Tweede Kamer eens met erkenning graden theologische hogeschool Stank in Rijnmond zou minder worden Prins Claus bekroont affiche over ontwikkelingshulp Nederlandse rederij schond 'onwetend' Rhodesië-embargo Kabinet Rechtbank wil strengere straf voor vreemdelingen Vogelbevrijders actief in Twente Gratieverzoeken van VVDM-ers zijn afgewezen Het weer Actie voor Vietnam meer dan een ton Jongen half jaar na aanrijding overleden Vrouw omgekomen Hoewel veel mensen zich er nog zorgen over maken: 'Olifantje' voor de Prins - IrROUW/KWARTET WOENSDAG 2 MEI 1973 BINNENLAND T3/K5 HENGELO In Twente worden de laatste maanden vele vogel liefhebbers gedupeerd door on bekenden, die volières openzet ten en de vogels laten ontsnap pen. Op die wijze zijn al tien tallen kanaries, parkieten en kostbare duiven met een geza menlijke waarde van enkele dui zenden guldens, verdwenen. Nadat de 'vogelbevrijders' zich eerst in Enschede actief toon den. komen de klachten bij de politie nu ook uit het naburige Hengelo. De daders hadden het daar vooral gemunt op kanaries en duiven. UTRECHT De gratieverzoeken die zestien leden van de Vereniging Van Dienstplichtige Militairen (VVDM) vorig jaar november bij de Kroon hebben ingediend nadat ze waren ver oordeeld tot gevangenisstraffen van drie tot zes weken, zijn afgewezen. Dit heeft het hoofebestuur van de WDM gisteren meegedeeld. De gratieverzoeken werden destijds ingediend door zeven hoofdbestuursle den van de VVDM die door het Hoog Militair Gerechtshof wegens het orga niseren van de 'groetweigerdag' op 1 augustus ovrig jaar tot een maand mi litaire detentie in het militaire straf kamp Nieuwersluis waren veroor deeld. De andere gratieverzoeken wa ren afkomstig van tien WDM'ers die in laatste instantie eveneens door het HMG waren veroordeeld tot drie en tot zes weken militaire detentie we gens het organiseren van een sit-down staking in de Prinses Margriet kazer ne in Wezep. Apeldoorns record Van omweerkund-qe medewerker April is voorbij eit de eerstè cijfers zijn binnengekomen. Uit de mgenge- gevens blijkt dat in Apeldoorn wat bijzonders aan de hand was. Een van de vijf stations daar ving in totaal ruim 15 J millimeter neerslag op (nor maal is 56), wat een nieuw honderd jarig record betekent. Sedert het be gin van de waarnemingen daar in 1876 was tot nu toe april 1903 met 121 millimeter de topmaand geweest. Dat het een specifiek Apeldoornse aangelegenheid wa-, blijkt uide cij fers vat andere Gelderse stoHons zo als Nunspeet (81), Deventer (70), Doetinchem (82) en Swifterbrnt (33). Duiken wij aan elf hand van oudere cijfers van Arnhem en D« Belle (landgoed van Buys Ballotf, waar van 1859 tot 1875 werd waargenomen, nog verder terug in de Gelderse histo rie, dan stuiten tdij wat apnl betreft op geen enkele hobbel, zodlt er in feite van een, op lijn minst, 14-jarig record mag worden gesprokeA Van de verwachte zachte zedelijke luchtstroming kom-, niet veel lerecnt. Aan de achterzijde van een koufront, waarlangs zich gisteren een uitge breid regengebied ontwikkelddat in Limoges in Midden-Frankrijk circa 35 millimeter neerslag bracht en op Le Bourget 18 millimeter, voeren, weste lijke tot noordwestelijke winden kou de lucht naar onze omgeving. Het maximum van De Bilt was dinsdag middag niet hogtï dan ach' graden Celsius. Daarentegen kwamer. Neuren berg, Mttlhause en Stuttgan respec tievelijk tot 27, 28 en 29 graden Celsi us. De kans op enige regen of een bui blijft. Maandagavond tussen tien en twaalf uur heeft het in zuid-Fries land, noord-Drentc. en zuidwest-G-o- ningen nog geonweerd, waarbij wind vlagen -an zeven Beaufort werden waargenomen. In Almkerk (Noord- Brabant) werd in westelijke richting weerlicht waargenomen. In de hogere niveaus woei gistermiddag boven ons land een zeer sterke zuidwesten wind die in kracht toenam bij toenemende hoogte: 5.000 meter zuidwest 126 kilo meter per uur, 10.000 meter: 162 kilo meter per uur, 12.000 meter: 173 kilo meter per uur, een zware orkaan dus. Daardoor kunnen nieuwe storingen uit Zuidwest-Europa snel tot onze om geving doordringen. In Spanje kon digde zich gisteravond alweer een nieuwe storing aan, te zien aan een dalende barometer, krimpende wind en in Valladolid vier millimeter re gen. Weersgestekdheld van gisteravond 19.00 uur. maximum temperaturen van gisteren en neerslag van 0.700-19.00 uur. Amsterdam zwaar bcw. 10 gr. 1 mm, De Bilt geheel bew. 10 gr 5 mm, Deelen regen 11 gr. 8 mm, Eelde geheel bew. 12 gr. 3 mm. Eindhoven geheel bew. 13 gr. 11 mm. Den Helder zwaar bew. 9 gr. 0 mm. Luchth. R.dam geheel bew. 9 gr. 1 mm. Twente re gen 17 gr. 18 mm. Vlissingen geheel bew. 9 gr. 4 mm. Zd Limburg regen 15 gr. 11 mm. Aberdeen onbew. 9 gr. 0.3 mm. Berlijn zwaar bew. 25 gr. 0 mm. Bordeaux zwaar bew. 23 gr. 1 mm. Brussel regen 11 gr. 12 mm. Frankfort regen 27 gr. 0.1 mm. Geneve regen 25 gr. 0 mm. Helsinki zwaar bew. 13 gr. 0 mm. Innsbruck half bew. 24 gr. 0 mm. Kopenhagen regen 12 gr. 5 mm. Lissabon half bew. 19 gr. 0 mm. Locarno geheel bew. 17 gr. 0 mm. Londen zwaar bew. 13 gr. 0 mm. Luxemburg regen 20 gr. 2 mm, Madris regenbul 20 gr. 2 mm. Malaga zwaar bew. 23 gr. 0 mm. Mallorca zwaar bew. 25 gr. 0 mm, MQnchen zwaar bew. 26 gr. 0 mm. Nice regenbul 18 gr. 0.2 mm. Oslo half bew. 10 gr. 9 mm. Parijs regen 13 gr. 18 mm. Rome licht bew. 18 gr. 0 mm. Stockholm regen 10 gr. 2 mm. Wenen onbew. 23 gr. 0 mm. ZUrlch regenbul 26 gr. 0.1 mm, Las Palmas half bew. 24 gr. 0 mm, New York licht bew. Hoog water - 3 MEI Vlissingen: 1.46-14.13; Harlngvlietslulzen: 3.35-15.56; Rotterdam: 4.33-17.07; Schevenlngen: 3.05.15.27; IJmui- den: 3.38-16.00; Den Helder: 8.01-202.20; Har- llngen 10.27-22.34; Delfzijl: 12.14--. veel bewolking Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer gaat akkoord met het voorstel om de gra den en getuigschriften van de theologische hogescholen te erkennen. Deze erkenning houdt in, dat de studenten, die aan deze instellingen hebben gestu deerd, hun examens niet hoeven over te doen, wanneer zij verder aan de openbare universiteiten studeren. Voor de erkenning komen in aanmer king de theologische hogeschool in Kampen aan de Oudestraat van de ge reformeerde kerken, de theologische hogeschool in Kampen aan de Broe- derweg van de gereformeerde kerken vrijgemaakt, de theologische hoge school van de chr. geref. kerken in Apeldoorn en de rooms katholieke theologische opleidingen in Tilburg, Amsterdam, Utrecht en Heerlen. Van deze theologische scholen krijgen de roomskatholieke opleidingen en de hogeschool in Kampen aan de Oude straat reeds subsidie. De vrijgemaakte hogeschool wenst wel voor erkenning in aanmerking te komen, maar zal geen aanvraag voor subsidie indienen. Dr. Verbrugh van het GPV legde uit, dat de kerken geheel de kosten voor de opleiding moeten dragen, De hogeschool in Apeldoorn van de chr. geref. kerken is van plan subsi die aan te vragen voor de studenten, zo deelde ds. Abma van de SGP mee, die niet in de chr. geref. kerken pre dikant worden, die in het buitenland gaan werken of godsdienstleraar wor den bij het voortgezet onderwijs. Mi nister Van Veen (onderwijs) verze kerde, dat deze subsidieaanvraag zeer welwillend zou worden beoordeeld. Een dergelijke belofte deed hij ook voor een aanvraag voor de theologi sche opleiding van de gereformeerde gemeenten in Rotterdam. Als criterium voor de subsidiëring stelde dr. A. Vermaat (ARP) voor. een bedrag per student dat ook wordt gegeven per theologische student aan de openbare universiteiten. In geen geval mag de grootte van de kerken, zoals was gesteld in de memorie van antwoord, een criterium zijn. Dat was dom gesteld, was het oordeel van dr. Vermaat. Directe toetsing In het midden het bekroonde affiche. Links winnares mevrouw Dody Dony en rechts haar zoontje Felix, die voor de affiche model stond en prins Claus. Van een verslaggever DEN HAAG De 'Actie kunstenaars voor Vietnam', de afgelopen vier da gen gehouden in tien theaters in Am sterdam, heeft al meer dan 100.000 gulden opgebracht. De actie is gister avond besloten met een concert van klassieke muziek in 'Carré' en met een voorstelling van toneelgroep 'Globe', die in de Amsterdamse Stadsschouw burg 'De drie zusters' van Tsjechow opvoerde. De opbrengst van deze uit voeringen is eveneens voor hulp aan Vietnam. (ADVERTENTIE) doko^de beste voeding voor uw hond ENSCHEDE Een half jaar nadat de 15-jarige M. A. M. Pot uit Haaks bergen bij een ongeval in de Twentse buurtschap Beckum gewond was ge raakt, is hij in een ziekenhuis in En schede aan zijn verwondingen overle den. De jongen werd destijds bij het plot seling oversteken van de weg door een auto aangereden. DE LIER De 59-jarige mevrouw A. Boekestijn-Van Geest uit De Lier is gistermiddag in haar woonplaats om het leven gekomen. Zij wilde per fiets een voorrangsweg oversteken en werd aangereden door een vrachtauto. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Met een volgens de jury doeltreffend affiche heeft mevrouw Dody Dony, studen te aan de Rijksacademie voor beeldende kunsten in Amsterdam, de eerste prijs gewonnen in een door de Nationale commissie ontwikkelingsstrategie 19701980 uitgeschreven prijsvraag. Om voor erkenning in aanmerking te komen, moet het niveau van het on derwijs aan de theologische hogescho len gelijk staan aan de wetenschappe lijke instellingen, die door het rijk zijn erkend. Dat zijn de theologische faculteit voor de VU te Amsterdam of van de katholieke universiteit in Nij megen. Volgens het wetsvoorstel zou den deze faculteiten het wetenschap pelijk niveau moeten beoordelen, waarna erkenning kan volgen. Dr. Vermaat vond het juister, dat de overheid zelf de wetenschappelijke toetsing zou verrichten, na overleg ui teraard met de theologische facultei ten. Hij diende een amendement in, dat werd ondersteund door de PvdA, CHU en KVP. Minister Van Veen had echter juridische bezwaren en noemde het voorstel onaanvaardbaar. Na het debat werd gisteren nog geprobeerd deze moeilijkheid op te lossen. Pater Van Ooijen (PvdA) nam het in een motie op voor de subsidiëring van de aanvullende opleidingen van de evangelisch-lutherse kerk en de re^ monstrantse broederschap aan de the ologische faculteiten van de openbare universiteiten. De algemene doopsge zinde sociëteit krijgt in het geheel geen direct financiële steun voor de aanvullende opleiding. De motie kreeg steun van de ARP, D'66, KVP, CHU en PPR. De heer Van Ooijen constateerde, dat hier nog sprake was van een rest van de bevoorrechte po sitie van de Nederlands herv. kerk. In de motie wordt gevraagd de sinds 1965 niet verhoogde subsidie aan de lutherse kerk en de remonstrantse broederschap aan te passen en de sub sidie aan de algemene doopsgezinde sociëteit met de eerste subsidie gelijk te stellen. Kleuteronderwijs Het debat over de wijziging van de kleuteronderwijswet is gisteren op verzoek van de onderwijscommissie uitgesteld. De confessionele fracties hadden namelijk zoveel amendemen ten ingediend, dat de minister pas over drie weken zou kunnen antwoor den. Maar dan is er een nieuw kabi net. En het gnig de Kamer te ver de mondelinge behandeling te laten doorkruisen door een kabinetswisse ling. De prijs, bestaande uit een bedrag van 2500 gulden, is haar gistermor gen in Utrecht overhandigd door de voorzitter van de commissie, prins Claus, die tevens voorzitter van de iury was. Het uitverkoren affiche, waarvoor naast et'n jongetje uit Ghana de zoon van de ontwerpste'* model stond, is gistere,» naar allt scholen voor basis- en voortgezet onderwijs in Nederland gezonden. In een bege leidende brief vraagt prins Claus het affiche op te hangen en aan de hand daarvan de ontwikkelingssa menwerking bij het onderwijs ter sprake te brengen. Het werk van mevrouw Dony zal ook op alle stati ons te bezichtigen zijn. Behalve een eerste prijs zijn ook Een gisteren afgesloten onderzoek van het directoraat voor de scheepvaart van het ministerie van verkeer en wa terstaat heeft echter tot de conclusie geleid dat de scheepvaartmaatschappij drie tweede prijzen uitgereikt; twee daarvan vielen toe aan een andere student aan de Amsterdamse acade mie, M. Terstroet. Vijf inzendin gen kregen een eervolle vermelding. De prijsvraag, die openstond voor de studenten aan de twaalf Nederlandse kunstacademies, leverde 73 inzendin gen op. De jury toonde zich wer dat aantal tevreden. Minder ingenomen waren de juryle den over de kwalitc'it van de inzen dingen. Blijkens het juryrapport schoten veel inzendingen naar in houd en grafische vormgeving te kort. In de opdracht werd gevraagd om een visuele verbeelding van de op ontwikkelingssamenwerking be trekking hebbende kernbegrippen, zoals de noodzaak van maatregelen te goeder trouw heeft gehandeld. De Nederlandse regering zal het re sultaat van dit onderzoek binnenkort per brief aan de secretaris generaal van de Verenigde Naties, Wadlheim, meedelen. Deze beschuldigde, naar aanleiding van een klacht van de Amerikaanse regering, onder meer Nederlandse rederijen ervan zich niet aan het embargo te hebben gehouden. Hij vroeg de regering toen een onder zoek in te stellen. De besmette partij nikkel werd door de Koninklijke Nedlloyd vanuit de ha venstad Barein in Mozambique naar Los Angeles vervoerd. Het directoraat van de scheepvaart heeft op grond van de betreffende ladingspapieren geconstateerd, dat de vertegenwoordi ger van de Nedlloyd in Barein redelij kerwijs niet kon weten dat de partij uit Rhodesië afkomstig was De Nedlloyd heeft naar aanleiding van het gebeurde zijn agenten in Afri ka opdracht gegeven nog nauwkeuri ger te bekijken of een aangeboden vracht wellicht uit Rhodesië afkom stig kan zijn. Volgens de directeur van de Nedlloyd, de heer R. J. Mars man is dit echter een zeer moeilijke zaak: 'Het embargo heeft onder meer op het gebied van de internationale arbeidsverdeling, kapitaalsover- draent, technische bijstan-1 en we tenschappelijke samenwerking. In het juryrapport wordt opgemerkt dat 'hiervan in menige inzending weinig te herkennen' is. De jury werd gevormd door prins Claus, de grafische ontwerpers O. Treimann en J. van Toon., de voor zitter van de Nederlandse Vereni ging van Journalisten, J. J. van Raalte, en de directeur-secretaris van de comissie, dr. P. H. Houben. Naar de laatste gisteren zei, zullen d't' affiches mede dienen ter vervan ging van de 'saaie palmen' in zalen en oorden waar over ontwikkelings samenwerking wordt geconfereerd en gediscussieerd. betrekking op mineralen zoals nikkel en chroom, maar deze worden niet al leen in Rhodesië, maar ook in de om ringende landen gevonden. Uiteraard is er van een aantal crediteurs en handelsagenten In zuidelijk Afrika be kend dat ze goede contacten met Rho desië hebben. Van deze mensen aar vaarden wc daarom geen vrachten. Maar als via een andere handelsagent of expediteur een vracht wordt aanga boden, is het heel moeilijk de her komst daarvan precies te ontdekken. Het ls om velerlei redenen niet onge bruikelijk dat op vragen die op de af komst betrekking hebben, gewoon ge antwoord wordt; dat gaat je niet aan, dat is handelsgeheim. Als je steeds maar, ook bij bonafide handelsagen ten, dit soort vragen blijft stellen, wordt de sfeer natuurlijk erg verve lend', aldus de heer Marsman. Hii wees er echter op dat een derge lijke zaak 'niet het risico waard in de Nederlandse regering en parlement tegen zich in het harnas te jagen'. 'Daarvoor zijn onze betrekkingen met Den Haag te goed en daarvoor hebben wij de steun van regering en parle ment te hard nodig', aldus de heer Marsman. De zaak zal vandaag naar verwachting in de Tweede Kamer aan de orde ko men bij de behandeling van de ont- werpwet betalingsverkeer Rhodesië. Deze wet is een uitvoering van het door de Verenigde Naties ingestelde embargo. 'Algemeen Nederlands belang' Van een verslaggever AMSTERDAM Buitenlanders die in ons land misdrijven plegen moeten strenger gestraft worden, meent de vijfde strafkamer van de Amsterdamse rechtbank. De strafkamer zegt dat het in het al gemeen Nederlands belang 'helaas' no dig is de politiek van in vergelijking met het buitenland milde straffen te veranderen. Tot nog toe heeft de rechtbank ten aanzien van vreemde lingen dezelfde 'milde' strafpolitiek gevolgd als ten aanzien van landgeno ten. De rechtbank heeft echter her haaldelijk vreemdelingen horen zeg gen dat zij naar Nederland te zijn ge komen om misdrijven te plegen onder meer wegens de hier opgelegde straf fen. Bovendien blijken roofovervallen voor zover die zijn opgehelderd herhaaldelijk door buitenlanders te zijn gepleegd. Deze overwegingen deelde de presi dent van de strafkamer, mr. B. van der Waerden, gisteren mee in een vonnis tegen een Algerijn, de 31-jari- ge textielarbeiders T. B„ die wegens negen diefstallen overeenkomstig de eis veroordeeld werd tot drie jaar met aftrek. De rechtbank overwoog dat B., die in Algerije en Frankrijk al her haaldelijk wegens vermogensmisdrij- ven veroordeeld is, kennelijk naar ons land gekomen is om op grote schaal te stelen. DEN HAAG De Koninklijke Nedlloyd Scheepvaartmaatschappij heeft door het vervoer van een uit Rhodesië afkomstige partij nik kel naar de Verenigde Staten enige tijd geleden het handelsembargo van de Verenigde Naties tegen Rhodesië doorbroken. (ADVERTENTIE) doko^de beste voeding voor uw hond Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De overlast, die de bevolking van Rijnmond ervaart van de luchtverontreiniging, neemt af, al maakt een belangrijk aantal Rijnmonders zich nog steeds zorgen. Dit is gebleken uit het derde milieu-onderzoek dat deze winter in Rijnmond is uitgevoerd door de Nederlandse Stichting voor de Statistiek. Gecommitteer de Joh. de Jong (milieube heer) zegt: 'Er is ten dele sprake van apathie, maar een deel van de bevolking is ook in een agressieve toestand ko men te verkeren en deze agressie bleek bij het onder zoek een moeilijkheid'. Verder blijkt een groot aantal Rotter dammers de Albatros Super- fosfaatfabriek in Kralingsche- veer als een der grote vervui lers aan te merken maar deze fabriek is reeds in 1970 gesloten'. Ook onzorgvuldige berichtge ving baart het Rijnmondbe- 5tuur zorgen: voor de televisie werd de in Noord-Brabant ge legen Amer-centrale, waar olie wegvloeide na het scheuren van een tank, gelokaliseerd in Rijnmond. De laatste stankaf faire leidde tot evacuatie-be richten van Vlaardingen die onjuist waren. De commissie voor de milieuhygiëne uit de Rijnmondraad meent dat het milieubeleid van Rijnmond met kracht moet worden voortgezet en dat daarbij de selectieve investeringsregeling van groot belang is. Ruim 22 procent van de voor dit onderzoek ondervraagden zei vaak of regelmatig 'iets te ruiken.' (Bij het vorige onder zoek, in 1971, rook 29 procent regelmatig iets). In 1970 maakte 63 procent van de on dervraagden zich zorgen, in 1971 53 procent en nu nog 47 procent. In het westen van Rijnmond werd vaker iets ge roken dan in het Oosten. Al batros Superfosfaat Pernis werd met 64 procent aange merkt als de grootste vervui ler. Als andere grote vervui lers werden aangeduid Shell- raffinaderij met 53 procent, Gul-raffinaderij met 44 pro cent en Delta-chemie met 44 procent, 39 procent van de on dervraagden noemde nu nog de in 1970 al gesloten Alba- ;ros Superfosfaat Kralingsche- veer, 21 procent noemde afval- drijven, verkeers- en geluids verbrandingen, schoonmaakbe- hinder als belangrijk. 38 procent van de ondervraag den meent dat de bevolking moet uitmaken wat er met de Maasviakte gaat gebeuren (46 procent in 1970), 58 procent meent dat de overheid de be slissing moet nemen. 95 pro cent heeft bezwaren tegen Hoogoven-vestiging op de Maasvlakte en een even groot gedeelte wenst daar geen olie raffinaderijen of petro-chemi- sche industrie. Tachtig pro cent wenst op de Maasvlakte geen luchthaven, veertig pro cent wenst er ook geen contai nerhaven. Merkwaardig is dat vooral Westlandse tuinders het kassenbestand in het Westland geldt als een der grootste ver vuilers zich opstellen tégen Hoogovens op de Maasvlakte. Andere onderzoeksresultaten: dertig procent is tegen iedere uitbreiding van industrie in welke vorm ook, en de meer derheid van de ondervraagden is het niet eens met dè actie van het Centraal Aktiecomité Rijnmond om géén klachten meer door te geven aan de centrale meld- en regelkamer. Algemeen is men van oordeel dat het Rijnmondbestuur het meest doet aan de bestrijding van luchtverontreiniging; op de tweede plaats staat de Ne derlandse Consumentenbond, op de derde plaats de andere overheidsinstanties. Als actiefste politieke groepe ringen worden algemeen de drie progressieve partijen ge noemd (de overige partijen worden zeer weinig genoemd). 73 procent wenst strafrechte lijke vervolging van functiona rissen van vervuilende bedrij ven (tegen 63 procent in 1971). 45 procent vindt dat de situatie sinds 1971 is verbe- "terd, tien procent vindt dat de zaak is verslechterd. Volgens de ondervraagden is de verbe tering vooral te danken aan de maatregelen van de indus trie. Vervolg van pag. 1 stelling tijdens de verkiezingscampag ne. Westerterp heeft verkeer en water staat gekregen, onder meer omdat hij als staatssecretaris van buitenlandse zaken in het kabinet-Biesheuvel veel Europese contacten heeft opgedaan die hem mogelijk dienstig zullen zijn in het overleg ove/ de bestrijding van dc milieuvervuiling. Verder wordt verwacht dat de agrarische wereld veel instemming zal betuigen met de benoeming van rar. Brouwer op land bouw. Mr. Brouwer heeft als voorzit ter van de ABTB in Noord- en Zuid- Holland en Zeeland ?ijn sporen in de landbouworganisatie verdiend en hij is verder langdurig lid geweest van het Europese parlement. Verwacht wordt dat ook de benoeming van staatssecretarissen voor het kabi net-Den Uyl binnen enige dagen wordt geregeld. De progressieve partijen zul len negen of tien staatssecretarissen leveren, de confessionelen zeven (vijf KVP en twee ARP). Een korte levensbeschrijving van de kandidaat-ministers staat op pagina 9. d Prins Bernhard heeft gistermiddag op paleis Soestdijk de 'Zilveren olifant', een onderscheiding van de directeuren van de zés dierentuinen in ons land, in ontvangst genomen. Deze onderscheiding, die voor het eerst werd uitgereikt, wordt jaarlijks toegekend aan iemand die zich bijzonder heeft ingespannen voor de natuur. De kunstenaar J. de Vries, maker van het beeldje, liet de prins na de uitreiking enkele foto's zien die tijdens de werkzaamheden aan het olifantje werden genomen. Een cameraman van de NCRV 'bladert mee'. 11 W^MI—1^—

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5