VITESSE OOK Twente reageert attent op fouten Haagse defensie Ellende over contracten van spelers van Sparta SUPPORTER RODA JC eerste divisie Amateurvoetbal jni' Schorsing van Rivera en Rocco teruggebracht 5 'Stille revanche' Mansveld mislukt totaal "^an onze speciale verslaggever Oen Haag De mededeling, dat liij niet geselecteerd was voor de komende interland tegen Spanje (leek geen verrassing meer voor Aad Mansveld. Het gold hooguit nog als een prikkel voor een 'stille' evanche op liet wantrouwen van de bondscoach. Mansveld slaagde er echter ook tegen FC -Twente [iet in om het gelijk van Fadrhonc aan te vechten. Erger nog: Mansveld zélf blunderde hopeloos bij openingstreffer van FC Twente en ontpopte zich ook na rust niet als een betrouwbare organisator ian Den Haags falende defensie. Daardoor kon FC Twente verbluffend simpel de vooraf gevreesde naar een opmerkelijk grote nederlaag spelen (04). .)e vormcrisis van Aad Mansveld ma nifesteerde zich weer op een voor ^em ergelijk moment. De libero van K *C Den Haag kwam voor het duel ^et Twente wel degelijk geconce rteerd en gemotiveerd aan de start. en toch ook enigszins te- ki jeurgesteld had hij zijn passeren voor Nederlands elftal verwerkt. 'Ik wist eigenlijk al \ot de interland tegen Oostenrijk, at ik er niet meer bij zou zijn. Ik ni%d alleen gehoopt dat ik als wissel- 'S fpeler bij de slectie zou zijn gebleven, ste'adrhonc had allang laten weten, dat jn|ij van de wedstrijd tegen Spanje de steborkeur aan Israel zou geven, wilde Mansveld tegen FC de juistheid van de beslissing het geding brengen. Hij besefte, er tegen de razendsnelle en gere steerde aanval van de Enschedese or brmatie voor hem 'troeven te verza- ivalhelen waren. Hoe an-ders parkte het 0 ichter uit. FC Den Haag, Mansveld a. boral, werd door FC Twente hoog- eekartig om de oren geslagen. Na twin- tw^g minuten al verspeelde de libero sucp zo'n knullige en zwakke manier de 1 teal aan Twente-spits Jan Jeuring, dat deze ongestoord doelman Thie kon ruiasseren. Mansveld: 'Het was een gro- fout van me. En dat gebeurt altijd issiii een wedstrijd, waarvoor ik gespan- Sn ben. Ik was overgeconcentreerd.' Heen in de eerste twintig minuten teerde Mansveld als een betrouwba- e en zelfverzekerde sluitpost. Daarna leepte de gehele defensie hem mee een diepere misère. Mansveld-de- "rganisator bestond vanaf dat moment .iet meer. Mansveld-de-stimulator-van- e aanval bleek gedegradeerd tot een wilde draver. Terwijl Rene van de Cir>.erkhof voortdurend en gemakkelijk icffings Leo de Caluwé op de vleugel ngflipte, bleef de corrector Mansveld dajnvindbaar. FC Den Haag kende in Grejte één persoonlijkheid: Aad Mans- 47fela. Maar zodra ook hij., van zijn 'oetstuk tuimelt, blijft er als basis het elftal slechts drijfzand over. jwiansveld: 'Voor mezelf ben ik natuur- müjk wel steeds met dat Nederlands it« '^.JERSTE KLASSE D *?,uick NRietvogels 21, De TreffersEde O—i, Be Quick Z—Hengelo 2—2. Achilles '12 -Quick '20 12, Enschedese BoysEller- tarkt 0—2 (Eilermarkt kamp.). Spel. En- Victoria Boys 10. ilermark 22 11 22 11 22 „ie Treffers Uluick N, chilles '12 'de 22 22 iel. Enschede 22 ischedese B. 22 22 22 22 22 22 ingelo biiuick '20 Quick Z. .nsJe'vogels .erJstoria Boys 7 7 7 8 6 8 5 5 11 7 7 7 6 6 3 oiBC kernarta oedRC Imond mmDC Gastel ïjndel 23 15 6 2 36 47—19 23 12 6 5 30 38—26 24 12 6 6 30 45—30 23 11 3 9 25 30—24 23 8 8 7 24 26—25 23 10 4 9 24 27—35 23 10 3 10 23 31—31 23 7 7 9 21 36—36 23 6 8 9 20 31—43 23 6 7 10 19 23—29 23 b 8 10 18 18—25 23 1 13 9 15 25—38 23 4 7 12 15 2743 :rste klasse f k Blmbur8ia—Spel. Irene 4—2. SVN—SVM 4—a. oermond—Veritas 0—2 (Roermond degr.), »«i"inor—Voerendaal 2—3. Almania—Heer 0—1. verkesar—MKC 2—1. iritas lesar 'N lerendaal jmburgia ieer Imania KC inor lermond •cl. Irene 22 16 21 12 22 11 22 11 22 10 22 8 21 9 22 6 22 5 22 4 22 4 22 2 3 3 35 44—20 6 3 30 33—18 8 3 30 49—29 6 5 28 31—19 5 7 25 39—31 8 6 24 30—26 5 7 23 30—27 6 -0 18 20—33 7 10 17 29—33 5 13 13 13—28 3 15 11 26—49 4 16 6 17—48 Irene twee punten in mindering. MILAAN (Reuter) De tucht- 1 commissie van de Italiaanse - voetbalbond heeft de straf van Gianni Rivera, aanvoerder van AC Milan, en trainer Nereo Rocco wegens belediging van de scheidsrechter, tot de helft te- ruggebracht. Rivera was aanvan* kelijk geschorst tot 26 juli. Deze termijn werd teruggebracht tot 11 juni. Rivera en Rocco werden geschorst omdat zij vorige week zaterdag tijdens de belangrijke wedstrijd tegen Lazio onwel- voeglijke taal zouden hebben ge- ast V bruikt tegen scheidsrechter Con cetto Lo Bello. elftal bezig. Maar ik geloof niet, dat zoiets invloed op het elftal heeft.' KWETSBAAR Tegen FC Twente werd hiervan nog- eens het tegendeel bewezen. Trainer Evert Teunissen memoreerde later te recht de mentale kwetsbaarheid van zijn formatie. Want dit FC Den Haag miste ieder karakter, ieder vertrou wen en iedere inspiratie om zich na Mansvelds blunder te herstellen. Van de aanvankelijke opzet kwam niets te recht. In plaats van zoals afgespro ken juist tegen FC Twente nog enigszins de gunst van het toch al af vallige Haagse publiek terug te win nen, stevende de équipe op de groot ste thuis-nederlaag van het seizoen af. 'Het leek in de tweede helft een deba cle te worden. Dat is niet gebeurd', meende Teunissen. Maar wat is dan wél een debacle? Van FC Twente is bekend, dat het moeizaam scoort, dat het al weken lang dn topspanning leeft en dat het vier dagen eerder tegen Borussia Mönchengladbach nog driftig met krachten heeft gesmeten. Dit FC Twente ging dan ook uiterst moei zaam van start. Spitz Kohn, de trai ner: 'In de eerste fase was het elftal niet vooruit te branden. Je kon ge woon merken dat de spelers vermoeid waren, dat ze tegen Borpssia toch veel kracht verspeeld hebben. FC Den Haag drong gelukkig niet zo fel aan.' FC Twente forceerde al zekerheid na die eerste treffer. 'Toch', bekende Kohn, 'was ik er in de rust nog niet zo van overtuigd, dat we het hier zo gemakkelijk zouden krijgen. Temeer niet, omdat we deze wedstrijd in ver band met de derde plaats op de rang lijst gewoon moesten winnen.' UITNODIGING FC Den Haag speelde het aanvanke lijk aan zichzelf twijfelende Twente 3 30 29—14 5 28 28—17 6 25 38—27 7 23 36—31 7 23 35—30 8 22 19—24 9 21 32—33 6 21 21—17 8 21 20—29 6 9 20 37—39 7 9 19 16—24 5 14 11 13—29 %RSTF, KLASSE E HfeldropSC Gastel 2—2, DESK—ODC 0—I, '""—Sparta '25 4—3, RBC—TOP 3—1 (RBC HelmondBW 05. Met een snelle reactie voorkomt Piet Schrijvers een treffer van FC Den Haag aanvaller Tor Fugl- set. echter gewillig in de kaart. De toch al wankele defensie zette de poort naar het doel van Thie zelfs wagenwijd open door in de aanval massaal aan te dringen en in de verdediging gebruik te willen maken van de buitenspelval. FC Den Haag nodigde de opponent uit in de diepte te gaan spelen. Idea ler voor Twente kon het niet. Voor de zoveelste keer flitste René van de Kerkhof langs De Caluwé, trok scherp voor, waarna de voor de licht aan het hoofd geblesseerde Jan Jeuring inge vallen Eddy Achterberg uit vrije posi tie kon scoren. Teunissen: 'Dat was onze nekslag.' En Aad Mansveld: 'Je gaat nu eenmaal risico's nemen en dan kan zoiets gebeuren.' Even later kon Kees van Iersel onge stoord in de diepte sprinten en een lage voorzet afleveren. Simon van Vliet, nog geen minuut daarvoor inge vallen voor Piet de Zoete, maaide als een beginneling over de bal heen. Op nieuw profiteerde Achterberg. Kort voor het einde verraste René Notten met een fraaie boogbal óver Thie heen FC Dèn Haag voor de vierde keer. Spitz Kohn: 'Dit was het spel, dat wij graag willen spelen. Veel lan ge ballen in de diepte. Dan kunnen we onze tempo-maker in stelling bren gen. In de wedstrijden voor de flood- licht-competitie, eerder dit seizoen, is me al duidelijk geworden dat snelheid ons belangrijke wapen tegen deze ploeg moest zijn'. TWEEDE LIJN FC Den Haag had het heel anders ge programmeerd. Teunissen: 'We had den juist afgesproken, dat we in ons spel in de slotfase van de competitie de nadruk op het vermaken van ons publiek zouden leggen. Nu hebben we in twee wedstrijden negen doelpunten tegen gekregen. Dat is toch wel een beetje veel'. Vooral ook, omdat FC Den Haag in aanvallend opzicht stoot kracht, beweging en improvisatie ont brak, faalde Den Haag ook in die li nie. De schoten kwamen veelal uit de tweede lijn (Berg en Augustsson), Waarbij Twente-doelman Piet Schrij vers opnieuw kon bewijzen, dat hij een plaats in het Nederlands elftal verdient. Den Haags spitsen bleven zwaar onvoldoende. Ook Tor Fuglset, die na een uitschakeling van velen maanden, zijn heroptreden in het cen- tnim van de aanval maakte. Teunis sen hierover: Fuglset moet de man zijn, die in het nieuw seizoen onze aanval gaat leiden. Voor hem was het dit keer nog moeilijk, omdat zijn con ditie nog achterblijft. Fuglset is voor al sterk in de lucht. Die kracht heb ben we nog onvoldoende uitgebuit. Hij moet strakke ballen krijgen. Daar van heb ik maar één. kort voor tijd, gezien.' FC DEN HAAG—FC TWENTE n—4 (0—1). 19 Jeuring 01. 69 Achterberg 0—2. 76 Achter, berg 0—3, 82 Notten 0—4. Scheidsrechter: Boosten. Toeschouwers. 9 000. FC DEN HAAG: Thie; Mansveld. Wijngaarde, De Zoete (Van Vliet), De Caluwé: Augusts son. Advocaat. Berg: Bregman, Fuglset, Bres. FC TWENTE: Schrijvers; Van Ierssel, Drost, De Vries. Oranen; Willy van de Kerkhof, Van der Vall, Notten; René van de Kerkhof. Jeuring (Achterberg). Pahlplatz. GERRIT DEN AMBTMAN ARNHEM De supportersschare van Roda JC is sinds gisteren aan zienlijk uitgebreid. Een overwin ning van de Limburgers zal van nu af aan door de voetbalmin- nende Arnhemmers met veel ge juich worden begroet. Na de nederlaag, die Vitesse tegen Volendam leed, ligt de enige kans voor de formatie van Frans de Munck om alsnog de eredivisie te bereiken, in een voortzetting van de overwin ningenreeks van de club uit Kerkra- de. Slechts indien Roda na het ver wachte kampioenschap ook de perio- detitel binnenhaalt, kan Vitesse mee doen aan de promotiecompetitie met do periodekampioenen Wageningen, PEC en De Graafschap. Vitesse als supporter van Roda JC. Een gevolg van de gewijzigde opzet van de competitie voor de eerste divi sie, een opzet, die het mogelijk maakt dat ook na 35 van de 38 wedstrijden nog altijd 8 clubs een belangrijke rol spelen in de promotiestrijd: Roda JC, Vitesse, PEC, De Graafschap, Cam- buur, Wageningen, Helmond Sport en Volendam. Van die 8 clubs is alleen Roda JC vrijwel zeker van promotie. De resterende plaats in de eredivisie wordt ingenomen door de club, die in de promotiecompetitie tussen de peri odekampioenen. de meeste punten be haalt. Voor die promotiecompetitie hebben zich al geplaatst Wageningen, De Graafschap en PEC, de kampioe nen uit respectievelijk de eerste, tweede en derde periode. Indien Roda JC naast de algehele titel ook het pe riodekampioenschap in de wacht sleept, komt de hoogstgeplaatste club van de totale competitie, die nog geen periodetitel heeft behaald, in aanmer king voor de vierde plaats in de pro motiecompetitie. Die club is Vitesse, wanneer De Muncks volgelingen er tenminste voor zorgen in de resteren de drie wedstrijden Cambuur op de competitieladder voor te blijven. Be haalt Roda JC wel de algehele maar niet de vierde periodetitel, dan zijn alle kansen voor Vitesse verkeken. In dat geval zijn er voor Volendam en Helmond Sport met Roda JC nog volop in de race voor het periodekam pioenschap nog perspectieven. Volendam gelooft nog heilig in die kans. Dat lieten de discipelen van Joep Steur gisteren in Arnhem nog eens zien. Tegen het elan en vooral de techniek van de Volendammers had Vitesse maar bitter weinig in te brengen. In verdedigend opzicht speelden Jan en Jac Jonk (Steur: 'Je hebt nu kunnen zien dat die jongens toch ook technisch kunnen voetbal len') een hoofdrol. Aanvallend kwam het meeste gevaar van de zijde van Wim Kwakman en middenvelder Wim Kras. Vitesse-Volendam. Oftewel krachtvoet bal tegen technisch vernuft, vernuft dat door de complete ploeg oranje hemden werd gepersonificeerd. Kwak man draaide op rechts zijn opponent Nico Kunst compleet dol, Billy Bond had weinig moeite met Veenstra en Walter Ferreira verrichtte in de scha duw van dat duo opmerkelijk veel nuttig werk. Slechts de klasse van doelman Gert Bals en het resolute in grijpen van ausputzer Gerard Somer voorkwamen dat deze confrontatie voor Vitesse niet op een debacle uit liep. Wat spelers als Bram van Kerk hof, Veenendaal en Van Wijk er in aanvallend opzicht van terecht brach ten, was nog te pover van kwaliteit voor een afdelingsclubje. Het ene simpele doelpunt dat na 90 minuten de afgang van Vitesse mar keerde, stond in geen verhouding met datgene wat de Volendammers hadden geboden. Het kwam tot stand na 53 minuten attractief aanvalsspel. Billy /lOCT'/KWARTET MAANDAG 30 APRIL 1973 SPORT T6/K7 In een woud van spelers smoort een doelpoging van Sparta's Stef Walbeek Credits). Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Zo gemakkelijk en ongecompliceerd Sparta's erf vijand FC Twente in het eind stadium van de competitie jaagt op de derde plaats, zo moeizaam en krampachtig worstelen de Rot terdammers zich naar deze posi tie. FC Twente verstaat kennelijk de kunst snel afstand te nemen van slopende zaken, zoals mid- weekse Europa-Cup-confrontaties, terwijl de spelers van Sparta op dit moment meer met hun ge dachten verwijlen bij hun con tract dan zich optimaal te be zinnen op een klassering achter Ajax en Feyenoord. De moeizaam bevochten 21 overwin ning op Testar doet de vraag rijzen of Sparta in de laatste die sleutelwed strijden voldoende innerlijke kracht bezit om zijn verlangen naar Europa cupvoetbal ook inderdaad te concreti seren. Trainer Leo Steegman: 'Ik heb voordat de wedstrijd tegen Teslar be gon op allerlei mogelijke manieren geprobeerd om alle contractproblemen waarmee de meeste jongens kampen uit het hoofd te praten. Toen ik ze daarna in het veld bezig zag, was het een hele opluchting voor me te zien dat er gretig werd gevoetbald. Maar toen de wedstrijd afgelopen was, be gon de ellende opnieuw'. De ambtieu- ze Steegman staat echter ook volstrekt machteloos tegenover de situatie. Sparta zit in de rode cijfers en is gedwongen een drastische bezuiniging in te voeren, die in de eerste plaats terugslaat op de spelers. Heijerman, Venneker, Visser hebben te horen ge kregen dat ze bij Sparta kunnen blij ven onder dezelfde voorwaarden. Dat wil zeggen: geen cent erbij, zelfs geen compensatie in de stijgende kosten van levensonderhoud. Venneker: 'Ik heb er alle begrip voor dat Sparta moet bezuinigen. Maar het gaat om de manier waarop. In dertig seconden is mij vorige week meegedeeld onder welke voorwaarden ik kon blijven. Het gaat toch om mijn toekomst, mijn gezin. Op die manier lijk je een slaaf. Het was of ik een klap in mijn ge zicht kreeg. Manager Lam bij wie ik ontboden was, kon natuurlijk ook niet anders handelen. Hij had zijn consig nes van het bestuur gekregen'. Toch heerste er niet alleen bij Hans Venne ker maar ook bij de overige spelers verbittering over het feit dat juist manager Lam, in een periode dat er bij Sparta zo veel op het spel staat, met vakantie naar Spanje is vertrok ken. Een ontaktische handelwijze waarmee Lam het laatste restje good will bij de Spartanen heeft verspeeld. BEDROEVEND Tegen de achtergrond van al deze emotionele gebeurtenissen, is het nog knap dat de Rotterdammers de con frontatie met Telstar tot een goed einde brachten, al was het dan, met uitzondering van het eerste halfuur, een bedroevende vertoning. Nol Heij erman, die met twee uitgekookte ac ties verreweg het belangrijkste aan deel had in de 20 voorsprong waar mee Sparta de eerste helft afsloot: 'Ik wil dolgraag Europa-cupvoetbal spe len, maar in de gegeven omstandighe den is het ontzaglijk moeilijk je te concentreren. In je achterhoofd denk je toch steeds aan dat contract. Als je ziet hoe ongeconcentreerd er wordt getraind, omdat niemand er met zijn gedachten bij is, dan zie ik de laatste wedstrijden voor Sparta somber in. De Rotterdammers die zondag in Am sterdam tegen Ajax aantreden zijn weliswaar bij voorbaat niet kansloos, maar zullen toch minstens een klasse beter moeten opereren dan gisteren. Vooral in aanvallend opzicht stelde Sparta diep teleur. Door de absentie van Wille Kreuz, die om contractuele redenen verplicht was uit te komen in het Oostenrijkse elftal voor de inter land tegen Hongarije, nam Sadek diens plaats over. Met zijn landgenoot Kowalik vormde het Poolse duo nau welijks een bedreiging voor 'de Tel star-defensie die zich met name in de tweede helft voortreffelijk herstelde van haar zwakke presentatie in de eerste episode. Het is met name aan Heijerman te danken dat hij Sparta naar de zege loodste. Zo vervulde hij in de twintigste minuut de hoofdrol in de treffer Van Walbeek, waarbij ook Jansen betrokken was, terwijl Heijerman later zoveel paniek zaaide dat Dries Visser uit een afgeslagen aanval, de te laat reagerende Van der Meeren klopte: 20. Telstar was op dat moment rijp voor een grote ne derlaag, maar om onbegrijpelijke re den, nadat een derde doelpunt van Visser door de veel fluitende scheids rechter Weerink wegens buitenspel was afgekeurd, verdween plotseling alle ambitie uit het elftal. Een ambi tie, die ook na rust niet meer terug keerde. Daardoor ontstonden er voor Telstar redelijke perspectieven. De vervanging van Hellinga door Paul van Egmond bracht het juiste ritme terug bij de Velzenaren. Toen Willen uit een subliem genomen vrije trap de marge verkleinde tot 21 (doel man Doesburg van Sparta wilde de in zet te fraai stoppen) veranderde het Sparta-team in een onrustige forma tie. Telstar-trainer Jan Rab: 'Er was in de tweede helft niets op ons spel aan te merken. Naar onze begrippen speelden we vlekkeloos. 'Met een agressieve Andrê, die herhaaldelijk naar voren stormde en met een atten te Willem was Telstar bij vlagen nog heel dicht bij de gelijkmaker. Een schot van Van Egmond waarop Does burg nauwelijks reageerde dwarrelde tot opluchting van de Spartanen op de lat. Het is mede aan Ter Horst, die de tegenvallende Van Kooten geen centimeter speelruimte gunde te dan ken dat de Rotterdammers zich staan de hadden kunnen houden. Verzucht te trainer Steegman later: 'Het had nooit zover behoeven te komen als we in de eerste helft alle kansen hadden benut. Sparta kreeg zelfs tegen het einde door het nonchalante optreden van Zwaan nog redelijke mogelijkhe den, maar de falende Polen Kowali en Sadek waren niet bij machte ze te verzilveren. Scheidsrechter Weerink toonde Zwaan de gele kaart, nadat de Telstar-speler Jansen wat al te hard handig had aangepakt SPARTA—TELSTAR 2—1 (2—0). 18 Walbeek 10, 34 Visser 20. 55 Willlm 21. Scheids rechter: Weerink. Toeschouwers: 5.500. SPARTA: Doesburg: Venneker, Eijkenbroek, Ter Horst, Visser: Bosveld, Jansen, Heijer man; Kowalik, Sadek, Walbeek. TELSTAR: Van der Meeren; André. Zwaan, Bisschot, Jonkers; De Vries, Drlessen, Stout; Van Kooten, Helling (Van Egmond), Willlm. RICHARD MATTHIJSSE Doelman Visser van Volendam stompt de bal weg voor Veenen daal van Vitesse gevaarlijk kan worden. Ook De Boer (r) was at tent. Bond zag de bal uit een vrije trap via de knuisten van Bals voor de voeten van Kras neerdalen. Kras had weinig moeite om de uit positie gespeelde Vitesse-doelman te passeren: 1-0. Bals: 'Ik kon die bal van Bond onmogelijk direct pakken. Ik moest wel stampen en toen had ik de pech dat daar op die plek Kras stond.' Vitesse bleek ook na die Volendam- treffer onmachtig om verandering in de situatie te brengen. Gerard Somer: 'Er ontbreekt op dit moment alles aan. In wedstrijden, waarin wij het spel moeten maken, zijn wij gewoon nergens. In uitwedstrijden, als er zui ver op resultaat gespeeld moet wor den. gaat het nog. Maar voor eigen publiek is het hopeloos.' De oorzaak van die terugval van Vi tesse ligt voor het grijpen. Somer: 'Wij hebben geen technische voetbal lers in de ploeg. Vitesse moet het van kracht hebben. In deze competitie hebben wij lang op kracht gespeeld. Maar wat wij in de eerste drie perio den teveel hebben gegeven, breekt ons nu op. Nu hadden wij moeten te rugschakelen op techniek. Maar dat gaat eenvoudig niet. Indien wij uit eindelijk toch nog promoveren en volgend jaar ook nog spelen zoals wij dat nu doen, dan is er bijvoorbaat al één degradatiekandidaat bekend.' Een gedeelte van de Vitesse-aanhang tilde gisteren niet zo zwaar aan het verlies tegen Volendam, vanwege de voortzetting van de overwinningen reeks van Roda. Maar wanneer trainer Frans de Munck, die gisteren wegens een rugblessure het bed moest hou den, niet snel herstelt, is dat een ex tra-handicap voor de Arnhemmers. Gerard Somer: 'Daar komt nog bij dat Roda nu 4 punten voorsprong heeft in de competitie en daardoor mis schien niet meer tot en met de laatste wedstrijd zoveel belang heeft bij een overwinning. Wij kunnen nu geen' en kele invloed meer uitoefenen. Alleen nog maar hopen op Roda.' VITESSE-VOLENDAM 0.1 (0-0) 53 Kras 0-1. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 8000. VITESSE: Bals: Veenstra. Bosma. Somer, Kunst: Van WIJj, P. van Kerhof Meeuwesen; B. van Kerkhof, Hofs, Veenendaal, Vlcemlng (Ubbink). VOLENDAM: Visser; Veerman. Jac Jonk, Plat: Zwarthoed, Hoogland: Kras, Bond. Fer reira. Jan Jon Kwakman. JOOP HOLTHAUSEN HEERENVEEN-SC CAMBUUR 2-0 (2-0) 5. Meljerlnk 1-0, 10. Haan (strafschop) 2-0. Scheidsrechter J. F. Beek. Tooschouwers 9.500. Een flink aantal meegekomen Leeu warder supporters hebben tot hun droefheid Cambuur een eerste nederlaag zien lijden. Het tegenspel na de twee snelle treffers van de gastheren was zo stuntelig, en met zo weinig zelfovertulglng, dat een overwinning volkomen misplaatst zou zijn geweest. In do 5e minuut was uit een afgeslagen hoekschop van Dolezar, Meijerink in staat Heerenveen de openingscore te bezorgen, De voortreffe lijk leidende scheidsrechter kende vijf minu ten later een strafschop toe, genomen door Wlerts, welke door Haan werd afgerond. WILLEM U-DE GRAAFSCHAP 0.1 (0-0) 65. Van Londen 0-1. Scheidsrechter Ram. Toe schouwers 1.500. Een verdiende zege voor De Graafschap in een duel dat alleen vóór rust aantrekkelijk was. EINDHOVEN-SW 1 -0(0-0) 68, Posthuma 1-0. Scheidsrechter Vos. Toeschouwers 2.000. De eerste speclhelft was uitgesproken zwak voor belde partijen. Het was invaller Posthu ma die ln de tweedo helft de beslissing moest brengen. In zijn eerste actie haalde hij de punten voor Eindhoven binnen. Schalks van Eindhoven cn Zoetmulder van SW werden geconfronteerd met de gele kaart. HELMOND SPORT-PEC ZWOLLE 1-0 (1-0) 37. Van der Putten 1-0. Scheidsrechter Jon ker. Toeschouwers 5.500. Spectaculaire wed strijd met hachelijke momenten voor beide doelen. Een kwalitatief niet onberispelijke wedstrijd door ploegen van goede wil. Na het eerste doelpunt probeerden de Zwollena ren drie kwartier lang de stand te wijzigen, maar doelman Honlngs weerde zich in het Helmondse doel zodanig, dat PEC keer op keer vergeefs schoten loste. VEENDAM-WAGENINGEN 5-1 (1-1) 13. Derksen 1-0, 24. Ponsen 1.1, 50. Brouwer 2-1, 51. Wlerlngs 3-1, 53. Jager 4-1, 83. Kerkhof 5-1. Scheidsrechter Wellinga. Toeschouwers 2.000. De uiterst geringe concentratie dier er deze middag bij Wageningen aanwezig was. was koren op do molen van Veendam-trainer Cor van der Gijp, die de drastisch doorge voerde verjonging van zijn elftal nu al be loond zag met een knap resultaat. Do jonge Vecndammers vochten energiek en slaagden vogledig voor hun eerste toelatingsexamen. HVC—FORTUNA SC 1—1 (1—0) 28. Calot 10, 80. Benen l1. Scheidsrechter: Beuk- mnn. Toeschouwers: 1.000. Do slechtste wed strijd dit solzoen voor HVC. Hot was op sportpark Birkhoven een droevige vertoning. Do Amersfoortse ploeg had al weinig toe schouwers. maar dit zullen er do volgende thuiswedstrijd ongetwijfeld nóg minder zijn. BIJ HVC kreeg Van der Hoek een gele kaart wegens vasthouden van Beenen die was doorgebroken. DE VOLEWIJCKERS—RODA JC 0—1 (0—0) 71. Van Rooy 01. Scheidsrechter: Van Gastl. Toeschouwers: 1.600. Een eerste helft waarin belde ploegen vele kansen onbenut lieten. Na twee wisselingen ln de Amster damse ploeg, nam Roda net Initiatief in de tweedo helft, hetgeen door Henk van Rooy vla een treffer werd uitgedrukt. Roda han teerde vele keren met succes de buitenspel- val. Het aantal toeschouwers was voor Volewljckers-begrlppen aan de hoge kant. DORDRECHT—VW 0—1 (0—0). 85: Van Til burg 0—1. Scheidsrechter: Draalsma. Toe schouwers: 400. Dordrecht kon alleen ln de eerste speelperiode een goede Inzet opbren gen. Dc ploeg zakte ln ao tweede helft ver weg. Pas kort voor tijd kon Van Tilburg het Iets botcre veldspel van VW met een doel treffend ver schot belonen. Door die treffer won de minst slechte ploeg. FORTUNA—HERACLES 0—3 (0—2). 33: Dui ven 01. 40: Grobben 02, 80: Arnweg 03. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 1.000. Fortuna bracht er gisteren niets van terecht. Heracles wandelde naar de overwinning. De duizend toeschouwers konden alleen waarde ring opbrengen voor het tweede doelpunt van Heracles dat vfa een schitterende lob door Grobben verzorgd werd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7