partijraad van PvdA |aat schoorvoetend met kabinet 'Sadat weigerde geheim overleg' reen perspectief voor am en gaan confessionelen 'CIA op de hoogte van inbraak bij psychiater' Joods feest in RAI werd grote happening 'wee lijken uit otterdamse aven opgehaald Waarom nam Nixon geen Japanners? CPN: kabinet kan niet progressief worden genoemd Voorzitter VVDM naar Nieuwersluis Zesj arig kind rijdt brommer en verongelukt Verdachte van moord bekent Lijk chauffeur na maanden gevonden Golda Meir bij Israels 25-jarig bestaan: Bomalarm KLM: vlucht uit toestel via glijbanen Het weer UW/KWARTET MAANDAG 7 MEI 1973 BLNNENLAND/BUITENLAIVD L5 laardigdcn spreken van tivijfel en pijn (ADVERTENTIE) een onzer verslaggeefsters 'Het getuigt van politieke werkelijkheidszin dat de verwachtingen gedempt zijn, zei ididaat-premier drs. J. M. den Uyl zaterdag na afloop van de bijeenkomst van de partijraad van PvdA in Utrecht. De raad ging slechts schoorvoetend akkoord met de samenstelling en het te ver til ten beleid van het nieuwe kabinet. kostte Den Uyl nogal wat moeite je partijraad over de streep te ha- maar uiteindelijk stemde de par- ad met een stemverhouding van op een toch in met de stand- tbepaling van het partijbestuur, rin staat dat de conclusies van de iateurs een uitvoering van het ressieve program, 'Keerpunt '72' in de weg staan. Weliswaar dt betreurd dat er nu ook in het net bewindslieden komen, 'die bij voorbaat beschouwd kunnen den als representanten van een •uitstrevend beleid', (gedoeld dt op de KVP-ers Westerterp en ter, red.) toch wil de partijraad emmen met regeringsdeelname de PvdA in deze regering. (rgen 1 wat afgevaardigden spraken van Tehagen, 'twijfels en pijn' bij de jterban over het nu bereikte re- lat. Zij maakten zich vooral zor- ïover het te verwachten defensie- hüurbeleid. De FJG, de Federatie Jongeren keurde het tot nu toe oerde beleid af, in het bijzonder lat de collegegeldverhoging niet duizend naar honderd gulden dt teruggebracht maar tot vijfhon- d. De afdeling Noord Holland Ur6en OVatie Ard noemde het 'een kabinet van Tftnpromissen, die voor uitgangspun ten door moeten gaan'. Angst bleek er te bestaan over de statenverkiezingen van volgend jaar. 'Met dit regeerak koord worden we weggelachen door de CPN', voorspelde een afgevaardig de. De Hagenaar Drenth, die spoedig in de Tweede Kamerfractie van de PvdA zal komen, zei: 'We hebben niet een kabinet met een wit randje gekregen, maar een met een dikke zwarte rand'. Hij stelde zich achter de motie van zijn plaatsgenoot Toussain die de Tweede-Kamerfractie vroeg zich daar om extra-parlementair ten opzichte van het kabinet op te stellen en zo nodig met initiatiefvoorstellen te ko men als de regering niet zou hande len naar de geest van 'Keerpunt '72'. Hoewel hij daarvoor van de partijraad een luid applaus kreeg, wist drs. E. van Thijn de partijraad hiervan af te brengen. 'Wij moeten dit kabinet niet bijvoorbaat voor de voeten gaan lo pen, maar ons loyaal opstellen', meen de hij. De opstelling van onze fractie gaat toch uit van de strategie dat wanneer we ten onder gaan door de opstelling van de meerderheid in het parlement, we het kbbinet inzet van de verkiezingen moeten kunnen ma ken', aldus Van Thijn. stemde de partijraad met een meer derheid van tweederde een motie af waarin werd gezegd dat het kabinet qua personele samenstelling, partijpo litieke bindingen en beleidsvoorne mens niet beantwoord aan de congres uitspraken van oktober vorig jaar. Den Uyl had er begrip voor dat de ontvangst van dit kabinet 'niet ovatio neel' was. 'Wij hebben pijn moeten lijden, zoals Burger ons dat had aan gezegd. Maar mijn moeder zei vroeger altijd: als je rottigheid hebt, moet je naar het leed van anderen kijken en dat heeft in dit geval zeker gehol pen. De confessionelen kreunen en Alt-fractieleider Aantjes zit met een partij die van top tot teen gespleten is. Ook wij hebben water in de wijn moeten doen', gaf hij toe. 'Wij heb ben politiek onderhandeld, maar dat zal altijd moeten gebeuren'. 'Het kabinet zal het onbeschrijflijk moeilijk krijgen in de Tweede Kamer en ook in de moeilijke Eerste Kamer', -voorspelde hij. 'Bovendien zal de rechtse pers ons op alle denkbare ma nieren door de modder halen. Daarom kan ik weliswaar geen waarborgen ge ven, maar daar staat tegenover dat ik geen procent aarzeling heb gevoeld voor een zaak te staan die de moeite waard is om te proberen', aldus Den Uyl. Na een lang betoog van Den Uyl D'66 e toekomstige premier, drs. Den Uyl rechts) op de partijraad van e PvdA in gesprek met partijvoorzitter Van der Louw. an onze parlementsredactie TRECHT De actiegroep lieuwe Partij' meent dat de po ng tot samenwerking van de "ie christen-democratische par en (KVP, ARP en CHU) geen ikomst heeft. jdens een vergadering van deze )ep, zaterdag in Utrecht, werd in n resolutie gezegd, dat uit de op- Hing vai de drie confessionele par en tijdens de kabinetsformatie en n verschillende interpretaties van nota van de contactraad is geble- n, dat bij hen een politieke wilso- reenstemming ontbreekt. Weinig il zagen de ongeveer vijftig deelne- rs aan de vergadering in het plan nadere samenwerking dat in juni (ss' realiseerd zou moeten worden, tde vergadering werd het profiel or een nieuwe partij vastgesteld, ize partij zou samen met de huidige u ogressieve partijen de weg moeten openen voor een langdurig progressief meerderheidsbeleid. De leden voor dn Nieuwe Partij wor den gezocht in confessionele kring en in D'66, met name diegenen die een progressief beleid voorstaan maar zich politiek niet geheel thuis kunnen voe len in de socialistische denkwereld. Dit zal blijkens het profiel echter geen beletsel mogen zijn om niet met de progressieve partijen tot een goede samenwerking te komen. :n( )TTERDAM De rivierpolitie in lf 'tterdam heeft het stoffelijk over eet van twee mensen uit de haven 'ist. Het betrof de 50-jarige G. J. iwendijk uit Rotterdam, die al en- jle maanden werd vermist. Zijn lijk =hl gevonden in de Waalhaven, et tweede slachtoffer was de 57-jari- i Engelse kok Leonard Grey uit Iddlesborough. Hij raakte vrijdag- orgen van het Engelse schip 'Cape bel', dat in de Botlek lag, door on- kende oorzaak te water. Washington (Reuter) De New York Times heeft een paar grappen over de zaak-Watergate gepubliceerd die in Washington de ronde doen. Hier is er een: Nixon heeft er verkeerd aan ge daan, zich met zoveel raadge vers van Duitse komaf (Ilal- deman, Ehrlichman, etc.) te omringen. Hij had beter .lapan- oers kunnen nemen, en wel om drie redenen: Japanners zijn be ter in de elektrotechniek: wan neer ze een fout hebben ge maakt, komen ze er rond voor u't; en n;. hun bekentenis ple gen ze harikiri. Dit staat in een verklaring die afge legd is door Howard Hunt, die al ver oordeeld is in verband met het Wa- tergate-schandaal en die ook de in braak bij de psychiater van Ellsberg bekend heeft. Volgens Hunt had de CIA voor deze inbraak camera's, ver mommingen en walkie-talkies gele verd. Toestemming voor de inbraak zou zijn gegeven door twee medewer kers van het Witte Huis, Egil Krogh en David Young, die onlangs ontslag namen. De verdedigers van Ellsberg hebben gevraagd, het proces op grond van de ze ontwikkeling ongeldig te verKlaren. De rechter zal het verzoek in overwe ging nemen. GEVOELSPROBLEMEN De inbraak bij Ellsbergs psychiater was bedoeld om inlichtingen te krij gen over Ellsbergs 'gevoelsproble- men'. Tot de inbraak werd besloten, toen de regering eraan begon te twij felen, dat de gerechtelijke vervolging van Ellsberg. wegens het publiceren van gestolen geheim materiaal, succes zou hebben. Hunt, die samen met een andere veroordeelde in de zaak-Water gate, Gordon Liddy, de inbraak had georganiseerd, verklaarde, dat zij geen doko^de beste voeding voor uw hond Getuigenis in zaak-Ell sberg: LOS ANGELES (Reuter, AEP) De Amerikaanse inlichtingen dienst CIA was van tevoren op de hoogte van de inbraak bij de psychiater van Daniël Elsberg, de Amerikaan die terechtstaat om dat hij de zgh. Peotagon-documentcn aan de pers heeft toegespeeld. (ADVERTENTIE) Het 25-jarig bestaan van de staat Israël bracht gisteravond drieduizend joden naar de RAI te Amsterdam om dit jubileum te vieren. De politie had uitge breide voorzorgsmaatregelen genomen en was op alle eventualiteiten voorbe reid. Hier staat een pantserwagen van de politie geparkeerd voor het gebouw. Ook liepen er agenten die met karabijnen waren gewapend. AMSTERDAM Drieduizend joden uit ruim honderd plaatsen in Nederland hebben gisteravond in de zwaar bewaakte Amsterdamse RAI het 25-jarig bestaan van de staat Israël gevierd. In de met het embleem van de jubilerende staat versierde hallen zaten de aanwezi gen aan honderd gedekte tafels. Voordien was in de Portugees-Isra ëlitische synagoge in Amsterdam een door bijna tweeduizend mensen bijgewoonde dankdienst gehouden. Hoofdbestuur en Eerste Kamerfractie van D'66 staan achter het beleid dat fractievoorzitter Van Mierlo gevoerd heeft bij de kabinetsformatie. Dit is gezegd na afloop van een vergadering van hoofdbestuur en Eerste Kamer fractie. Men was unaniem van mening dat de heer Gruyters niet ontraden moet worden in het kabinet zitting te nemen. AMSTERDAM Het kabinet-Den Uyl kan niet beschouwd worden als een progressieve regering, aldus het partijbestuur van de CPN in een ver klaring na een bespreking, die men zaterdag gewijd heeft aan de politieke situatie van het ogenblik. In dezelfde verklaring staat, dat de CPN in het parlement een 'constructieve opposi tie' zal voeren uitgaande van haar verkiezingsprogramma. De CPN is van oordeel, dat bij de kabinetsformatie 'dringende verlangens van de werkne mers werden prijsgegeven onder druk van de confessionele partijen, die zelf met de rug tegen de muur stonden en geen regering konden vormen'. UTRECHT Kees Beemsterboer, voorzitter van de Vereniging Van Dienstplichtige Militairen (VVDM) moet zich vandaag melden in Nieu wersluis voor het uitzitten van de hem door het Hoog Militair Gerechts hof opgelegde straf wegens organisa tie van de groetweigerdag in augustus vorig jaar. Rabbijn B. Drukarch sprak daar de hoop uit, dat de profetie van Jesaja spoedig in vervulling zou gaan. 'Men zal niet meer horen van gewelddaden in uw land, of van moord en ongeluk ken binnen uw grenzen; met lof zult ge spreken over uw poorten en uw muren zult ge een veilige bescher ming noemen Hoogtepunt tijdens het feestelijk sa menzijn in de RAI was het gezamen lijk toosten 'Lechajièm Israël,' 'op het leven van Israël.' De voorzitter van het organiserend co mité, de heer G. Bolle, zei dat het niet voldoende is achter Israël te staan. 'De joden in de hele wereld dienen zich met Israël te identifice ren. Het joodse volk is tot veel in staat, maar kan dit nu alleen als het één is met Israël.' Hij deelde mee, dat telegrammen van dank waren gezonden aan David Ben Goerion, grondlegger van de joodse staat, premier Golda Meir, en presi dent Zalman Sjazar. Dank sprak hij ook uit aan de gemeente Amsterdam voor de beschermende maatregelen die genomen waren. De penningmeester van de Jewish Agency, Arje Leib Duitzin ging ver volgens in op hetgeen door' Israël is verricht. 'Daarvan is wel het belang rijkste dat de wereld geen joodse ontheemden meer kent. Israël heeft in het 25-jarig bestaan anderhalf mil joen joden opgenomen.' Happening' Van een "verslaggever STADSKANAAL De zesjarige Han Wubbels uit Stadskanaal is zondagoch tend in het academisch ziekenhuis in Groningsen overleden aan de verwon dingen, die hij ze cerdagmiddag in zijn woonplaats opliep, toen hij op een bromfiets reed. Het Wind mocht van een ouder vriendje even op de bromfiets rijden. Toen deze hem de te verrichten han delingen kort had uitgelegd, zou het kind enkele rondjes rijden. Hij ver loor echter de macht over het stuur en reed tegen een flatgebouw aan. Hij viel tegen het kozijn van een raam en liep daarbij zwaar hersenletsel op, waarlaan hij later overleed. DEiN BOSCH De verdachte van de 'Brabantse kanaalmoord', de 48-jarige fabrieksarbeider Be- retnd B., heeft bekend de 20-ja- ri;ge Willy Liffmann uit Amstér- daim om het leven te hebben ge bracht. Het lijk van de jongen werd 25 april gevonden in de Zuid-Willemsvaart bij D»en Dungen in de omgeving van Den Bosch. Het was verzwaard met een te gel, vastgemaakt met elektriciteits draad. Berend B. behoorde vrij snel tot de kring van verdachten. Reden om hem in hechtenis te houden kreeg de poli tie vooral na de ontdekking, dat de tegel afkomstig was van de timmerfa briek, waar Berend B. werkt en dat de draad uit zijn eigen schuur moest zijn gekomen. Hoewel verdachte geruime tijd bleef ontkennen, viel hij door de zich op stapelende bewijzen uiteindelijk toch door de mand. Volgens de officier van justitie in Den Bosch, mr. Duyx, pleegde B. de moord uit jaloezie. Hij zou verliefd zijn op de 18-jarige verloofde van Willy Liffmann. (ADVERTENTIE) Voorzanger Hans Bloemendal zong voor de met 3.000 aanwezigen voor hPt eerst in de Nederlands-joodse ge schiedenis met orkestbegeleiding het dankgebed. Het officiële gedeelte van dp plechtigheid werd besloten met de zogenaamde masegeth, een historüsch spel over 25 jaar Israël. Het werd op gevoerd door veertig leden van I de joodse jeugdgroepen in Nederland.'De tekst, gesproken door Caro van Eyck en Philip Bloemendal was van ctr. J. Soetendorp. De geschiedenis werd uitgebëekd in zang en dans en via grote piDjeclies zichtbaar gemaakt. In een met Israëli sche straatbeelden omgetoverde noordhal werd vervolgens een grootse happening gehouden waarbij tal van artiesten tot diep in de hal optraden. BURGH-HAAMSTEDE Gisteroch tend is in Burgh-Haamstede op Schou- wen-Duiveland het lijk aangespoeld van de 43-jarige Th. W. van der Stap uit Delft. Hij was de chauffeur van de vrachtwagen met aanhanger van Van Gend en Loos, die op 24 januari door de leuning van de Zeelandbrug reed en in de Oosterschelde stortte. De vrachtwagencombinatie werd enke le dagen na het ongeluk al opgeta keld, maar het lichaam van de chauf feur werd toen niet gevonden. JERUZALEM (UPI, Reuter, AP, AFP) Ter gelegenheid van Israëls 25e onafhankelijkheidsdag heeft premier Gokla Meir in een vraaggesprek ont huld dat zij enige tijd geleden via een 'buitenlandse bemiddelaar' president Sadat van Egypte heeft voorgesteld, geheime onderhandelingen te begin nen. dossier hadden kunnen vinden. Daar op had de CIA een psychiatrisch rap port over Ellsberg opgesteld, waarbij gebruik was gemaakt van materiaal uit 'verschillende bronnen'. Namens de CIA is inmiddels ver klaard, dat deze dienst 'op-geen enkele wijze van tevoren op de hoogte is ge weest van de inbraak van Hunt in het kantoor van Ellsbergs psychiater of van de inbraak in het Watergate-ge- bouw'. EGIL KROGH Uit betrouwbare bron in Washington is vernomen, dat Witte Huis-medewer ker Egil Krogh een schriftelijke be kentenis1 heeft ondertekend, waarin staat, dat hij 'na persoonlijk contact met president Nixon' zijn medewer king aan de inbraak bij Ellsbergs psychiater had verleend. Maar dat contact met Nixon had, aldus Krogh, niet betrekking op de inbraak; het ging over lekken bij de SALT-onder- handelingen tussen Rusland en de VS. Krogh, voormalig medewerker van Nixons voormalige topassistent Ehrich- man, neemt in zijn verklaring zelf de verantwoordelijkheid voor de in braak op zich. Ehrlichman was niet van de plannen op de hoogte, zegt hij. doko de beste voeding voor uw hond 'Wij zonden een buitenlandse "riend als afgezant en stelden geheime be sprekingen voor tussen onze afgevaar digden en afgevaardigden, die door de president benoemd zouden worden. Maar we hebben nooit een antwoord op ons initiatief ontvangen. Ik trek daaruit de conclusie dat Sadat niet in onderhandelingen geïnteresseerd is.' Volgens mevrouw Meir heeft zij een aantal maanden gewacht op één of an dere reactie op dit voorstel, 'maar het enige wat kwam, was stilte.' Ze zei dat haar regering geen enkele moge lijkheid had verzuimd om de Egypte- naren in het geheim ervan te overtui gen, dat Israël wel degelijk vrede wil. 'En ik zei dat ik persoonlijk er garant voor zou staan, dat dergelijke onder handelingen geheim zouden blijven, zolang hij (Sadat) dat wilde.' Volgens Golda Meir bestaat er geen twijfel dat de tussenpersoon haar geantwoord zou hebben, indien SadaL het voorstel po sitief had beoordeeld. Die tussenper soon had haar namelijk benaderd 'na een verblijf in Egypte en zou dat ze ker niet hebben gedaan, als hij niet geloofd had dat er een of andere basis voor was, dat hij binnen een week of twee een antwoord voor mij zou heb ben.' Gisteren werden in heel Israël de 9.920 oorlogsslachtoffers herdacht, die in de verschillende oorlogen met de Arabieren zijn gevallen, of bij terro ristische aanslagen om het leven kwa men. President Salman Sjazar zei in 'n rede voor radio en televisie, dat 'wij ervoor bidden dat wij in de naaste toekomst contact met onze buren krij gen en dat aan beide kanten stappen gedaan zullen worden om tot een rechtvaardige en blijvende vrede te komen, die wij allen zo bitter nodig hebben.' Gisteravond om zeven uur stak de president twaalf lichten aan op de heuvel, waar Theodor Herzl begraven ligt, die stichter van zionistische be weging. Deze lichten symboliseren twaalf soldaten, die in de onafhanke lijkheidsoorlog van 1948-1949 sneuvel den en die to; 'helden'van Israël' zijn uitgeroepen. Daarna loeiden opnieuw de sirenes, waarmee een etmaal van nationale rouw om de ddden was afge sloten en de feestelijkheden rondom de onafhankelijkheidsdag officieel in geluid werden. Gisteravond werd al overal in de met vlaggen overdekte steden en dorpen van het land feest gevierd met volks dansen en vuurwerk. Itfaar het mid delpunt van de feestelijkheden was Jeruzalem, waar morgen een grote mi litaire parade zal worden gehouden. Tegen het voornemen om die parade te houden is binnen de Israëlische re gering grote onenigheid geweest en ook vele Israëli's zijn er bepaald niet gelukkig mee. Het is bekend dat mi nister van defensie Dajan bijv. zich tegen de parade heeft gekeerd, die hij een verkwisting van geld noemde, om dat zij naar schatting tussen de 15 en 20 miljoen gulden kost. Maar nadat uit het buitenland met name door de voorzitter van de Veiligheidsraad geprotesteerd was tegen de parade, die ook door het in 1967 veroverde Arabische deel van Jeruzalem gaat, verstomden de binnenlandse Israëli sche protesten. KATMANDOE (DP*A) Twee leden van een Italiaanse expeditie -Carrel Rinaldo (21) en Misauzzo Kriko (26) - hebben zaterdag, saimen met een aan tal inheemse dragejrs, de top van de Mount Everest in de Himalaya's be dwongen. Het was, voor zover bekend, de zesde keer dat de top van de hoog ste berg ter wereld! (8848 meter) door mensen werd bereikt. De Italiaanse expeditie stond onder leiding van de industrieel en alpinist Guido Monzini (links op de foto), DEN HAAG De süper-DC-8 James Cook van de KLM heeft gistermorgen rond half twaalf op zijn vlucht van Amsterdam naar Tel Aviv een onver wachte tussenlanding in Wenen moe ten maken, omdat bij het KLM-kan- toor in Haifa een bericht was binnen gekomen, dat er een bom aan boord zou zijn. Nadat de 61 passagiers en negen be manningsleden op het Weense vlieg veld Schwechat via glijbanen het toe stel hadden verlaten, werd een onder zoek ingesteld. Daarbij bleek, dat het alarm vals was geweest. Omdat het vliegtuig, als gevolg van het gebruik van de glijbanen, zijn weg niet gelijk kon vervolgen, zijn de passagiers later op de middag met een ander toestel doorgereisd naar Tel Aviv. Gevaarlijk weer Van onze weerkundige medewerker Het eerste echte onweer van dit jaar is raak geweest. Zaterdag ontwikkelde zich plaatselijk boven oost Nederland en West-Duitsland een buiencomplex met hagelstormen en windhozen, de laatste in hoofdzaak over de oostgrens (wervelstorm in Kiel-Sleeswijk 26 mil limeter, Wahn, bij Keulen 28 millime ter neerslag, Diever, hagelstenen van 2\4tot 3 cm. doorsnee!). Vrijdaga vond laat kivam van de Pyreneeën het eerste alarm. Niet dat het onweer, dat Biarritz om tien uur meldde, zo zwaar ivas, maar ivel wekte de enorme toene ming van de zuid-zuidwesten wind op grotere hoogte bezorgdheid. Bordeaux gaf op 1500 meter: 34 kilometer per uur uit zuid-zuidoost, op 300 meter: 77 kilometer uit zuid en tussen 7000- en 15.000 meter: 113- tot 163'kilomeler per uur uit zuid-zuidwest: een zware orkaan. Zaterdagmorgen om 7 uur wa ren de stromingen boven De Bilt vrij wel eender, van 31 kilometer per uur op 1500 meter op 166 km. op 12.000 meter. Wanneer er onder zo'n storm- veld buien ontstaan worden de aam beelden ervan weggeblazen en hand haaft zich geruime tijd in die buien 'sterke trek' als in een schoorsteen. De situatie is dan heel anders dan bij toestanden met slappe hoogtewinden, wanneer omlaagploffende koude lucht de stijgende beweging in de buien wolk gaat tegenwerken en de bui gaat uitdoven. In de loop van zaterdag kwamen die onweersbuien tot stand in onstabiele, vochtig-warme lucht (oost Nederland 21 a 22. Hamburg maximaal 23, Hannover 26 en München 28 gr. celc.). Evenals onder meer op de hoosdagen 12 juli 1961 en 25 juni 1967 (Chaam, Tricht) moeten zich als gevolg van de sterke stijgin gen aan de basis van de wolken klei ne minima hebben ontwikkeld, baker mat voor hozen. De hele vertoning werd nog opgejut door een oceanisch koufront. In de vroege middag kon men een hele serie (5) afgeplatte cu- mulonimbi met verwaaide cirri tege lijk waarnemen o.a. boven het IJssel- meer: altijd een aanwijzing voor gevaarlijk weer. Ook zaterdag zijn tussen de buien door sterke dalende luchtbewegingen waargenomen resul terend in droge plekken, zoals onder zocht en beschreven door P. J. Feteris in de onweersboekjes van het KNMI. H. R. A. Wessels beschreef de beteke nis van een zogenaamd droogte-front bij het ontstaan van de hozen van Chaam en Tricht in 'hemel- en damp kring', dit in overeenstemming met tornado-situaties, gebonden aan kou fronten die over de Rocky Moutains trekken. weinig verandering VSfy'KWm die samenwerkte met het Italiaanse leger. De meeste deelnemers zijn Al penjagers. De expeditie (wier basiskamp op de berghelling rechts op de foto te zien is) was in januari van dit jaar uit Katmandoe, de hoofdstad van Nepal, vertrokken. In acht groepen van elk twee man werden de laatste en moei lijkste meters afgelegd. Zaterdag kwam het eerste duo op de top aan. Van daag zou het tweede moeten volgen. Weersgesteldheid van gisteravond 7 uur, maxtmumlempeiaturen van gisteren en neer slag gisteren 7-19 uur: Amsterdam regen 14 gr. 1 mm: De Bilt re genbui 14. o.l: Deden zwbetv 15. 0; Eelde geh bew 14. 0; Eindhoven gen bew 16, 0; Den Helder zw bew 13. 0.1; Luchth. Rtd. regenbul 14. 0.1: Twente zw bew 16. 0: Vlisslngen regenbui 13. 1; Zd. Limburg zw bew 18. 0; Aberdeen regen 14. 0.2; Athene onbew 29. 0: Berlijn h bew 16. 0.1: Bordeaux regenbul 17. 0.2; Brussel regenbui 15. 0.4: Frankfort zw bew 18. 0; Genève 1 bew 15. 0.5: Helsinki regen 10. 1: Innsbrück regen 17. 3: Kopen hagen onbew 12. 0: Lissabon h bew 19, 0: Locarno geh bew 18. 10: Londen 1 bew 13. 1; Luxemburg h bew 13. 0: Madrid h bew 20, 0; Malaga onbew 6. 0 Mallotca onbew 23. 0; München regen 11. 3: Nice 1 bew 19. 0: Oslo zw bew 17. 3: Parijs geh bew 15. 0'.6Rome geh bew 26. 0; Spüt zw bew 28. 0: Stockholm zw bew 14. 0: Werwn geh bew 22. 0: Ziirlch zw bew 11. 2. Casa Bianca onbeiv 19. 0: Istanboel onbew 3. 0: Las2 Palmas I bew 19, 0; New York h bew: Tunis geh bew 24. 0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5