Diepzuigen betekent verziltingsgevaar Caroline van Hemert en Jan van Weelden in één slag bekend in Michigan 'Vader' plaatsen onder psychiatrisch toezicht Ook neuterspeelzaal in Rijnsaterwoude Max Tailleur in Katwijk Kort nieuws uit de regio Chr. Residentie Mannenkoor komt vandaag terug Marktberichten Visserij berichten Politie gaat prijsaanduiding controleren TROUW/KWiARiTET WOENSDAG 2 MEI 1973 REGIO L4 Raad van Noordwijkerhout neemt motie aan NOORDWIJKERHOUT De gemeenteraad van Noordwijkerhout heeft op voorstel van de agrari- sclie leden, N. II. Hogervorst, P. J. van Haaster en C. J. v. d. Burg een motie aangenomen, waarin de verontrusting wordt uitgesproken over de plannen van A an Herwaardens Kalkzandsteenfabrieken te Hillegom om het Ooslerduinsemeer nog verder uit te diepen. Er wordt tot op een diepte van 12 meter zand gebaggerd en men wil nu Lot 20 meter onder de waterspiegel gaan. Naast het gevaar van verzil* ling voor agrarische bedrijven en de drinkwatervoorziening is er nog meer aanwijsbaar het verlies van recreatieve mogelijkheden van het meer. Het is nu met 12 meter al moeilijk genoeg, maar als het 20 meter wordt is er voor recreatie geen plaats meer. Van 30 juli tot en met 3 augustus worden voor de schooljeugd van Noordwijkerhout en De Zilk vakan- tiespelen georganiseerd. Het gebeuren speelt zich af op de speelweide van De Boekhirst. Het organisatiecomité berekende de kosten op iets meer dan 4000. De gemeenteraad heeft zich garant veerklaard voor een eventueel tekort Ook na een uitvoerige uiteenzetting van burgemeester Bosma en wethou der Heemskerk bleef het voor de tweemansfractie van D'68 een niet te bevatten en/of te verteren zaak, dat in het kader van het onderzoek naar de best mogelijke ontwikkeling van de kern van Noordwijkerhout advie zen moeten worden ingewonnen van een ingenieursbureau voor verkeers kunde. Structuren met afkortingen als N.O.V., N.K.O.V. en C.I.M.K. vlogen door de raadzaal maar het resultaat van de ietwat vage discussie was, dat voor een direct onderzoek van het I.B.V. 14.500 wordt uitgetrokken. Mr. J. P. van den Bosch en mevrouw Desain stemden tegen. De gemeenschappelijke regeling Sa menwerkingsorgaan Bollenstreek is goedgekeurd en treedt 1 mei 1973 in werking. De zetel is in Noordwijker hout gevestigd. Vanuit Noordwijker hout zullen mevrouw Desain en de heren C. W. van Duin en G. J. Maar- Avanti vertegen woordigt bij landskampioenschap HAZERSWOUDE Tafeltennisvere- niging 'Avanti' zal met vijftien jeugd leden meedoen aan de nationale kam pioenschappen op 6 mei in Culem- burg. Deelnemers zijn Els Vreeburg en Liesbeth Smits bij de junioren en Annelies Timmermans Annemieke Smits en Mariëtte Pannebakker en Wilma Kooter bij de aspiranten. Bri gitte Kooter houdt de eer hoog bij de pupillen en Bettine Vriesekoop en de zusjes Marion en Annemieke Streng bij de welpen. Theo Louwers is inge deeld bij de junioren en Peter Streng en Leon van de Werf bij de aspiran ten. Peter de Groot doet mee bij de pupillen. Fred Timmermans comple teert de Avanti-ploeg bij de welpen. Grof vuil Leiden LEIDEN' Op vrijdag 4 mei wordt in de volgende straten het grof vuil opgehaald Van Vollenhovenkad» on plain. Snouck Hur gronjeatraat, Huizingattraat. Uhlenbeckkadc. dakstraat. Kanaalwfg (van Moge Rijndijk tot van VollenhovanpUlni. Rljnditkstra.it. Kanaalstraat, Dotyairaat, de Ooejestraat. Coiljnstraat. Harimanatraal. Roomburger- laan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wil- halmlnabrug). Utr Jaagpad (van Utr. brug tot Wllhelminabrug), CatharlnaMraal. Rijn- stroomatraat. M. Troubtaan, Stltltjenntraat. Franchlmontlaaf, d Hoavonatraat, Ka- naalwag (van v. Vollonhovcnptctn tot spoor lijn), v.d. Sand* Bakhuyienlaan. Beyerinc- klaan. Temmlnckstraat, Suringarstraat. Burgriravantaan. Aseeritraat. Scholtenstraat, Moddermanstraaz. Opp*nh«im«traat. Zoeter woudiealngel i van Lammen*chanR\r#g tot HA|C Rijndijk), v. d Brandelerkade. Du- rieuxatraat. T. Rleganbeekstraat. Roodenhur. gerstraal, de Mev van Streefkerkatraat. Co- betstraat, de Ridderstraat, Thorbeckeatraat. Wasstraat. da Laat de Kanterstraat, Crone*- teinkade, P J Rlokatraat. frulnlaan, de Gljaeliaratrnat. Kernstraat, Verdamatraat Op maandag 7 met: Hoge Morsweg. Morawee 'van Lage More- weg tot Hoge Morawrg). Morelaan, dr. Lelv- lain. Granaathof. Dlamahtlaan. Onvxhof. Amelhlsthof. Smaragdlaan. Robijnstraat. Pa relstraat. Topaatlam. Aquamarijnstraat, Rn- thastraat. H. Costerstra.it, Morskade. rhijn- hofweg. Agaathlaan. .Saffierstraat, Turkoois- laan. Berylatraat, Carneoolstraat, Barnsteen pad, Krletalitraat. Havenpleln. Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donkersteen. Kuipersteeg, Dutlebakkersteeg, Hooglandse- kerksteeg. Pelikaanstraat, Koestraat. Lege Werfatraat, Oouwelouwensteeg, Duizend- draadateeg, Van der Worfstraat, Meerman*- hof. DruckerdrHOt, Maredorpiedwarastra.it, GrCvenatraat, Volderagracht, Noord- en Zuid Rundorsteeg, Janvosscnateeg, Koddersteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Ma re), Lange Zandstraat, Volmolengracht. Oostdwarsgracht, Koolstraat. Emmastraat. Baatstraat. Haarlemmermeerstraat (van Turfmarkt tot Marei. Stille Rijn. Apnthe- kersdijk, Schapensteeg. Gnegerrlfsteeg, Prinssessekade. Turfmarkt. Sieenstraal, Bee stenmarkt. Nwe Beealenmarkt, Kort Galge water, Morssiraat, Smidsleeg, Narmstraat. Kruisstraat. Ie en 2e Binnenvestgracht. St. Aagtenstraai. Lammermarkt. Marktsteeg. Lange Scheistraat, Nieuwe Mare. Oude Sin gel fran Mare tot Turfmarktbrug). Fokke. straal. Oude Vest (van Turfmarkt tot Ma re. Lange Mare. Vrouwenkerkhof, vrouwen- kerkkooreteeg. Dolhuisstee* Rlnnahof. St. Ursulasteeg. Caeciliastraat. Lange en Korte Lijabetateeg. Korte en Lange Agnietenstraat. Spijkerboorateeg. Vestwal, 3e Binnenvest- gracht. Relneveststeeg. I.angegrachl, Vrede hof. Houtmarkt. Noorderatraat, Hendrik- straal Op dinsdag R mei; Hoge Rijndijk cn Utr Jaagpad ibelde van Wllhelminabrug lot Rhljnvreugd)Rhiln- vreugd. Bruggaatreat, Betjeklaan. Park 'Die Leythe Roumburgerweg, Aaratraat, Meer burgerkade cn atraal. Gouwestraat, Amstel- straat. Lcedeslraat, Wlerickealraat, IJtselka- de. Kasteelhof Vllslslraat, Zaanstra.it. Maasstraat. Merwedestraat. Drechtstraat. Llngestraat, Spaorneitraat. Lekstraat. Co*- tellumstraat. Korev.iarstraat, Plantsoen. 4e Blnneveslrraeht. Rijnstraat. Kraalerslraat. de en Se Havenstraat, Ie en 3e en Je Gorte straat. Geregracht. Levendaal. Oranjeboom- «traar, Cahrllnenstraat, Rarbaraateeg. SI Jorisateeg. Koenesteeg. Nwe. Brugsteeg. Wtêlmakerateeg. Hogewoerd. Watersteeg. Plantage. Utr. Veer, Veeratraat. Galgewater. N'oordelnde en plein. Rembrendtstraat, Oude Varkenmarkt. Slikaieeg. Oroenhazengracht. seveen deel zaan uitmaken van het al gemeen bestuur. Onvoldoende inspraak Daarover waren de partijen het wel eens: het was beter geweest als de be langhebbenden in Victor III en Victor IV tijdig over de bouw van de voet gangersbrug over de Guldemondsloot ter hoogte van het perceel Vinken- straat 49 waren gehoord. B. en W. waren er van overtuigd, dat het overgrote deel van de wijk Victor IV een veilige verbinding naar schooi en winkewcentrum in III zou prefere ren, maar mr. J. P. van den Bosch, de pleitbezorger van de Vinkenstraat-be- woners achtte die stelling lang niet bewezen. Hij sprak van 'bestuurson- zorgvuldigheid' en gebrek aan afstem ming op elkaar van de plannen Victor III en IV. Burgemeester Bosma protesteerde te gen het woord 'onzorgvuldigheid' maar gaf toe, dat het wellicht beter was geweest, als er een hearing was gehouden. Op het moment dat wethouder P. C. Heemskerk, ietwat bagatelliserend over 'bruggetjes' sprak, verhieven zich protesterende stemmen op de publie ke tribune. Burgemeester Bosma moest, vrij zeldzaam in de Noordwij- kerhoutse raadzaal, tot rust manen. Mevrouw Van der Geest kreeg de toe zegging dat bij de bouw van de brug gen die overigens volgens wethouder Heemskerk een leuk, rustiek aan zien krijgen, rekening wordt gehouden met moeders met kinderwagens die het school- en winkelcentrum in Vic- P. Oelierook veertig jaar bij Voets HAZERSWOUDE Directie en per soneel van Voets Hazerswoude B.V.. hebben oudste medewerker P. Olie rook gehuldigd vanwege zijn veertig jarig dienstverband. Directeur A. P. Voets prees hem vooral om de manier waarop hij zich bij de veranderingen in het bedrijf wist aan te passen. De jubilaris en zijn echtgenote kregen een buitenlandse reis aangeboden. Burgemeester J. ten Heuvelhof over handigde de heer Olierook de ereme daille in zilver verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Mevrouw J. Voets-Sonneveld, de moeder van de directieleden, bracht de jubilaris dank voor de trouw die hij het bedrijf had betoond, 'vooral ook in moeilijke ja ren'. De heer L. Hartman gaf een en veloppe met inhoud. hula, Jan van Goyenkade, Gerrlt Douatraaz. Vreeswijkstraat, Hugo do Grootstraat, Bll- derdljkstraat. tor III willen bezoeken. De gemeenteraad heeft B. en W. een duidelijke beleidslijn aangegeven. In agrarisch gebied mogen alleen wonin gen gebouwd worden, die binnen een afstand van 100 meter van een open bare weg komen te liggen. Daarenbo ven moet een ontsluitingsweg van 3 meter met behoorlijke bermen aanwe zig zijn. De ruimtelijke ordening dient hierbij te prevaleren boven economische mo tieven, waarvoor mevrouw Desain wat meer aandacht vroeg. De zeer uitvoe rige argumentatie van het college van B. en W., waarin de toekomstige re sultaten van de ruilverkavelingsproce dure zwaar telden, gaf in de door de heren C. J. van den Burg (VVD) en mr. J. P. van den Bosch (D'06) als opponenten van B.. EN W. gevoerde discussie de doorslag. Zoals de heer G. J. Maarseveen zei: wij moeten uit twee kwaden kiezen. RIJNSATERWOUDE De gemeente raad kwam bijeen onder voorzitter schap van burgemeester H. L. Breen. Mevrouw Bonder wilde afzonderlijke inzameling van glas, maar de voorzit ter wilde eerst de proeven in andere gemeenten eens afzien. Er zal met klem bij de Leidse raad worden aangedrongen op het voortbe staan van de veemarkt. De woonark in de Haven wordt dichtgespijkerd, In afwachting van de slooppremie. Het streekplan Plassengebied ont moette ook hier bezwaren, vooral wat betreft de leefbaarheid. Een procent groei is voor Rijnsaterwoude te wei- Er is geen enkele soepelheid in, Dr* raad stelde zich geheel achter het standpunt van B. en W. De voormalige slagerij aan de Heren weg komt voor krotopruiming in aan merking en za! t.z.t. worden gesloopt. J. Timmers ontvangt een schadever goeding van 8.283.75 voor 1254 vier kante meter grond en krijgt nieuwe op- en afritten maar blijft eigenaar van de grond in verband met de re constructie-werkzaamheden. aan de Herenweg. Een werkgroep Peuterspeelzalen Rijn saterwoude had zich tot B. cn W. ge wend met het verzoek om een onder komen. Hiervoor kan een lokaal van de openbare basisschool worden gebruikt. De Hervormde kerk en het höofd van deze school hadden geen bezwaren. Gevolg is dat het huidige speelterrein iets zal worden verkleind om plaats te maken voor zandbakken. NOORDWIJK De Oranjevereniging te Noordwijk-Binnen organiseerde met medewerking van het onderwij zend personeel voor de leerlingen van de hoogste klassen een ganzenbord- spel, waaraan de jeugd als levende 'gansjes' meewerkte. Dit spel, dat voor het eerst werd uitgevoerd en dat een maandenlange voorbereiding eis- I te, is een geweldig succes geworden. Te Noordwijk aan Zee vormde dë massale optocht van de schoo'jeugd een aantrekkelijke manifestatie. VOORSCHOTEN De kinderoptocht liep in Voorschoten voor de bui uit cn zo kwamen alle deelnemertjes droog over. De deelnemende scholen hadden ieder een onderwerp gekozen en zo trok een zestal verhalen langs de ouderen op de trottoirs. Grandioos werd ook de lampionop tocht in de avond. Kort voor de start regende het nog pijpestelen. Onder de deelnemers bevonden zich burgemees ter Van der Haar en echtgenote. Voet- j balliefhebbers zagen Randstad Sport in een stromende regen winnen van SVLV met 2-0 in de jaarlijkse strijd om de burgemeester L. de Kool-cup. LISSE Het kindercorso, een belang rijk evenement in het Oranjepro gramma, stond aan de top wat deelne ming en kwaliteit betreft. Groep A t.m. 8 jaar: Ereprijs Edwin van Stijn, 1ste prijzen Yvonne Lijten, Camon Schrama, Sonja van I der Lans, Paul Koppers en Monique j van der Kroft. Groep B 9 t.m. 15 jaar: 1ste prijs Je- roen Juffermans. komen. De actie komt ten goede aan die Katwijken, die om een of andere reden hulp nodig hebben. Groep C«,8 of prijs Ted Meeder, Lydia Meeder, Dun- can Meeder, Mirjam Lemmers, Paul Lemmers Erik Lemmers. Groep D: 1ste prijs Ploeg Van Beek. NIEUW-VENNEP Lampionoptocht De lampionoptocht die de Oranjevere niging voor Koninginnedag had geor ganiseerd. maar die door het slechte weer werd uitgesteld wordt nu zater- dagavond om half negen gehouden. VALKENBURG Trainen. Valken j 68 heeft een nieuwe trainer. Het is de heer J. van Egmond te Katwijk. WARMOND Zeker tot grote teleur- stelling van de jeugd konden wegens de weersomstandigheden de kinder- spelen ln de middag geen doorgang vinden. Het ligt nu in het voornemen deze spelen te houden tijdens de Kaagweek. Wel vond des morgens een optocht plaats. De jury kende de vol gende prijzen toe: Versieringen: 1. groep kostschool van Allee Spaarga- ren, 2. groep kameel van Fred Heems- J kerk, 3.groep vlinders van Petra Spaander, 4. groep Swiebertje en Saartje van Jolanda Romijn. Individuele prijzen: 1. Circusdirecteur van C. Komen. 2. bokser van Marco Koppers, 3. Penquin van J. Heems- j kerk. WARMOND De toneelvereniging Matthias zal vrijdag en zaterdag in 't Trefpunt een toneeluitvoering geven, i Opgevoerd zal worden Het Dagboek van Anne Frank. Aanvang 20.15 uur. KOUDEKERK Ridderhof. De op- brengst van de voetbalwedstrijd ten behoeve van 'Ridderhof' bedroeg 150. KOUDEKERK Miss. Op Koningin nedag werd Jantine Oppelaar tot miss Koudekerk gekozen. KATWIJK De actie 'Geef Max tie zak' zal binnenkort in Katwijk worden begonnen. Speciaal daarvoor kwam Max Tailleur gisteren naar de Katwijkse Calvijnschool om de hoofden van de basis scholen te instrueren. Via de basisscholen zal, bij zakken vol, oude kleding worden opgehaald. De kinderen zullen daarvoor zakken mee naar huis mogen nemen, die liefst gevuld, mee terug moeten komen. De actie komt ten goede aan die Katwijkers, die om een of andere reden hulp nodig hebben. 10.000 kilo oude kleding is goed voor een veertiendaagse reis voor vier personen. De begunstigden zullen door plaatselijke instanties worden aangewezen. In iedere gemeente hoopt Max zijn actie te te kunnen houden. Eis in zedenrecht jzaak Van onze rechtbankverslaggever ALPHEN A AN DEN RIJN 'Een dergelijke gebeurtenis zou men misschien wel kunnen verwach ten ergens diep in liet achterland, doch moeilijk zo onder de rook van Den Haag.' aldus de verdedig ster van een 15-jarige man uit Alplien aan den Rijn. die zich dinsdagmiddag voor de Haagse recht bank moest verantwoorden, wegens een zedenmisdrijf met zijn 15-jarige dochter. Toen het meisje als gevolg daarvan in verwachting raakte en een zoontje ter wereld bracht, deed de man bij de ge meentelijke burgerlijke stand aangifte, dat zijn vrouw van een kind was be vallen, dat men op naam van dit echt paar kwam te staan. Behalve dus plegen van hUt zedenmis drijf, had de man zich nu tevens te verantwoorden terzake doen van valse aangifte. Voor de rechtbank bekende verdachte, dat hij sinds de twaalfjarige leeftijd van zijn dochter zedenmisdrijven met haar heeft gepleegd. Intussen is het betreffende zoontje ge adopteerd. Volgens verdachte had zijn vrouw niets van zijn handelingen bemerkt en bleef zelfs de zwangerschap van het meisje door haar onopgemerkt. De Officier van justitie, wilde in zijn requisitoir rekening houden met de rapporten van de psychiaters. Ver dachte begrijpt nauwelijks \olledig aan welke ernstige feiten hij zldh schuldig heeft gemaakt. Goed toezicht zal noodzakelijk zijn, om welke reden de Officier zes maan den gevangenisstraf waarvan twee Op woensda* I mei: Kort Rapenburg. Kibeljauwst#eg, Rapen burg, Doelensteeg, Doelengracht. Nonnen steeg. Kollmakerssteeg. Zeeerstecg. 5e Bin nenvestgracht. Sterrenwacht. Kaïseratraat, Bakkentcog. Molenatteg. Bolcotkade. Kam. persteeg. Concitntieitraat, VHM Douza- Mraat. St. Jacobahof, St Jacnbsgracht, Jan van Houtkade. Hoefstraat. Raamsieeg. Ca- renmarkt, Steenachuur. Nieuwsteen. Heren steeg. Salomonsteeg. Kloksletg. scheepma- kercteeg. Houtstraat. Cerecht, Lokhorst- straat. Zonneveldstraat. Pieterskerkkoor- steeg. Diefsteeg. Berkendaelatraat, Pleter- kerkgr■tiMMÉB gracht RLIJKE STAND VALKENBURO VALKENBURG Ceboren Hendrika J M dr v J w M E van Laarhoven en J A A van Kesen Venessa. dr v M A Gravekamp en D en A de Koning. Getrouwd W L" S Verlinden en H Ooms. Benthem en J A van 't Wout Van onze medewerker CHICAGO Het Christelijk Residentie Mannenkoor, dat onder leiding van dirigent Jan van der Waart een concerttournee in de Verenigde Sta ten maakt, heeft ook in Chicago een enorm succes geboekt. De koorleden, die vanmorgen om 11.50 uur weer op Schiphol hopen aa.i te komen concerteerden vrijdag avond 27 april voor het eerst in de ze metropool, en wel in de Thorn- ridge Highschool. Het auditorium van deze school, dat aan 2.000 perso nen plaats biedt, was stampvol toe schouwers. Koor, solisten en diri gent oogstten ovaties. Prof. dr. Maarten ten Vrieze van Trinitas College uit Chicago sprak een warm welkomstwoord. De gastheren- en gastvrouwen zijn er al vast van overtuigd ofschoon sommigen met hun gasten anderhalf uur moesten rijden om hen aan de concertzaal af te leveren dat het C.R.M. hier over twee Jaar weer zal terugkeren. Een koor ais het C.R.M. hoorde men hier nog nimmer. Ook de plaatselijke pers was opgetogen over het gebodene. Oranjebal Zaterdag j.l. hebben de CRM-ers het traditionele Oranjebal bijgewoond van The Nickerbocker Society, waar het erg gezellig aan toe ging. Zon dag werd medewerking verleend aan een dienst in Calvin Reformed Church te Chicago, waar dr. Alexan der de Jong voorging. Op Koningin nedag volgde tenslotte het Oranje concert in het auditorium van Whea- ten Bible Church. Ook nu weer bleef geen stoel leeg. Het bestuur, de dirigent en de solisten hebben 's middags een receptie bezocht bij drs. J. W. M. van der Vossen, con sul-generaal der Nederlanden. Ook is men officieel ontvangen door dp burgemeester van Wheaten Chicago Illinois. Het Chr. Rea. Mannenkoor vertrok donderdag 26 april met vijf Gey hound-bussen uit Grand Rapids naar Chicago. Na de aankomst in deze wereldstad werd een bezoek ge hracht aan het beroemde Museum of Science and Industry. Tevens werd hier geluncht. Ook in Chicago had een comité van The Dutch Immigrant Society en The Nickerbocker Society op een voortreffelijke wijze voor de inkwar tiering van de CRM-ers gezorgd Voorzitter Mooring en secretaris Den Rooijen waren de gast van Jack van Namen afkomsttig uit Zwijn- drecht die in Je tien jaar dat hij hier 'in de bloemen' werkt miljonair is geworden. Bartje We komen nog even op Grand Ra pids terug, waar de kerken overvol waren om het koor en de solisten Caroline van Hemert en Jan van Weelden te beluisteren. De bekende TV-reglsseur Willy van Hemert, die met zijn echtgenote meereist, ver toonde op 24 april twee delen uit d» serie 'Bartje' van de NCRV. Dat ge- beurde ln het auditorium van God- win Highschool. De 2500 plaatsen tellende zaal werd voor het eerst ge brulkt. De politie en de brandweer moesten met het oog op de veilig heid vele mensen terugsturen. De 'Bartje'-afleverlngen hadden een groot succes. Vooral de oudere im migranten uit de noordelijke provin cies van ons land genoten van d« beelden van Drente. Willy van He mert kreeg na afloop een donderend applaus van de toeschouwers. Voorzitter van de D.I.S. mr. William Turkenburg sprak woorden van dank aan het koor, de dirigent, de solisten en de regisseur. Hij onder streepte dat Jan van der Waart en soliste Caroline van Hemert in Mi chigan in één slag bijzonder popu lair zijn geworden, hetgeen niet in het minst te danken is aan het op treden van het Chr. Res. Mannen koor. Goodwill CRM-voorzltter L. J. Mooring beant woordde de loftuitingen van do voorzitter van de D.I.S. door op te merken dat het voor het koor een groot genoegen is wederom de gast te zijn van deze organisatie. 'Of schoon de Nederlandse overheid blijkbaar geen enkele mogelijkheid ziet om deze goodwill voor Neder land met al was het maar een ge ringe steun aan te moedigen c.q. te honoreren nemen nu eenvoudige mensen uit pure liefhebberij deze culturele export ter hand. Als men ziet hoe dit hier, ln dit enorme land wordt gewaardeerd geeft het moed om op deze weg verder te gaan', al dus de heer Mooring. Op 25 april gaf het mannenkoor het laatste concert in de staat Michigan, en wel in Dlment Chapel van Hope College ln Holland Michigan. Deze machtige kapel biedt plaats aan drieduizend toeschouwers en was wederom ruim een uur voor de aan vang van het concert tot de laatste plaats bezet Caroline van Hemert en Jan van Weelden werden veelvul dig 'geplaagd' door autogrammenja- gers. Op het bijzonder mooie orgel van deze kapel gaf Jan van Weelden enkele van zijn bekende soli ten ge hore. Het koor oogstte vooral succes met het door Jan van der Waart be werkte lied 'Twee voerlui'. Men Mezzo-sopraan Caroline van Hemert oogst een zeer groot succes tijdens de tournee van het Chr. Res. Mannenkoor. werd overladen met uitvoerenden kregen ovatie. bloemen. De een staande maafden voorwaardelijk en aftrek van hut voorarrest eiste en psychiatrisch toezicht. De raadsvrouwe, mej, mr. L. C. D. F. Bienen zette uiteen, dat het gezin van zeven kinderen, waarvan het meisje de oudste was, in een krotwoning ver bleven. Aanvankelijk sliep het echtpaar in een bedstee, doch op doktersadvies vanwege dp vocht in die slaapplaats, kwam het hele gezin van negen per sonen op t«en kleine zolder te slapen. Dit leidde er des te gemakkelijker toe, dat de man zich aan zijn kinde ren vergreep. Na verhuizing, bleef echter dit doorgaan, totdat de dochter zwanger werd. De morele druk leidde tot de sexuele uitspattingen. PI. vond de gevorderde straf juist en sloot zich bij de eis aan. Vonnis op 15 mei. LEIDEN I mei Groente, en Fruitveiling. Andijvie 42-55. Peulen 1130. snijbonen 330- 400. Kroten gekookt 120. Psteleln 74-100 Prei 65-81. Rabarber 37-53. Spinazie 50-58. Cham pions 220-240 Tomaten A 880-1100.B 1260- 1270 C 920-950, CC- 750-760. Bloemkool A (6) 120-200. B (8) 165-180; C (10) 140. Komkom mers B 41-42. C 30-32. D 24. E 24. Sla A 32- 42. B 25-31. Bospeen 142.145. Radijs 47-52. Paprica 29-40. ROELOFARENDSVEÊN. 30 april Anjers 21- 35 Rozen Gamette. Carol, Marimba," Zorlna 12-18, Sonia 27-37. Esther Ofarim, Motrea. Precllla 16-24. Ylona 39-54, Spanish Sun, Be linda. Prominent 21-28. Carina 17-20, Strelit- zla 180-210, Alstroemeria 26-70. Lelies 27-50. Gcrbera 18-19 pst. Trosanjers 200-230. Chryaanten-jaarrond 210-240. Pyrethrum 90. Colvillels 215-520. Irissen 60.185 Brodea 205. Ixia 25. Anemonen 30-70. Lathyrus 50-160. Duizendschoon 90-100. Fresia 65-265. Tulpen Aladdin 220 Tulpen lang 50-155. idem een- blad 20-38. Narcissen 15-30 per bos. SCHEVEN1NGEN 1 mei. Besommingen trawlers. SCH 3 27.900, SCH 16 24.220. SCH 29 31 680, SCH 45 24 450, SCH 35 17.600. SCH 60 10 380. SCH 248 30.450, SCH 249 20 400. SCH 250 16.400. SCH 303 25.460. Besommingen kustvlssers: SCH 69 3700. SCH 173 10.060, KW 137 8030. Noteringen per kg: tong g 6.74-7. tong gm 8.82-8,95. tong km 8.54-9. tong 1 8.42-8.69. tong 11 8.03-8.40. tarbot I 9.50-10,15. tarbot II 7.20-8. tarbot III 5.80-6.70. tarbot IV 4.7ft- 5,20. griel I 4.20-4,40, griet II 2.30-3.50 Per 40 kg: schol gm 65-80, schol m 83 68, schol kl 48-55. wijting gestr. 70.91, schar 5.10-5,20. kabeljauw m 70-96. kabeljauw I 72- 82. kabeljauw u 70-80, kabeljauw lil 60-80 verse makreel 18,40-48. Aanvoer: 3500 kisten makreel. 425 kisten ka beljauw. 445 kisten schol. 120 kisten wijting, 75 kisten schar, 15 kisten diversen. 15.460 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor woensdag: voor de westkust SCH 22 en SCH 33 ca 10 kustvls sers. Aan de drinsdagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd: 27 100 kg. tong. 106 kisten tar bot cn griet. 1033 kisten kabeljauw. 1318 kis. ten kooivis, 141 kisten leng, 109 kisten achel- vis. 237 kisten wijting. 1489 kisten schol. 160 kisten schar. 799 kisten makreel, 9 kisten haring, 338 kisten varia. BESOMMINGEN KW 210 7.900, KW 298.600, KW 51 11.500, KW 4 9.800. KW 127 7.300, KW 174 18 300, KW 185 14.500. KW 189 15.000. KW 209 3.800. KW 210 7.900, KW 20 8.600, KW 61 11.500, KW 55 16.300, KW 74 50.100, KW 80 16 900, KW 87 14.000, KW 113 17.900. KW 117 12.400, KW 145 19.500, KW 150 15.600, KW 152 8.200. KW 167 5.090, KW 187 14.600, KW 195 21.200, KW 197 16.400, KW 205 11.200, KW 214 7.800. KW 215 7.100, KW 221 5.900, KW 246 9.300. SCH 117 20.100. SCH 256 15.600. UK 73 2.900, VL 16 10.200, VL 73 36.700, WR 25 13.500, WR 45 8.100. WR 50 2.6.00, WR 32 16.200, WR 67 31.600, IJM 18 19.100, IJM 15 4.400, IJM 23 1.800, IJM 29 25.300, IJM 209 7.300, IJM 211 4.400, EK 7 2.700, HD 94 5.900, vd aa. VD 9 1.400, VD 15 1,100, VD 19 8.300, VD 24 2.300. VD 23 2.C00, VD 89 2.300, VD 115 950. YE 25 1,390. SPANV1SSERS UK 23 en UK 107 030. UK 54 en UK 208 560. UK 196 en UK 234 1380, UK 245 1600. Per kg ln gulden*: tarbot 9.93-9.31 grote tong 7.15-6.60 grootmiddel tong 9.17-8.89 kleinmiddel tong 9.11-8.55 tong I 8.92-8.41 tong II 8.92-8 20 zalm 11.49. Per 125 kg In guldens: grote leng 204-174 grote witte kool- vis 196. Per 50 kg in guldens: schelvia 1 115 schelvis 2 110-98 schelvis 3 110-97 schelvis 4 124-106 wijting 1 127-95 wijting 2 115-97 schar 56-21 bot 12-10 steenbolk 69-65 schartong 75- 42 schol 1 101-86 schol 2 118-93 schol 3 100-83 achol 4 94-59 kabeljauw 1 140-83 kabeljauw 2 187-79 kabeljauw 3 102-66 kabeljauw 4 98-85 kabeljauw 5 95-81 kooivis 1 56 kooivis 2 51-44 koolvls 3 48-87 kooivis 4 47-38 tarbot 396-226 griet 251-112 heek l 255-188 haak 2 188-152 heek .1 150-93 kl lang 69-56 hammen 312 poontjes 94-62 krab 44-34 makreel 1 35-53 haring 1 43 haai 44-27. SASSENHEIM De jaarlijkse ziek- zoekwedstrijd zal worden gehouden te Sassenheim op vrijdagmiddag 4 mei van half twee tot vijf uur en zaterdag 5 mei van negen tot één uur, in het bloembollenmagazijn van G. B. de Vroomen, Hoofdstraat 114 (bij de Postbrug). Een ieder wordt in de ge legenheid gesteld aan de wedstrijd deel te nemen in het herkennen van ziekten in narcissen cn hyacinten, waarvoor diploma's en prijzen be schikbaar worden gesteld. Daarnaast zal uitvoerig demonstratie-materiaal aanwezig zijn van tulpen en bijgoed, waarbij deskundige voorlichting zal worden gegeven. De wedstrijd ziekten van tulpen zal dit aar in Breezr-iri worden gehouden op zaterdag 12 mei. VALKENBURG Jubilea. Tijdens een feestavond van de personeelsvere niging van de b.v. Hibe (voorheen Abex) zijn twee jubilarissen wegens hun 25-jarig dienstverband gehuldigd. Het waren de heren A. Houwaart en A. de Best, die beiden een gouden speld met oorkonde ontvingen namens de Bond van Betonwarenlndustrieën. Namens directie en personeel worden bloemen en diverse geschenken aange boden. WOUBRUGGE Uitvoering Vijf jaar na de vorige uitvoering organi seerde het bestuur van de gymnastiek vereniging een tweede uitvoering. Ve len bezochten dit evenement. Ver schillende onderdelen van het geva rieerde programma werden met een enthousiast applaus beloond. Vooraf deelde mevrouw Van Beijeren nog mee dat met de afdeling judo de vere niging thans 340 leden telt en dat er plannen bestaan voor ritmische gymnastiek voor dames. NOORDWIJK De controle op de naleving van de prijsaanduidingsvoor schriften worden geïntensiveerd. Tot nog toe gebeurde dit door de ambte naren van de economische controle dienst en van de algemene inspectie, maar nu ls deze controle ook aan de gemeentepolitie opgedragen. Er wordt op gewezen, dat ieder, die in de uitoefening van enig bedrijf goederen aan particulieren te koop aanbiedt, verplicht is die goederen te voorzien van een aanduiding, waarop de prijs vermeld staat, waartegen de goederen te koop worden aangeboden. De klant moet dus meteen kunnen zien wat het artikel kost. Voorzover de goederen in de etalage ruimten staan uitgestald, moet de ver melding van de prijs vanaf de weg duidelijk zichtbaar zijn. Voor wat be treft goederen die zich in de verkoop ruimte bevinden wordt erop geatten deerd. dat de prijsaanduiding duide lijk zichtbaar en leesbaar dient te zijn. Rechercheurs van de afdeling bijzon dere wetten in Noordwijk gaan in de komende dagen met de controle op de naleving van deze voorschriften begin nen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4