Gewestraad moet door bevolking Igekozen worden Agenda voor Leiden Principiële bezwaren worden gerespecteerd Jongen (2) „verdronken Archeologische ^tentoonstelling 0,;Museum Oudheden Pieterswijkers 1 boos op Vis W. J. Loeve met pensioen Nieuwe Leidse Courani Heempark Leiden weer open Wie instandhouding Leidse veemarkt en hal bepleit, moet er ook iets aan doen Nog twee dagen onderzoek Overweg dicht Urgentielij st Leiderdorp VVV dicht uit nood? Onderzoek PSP naar royement vijf leden van de tuinstadwijk Parkeerautomaat wordt verplaatst Doortrekking Mauritssingel moet buitengebied blijven Heistelling door wallekant gezakt Leo van Duijn in beroep Bestuur faculteit der letteren treedt af BEVOLKINGSONDERZOEK LEIDEN TUBERCULOSE HAASTUDUS. |ROCWy K W A RT ET VRIJDAG 4 MEI 1973 REGIO •ssPAK-voorstel aan Leidse gemeenteraad: mejLEIDEN De Leidse PAK-fractie zal de gemeenteraad maandagavond voorstellen de ontwerp-regeling leri voor het nieuwe gewest Leiden zodanig te wijzigen, dat de toekomstige gewestraad rechtstreeks door de SW'J jevolking zal worden gekozen, en niet zoals B. en W. voorstellen door de gemeenteraden van de Van een onzer verslaggevers verschillende deelnemende gemeenten. Het dagelijks bestuur van het huidige f j gewest Leiden, dat per 1 augustus op- loudt te bestaan en daarna voor het "tj eerst bevoegdheden krijgt, wil de ge westraad (45 leden) laten kiezen door de 195 raadsleden van de deelnemen- enjde gemeenten Katwijk, Leiden, Lei- v lerdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Sas- ul enheim, Valkenburg, Voorschoten, Warmond, Wassenaar en Zoeterwou- j|de. Een gemeente, die bij deze verkie- igen geen lid in de gewestraad zou ijgen, mag er zelf één aanwijzen, j'e7die dan naast de gekozen 45 leden t e\ordt gecoöpteerd. Het PAK en in- middels ook de voltallige gemeente- lka raad van Leiderdorp wijst een chj lergelijk systeem af. Men wil recht- ev| ïtreekke verkiezingen, zoals die ook 1()€| voor de gemeenteraden en de Tweede ,ja( Kamer worden gehouden. De verkie- Jzingen voor de gewestraad zouden te« moeten samenvallen met de gemeente raadsverkiezingen, eind mei 1974. Benadeeld Het PAK is van mening dat het kies stelsel-Vis (zoals het voorstel van het dagelijks bestuur van het gewest wordt genoemd) de progressieve par tijen alsmede de CPN en DS'70 sterk benadeelt. Bij benadaring heeft men getracht aan te geven hoeveel zetels de verschillende partijen bij beide systemen in de gewestraad zouden krijgen. Daarbij zou met name de PvdA de grote verliezer worden. Deze krijgt maar de helft van het aantal zetels (6) dat de partij bij recht streekse verkiezingen zou toekomen (12). Gaat men uit van de verkie zingsuitslag van november 1972, dan valt te concluderen dat de progressie- B. en W. over tour r op iondag: hof LEIDEN B. en W. hebben het raadslid Houtman (prot.-chr.) geant woord op vragen over de Tour de France, waarvan de eerste officiële neTsprint, tellende voor het klassement voor de Tour 1973, in Leiden zal plaats hebben op zondag 1 juli. ;r Inderdaad is naar de mening van B. en W. het verband tussen de beroeps- sport zoals die in de Tour de France wordt bedreven, en sport als lichame lijke ontspanning sterk vervaagd. Dit neemt niet weg dat voor de Tour de France als evenement bij zeer velen grote belangstelling bestaat. Voor het merendeel van de Leidse be volking vormen dergelijke manifesta ties een aantrekkelijk kijkspel. Ook al worden van de zijde van het gemeen tebestuur geen belemmeringen in de •n weg gelegd, dan is hier nog geenszins sprake van stimuleren door het ver- ,e(j. lenen van aktieve medewerking. 12t 1° verband met de Tour de France 0, zullen er buiten de gewone sterkte d i circa 45 politie-ambtenaren moeten worden ingezet in de gemeente Lei den. Van andere gemeentelijke dien- sten zullen circa 25 personen in ver band met afzettingen dienst doen. Principiële bezwaren tegen het ver- bet' it: ('KATWIJK Tussen de Provinciale brug en de Julianabrug is gistermid dag in het Uitwateringkanaal het li chaam van de ruim twee en een half- jarige Arend Jan Kloos uit de Bos- '^Fhuysenstraat opgehaald. Jan was spe- eD lenderwijs in het water geraakt en werd na ruim anderhalf uur zoeken gevonden. iep 1 LEIDEN In het Museum van Oud heden wordt tot en met juni een ten toonstelling gehouden die is gewijd aan de eerste hoogleraar in de archeo logie, eerste directeur en grondlegger van de collecties van het Rijksmu seum van Oudheden, 18181835, prof. C. J. Chr. Reuvens. Zij werd ingericht ter gelegenheid van de verschijning van het in handschrift bewaard geble ven dagboek van zijn archeologische onderzoekingen in Drenthe gepubli ceerd door J. A. Brongers onder de ti jfel 1833: Reuvens in Drenthe. De tentoonstelling geeft een indruk van de bijzondere betekenis voor de reit Nederlandse archeologie van deze T veelzijdige geleerde: archeoloog, egyp- ;ctt. toloog, classicus en numismaticus. Iail> Reuvens was zijn tijd ver vooruit en {ei*.zijn methoden van registratie, metin- 1.1 Sen, profielen en karteringen bij zijn - j.(-opgravingen in Nederland werden pas meer dan 50 jaar na zijn dood weer opgevat en zij worden nu nog steeds i toegepast. ieif De tentoonstelling is gratis toeganke- l lijk voor de bezoekers van het Rijks- ef-museum van Oudheden, Rapenburg 28, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. y 's zondags van 13.00 tot 17.00 uur. iré fc LEIDEN In een brief aan burge- 1 meester Vis zegt een aantal bewoners f' van de Pieterswijk geschokt te zijn door het feit dat de heer Vis er wei- K nig voor voelt om de ontheffingen van het sluitingsuur bij de caféhou- 0 ders in te trekken. 'De café en barei- genaren weten zich nu door de krach tige verzekering dat u niets voor in- A trekking van de ontheffingen voelt, gesterkt in hun vrijheid van hande- len', zo luidt de brief. richten van werkzaamheden op zondag worden gerespecteerd. Om overtreding van de Zondagswet te voorkomen, zijn de volgende maatre gelen genomen: De burgemeester heeft contact doen opnemen met de besturen van de drie langs de route gelegen kerken. Twee daarvan hebben tegen het passeren van de Tour geen bezwaar en één heeft de dienst vervroegd, zodat deze vóór het passeren van de karavaan zal zijn beëindigd. In geval van overtreding van de Zon dagswet, die tevens het karakter draagt van verstoring van de openbare orde, zal de burgemeester niet aarzelen de politie handelend te doen optreden. LEIDEN Op 1 februari heeft de heer W. J. Loeve, ing., technisch hoofdambtenaar C bij de hoofdafde ling Bouwkunde van Gemeentewer ken, de dienst met pensioen verlaten. Op donderdag 10 mei van 4 tot 6 uur 's middags is er in de koffiekamer van het stadhuis gelegenheid om afscheid te nemen. De heer Loeve ,die van 1938 tot 1954 technisch ambtenaar Van de gemeente Rotterdam was, trad in 1954 als tech nisch hoofdambtenaar in dienst van de gemeente Leiden. Bij de hoofdaf deling Bouwkunde had hij o.m. veel bemoeienis met de scholenbouw. Naast zijn funktie bij Gemeentewer ken bekleedde hij ook vele funkties in het maatschappelijk leven in Lei den. Zo is hij o.m. bestuurslid van de Nederlandse Chr. Bond van Overheids personeel, afd. Leiden, en voorzitter van de vakgroep hogere technici van die bond; voorzitter N.I.R.I.A., afd. Leiden; ouderling-kerkvoogd Hervorm de Wijkgemeente Morskwartier; lid Centrale Kerkeraad Hervormde Ge meente Leiden; lid van de commissie voor georganiseerd overleg bij de ge meente Leiden; plaatsvervangend lid van de medezeggenschapcommissie van de Dienst Gemeentewerken. ven 16 zetels zouden krijgen, de con fessionelen 15. Volgt men het 'systeem-Vis', dan is de verhouding to taal anders: progressieven 9 zetels, confessionelen 25 wetels. Door de mo gelijkheid van coöpteren kan de meer derheid het aantal zetels bovendien nog vergroten. Gaat men bovendien nog uit van de in de ontwerp-gewestregeling voorge stelde organisatiestructuur (de gewest- straad moet een politiek orgaan wor den; de leden vertegenwoordigen niet primair hun gemeente maar een poli tieke groepering) dan is het PAK- voorstel op democratische gronden nauwelijks aanvechtbaar. Bovendien achten de progressieven het kiesstel sel-Vis voor de burgers onduidelijk, omdat ze er in feite buiten worden gehouden. Een ander bezwaar is dat de gemeentegrenzen bij het voorge stelde verkiezingssysteem maatgevend zijn, terwijl het er bij de totstandko ming van een gewest juist om begon nen is om deze voor een bepaald aan tal taken 'open te gooien'. Veranderingen Aan dit PAK-voorstel zitten nóg enke le wijzigingen vast, die neerkomen op het volgende: De voorzitter van de nieuwe gewest raad moet door diezelfde gewestraad worden gekozen. Het ontwerp van B. en W. voorziet in een voorzittersbe noeming door de Kroon, nadat de ge westraad is gehoord. Draagt de gemeente bevoegdheden over aan het gewest, dan moet een dergelijke overdracht geënt zijn op een evenwichtige ontwikkeling van het gewestgebied. Het ontwerp van B. en W. spreekt in zijn algemeenheid slechts van coördinatie en integratie van het beleid der verschillende ge meenten, teneinde een evenwichtige ontwikkeling te waarborgen. De belangen, die volgens het voor stel van B. en W. op gewestelijk ni veau dienen te worden behartigd, lig gen op het gebied van de ruimtelijke ordening, sociaal-economische ontwik keling, volkshuisvesting, verkeer en vervoer, onderwijs, zorg voor het mi lieu, cultuur en sociale zorg, volksge zondheid, sport en recreatie. Het PAK wenst deze lijst aangevuld te zien met de welzijnsbevordering, politie, brand preventie en -bestrijding, en tenslotte de energievoorziening (streek-energie- bedrijf). Verder wil het PAK dat de in vloed van de deelnemende gemeenten op het gewestelijk gebeuren even wicht vertoont met ieders financiële verplichtingen. Voorbeeld: volgens het ontwerp van B. en W. zou Leiden voor de helft .van de totale kosten moeten opkomen, terwijl het maar voor een vijfde zeggenschap zou heb ben. Tenslotte wil de PAK-fractie de gehele nieuwe gewestregeling uiter aard aangaan totdat de nieuwe ge- westwet tot stand is gekomen, maar uiterlijk voor tien jaar, zodat tussen tijds of voordien altijd nog wijzigin gen kunnen worden aangebracht. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE 7 RS LEIDEN Met ingang van vandaag begint voor het Heempark het zomer seizoen. Dat betekent onder meer, dat het park ook in de weekeinden en op feestdagen voor het publiek geopend zal zijn. De twee hektare grote, aangelegde natuurtuin aan de Oegstgeesterweg bevat duizenden verschillende inheemse planten, bomen en heesters. Het gehele jaar door staat er wel iets in bloei. Op werkdagen is het park geopend van 8 tot 17 uur. In het zomerseizoen (van mei tot oktober) bovendien op zaterdag, zondag en feestdagen van 14 tot 17 uur. Groepen, klassen of verenigingen kunnen van tevoren telefonisch een af spraak maken met de plantsoenendienst (0171045344) voor een rondleiding. B. en W. van Leiderdorp LEIDERDORP 'Indien men van mening is dat de Leidse veemarkt moet blijven voortbestaan, lijkt het de aangewezen weg om als randge meente, al dan niet tezamen met an dere randgemeenten met de gemeente Leiden kontakt hierover op te nemen. LEIDEN Op maandag 7 mei en dinsdag 8 mei kan men nog deelne men aan het onderzoek. Dus: oproep kaarten zoekgeraakt, geen oproepkaart ontvangen b.v. in verband met verhui zing, kort geleden gevestigd, men kan nog meedoen! Ook jonger dan dertig jarigen, die geen persoonlijke oproep hebben ontvangen, zijn welkom. In het onderzoeklokaal, het Hooglandse Huys, Moriaansteeg 7, wordt alsnog een kaart gereedgemaakt. LEIDEN In de nacht van donder dag 10 op vrijdag 11 mei van 10 uur 's avonds tot 6 uur 's morgens zal de overweg Kanaalweg gesloten zijn voor alle verkeer in verband met recon structiewerkzaamheden door de N.S. moeilijkheden, die er thans rond de vemarkt zijn. het hoofd te bieden'. Aldus B. en W. van Leiderdorp n.a.v. een verzoek van het gemeente bestuur van Alkemade om adhesie te betuigen aan een beroep op de Leidse raad tot handhaving van de markt. 'Immers de veemarkt en het Groen- oordhalcomplex vervullen een regio nale funktie en het lijkt niet meer dan vanzelfsprekend en billijk dat als men de instandhouding hiervan be pleit men er Iets positiefs tegenover stelt'. In dit licht komt de uitspraak van de gemeenteraad van Alkcmade B. en W. van Leiderdorp niet opportuun voor. LEIDERDORP B. en W. hebben de gemeenteraad een urgentielijst van kredieten voorgelegd. Het gaat om be dragen boven de 25.000: 2 voetbal velden in De Bloemerd 350.000; 2 sportvelden in De Bloemerd 230.000; 2 bakken ruitersport in De Bloemerd 80.000; weg naar ingang van hoofdveld RCL en uitbreiding parkeergelegenheid in De Bloemerd 89.400; gereedmaken van terrein rondom voetbalvelden in De Bloe merd 575.000; dubbel gymnastieklo kaal in Binnenhof 900.000; deel kos ten bouwrijpmaken Voorhof 3.534.483; bijdrage en geldlening aan Velocitas voor clubgebouw in De Bloemerd 120.000; uitbreiding prot. chr. lagere school Kastanjelaan met één lokaal 211.863; bouw en inrich ting r.k. kleuter- en lagere school in Binnenhof 1.089.200; aankopen en pachtontbindingen in verband met re- construltie Aehthovenerweg 940.000; schadeloosstelling ontbinding pachto vereenkomst P. C. den Hollander J 83.352. VRIJDAG 4 MEI Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24. 22 uur: Kwintet Leo van Oostrom. Marekerk, 7.30 uur nam bijeenkomst t.g.v de dodenherdenkine. 8.15 stille tocht naar monument bij De Valk ZATERDAG 5 MEI Microtheater Vestestraat 40. 8.30 uur. 'Fan tastische vertellingen' door chr. toneelgroep Imperium. KINDEROPVANG LEIDEN Haarlemmerstraat 73b. dinsdag en vrijdag half 10 tot 12 uur. woensdag van 2 tot 4 uur en donderdag van 7 tot 9 uur. Stichting Gezinsverzorging Lelden. Gezins verzorging. hulp aan bejaarden en chro nisch zieken Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45. tel. 49441 APOTHEKEN LEIDEN E.O. De avond-, nacht, en zondagsdienst der apo theken in de regio Leiden, wordt waargeno men van vrijdag 4 meit 11 mei door: Apotheek Zuid-West Lelden en Apotheek Oegstgeest, Lijtweg 4 BIOSCOPEN TOT 10 MEI Camera Antonioni-week. Donderdag tot en met zaterdag. Blow up. 18 Jaar; zondag tot en met woensdag Zabriskie Point, 14 Jaar. 's avonds: 7 en 9.15 uur: do, vrij, ma en di 2.30 uur. Vrijdag 4 mei niet om 7 uur. Nachtvoorstelling: Les choses de la vie, 18 jaar, vrijdag en zaterdag 23.30 uur Lido Turks Fruit. 18 Jaar. dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.45 uur. Luxor De vier vuisten de lucht in. 14 Jaar. dagelijks 2.30, en 9 15 uur, zondag nok 4.45. Red Het lieldesspel van Greta, dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Nachtvnorstelling De Kettinggan- gers. 18 Jaar. vrij- en zat 23.30 uur. Studio Fellini's Roma, 18 Jaar. dagelijks 2 30. 7 en 9.15 uur. zondag ook om 4.45 uur Trianon Porgy and Bess, 14 Jaar, dage lijks 2 30, 7 en 9 15 uur. zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur TENTOONSTELLINGEN Pieterskerkgracht 9 Leiden- tentoonstelling Ars. poppen, olieverf, tekeningen, aquarel, pastel, lapjesdoeken en gouaches. Opening zal. 21 april. Tot 12 mei. Dagelijks van 2 Galerie v d Vllst. Botermarkt 3: schilderij en Rob Brouwers, keramiek Dinl Henkes. Tot en met 30 april. De Lakenhal. Oude Singel 28: De Hollandse Molens in de 18e Eeuw. Tot 13 mei. Dag. 10 lot 17 uur. zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. Sted. Museum De Lakenhal: Oude Singel 28. ma t.m za 10-16 uur. zo en fd 13-16 uur. vanaf 1-4 Molententoonstelling. Galerie Van der Vllst: Botermarkt 3. dl t.m. za 10-18. De gehele maand Rob Brouwers met schilderijen. Ding Henkes emet kera miek. Rljksm. v. Volkenkunde: Steenstraat 1. ma t m 19-17 uur en zo en fd 13-17. In het prentenzaallje 'Japanse Prentkunst uit eigen bezit' van 1670 tot 1750. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3 Lelden: tentoonstelling 'De wereld van Victor IV'. «Amerikaans kunstenaar wonend ln Amster dam). dag. van 9-5 uur, behalve op zater dag en zondag. Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94: schil derijen Henrlëtte van Traa, tekeningen ef aquarellen van Theo Galestin. Van 11 mei tot 2 juli. Dinsdag tot en met zondag van 14 tot 20 i LEIDEN Het PvdA-raadslid mr. Roel in 't Veld heeft B. en W. ge vraagd of het juist is, dat het VVV- kantoor op de drukke zaterdag vóór Pasen in Leiden gesloten was, 'zulks in tegenstelling tot bijna alle overige VVV-kantoren in Nederland'. Mocht dit zo zijn, dan wil de PAK-leider weten of het belang van Leiden hier mee is geschaad en of dit in verband staat met de financiële nood van de Leidse VVV. In dit opzicht wil hij ook weten of het college beschikt over een financiële uiteenzetting van de nood bij de VW, en of enig ande re bestuurlijk orgaan hiervan op de hoogte is gesteld. Mocht dit niet zo zijn, dan vraagt In 't Veld hoe B. en W. denken deze problematiek op te lossen samen met de gemeenteraad. LEIDEN De PSP afdeling Leiden gaat een diepgaand onderzoek instel len naar de gang van zaken, zoals die zich voordoet met betrekking tot een vijftal leden van de woningbouwvere niging De Tuinstadwijk, die door het bestuur met royement zijn bedreigd. De afdeling hoopt daarmee te berei ken 'dat dergelijke anti-democratische maatregelen nu en in de toekomst verhinderd kunnen worden'. De PSP zegt dit in een verklaring, die is uitgegeven naar aanleiding van de viering van de Dag van de Arbeid. In deze verklaring zegt men voorts met instemming te hebben geconsta teerd dat zaken als woningnood en huurharmonisatie hebben geleid tot een steeds sterker wordend verzet vanuit de bevolking, 'hetgeen thans zijn weerslag vindt in tal van acties in buurten en binnen woningbouw verenigingen'. LEIDEN Het voornemen bestaat, de parkeerautomaat van het parkeer terrein aan de Beestenmarkt te ver plaatsen naar het parkeerterrein in De Camp. Dan zal een 2-uurs-auto- maat worden aangeschaft voor het ter rein Beestenmarkt. LEIDEN Doordat oen heistelling op ecu rupsvoertuig door de walkant zakte, sloeg het hele gevaarte gisterochtend om over het Rapenburg. De chauffeur kon zich op tijd in veiligheid stellen, maar omdat de rupsbanden nog enige tijd door bleven draaien boorde het gevaarte zich dwars door het wegdek heen. In zijn val sleepte het gevaarte een boom en een aantal betonnen rioolbuizen mee. Dankzij een boot, die het rupsvoertuig opving, raakte het niet te water. Een op het vaartuig aanwezige werkman kon zich met een sprong r edden en liep bij deze manoeuvre een nat pak op. LEIDERDORP Het gemeentebe stuur van Leiderdorp heeft met be trekking tot de doortrekking van de Mauritssingel en de reconstructie van de Aehthovenerweg van Ged. Staten de definitieve toezegging verkregen dat de provincie 75 procent zal ver goeden in de kosten van aankoop- pachtontbinding-bouw van een brug- aanleg nieuw weggedeelde tot boerde rij Lindenhof. De enige voorwaarde Is dat de ge meente het nieuwe weggedeelte in het zogenaamde 'buitengebied' laat liggen, dat wil zeggen dat het weggedeelte niet tot ontsluiting van nieuwe bouw terreinen zal gebruikt worden. Vol doet de gemeente niet aan deze voor waarde, dan betekent dit dat de weg geacht gaat worden in de bebouwde kom te liggen, hetgeen intrekking van de 75 procent-bijdrage tot gevolg heeft. Aangezien er bij B. en W. geen enkel voornemen bestaat om daar bestem mingsplannen tot ontwikkeling te brengen, hebben zij deze voorwaarde zonder meer kunnen accepteren. Tot 31 mei. Dinsdag tot en met zat. van 1 tot 6 uur Kabinet Gaper, Johan de Wittstr. 40, Lei. den: werk van Mieke Blitz. Hanneke Ver- hey, Els van Wecterloo, Gerard van Wester- loo en Ans Hey. Van 5 mei tot en met 2 Ju ni. Dinsdag tot en met zat. van 2 tot 5.30 uur, donderdag ook van 7 tot 9 uur nam. En na tel. afspraak. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag in de hal van het Gemeente centrum Lijtweg 9 van 11 tot 3 uur. ACTIE VOOR MOEDERS Hofdijk 32 Oegstgeest: Actie Moeders voor Moeders mevr. zr. E. Janssen-Nlemeyer, tel. 01710-53652. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Groenoordhal: Iedere vrijdag van 04.00-14.00 u veemarkt. AHCHlTEKTEN-lnforma ticcentrum Rijnland: donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting in Leids Volkshuls. ApothekersdiJk 33. Telefoni sche afspraak noodzakelijk. Tel. 01710-26385, op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch Adviesbureau (Rechtswinkel). ApothekersdiJk 33. Geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 13 uur. Donderda gavond van 19 tot 21 uur. Dependance in De Zevenspjong. Bernhardkade 35. Geopend vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Bezoekuren ziekenhuizen Bezoekhuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.30—20.00 uur: voor de kinderafdelingen elke dag: 15.0016.00 uur en van 18.30—19.00 uur. Voor de prematurenafdellng gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): Maandag t e m. vrijdag 18.30-18.45 uur en zaterdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleeekun- dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. BEZOEKUREN ST. E LI SABETHZI EKENHUIS LEIDERDORP. Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 al leen v. echtgen.), 15-16. en van 18.45-19.45 Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen: dagelijks van 14- 14 45 en van 18.45.19 45 uur. Kraamafdeling: dagelijku van 15-16 en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13.00-14.00 u. 's zondags 11.00-12.00 u en 14 00-15.00 u. Ie klasse: de gehele dag. Annakliniek: dag. 13.30-14.30 u en 18.00-19.00 DIACONESSEN HU IS le klas: dagelijks van 11-12 uur, van 13.15- 14 uur en van 18.45-19.30 uur. 2e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van is 45 19.30 UUp. 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.43 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14 19 uur. ALPHEN AAN DEN HIJN Rijnoord: Ie en 2e klasse: 10.30-11 00. 14.00- 14.45 en 18 00-19.00 u. 3e klasse 14 00-14.45 en 18.00-19 00 u. Kraamafdeling 16 00-17.00 u alleen voor echtgenoten 19.00-20 00 u. Kin. derafdeling 15.00-15 30 u. Tijdens de bespreking met gedepu teerde staten is voorts nog gebleken dat de mogelijkheid bestaat dat de provincie de kosten van het vrijlig- gende rijwielpad langs de Aehthove nerweg zelfs voor 100 procent zal ver goeden. RIJNSBURG Leo van Duijn, de bar- exploitant, heeft beroep aangetekend tegen het besluit van het gemeentebe stuur van Rijnsburg. De gemeente heeft enige tijd geleden besloten dit centrum te sluiten. In samenwerking met de juridische afdeling van Hore- ca-Nederland is dit beroep samenge steld. Over de inhoud wil de eigenaar van de veelomstreden bar geen com mentaar leveren. LEIDEN Het dagelijks bestuur van de faculteit der letteren van de Leid se universiteit, bestaande uit prof. dr. J. C. Heesterman, drs. L. L. van Ma- ris en drs. N. Th. J. Voorwinden heeft gisteren op een vergadering van de faculteitsraad besloten zijn functie ter beschikking te stellen. Dit wegens een verschil van inzicht tussen het fa culteitsbestuur en de faculteitsraad inzake de verantwoordelijkheden van de medewerkers van het bureau van de faculteit. Na langdurige discussie aanvaardde de raad met 17 tegen 8 stemmen het door een commissie opgestelde rap port over het bestuur en het beheer van de faculteit. Eén van de conclu sies in het rapport luidt dat de mede werkers van het bureau hun werk zaamheden niet rechtstreeks onder verantwoordelijkheid van het facul teitsbestuur behoren te verrichten maar in eerste aanleg onder die van de leiding van het bureau. Het facul teitsbestuur achtte een dergelijke con structie onaanvaardbaar en vond dat elk van de medewerkers van het bu reau rechtstreekse verantwoordelijk heid tegenover het bestuur moet heb ben. Op verzoek van de faculteitsraad zal de commissie die het rapport heeft opgesteld de functie van het be stuur waarnemen. (ADVERTENTIE) Wegblijvers krijgen geen herhaalde oproep. Daarom: benut de laatste gelegenheid tot onderzoek: maandag 7 mei 9 - 12 en 17.30 - 20 uur dinsdag 8 mei 9 -12 en 14 - 16.30 uur in het Hooglandse Huys, Moriaansteeg 7, tussen Hooglandse Kerkgracht en Middelweg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3