eoeo Globe: tijd nodig voor nieuwe opzet FUT Een valk voor 'n koningin Ssf Economen in congres aan de VU Prinses Irene predikt revolutie Actiegroep wil boycot duurdere electriciteit Staat wil aandeel in gaswinning uit de Noordzee Alfrink Pompbediende van 300 gulden beroofd Bej?ard echtpaar verongelukt Aanslag met brandbommen op politiepost in Spanje Baldadige jeugd gooit stenen naar rijdende treinen door Catherine Gaskin TROUW/KWARTET MAANDAG 7 MEI 1973 Van een onzer verslaggevers EINDHOVEN Op een persconferentie van Het Zuidelijk Toneel Globe is duidelijk gemaakt, dat er een financiële zekerheid tot aan 1 september 1975 moet zijn, wil de toneelto^stand van Brabant worden opgelost. BINNENLAND/RADIO en TV T44 De werkgroep, van personen uit de toneel- en theaterkringen en de over heid, die met nieuwe voorstellen en maatregelen moet komen om de thea ters in Brabant van toneel te voor zien, zal voor 1 januari 1974 zeker niet uit alle moeilijkheden zijn. En als Globe dan niet verzekerd is van nog een seizoen, zal er een slopend verloop in het gezelschap optreden, omdat de spelers dan uiteraard ergens anders gaan spelen. Dan zit Brabant in het seizoen '74-75 met een werk groep, maar zonder toneel. Dan wordt er afgebroken wat in zeventien jaar tot stand kwam, en zou er opnieuw begonnen moeten worden. Niet alleen de toneelspelers zouden daarvan de slachtoffers zijn, maar ook het pu bliek en de schouwburgen. Dat wordt ingezien door de provincie en de gemeente Eindhoven, maar de andere subsidiënten Den Bosch, Breda, Tilburg hebben alleen sub sidie toegekend tot 1 september 1974, het einde van de vastgestelde driejari ge periode. Als zij hun vier ton voor nog een seizoen niet willen opbren gen, zou het met Globe en het eigen Brabantse toneel gedaan zijn voor er iets anders op gevonden is. (De ge lijksoortige moeilijkheden die Proloog daar heeft, bleven op Globes perscon ferentie buiten beschouwing). De toe stand is toch al ingewikkeld genoeg. Er zijn verschillende rapporten over uitgebracht: door de Stichting Stads schouwburg Eindhoven, door de Vere niging van Nederlandse Toneelgezel schappen, door Eindhovens Kunst stichting, en ook een brief van de le den van het gezelschap. De inhouden daarvan verschillen, maar wel wordt erin gezegd, dat financiële zekerheid tot aan 1 september 1975 noodzakelijk is om tot een nieuwe opzet te komen. Het zijn de subsidiënten die een ande re opzet willen omdat zij, meer uit geldelijke dan geldige overwegingen, de tegenwoordige toestand niet bevre digend vinden. Op het Memorandum Beroepstoneel in Noord-Brabant, waarin de bezwa ren werden opgesomd, heeft het Zui delijk Toneel geantwoord met een dui delijke nota. De kosten van het toneel AMSTERDAM De problemen van ontwikkelingslanden houden econo men al vele jaren bezig, terwijl de kloof tussen arme en rijke landen in tussen verbreedde; de milieuverontrei niging neemt nog steeds toe; woning nood en stadssanering zijn haast niet meer uit ons leven weg te denken en evenmin is tot op heden enige merk bare verandering gekomen in de zeer ongelijke inkomensverdeling, om maar te zwijgen over de nog veel gro tere ongelijkheid in de vermogensver deling. Over deze en vele andere problemen, waarvan de oplossing allerminst voor de deur staan, organiseert de Econo mische Faculteit van de Vrije Univer siteit in Amsterdam een congres 'Kri- sis in de Ekonomiese Theorie'. Aan het congres, dat woensdag begint en vrijdag wordt gesloten, zullen o.a. deelnemep Cambridge-professor Joan Robinson, prof. J. G. Knol van de VU, Andrew Glyn van Oxford, prof. E. Mandel uit Brussel en prof. B. Goudzwaard van de VU. Het congres wordt gehouden in de au la van de Vrije Universiteit. De toe gang kost 4.50, terwijl een inleiden de brochure verkrijgbaar is voor 2.50. zouden onevenredig hoog zijp. Ten opzichte van wat en wie? Het Bra bants Orkest kost tweemaal zovéél, en per podiumbeurt tweeënhalf maal zo veel, maar dat zit op fluweel. Globe met de laagste toneelsubsidie Op Cen trum na, zou niet genoeg spelen in Brabant, maar Brabant biedt niet meer mogelijkheden en publiek. Wel zijn er, voor de variatie, nog vele voorstellingen van andere gesubsidi eerde gezelschappen, maar daaraan subsidieert Brabant niet mee. Het zou daarom redelijk zijn dat het althans het eigen toneel subsidieert, al speelt dat óók elders. j Globe zou ook niet voldoende betrok ken zijn bij het Brabantse culturele leven, want de spelers wonen groten deels in de Randstad. Dat is begrijpe- pijrolijk omdat zij voor 'n contract, al tijd voor een jaar, niet dadelijk naar Eindhoven kunnen verhuizen. Globe heeft bovendien heel goed voldaan met het repertoire van de laatste ja ren, zowel in de pers als bij het pti- bliek. De bezoekcijfers stegen. En het komt het volgende seizoen met De In gebeelde Zieke, van Molière, I, Clau dius van John Mortimer, A Taste of Honey van Shelagh Delaney, De Wil de Eend van Hendrik Ibsen, Savages van Christophe Hampton, Een Bruid in de Morgen van Hugo Claus. Weer een behoorlijk repertoire dus. Voldoende om zo'n gezelschap in stand te willen houden, al is het voor lopig nog maar voor een jaar meer. Om het Vondel na te zeggen: Globe wint al veel al wint het niets dan tijd. Horizontaal: muzieknoot, 2. ros, 7. landbouwwerktuig, 9. hoenderachtige vogel. 12. plaaggeest, 13. loot, 15. tus- senzetsel, 17. trustee (afk.), 18. lengte maat, 20. stoomturbine (afk.), 21 vrucht, 22.water in België, 23. jaar (afk. Lat.), 24. nobele, 26. meisjes naam, 27. latwerk, 28. plaats in Gel derland, 29. ik (Lat.), 33. soort hert, 37. rund, 38. plaats in Groningen, 39. Chinese lengtemaat. Verticaal: 1. rondhout, 2. stap, 3. reeds, 4. doornachtige sierplant, 5. ra dio omroep (afk.), 6. boom, 8. bevel, 10. werpspies, 11. doorgang, 12. oog ziekte, 13. plaats in Drente, 14. pas gang van een paard, 16. kortschrift, 18. honingdrank, 19. buitenhaven, 25. lyrisch gedicht, 30. troefkaart, 31. vruchtje, 32. rivier in Italië, 34. scheik. element. 35. voorzetsel, 36. onmeet baar getal. Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Als protest tegen het bouwen van de nieuwe kernreac tor in Kalkar roept destroomgroep 'Stop Kalkar' de Nederlandse bevol king op vanaf 1 mei van dit jaar niet de vereiste drie procent-stijging van de elektriciteitsrekening te betalen. Deze 3 procent wordt volgens de ac tiegroep namelijk besteed aan de op bouw van de nieuwe kernreactor. De actegroep zet duidelijk uiteen hoe men die 3 procent van de rekening moet aftrekken. Eerst moet het elek triciteitsverbruik duidelijk worden uitgerekend (dus zonder huur van de geyser e.d.). Van dit bedrag moet drie procent worden afgetrokken, dat bete kent drie cent voor een gulden, zeven cent voor twee gulden, tien cent voor drie gulden enz. Dit bedrag moet van de rekening worden afgetrokken. In een begeleidende brief aan het elektr- citeitsbedrijf moet worden uitgelegd, waarom die drie procent van de reke ning niet wordt betaald. Wanneer het elektriciteitsbedrijf - we gens wanbetaling - gaat dreigen met afsluiting van de elektriciteit met de gebruiker volgens de actiegroep overgaan op andere energiebronnen, zoals butagaslampen, windmolens op het dak en generatoren. In ieder ge val zullen al deze handelingen de dis cussie over de nieuwe kernreactor fiks op gang brengen, meent de actie groep. DEN HAAG Het ministerie van economische zaken heeft de Noord winning-Groep laten weten, dat de Nederlandse staat voor 40 pet. wil deelnemen in de winning van gas uit de voorkomens, die deze groep in de Noordzee heeft gevonden. Zoals be kend heeft de Noordwinning-Groep in twee 'blokken' van het Nederlands deel van het continentaal plat aardgas aangetroffen in zodanige hoeveelhe den, dat zij de exploitatie ervan ter hand wil nernen. De groep heeft win ningsvergunningen voor beide blok ken aangevraagd en de staat wil in deze vergunningen vastleggen, dat zij voor 40 pet wil deelemen. Deze deel neming houdt in, dat de staat 40 pet van de exploitatiekosten draagt en 40 pet van de opbrengst krijgt. In een soortgelijke verhouding neemt de stapt ook deel in de ontginning van de gasbel van Slochteren. Behalve de Noord winning-Groep heb ben de Nederlandse Aardolie Maat schappij (NAM) en de Petroland- Groep vergunningen aangevraagd voor hetwinnen van gas uit het Neder landse deel van de Noordzee. De vierde maatschappij, die gas gaat winnen uit de Noordzee is Placid Oil. Deze gaat dit doen zonder deelneming van de Nederlandse staat. I Het is geen alledaagse zaak wanneer een kardinaa' bereid is, meer dan twee uur lang deel te-nemen aan een televisieprogramma over de ontwikke lingen binnen de rooms-katholieke kerk in ons lan± Praten over de pro blemen binnen het strakke kader van een Brandpunt-regie, dwingt tot voor zichtigheid omdat de kans groot is dat een uitspraak verkeerd overkomt. Aangezien kardinaal Alfrink al van nature omzichtig zijn gedachten for muleert, moest het programma wel een zekere stroefheid gaan vertonen. Er kwamen weliswaar belangwekken de apsecten op tafel en er werden ook interessante flitsen jaar katholiek le ven geprojecteerd, maar ik vermoed dat de niet-katholiek te weinig samen hang heeft kunnen ontdekken. Ik vraag me trouwens af of de katholie ke kijkers zich wel in voldoende mate met deze terugblik en analyse hebben kunnen vereenzelvigen. Het program ma Rondom Alfrink is bedoeld als be gin voor een actie tot stichting van een centrum om de communicatie bin nen de eigen kerk te activeren en te verbeteren. De uitzending heeft laten ervaren hoe moeilijk het communice ren in feite is. De uitzendingen van zondag beston den voor een groot deel uit discussies en informaties. Een extra Leerhuis was gewijd aan het 25-jarig bestaan van Israël en had de riskante opzet, uit de bijbel richtlijnen te destilleren 'om een voor joden, Arabieren en christenen begaanbare weg te vinden'. De drie werelden waren aan de dis cussietafel aanwezig en bleven drie werelden. Panoramiek gaat ons wat- meer vertrouwd maken met gewone mensen in de Oostbloklanden. In het eerste programma kwamen de goede bedoelingen en tegelijk ook de beper kingen aan het licht. Het wordt pas interessant wanneer de gefilmde men sen wat meer loslaten over hun diepe re gedachten en gevoelens. Dat er remmingen zijn is duidelijk merkbaar. Aan de kleine openhartigheden die dan af en toe naar buiten kwamen, kon de Oostduitse familie Ellguth zich bij de partijbazen gaan buil val len. Zaterdag verscheen Farce amajeure voor het eerst in kleur en dat gaf voor de bezitters van een kleurentoes- tel extra dimensie. Heel sterk was dit het geval in het perfect uitgevoerde politieke circus. Misschien heeft de NCRV met wat meer succes tegen de geduchte concurrentie van Mies Bouwman opgebokst door de onder- houdefde film Wie icas mr. Grimes? te vertonen. Interessant daarbij was het samenspel te zien van de in 1971 over leden actuer Pete Duel en Roger Da- vis die daarna zijn rol overnam in de nu nog lopende, tv-serie Alias Smith and Jones. TON HYDRA IOWIETJE Kruiswoord-puzzel OPLOSSING VAN VRIJDAG: Horizontaal: 1. beton-ever; 2. adem-ale- nu; 3. reder-anti; 4. one-non-neg; 5. noria-keel; 6. ons-es-Alda; 7. kei-rem- tak; 8. eren-Ede-re; 9. rare-gerei. Verticaal: 1. baron-oker; 2. eden-onera 3. teder-sier; 4. omen-Ier-Ne; 5. nar-oa- se- eg; 6. elan-kam-de; 7. ven-nel-ter; 8. ent-eed-are; 9. ruig-lakei. AMSTERDAM Twee met een pis tool gewapende mannen hebben zater dagmorgen de bediende van een pompstation aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal in Amsterdam van 300 gulden wisselgeld beroofd. Een toeval lige klant werd ook gefouilleerd maar raakte bij gebrek aan contanten niets aan de rovers kwijt. Het tweetal ver dween spoorloos WOENSDRECHT Op de Zeeland- ruote Bergèn op Zoom-Goes in Woensdrecht is gisteravond een be jaard echtpaar uit Middelburg bij een verkeersongeluk omgekomen. De slachtoffers zijn de 77-jarige C. P. F. van Oost en zijn 75-jarige echtgeno te mevrouw Van Oost-Rijken. De auto waarin zij zaten kwam fron taal in botsirfg met een andere auto, die uit een file kwam. 54. De chauffeur van de vrachtauto begon ijverig te neuzen in zijn voor raadje vrachtbrieven en zei: 'U bent zeker de smid zelf, hè?' 'Om U te diendn,' antwoordde J. J. F. Verholen. 'Of U veel opschiet met dat antwoord, zit nog. Het hangt er maar van af wat U hier komt doen. Moet U misschien wat benzine hebben?' 'Welnee, man!' riep de chauffeur uit. 'Benzine in een dieselmotor zeker! Niks hoor. Nee, neeik heb hier wat af te le veren, vat je? Edn franco zending van de firma Sleutel en Knip uit Graven- drecht. Een kluisdeur of zoiets. Hij zit netjes verpakt in een krat. Ja hier heb ik de vrachtbrief al. Wilt U misschien even tekenen?' De CASTELLA Prinses Irene heeft gisteren op de jaarlijkse bijeenkomst van Spaanse Carlisten op de berg Montejurra bij Pamplone gepleit voor de totstandkoming van een sociale re volutie in Spanje. De prinses, die voor deze gelegenheid illegaal de Frans-Spaanse grens was overgestoken, noemde het een nood zaak. dat er een eind wordt gemaakt aan het huidige onrechtvaardige regi me, het totalitaire politieke systeem en de onaanvaardbare economische structuur van het land. Tijdens de bijeenkomst, die werd bij gewoond door ruim 8000 Carlisten met de traditionele rode baretten op, werd een boodschap voorgelezen van de 83-jarige vader van Carel Hugo, Don Xavier, waarin deze de hoop uit sprak, dat een toenemend onderling begrip van de verschillende oppositio nele groeperingen in Spanje de weg zal vrijmaken naar een democratisch front UTRECHT De spoorwegen hebben zaterdagmiddag te kampen gehad met allerlei kleine storingen doordat op diverse plaatsen in het land obstakels op de treinrails waren gelegd of naar treinen werden gegooid. Tussen Hilversum en Baarn en in twee gevallen bij Amersfoort werden stenen naar treinen gegooid. Bij Baarn en Amersfoort waren stenen op de rails gelegd. Eveneens bij Amers foort was een ijzeren staaf over de rails gelegd. Opnieuw stenen op de rails tussen Wijchen en Ravenstein op de lijn Nijmegen-Den Bosch. Tussen Acht en Best in Noord-Brabant, moest een machinist stoppen wegens een dwarsligger op de baan. Op hetzelfde traject werd een ruit van een trein stel vernield door een fles, die naar de trein werd gegooid. Volgens de spoorwegen was in alle gevallen spra ke van het optreden van baldadige jeugd. 97 Callum wendde zich langzaam naar haar toe. 'En wat gaat het jou aan, Morag. hoe ik mijn tijd wens te beste den of wie ik verkies lief te hebben? Ik heb beide gegeven, van ganser har te. Margaret gaf me iets, dat geen en kele vrouw me ooit heeft gegeven. Haar dood heeft dat niet weggeno men. Dat blijft altijd.' 'Dan ben je een dubbele idioot. Je hersens zitten in je lendenen, niet in je hoofd. Je vraagt wat het mij aan gaat? Mijn leven, dót gaat het aan. Sinds je terugkwam, sinds ik vijftien was, heb ik op je gewacht, Callum Sinclair. Ik heb gewacht en geleerd wat een vrouw moet weten voor een man als jij. Denk je dat andere man nen geen belangstelling voor me had den? Ik heb mezelf afgezonderd tot jij me zou zien. Ja, me zou zien! Als ik de kleren van Margaret Campbell had en haar zachte handen, en op een merrie reed zoals de hare, zou je me dan niet eerder hebben opgemerkt? Mijn handen zijn ruw. maar mijn ge zicht niet, en mijn lichaam evenmin. Er is nooit iemand anders voor me geweest, behilve jij, Callum. Ik kan het niet verdragen dat je Cluain weg gooit. Ik heb op Je gerekend. Het moest jouw toekomst zijn. en de mij ne. Ik zou je alles kunnen geven, en Cluain wat het 't meest nodig heeft. Nee. je kunt het niet weggooien. Ik zal het niet toelaten. Niet na alles wat ik gdaan heb.' 'En wat heb je gedaan. Morag?' Ze zweeg enkele ogenblikken. Ik staarde gefascineerd naar haar. Ze was als een schepsel dat uit haar schaal breekt. De rode lippen vol en hartstochtelijk, geen overwinnaarsg limlachje. maar de vastberaden hou ding van een vrouw die zich volledig bewust is van haar noden en verlan gens. Niets in haar leek op aanvaar den; ze vocht 'Wat ik daan heb?' herhaalde ze, ten slotte. 'Ik heb, jou bemind. Callum Sinclair. Dat is wat ik gedaan heb Ik heb je onafgebroken liefgehad, en me zelf voor je bewaard. Het leek niet op de liefde van die vrouw. Margaret Campbell, die een doelloze zomer pro beerde op te vrolijken en jou behek ste. Zij verloorjeen minnaar toen Wil liam stierf, en keel uit naar ieman.d die hem ko.. vervangen. Ik heb je liefgehad zoals een vrouw dat hoort te doen, bereid om alles voor je te doen, alles te zijn. En ik heb gewacht. Je kunt Cluain niet verlaten. Je kunt mij niet verlaten.' Callum dronk v£n zijn glas. 'Hoe oud ben je. Morag?' 'Oud genoeg. Bijna achttien.' Hij schudde zijn hoofd. 'Een verdrie tige verspilling, i'Morag. Denk je dat ik je nooit gezien heb? Dat heb ik wel. Ik zag je irt mijn moeders keu ken en ik zag geen vrouw, maar een meisje met een toerekenend hart. Er is geen onschuld',in jou. Morag. Je hebt gewacht en plannen gemaakt. Plannen waarvoorp Ik weet het niet. Wat mij betreft os het allemaal ver spilde moeite. RicHt je talenten op ie mand anders. Ik z»l vertrekken.' 'Ik heb gezegd, Callum Sinclair, dat we je niet langer nodig hebben.' kwam mijn grootvader tussenbeide. Zijn stem was koud en vermoeid ge worden. 'Ik ga.' zei Callum. 'Zodra me dat wordt toegestaan. Er kunnen nog wat wettelijke procedures zijn die mijn aanwezigheid nog enige tijd nodig ma ken.' 'Een onderzoek?' vfoeg mijn grootva der met verachting^ 'En wat zal dat meer zijn dan een formaliteit? De sheriff is een vriend van de Camp bells. Maar natuurlijk zul je moeten verklaren wat er iS gebeurd, aange zien je bij haar was. Hoe zorgvulrl'g je je woorden ook kiest, het hele dis chauffeur reikte de vrachtbrief over alsmede een afgekloven stompje pot lood en smidje Vwholen krabbelde zijn handtekening op het beduimelde formuliertje. 'Nou zul je toch ef- fentjes moeten helpen met aflaaien, makker zei de chauffeur bemoedi gend. 'Je zult je d'r wel een spierver- rekking an tillen, maar dat geeft niet. Dan kom je lekker voor een week of zes in de ongevallenwet te lopen.' De smid liet de praatgrage chauffeur maar aan het woord en zette zich in postuur bij de achterkant van de au to. De chauffeur zelf klauterde er bo venop en begon een grote krat naar de laadklap te wrikken. 'Van onde- reriep hij toen en voorzichtig liet hij de krat over de1 rand glij dewelke door de smid even voon tig werd opgevangen en zachtjes de straatstenen gelegd. nou zuchtte de smid. 'Dat din nog héél wat zwaarder dan ik da 'Dat ding is zo gloeiend zwaar steunde de chauffeur. 'Daar komt beste inbreker nog niet doorheen! 'En laat dat nou toevallig de be ling van d'tfze deur zijn was bescheid van smidje Verholen. chauffeur was intussen weer van voertuig geklommen. 'Oef de hij. 'Is me dèt een baan!' En een schone zakdoek, die zijn zorgz echtgenote hem die ochtend had i gegeven, veegde hij zijn bezwete laatstrekken af VLISSINGEN. De politie van Vlis- singen tast nog steeds volkomen in het duister bij de- nasporingen naar de daders van de aanslag op de poli tiepost van Oost-Souburg in de nacht van vrijdag op zaterdag. Bij de aanslag werd een brandbom door de ruiten naar binnen geworpen, een andere bom ontplofte tegen de gevel. De schade is gering. De aanslag op de ('s nachts onbeman de) post werd ontdekt door de boven het bureau wonende familie D. Van het ontploffen van de bommetjes had den de bewoners niets gemerkt. Wat de motieven van de daders zijn geweest, is een raadsel voor de poli tie. Zij neemt voralsnog aan, dat de aanslag was gericht op de politie en UTRECHT De Zandvoortse politie heeft gistermiddag tien brooddronken jongelui uit de intercitytrein Zand- voort-Maastricht gehaald, die er een sport van maakten geheel onnodig aan de noodrem te trekken. Dit had tot ge volg dat de trein 35 minuten te laat aan zijn reis begon. FERDINAND Radio vandaag trikt zal weten wat er gaande was. De verhouding tussen jou en Margaret was al een schandaal. Je kunt nauwe lijks beweren dat je daar was als haar rijknecht.' 'Ik ben ben niemands rijknecht! Maar er zal meer zijn dan alleen een opper vlakkig onderzoek. De oorzaak van haar dood is duidelijk genoeg. Maai er was meer. Het was geen normale val. die de merrie maakte. Ik reed achter haar en zag het duidelijk. De merrie gleed uit; ze zakte ineen. En op een slechte plaats. Ik had opge merkt dat er iets niet in orde was en riep naar Margaret dat ze moest af stijgen. maar ze luisterde zelden naar dergelijke raadgevingen. Ze reed voor me uit over dat smalle pad, en daar was het dat de merrie plotseling in elkaar zakte en Margaret viel met het paard op de rotsen eronder.' 'Was de merrie ziek?' Mijn grootvader leunde naar voren. 'Het is niets voor Ballochtorra om een ziek dier uit z'n stallen te laten gaan.' 'De merrie was kerngezond toen ze er uit kwam. Ik vertelde al dat ik net van Ballochtorra kom. Ik heb met Ga vin Campbell gesproken. Voordat de merrie begraven werd, bij mijn huis. nam ik haar maag eruit. Die stuurde ik naar een patholoog in Edinburgh, een vriend van me. De wet zal het me wel kwalijk nemen dat ik de zaken in eigen hand nam. Maar ik was niet ab soluut zeker. Ik hoopte dat ik onge lijk had, maar het was niet zo.' 'Wat vond die man dan?' 'Dollekervel. En digitalis, wolfsklauw. En bilzekruid, hyoscyamine. De mer rie had genoeg dollekervel gegeten om eraan te sterven. Ze had gegeten toen weterwijl Margaret en ik in het huisje zaten. Die onzekere, zwaai ende gang is het begin van de duize ling die door dat middel wordt ver oorzaakt. Dat vertelde die patholoog me.' Wordt vervolgd) HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. T il Ochtendgvmn. 7.20 (S) Spitsuur A'dani: lichte gramm muz rep on interviews. <7.25 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8 00 Nws. 8.11 Dingen van de dag. 8.23 (S) Spitsuur Adam. verv. 9.15 (S) Geef me de vijf: verzoekpl- progr. <9 35 Waterst.) 10.30 <S) Muz voor luisteraars. <1100 Nws) NOS. 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maan dag: rechtstreeks progr.. waarin rep., Inter views, comm.. her. telef. reacties en muz. <13 00 Nws AVRO: 14.45 Radiojournaal 14 50 Wegenverkeersinf. 14.55 In de weten schap, dat nws uit de wereld der weten schappon. 15.25 <S) Wat deed hij hier: mod. planoconc 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 S) Het promenade Ork amusements- muz. 16.30 <S) Mikadoo: kindermag. 17.55 Med. 18 00 Nws. 18.11 Radiojournaal 18 21 Ik verbind u door. praatje. 18.25 <S) Jazz Spuc- truni. NOS: 19.00 <S) Harmonie en fanfare in Ned en Evr. 19.30 <S) Hobbyscoop: populair progr. over electronica. 20.00 Komt u maar act. progr. met gesprekken, telef. reacties en lichte gramm.muz. 21.45 Uitgebreide rep. 22.25 Bond zonder Naam. NOS: 22 30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 <S) NOS-Jazz - Jazz in aktie. 23.20 Close-up Is raël. doe. 23.55 Nws. 7.08 <S) Preluduim: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 <S> Hier en Nu. 7.55 Progr. overz. 8.00 To Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangelisch comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn.v.d. vrouw. 8.45 (S) Plein publiek: maandagmorgen met mensen en muz. <9.30 (S) Hier en Nu. 10.30 Nws.) 11.15 <S) V.d. kleuters 11.30 <S) Hier en Nu. 11.21 Voor boer en tuinder 11.32 <S) Zilverpraat. 11.55 Med. 12.00 Strictly Country Style. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb. 12 30 Nws. 12 41 (S) Hier en Nu. 12 50 Makro: de sociaal-econ. rubriek van de NCRV. 13 00 iS) Kerkorgelconc. 13.30 <S> Hier en Nu. 13.32 (S) Opera-aria's. 14 05 Schoolradio. 14.30 <S> Hier en Nu. 14.32 <S) Sporaan en piano: mod.muz. 15.00 Herv. mid- dagdst. 15.30 Nws. 15 33 iS) Studio C: mid- dagmag. <16.30 <S) Hier en Nu.) 17 20 Over- heidsvonrl.: Ontmoetingen met rijksgenoten 17:30 Nws. 17.32 <S> Hier en Nu 18.00 <S) NCR" Combo Corner. 18.19 Uitz. van de C.P.N. 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij het nws. 18.48 (S) Bandstand. 19.00 <S) Filter: jongerenprogr. 19.30 <S) Literama: radiokron. over boeken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20 05 Avondoverdenking. 20.15 (S) Limburgs Symf. Ork.: populair-klass.muz. 21.15 Een nat. tehuis?, doc. over de integra tie van immigranten in de Israëlische samen leving. 22.15 (S) Collegium Musicum Judal- cum met zangsol. 22.45 (S) Voordracht. 23.00 Theologische Etherleergang. 23.35 (S) Muz. en dienst. 23.55 Nws. HILVERSUM III KRO: 7 00 Nws, 7.02 <S) KRO-op-Drle: I jockeyshow. <8.00, 9.00. 10.00 en Nws.) 12 00 Nws. 12.03 <S) Van twaall twee KRO's pauzeprogr. 13.00 Nws.; I Raden maar TROS: 14.00 Nws. 14.03 twee tot drie op III. 15.00 Nws. 15.03 De go van Gelderen Show. (16.00 en Nws). NOS: 18.00 Nws. 18 02 Joost de Dra Show. AVRO: 19.00 Nws 19.02 (S) Ned.- stop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal. I (S) Take the 8-train. 21 00 Nws 21 02 (S) ncgen-uur-show. 22.00 Nws. 22.02 <S) SU clean Dreammachine. 22.55 Med. 23.00 1 23 02 <S) 33-45-78: muz mag. (24.00 00.02 Radiojournaal.) 00.55 Nws. BELGIE 324 m (Nederlands) 12 00 Nws. med. en SOS-ber. 12 08 L bouwkron 12 15 Licht muz.progr. 12.50 tenl persoverz. (13.00 Nws, act., weel en schouwburgprogr's.) 13.55 Beursber. Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) Schoolradio. 16 00 Nws en beursber. Lichte muz 17.00 Nws en med. 17.10 0 muz. uit 1930-1960. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 P desportber. 18.30 Prot. godsdienstige 18.45 Sportmag. 18.55 Voor wie haar f geweld aandoet. 18.57 Ork.muz. 19.00 Nwl act. 19.30 Lichte muz. 19.40 Keurig En| 19.45 Openb. kunstbezit. 20.00 Gevar. pa 20.30 Boekbespreking. 21.05 Licht pr< 22.00 Nws en loterijuitsl. 22.15 Lichte met praatje. 23.00 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop 1.30 Stripkwis v.d. jeugd NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Peijton Place 21.10 Cannon-stille noodkreet 22.00 Televizier Magazine NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.35 Engels-les 26 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Filmportret v.d. jonge musicus Adriaan Valk 21.10 Speelfilmserie met Vittorio de Sica: Umberto D, speelfilm 22.35 Tele-Zet NOS 22.40 Journaal TELEAC" 22.45 Recht op de burger af - les 5 (herh.) DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Die aktuelle Schaubu- de. 10 45 Sherlock Holmes, film. 11.35 Film- rep. 12.15 Act. mag. 12.40 Persoverz. 12.50- 13.20 Rep. van buiten), corr. 16.15 Journaal. 16.20 Voor oudere kijkers. 17.05 V.d. kinde ren. 17.55 Journaal. Progr.overz. WDR: 8.20 en 8.55 Scho< Sesamstrasse. 11.00 en 11.45 Schooltv. 18.00 Reg. Journaal. 18.10 Showprogr. 18.40 Act. 19.15 Amusemcntsprogr. 19.25 Graf Luckner - Seeteufels Weltreisen und Abenteuer. tv-se rie.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Rep ïalyses. meningen. 21.00 Muz progr. 2145 DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Am» mentsprogr. 18.05 Rep. en interviews, inf. 18.35 Tekenfilm. 19.10 Stadt ohne Sheriff, serie. 19.45 Journaal, act. en weerber. Med rubriek. Aansl.: Journaal. 21.00 wo 1st dein Siege?, speelfilm. Aansl.: fllnii tlek. 23.15 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND III NDR 18.00-18.30 Sesamstrasse. 19.00 Spiel. Begriffen. tv-serie. 19.30 Meeresbiologie, serie. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 B<: ner werkstatt: 20:15 Der Rowdv auf Treppe, toneelstuk. 21.45 Task Force Pol. politieserie. DUITSLAND III WDR 8.20-11.45 en 17.00-17.30 Schooltv. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Cursus Sp<> 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor Italian werknemers. 19.15 Prisma van het 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Jourt» en weerber. 20.15 Balletprogr. 21.45 naai. 21.45 Voordracht. BELGIE (Nederlands) 18.00 Dc Fabeltjeskrant. 18.05 De Woud pers. jeugdserie. 18 30 Tekenfilm. 15 Schooltv. 18.55 Herscholing en bljscholm 19 10 Sport. 19.33 Zoeklicht. 19.38 Med t weerber 19 45 Journaal. 20.10 LoterijW 20.20 Ikarie XRI. science-fictfon-film. Interview. 22.35 Journaal. BELGIE (Frans) 14 00 14 30. 14 45 en 15 15 Schooltv. 18.05 Journaal. 18.10 Kinderprogr 1$ Voor oudere kijkers. 19 00 Lekenfilosofie t moraal. 19.30 Sport. 19.45 Weerber. en J01 naai. 20.15 Les Rios maudits, tv-serlc. 22 Doe.progr. 23.10 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4