Lamüe Bewoners praten in Wassenaar mee over het structuurplan Huur woning garage mag niet gekoppeld LIEFDE DOET WOMEN Natnnrgids voor bos en hoi FAMILIEBERICHTEN Collectie Beltman naar Indonesisch- Etnogr. museum J. Klok directeur van 'De Uithof' 129.- 14e S.D.S.-mars in Scheveningen Aangespoeld lijk geïdentificeerd Jeugdbende stal voor 30.000 Heden nam de Here tot Zich onze geliefde Zwager en Oom Frits Remmers op de leeftijd van 65 jaar. E. van Dijk-Berkman B. Leenheer P. B. Leenheer-van Dijk C. Baars J. Baars-van Dijk J. van Dijk P. van Dijk-Visser Neven en Nichten. Barendrecht, 1 mei 1973. Hiermede geven wij kennis van het onverwacht overlijden van onze medewerker de Heer Petrus Sieval Bijna 40 jaren was hij verbonden aan onze N.V. en wij verliezen in hem een zeer gewaardeerd medewerker. Directie en commissarissen J. J. Krantz en Zoon N.V. Leiden, 2 mei 1973. De medewerkers van J. J. Krantz en Zoon N.V. geven met leedwezen kennis van het overlijden van hun Collega en Vriend Petrus Sieval Wij zullen hem missen. Gezamenlijk Personeel J. J. Krantz en Zoon N.V., Leiden. Met grote droefheid geven wij kennis van het nog onverwacht overlijden van mijn zeer geliefde Man, onze lieve Vader en Grootvader Pieter Fahcr op de leeftijd van 62 jaar P. Faber-de Jong Klaas en Joke Joke en Kees Henny en Piet-Jan en kleinkinderen Rotterdam, 1 mei 1973 Spechtstraat 25b. Geen bloemen De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden zaterdag 5 mei op de algemene Zuiderbegraaf plaats aan de Slinge 50 om 12 uur. Vertrek vanaf het woonhuis cm 11.30 uur. Na afloop van de begrafenis is er in de kapel ge legenheid tot condoleren. Tot ons leedwezen is op 1 mei jl. overleden de Heer P. Faber employé op ons hoofdkantoor te Rotterdam Met dankbaarheid gedenken wij hetgeen deze toe gewijde medewerker, die bijna 45 jaren in onze dienst is geweest, voor onze maatschappij heeft gedaan. Directie itVS Levensverzekering N.V. Lid AMFAS Groep N.V. Rotterdam, Westerstraat 3. 2 mei 1973. Met foto's en vele Instructieve tekeningen. Gebonden f 28,50 Verkrijgbaar In de boekhandel door Dr. J.Graf en M.Wehner Kort, wijd blue denim jasje met lange rits en geinig opgestikte zakken. Diepe rugplooi. Mt. 36 t/m 44. Tentjasje met rugplooi. Kleuren: linde of kobalt. Mt. 36 t/m 44. 98.50 Lampe Meurt de zomer bont voor alle weer, voor elke dag. TROUW/KWARTET DONDERDAG 3 MEI 1973 Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020 - 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRLNGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. DELFT Eind 1973 zal vermoedelijk een tentoonstelling van de collectie Beltman (aangekocht op 30 augustus vorig jaar) worden gehouden in het Indonesisch-Etnografisch Museum. Het is dan noodzakelijk kostbare weefsels in zogenaamde Lundiakasten op te bergen. B. en W. stellen de commissie financiën voor met de aan koop van twee van deze kasten ac- coord te gaan. De kosten bedragen 11.200. De commissie die op 7 mei bijeen komt buigt zich o.m. voorts over voor stellen met betrekking tot het opho gen van speelterreinen van de Em- malisschool en de Albert Schweitzer- school aan de Slauerhofflaan. Folders, tentoonstelling en discussieavond WASSENAAR Over het enige maanden geleden in ontwerp ver schenen structuurplan van Wassenaar wordt op het ogenblik huis aan huis een folder verspreid, waarin de bedoelingen van het plan en een uittreksel uit de hoofdzaken zijn opgenomen. Verder zal van 4 tot en met 25 mei in de Openbare Bibliotheek aan de Luifelbaan een bescheiden tentoonstelling aan het plan worden gewijd. Vrijdag 25 mei tenslotte zal er in het raadhuis een voorlichtings- en discussie avond over het plan worden gehouden. DEN HAAG De heer J. Klok (i uit Ede is benoemd tot directeur -1 het Zuidhollandse Schaatscentrum Uithof' te Den Haag. De benoem gaat op 1 augustus in. Thans is heer De Klok nog werkzaam als pe: neelschef bij het Nederlands Instit voor Zuivelonderzoek te Ede. 2 nieuwe funktie sluit nauw aan bij talrijke activiteiten die sinds 1! heeft ontplooid voor de verdere wikkeling van de schaatssport in land, en ook daarbuiten. Binnen K.N.S.B. heeft de heer Klok jarenla tal van belangrijke funkties vervu Hij staat bekend als een uitsteke organisator en als een man met moderne visie op de schaatssport, het afgelopen seizoen trad hij op secretaris-generaal voor de twee pi schaatsevenementen van de I.S.S.L. 'De Uithof' te Den Haag. Over het evangelie en onze menselijke eigenschappen en verlegenheden gebonden f 12.90 Verkrijgbaar In da boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN COMPLETE HANDLEIDING VOOR DE ONDERWATERSPORT Moderne regenmantel' met stolpplooi. Kleuren: groen en geel. Mt. 38 t/m 46. I Sportdulken, een sport voor atleten? - Is sportdulken duur? - De allernoodzakelijkste theo rie - Het snorkeldulken - Dui ken met persluchtapparatuur - Het vinden van goede dulk- plaatsen - Het fotograferen en filmen onder water - Aanhang sel en register. Wat daar bulten leeft en groeit. Aan de hand van dit boek herkent de wandelaar gemak kelijk planten en dieren die hij in bos en veld tegen komt. Voor natuurliefhebbers een kostelijke gids. 2e druk, gebonden f 19.90 Verkrijgbaar in de boekhandel IA# LJVEEN ft/v WAGENINGEN Op zondag 29 april is in Gods Vaderhuis opge nomen Jacob van tien Broek Dankbaar gedenken wij al hetgeen hij voor onze gemeente heeft mogen en willen doen. "Want door genade zijt gij behouden, door het geloof, en dat niet uit uzelf: het is een gave van God. Namens K.A.Z. en Wijkkerkeraad Oost der Gereformeerde Kerk van Arnhem: H. Boswijk Jr., praeses H. Uffen, scriba K.A.Z. C. v. d. Steen-Pijpers, scriba Oost. Architect M. J. Luthman (83) overleden DEN HAAG De architect van het nieuwe Haagse stadhuis op het Burg. de Monchyplein M. J. Luthman, is de zer dagen op 83-jarige leeftijd overle den. Geboren in Maastricht werkte archi tect Luthman aanvankelijk bij de Rijksgebouwendienst, maar van 1923 af zelfstandig. Hij ontwierp o.a. gebouwen en wonin gen bij het radiostation Kootwijk en samen met Raoul Herman de wonin gen aan het Goudenregenplein. H?t stadhuis aan het Burg. de Monchy plein werd nimmer voltooid omdat de bouw van het representatieve deel met toren achterwege bleef. Hij ont wierp ook het nieuwe Rode Kruis-zie- kenhuis. Donderdag 3 mei half drie zal de cre matie op Ockenburgh plaats hebben. SCHEVENINGEN De Wandelsport vereniging 'Sterker Door Strijd' heeft op 5 en 6 mei de 14e S.D.S.-Mars in Scheveningen georganiseerd. De par- coursen met afstanden van 5 en 10 km worden uitgezet in groengebieden. Men kan tussen 9 en 15 uur starten vanaf de Duinrandschool aan de Plu vierstraat. Langere afstandwandelaars kunnen tussen 9 en 12 uur op pad gaan voor 25 of 40 km. Men kan voor deze wandeltochten inschrijven bij C. van Berkesteijn (01790-9486), J. Groen (tel. 678407) G. v. d. Kooi (tel. 853963), J. Schüller (tel. 632013) en M. Verkerk (tel. 987552). Elke deelne mer (ster) ontvangt na het volbrengen van de tocht een medaille. In de folder wordt uiteengezet, dat het gemeentebestuur samen met de burgerij en de daarvoor in aanmer king komende instanties gaarne van gedachten wil wisselen over de toe komstige ontwikkeling van de ge meente. Op verschillende manieren kan een ingezetene van Wassenaar zijn bijdrage leveren aan de discussie en de meningsvorming daarover. Hij kan op een antwoordkaart, die achter in de folder is aangebracht, zijn com mentaar ter kennis varf burgemeester en wethouders brengen. Het is ook mogelijk telefonisch commentaar te geven of opmerkingen te plaatsen in een 'open boek', dat in kamer 26 van het Raadhuis klaar ligt. Verder kan uiteraard iedere belangstellende deel nemen aan de discussie op de avond van de 25e mei. Exemplaren van het volledige structuurplan zijn op het Raadhuis verkrijgbaar tegen een spe ciale prijs van 5 per stuk. In de folder wordt, zoals gezegd, een samenvatting gegeven van de hoofdza ken uit het plan. Opvallend daarbij is, dat de tekst van de folder in tal van opzichten de zaken concreter formu leert dan in het eigenlijke plan het geval is. Een van de bezwaren, die toen het ontwerp-structuurplan werd ingebracht was het feit, dat het plan eigenlijk zo weinig aanknopingspun ten biedt voor een discussie over de toekomstige ontwikkeling van Wasse naar. Wat dat betreft geeft de folder meer houvast. Uiteindelijk zal het structuurplan, dat in de toekomst de basis zal gaan vor men voor de herziening van bestem mingsplannen, door de raad moeten worden vastgesteld. Maar zo ver is het nog lang niet: de inspraakprocedure begint nu op gang te komen. De tentoonstelling in de Openbare Bi bliotheek zal vanaf vrijdag geopend zijn: op werkdagen van 10 tot 12.30 uur, van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur behalve op maandagmor gen en dinsdagavond. Op donderdagen is de bibliotheek gesloten. 's-GRAVENZANDE De politie van 's-Gravenzande heeft kunnen achter halen van wie het lijk was, dat 25 april daar op het strand is aangespoeld. Dit bleek te zijn de 23-jarige P. A. H., die tijdelijk in Wassenaar woonde en af komstig was uit Woubrugge. Hij was sinds 16 april vermist. ZOETERMEER Voor de eerste maal heeft de nieuwe wethouder, de heer K. Janse, de commissievergade ring voor advies voor belastingen en financiën geleid en hij zei te probe ren in dezelfde lijn door te kunnen gaan als zijn voorganger, drs. P. Ze venbergen. Hij verwelkomde zijn par tijgenoot het nieuwe raadslid, de heer H. Kotter (WD), die zijn plaats in deze commissue had ingenomen. Wat het financieringsprobleem van de parkeergarages betreft, bleek uit een brief van het ministerie, dat de toe stemming van kracht bleef voor de tot nu te bouwen garages. De minister was het er bovendien niet mee eens dat de huur van de garages gekoppeld wordt aan de huur van de woningen. Een bewoner mag niet gedwongen DEN HAAG De politie heeft neg jongens tussen vijftien en achtti jaar en een 25-jarige lasser aangehi den, die samen voor 30.000 a bromfietsen en aan goederen uit 7 renhuizen en scholen hebben ges len. De leden van de 'bende' besp ken bij één van hen thuis gewoonl de mogelijkheden om in te breken diefstallen te plegen. Het groot; deel van de buit is bij de jonge thuis teruggevonden. worden te betalen voor een garage ij dien hij geen auto heeft, hoewel q vraag rees hoe te handelen met ea bewoner die zijn auto weg doet j Omdat de bewoners van de torenfla aan de Van Aalstlaan in Palenste en in de flats aan de Dunantstraat e Van Leeuwenhoeklaan in de Driemj spolder niet verplicht zijn om voJ een plaats in de parkeergarage te W talen, blijven die parkeergarages vrj wel leeg, hetgeen de gemeente ge kost, omdat zij dit verlies met ren aan de woningbouwverenigingen mm betalen. Met het oog op een nieuw parkeerbl leid werd voorgesteld, de brief van <j minister in het commissie voor ve| keer en vervoer te brengen. Modieuze mantel met diepe rugplooi en charmant sierstiksel. Materiaal: „grain de poudre". Kleuren: groen en rood. Mt. 40 t/m 46. OKKE JAGER 1 Boeiende overdenkingen van een televisiepredikant Getroffen door de vele blijken van oprecht medeleven betoond tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn geliefde Man Aart Brouwer betuig lk u mijn oprechte dank. E. J. Brouwer-de Voogt Katwijk aan Zee, mei 1973. Voorstraal 25. Dankbetuiging. Mede namens mijn kinderen, opa Dictus, Oom Frans en zijn vrouw wil ik alle mensen heel hartelijk danken voor de overstelpende blijken van medeleven, ontvangen bij het overlijden van mijn onvergetelijke en zorgzame Man, onze Pa, mijn Zoon en onze Broer Piet Dictus Koos Dictus-Van Oers Zundert, mei 1973, Meirseweg 12.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12