderd en dan zon der knoop snel de auto in. In de radio-studio is het pro gramma al op volle gang met Ted de Braak als presentator. Kees Schiiperoort heeft de briefkaart met de te bellen me vrouw al in de hand en na de kreet: 'Kees Schiiperoort pre senteert: 'Raden Maar!' draait hij het nummer. De mevrouw in kwestie heeft een kamer vol kennissen en buren, maar helaas, ondanks alle hulp weet ze niet de herkomst vast te stel len van de drie droge tikken. Er komt weer vijftig gulden 'in kas' bij en Kees Schiiperoort. kan weer weg. MOEDER We gaan een hapje eten. De spelletjes-leider neemt een kin- petje; patates frites en appel moes. Hij laat zich de maaitijd goed smaken en onder de koffie met een .cognacje praten we weer wat. 'Er bellen wel men sen op, weet je, als het bedrag in de pot zo'n duizend gulden is. En dan zeggen zei: meneer, onze oude moeder wil zo graag naar haar kinderen in Canada. We hebben al een heleboel geld bij elkaar gespaard maar er ont breekt nog duizend gulden. Kunt u- onze moeder morgen nou niet bellen? Ze weet zeker wat het geluid is. Kijk en dan moet ik zeggen: Dat dioem we niet, dat is niet eerlijk. Oh. zeg gen ze dan. Dan vraag ik: Wat denkt u dan wat het geluid is'' En dan zeggen ze het nog fout ook'. Tegen vieren krijgen we de ge nerale repetitie van 'Studio Vrij' en dat betekent eindeloos wachten voor Kees, iets waaraan hij een hekel heeft. Dan is het zes uur en samen met Eddy Christiani, Tonny Eek en nog een paar muzikan ten gaat het op naar De Jonge Haan. een uitspanning waar veel bekenden van radio en t.v. plegen te komen. Er worden over en weer rondjes gegeven en een hapje gegeten. Grappige voorvallen wisselen de gerechten af en Eddy en Tonny blijken een diepe genegenheid voor Kees Schiiperoort te koes teren. 'We zeggen altijd tegen elkaar: ha, volgende week gaan we weer met Kees werken Echt, daar kijken we naar uit" Als het half acht is moeten we weer opstappen. Na de uitzen ding zal het gezelschap zich nog verpozen bij 'Moeke', een gezel lig cafeetje te Hilversum. Me vrouw Schiiperoort: 'Die ene avond televisie per maand met Studio Vrij, ach, dat is leuk voor m'n man. Dan zakken ze nog even door. Ik ga altijd sla pen, want het wordt soms wel vier uur. Kees kan met weinig slaap .oe. Dus waarom niét9' j heeft alle boeken gelezen van Jan Wolkers en Gerard Kornelis van het Reve. Hij flt die geschriften mooi, boeiend, interessant en knap geschreven. Dan ga je je toch ragen hoe een man als Kees Schiiperoort een 'stom spelletje' als 'Raden maar!' kan senteren voor radio en televisie. wat je bedoelt', zegt laar je moet goed begrij- die drie miljoen luis- s van 'Raden maar', dat nijn klanten. Een fabri- van chips lust toch ook ;t~> anders dan z'n eigen Die neemt bij zijn bor- misschien bij voorkeur :hips!' is het maar net. We Zit* de gezellige huunvoning Ie familie Schiiperoort te ■sum. De populaire radio- toent zelf de deur en had tevoren beloofd dat de klaar zou staan. Het is in de pchtend en we rmn!en af da' we de ^eer VOperoort de gehele dag zul- ssJolgen. met uitzondering jleijpeciale plaatsen, n rjbelooft een lange dag te want er zullen zich de tide manifestaties afspelen: [1.30 uur repeteren in de voor het KRO- gjjamma 'Studio Vrij', dat Ba|vonds wordt uitgezonden; Ga .00 uur een directe uitzen- de van het spelletje 'Raden v( in het KRO-programma :n twaalf en twee'; om en uur de generale repetitie 'Studio Vrij' en dan om imp uur aanwezig zijn voor de televisie-uitzending van isetilo Vrij' die tot 22.05 uur V lucht is. -0-1 maar even wat koffie en ag ragen naar de anteceden- an de heer Schiiperoort. lijkt vijfenvijftig jaar te en lieve vrouw te hebben, ion en twee dochters, van i oudste is getrouwd. Kees ....eroort is sinds 1 iuli 1956 y'jlte dienst bij de KRO. 'Ja, —1—4 free-lance bent, dan ver- )N' jje natuurlijk wel meer, :he het is zo onzeker. Dat be- ik destijds. Je hebt een met kinderen en dat is hele verantwoordelijkheid, 'it het in de loop van de aan zoveel mensen in het jezien: Rien van Nunen, trt Joeks en Jan Blaaser. zijn ze gebleven? Ik zit bij de KRO. Ik was des- enige in vaste dienst pdie omroep die niet rooms- ste ,iek was'- BIS-SECRETARIS peroort vertelt dat hij tot op paleis Het Loo werkte ecretans. In die tijd pre- erde hij wel eens een pro maatje voor de radio. Of es Wilhelmina dat ooit geweten? Kees Schi'lper- denikt van niet. 'Ik kreeg schik in die radio dat ik 2,50ielemaal wilde gaan doen', n de loop van de jaren Kees een begrip met pro- 4,—(ma's als 'Het gulden 'Koffie met Kees', 'Gait- l' Kruutmoes van de Boertjes 1 luten', 'Interlokaal' en 'Ra- naar!' het radiospelletje 'Raden even het volgende voor igen miljoen Nederlanders

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7