Tweede Kamer stemt in met regeling huurkoop eoeo Vonnis tegen Algerijn is erg eigenaardig 'Tempo 12 jaar Doeloe' na herdrukt Forse tariefsverhoging nodig voor goede drinkwatervoorziening Sonnevancks verpleeghuis moderne geopend 'Alle jonge kinderen tegen mazelen inenten' Reeks amendementen Vragen over uitzending oud-kolonel naar Suriname Boetes voor redactie van VVDM-blad Majoor houdt zijn straf voor stuk in 'De Haagse Post' Straks theologische hogeschool gelijk aan universiteiten Ned. Fondsen in New York Disc jockeys krijgen kansen voor radio Beambtenbonden boos op hoger Philipspersoneel Recordopbrengst kinderpostzegels ["ROUW/KWARTET DONDERDAG 3 MEI 1973 BINNENLAND/F"' WC Kil Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het overgrote deel van de Tweede Kamer heeft gisteren in stemming betuigd met de tijdelijke regeling huurkoop woningen', die een einde moet maken aan de onmenselijke toestanden die tot nu toe nog wel eens pptreden bü huurkoop. jUuurkoop is een overeenkomst waar bij de huurkoper de koopsom voor het huis in maandelijkse termijnen ^betaalt, maar waarbij hij pas eige naar wordt als hij vaak tientallen jjaren later het huis helemaal heeft afbetaald. Wel moet hij in de tussen tijd opdraaien voor de onkosten aan het huis. Vaak betaalt bovendien de huurkoper haast het dubbele bedrag van de werkelijke waarde van het huis. Ook komt het voor dat het huis bij ppbod wordt verkocht wanneer de ei genaar failliet gaat of bij het sterven grote schulden achterlaat. De huurko per staat dan rechteloos en wordt uit het huis gezet, soms op een moment dat de woning al bijna is afbetaald. In de tijdelijke regeling staat dat de huurkoop bij notariële acte moet wor den aangegaan of bij de rechter schriftelijk moet worden vastgelegd; er moet een mogelijkheid zijn om de huurkoop over te schrijven in de openbare registers, de rechter moet in staat zijn de overeenkomst te kunnen wijzigen als er sprake is van een wan- 'Desnoods geld aan de fensie onttrekken' jVan een verslaggever TILBURG De tarieven voor water moeten drastisch worden ver hoogd. Vooral de industrie moet meer gaan betalen, vijftig tot hon derd procent meer. Drs. C. E. Brom, bedrijfseconoom bij de water leiding in Zeeuws-Vlaanderen, zegt dit in een proefschrift over het waterprobleem waarop hij vandaag aan de Tilburgse hogeschool jpromoveert. Door de nog steeds toenemende ver vuiling van het rivier- en oppervlakte water zullen de kosten van de water zuivering zo sterk oplopen dat de hui- iEN HAAG Het Tweede Kamerlid -oor de PSP, A. G. van der Spek, ïeeft minister Geertsema, die tevens last is met de zaken van de west, [evraagd volgens welke maatstaven iud-kolonel Gout uit het Limburgse ith-Schinnen is gekozen voor uitzen- ling naar Suriname in het kader van Ie technische bijstand. Je heer Gout heeft blijkens zijn uitla tingen in een interview met het Lim burgs Dagblad nogal gekleurde opvat tingen over de Surinaamse samenle ving; uitlatingen die in Suriname nog al wat opschudding hebben ver oorzaakt. De heer Gout sprak o.a. over Surinamers, die 'brullen' om on afhankelijkheid maar het vertikken zelf een steentje aan de opbouw van hun land bij te dragen en over 'ge makzuchtige Creolen'. De oud-kolonel werkt nu als technisch adviseur bij de telefoon- en telegraaf dienst in Paramaribo. DEN HAAG Het Hoog Militair Ge rechtshof heeft het vonnis van de krijgsraad in Arnhem bevestigd, waar bij aan vier redacteuren van 'Spuit Elluf, het afdelingsblad van de VVDM in Crailo, een geldboete werd opgelegd. De 27-jarige Wilfred M. uit Amster dam kreeg een boete van 250 gulden, de 25-jarige Peter K. Kranendonk uit Rotterdam, dc 23-jarige Hans A. uit Amsterdam en de 24-jarige P. Piersma uit Alkmaar een boete van elk 150 gulden. In het bewuste nummer van 'Spuit Elluf' werd kritiek geleverd op de be handeling die de dienstplichtigen in het leger moeten endergaan. 'Dienst plichtigen worden beschouwd als min derwaardig of stompzinnig', aldus het artikel. 'Door het bijkans duivelse systeem van de krijgstucht kan je al tijd gecontroleerd en gecorrigeerd worden. Je wordt beschouwd als een robot die moet worden nagekeken'. dige tarieven onvoldoende zijn om de nodige investeringen te doen. De hoge tarieven zullen vooral moe ten dienen om de vraag af te rem men. Volgens drs. Brom zal een forse prijsverhoging van het water nauwe lijks van invloed zijn op de produktie- kosten in de industrie. Er moet ook een aparte leiding voor drinkwater komen. 'Het is zonde dat het goede drinkwater in vele bedrij ven gebruikt wordt om er het materi aal of de vloer mee schoon te spoelen. Daarvoor kan evengoed water van mindere kwaliteit worden gebruikt'. Aldus drs. Brom in een toelichting op zijn proefschrift. Desnoods moet extra geld aan het de fensiebudget worden onttrokken om de Nederlanders goed drinkwater te garanderen. Als voorbeeld van een dergelijke methode noemt de heer Brom het Franse militaire bewind van rond 1700. De huidige manier waarop drinkwater üit de rivieren en het oppervlaktewa ter wordt gewonnen is volgens hem niet veilig genoeg voor de volksge zondheid. De toenemende vervuiling van de grote Europese rivieren heeft een steeds grotere onzekerheid over de kwaliteit van het drinkwater tot gevolg. Een van de oplossingen zou kunnen zijn kernenergie te gebruiken voor de ontzilting (zoutvrij maken) van brak- of zoutwater. Nieuw te bouwen kern centrales zouden daarom niet alleen moeten zijn ingericht .om energie op te wekken maar ook om ontzilting van water mogelijk te maken. De warmte die bij kernenergie vrij komt kan worden opgevangen in een water- fabriek. Niet alleen de industrie vervuilt. In zijn proefschrift beschuldigt de heer Brom ook de waterbedrijven die het rivierwater zuiveren. Om het water van chemicaliën te zuiveren worden namelijk weer andere chemicaliën ge bruikt. DEN HAAG De 46-jarige majoor M. Miog houdt de straf van veertien dagen licht arrest, hem opgelegd om dat hij in de 'Haagse Post' van 29 no vember een artikel had geschreven "ver 'politiek in de kazerne'. Het Hoog Militair Gerechtshof verklaarde woensdag het beklag van de majoor tegen de straf ongegrond. De straf was in eerste instantie opgelegd door de territoriaal bevelhebber oost, en bevestigd door de bevelhebber der landstrijdkrachten. Het arrest was opgelegd omdat de ma joor in het artikel 'de koninklijke landmacht valselijk in een kwaad dag licht had gestdld door een voorstel ling van zakan te geven alsof door commandanten politieke voorlichting aan militairen buiten de kazerne zou worden tegengewerkt' en omdat hij had geschreven dat binnen de krijgs macht onder 'welzijn' alleen 'brood en spelen' wordt verstaan. Bij de strafoplegging was overwogen dat majoor Miog geweigerd heeft na dere gegevens te verstrekken over het door hem gesignaleerde onjuist optre den van commandanten. Ook was in aanmerking genomen dat de majoor al meprmalen is gestraft 'voor een pu blicatie met onkrijgstuchtelijke in houd'. verhouding tussen rechten en ver plichtingen en als de huurkoper on verhoopt door verkoop van het huis uit zijn woning wordt gezet, moet hij zes maanden de tijd krijgen om een ander huis te kunnen zoeken. Amendementen Ondanks de grote instemming met dit wetsontwerp werd er een stroom van aanvullende amendementen ingediend. De PvdA, later gesteund door KVP, vroeg de minister taxatie van het huis verplicht te stellen, ook op het punt van het onderhoud. 'Hierdoor kan worden voorkomen dat de huurkoper wordt overrompeld door plotselinge onderhoudskosten', aldus de indiener van het amendement, de socialist Stoffelen. Hoewel minister Van Agt (justitie) de kosten die daaruit zou den voortvloeien wel een bezwaar vond, zei hij toch 'welwillend' tegeno ver dit amendement te staan. Gastarbeiders Ook ging hij akkoord met het voor stel van deze socialist om wanneer een buitenlander het huis in huur koop neemt gastarbeiders waren vaak in hun onwetendheid het slacht offer van de huurverkopers de nota ris te verplichten de notariële acte te vertalen in Je vreemde taal van de huurkoper. Een gemeenschappelijk amendement van de PvdA en KVP om de zoektermijn voor huurkopers die uit hun huis zijn gezet te verlen gen van zes naar twaalf maanden, wees de minister van de hand: 'de verlenging van zes maanden betekent toch al een extra bescherming', zei hij. De liberaal Geurtsen vond de voorge stelde regeling onrechtvaardig voor de huurverkopers. Hij kon er niet mee akkoord gaan dat de huurkoper het recht heeft al zijn afbetalingstermij nen van de huurverkoper terug te vorderen als zou blijken dat er geen notariële noti is opgemaakt over de huurkoop. Minister Van Agt kwam hem tegemoet door voor te stellen de rechter de bevoegdheid te geven 'daar waar de billijkheid het gebiedt' de huurkoper in dat geval toch nog een bedrag te laten betalen voor het ge bruik van het huis. Volgende week zal er over dit ontwerp worden ge stemd. DEN HAAG Het voorstel van de regering om de graden en getuig schriften van theologische hogescho len onder bepaalde voorwaarden te er kennen, is gisteren door de Tweede Kamer aanvaard. Na een erkenning staan de theologische hogescholen jp gelijke voet met de rijksuniversiteiten en de erkende theologische faculteiten van de bijzondere universiteiten. De Tweede Kamer nam verder de mo tie-Van Ooi jen aan, waarin de rege ring wordt gevraagd de algemene doopsgezinde sociëteit voor het aan vullend theologisch onderwijs aan de universiteiten directe financiële steun te verlenen. De steun moet gelijk zijn aan de subsidie voor de evangelisch lutherse kerk en de remonstrantse broederschap. De subsidie aan deze kerken, die sinds 1965 niet is ver hoogd, moet verder worden aangepast aan de stijging van de lonen en prij zen. De SGP en de Boerenpartij stem den tegen deze motie. Dr. A. Vermaal (ARP), die voor de erkenning van de theologische hoge scholen een directe toetsing wilde van het wetenschappelijk niveau in plaats van een indirecte toetsing zoals was voorgesteld, trok zijn amendement in. De minister had beloofd, dat bij het opstellen van de definitieve regeling rekening zal worden gehouden met de directe toetsing. Bij Beers tekent zich herstel af DEN HAAG Na een teruggang in de resultaten vorig jaar tekent zich thans bij Beers' Zonen (Nederlandse importeur van bedrijfswagens van Scania-Vabis) een herstel af. De eer ste vier maanden van 1973 hebben een recordomzet te zien gegeven, zo blijkt uit het jaarverslag. 'Hoewel daardoor het vermoeden gerechtvaardigd lijkt dat wij weer een verbetering van de bedrijfsresultaten zullen kunnen be reiken, moet hierbij wel in overwe ging worden genomen dat de leverings mogelijkheden van de fabriek een bepalende rol spelen. Gezien het aan trekken van de markt en de recente stakingen is dit nog een onzekere fac tor', aldus de directie. De bruto-exploitatlewinst daalde in 1972 van 5,6 min tot 5,3 min en de winst na belasting kwam op 1,9 (2,1) min. Voorgesteld wordt het divi dend te bepalen op ƒ4,40 (5) per aan deel van 20. De stagnatie in de Ne- derlande vrachtwagenmarkt die zich vooral in de eerste helft van het ver slagjaar heeft doen gelden, was scher per dan zich ooit in de historie van het bedrijf heeft voorgedaan. De con tinuïteit van het Nederlandse wegen transport bleek echter een voldoende waarborg om een dergelijke conjunc turele teruggang alleen van tijdelijke aard te doen zijn. Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. trots. 2.damesjapon, 3. bekwaam, 4. uoomstek. Van onze juridische medewerker AMSTERDAM Het vonnis van de Amsterdamse rechtbank, af gelopen dinsdag in de zaak tegen een Algerijn die naar Nederland zou zijn gekomen om le stelen, (o.a. vanwege de lage straffen die hier worden opgelegd), is bepaald curieus. De rechtbank gaat uit van een direct verband tussen de hoogte van de op gelegde straffen in een land en de aantrekkelijkheid van dat land voor buitenlanders om er delicten te ple gen. Nu heeft onderzoek uitgewezen dat er geen sprake is van zo'n ver band voor de eigen inwoners. Veeleer is het de hoge kans om door de poli tie in de kraag gevat te worden, dus de effectiviteit van de politiële opspo ring in het algemeen, did voor een groot aantal met name vermogensde licten bepaalt of men tot het plegen van een delict zal overgaan of niet. Dit is geen gegeven dat alleen voor Nederland geldt. Men kan waarschijn lijk daarom wel zeggen dat het eerddr een gebrekkige vervulling van de op sporingstaak van de politie zou zijn die een land aantrekkelijk maakt voor buitenlanders. Maar daarin slaat Ne derland internationaal helemaal geen slecht figuur. Simplistisch OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. bal, 4. rad, 7. rots, 8. Ot, 10. game, 13. na, 14. ns. 16. oor, 17. ester, 19. toe, 20. A.P. 21. ai. 22. orde. 24. el, 26. node, 27. alt, 28. ent. Vert.: 2. arm, 3. loens, 4. rs. 5. do, 6. agnitie, 9. termiet, 11. Aa, 12. por, 15. sta, 17. eer, 18. epode, 21. ad, 23. ren, 25. la, 26. N.T. Asger Jorn overleden KOPENHAGEN Asgcr Jorn, de be kende Deense schilder, is gisternacht in Kopenhagen na een langdurige ziekte op 59-jarige leeftijd overleden. Jorn, wiens werken in musea over de gehele wereld te vinden zijn, begon zij carrière in Parijs waar hij ieerling was van Fernand Léger. Hij was een van de belangrijkste figuren in de Co bra-groep. De mededeling van zulke buitenlan ders dat ze in Nederland zijn komen stelen omdat het strafklimaat hi'dr zo mild is, wil nog niet zeggen dat ddt waar is, noch voor die mensen noch voor andere buitenlanders. Daarvoor is de verklaring te simplistisch. Als het al zo zou zijn dat Nederland een zeer .aantrekkelijk land is voor buiten landse 'criminelen' dan lijken me an dere factoren belangrijker. Hc't zou wel eens kunnen zijn dat de Neder- landerd veel slordiger met hun bezit tingen omspringen, waardoor Neder land relatief een lustoord in de rij der naties is. De sleutels onder de deurmat en de kattebelletjes voor bakker en melkboer 'tot volgende week niets nodig' aan de deurbel schijnen tot de inheemse volklore te behoren. Kennis van de lage en mak kelijk overspringbare balies van de banken en postkantoren behoren na tuurlijk niet exclusief tot de geestelij ke bagage van de Nederlandse bankro vers, evenmin als kennis van de vaak amateurstische manier van vervoer van grote sommen contant in allerlei takken van handel en berot'p. Boven dien, waarom zou bij internationalise ring van kapitaal en arbeid, geen in: ternationalisering van de misdaad Kon. Olie noteerde gisteren 43,i-% (44%- Philips 19-A4 (18%-19), Unilever S 54%- VB 15414-55) en KLM S 19t* (36%). Opgave duPont. Glore. Forgan. Hoe komt het toch dat het laatste boek van Indië-kenner Rob Nieu- wenhuys (Oost-Indische Spiegel) kort na de eerste druk al herdrukt moest worden en zijn onder de naam E. Breton de Nijs uitgegeven fotoboek 'Tempo Doeloe' daar pas na twaalf jaar aan toe was. Mis schien en laten we het daar maar op houden is de interesse voor het oude Indië en de literatuur die er over gaat toegenomen. plaatsvinden? Tenslotte streven we in EEG-verband naar vrij verkeer van mensen en goederen. Wannedr het grensoverschreidend verkeer voor ons een levensnoodzaak is, waaronder het toerisme, en wanneer we dat bevorde ren door minimale controles aan de grenzen, dan moeten we niet ineens opkijken dat ook minder gdwenste buitenlandse gasten bij ons aanklop pen op een afwijkende manier. Je kunt zeggen dat onze economische po litiek een stukje import van crimina liteit met zich meebrengt. Geen heksenjacht Dat wil niet zeggen dat we nu een heksenjacht op buitenlanders moeten openen. Daar zou nog reden voor kun- ndn zijn als onder de bekend gewor den criminaliteit die voor ons vol strekt ontoelaatbaar is, buitenlanders statistisch veel meer voorkomen dan Nederlanders. Hetgeen niet het geval is. Tenslotte, wat moeten we beginnen met lange gevangenisstraffen voor buitenlanders. Taal- en cultuurver schillen maken verblijf in de Neder landse strafgestichten al vele malen onverdraaglijker. Willen we niet hele maal met twee maten gaan meten dan zullen we aangepaste begeleiding moe ten creëeren in onze strafgestichten. Buitenlands ambassadepersoneel wil immers ook nog wel eens een kijkje nemen bij zijn ontspoorde landgeno ten; voor discriminatie in de gevange nis zullen buitenlanders wel even ge voelig zijn als onzd landgenoten. Dat wil zeggen: met meer en zwaarder straffen halen we onevenredig veel méér problemen in huis. In ieder geval en dat is het belang rijkste is 'Tempo Doeloe', fotografi sche momenten uit het oude Indië 1870-1914, nu herdrukt nadat het in 1961 als luxe gebonden fotoboek was verschenen. Querido, de uitgeverij die zoveel In dische literatuur (Dermoüt, Fabricius, Hasse, Nieuwenhuys, Breton de Nijs, Friedericy, Daum en Zikken) in haar fonds doet, heeft dit geweldige foto boek (192 blz - ƒ29,-) op iets kleiner formaat uitgegeven. De foto's in de eerste druk zijn iets harder, wat ik mooier vond. Maar wie die eerste druk niet ziet zal daar niets van mer ken. Niet alleen de foto's zijn juweeltjes. Ook de tekst mag er zijn. Breton de Nijs heeft geen vrijblijvende bijschrif ten gemaakt. Zijn grote kennis van het onderwerp en zijn persoonlijke er varingen maken van die tekst verha len die de blik van de kijker steeds doen heen en weer gaan tussen foto en tekst. Heel terloops verwerkt Bre ton de Nijs zijn eigen kennis en erva ringen. Maar net voldoende om de fo to een reliëf te geven dat er anders niet was uit gekomen. 'Tempo Doe- HILVERSUM In plaats van de stopgezette Paul Meier-show zal de NOS-radio de komende maanden op woensdagavond van 19.02 tot 20 uur via Hilversum III een programma uit zenden, dat zal worden gepresenteerd door aspirant-discjoekeys die zich daarvoor bij de NOS kunnen opgeven. De eerste uitzending is woensdag 16 mei. In het programma krijgen drie aspi rant-discjoekeys ieder twintig minu ten de gelegenheid voor een eigen di recte radio-presentatie. loe', dat 'Tijd van vroeger' betekent, is een herdruk van formaat. Foto: een resident 'oude stijl', de resident van Semarang Pieter Sijthoff in 1904, met de gouden pajong en de gegalonneer de pet. In hetzelfde jaar kwamen de hormat- en japong circulaires vaan Van Heutz, die aan deze statie voor Europese bestuursambtenaren een einde maakte. J.H. UTRECHT De beambtenbonden Unie BLHP en de Nederlandse Bond van Technici verwachten een openlij ke excuusbrief van de Verenigingen van Hoger Philipspersoneel of van de directie van Philips. De beambtenbon den voelen zich bedeligd omdat in de Philipskoerier de indruk wordt ge wekt dat zij zich schuldig zou hebben gemaakt aan uitlokking van wan prestatie. De twee bonden herinneren de Vere nigingen van hoger Philipspersoneel eraan, dat deze vereniging, de bij de cao-onderhandelingen betrokken bon den hebben gedreigd met een kort ge ding voor het geval dat zij door zouden gaan met het uitlokken van wanpres tatie. Die wanprestatie zou daar in be staan, dat de directie van Philips zich ten gevolge van de vakbondseisen niet zou kunnen houden aan eerder geda ne toezeggingen aan het hoger perso neel. De beambtenbonden hebben zich evenwel niet achter de eisen van de industriebonden geschaard en daarom kan hen geen uitlokking van wanpres tatie worden verweten. De beambten bonden wijzen er op dat ook de Philips-directie in haar verslag over de cao-onderhandelingen in de Phi lipskoerier spreekt over 'de' vakorga nisaties, waarmee - in strijd met de waarheid - de indruk wordt gewekt dat ook de beamtenorganisaties wor den bedoeld. Op grond hiervan vragen de Unie BHLP en de NBT zich ten slotte af of de Philips-directie zich niet schuldig heeft gemaakt aan bele diging. Van Ommeren verlaagt dividend ROTTERDAM De netto-winst van het Phs. Van Ommeren-concern heeft over 1972 18,5 (32,6) min bedragen, zo heeft de raad van beheer medege deeld. Mede gezien de bevredigende gang van zaken in het lopende boek jaar, heeft de raad van commissaris sen besloten aan de op 8 juni te hou den jaarvergadering voor te stellen over 1972 een dividend uit te keren van 16 (20) pet in contanten, onder aftrek van het reeds in december uit gekeerde interim-dividend van 4 pet. UTRECHT De kinderpostzegelactie van vorig jaar heeft ruim zes miljoen gulden opgeleverd, een nieuw record. Het preciese bedrag, 6.050.000 gulden ligt acht ton hoger dan de opbrengst van 1971. Aan de verkoop van de postzegels en kaarten is meegewerkt door bijna een half miljoen scholie ren met hun leerkrachten, duizenden leden van de plaatselijke comité's en PTT'ers. Het meest verkocht werden de velle tjes (blokken) postzegels, 2,7 miljoen stuks. Verder werden 2,3 miljoen ze gels van 25 cent met een toeslag van 15 cent verkocht, 1,3 miljoen van 30 (plus 10 cent) en ruim 1.2 miljoen ze gels van 50 (plus 20 cent). Van een onzer verslaggevers HARDERWIJK Eén van de modernste verpleeghuizen in Ne derland is gistermiddag in tegenwoordigheid van zeer veel belang stellenden geopend door de burgemeester van Harderwijk, de heer M. II. Malcorps. Aan het nieuwe verpleeghuis is een ultramoderne fysiotherapeutische af deling verbonden, waarin men de nieuwste snufjes aantreft op revalida- tiegebied. Het architectenbureau Rots huizen, Dekker, Melser en Van Wely te Arnhem heeft ook de nieuwe vleu gels van het verpleeghuis in laagbouw uitgevoerd. Het vroegere sanatorium 'Sonnevanck' werd onlangs gesloten wegens het te ruglopen van de tuberculose. Het sa natorium is omgezet in het Boerhaave Ziekenhuis en het thans geopende verpleeghuis. Beide inrichtingen kun nen plaats bieden aan circa 120 pa tiënten. Burgemeester Malcorps herinnerde er aan, dat de combinatie van ziekenhuis en verpleeghuis goede mogelijkheden bleken te bieden voor een rendabele exploitatie. Reeds in 1964 werd het vroegere jeugdpaviljoen omgezet in een verpleeghuis voor vijftig patiën ten; vier jaar later werd vergunning verkregen tot een uitbreiding met ze ventig patiënten. Op die manier kon het investeringsbedrag beperkt blijven tot vier miljoen gulden. Anders zou den de kosten zeker enkele miljoenen meer bedragen hebben. Rapport van gezondheidsraad: Van een verslaggever DEN HAAG Ons land moet overgaan tot algemene Inenting van jonge kinderen tegen mazelen. De inenting moet gebeuren in de twaalfde levens maand. Deze mening geeft de gezondheidsraad In een advies aan minister Stuyt. Het rapport is opgesteld door een commissie onder leiding van de Nij meegse hoogleraar dr. J. van der Veen. Volgens het rapport kunnen bij deze inenting dienst doen de vaccins die nu in ons land gemaakt worden. BEWOGEN De voorzitter van de vereniging, ds. J. G. Marseille van Amsterdam, memo reerde in een korte rede, mede naar aanleiding van een gedeelte uit het Evangelie van Johannes 5, de bewo gen geschiedenis van 'Sonnevanck' en de omschakeling daarvan. Voor het nieuwe verpleeghuis zou de naam 'I- saac' niet ontoepasselijk zijn (Zoon des Ouderdoms) maar inhoudelijk be tekent de naam IsaSc ook 'Hij lacht'. Welnu, dankbaarheid en vreugde is er nu 'Sonnevanck' dit nieuwe verpleeg huis in gebruik kan nemen. Het is al bijna geheel bezet en het moge in de toekomst werkzaam zijn als een teken, als een monument, voor het Konink rijk waarvan in psalm 72 het toe komstperspectief zo schoon geschil derd wordt. Na afloop van de officiële plechtig, heid vond een rondgang plaats door de nieuwbouw voor de binnentuin waar door de uitvoerders van het werk een uitgebreide volière werd aangeboden. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSERDAM In net telefonisch avondver- kcer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van gistermiddag). AKZO 82.9 (83.00). Hoogovens (81.80). Kon. Olie 126.50-127 gl (126.60). Philips 56.-10-56.60 (58.50). Unilever 161.70-162.10 (161.80). KLM (111.00). ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11