kamsteeg Nog raadsels in moordzaak, ondanks drie bekentenissen I Ziujdtwjjel; zeg meisje, hoe lijkt jou dat? verkoop door adverteren Neerlands hoop verhuisd Vesper in kerk te Oegstgeest Benthuizen gaat woningen bouwen Ook woonboten in Kaaggebied weg Raad Leiderdorp Promoties te Leiden Betere regeling huurkoop huizen De beroemdste auto ter wereld is bescheiden van prijs TROUW/KWARTET VRIJDAG 4 AIEI 1973 Freek de Jonge, die met Bram Vermeulen het komisch duo vormt in de bekende show Neerlands hoop in bange dagen, heeft zijn huisje in de Amsterdamse Kerkstraat ontruimd om zich elders in Amsterdam te vestigen. Het koste heel wat moeite om het meubilair van de eerste etage naar beneden te brengen. Man werd dood achter stuur van auto seconden Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH Op 10 mei aan staande zullen drie verdachten zich voor de Bossche rechtbank moeten verantwoorden voor de moord op de 46-jarige Frits Am- ting. Diens levenloze lichaam werd vorig jaar augustus aange troffen, weggezakt achter het stuur van zijn groene Volkswa gen, ergens in de uitgestrekte bossen tussen het Brabantse Eer- sel en de Belgische grens. Van de reconstructie van deze misdaad zijn video-opnamen ge maakt, die naar alle waarschijn lijkheid gebruikt zullen worden tijdens de rechtszaak. Dat bete kent dan een primeur voor de Nederlandse rechtspleging. Ondanks de drie bekentenissen is de Eerselse moordzaak nog steeds een groot raadsel. Formeel is de zaak rond, maar voor de rijkspolitie is het onbevredigend gevoel achtergebleven, dat op zoveel vragen nog geen ant woord is gegeven. Mogelijk zal vol gende week donderdag opnieuw meer van de sluier, die nog altijd over deze duistere zaak hangt, worden opgetild. De vermoorde Frits Amting had ja renlang een verhouding met Sofie B. Hij liet voor haar zelfs een bungalow bouwen in de bossen tussen Eersel, zijn woonplaats, en de Belgische grens. Toen het tussen hen niet meer boterde, omdat Amting meer van zijn minnares verlangde dan zij hem kon geven, werd hij zonder meer de bun galow uitgezet. Aanvankelijk maakte Amting zich geen al te grote zorgen. Hij beloofde beterschap en dacht dat Sofie hem wel terug zou willen ne men. Toen echter het tegendeel bleek veranderden zijn smeekbeden in be dreigingen. Maar Sofie B. was hem een slag voor. Zij zocht de dood van haar vroegere minnaar. Haar besluit stond vast, Frits Amting moest ver dwijnen. Sofie B. was geen onbekende in het Belgische Lommei, een klein plaatsje vlak over de grens, en volgens de po litie een smeltkroes van Nederlandse en Belgische nderwereldfiguren. Hier klaagde Sofie haar noden en vond al spoedig de Belg Josje D. bereid om haar van Amting te bevrijden. Maar dat kostte geld, cn dat had Sofie niet. Geen nood, zij klopte aan bij haar nieuwe vriend, bij wie zij inmid dels was ingetrokken en leende geld, zogenaamd om haar bungalow, die zij inmiddels had onderverhuurd, te la ten aansluiten op het elektriciteitsnet Met dit geld, vermoedelijk 3500 gul den, betaalde zij Josje D.. die zij bo- OEGSTGEEST Maandag 14 mei van 8 tot 9 uur wordt in de Groene kerk opnieuw een vesper gehouden. Medewerking verlenen het blokfluit ensemble van de Streekmuziekschool Leiden e.o. onder leiding van Piet Kunst en de Rotterdamse organist Jacques van Oortmerssen. Het blokfluitensemble, dat o.m. eer der concerteerde in het Lcidse Impe riumtheater, speelt 'oude' muziek van Bertall, Frescobaldi, Simpson en Krebs en hedendaagse muziek van Cooke en Klein. Jacques van Oortmerssen concerteerde ondanks zijn jeugdige leeftijd reeds in de St. Bavokerk te Haarlem en herhaaldelijk voor de radio. Hij speelt werk van Sweellnck, Telemann, Scar latti, Mozart en Havdn. Bovendien zal hij improviseren. Opnieuw is veel zorg besteed aan het uitvoerige programmablad. De bungalow die Frits Amting voor zijn Sofie liet bouwen. Op nog geen tien meter er vandaan vond hij de dood. vendien van het moordwapen, een klein kaliber revolver voorzag. Bij de ze transacties zou een Nederlander Frans J. betrokken zijn geweest. Deze laatste zou D. ooi in contact met Frits Amting hebben gebracht Zaterdagavond 26 augustus gebeurde het. Amting trof zijn moordenaar in een Eersels café, waarschijnlijk onder het voorwendsel, dat er iets te ver handelen zou zijn. Beide mannen stap ten in de groene Volkswagen van Amting en verdwenen. De volgende morgen vond eer. wandelaar het ont zielde lichaam van Amting, in diens auto, doorboord met vijf kogels. De auto stond gedeeltelijk in de struiken, op nog geen tien meter van de bunga low, die het slachtoffer jaren geleden voor zijn Sofie liet bouwen. De rijkspolitie bracht onmiddellijk Sofie en de bewoners van deze bunga low in verband met de moord. Deze laats ten bleken vrijuit te gaan. Sofie hield aanvankelijk ook vol onschuldig te zijn. Nit het onderzoek kwam even min iets naar voren, dat haar in rela- Burgerlijke stand Leiden l.EIDEN Geboren: Saskia B M dr v H G M Aelbers en II M Fonville. Patricia dr v C J van Ipenburg en A F van der Lecq. Kha- led zn v M A Dadi en K Mammar. Amonetta I dr v D van Vlie ten L Slappende). Richard L M zn v L C Kooloos en E M den Hollan der Overleden J Steenhuls. H Phllippo. F van Kn. D de Vos. A zwart en A M Grundeler Gehuwd C M Koene et A Brinksma. A J van Pesch en M van Limburg. F A J Klein en M II van den Berg. Ondertrouwd: A D Haverkamp en C A Voes- lermans. P H J Bink en E M Marsé. A Bon en H Crama J A van der Holst en M G Menken. B S Ni* en S M Stücken. P A Spek man en M C J Kiel. J A G Naber en G J M van der Klein. H W Arkeveld en J M van Niekerk J W E Borghart en B S Wissekerke II Brandt en J van Zeist. A van Delft en M E E Kop. D Fraterman en J W Wiertsema. D P de Graaf en J A Stijnls. J Hagen en A A van Pijpen J L Koole en C M Anes. A H la Lau en E Volkers. M C van der Meer en I M Kik. A M 1 H Naipal en G van Lottum. R Ober en I C Steen. N P J Setteur en L M Roorda. A van der Steenhoven en M H Uy- lenbroek. C J de Groot en S II F Eleveld LEIDEN Geboren: Helena K A dr v F F. Minderaa en A I F Oppenheim. Corinne G J dr v C Pasma en D G Hamerling. Martijn zn v R Wareman en M Plekaar. GIJsbert zn V J J M van der Kleij en J C G Stolwijk CaroUen J B dr v P Wanslnk en M J G van Vliet. Dionysla E dr v W J Geerllngs en E E M Hoogenboom. Monique dr v C Reljn- goud en H Dissevelt. Alexander J D N zn v J A Dekker en W C A van Beijeren. Dennis zn v K C Llndhout en J J J Hoogervorst. Lucas P zn v J J Petit en A C Grond. Overleden A P C Kokshoorn. J D van Ees en C H van Meurs. Gehuwd: D van Ametde en 11 A Janssen. J Vis en J H Galjaard. tie tot het gebeurde zou kunnen bren gen. De tweede aangehoude verdachte, Frans J. ontkende eveneens. Op het moment dat de politie over woog het tweetal bij gebrek aan be wijs vrij te laten sloeg Sofie B. door. Dat was donderdag na de moord. Zij bekende de Belg Josje D. geld te heb ben gegeven om Amting te vermoor den. Nog diezelfde dag kon de moor denaar worden aangehouden. Ook ont kende hij aanvankelijk, maar tegen de bekentenis van zijn opdrachtgeefster bleek hij niet opgewassen. Tot zover was de zaak voor de politie dus rond. Niet beantwoord zijn de vragen waarom Amting juist op die plaats - vlak bij de bungalow - ver moord moest worden, hoeveel geld de moordenaar precies heeft ontvangen en waar het gebleven is. of er nog meer mensen bij de zaak betrokken zijn geweest en allesoverheersend, of er misschien nog meer meespeelt dan alleen de wil van Sofie om haar vroe gere minnaar te laten vermoorden. De politie vermoedt, dat de moord gro tendeels in Lomjnel is uitgebroed, te bewijzen valt er echter niets. Mis schien dat de rechtszaak van 10 mei iets meer klaarheid kan brengen. OEGSTGEEST Het Afrikaanse land Botswana, veertien maal zo groot als Nederland met een bevolking van 650.000 zielen (minder dan het inwo nertal van Amsterdam), stond woens dagavond in het middelpunt van de belangstelling. Tijdens een informatiebijeenkomst van de Novib werd het onderwijs aan de orde gesteld door mej. Kijne die drie jaren werkte in het dorp Seruie. Aan de hand van dia's vertelde zij op boeiende wijze over de bestaande on derwijsproblematiek. In een welkomstwoord bracht de heer Hoefnagel hulde aan het adres van de heer Kleibrink jr. die een aktie-affj- che had ontworpen. De heer Klei brink sr. ontving namens de afdeling Oegstgeest van de Novib een boeken bom De bijeenkomst werd o.a. bijgewoond door de direkteur van het UNESCO- centrum Nederland, mr. F. H. Tunnis- sen. In de Wereldwinkel (zaterdag in de hal van het Gemeentecentrum) is een boekje verkrijgbaar over Botswana. De helft van de opbrengst is bestemd voor de aktie ter ondersteuning van het onderwijs in Botswana, die in Oegstgeest wordt gehouden. BENTHUIZEN Bouwvereniging Algemeen Belang wil in het bestem mingsplan Zuidpolder, achter het win kelcentrum en langs de Bernhard- straat en de Smedinghstraat 18 woning wetwoningen bouwen. In eersze instantie hebben B. en W. het plan moeten aanhouden, aange zien de gedachten uitgingen naar 24 woningwetwoningen. Eén en ander is inmiddels achterhaald door het be sluit tot het niet vaststellen van een wijziging van het bestemmingsplan Zuidpolder. Hoewel nog geen volledige overeen stemming bestaat tussen de bouwvere niging en het college menen B. en W. dat bij de minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening en bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek moet worden ingediend voor het verkrijgen van machtiging tot gunning en voor het verstrekken van bouw- en grondvoorschotten. De gronden voor de woningbouw zijn destijds door de raad verkocht aan de woningbouwvereniging voor 54.000. B. en W. vragen de raad grond- en bouvwoorschotten te verstrekken tot 58.665 (grondkosten) en 853.200 (bouwkosten). Wethouder Van Noort moet rust houden BENTHUIZEN Op medisch advies moet wethouder A. van Noort voorlo pig rust houden. De gemeenteraad zal een tijdelijke wethouder aanwijzen, die de taak van de heer Van Noort kan waarnemen, tot deze is hersteld. Vermoedelijk zal de heer Van Noort pas na de zomervakantie weer de be stuurstaak op zich kunnen nemen. WARMOND/DEN HAAG De presi dent van de Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan in een kort geding, aanhangig gemaakt tegen een vijftal eigenaren van woonschepen in de Kop- en Kleipoel op De Kaag, die lig plaatsen hebben tegen de wens van de eigenaren van het aangrenzende land. De president heeft de eigenaren bevo len de ligplaatsen te verlaten, mits voor 1 juli 1500 gulden aan liggeld wordt betaald over de afgelopen drie jaar. De betrokkenen hadden palen in het midden van de sloot geslagen waaraan zij de schepen hadden ge meerd. Ook zijn er loopplanken ge legd, die anderen hinderlijk vinden. De zaak lièp al vanaf 1970. LEIDERDORP Raadsagenda 7 mei 8 uur: Voorstel tot het toekennen van een subsidie aan de Pax-Ting Groep te Oegstgeest over 1972 en 1973; over plaatsing van mejuffrouw Th. Houwe- ling als hoofdleidster van de openbare kleuterschool 'De Ruigenhoek' naar de openbare kleuterschool in het plan Binnenhof; tot ruiling van grond met de Vereniging voor Protestants Chris telijk Kleuteronderwijs te Leiderdorp ten behoeve van de kleuterschool 'Mi- nihof' aan het Jachtslotpad; inzake het treffen van voorzieningen aan de Doesbrug en tot onderhandse aanbe steding van deze werkzaamheden; in zake de uitbreiding van het parkeer terrein in 'De Bloemerd' nabij de ac commodatie van de Voetbalvereniging R.C.L.; inzake de aanleg van groen voorzieningen en parkeerterreinen bij de flats van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds aan de Laan van Ou derzorg; Nota inzake kabeltelevisie; voorstel tot het verlenen van mede werking aan het bestuur van de Vere niging tot het verstrekken van onder wijs op Reformatorische Grondslag te Leiden voor het stichten van een school voor basisonderwijs; Voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Protestants- Christelijke Schoolvereniging te Lei derdorp voor de aanschaffing van een stencilkastje ten behoeve van de schol voor basisonderwijs aan de Kas tanjelaan; Voorstel tot het toekennen van een startsubsidie aan de Leider- dorpse Basketball Vereniging; Voor stel tot benoeming van de heer G. W. G. van der Hoeven tot ambtenaar van de burgerlijke stand. LEIDEN 2 mei: De heer J. H. van Balen te Arnhem is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld 'A comparative sludy of the breeding ecology of the great tit parus major In different habitats' De promotor was prof dr. D J. Kuenen De heer H A Otten te Leiderdorp is gepro moveerd tot doctor in de faculteit der wis kunde cn natuurwetenschappen op proef schrift getiteld 'Theoretical studies on pho tosynthesis'. De promotor was prof. dr. L C M jjUysens en Cofrerereni was dr J. .1 De heer R a J Trouw te Lelden is gepro moveerd to tdoctor In de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld 'Structural geology of the Marsfjallen area. Caledonidcs of VSstejbot- ten. Sweden'. De J. Zwart, DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren ingestemd met het rege ringsvoorstel wettelijke regelingen te treffen voor de huurkoop van wonin gen. Dergelijke aparte regelingen be staan nog niet; alleen in het burgerlijk wetboek komen bepalingen hierover voor. Als ook de Eerste Kamer met het voorstel instemt, komt een betere rechtsbescherming van de huurkoper tot stand. Gezien de noodsituatie, waar in vele huurkopers verkeren, achtte de Tweede Kamer het treffen van de tijdelijke regelingen dringend noodza kelijk. Het Kamerdebat leidde tot verder gaande regelingen dan aanvankelijk waren voorgesteld. DEN HAAG Staatssecretaris Gros heide wil in een toekomstige regeling voor buitenlannders die in Nederland asiel aanvragen, er voor zorgen dat binnen twee weken wordt beslist of de politieke vluchteling een beperkte ver blijfsvergunning krijgt of dat hij met een weer de grens wordt overgezet Hij heeft dit gisteren aan de vaste Twee de-Kamercommissie voor justitie mee gedeeld. 'I Is de mees! gekochte auto ter we reld. 't Is de auto met de langste ervaring en met de grootsteverbrei- ding over de wereldbol. Ja, hi j is be roemder dan de„Venus van Milo" en kost toch stukken minder. Wij veilen hem dagelijks en houden elke dag kijkdag. Kom dus bij ons kijken naar de VW 1300. OEGSTGEEST Geversstraaf 30 Telefoon 017.10-51940-52661; CEIDERDORB ff. 9. ValR Boumanweg 2 Telefoon 017.10-42041 KATWIJK Tramstraat 67 Telefoon 01718-15144 ,i LISSE Gladiolenstraat 39 Telefoon 02521-13045 '-"i NQORDWIJKERHOUT Dorpsstraat 36 Telefoon 02523-2012 1 Tussen Leiden en Voorschoten lag in de Gouden Eeuw een buiten, dat „ZUYDT- WIJCK" heette. Het is nu alleen nog maar terug te vinden in de archieven van Leiden, maar de naam „ZUYDTWIJCK" is gebleven. Want wat is er gebeurd? Op precies dezelfde plek, waar vroeger het buiten „ZUYDTWIJCK" lag, is ons nieuwe verpleeghuis en reaktiveringscentrum voor langdurig zieken „ZUYDTWIJCK" ge bouwd. Vlak bij een groot winkelcentrum en een prachtig zwembad In het moderne Leiden Zuid-West. Wat dit allemaal met jou te maken heeft? Misschien wel alles! Wij zoeken namelijk zulke fleurige jonge meisjes als jij. Want jong zijn werkt aan stekelijk. Jong maakt vrolijk. Zou jij één van die meisjes willen zijn? verpleeghuis en reaktiveringscentrum Aaltje Noordpwiorlaan 50 te Leiden Hoe word je ziekenverzorgster? Allereerst - je „moet" in augustus 17 jaar zijn om tot de opleiding te worden toe gelaten. Deze opleiding start half augustus a.s. en wordt door ons verzorgd, in samen- werking met enkele andere Leidse zieken- I huizen. En dan je vooropleiding. De eisen vallen mee: 3 jaartjes MAVO of huishoud school mei goed gevolg doorlopen is al voldoende. O.V.B.- of INAS-diploma is 1 ook goed. Weet je wat zo fijn is? Vanaf de allereerste dag begint je salaris al te tellen en dat is f 756,13 bruto per maand. Ja, plus de vakantietoeslag, reiskosten- -1 vergoeding e.d. Kom je van ver of wil je op eigen benen staan Wij kunnen voor een geschikte huisvesting zorgen. Vanzelf sprekend blijft er nu nog veel te vragen over. De belangrijkste vraag heb je zelf al beantwoord: je hèbt belangstelling om ziekenverzorgster te worden, want anders zou je nooit tot hiertoe hebben gelezen, j Nou ja, 't is toch zeker een fijn beroep? Een gediplomeerde kan zelfs f 1.554,60 j bruto per maand verdienen. O zo. Kom, bel even (01710) 69300 en vraag naar het Hoofd van de Verpleegkundige Dienst, Zuster N. de Ruijter-den Draak. Je kunt i ook een briefje schrijven. Weet je wat? Doe 't meteen even. Beter een beetje te vroeg dan-één dag te laat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 14