P0K0N Rivalen van Sherlock Holmes en klassieke held Aeneas op scherm PUUR Een valk voor 'n koningin Adèle en Gerard op scherm Zwemles voor tv Afknapper 'op herhaling' NOS brengt deze zomer detectiveverhalen mary perkins Bob Buitink, filmer voor tv, verongelukt Franse uiensoep Lies Goslar, uit Anne Franks Dagboek, vandaag voor radio Arnhemse kabouters stoppen plantenvoedsel door Catherine Gaskin Dochter voor Alice TROUT KXTVRTET DONDERDAG 3 MEI 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K6 i Vanavond Adéle Bloemendaal en Gerard Cox aan de vaat in is getekend: Rob Touber' (VARA, Ned. 2, 21.00 u.). Ook voor de Südwestfunk in Duitsland maakt Touber een programma met Adèlc evenals met Lenny Kuhr. De show, die hij maakte met de zangeres Elis Regina voor de Braziliaanse tv mocht van de regering niet naar Monlreux omdat er teveel maatschappijkritiek in zou zitten. Over Cees Noteboom's in Indische sfeer spelende stuk 'De zwanen van de Theems' heb ik in de krant van 29 maart met waardering geschreven. Zowel voor icat betreft de inhoud als de uitbeelding. Ik heb tamelijk hoog gespannen verwachtingen gehad van de voorstelling van 'De laatste verlof ganger', waarvan ik de Theater pro- duktie in 1958 niet heb kunnen zien. Helaas, de televisie-presentatie is voor mij een geduchte teleurstelling ge worden. Om het eens wat harder te zeggen dan ik gewend ben te doen: na de 'Zwanen' vind ik dit stuk van Jan Staal een afknapper. De auteur moet wel bitter weinig ken nis bezitten van Indonesië en van de daar voor de oorlog levende mensen van Nederlandse afkomst. Hij zet per sonages neer die een vertekeniihg zijn van deze mensen. Ze lijken in niets op de 'totokkers' die welvarend waren op hun plantages en ze lijken evenmin op de Indische Nederlanders. Caro van Eyck. kent de werkelijke sfeer en de echte lndischgasten van eigen waar neming in de tropen. In haar expres sie kwam nog het best iets van die werkelijkheid over. Maar ik geloof niet dat zij het evendeel van haar 'Berta' ooit heeft ontmoet. Van de andere spelers zijn rissen fou ten aan te wijzen die hun onbekend zijn met 'Indië' onthullen. Hans Bos- icinkel had wel iets weg van een rus tige, een tikkeltje indolente Indisch man, maar sommige plaatsnamen sprak hij uit als de Hollander die er pas kwam kijken. Marja Ilabraken had be slist gevoel voor het wezen van de schuchtere Lien, alleen het werd geen Lien-uit-Indië, want om een voor beeld te noemen ze kon eenvoudig niet 'pitjitten' en dan val je wel door de mand. Deze kunst van Indische mas sage leerde je namelijk al gauw als je je in dat land thuis voelde. Ellen Thouars mocht gezien worden in haar uitbeelding van Agaat. Sacha Bulthuis daarentegen, en Anny de Lange plus Ben Groenier waren volks types, die ik wel in een Hollandse dwarsstraat kan situeren, maar die ik in mijn acht Indische jaren ginds nooit heb ontmoet. Eigenlijk ben ik een beetje nijdig, dat deze misteke ning in de Nederlandse huiskamers is gebracht. Er bestaan al zoveel dwaze en kromme denkbeelden over wat ik dan maar even noem de koloniale hap. dat het echt niet nodig is om er nog meer aan toe te voegen. Er wordt be slist wel geleden aan heimwee en er zijn ook veel frustraties en verkram pingen, maar niet zoals in dit stuk de kijker wordt u?ijs gemaakt. TON HYDRA Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Zelf uw kind zwem men leren' is de televisieserie waarmee de VARA in 1971 behoorlijk hoge ogen gooide: kijkcijfer 48, waardering 78. Vanavond wordt de herhaling van de eerste aflevering uitgezonden. In deze uitzending zullen de kinderen aanwezig zijn, die in 1971 aan de cursus hebben deelgenomen. Het is de bedoeling van samensteller Flory Anstadt geweest de tijd, die no dig is om kinderen te leren zwemmen te bekorten omdat de instructeurs in de zwembaden vaak overbezet zijn. Van onze radio- en tv-redaetie HILVERSUM Een reeks detective-verhalen, getiteld 'De rivalen van Sherlock Holmes' en een serie over de klassieke held Aeneas zijn in de zomermaanden belangrijke onderdelen van het program mapakket van de NOS-televisie. Met ingang van zondag 3 juni wordt een begin gemaakt met de tien afle veringen van De rivalen van Sherlock Holmes. De verhalen werden geschre ven door Hugh Greene en zijn geba seerd op een bloemlezing uit de tijd van koningin Victoria en koning Ed ward De avonturen worden gevolgd van verschillende figuren uit speurdersro mans die in de tijd van Holmes leef den en die voor mysteries gesteld werden. Sommigen waren renteniers, die detectives werden om iets om handen te hebben. Anderen waren ge leerden die hun kunde gebruikten als detective. Weer anderen waren een voudig misdadiger dan de misdadigers die zij vervolgden waardoor ze hen te vlug af waren. Zij namen alleen klan ten aan om beter te worden van het Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De bekende filmer Bob Buitink, die aan zeer veel televi sieprogramma's van verschillende om roepen heeft meegewerkt, is bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Met zijn auto is hij in Nieuw- Loosdrecht tegen een boom gereden. De 37-jarige Buitink, die free-lance ca meraman was werd in Hilversum hoog gewaardeerd om zijn vakkundig heid. Zijn naam stond onder veel te levisie-programma's. Zo heeft hij een groot aandeel gehad in Poets van de AVRO, maar ook in veel films, die Televizier Magazine uitzond. De laat ste was over 'Unified Family'. Voor Teleac filmde hij de beide cursussen Spaans. Bij de VARA was hij betrokken bij het project Van Onderen en Koning Klant. De meeste documentaires van de VARA zijn door hem gemaakt. Ook voor de andere omroepen heeft Bujtink veel filmwerk verricht. ongeluk van anderen. Allen waren ri valen van Sherlock Holmes. Om de sfeer uit de klassieke verhalen zo goed mogelijk te doen herleven heeft Thames Television, waarvan de NOS de serie heeft gekocht, het oude Londen met de scherpe tegenstellin gen tussen rijk en arm en de misdaad als brug daartussen, zo goed mogelijk nagebootst. De acteurs, die de hoofdrollen vervul len zijn: Donald Pleasence als Carnec- ki, Roy Dotrice als Klimo, Robert Stephens als de blinde detective Max Carrados, en John Neville als dr. Thomdyke Half autustus start de NOS met de klassieke serie Aeneas, die uit zeven delen bestaat, en iedere week op zon dagavond wordt uitgezonden. Daarmee wordt een gelijksoortig product uitge zonden als verleden jaar met de om zwervingen van Odysseus gebeurde De regisseur var beide series is dan ook dezelfde, namelijk Franco Rossi. Aeneas is een co-productie van ver schillende buitenlandse maatschappij en waaronder ORTF, en Bavaria Film. Evenals bij Odysseus is Aeneas ge doemd jaren om te zwerven voor hij thuis komt. Hij is een Troyaan, een van de weinigen van zijn volk die is weten te ontkomen aan de Grieken. Voor hij echter met zijn zoon Ascani- us en zijn vader Anchises en nog een aantal overlevenden de zee op gaat, gaat hij eerst in de stad op zoek naar zijn vrouw Creusa. Hij vindt haar niet. maar terwijl hij haar zoekt verschijnt haar geest aan hem. De geest zegt hem dat hij zal gaan reizen en dat hij tenslotte te recht zal kome^ in het 'land van de ondergaande zon', waar vrede en ge rechtigheid werkelijkheid zullen wor den. Aeneas aanvaardt de reis door deze woorden aangevuurd, en hij komt in veel landen, die hij na veel strijd en ontberingen bereikt. Daar bouwen zijn volgelingen een nieuw bestaan iowietje (ADVERTENTIE) 2 gote uien 30 gr. boter 30 gr. bloem 8 dl. water 2 bouillontabletten tijm, seasonall worccsteraus witte wijn peterselie geraspte oude kaas stokbrood De uien in ringen snijden en deze fruiten in de boter tot ze goudgeel zijn. Haal wat ringen uit de pan en bewaar die voor de garnering. Voeg de bloem toe en bruineer deze licht. Maak bouillon van water en tabletten en voeg deze toe aan het blöem-boter- uien-mengsel. Laat de soep dan onge veer een uur sudderen. De soep afma ken met de specerijen, scheutje wijn en twee eetl. geraspte oude kaas. De soep overdoen in een vuurvaste schaal en leg op die soep plakjes stokbrood en bestrooi deze met drie eetl. gerasp te kaas. Zet de schaal onder de grill of in de oven met alleen bovenwarm- te en tenslotte garneren met wat ach tergehouden uienringen. Mcnutip: Franse uiensoep, spinazie, varkenshaasje, aardappelen, citroen- vla. doko~de best© voeding voor uw hond doko~de beste voeding voor uw hond Van een verslaggever ARNHEM De Kabouterpartij in Arnhem bestaat niet meer. Het raads lid W. van Haeren gaf als reden op dat zijn achterban niet meer politiek actief is. Als eenling wordt het voor hem daarom steeds moeilijker om mee te praten over gemeentelijke za ken. Het ex-raadslid wil nu een win keltje gaan beginnen. (ADVERTENTIE) Pokon is óók ideaal voorde planten in uw bloembakken. Nu tevens in mini-emmertjes. In héél 1973 geen prijsverhoging voor Pokon en Chrysal. Hoog in kwaliteit Laag in prijs. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND 94 'Het betreft Cluain, meester', wierp Morag tussenbeide. 'En het betreft Callum Sinclair'. Ze stond precies zo als toen ik het vertrek verliet, on wrikbaar in hetgeen ze van plan was te doen. Ik had nooit zoveel schoon heid in haar gezien, met haar abrikoos- kleurige huid en de fonkelende ogen. In de diepe stilte die op haar woor den volgde, draaide ze zich om en liep naar de tafel waar de grote bijbel lag. Voor mij had die altijd een deel van het meubilair geleken, onwrik baar als de muren. Maar Morag nam hem op, ondanks het ook voor haar sterke armen zware gewicht en bracht hem naar het midden van de eettafel, aan mijn kant. Mairi Sinclairs gezicht vertrok zich in felle woede. Ze maakte een instinktie- ve beweging die ze onderbak, alsof ook zij zin had Morag te slaan. 'Hoe durf je?, vroeg ze het meisje. 'Nie mand mag dat boek aanraken'. 'Ik durf. omdat u niet durft, mevrouw Sinclair. Ik zou heel wat meer durven in het belang van Callum Sinclair'. 'En wat heb jij met mijn zoon te ma ken? Wat heeft dit met hem te ma ken?' 'Ik maak uw zoon tot mijn zaak. me vrouw. omdat ik dat nu eenmaal wil. Ik moet voor hem doen. waarin u tot dusver geeft gefaald. Heeft u soms niet ook gewacht, mevrouw? Of heb ben de jaren u angstig gemaakt? Heeft u al die tijd gezwegen om nu te ontdekken dat u geen tong meer in uw mond hebt? Hebt u geloofd dat Cluain van hem moet zijn omdat hij er recht op heeft0 Vertrouwde u op de laatste fatsoenlijkheid van deze ou de man. op zijn eerlijkheid? Nou, dan moet ik zeggen, mevrouw, dat er geen eerlijkheid in hem is. Hij en meneer Lachlan zijn bezig over de toekomst van Cluain te beslissen en de naam van uw zoon is zelfs niet genoemd'. Mairi Sinclair keek ons langzaam aan. 'Wat de meester doet is zijn zaak. Het heeft niets te maken met mijn zoon'. Morag wierp haar hoofd achterover met een zo woest gebaar dat de kaar sen flakkerden. 'Dwaas! U bent een dwaas! Dit is liet moment. Als u nu niet spreekt zal het voor altijd te laat zijn. Vraag! Het is van hem! En ze geven het weg. U hebt uzelf uw hele leven als dienstbode gedragen, maar u kunt dat niet ook met uw zoon laten gebeuren, u kunt hem niet zo bedro gen laten worden. Hoe kunt u die he mel ooit bereiken waar u voor bidt. als u het voor uw eigen vlees en bloed hier zo slecht heeft gedaan? Ik zeg u. dat als Callum Sinclair niet van huis was geweest, dan zou ik hem hier op dit moment hebben, en dan zouden we eens zien of een van u hem durfde passeren. Wel, meester, zult u spreken? Opent u het boek zo dat iedereen het kan lezen, of moet ik iedereen vertellen wat er staat?' 'Loeder!' zei hij. 'Onbetrouwbaar loe der! Heb jij in dat boek gelezen?' 'De sleutels, meester, de kostbare sleutels van Cluain. Altijd op uw per soon. maar toch toevertrouwd aan me vrouw Sinclair en toen aan mijzelf, omdat het nooit bij u opkwam dat ik anders kon zijn dan zij. Begrijpt u niet dat iets wat achter slot en gren del zit altijd nieuwsgierigheid op wekt? Toen uw moeder nog leefde was het boek nooit op slot. Ze sloeg het dikwijls open. Ze las me er uit voor. Ik kan me zelfs herinneren dat ze de namen aanwees van uw klein kinderen. Ik zag de naam van' uw dochter, de dag waarop ze geboren was. de datum van haar huwelijk, en wanneer ze stierf. Al die namen. Ik kon ze nauwelijks allemaal begrijpen maar ik leerde ze lezen. William en Christina. En toen stierf de meesteres en het boek ging op slot. Maar toen u ziek was gaf u mij de sleutels om whisky te halen. U dacht dat ik een klein onschuldig meisje was, zoals Mairi Sinclair vroeger. Maar dat ben smidje verholen en de boppertjes 51: 'Ezel!' brulde smidje Verholen nog. Maar eilaaj, hij was al te laat. Er zaten kennelijk nog wat benzine dampen in het vat en dank zij de vlugge lucifer van Sjarl werkte het vat nu als een soort donderbus. Een steekvlam schoot naar buiten, gevolgd door een portie roet. Van pure schrik viel Franse Sjarl achterover op de grond en hij begon te schreeuwen, dat-ie minstens in de brand stond, als- ie al niet helemaal verbrand was Smidje Verholen lachte zich een aap, want het mooie gelaat van Sjarl was helemaal beroet en de voormalige boef zag er nu uit als een neger, die naar een bal ging. 'Je mag nog van geluk spreken, dat het vat leeg was, Sjarl'. lachte smidje Verholen. 'Als het vol was geweest, dan hadden wij nu met smidse en al een fijne vlieg tocht door de ruimte gemaakt. Of we er wat aan gehac hadden, is natuur lijk vers twee. Ik denk niet, dat we er véél van hadden kunnen navertellen. Maar jawaarom doe je ook zo stom en hou je een brandende lucifer bij het gat van een benzinevat?' 'Loop voor mijn part naar de gloeien de mokerhei!', tierde Sjarl. 'Mag ik misschien een lucifer houden bij wat ik wil? Gaat dat jou ook al wat aan?' 'Ja, dat gaat mij zeker wat aan!', antwoordde smidje Verholen snijdend. 'Als jij zulke stommiteiten uithaalt In mijn werkplaats, dan gaat dat me ze ker wat aan! Denk je soms, dat ik me de boel door jou in de fik laat ste ken? Ga nou gauw weg!' Franse Sjarl bond helemaal in, toen hij de snijdende stem van smidje Verholen hoorde. Hij begreep wel, dat er met J. J. F. Verholen bepaald niet te spot ten viel. Daarom vendel hij weer in zijn oude zoetsappige toontje en zei hij allervriendelijkst: 'Kom, kom, goe-' de vriend. Neem mij toch niet kwa- lijk, dat ik me even vergat. Ik schrok e zo van het knalletje. Maar gelukkig is er niets ernstigs gebeurd. Laat mij nu maar even mijn gezicht wassen en rol jij intussen dat benzinevat naar bui-5 ten om het voor mij te vullen...' 'Loop het trappie maar op', zei dec smid. 'Een kraan en een stuk zeep. vind je in de keuken. Ik zal het vat dan wel buiten brengen. Je moet maar zo donken, Sjarl. Het is allemaal goed afgelopen en het vat is in elk geval schoongeworden'. ferdnand Van onze radio- en tv-redaclie HILVERSUM In het NCRV-programma Podium voor de vrouw, dat van morgen wordt uitgezonden via Hilversum II van 10.3311.05 uur, komt Lies Goslar aan het woord. Lies is het meisje waarover Anne Frank in het begin van haar dagboek schrijft. Ze vertelt dat haar vriendinnetje Lies door de Duit sers is opgepakt en ze denkt, dat haar vriendin een zekere dood tegemoet is gereisd, terwijl haar leven voortgaat. Later in het dagboek vertelt ze van Lies gedroomd te hebben. Lies is echter niet dood. Ze leeft op het ogenblik als Hanna Pick in Jeruzalem. Ze heeft Anne Frank nog eenmaal gesproken, vlak voor de bevrijding in het concentratiekamp, door het prikkeldraad. Paul Hollaar spoorde haar in Jeruzalem op en het gesprek met haar is te horen in Podium voor de vrouw. (ADVERTENTIE) Radio vandaag ik niet. Ik zag de kleine koperen sleu tel en opende het boek en keek op de achterste bladzijde waar de namen staan. Ik hield alles voor mezelf en bleef wachten. Zal ik nu spreken, meester? Is dat nodig?' 'Nee!' Mairi Sinclair gebaarde heftig naar mijn grootvader. 'Wat heb je ge daan? Wat een dom, verkeerd ding heb je gedaan? Ik had gezegd nooit! Nooit!' Maar hij schudde zijn hoofd. 'Het is gebeurd, lang geleden. In de nacht toen mijn vrouw stierf zat ik daar om haar dood te noteren, en ik wist dat ik nu nog iets kon opschrijven omdat het haar geen pijn meer kon doen. Waar ik toen op hoopte, dat weet ik niet. Ik zag de namen van mijn twee kleinkinderen, maar ze waren ver weg, in China, ik zou ze misschien nooit zien'. Hij stak zijn hand in zijn zak en haal de de sleutelbos te voorschijn. Ik zag hem opnieuw zijn borst vasthouden. Toen stak hij de sleutels naar me uit Het was een loodzwaar gebaar. 'Hier, Kirsty. Open het cn lees het zelf. We hoeven geen geklets van dat bemoeizieke wicht hier aan te horen'. 'Anguszei Samuel Lachlan. 'Het is gebeurd, Samuel. Het kan niet ongedaan worden gemaakt. Kirsty zal het openen'. Ik ging zitten waar Morag de bijbel had neergelegd. Ik kon het kleine sleutelgat met moeite vinden. Alsof ze een van haar dagelijkse werkzaamhe den verrichtte, ontstak Morag kalm een andere kaars en zette hem naast de bijbel. Het slot sprong open. Morag kon zich niet langer beheersen. Ze leunde over me heen. 'Daar, aan het eind'. Haar hand sloeg de bedruk te bladzijden om toen we de beschre ven achterpagina's bereikten. 'Ziet u, het gaat heel ver terug in de familie'. (Wordt vervolgd HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nwa. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 <S> Dag met een gaatje, (8.00 Nws: 8 11 Ra diojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Top per* van toen. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradi. o 10.00 (Si V.d. kleuters. 10.10 (ged.Si Ar beidsvitaminen (11.00 Nws: 11.03 Radiojour naal.) 11.30 (S> Rondom twaalf: een uur al lerlei voor iedereen. (11.55 Beursber.) 12.30 (S> Sportrevue. 13 00 Nws. 13.11 Radiojour naal. 13.21 Alert: - op het vlak van muz. en maatschappij. 13.50 Israel Mag. 15.00 (S) V.d. zieken. 16.0n Nws. 16.03 Radiojournaal. 16 05 (S) Aspecten: kunstrubr. 17.00 (SI Mo biel een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen 17.53 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal P.P.: 18.20 Ultz. van de K.V.P. 1KOR: 18.30 Kleur inf. en comm. over zaken van kerk en samenl. NCRV: 19.00 Bij de tijd: serie uitz. over het jeugdgedrag vroeger en nu. 19.20 De kerk vandaag: nws en comm. 19.55 Kunt- en vliegwerk: inf. over act. tentoonstellingen. 20.00 (Si Veel gevraagde gewijde muz. 20.30 Het Euthanasieproces, hoorspel. 21.35 (Si Radio Kamerork. en sol.: klass.muz. 22 20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Wereldpanorama. 23.00 Radio VU-mag. 23.20 (S) Promenade Ork.; Klein Radiokoor en zangsol.: amusementsmuz. 23.55 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu 7.55 Progr. overz. 8.00 Te Deum laudamus. klass. gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangelisch comm. 8.30 Nws. 8 36 Gymn v.d. vrouw. 8.45 Tot uw dienst: klass.muz. o puw verzoek. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (SI Podium v.d. vrouw: maatschappij-inf. 1105 (S) V.d. zieken. 11.40 Drie steden: poezieprogr.'s met ge dichten en interviews. 11.55 Med. 12 00 Zin gen met Cecilia: volksmuz. 12.15 Tienerkoor en jeugdensemble: klass.muz. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 fS) Hier en Nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 (S) Koorzang: lichte muz. 13.20 (S) Licht en semble. 13.45 (S) Orkestenparade. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Mod kamermuz. 15.15 De Bijbel maakt nieuwsgierig: gesprek over Schriftwoorden die vragen oproepen. 15.30 Nws. 15.33 (SI Studio 6 middagrnag. (16.30 (S) Hier en Nu.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. 18 00 <S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: amateurs musiceren. 18.30 Nws. 18.41 <S) Leger des Heilsmuz. 18.54 Boekbespreking. AVRO: 19.00 (S) O: jongerenprogr. 19.30 Trefpunt: act. zaken ter disc. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Conc. in het teken van het 25-jarig bestaan van de staat Is rael: mod. muz. en zang. 21.30 (S) Oorlog en vrede, hoorspelserie. 22.35 (S) Dat zit goed fout: korte ludieke-culturele happe ning. 22 55 (S) Muz zonder make-up: klein kunst uit Isreal. 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat 23.50 Radiojournaal. 23 55 Nws. HILVERSUM III p TROS 7 00 Nws 7.02 De Hugo van Gelde.f ren Show >8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 9 Olfc KRO-op-Drie: discjockeyshow. (10.00 er. 11.00 Nws.) 12.CO Nws. 12.03 (S) Van twaairf tot twee KRO's pauzeprogr. <13.00 Nws;(j 13 03 Raden maar 14 00 Nws. 14.03 Discjoc keyshow. 15.00 Nws. 15.03 (S) Discjockeys how. NOS 10 00 Nws.16 03 De daverend! dertig. (17 00 Nws.) 18 00 Nws. 18.03 Joost de Draayer Show, TROS: 19.00 Nws 19.02 (S) U spreekt met Piet. 20 00 Nws, 20 02 (S) Poster. 21 00 Nws. 21.02 Club Trnpicana. 21.30 Kabaretteketet. 22.00 Nws. 22.02 (S) De Hugo van Golderen Show. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 (S) T.S.T.: Tros-Sport-Tijd. 24.00 Nws. 00.02 Act. 00.12 (S) Jazz-Slr. 00.55 Nws. BELGIE 324 m (Nederlands) 12 00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Licht! muz. 12 50 Bultenl. persoverz, 13.00 Nws, act., weerber en toneelagenda.) 13 55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 15.03 Schoolradio. 15.25 Licht! muz. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht! muz. 17 00 Nws en med. 17.10 Voor ouder! luisteraars. 17.55 Weegschaal. 18 00 Nws. 18 05 V.d. soldaten. 18.28 Paan desportbcr. 18 30 Wegwijs wezen. 18.45 Sport 18.53 Taalwenken. 18.57 Lichte muz. 19 00 Nws en act. 19.30 Intermezzo. 19.35 Politieke ultz. 19 45 l.cihte muz. 20.00 Coun try and Western. 20 30 Gcvar. muz.progr. (2100 Splinternws. 22.00 en 23.00 NwsJI 23.40 Nws. 1 TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta;tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kinderkrant 19.30 Land Inzicht, spel- programma 20.00 Journaal 20.20 Nader Bekeken 20.45 U loven wij o God. muziekprogramma 21.10 U schrijft ons: gesprekken over alcoholisme 21.30 Vogels van de Be- ringzee, natuurfilm VPRO 22.00 Het gat van Nederland 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tnvenaar 18.55 Journaal 19.00 VARA 19.05 Zelf uw kind zwem men leren, herh. 20.00 Journaal 20.20 2 voor 12, quiz 21.00 Is getekend: Rob Touber, showprogr. 21.50 Achter het nws 22.40 Den Haag vandaag 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Nascholing Huis artsen, les 2 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Sportspiegel. 11.15 Serie uitz. 12 00 Act. 12.50 Persoverz. 13.00 en 13 55 Journaal. 14.60 Tennis. 16.15 Journaal. 16.20 Serie uitz. 17.05 Kinderprogr. 17.55 Jour naal. (Reg. progr.: NDR: 9.30 Sesamstrasse. 18.00 Wetenschappelijke rep. 18.30 Act. 18 45 Zandmannetje. 18 55 Nordschau-Mag. 19 26 Oruben bel Lehnianns, tv-serie. 19.59 Progr. overz. WDR: 8 20 Serie ultz. 18.00Reg. nws. 18.10 Kinderprogr. 18.13 Tv-serle. 18.40 Hier und Meute. 19.20 Vorscher. Tiere und Visie- re. tv-serie.) 20 00 Journaal en weerber 20.15 Bauern. Bonzen und Bomben, tv-spel 21.50 Wetenschappelijke rep. 22.35 Journaal, comm. en weerber. 22.55 Terugblik op 1972. 24.00 Journaal. DUITSLAND II 17.05 Kinderprogr. 17.30 Journaal en weerber. 17,35 Volksmuz. 18.05 Inf en muz. 18 35 Sechs unter Milli- onen. tv.serle. 19.10 Der Friere im Dorf. kort tv-spcl. 19 45 Heute 20.15 Intern show Aansl journaal. 21 30 Act. progr. 22.15 Journaal, comm. en weerber. 22.30 Theater disc. DUITSLAND III NDR 18 00-18 30 Sesamstrasse. 19.00 Geographi- sche streifzuge. serie ultz. 19.30 Filmrep. 20 00 Journaal en weerber. 20.15 Was Blind! schen. film. 21.00 Sympathy for the Devil serie ultz. BELGIE (Nederlands) 18.00 De Fabeltjeskrant. 18.05 Koning Ar-g thpr. tv-serie. 18 30 Voor oudere kijkers, f 18 50 Vrijetijdsmag 19 10 Filmrep. 19.31 van Lissabon, tv-spel. 22.00 Nieuwe filmt I 22 40 Journaal. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Avro's televisie-om- roepster Alice Oppenheim heeft een dochter gekregen, die Heieen wordt genoemd. In verband met deze heug lijke gebeurtenis is Alice enige tijd niet op het scherm te zien geweest Binnen enkele weken zal zij weer in functie zijn. Alice is gehuwd met Frank Mindcraa, hoboïst van het Resk dentie Orkest

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6