I/Veer gunst publiek verspeeld Merckx jaagt in Vuelta Lierse: interesse in Joop van Daele fadrhonc jeeft wen Antwoord Ook minder publiek in Engeland Bulgarije leidt na overwinning op Portugal: 2-1 Damesploeg in kwartfinales ui \rijd tegen Spanje, afgesloten met kleine zege, levert geen nieuw gezichtspunt op I LONDEN (AP) De Britten tonen steeds minder belangstel ling voor voetbal. In het zojuist geëindigde seizoen trokken de twaalf Londense clubs in de Engelse League bijna 700.000 bezoekers minder. De thuiswedstrijden van deze verenigingen werden door in to taal 4.576.285 personen bezocht tegen 5.446.110 in het voorgaan de seizoen. De clubbesturen, die zich ern stig zorgen maken over deze ontwikkeling, zijn het oneens over de oorzaken. Sommigen zijn van mening, dat er op de weekeinden teveel voetbal op de televisie is. Anderen zeggen, dat het publiek wegblijft als ge volg van de vele rellen op de tribunes. Londen heeft vijf clubs in de eerste divisie van de Engelse League: Arsenal, Tottenham Hotspur, West Ham, Chelsea en Crystal Palace. Vier van deze clubs trekken minder bezoekers. Vreemd genoeg is de enige uit zondering Crystal Palace, dat op één na de laatste plaats is ge ëindigd en dat volgend seizoen in de tweede divisie speelt. Crystal Palace heeft in drie maanden ruim 1.8 miljoen gul den geïnvesteerd in nieuwe spe lers ten einde degradatie te voorkomes De nieuwe sterren zijn blijkbaar grotere publiek- trekkers geweest dan het suc ces. Crystal Palace bleef wedstrijden verliezen, maar het aantal be zoekers steeg met 12.1 pet. De andere vier eerste divisieclubs uit Londen zagen hun aantallen bezoekers onafgebroken dalen. Arsenal, dat tot voor twee we ken geleden nog een uitsteken de kans op de titel maakte, zag het bezoekersaantal achteruit gaan met 5.269 of 0.16 pet. Ar senal trok evenwel het meeste publiek bij zijn Londense thuis wedstrijden deze 21 wedstrij den werden bezocht door 845.307 fans. Het aantal bezoekers van Tot tenham Hotspur daalde met 135.472 of 17.07 pet. Het publiek van Chelsea ging nog sterker achteruit met 190.392 perso nen of 23.4 pet. Deze ontwikke ling was echter ten dele te wij ten aan een verbouwing van het Stamford Bridge Stadion, dat daarvoor gedeeltelijk was geslo ten. En zelfs West Ham, de club van Bobby Moore, dat zijn beste seizoen sinds jaren had, trok minder publiek. Het aantal bezoekers liep met 2.324 of 0.4 pet achteruit. SOFIA (UPI) Bulgarije heeft zich gisteren een riante uitgangspositie ver schaft om de eindronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal le bereiken. Voor 80.000 toe schouwers bleven de Bulgaren in So fia de grootste concurrent voor de eer ste plaats in groep zes met 21 de baas. Bulgarije nam door Denev (38e minuut) en Bonev (60e minuut) een 20-voorsprong, voordal invaller Ne- ne voor Portugal in de 73e minuut kon tegenscoren. Bulgarije 3 3 0 0 6 91 Portugal 4 2 1 1 5 7—3 Cyprus 4 1 0 3 2 19 Nrd.-Ierland 3 0 12 1 1—5 DENEMARKEN In Kopenhagen hebben Denemarken en Tsjechoslowakije in een wedstrijd voor groep acht gelijk gespeeld: 11. Deze stand was reeds bij rust bereikt. Twintigduizend toeschouwers zagen Ole Bjoernmose in de 16e minuut Denemarken de leiding geven, maar 21 minuten later maakte Ladislav Petras gelijk. In deze groep, waarin slechts drie lan den zijn ingedeeld, moeten nog wor den gespeeld: TsjechoslowakijeDene marken: SchotlandTsjechoslowakije; TsjechoslowakijeSchotland. Schotland 2 2 0 0 4 61 Tsj.slowakije 10 10 11—1 Denemarken 3 0 12 1 27 BAD HOMBURG (Reuter) Neder land heeft bij de strijd om de Fede ration Cup (het officieuze wereldkam pioenschap tennis voor dameslanden ploegen) de kwartfinales bereikt. In het Westduitse Bad Homburg nam het Nederlandse damesteam in de achtste finales tegen Denemarken een beslis sende voorsprong van 2-0. Door de aan houdende regen moest de strijd daar na worden stopgezet. De plaats in de kwartfinales word met opvallende overmacht veilig gesteld. Marijke Schaar versloeg de Deense Anne-Mette Sorensen met 6-0 6-4, waar na Trudy Walhof tegen Mari-An Klou- gart zelfs geen game behoefde af te staan: 6-0 6-0. HHJW/KWARTET DONDERDAG 3 MEI 1973 bij onze speciale verslaggever STERDAM Een monster zonder waarde. De vriendschappelijke ft e >rland tegen Spanje heeft bondscoach Frantisek Fedrhonc ook gis- it ges Nederlands elftal had een bevre- ind resultaat nodig. Na de qua tbal teleurstellende kwalificatie- 0 I strijd tegen België en het échec te- Oostenrijk was tegen Spanje een 00t ibilitatie geprogrammeerd. Want steeds is het klimaat rond 'Oran- ïiet rijp voor de zo driftig aange- digde sprong naar de wereldttop. ivond geen enkel nieuw gezichtspunt opgeleverd. De positie van ,rfle verdediger, gisteravond in het Olympisch Stadion zwak bekleed r Rinus Israël, blijft ook na de nietszeggende overwinning op de ïjaarden (32) één van de grootste zorgen voor de samenstel- van het Oranjeteam. De (verdiende) zege van het Nederlandse n kwam pas in de allerlaatste minuut tot stand. Toen zag Johan ïijff alsnog kans het voortdurende overwicht een iets betere illus- tie te geven. Daarvóór echter al had Nederland zoveel kansen on- :g ut gelaten, dat die te late treffer de wrange smaak, die ook deze jrland achterliet, niet kon wegspoelen. Weliswaar zijn de financiële proble men rond de omstreden formatie weg gewerkt, organisatorisch blijft zelfs het belangrijkste elftal van de groot ste sportorganisatie een mager stief kindje. De 'promoting' van het natio nale team is tot nu toe op alle fron ten mislukt; mocht Nederland eerder dit seizoen waardering voor het ver toonde spel tegen Noorwegen verdie nen, die goodwill is even snel weer verdwenen. LAMMETJE Daarom had de laatste interland van het seizoen de eerder geleden schade enigszins kunnen verzachten. Spanje leek ook van het begin af aan van harte bereid om te assisteren bij de uitdeuking van het geschonden presti ge. De formatie van bondscoach Ladis- lao Kubala stelde zich direct al op als een lammetje. Vooral in speltechnisch opzicht. Want Nederland kreeg alle ruimte zorgvuldig aan de opbouw van de aanval te sleutelen, gaaf technische snufjes te demonstreren en breedvoe rig positie te kiezen. Spanje wachtte, traditiegetrouw, af, waardoor Neder land alle gelegenheid werd aangebo den 't duel te maken. Het was 't schril le contrast met bijv. het onlangs met 10 in Wenen verloren duel te gen Oostenrijk. Toen bleef de oppo nent met een indrukwekkende inzet en veel kracht jagen. Daar kreeg Oranje geen ruimte, vond het ook een optimaal geïnspireerde tegenpartij. Dat bleek met dit Spaanse elftal zeker niet het geval. Spanje verwaarloosde bijvoorbeeld de dekking, de geringste beweging van de Nederlandse aanval bleek vaak al voldoende om de defen sie van de Zuideuropeanen uit balans te brengen. Tekenend daarvoor was de openingstreffer, die de Nederland se ploeg al na twaalf minuten produ ceerde. Arie Haan trok de bal geraffi neerd terug onder de voet en bracht daarmee het centrum van de Spaanse verdediging volledig uit balans. Toen ook nog Atletico's jonge verdediger Violeta zijn directe tegenstander Johnny Rep ongehoord veel vrijheid liet, was het voor de Ajacied een ui terst simpel kwarwei om vanaf enkele meters doelman Reina met een harde schuiver te verrassen. PIJNLIJK De snelle treffer van de debuterende Ajacied leek toen al een uitstekend startsein voor een aantrekkelijke 'walk over' voor Nederland. Hoe pijnlijk pakte het echter uit. Lut tele minuten later al. Spanje behoefde zelfs geen noemenswaardige aandrang uit te oefenen om aan de gelijkmaker te komen. Tot dat moment hadden de gehandicapte Spanjaarden gere nommeerde spelers als Amancio, Cale- go, Tonorio en Asensi waren wegens blessures niet beschikbaar -zich in de aanval nog nauwelijks gemanifes teerd. Garate, Irureta en Valdez be perkten hun activiteiten regelmatig tot het afstoppen van opkomende Ne derlandse verdedigers. Een goed schot had doelman Jan van Beveren nauwe lijks te verwerken gekregen. Toch leg de het trio Spaanse aanvallers verba zend gemakkelijk de vinger op een van de tere plekken in Fadrhonc's formatie: het centrum van de verdedi ging. Met name het duo Hulshoff-Is- rael ging zeker niet vrijuit, toen Val dez uit vrije positie een voorzet van middenvelder Aquilar ineens in schoot. Zo hard ook, dat dit Van Be- veren tot een kansloze man degradeer de. GEEN OVERTUIGING Spanjes aanval liet het daarna weer even snel afweten. In de eerste helft forceerde het zelfs niet meer dan een hoekschop en werd Van Beveren ook uit de tweede lijn niet een keer be proefd. Nederland heerste derhalve moeiteloos. Met bij vlagen fraaie com binaties bleven de Ajacieden met hulp van Feyenoorder Willem van Hanegem het doel van Reina besto ken. Maar overtuigend, met bezieling en inzet gebeurde dat zeker niet. Dat de Oranje-mannen desondanks nog in de eerste helft opnieuw een voor sprong namen dankten zij aan doel- e bj vr ge i onze speciale verslaggever „^STERDAM De escapades van nlisek Fadrhonc duren zelfs na wedstrijd van het Nederlands elf- erbi nog voort. Het is triest voor de in qns Fadrhonc, maar de bondscoach ve t hoe langer hoe meer op een on- irdig lachnummer rond het natio- e team lijken. En dat verdient fs Fadrhonc niet. Maar hij maakt er zelf wel naar. Daarom kan aks het optreden van Cor van de rt naast Fadrhonc in ieder geval de nmunicatie rond het omstreden elf- bevorderen. int communiceren met Fadrhonc jft vrijwel een onmogelijke zaak. k gisteravond, na de 3-2 ovenvin- ig op Spanje in het Olympisch Sta in van Amsterdam, bleef Fadrhonc ken in een wirwar van taalmoei- iheden en emotionaliteit. Vragen nste hij niet te beantwoorden. 'Jul- moeten begrijpen, dat ik een paar .(peloze nachten achter de rug heb. w\ï nu rust. Daarom beantwoord ik et één vraag.' ïel.adrhonc vergat opnieuw zijn elftal e verkopen. Hij raasde slechts van de lak op de tak. Dit viel er nog uit zijn nonoloog te destilleren: 'Wij hebben rond het Nederlands elftal weer moei- Ike dagen gehad door de zaak met [iihren en Brokamp. Dat vond ik r immer. Ik ben alleen blij dat de rfeer en de goede geest hierdoor in iet elftal niet aangetast zijn. Spanje ras een zware tegenstander. Lichame- tik sterk, technisch uitstekend, met en uitgekookte organisatie in de ver- ëdiging en met snelle uitvallen. Het lederlands elftal heeft tegen deze te- ènstander karakter en wilskracht ge- wnd. Dat bleek duidelijk in het laat- e kwartier, toen zuiver op kracht is speeld. Toen de bal in het net vam, is die wilskracht beloond.' ihan Cruijff, die na de pauze twee aal het houtwerk trof. vond het genlijk helemaal niet zo'n slechte edstrijd. Hij: 'Er is toch zeker in de rste helft aantrekkelijk gespeeld. Ik loof niet dat het publiek ontevreden n zijn. Het heeft notabene nog een lieke actie gezien: een doelman die oort. Zonder gekheid: het Spaanse ftal was aanmerkelijk sterker dan eal Madrid, waarmee Ajax vorige eek nog werd geconfronteerd. De bal erd knap in de ploeg gehouden, iets at wij vooral misten. Maar dat is niet i gek. Wij moesten immers het spel ipalen, risico nemen dus en dat im- ïceert dat je regelmatig de bal ver- est. Als we in Spanje hadden ge- leeld, had men ons inderdaad ver- ijten kunnen maken. Nu echter niet. et liep niet geweldig, maar er werd /el gewerkt. Ondanks het feit, dat de nbiance met zo'n 20.000 toeschouwers 'echt was'. e laatste man van de Nederlandse efensie kreeg bij de twee Spaanse oelpunten de schuldvraag te verwer en. Rinus Israel verzuimde bij het erste doelpunt in eerste instantie de al te onderscheppen, terwijl hij bij en tweede doelpunt van Valdez de al miste. Hij voerde uiteraard zijn xeuses aan: 'Die Spanjaarden zijn J weemaal voor ons doel geweest, meer -/ heeft Van Beveren niet te doen gehad, lij kreeg nog twee terugspeelballen n die twee aanvallen die bekroond 'erden met een doelpunt. De eerste eer werd Barry Hulshoff duidelijk eggedrukt, waardoor hij niet meer on koppen. De tweede keer gleed ik 'eg, waardocr de Spanjaarden door onden lopen. Meer hebben we echt iet te doen gehad. Natuurlijk, je wilt iever met 30 winnen. En het was ok niet eens zo gek geweest, als het o was afgelopen. Wat dat betreft ben natuurlijk niet makkelijk tevreden', 'n Jan van Beveren. de doelman van 'et Nederlands elftal: 'Een beetje rot, 'Is je zo steeds maar weer gelijk komt. laar zo zijn die Spanjaarden nu een- naai. Wat zij krijgen proberen ze ook en volle uit te buiten. Als het geen was geworden, dan was 5-1 niet 'ens zo'n gekke uitslag geweest; gezien iet spel tenminste. Hierin berust je 'iet gauw. En wat het spelen tussen fcveel Ajacieden betreft: het is ge hoon goed, dat je met die positie te naken krijgt. De jongens willen je op- lemen in hun team en zij gunnen je laartoe alle kans. Nee, wat dat aan- gaat, ging het vanavond uitstekend. Alleen jammer, dat die Spanjaarden Iweemaal gelijk kwamen'. Johnny Rep schiet Nederland naar 10. Doelman Reina is kansloos. Johan Cruijff in duel met doelman Reina. man Reina van Barcelona, Deze scoor de, hoe uniek, met een fraaie trap in eigen doel. Een treffer, die zelfs bij pupillenvoetbal zelden te bewonde ren valt. Reina begaf zich voor een doeltrap buiten het strafschopgebied om via een combinatie met laatste verdediger Violeta de bal uit de hand Gerben Karstens ook in zesde etappe in voorste gelederen PUEBLA DE FARNALS (EFE) De Belg Roger Swerts heeft het eerste deel van de zesde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij legde de af stand van Teruel naar Puebla de Far- nals over 145 km af in 3 uur 36 minu ten en 9 seconden. Tweede werd de Fransman Bernard Labourdette op één seconde en derde de Nederlander Ger ben Karstens op twee seconden. Hier na volgde het peloton, waarvan de Spanjaard Perurena de sprint won. Eddy Merckx eindigde als zesde. De Spanjaard Pesarrodona blijft leider in het algemeen klassement. Het tweede deel van de zesde etappe bestond uit een ploegentijdrit over vijf kilometer, die werd gewonnen door de Italiaanse ploeg van Eddy Merckx, Moltcni. Eddy Merckx, tweede in het algemeen klassement, heeft er in deze zesde etap pe hard aan getrokken. In de begin fase van de strijd voerde Merckx het tempo op tot meer dan 42 kilometer per uur, in plaats van de 38 kilometer die het tijdschema aangaf. Merckx kwam dan ook als eerste boven op de enige berg, die telde voor het berg- klassement. Maar het enige resultaat van de inspanningen van Merckx was dat drie renners (Santy, Berckmans, Van Lancker) uitgeput van hun fiets moesten stappen. Want ondanks de straffe tegenwind kwam het peloton gesloten op de finish in Puebla de Farnals aan. In de slotfase staakte Merckx zijn pogingen en zijn ploeg genoot Roger Swerts kon uiteindelijk de etappe-overwinning grijpen. Gerben Karstens, opmerkelijk voorin in deze Ronde van Spanje, was ook in deze slotfase bij de snelsten. De Fransman Roger Pingeon. die een dag te voren bij een valpartij gewond was geraakt, mag vandaag waarschijn lijk reeds het ziekenhuis verlaten. Aan vankelijk werd gevreesd dat Pingeon, vier jaar terug winnaar van de Vuelta en in 1967 winnaar van de Ronde van Frankrijk, een hersenschudding had opgelopen, maar bij nader onderzoek bleken zijn verwondingen mee te val len. Eerste deel van de zesde etappe: 1. Roger Swerts (Bel) 3.36 09. 2 Bernard Labourdette iFra) op 1 sec. 3. Gerben Karstens (Ned) op 2 sec, 4. Domingo Perurena (Spa) z.t.. 5. Eddy Merckx iBeli z.t.;. 6. Jacques Esclas- sen iFra) z.t.; 7. Victor van Schil (Bel) z.t.; 8. Javier Elorriaga (Spa) z.t.; 9. Frans Mlnt- Jens (Bel) z.t.; 10. Jose Luis Abilleira (Spa) z.t.: 11. Roger Roslers (Bel) z.t.) 12. Manuel Blanco (Spa) z.t. Tweede gedeelte van de zesde etappe, ploe gentijdrit: 1. Molteni 26.32, 2. KAS 27.20, 3. BIC 27 28, 4 La Casera 27.52, 5. Rokado 28.16. 6. Monteverde 28.28. 7. Peugeot 28.48. 8.Benflca 29.40 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Pesarrodona <Sp> 28.53.35: 2. Merckx (Rel) 25.54 38; 3. Perurena (Sp) 25.54.59; 4. Karstens (Ned) 25.55.01; 5. De Schoenmaeker (Bel) 25.55,09: 6 Ocana (Sp) 25.55.16; 7. Swerts iBelg) 25 55.23: 8. Gonzalez Linarez Sp) 25.55.25; 9. Thevenet (Fr) 25.55.31:; 10. Torres (Sp) 25.55.31: 11. Van Springel Bel 25.55.41; 12. Manzancque (Sp) 25.55.30, 13. Van Schil (Beh 25 55.56; 14 Catleau (Fr) 25.56 00: 15. AgOStinhO (Sp) 25.56.02;. Ptintenklnssenu-ni: 1 Karstens 101 punten: 2. Nassen 81. 3. Perurena 78 weer in het spel te kunnen brengen. Reina, belaagd door Johan Cruijff, schoof de bal wel richting eigen doel. maar Violeta gleed uit, waardoor de 'pass' direct in het net verdween. Goedkoper kon het voor de Nederlan ders niet. PROBLEMEN De blunder van Reina was voor coach Kubala reden hem na rust door de populaire doelman van Real Madrid, Garcia Remon, te vervangen. Ook Pla- nellas mocht, op de plaats van Atleti co's Irureta, één helft in het nationa le team debuteren. Zorgen voor Kuba la maar ook de grootste problemen voor zijn oude leermeester Frantisek Fadrhonc. De omstreden coach van het Nederlands elftal blijft ook na de vrij nutteloze confrontatie met de Spanjaarden twijfelen over de positie van vrije verdediger. Sterker nog: een sluitpost van voldoende kwaliteit is voor het Nederlands elftal nog steeds voorradig. De pogingen om Horst Blankenburg op korte termijn tot Ne derlander te naturaliseren zijn op niets uitgelopen. Toch is de Westduit se Ajacied in feite de enige die deze zwakke plek in het elftal zou kunnen wegnemen. Ook volgens Fadrhonc: 'Blankenburg is de modernste libero ter wereld. Zo een speler heb ik ei genlijk nodig'. Rinus Israël is voorlopig niet de naam van de wonderdokter voor dit probleem. De Feyenoorder, die na een langdurige afwezigheid zijn rentree bij Fadrhonc maakte, acteerde zwak en ging kort na rust ook bij het tweede doelpunt van Spanje niet vrijuit. Israël miste een pass vanaf het mid denveld, waardoor opnieuw Valdez de gelijkmaker kon scoren: 2-2. Op dat moment moet Fadrhonc weer met de straks in de kwalificatiewed strijd zo belangrijke plaats van vrije verdediger geconfronteerd zijn. Israël, die ten koste van de ook al niet be trouwbare Aad Mansveld een kans kreeg, haakte op de gegeven mogelijk heid niet in en reageerde wat sta tisch. Hij miste het zelfbewustzijn om hooghartig in te grijpen. Hij faalde opnieuw toen zijn eveneens onzekere ploeggenoot Dick Schneider (als ver vanger van de geblesseerd geraakte Hulshoff) kwam assisteren. Bereikte het Nederlands elftal op kost bare ogenblikken in verdedigend op zicht nauwelijks een voldoende, ook in de aanval bleef de formatie van Fadrhonc onder de maat. Tevoren al had de bondscoach laten weten, dat dit duel vooral bedoeld was om de aan- valsmogelijkheden te testen in ver band met de in het begin van het volgend seizoen te spelen kwalificatie wedstrijden tegen Noorwegen en IJs land. In die ontmoetingen wordt van Nederland opnieuw produktiviteit ver wacht. De balans van de aanval was gister avond in ieder geval negatief. Hoe wel onder supervisie van Cruijff, Kei zer en Van Hanegem een vloed aan goede combinaties werd opgebouwd, bleef de eindstoot te lang uit. Garcia Ramon werd pas in de allerlaatste minuut gepasseerd door een inzet van Cruijff, die via het lichaam van Keizer in het doel verdween. Zelfs die actie kon de teleurstelling over- de uitslag niet verbloemen. Oranje heeft opnieuw een kans verspeeld om eindelijk eens de gunst van het publiek, èn de poten tiële sponsors, te winnen. Nederland—Spanje 3—2 (2—J) 13: Rep 1—0, 20: Valdez l—l, 43: Reina (eigen doel) 2—1, 49: Valdez 2—2, 89: Cruijff 3—2. Scheidsrechter Münnlng (ODld). Toeschou wers 20.000. Nederland: Van Beveren: Suurbier. Israel. Hulshoff (Schneider). Krol; Haan. Neeskens. Van Hanegem; Rep. Cruijff, Keizer. Spanje: Reina (Garcia Remoni; Sol. Benito. Macias. Violeta: Claramunt. Aquilar. Pirri: Garate (Galan). Irureta (Planellesi. Valdez. GERRIT DEN AMBTMAN SPORT T11/K13 HANDBAL De Roermondse handbalver eniging Swlft heeft eén sponsor. Het Is het uitzendbureau Raad en Daad. Swift Roermond zal gedurende 3 jaar een be drag van 25.000 per jaar ontvangen. KUNSTRIJOEN De Tsjèchoslowaakse Olympische-, Europese- cn wereldkampi oen Ondrej Nepela stapt over naar de professionals. Nepela treedt in dienst van de revue Holliday on Ice. SCHAATSEN Jan Klok, het vorig Jaar benoemd tot secretaris-generaal van de ISSL. gaat de profschaatsbond verlaten. Hij Is per 1 augustus benoemd tot direc teur van de Haagse kunstijsbaan 'De Ui thof'. De heer Klok, die velerlei functies ln de (amateur)schaatsbond vervulde, was één van de eerste officials, die over ging naar de rijen van de professionals, die overging naar de rijen van de proe. fessionals. Als zodanig bouwde hij het korps van Juryleden en tijdwaarnemers op bij de twee wedstrijden, die deze win ter op de Haagse ijsbaan zijn gehouden. 'Het spreekt vanzelf, aldus de heer Klok, die momenteel werkzaam is bij het Nederlands zulvelonderzoek in Ede, 'dat ik niet langer werkzaam zal kunnen zijn m de commerciële sector van de ISSL. Wel zal Ik deze organisatie graag van advies blijven dienen, waar het gaat om de technische begeleiding van de wed strijden'. VOETBAL ODB, dat afgelopen week einde ln Delft een beslissingswedstrijd om de degradatie uit de derde klasse West II met 3—2 van het Haagse HBS verloor, heeft een klacht Ingediend bi] de KNVB tegen het opstellen van een on gerechtigde speler van de Hollandiaan. Hel gaat om de ex-prof Jan Kramer van Fortuna Vlaardingen. ODB speelde in de wedstrijd legen Hollandiaan met 00 ge lijk en zou bl) winst in de eventueel over ie spelen wedstrijd alsnog boven HBS kunnen eindigen. De kans bestaat dat Kramer in méér duels is uitgekomen. In de reglementen van de KNVB staat ech ter. dat men binnen acht dagen na een wedstrijd protest moet aantekenen tecon het meedoen van een ongerechtigde spe ler bij de tegenstander. VOETBAL Eerste divisieclub WV is in onderhandeling met een tweetal Joegosla vische spelers. Het zijn de 22-jarige mid denvelder Zener Bajrami (Borovo) en een niet met name genoemde aanvaller. Bajrami Is twee keer voor het Joegosla vische UEFA-team uitgekomen. WIELRENNEN Peter van Straalen, de beroepswielrenner uit Hlppolytushoef, ls aan de betende hand. De zware val op de Kammelberg zal waarschijnlijk geen blijvende gevolgen hebben. Foto's hebben aangetoond, dat zijn schedel niet is be schadigd. Mede als gevolg daarvan hebben de be handelende artsen van het ziekenhuis ln leper besloten toestemming te geven Van Straalen naar Nederland te laten vervoe ren, zodat hij in een meer vertrouwde omgeving verder kan herstellen. Overi gens zal met dat herstel nog wel enkel» maanden gemoeid zijn. TÜRNEN De Nederlandse meisjes- ploeg, die op 5 en 6 mei in Antwerpen tegen België aantreedt, bestaat uit Hannlé en Wilma Klompers, Wilma Versloot, Jae- nctte van Ravenstljn, Connie Overdiep én Cora Hoogstratc. Reserve is Petra van d» Brink. Feyenoord: Brokamp en Kreu:? ROTTERDAM Lierse SK, de voormalige club van Feyenoorder Peter Ressel, wil Joop van Daele aantrekken als centrumverdediger. Van Daele wiens con tract 1 Juni afloopt, heeft Feyenoord verzocht alle medewerking te verlenen om de transfer mogelijk te maken. In Rotterdam doet overigens steeds sterker het gerucht de ronde, dat MW'ër Willie Brokamp volgend seizoen voor Feyenoord zal uitkomen. Wiel Coerver, de nieuwe trainer van de Rotterdammers, heeft Brokamp op zijn verlanglijstje staan. Van Feyenoord-zijde wordt overigens ontkend, dat er al serieuze onder handelingen zijn geopend. Ook Willi Kreuz, de produktleve spits van standge noot Sparta, heeft, naar hij bevestigt, contact gehad met Feyenoord. Zijn land genoot Franz Hasil vervulde de rol van bemiddelaar. Sparta wil echter Kreuz, die nog een jaar onder contract staat, niet laten vertrekken, in tegenstelling tot Jan 'Klijnjan, wiens transfer naar FC Antwerp zo goed als rond is. Bij Sparta tekende Bert Jansen een contract, dat hem voor drie jaar aan de Rotterdamse eredivisieclub verbindt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13